Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) varga911 válasza Xantomas (#700) üzenetére


varga911
senior tag

Hát ez kár mert televagyok 3V-os ledekkel, és amilyen szerencsém van tuti nem fognak menni :DDD. Köszi, Üdv. :R

(#702) Xantomas válasza varga911 (#701) üzenetére


Xantomas
őstag

Az más ha 3V-on megy, és megint más ha 3V a nyitófesz. Nekem vannak pl olyan ledjeim amik 3V-on még nem világítanak, és 5V-on mennek előtétellenállat nélkül.
Fogj egy multimétert, és tedd a LED két fegyverzetére, és nézd meg a szakadást vele. (piros a hosszú, fekete a rövid lábra) Ha nagyon gyengén is világít, de világít, akkor elvileg mennie kell.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#703) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok! Olvasgattam a topicot és kedvem lett egy saját faház épitéséhez..
a Kinézete már meg van a fejemben már csak el kellene jutni a meg valósitáshoz..
Lenne evel kapcsoltaban pár kérdésem...

-2cm vastag fenyőfánál mennyire kell tartani a megvetemedéstől?

-kb hhány mm vastag plexit használjak? (én olyan 3 körül gondoltam)

-Pác? lakk ? miet ajánlototok?

- Nem melexik sokkal jobban a gép?

Előre is thx Zewa :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#704) csapos2 válasza Zewa (#703) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!

-2cm vastag fenyőfánál mennyire kell tartani a megvetemedéstől?

Ha megfelelően van megmunkálva a fa és az anyag is jó minőségű, szinte alig van esélye a vetemedésnek, de ahogy már szó is volt róla, jobban jársz a rétegelt lemezzel. Arra, ha neked mindenképpen fa mintázat kell, tehetsz furnért, vagy egy vékonyabb faréteget is rá ragaszthatsz.

-kb hhány mm vastag plexit használjak? (én olyan 3 körül gondoltam)

Én minél vastagabbat használnék, észszerű határokon belül.

-Pác? lakk ? miet ajánlototok?

Ez rengeteg mindentől függ, mennyit szánsz rá, milyet szeretnél, oldószereset, vagy vizeset...

- Nem melexik sokkal jobban a gép?

Miért melegedne jobban, mint bármelyik házban? Megfelelő légáramlás kialakítása mellett semmi gond nem lehet. ;)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#705) Zewa válasza csapos2 (#704) üzenetére


Zewa
senior tag

HellO! Először is thx! Én szeretem a fenyőt! ( meg olyan butoraim is vannak ) Igy belle illik majd a környezetbe! Erre a melora össz. van olyan 15rongyom.. ebből fogok vmit ki hozni majd meg látjuk hogy több vagy kevesebb sikerrel.. :DD :R


Thx zewa :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#706) Armahun válasza Zewa (#705) üzenetére


Armahun
addikt

Hello!
Én felületkezelésre Eukola vagy Milesi terméket ajánlanék neked.
Nagyon szép színezett pácaik, és viaszaik vannak!

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#707) Zewa válasza Armahun (#706) üzenetére


Zewa
senior tag

Üdv ! Thx majd körül nézek a boltokban ha van ien akkor ezt fogom használni! csak lenne már 27.-e.. Már neki esnék rajzok ienek vannak már..:D :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#708) Ribi válasza csapos2 (#698) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hat nekem a tapom doboza marhara nincs foldelve.

(#709) csapos2 válasza Ribi (#708) üzenetére


csapos2
addikt

Én ugyan nem értek a tápok lelkivilágához, de azon azért meglepődnék. Hogyan van akkor a védőföldelés a gépedre kötve?
Mert ugye abban egyet értünk, hogy arra szükség van. ;)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#710) Winner_hun válasza Zewa (#703) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pácot mindenféle képpen vizes bázisút használj.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#711) Zewa válasza Winner_hun (#710) üzenetére


Zewa
senior tag

HY! Oké! Kösszönöm! :R Mire nekiáloka ddigra mindet tudni fogok! :DDD

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#712) TESCO-Zsömle válasza Ribi (#708) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha gyári a tápod, akkor igenis földelve van a doboza! Ha meg nem, akkor magadra vess, hogy nem földelted!

A ''gyárban'' ugyanis a táp 220-as csatijának a földjét alapból a táp dobozához fogatják hozzá, hogy a fém házon és a csavarokon keresztül földeljen mindent, ami a házban van!

És nem hülyeség a földelés!

Az én gépem rázott! Sőt! A zenénél is nagyobb alapzaj volt!

Mindez azért, mert nálunk földeletlen konnektorok (is) vannak, és a gép pont egy ilyenbe volt bedugva...


További érdekesség! Faterom gépébe egy erősítőt ápítettönk 2x5,25''-os helyre + a Torroid trafót egy táp dobozába...

A váz szinterbe kapott egy csini matt-fekete réteget, majd mikor hazakerült beleraktuk az erölködőt! Meg kell még említenem, hogy az erölködő új házaként szolgáló 5,25-ös dobozok le lettek fújva feketére (spray).

Megjött a váz, hát összeraktuk az erősítőt! Nem ment olyfényesen, mint azt szerettük volna! Abban a pillanakban, ahogy betoltuk a dobozt a festés miatt megvastagodott vázba, az legyalulta a dobozokról a festéket (a szinter volt az erősebb).

Beüzemelés után igen nagy volt az alap zajszint, pedig földelt konnektorba volt dugva! Ha hozzáértünk a hangerő-szabályzó potihoz a zaj olybá felerősödött, hogy halkítani kellett, nehogy a kis hangfalaknak vmi baja essen...

Ekkor támadt egy ötletem, és kértem fatertől egy hangfal-kábelt (3mm réz).
Fogtam, az egyik végét hozzányomtam az erősítő dobozához ott, akol lekapta a ház a festéket, a másikat meg a táptoz és Voi La!

Megszünt a zaj!

Na!

Ennyire számít a földelés!!

További jó napot!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#713) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Kíváncsi leszek az elkészült munkákra!

A neten nagyon szép fa házikók vannak!

Sok sikert!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#714) Zewa válasza !Overdose! (#713) üzenetére


Zewa
senior tag

Üdv! neki keztem a dolgoknak... Ha lesz némi elkierőm feltöltök képeket.. Előjönnek kisebb problémák... :O ( ált mindig kell vmi ami nincs itthon...) De nagyjábol haladok! :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#715) moongoose válasza Zewa (#714) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Fontos...
- Zsanérok helye(már ha nyitni is akrod...)
- Csapolások
- hátsó kivágás a slotoknak

Ha van erőd visszaolvasni, ott sokminden kiderül, hogy milyen buktatói vannak a dolognak,amikor már azt hiszed, hogy minden klappol a helyére.
Én szereltem össze egyet az asztalos ismerősömmel és meg kell mondjam, volt amikor csak vakartam a fejem.
Ott abba kellett hagyni, és aludni egyet rá...
Másnapra általában megoldódott a probléma a fejemben.
Az anyagköltség sem lesz olcsó mulatság...a 15 ropi talán épp elég lesz, ha a meló nagyrészét magad oldod meg..
Sok sikert..
képeket kérünk... :)

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#716) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Lehet nekem is össze kéne ''tákolnom'' egy faházat:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#717) csapos2 válasza Winner_hun (#716) üzenetére


csapos2
addikt

Aki nem ért hozzá, az inkább ne kezdjen bele. ;] ;] ;]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#718) Winner_hun válasza csapos2 (#717) üzenetére


Winner_hun
félisten

ne magadból indulj ki;]:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#719) magi20


magi20
senior tag

sziasztok a topic láttán illetve a hozzászólások miatt én is elkezdtem gondolkodni egy faház építésén...az a német srác akinek a linkjét beszúrtátok,hát nagyon jó kis házat csinált..

igazából nem is az anygaok beszerzésén van a hangsúly hanem hogy milyen szerszámok kellenek.ebben tudnátok segíteni hogy mik lennének azok amire feltétlen szükség van.
valamint pl:külön nyomógombot lehet gyártani?vagy régebbi házakból lettek kiszedve?bár láttam olyan házakat amin nincsen elől gomb..arra kíváncsi lennék hogy-hogyan izgatják be minden indításnál?

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#720) csapos2 válasza magi20 (#719) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!

igazából nem is az anygaok beszerzésén van a hangsúly hanem hogy milyen szerszámok kellenek.ebben tudnátok segíteni hogy mik lennének azok amire feltétlen szükség van.

Miből szeretnéd csinálni és milyen házat? :)

bár láttam olyan házakat amin nincsen elől gomb..arra kíváncsi lennék hogy-hogyan izgatják be minden indításnál?

BIOS-ban beállítod a billt, vagy az egeret és már megy is a gép. ;)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#721) Zewa válasza Zewa (#714) üzenetére


Zewa
senior tag

Sziasztok! Elnézést mindenkitől hogy még nem raktam fel képeket csak el ment a gép mert véletlen megsült a procko.. :O garancia kicseréli de az is idő..
Ha folytatom rakom fel a gépeket ( Még igen csak az az elején vagyok)

Üdv Zewa :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#722) Frenky89


Frenky89
őstag

Valamelyik nap sikerült elkezdenem a tervem lassan egy éve halogatott megvalósítását, kb. az alfa verzió béta változatáig jutottam, de azért csináltam pár képet: [link] (A galéria nem tökéletes, így kis türelem, több böngészó és esetleges többszöri frissítés szükséges :B )

(#723) Zewa válasza Frenky89 (#722) üzenetére


Zewa
senior tag

Nekem elsőre jo lett ;)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#724) Frenky89 válasza Zewa (#723) üzenetére


Frenky89
őstag

Azóta már változtattam rajta;)

(#725) Xantomas válasza Winner_hun (#718) üzenetére


Xantomas
őstag

De legyen benne elég hely a denevéreknek ;]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#726) fefo1


fefo1
csendes tag

Sziasztok.Akarok egy házat csinálni fábol a terveim már megvannak.:)))Az oldalai és az alja meg a teteje 10mm-es fábol lesznek.Az a kérdésem hogy ez menyit fog hangszigetelni?Belülre ha rakok hungarocelt ami a menyezeti burkolo lapokbol lenne és oylan 5mm-es vastagságuak az szerintetek menyire lenne jo??

(#727) moongoose válasza fefo1 (#726) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Inkább kúpos szivacs, mint hungarocell...
A hungarocell hőszigetelő, tehát a meleget jól meg tudja tartani bent...
Nézd végig a topic-ot az elejétől, ott azt hiszem írják, hogy milyen jellegü szivacsra lenne szükséged, vagy keresd meg az aktuális topicot..
[link]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#728) fefo1 válasza moongoose (#727) üzenetére


fefo1
csendes tag

Szia.Értem.Akkor a fa belsö oldalára azt a kupos szivacsot ragasszam bele és attol jobb lesz a hangszigetelése?Tutira?Szerinted mivel ragaszam a fa belsö oldalára?Sima kétoldalas ragaszto jo lesz?

(#729) csapos2 válasza fefo1 (#728) üzenetére


csapos2
addikt

Én inkább valami diszperziós ragasztót használnék, ami az egész felületen fogja a szivacsot. Egyébként van Hangszigetelés topik is: [link], ha érdekel.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#730) fefo1 válasza csapos2 (#729) üzenetére


fefo1
csendes tag

Szia.Végig olvastam amit belinkeltél!Egy másik kérdésem támadt mivan ha nem teszek rá semitsem,csak a 10 mm-es oldallapok lesznek fent és semmi több??Mármint a belsejére gondoltam hogy semmi csak a fa!Szerinted az menyire halkit?

(#731) moongoose válasza fefo1 (#730) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Sokat...
Minden anyag halkít valamennyit a bent lévő alkatrészek zajából.
Csak a fa alapjaiban a tömörsége, szálkszerkezete, stb miatt jobban elnyeli, mint a fém.
Ha szivacsot raksz az még jobban elnyeli a hangok nagyrészét.
Ám két dolgot érdemes szerintem szem előtt tartani.
A hdd-éd(ha valóban halk gépet akarsz, akkor notebook hdd legyen), valamint a bent levő ventillátorok sebességét lehessen szabályozni.
én most vettem egy WD 80-gb-os hdd-t, és egy ismerősömmel szereltettem össze szabályozó(poti) panelt.
Így letöltés ,netezés, filmnézés közben olyan halk a gép, mintha be sem lenne kapcsolva.
Ha játszom, akkor a ventiket feltekerem és ott a teljesítmény.
Füles alól úgysem hallom a ventik hangját.

Ui: ha valaki szeretne szabályozó panelt, 2x2ventihez, akkor az jelezze.
kb 3000-3500 forntból le tudja gyártani, műszerész barátom.
Ha érdekel titeket, hozok képet róla.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#732) csapos2 válasza fefo1 (#730) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!

Mint ahogy azt előttem már leírta moongoose, sokat számít. Ahogy én leszűrtem a vélemények alapján a legjobb megoldás egy vastag, merev falú ház lenne. Ennek a belső oldalára először egy tömör anyagot, gumilapot, parafát, vagy bitumenes lemezt ragasztanék, majd egy lazább szerkezetet pl. polifoamot, és végül egy szivacsréteget, abból a dudoros fajtából.
Többek szerint a gumirozott padlószőnyeg és a szivacs kombó is jó.

moongoose:

Engem érdekelnének a képek.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#733) moongoose válasza csapos2 (#732) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

ok!
mikor lesz újra otthon rendszerem, rakok fel képeket...

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#734) fefo1


fefo1
csendes tag

Sziasztok.Köszi a válaszokat!:)))Megvan miböl készitem el a házamat!!
A váz:18*18 mm-es négyzet alaku fenyöléc.
Oldallapok,teteje:4-5 mm vastag funérlemez!A belsö oldalára 2-3 mm-es gumi lapok/attol függ milyent tudok szerezni/, és erre rá a tojástartóféle szivacs/somogyiban kaphato HT 2340 néven/.
A ventik coolink x8-as-ok és x9-es lesz.A ház belsejében lesznek a ventik megdöntve és a kifeléfujás hangját még csilapitani fogom tojástarto szivaccsal!
Véleményetek??

(#735) csapos2 válasza fefo1 (#734) üzenetére


csapos2
addikt

Miért csak egy keretre akarsz egy 4-5mm-es furnért rakni, miért nem a teljes anyag lesz 18mm-es?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#736) fefo1 válasza csapos2 (#735) üzenetére


fefo1
csendes tag

2 oka van nagyjábol :)))
1: nem akarok egy targoncával vihetö gépet :))) és ha igy lesz elvileg megcsinálva akor nem lesz olyan nehéz se.elvileg!!!
2:belülre megy még a gumi és a szivacs! és nekem bevan határolva a hely ahová bekell tennem a gépházat!
ha igy összejön akor marad kb 1,5-1,5 centi oldalanként... TALÁN!!!!!!
Amugy véleményed a leirásomrol??

(#737) csapos2 válasza fefo1 (#736) üzenetére


csapos2
addikt

Én nem csinálnám ilyen keretesre, de ha a hely szűken van, akkor az más. Fontos, hogy a lehető legkevesebb esélyt adjunk meg a rezonálásnak, ezt pedig leginkább vastagabb anyaggal lehet elérni.

A ventikre én annó ezt találtam ki, de még várat magára ez a projekt. [link]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#738) fefo1


fefo1
csendes tag

Sziasztok ujra.Elég jol haladok a faházammal!:))Egy kérdésem ujra támadt!A fa ugye kicsit megrepedt meg kicsit letörtek darabok belöle!Halotam hogy mester tapasszal kell kigitelni és utánna lakozni és festeni vagy forditva.:))Nekem kencés tapaszom van csak fára most!Jo lesz azis kigitelni?

(#739) csapos2 válasza fefo1 (#738) üzenetére


csapos2
addikt

Mit szeretnél vele, lakkozni, vagy festeni? Mert a lakk alá semmi képpen ne kenjél se kencés tapaszt, se mestretapaszt, mert el fog ütni a lakktól.

Fűrészporral kevert lakk a legegyszerűbb a lakkozni kívánt felület javítására, de azt is alaposan meg kell csiszolni, mielőtt lelakkozod.

Képek? Esetleg? :)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#740) fefo1 válasza csapos2 (#739) üzenetére


fefo1
csendes tag

szia.sajna még ebbe az álapotba nem tezsem ki.mégcsak levannak vágva a fák és msot akarom összeálitani totálisan és ezért kérdeztem hogy szerinted mit tegyek!Lakozzam fessem?Mert sajna tapaszolni kell mert letörtek darabok sajna.:((Meg a csavarok is feketék sajna:((Vélemyényed?Mit tegyek?

(#741) csapos2 válasza fefo1 (#740) üzenetére


csapos2
addikt

Most olvastam vissza, te nem is fából akarsz dolgozni, hanem furnérlemezből.
Arra inkább a festés való. Persze, ha ez a bútoroknál hátfalnak használt dolog.
A fedőfesték alá meg mindegy, hogy mestertapaszt, vagy kencést kensz, úgyis elfedi.
Nagyon jók lennének képek, mert úgy könnyebb lenne segíteni is.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#742) fefo1 válasza csapos2 (#741) üzenetére


fefo1
csendes tag

rendben valahogy probálok csinálni párat hátha!de holnap beleragasztom a csavarokat és leis gitelem!aztán jelentkezem közbe is!



[Szerkesztve]

(#743) k.krisz03


k.krisz03
tag

Hali!
Én is faház építésére adtam a fejemet, de a winyók beszerelésénél igencsak megakadtam. Addig megvagyok, hogy van egy kis ''állvány''-szerűség, amire 5mm-es gumilapot fogatok majd (régebben olvastam a radíros megoldást, és abból indultam ki). De a gumilaphoz hogyan rögzítsem a winyót? Az eredeti csavarokat nem használhatom, mert rövidek, és itthon sem találtam ilyen ritka menetű 3-as csavart (annak ellenére, hogy van egy rakat bontott csavar).
Aki használta a radíros felfogatást, legyen szíves segítsen, hogy honnan szertett megfelelő csavart (csavarboltban néznék, ha nyitva lenne; esetleg tuskó vagy valami hasonló áruház?).
Köszi!
Krisz

(#744) Szab02


Szab02
aktív tag

Hello!
A monitorom már megvan :)) persze fából!
Remélem jövő hétvégére be tudom fejezni a gépet is! (9x34x40) belefér:)
Amint kész lesz rakom fel a képeket :D

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#745) MaxiPoci


MaxiPoci
csendes tag

Én ezt csinálgatom. :B
Csak fából van a ház/doboz.
[link]
[link]
[link]
[link]

Hát még kell rajta munkálkodni de már alakul. Ja, és működik +nem melegszik.
Ez maga a full gép: 19'' képátló, és kb 25cm mélység tartozik hozzá.
2500 Barton, Sams512MB Mem, Pio110D, Sams250GB, wireless bill+egér

Majd ha lesz időm feldobok egy blogot az építésről is.


[Szerkesztve]

Tévedni emberi dolog, de ha igazán el akarsz rontani valamit, számítógépre van szükséged.

(#746) Frenky89 válasza MaxiPoci (#745) üzenetére


Frenky89
őstag

szép munka! már ''hogy is néznek ki a gépeink'' topicba is láttam már akkor is tetszett. kicsit hasonlít Apple iMac-re.

(#747) Szab02


Szab02
aktív tag

Készen van! Sajnos, nem tudok még képet feltölteni, amint lesz már jönek is :)

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#748) Reset Elek


Reset Elek
aktív tag

[link]
Hogyan másoljunk képeket fára.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#749) Szab02 válasza Reset Elek (#748) üzenetére


Szab02
aktív tag

:C :R

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#750) JOkE01


JOkE01
tag

Sziasztok.

Én is csináltam egy fa számítógépházat.

Íme pár kép:
[kép]
http://www.kepfeltolto.hu/?img=3pmc
http://www.kepfeltolto.hu/?img=3pmd
http://www.kepfeltolto.hu/?img=3pme
http://www.kepfeltolto.hu/?img=3pmf
http://www.kepfeltolto.hu/?img=3pmg
http://www.kepfeltolto.hu/?img=3pmj
http://www.kepfeltolto.hu/?img=3pmk
http://www.kepfeltolto.hu/?img=3pml

Teljessen amatőr otthoni gányolmány. :)


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.