Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Tom5 válasza kem (#1298) üzenetére


Tom5
addikt

Ennyit a Procomp-ról...nagyon megváltozott a hely :(
Hátrányukra...én már nem is járok oda,pedig régen mindig ott vásároltam...

(#1302) anzo válasza kem (#1298) üzenetére


anzo
senior tag

Nem szeretek leszolni üzletet de én is csalodtam mostanában a procompba pedig régebben szinte mindig náluk vásároltam, nekem is aza tapasztalatom, hogy nem nagyon foglalkoznak a vevővel és a minőséggel és az egyik srácnak használt coolert akartak adni újként csak a pasztát felejtették el rendesen letakaritani. :W

(#1303) kem válasza Tom5 (#1301) üzenetére


kem
addikt

Én egyszer voltam csak ott személyesen, amikor vizhűtéshet kerestem alketrészt, de nem volt semmijük. Ami amugy normális, mert azt szinte sehol nem lehet venni a városban.

Most ki kellett cserélnijük egy gépben az alaplapot, procit, ramot, meg videókártyát.
A házzal együtt még át kellett telepíteni 2 optikai meghajtót, meg 2 HDD-t.

Na ebből az lett, hogy beszereltek egy alaplapot amin 1 IDE van csak, és vetettek mellé 4000Ft-ért egy 2portos IDE raid vezérlőt.

Ezek után feltettek egy 30napos Vistát, és persze nem a 2ODD-t rakták a PCI-os kártyára.
A régi XP, amit át lehetett volna menteni ottmaradt a Vista melletti lemezen, a particiókat meg szétszedték.

A gép nem indult el a 2. indítástól kezdve ahogy a tulaj elhozta.
Most ott tartok, hogy az egyik vinyót ha beteszem a gépembe, akkor nem hajlandó elindulni a saját vinyómról a vindows(boot sorrend jól van beállítva), e helyett minimum fél óráig köteteket keres a gép, mintha a vinyó, csak egy fél raid0 lenne. Ha letiltom biosból, XP akkorsem ismeri fel...pedig felkellene.
A másik vinyóval csak akkor bootol a gépem, ha biosból le van tiltva, és XP felismeri.

Úgyhogy menthetek le 90Gb-ot, meg particionálgathatpom vissza a vinyókat, utána meg mehet fel az XP. Azt mondanom se kell, hogy 3 IDE kábel nagyon jót tesz a légáramlásnak:S
A kárgyákat elfelejtették becsavarozni, meg ugye a hűtő nem fekszik fel a procira.
A ház gyorscsavarját is kicserélték sima csavarra.
Mindezért még el is kértek 80k-t.
3GHz 775
2*1Gb DDR2
MSI lap
Leadtek 8600GT(29k asszem)
4k-s vezérlő.

A helyett, hogy vezérlő+kb.3000 Ft-ért ajánlottak volna egy PIO212D-t.
A vinyóval meg még nem tudom mit kezdek, amelyiket sehogyse tudom felismertetni.
Francért kellett Vistával szarakodni amikor a működő XP-ből eltávolították volna a cserélni kívánt hardverek illesztőit, vagy egy XP javítást áttoltak volna rajta.
Rosszabb mint az inex, bár ott meg a laptopunkat törték szét szervizelés közben:S

bocs a regényért, és ha valami nem felel meg a valóságnak, akkor a tulaj mondta rosszul,
mondjuk ilyen idegesen meg is érteném:D már 2hete szarakodik a géppel.

Köszi!

(#1304) JohnnyX válasza kem (#1299) üzenetére


JohnnyX
senior tag

A lap egy asus p4b266-e, ami kap tapot, felporog minden, de se kep se hang, videokaresz es memoria az jo.

A proci pedig ez lenne, szal ezt kene kiprobalni, es ehhez kene lap.

Egesnyom nincs rajta sehol, az ezustpaszta ne zavarjon meg ;)

:R

[ Szerkesztve ]

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1305) kem válasza JohnnyX (#1304) üzenetére


kem
addikt

cmos cleart próbáltad? Ha nem csippanik semmit, az szokott segíteni.
Ha nem, akkor halott a lap. Ha a proci lenne rossz, akkor csipogna.
Ezt a procit le tudom tesztelni.
A lapot is elhozhatod végülis, van bele mindenem:))
reggel10kor vizsga, utána csak délután 6kor van dolgom.
Az előtt nemnagyon csak ha lesz szombaton vizsga.

Köszi!

(#1306) Reac^ válasza JohnnyX (#1296) üzenetére


Reac^
őstag

HA megjavul. Több is van, többféle hibával. Amúgy max 2 hét :U

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#1307) Reac^ válasza kem (#1298) üzenetére


Reac^
őstag

Haveromnak járt az E2160-ashoz sima "intel" hűtő. Tehát nem rézmagos és nem az a fajta ami az E6000-esekhez van (annak erősebb ventije és rézmagja van).

Megkérdezzem? :F

Amúgy szép történet, vinyó ügyben lehet tudok segíteni ha nincs kapacitásod és eszközeid. Van két usb-ide-sata-ata inverterem is. Meg van pár progim amit be lehetne vetni :U

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#1308) kem válasza Reac^ (#1307) üzenetére


kem
addikt

A 160as viinyóval már megküzdöttem,
a kisebbik Maxtort meg még megnézem,
amint a nagyot 0-ra írtam.

Elvileg lesz egy lefogató, de megkérdezhetnéd ismerősöd,
ez is pont olyan hűtő rézmag nélkül. A lényeg, hogy minél hamarabb kéne, mert holnap 6ra kell elkészülnöm a géppel, win telepítéssel meg minden.

Köszi!

(#1309) rrobi válasza kem (#1298) üzenetére


rrobi
aktív tag

Szia!

Gyári Intel hűtőm van, ha az is jó.

Nem ismeretlen a történeted előttem sem...

(#1310) rrobi válasza JohnnyX (#1304) üzenetére


rrobi
aktív tag

Szia!

Kondik jók az alaplapon? Ha nem megoldjuk! ;)

(#1311) kem válasza rrobi (#1309) üzenetére


kem
addikt

Szia! Privibe kérnék egy árat, és ha nem kapok lábat,
vagy reactól időben hűtőt, akkor elugrom érte.

Köszi!

(#1312) rrobi válasza juliabrilke (#1300) üzenetére


rrobi
aktív tag

Kaptál egy privátot, ugye?

(#1313) Reac^ válasza kem (#1308) üzenetére


Reac^
őstag

Aszonta 2000ft...

Nemtomjóe? Mert ha lejebb akarod vinni akkor bevetem magam :B

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#1314) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Slot1-es procihoz keresek procitarto keretet az alaplapra.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1315) juliabrilke válasza rrobi (#1312) üzenetére


juliabrilke
addikt

Bezony... :K

Válaszoltam is rá.

(#1316) kem válasza Reac^ (#1313) üzenetére


kem
addikt

Az pont 2x annyi, amennyit egy gyári intel cooler ér:))
Robitól lesz egy, eddig úgy néz ki.

Köszi!

(#1317) rrobi válasza JohnnyX (#1314) üzenetére


rrobi
aktív tag

Nálam akad egy. :K

(#1318) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Sürgősen keresek PCI Express 4pin-6pin vga tápcsatlakozót!

(#1319) rrobi válasza Intruder A 6 (#1318) üzenetére


rrobi
aktív tag

Hááát... Ez nem lesz egyszerű... :(

A privát eltévedt... :B

(#1320) kem


kem
addikt

Szerintetek 754-es mobil Sempront be lehet tenni 754-es asztali lapba?

Köszi!

(#1321) Reac^ válasza kem (#1320) üzenetére


Reac^
őstag

Elvileg igen, max bios frissités kellhet. De csak annyi, hogy le van válogatva és alacsonyabb a gyári fesze :U

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#1322) kem válasza Reac^ (#1321) üzenetére


kem
addikt

meg 200*11 asszem, és a cache is több ha jól emlékszem, de majd kiderül.

Köszi!

(#1323) kem válasza Reac^ (#1321) üzenetére


kem
addikt

Na majd meghúzkodom a DFI-ben a Harcore-okkal.
SMN3400BKX3BX a neve. 256Kb L2, 200FSB 10-es szorzó.
Egy halott laptopból bányásztam, amiben vagy ez, vagy az alaplap sült meg.

A napokban kapok egy Centrinot is vagy miafene.
Azt milyen asztaliba tudom beletenni?

Köszi!

(#1324) Reac^ válasza kem (#1323) üzenetére


Reac^
őstag

Az s479-es. Azt semmibe... Létezik átalakító de fasság :U

Hajrá majd a sempronnal :C

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#1325) #00809728


#00809728
törölt tag

Hy!

Ha már Procom2000 neve felmerült.
Éppen bent jártam és elhoztam az ősszerakott szgépemet.
19lcd samsung
asrock lap
ház+420táp
core 2 proci+hűtő
2*512/800 kingston
bill+egér+deszka alá csuklotámaszos
pioneer 212 dvd író
160gb seagate vinyo

felrakva az xp és még sok más nyalánkság.
100.000megállt

Telon megrendeltem kb 2-3 nap mulva visszaszoltak itt az szgép esetleg más progi kell-e még rá stb...
Fizettem és elégedetten távoztam. :DD

Nos én egyszer bent jártam és akkor éppen valami reklamálás volt .Procomosok bevizsgálták majd kiprobálták és minden müködött szépen.
Igazából nem tudom mennyi időt ill fáradsgággal járt eme dolog de a manusztól valami pénzmagot kértek.
Nos ő egyből azt mondta nem fizeti ki és elmegy az APEH ill a Fogyasztóvédelmisekhez mert ő ott mindenkit ismer.

Én nem értem az ilyen vevőt sem, balfaszkodik és még ő fenyegetőzik....Szoval ami igaz nem vagyunk egyformák....

(#1326) juliabrilke válasza kem (#1320) üzenetére


juliabrilke
addikt

Elméletben bele lehet tenni, csak nem mindegyik alaplap szereti ezeket a procikat.

(#1327) juliabrilke válasza kem (#1323) üzenetére


juliabrilke
addikt

Létezik az asusnak egy átalakítója. A neve CT-479. Sajnos ez sem minden lapban működik (hivatalosan asusokban, de mennek más lapokban is. Neten van valahol egy lista róla)

Az átalakítónak viszont a hátulütője, hogy egyéni hűtőt adnak hozzá és nezézkes rászerelni másik hűtőt. Egy próbát viszont megér.... :K

(#1328) kem


kem
addikt

Föladom a harcot az egyik vinyóval, fogalmam sincs mit műveltek vele.

40Gb-os slim Maxtor, elvileg fontos adatokkal tele.

BIOS felismeri, XP nem.
Ha BIOS látja, akkor semmiről se tudok bootolni, bármit választok ki.
Kiírja a POST után, hogy Detecting array meg nvidia 2005.
Nem értem, hogy ha kiválasztom x vinyót, hogy arról bootoljon,
akkor hogyan szólhat abba bele y vinyó, ami nincs is a boot listán.

Azt meg nem hiszem, hogy a dvd íróval(az volt még a pci-ide kártyra kötve e mellé)
rendezte tömbbe a boltos:D

Szal semmivel se tudok hozzáférni.
Ha BIOSban letiltom, akkor is látnia kellene XP-nek, de abszolút nem látja sehol. :O

Köszi!

(#1329) juliabrilke válasza kem (#1328) üzenetére


juliabrilke
addikt

Másik gépben próbáltad már? Vagy valami boot cd linux megoldás?

Lehet, hogy betették raidbe és az egyik vinchester meghalt belőle vagy elcseszték?
De olyan is volt már nekem, hogy ha dinamikus a lemez, hogy megadja magát... (azóta nem állítom dinamikusra a vinyómat)

Ha nem haladsz vele, akkor megpróbálhatom visszanyerni róla a cuccokat. :U

(#1330) kem válasza juliabrilke (#1329) üzenetére


kem
addikt

boot cd nem mükszik, mert ha bios látja a vinyót, akkor semmi se hajlandó bootolni, mindigcsak a kötetet keresi. RAID-be nem tehették be, mert egy DVD író volt mellé kötve ugyanarra a PCIos IDE vezérlőre.

Másik gépben is ugyanezt csinálja.

Sehogy se tudom elérni, hogy bármi is lássa.
PowerMax se látja, illetve lefagy ide scannelés közben.

ubuntu se látja

jahh amikor kivettem a gépből, akkor Cap limitre volt állítva.
gondolom ez a 32Gb-os limit a régi P2-es lapokhoz.

Azóta semmilyen állásbe nem ismeri fel sehogy.

Köszi!

(#1331) juliabrilke válasza kem (#1330) üzenetére


juliabrilke
addikt

"ahh amikor kivettem a gépből, akkor Cap limitre volt állítva.
gondolom ez a 32Gb-os limit a régi P2-es lapokhoz."

Ezt ki állította be?

Ha nem valami biztonságosan szedték le róla a cuccokat (esetleg patkómágnessel :U ), akkor esetleg visszaállító progi, mint megoldás?

Nekem mindig bejött és le tudtam szedni ról a a cuccokat.

(#1332) kem válasza juliabrilke (#1331) üzenetére


kem
addikt

Mivel előttem a tulaj nem nyúlt hozzá, így egyértelmű, hogy a boltban jumperelték arra.
Ha hazaértem megnézem, hogy getdataback látja-e, de most megyek vizsgázni operációs rendszerekből.

Várom már, hogy végre meglegyen a firewire-s mobilrackem,
avval sokkal egyszerübb ezeket csinálni.

Köszi!

(#1333) juliabrilke válasza kem (#1332) üzenetére


juliabrilke
addikt

Valami progival szedd le róla a cuccokat, után már lehet buherálni nyugodtan rajta. Az USB-s racket akartam ajánlani még, de látom gondoltál már hasonlóra.

Sok sikert hozzá!

(#1334) Zin


Zin
senior tag

Reac latom irtal a 8000GS-hez nekem.El is olvastam.Valoban kelett ez a kari akkor.Kozep kat nem erdekel annyira, mindig a felsobb karikat nezem.Mondjuk GT azé jó lenne,de az se vmi nagy durr sztem,meg uj gts-se...plane aminek gamek jonnek febr vegetol;)

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#1335) Reac^ válasza kem (#1332) üzenetére


Reac^
őstag

Az ilyet én usb rack és getdataback-el szkotam megoldani. De ez egy kicsit bonyolultabb esetnek tűnik. :U

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#1336) pinyo01


pinyo01
újonc

Sziasztok! Én évek óta a Procomp-ban vásárlok, és ilyen problémával még sohasem találkoztam náluk, azon kívül, hogy az előző tulaj, ahányszor ott voltam egy-két dolgot kihagyott a gyári csomiból. Amióta ez az új srác/ok van/vannak azóta sztem király hely. Nekem is volt ilyen problémám nem is olyan rég (MSI P35 neo-Combo), és ezt kivételesen Pesten vettem (nem náluk). Ezen is egy ide van (mint ált. az új alaplapokon), és nem tudtam mit kezdeni, a srác pedig megcsinálta nekem (term. nem ingyen), és azóta működik. kb 2hete.Én úgy vettem észre, hogy lehet velük tárgyalni,ha valakinek problémája merül fel, vagy esetleg ők szúrtak volna el vmit. De nem hiszem, hogy annyira amatőrök lennének, hogy pl. 32Gb-re jumpereljenek egy winyót... :) Ne haragudjatok, hogy így írok egy régi hozzászóláshoz, csak sztem korrektek a srácok. Üdv! Pinyo01

[ Szerkesztve ]

(#1337) sh4d0w válasza Tom5 (#1301) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Én anno bementem 160-as SATA-s WD-ért, így is kértem, de Seagate-et akartak rámsózni.

https://www.coreinfinity.tech

(#1338) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Ha mar ennel a cegnel tartunk, nekem csak egy aprobb gondom volt, mondjuk nem surun jarok arrafele egyebkent is a varosnak...

2 ventis Csifi tapomban csereltettem veluk a proci feloli ventit mert mar zorgott, es figyelmetlenul forditva csavaroztak be, szoval nem szivta a levegot a procirol, hanem rafujta. :DDD

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1339) procomp válasza kem (#1303) üzenetére


procomp
újonc

Sziasztok!
1., Nem tördelünk S478 hűtő keretet. (ha valójában így történt volna, akkor sztem tajtékozva jöttél volna vissza, hogy eltörtük)
2., Ha el is törtük volna, akkor azt természetesen orvosoltuk volna, mert bár ritkán, de tudunk beszerezni ilyen keretet.
3., Vista-t azért telepítünk mert azt 30 napig korlátlanul tudod használni, szemben az XP-vel, amit úgy tudunk csak átadni, hogy sysprep-pel kiszedjük a kódot, és abszolút nem tudod használni. Enek ellenére ha vki kéri, akkor felrakjuk az XP-t.
4., Mi érdekünk lenne abban, hogy 32GB-re jumperelünk egy winyót, és átadjuk úgy a gépet, hogy nem működik.
5., Ha át is adnánk egy gépet ahogy leírtad, akkor miért nem hozzátok (vagy a tulaj, vagy te) vissza, hogy igenis csináljuk meg.
Úgyhiszem még senkinek nem haraptuk le a fejét, és meg lehet beszélni velünk a dolgokat.
1 esetben utasítunk el díjmentes garis javítást, ha nem jogos a panasz. Ha valamiről kiderül, hogy rossz, azt még én is visszaviszem bárhova(de azonnal), hogy nem működik,nem pedig 2-3 nap után. Vagy legalább odacsörgök.
2 nap után már bármit el lehet szúrni egy gépen, és miért is ismernéd be. És hál' Istennek vannak olyan emberek, akik beismerik ha hibáznak (mi is hibázunk, azt nem állítom, hogy nem).
Amúgy a megoldás a problémádra (a legegyszerűbb):
Az alaplapi IDE-re rádugod a winyót (amire telepíteni szeretnél), és 1optikai eszközt, és így elvileg fel tudod telepíteni a WinXP-t. (Ha a BIOS-ban ki van kapcsolva az AHCI mód.
Utána XP alatt a RAID vez.-nek a CD-jét berakod, és felrakod a DRIVERT, innentől kezdve a ráfűzött eszközök is működnek. A lassabbik mód, hogy a Raid vez. drivert (FDD driver a CD-ről) feldobod kis fdd-re, és XP telep kezdésénél F6-al beadod a telepítőnek a más gyártótól való illesztőprogit. Se az alaplapi IDE,se a SATA ne legyen RAID módra áll.
Az XP javítása az esetek 90%-ában nem lehetséges, mert javításnál 34percnél le szokott állni, és úgy is marad. 1ébként ha kéritek, akkor új konfig összerakásánál nem telepítünk semmit, és akkor mindent úgy alakíthattok ahogy szeretnétek. Adatmentést CSAK abban az esetben végzünk, ha valaki emiatt külön szól, ebyébként nem.

(#1340) procomp


procomp
újonc

Jah, és mégegy!
Ha valakit megbántottunk, vagy esetleg nem szándékosan hibáztunk, attól most nyilvánosan bocsánatot kérünk. Üdv! Pc2k

(#1341) JohnnyX válasza procomp (#1340) üzenetére


JohnnyX
senior tag

:C

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1342) kem válasza procomp (#1339) üzenetére


kem
addikt

Ma 6kor leadom a gépet, aztán pontonként válaszolok azokra amiket írtál,
előtte még beszélek a tulajjal, aki már 2hete arra vár, hogy működjön a gépe.
De lehet, hogy inkább visszasétálunk, bár már csak a 40-es vinyót kell helyrehozni.

Köszi!

(#1343) #95904256


#95904256
törölt tag

Továbbra is szabadulnék a P5K + E4300 kombótól, akár komplett gép formájában is...

Szívesen beszámítanék működőképes mikro-ATX formátumú socket370/socket7 illetve NexGenVL/NexGenPCI alaplapokat, valamint PCI-os videokártyákat. :)

(#1344) #00809728 válasza procomp (#1340) üzenetére


#00809728
törölt tag

Oké elfogadom.Holnap bemegyek és akkor fizethetsz egy energia italt ŐCSIKE :DD

(#1345) #00809728 válasza sh4d0w (#1337) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Gondolom az a "jó boltos" aki ha éppen az nincs akkor egy másikat ajánl helyette.
De lehet tévednék és tényelg tégeg meg akartak "vezetni" :W

(#1346) AtiGef


AtiGef
senior tag

Sziasztok
Van nekem egy eladó Limitál szériás CLUB3D X1950PRO AGP-m.
Garancia 2,5 év van
Alap Accelero X2-es hűtés.
Akit esetleg érdekel az PM-be tehet egy ajánlatot.
Beszámítok kissebb AGPs VGA-kat:
Geforce 7600GT AGP
Geforce 6800GT AGP
HD 2600XT AGP

vagy teljes csere egy Geforce 7900GS AGP-re.

[ Szerkesztve ]

(#1347) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Nem hardware, de hátha: [link] :B

[ Szerkesztve ]

(#1348) #95904256 válasza liquidmoon (#1347) üzenetére


#95904256
törölt tag

Bár puha, software-nek sem tekinthető. Esetleg semi-software... :)

(#1349) Kloden


Kloden
senior tag

Webkam eladó! :))

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#1350) ballington


ballington
addikt

Sapphire 256 MB x1950pro eladó gyári doboz, minden tartozékkal, gari nincs, csak kipróbálási gari 1 hét nálam
Irányár: 22e HUF

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.