Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szoc.pol. igénylése

Hozzászólások

(#151) Ariadne válasza Ariadne (#150) üzenetére


Ariadne
őstag

Itt még részletesebb infó van. Oldalt tudsz klikkelni a megelőlegezőre, ha jól vettem ki, titeket ez érint (még nincs gyerek).
Plusz visszaolvasást is ajánlom a topikban, párszor már leírták a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#152) amforgiven


amforgiven
újonc

Hello!Láttam rengeteg a tapasztalt ember ezen az oldalon.Nekem olyan kérdésem lenne,hogy nekünk most van útban a baba,de az előző kapcsolatombol már származik egy kisfiú.Rengeteg helyen jártam már,de érdemleges választ sehol nem kaptam.Remélem rátok számíthatok.Na szóval arra lennék kiváncsi,hogy ilyen feltételek mellett,hogy tudnánk igénybe venni a szocpolt,vagy az államtol valami segítséget???Előre is köszi mindenkinek a válaszokat.

(#153) Ariadne válasza amforgiven (#152) üzenetére


Ariadne
őstag

Olvass vissza, van jópár link hasznos oldalakra, és válasz is ugyanerre a kérdésre. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#154) siliv


siliv
újonc

Sziasztok!
Tudnátok-e nekünk abban segíteni, hogy a férjem felvett hitelt lakásvásárlás céljából, de akkor még nem voltunk összeházasodva sem, és gyerek sem volt. Mára mindkettő van, szocpolt mégsem akarnak adni. Segítség?

(#155) siliv


siliv
újonc

[B][I][U][OFF][P][P:L][P:R][P:C]

[C] :Y :P :B ;] [/C]

[/P][/P][/P][/P][/OFF][/U][/I][/B]

(#156) nekemis


nekemis
újonc

Kedves szakértők, segítsetek! Sürgős!
Szeretném tudni, jár-e nekem valamiféle szocpol. Jelenleg válok, tehát pár hónap múlva egyedül állónak fogok számítani. 3 gyerekem van, ebből egy tartósan beteg. Most önkormányzati lakásban lakunk, amit a válás után el kell hagynunk, mert a férjem fizetése nélkül nem tudnám újra megpályázni. Sajnos, elmúltam 35 éves, 38 vagyok.
Másik kérdésem: a férjem 18 éves barátnője is gyereket vár. Ha ő is igényelne szocpolt, akkor én automatikusan nem kaphatok?
Létezik olyan, hogy valaki méltányosságból kaphatja meg? Ha igen, akkor hová és kihez kell fordulnom?
Köszönöm mindenkinek, aki válaszol.

én

(#157) Ariadne válasza nekemis (#156) üzenetére


Ariadne
őstag

Egy link némi infóval, hátha segít. Ha a linkelt oldalon fent a keresőbe beírod, hogy szocpol, akkor kihoz még dolgokat. Plusz sok mindent leírtak itt is feljebb.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#158) Bazsalikom75


Bazsalikom75
újonc

Sziasztok!

Nekünk egy házban 1/3 részünk van és most lehetőség lenne megvásárolni a másik 2/3 részt.A mi részünket vásároltuk és nem örökléssel vagy ajándékozással szereztük.Van 4 gyermekünk és ami még fontos lehet,hogy a másik 2/3 rész a nagyszüleimé.Vajon nekünk jár-e a szocpol vagy fél szocpol?
Ha első ránézésre nem járna,van-e kiskapu?

Köszönöm a válaszokat előre is:Bazsalikom

(#159) Ariadne válasza Bazsalikom75 (#158) üzenetére


Ariadne
őstag

Úgy tudom, szocpol csak új lakásra jár, használtra lehet félszocpolt felvenni. De próbáld meg a magyarorszag.hu-n, keress rá, kiad egy csomó infót.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#160) 24dzsigolo válasza lenox (#10) üzenetére


24dzsigolo
újonc

Kérdezni szeretném azt hogy tudnám felvenni a szocpolt van egy 2,5 szobás lakásom összkomfortos. köszi

(#162) dagi99_2007


dagi99_2007
újonc

Üdvözlet mindenkinek.

Átolvastam az itt leírtakat.
A kérdésem az lenne hogy ha a férjem nevén nincs ingatlan(az enyémen sincs)de örökölni fogja akkor is kaphatunk szoc.polt??
Vagy így is kaphatna hogy még nem örökölte??
Ilyenkor kell valamennyi önerő?
Ezalatt azt értem hogy nem akarunk lakáshitelt felvenni,hanem előbb eladnánk(tulajdonosa a lakásnak a férjem nagymamája)a mostani lakást ahol lakunk.

Azt a lakást ahol most lakunk eladnánk,( vagy nagyobbra cserélnénk)de kérdés hogy használt lakásra is adnak e szoc.polt 2 gyerekre.(még nincs meg a 2. gyerek,de 1 éven belűl szeretnénk) :N
Nekünk mindenképp nagyobb lakás kellene a gyerek(ek)miatt.

Sajnos bele kell húznunk mert a férjem 38 éves lesz idén. :(

Lehet hogy kicsit kacifántosan kérdezem a dolgokat(ezért ezer bocsánat)

a válasz(oka)t előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#163) Ariadne válasza dagi99_2007 (#162) üzenetére


Ariadne
őstag

Az öröklés nem akadály, úgy tudom. Különösen mivel ezt nem tudod befolyásolni ugye...

Használt lakásra félszocpol jár. Megelőlegezőt (tehát ha nincs meg még a gyerek) csak új lakásra lehet felvenni. Tehát most használt lakásra fel tudtok venni egy gyerek után félszocpolt, vagy új lakásra két gyerek után teljeset. Viszont valahogy lehet utólag is beszámíttatni (új lakásnál mármint), de ennek nem tudom a pontos szabályait így hirtelen.

Ajánlom a guglin vagy magyarorszag.hu-n rákeresni arra, hogy szocpol meg félszocpol. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#165) dokar válasza Kalandor (#164) üzenetére


dokar
addikt

a hitelt 1-2 hét múlva írom alá, de a szocpolt már jóváhagyták nekem :)

extra - SEXRay

(#166) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, némi infóra lenne szükségem. :B

Adott egy új építésű ház, melyen van 2 gyerkőc után igényelt szoc.pol. .
Mennyi idő múlva adható el a lakás? Hallottam már 5, de 10 évről is. :B :F
De bármi okos infó jól jöhet.

Köszi a segítséget!

Lehet, hogy volt már erről szó, de most nincs időm átolvasni az összes hsz-t. :( Viszont mielőbb szeretnék segíteni egy kedves ismerősömnek.

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#167) Timocicu válasza Timocicu (#166) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Senki nem jár erre mostanában? :U

Esetleg valami ötlet, hogy hol nézzek utána? :F

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#168) Bubee82 válasza Timocicu (#166) üzenetére


Bubee82
őstag

Ha a tulajdonos 10 éven belül az érintett lakást lebontja, elidegeníti, lakásigényének kielégítésétől eltérő célra hasznosítja, a támogatásokat vissza kell fizetni, kivéve, ha az elidegenítésből származó bevételt lakáscélra használja fel (pl. újabb lakást vesz vagy épít). Ez estben a lakás fekvése szerinti jegyző engedélyével a visszafizetési kötelezettség 1-3 évre felfüggeszthető. A fiatalok otthonteremtési támogatásra esetében a tilalom időtartalma 5 év.

[link]

Gondolom ez megadja a választ :U Ha nem, akkor bocs :)

[ Szerkesztve ]

(#169) pikámer


pikámer
tag

Üdv Mindenkinek,

Van egy nagy gondom.
Használt lakást szeretnék vásárolni félszocpol igénbevételével.A K and H -nál kaptam egy tájékoztatást,hogy ha 5 éve eladtam ingatlant annak az árát be kell ide forgassam.
Namost én tényleg adtam el de csak 1.5 miliot tudok ide beforgatni.
Kérdés mit csináljak? illetve mit ne csináljak?

Ami azelött a tiéd volt,az most a másé.Ami azelött jò volt ,az most rossz.Ami ezelött okosság volt,az most lopás,s ami azelött lopás volt,az most törvény.S mindezt együtt ùgy nevezik,hogy Szocializmus. "Wass Albert".

(#170) Timocicu válasza Bubee82 (#168) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Köszi a segítséget, továbbítottam. :R

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#171) leeate


leeate
senior tag

Egyébként ideje volt már, hogy megszüntessék a szocpolitikát. Már nem szocializmusban élünk.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#172) Ariadne válasza leeate (#171) üzenetére


Ariadne
őstag

Az igaz, de a fizetésekhez képest még mindig aránytalanul többe kerül Magyarországon lakást venni, mint a szocializmusból szerencsésen kimaradó nyugati szomszédainknál, ezért valamilyen normális támogatásra azért szükség van... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#173) leeate válasza Ariadne (#172) üzenetére


leeate
senior tag

Ebben egyetértek, és nem mintha annyira támogatnám a jelen kormányt, de ezzel (is) talán elindul majd valami nagyobb lélegzetvételű rendszerváltás, ami egy ideig biz. áldozatokkal jár..

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szoc.pol. igénylése
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.