Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12401) Bocsek


Bocsek
aktív tag

PSP Slimem X-Box 360-ra cserélném kp ráfizetéssel (esetleg még más kütyü beszámításával)

Szerk: lehagytam a képet

[ Szerkesztve ]

(#12402) deicide válasza juliabrilke (#12400) üzenetére


deicide
veterán

Az 1000 font pont a duplája a nettó fizetésemnek...:) mármint amit papíron kapok.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12403) Anti666


Anti666
aktív tag

Diginet-nél valóban 3000 Ft bruttó most az akció? Állítólag 30/20-as net van benne, 50 adós TV meg telcsi. Fél évig, vagy 1 évig, 1 v. 2 év hűséggel. Ma du. benézek hozzájuk, meddig vannak ott a Kelemenen nem tudja vki?

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#12404) juliabrilke válasza deicide (#12402) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mondjuk az nem derült ki, hogy ez nettó vagy bruttó fizetés. :B

(#12405) Rellind válasza Anti666 (#12403) üzenetére


Rellind
senior tag

Nem tudni meddig vannak az irodában.. A [honlapjuk nem írja,telon meg lehetetlen elérni őket.. :W

(#12406) jakobinus


jakobinus
tag

Digi nyitvatartás h-sz 9-14
k-cs 9-18
p 9-13

[ Szerkesztve ]

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

(#12407) rrobi válasza juliabrilke (#12387) üzenetére


rrobi
aktív tag

Szerintem azért nem hallasz róla, mert terelik a figyelmet más témára!
Félreértés ne essék, nekem nem a munkával van bajom! Igyekszem mindent a legjobb tudásom szerint megcsinálni, tehát nem csak a szakmámba vágó munka érdekel most sem! Csak azt nem bírom már sokáig, h itthon mennyire hülyének néznek, mennyire kihasználnak, mennyire az én adómból éltetnek parazitákat, és mennyire gondoskodnak arról, h ne nagyon juss egyről a kettőre.
Külföldi életvitellel kapcsolatban: szerintem sok honfitársunk szeretné, ha itthon is csak annyira lenne kolbászból a kerítés, mint Európa szerencsésebb felében! Igen, vannak rossz példák is külföldön munkát vállalóktól, de az ismeretségi körömben nincs tudomásom olyanról, aki hazajött volna, pedig nem kevesen dobták le kint a plédet. Sőt, nemhogy nem jöttek vissza, de karriert csináltak. A leglustább barátom, aki megelégedett a sofőr munkával, benzines X5-tel jár és megvan mindene. Szóval, nem tudom mi lesz...

(#12408) juliabrilke válasza rrobi (#12407) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hát!

Ha belevágsz, akkor sok sikert hozzá. :) Én is mehetnék ki, de csak nagyon kivételes esetben tenném most. Persze lehet, hogy 2-3 év múlva már mást mondanék, ha megkérdezne valaki.

(#12409) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Még mindig keresek megvételre teljesen passzív, ventilátor nélküli tápegységet. Teljesítmény 200W-os is bőven elegendő.

(#12410) Tom5 válasza rrobi (#12407) üzenetére


Tom5
addikt

Nagyon nagyon talpraesettnek kell lenned és ez mellé még jó adag szerencse is kell. Igazából nemtudom eldönteni melyikből kell több...tán utóbbiból. Környezetemben lévő emberknél kb 6-ból 2-őnek jött be úgy, hogy hazajött és megérte neki...többiről inkább nembeszélek...

mod - bár ha belegondolok nálunk is ezkell... :( fostos a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#12411) juliabrilke válasza Tom5 (#12410) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ahhoz meg nem kevés szerencse kell, hogy mondjuk most ha kimegy valaki a párjával, akkor mind a ketten találjanak jó állást, amivel esetleg kint is tudjanak maradni és rendesen élni.

Lassan itt is ismeretség és nagyon nagy szerencse kell egy munka megkapásához. :(

(#12412) rrobi válasza juliabrilke (#12408) üzenetére


rrobi
aktív tag

Azt bánom, persze már hiába, hogy 7-8 éve még hittem a csodákban! Akkor kellett volna dobbantani!
Nem vágyom ki mindenáron, de úgy látom, aki kiment a környezetemből az csak jól járt... :O

[ Szerkesztve ]

(#12413) rrobi válasza Tom5 (#12410) üzenetére


rrobi
aktív tag

Van olyan, amikor már nincs sok választás...

Egy ismerősömnek két éve csak minimálbéres állást ajánlottak itthon. Kiment, annyit tudott angolul, hogy bemutatkozott, és kb ennyi. Persze, először qlamelózott, de szépen lassan( nem egész egy év lassú??? ) eljutott oda, hogy Anglia legnagyobb bankjában ügyfélszolgálatos. Nem kis pénzért, és a juttatások sem ilyen balkániak...

(#12414) juliabrilke válasza rrobi (#12412) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nos. Amit leírtál, annál csak jobb lehet.

Én még kivárok, addig meglátjuk, hogyan alakul majd.

(#12415) Tom5 válasza rrobi (#12413) üzenetére


Tom5
addikt

100-ból 1, nekem is van ilyen haverom, szitu dettó, mindenét feladta/eladta. Két hét múlva jött haza és bukott mindent. :( Nemtudom már mi a jobb. Egyelőre maradok a biztos kevésnél.

(#12416) sonykor


sonykor
tag

Érdeklődnék, hogy nem lakik valaki 1 szoba konyhás panel lakásban, itt Fehérváron. Milyen rezsije van egy ilyen lakásnak? Fűtés (télen, nyáron), melegvíz, villany, közösköltség stb.

Köszi.

(#12417) Rellind válasza Tom5 (#12415) üzenetére


Rellind
senior tag

Húgomék tavaly mentek ki Spanyolországba 21éves plusz egy 1,5éves kislány,pasija kamionozik,elvannak...ők is eladták mindenüket,vettek egy Marea-t bepakoltak mindent. A Család azt mondta, nem normálisak de idáig szerencsésen alakul sorsuk...hozzátartozik, hogy volt a srácnak egy haverja aki intézte kint neki a melót...
Mentem volna ki nyaralni kocsival hozzájuk, de rohadt sokba került volna az autópályázás :Y

(#12418) shankeesham


shankeesham
tag

Kinek van 5k-ért eladó szháza? Most kell!

Már meg is oldottam.

[ Szerkesztve ]

vivos voco, mortuos plango, fulgura frango

(#12419) rrobi válasza Tom5 (#12415) üzenetére


rrobi
aktív tag

Elvileg Kanadába és Ausztráliába tudnának segíteni, ott van olyan barátom, akire rá merem bízni magam. Papírral, korrekten menne a dolog, de azért ezek zura távolságra vannak! Ha bekattanok, akkor azért Európában relatíve hamar haza lehet érni... Jelenleg elsősorban hazai munkát keresek, de nem zárkózom el más országbeli lehetőségektől sem. :R

Apropó, tőzsdézik itt valaki? :F

(#12420) Kloden


Kloden
senior tag

Keresek emeletes ágyat matraccal ha lehet!!

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#12421) juliabrilke válasza rrobi (#12419) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ahhoz nem kell pénz? :DDD

Pár munkatárs, meg mini guru megpróbálkozott vele. Szép bukás lett belőle. Mindenféle ismeret nélkül belevágni elég bátor dolog.

(#12422) juliabrilke válasza shankeesham (#12418) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez gyors volt. Mondhatni hamargyorsan. :DDD

(#12423) Tom5 válasza rrobi (#12419) üzenetére


Tom5
addikt

100-ból 2. Javul az arány. :DDD
Ha van valaki aki kint segít és tényleg segít nem csak mondja akkor az nagy előny.

(#12424) Tom5 válasza Tom5 (#12396) üzenetére


Tom5
addikt

Úgynézki kiadva. ;)

(#12425) Timyyy


Timyyy
őstag

Az igaz, hogy külföldön sem olyan álomvilág van, mint ahogy azt sokan hiszik. Viszont munkát találni ugyanolyan nehéz (vagy könnyű, ki hogy nézi), mint itt nálunk. (Az előzetesen megszerzett nyelvtudás nem számít nehezítő körülménynek.) Persze belevágni a vakvilágba elég meggondolatlan döntés, de ha vannak ismerősök, és segíteni is tudnak, akkor mindjárt merészebben gondolkozhat az ember, hogy ha esetleg pár hónapig nem talál munkát, akkor is van hol laknia, és van mit ennie, amit később esetleg ráér "törleszteni".
Viszont ha már megvan a meló, és megvan a lakás, akkor igazából megvan minden, mert ott még a minimálbér is sok, pláne, ha azt itthon költöm el, vagy itthon teszem félre, hogy ha netalán majd valamikor vissza akarok jönni, akkor egy lakásra sokkal hamarabb összejön a pénz. De maradjunk annál, hogy amint elhelyezkedtünk valahol külföldön, többet haza se akarunk majd jönni. Könnyebben megy ott a pénzfelhalmozás mint itt, és nem utolsó sorban más az emberek mentalitása, más a környezet, ott a pénz nem folyik el a politikusok nyaralására és a 20. tengerparti villájukra, meg a magánrepülőikre, luxusautóikra, stb stb... ott nyoma is van annak, hogy az emberek adóznak. Egyszerűen jobb a közérzet, jobb minden, persze lehet hogy csak azért gondolom így, mert szeretem az új dolgokat, a változásokat az életben, és ugye egy más országban való élet mindezt kimeríti :) ezért is akarok elmenni. Ez az ország úgy rossz ahogy van, legalább 1000 évet kellene visszamennünk és újrakezdeni mindent, vagy én nemtudom, de már legszívesebben eltitkolnám hogy magyar vagyok, és hogy itt élek, mert annyira gáz.
Amint megvan a lehetőség, gondolkodás nélkül pakolok és megyek, és ha tudok, haza se jövök többet a látogatásokon kívül. Ha netalán annyira bejönne az élet X év múlva, akkor meg a szülőket is kivinném, de ez már egy másik történet. :)

(#12426) juliabrilke válasza Timyyy (#12425) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nos! Elmondottak alapján ez nem a te országod. :(

(#12427) Timyyy válasza juliabrilke (#12426) üzenetére


Timyyy
őstag

Nem bizony, egyáltalán nem.
És most nyáron, így hogy sikerült eljutni az olaszokhoz 1 hétre, meg is tapasztaltam azt amit eddig csak elméletben tudtam. A hangulat, a mentalitás, a mindennapi élet, a tisztaság, az ápolt környezet, és minden, amit az ember el tud képzelni ahhoz, hogy boldog legyen. Nekem egy ilyen országban a helyem, nem ebben a porfészekben. És addig nem is nyugszom, amíg el nem mehetek.

(#12428) juliabrilke válasza Timyyy (#12427) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nos. Akkor neked is sok sikert hozzá.

Valakinek azért maradnia kell és tenni valamit. Hátha változik vagy történik valami a sok ingyenélővel, élősködővel.
Én megélek, bár meredek, hogy ezért 2 munkát kell vállalnom.

A külföldi kollégák azt mondták, hogy ilyen körülmények között nem dolgoznának és főleg nem ennyiért. Puhányok! Egy igazi magyarnak ez meg sem kottyan. :DDD

(#12429) Bocsek


Bocsek
aktív tag

Ha már ennyien ki akarnak menni külföldre, akkor van számukra egy remekbe szabott ajánlatom: eladó a psp slimem ;] :DDD ;] csak hogy ne unatkozzatok a hosszú repülőút alatt, illetve ottkint amíg nem találtok barátokat :))
( bővebben a hirdetésben )

(#12430) deicide


deicide
veterán

Azért az éremnek két oldala van, van akinek csak jó tapasztalata van, nekem az összes ismerősön viszonylag jól elvolt a válság előtt, de azóta szinte kivétel nélkül mindegyik kénytelen volt hazajönni, mert először mindig a külföldit küldik el, ha kevés a meló...és volt köztük asztalos, szakács, info-s, stb...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12431) deicide válasza Timyyy (#12427) üzenetére


deicide
veterán

Azért nem biztos, hogy mindenhol jártál Olaszországban, a Ligur tenger és környéke (pl La Spezia), Genova, Milánó nem annyira szép. Az előbbi kisváros speciel szinte fürdött a szemétben, az utóbbi kettő pedig ugyanolyan nagyváros, mint Budapest és legalább annyira taszító is. Biztosan vannak szép rendes, nyugodt helyek, de azok itt is vannak. Én pl Sukorón lakom egy tiszta, ápolt környéken, jó a hangulatom, elvagyok a mindennapi életben...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12432) Anti666 válasza Timyyy (#12427) üzenetére


Anti666
aktív tag

olaszokhoz 1 hétre, meg is tapasztaltam azt amit eddig csak elméletben tudtam. A hangulat, a mentalitás, a mindennapi élet, a tisztaság, az ápolt környezet

Aha, közben meg ha jól tudom Nápoly a SZEMÉT városa, mert a maffiózók nem szállítják el és felgyújtják az emberek az utca közepén, kvázi terjeng a trágya szag. Éljen Olaszország... Nem mindenhol látsz mindent, vannak máshol is árnyoldalak. A politikusok meg máshol is lopnak csalnak hazudnak, ez nem csak itthon van így. Remélem nekem megmarad az állásom és tavasztól már jobb idők jönnek. Mert én magyar vagyok és itthon szeretnék megdögleni!

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#12433) juliabrilke válasza deicide (#12431) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez mondjuk nyilvánvaló volt, hogy ott is vannak szép és ronda helyek. Ugyanez igaz erre az országra is. Bár itt talán több a rossz, mint a jó. :B

(#12434) Kloden


Kloden
senior tag

10-30 gigás vinyót keresek! Privizz! :R

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#12435) Timyyy


Timyyy
őstag

Ha már elhatároztam hogy külföldre megyek, akkor azt is én döntöm el, hogy hová. Ha nagyvárosba akarnék menni és koszba, akkor itt van Bp, de nyilván nem ezt akarom. És több országban is megvannak azok a városok, ahová tudom, hogy érdemes menni.

(#12448) Timyyy válasza PhoenixK (#12445) üzenetére


Timyyy
őstag

Igen, hagyjál békén légyszíves, a hülye fogyasztásmérőddel együtt :DDD de amúgy tényleg jó lenne egy ilyen funkció :) (ja és csak vicc volt ám :)) )

(#12449) Tom5


Tom5
addikt

Még mindig eladó.
T-mobile függő, 2-éves, jó állapotban, töltőjével, Simkártyával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.