Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) gromble_ziz válasza Geli (#847) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

Geli:
Nekem az a tapasztalatom a gépek szellőzésétől, hogy nem szabad a tápon kivinni a ház meleg levegőjét. Az én tápom minnél melegebb van annál hangosabb. Este próbálok rajzot illetve terveket csatolni.

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#852) Játékos válasza gromble_ziz (#851) üzenetére


Játékos
addikt

Vízhűtést neki... :K

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#853) gromble_ziz válasza Játékos (#852) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

Mivel én viszem olykor lanparty-ra a gépemet így a víz kiesik, egyébként is a víz a fürdőkádba való :-) ( s a vízhűtésen is van valahol venti ... ami ugye ráadásul kint van ... :-) )

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#854) Játékos válasza gromble_ziz (#853) üzenetére


Játékos
addikt

A vízhűtésen is van venti? :F Máramelyiken...
Az enyémen nincs, bár kissé körülményes lenne partir rohangászni vele :DDD
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#855) gromble_ziz válasza Játékos (#854) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

Erre is van megoldás :-) Tarts te party-t :-) Nekem bejött, de lehet hogy több meló van a takarítással, mintha én mennék máshová :-D

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#856) varga911 válasza gromble_ziz (#853) üzenetére


varga911
senior tag

Lannal miért esne ki a víz? Nekem vízem van és viszem mindenhová. :D Nem feltétlenül kell venti a "vízhűtésre". :)

(#857) gromble_ziz válasza varga911 (#856) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

Remélem nem írtam ilyet, hogy kiesik a víz :-) régebben volt több figyelmeztetés is hogy szállítás így szállítás úgy, ez már megoldódott?
Az én procihűtőmre sem kell venti ha visszaogom a procit, vagy épp nem setizek állandóan :-)

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#858) gromble_ziz


gromble_ziz
aktív tag

A beígért képek. Egyenlőre még csak a tervek, baromi sokat kell smirglizni és most vizsgára készülök.
[link1]
[link2]
[link3]

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#859) Játékos válasza gromble_ziz (#858) üzenetére


Játékos
addikt

És ezt fogod hurcolni lanpartira? :Y
Alapvetően mi a célod a faházzal? A külcsíny, vagy a halkság, esetleg a helybőség? :U
A tetején lévő likkal mi lesz? Ventik?

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#860) gromble_ziz válasza Játékos (#859) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

Ez 2 centivel alacsonyabb, mint a bútorlapos házam, és az alul illetve felül elhelyezett foggantyúkkal mintha csak 2 kg kenyeret cipelnék :-) minden venti elött lesz egy jó áteresztő rácspár ami közé pollenszűrős háló lesz fogatva. Felül ugyanez a helyzet. A külcsíny már nem lesz tökéletes, mint említettem nem vagyok profi a fa megmunkálásban.
Elvárásaim ettől a háztól:
- legyen halk
- legyen minnél inkább por mentes
- legyen jó a hűtése ( víz nélkül is )

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#861) varga911 válasza gromble_ziz (#857) üzenetére


varga911
senior tag

Hát biztos rendszerje válogatja, de pl. én csak úgy tudom leszedni a csatikról a csöveket ha leolvasztom róluk. :DDD Bilincs + "karmos csőcsonk-csati" megoldás. Szépen egybegyógyulnak 1 hónap alatt.

(#862) Játékos válasza gromble_ziz (#860) üzenetére


Játékos
addikt

Eddig van 3 venti, meg a proci, meg a VGA, meg a táp, meg felül 2 ? (csak a lyuk formájából gondolom), az összesen 8 darab :Y .
Az a baj, hogy ha 5V-on járatod, akkor a szűrők miatt gyakorlatilag nem (tehát alig) fogják a házba be (illetve onnan ki) nyomni a levegőt, ha meg adsz nekik feszt, akkor nagyon más elképzelésünk van a halk fogalmáról...
Egyébként milyen proci, és VGA lesz benne?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#863) Játékos válasza varga911 (#861) üzenetére


Játékos
addikt

:DD Ismerős "probléma" :C .

Erre nincs ötleted?
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#864) gromble_ziz válasza Játékos (#862) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

Nem 8!
2db 12 cm venti elöl a drágáim 12 V-on is olyan halkan működnek hogy meg kell néznem mennek-e. A táp alul visz ki egy kis frisset szintén 12cm. A proci kintről szív frisset. Tehát összegezve 3*12cm be 1*12cm ki, és a különbözet felül eltávozik. A szűrőről annyit hogy a kezem fölé tartva 2-3 centire gyengéden ráfújok akkor is érzem a kezemen a levegőt.

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#865) Játékos válasza gromble_ziz (#864) üzenetére


Játékos
addikt

a drágáim 12 V-on is olyan halkan működnek hogy meg kell néznem mennek-e
milyen ventik? :U
VGA hűtője?
Felül nincs venti, hanem "lyukas"?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#866) gromble_ziz válasza Játékos (#865) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

Hogy milyen ventik.... ööö kék ... GlacialTech SilentBlade GT12252BDL-2
A VGA hűtőjét hangoskodása esetén olyan passzívra fogom lecserélni, aminek pont jól fúj majd be a 2. venti (pont a piros lap alá). Asszem Thermalight HR-03 a neve. Igen felül lyukas ... kétréteg finom rács. Kevesebbet takar ki 12*12 centiből, mint amennyi a ventiknél kiesik.

[ Szerkesztve ]

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#867) Játékos válasza gromble_ziz (#866) üzenetére


Játékos
addikt

:DDD
Várjuk a többi képet, hajrá, hajrá :C
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#868) varga911 válasza Játékos (#863) üzenetére


varga911
senior tag

Hát nemigazán, én G1/4-es menetelésű blokkokat használok eleve, bennük high flow 10-es csőcsonkok, azokra meg 15/10-es csövek + bilincs.

(#869) Játékos válasza varga911 (#868) üzenetére


Játékos
addikt

Értelek, köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#870) flatland8


flatland8
csendes tag

Hello mindenkinek! Elkészult papirin az összes tervem egy fadoboz elkészitéséhez.Csak az a gond, hogy nem tudok beszerezni szlovákiában (mert ott lakom) rétegelt lemezt akkora méretben amekkorában szeretném. csak táblás méretben(250x125cm)találtam. Győr kérnyékén nincs olyan cég ami ad el rétegelt lemezt akkora méretben amekkorában szeretném ? vagy ha esetleg tud valaki olyan fa anyagot amit nagyon vékonyra is ki lehet marni akkor legyen olyan kedves és irja le nekem :R . A segitségeket elore is köszönöm!

(#871) Játékos válasza flatland8 (#870) üzenetére


Játékos
addikt

Lapszabászat? Ahol ezt a nagyot találtad, ott nem darabolnak? :F
Mennyibe kerül egyébként, ha az egészet elhozod? Milyen vastag? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#872) flatland8 válasza Játékos (#871) üzenetére


flatland8
csendes tag

rákerdeztem es nem darabolnak. :(( csak az egesz táblát lehet megvenni. volt nekik 3-12mm ig. a 250x125x1,2cm s volt áttszámitva 12500 huf. de nincs kedvem 4szer akkorát venni mint amekkora kell.

(#873) Játékos válasza flatland8 (#872) üzenetére


Játékos
addikt

Ezek majmok!
Ha nem is 10x10cm-es darabokat, de azért fél, vagy negyed táblát adhatnának... :((
Ez rétegelt lemez, ugye?!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#874) flatland8 válasza Játékos (#873) üzenetére


flatland8
csendes tag

igen

(#875) PrinczA válasza flatland8 (#870) üzenetére


PrinczA
őstag

Megosztanad velem(ünk) a terveket?

(#876) flatland8 válasza PrinczA (#875) üzenetére


flatland8
csendes tag

bocsi de a rajzok annyira gagyiak, hogy csak szamomra erthetoek :B . eleg egyszerü ház lesz (ha lesz) .inkább a praktikusságra torekedtem a tervezesnel. de megigerem , hogy amint elörelépés lesz kuldok kepeket! :K

(#877) ABnormal


ABnormal
őstag

látom egyre-másra születnek a jobbnál jobb tervek a faházakhoz,ezért ha valaki igényli és a közelemben lakik annak segítek a fa megmunkálásában...akár CNC-vel is :D

(#878) Játékos válasza ABnormal (#877) üzenetére


Játékos
addikt

Mondhattad volna egy kicsit hamarabb is. :(((
Mondjuk egy éve :DD
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#879) ABnormal válasza Játékos (#878) üzenetére


ABnormal
őstag

:D tervezd újra.... :D

(#880) Játékos válasza ABnormal (#879) üzenetére


Játékos
addikt

Igazad van :DD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#881) smog86


smog86
senior tag

A téli szünetben építsetek ám. :DDD És aki tud rakjon fel képeket.

(#882) smog86


smog86
senior tag

:U

(#883) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Fából van, igaz, csak a láb lett kész:

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#884) smog86


smog86
senior tag

Nem tudjátok hol lehet olcsón rétegelt lemezt venni? :U

(#885) smog86 válasza smog86 (#884) üzenetére


smog86
senior tag

Már találtam... :(((

(#886) PrinczA válasza smog86 (#885) üzenetére


PrinczA
őstag

Hol?

(#887) smog86 válasza PrinczA (#886) üzenetére


smog86
senior tag

vaterán...de már elkelt neki mind...nekem is csak az utolsó 3 táblából jutott 1
mod: de lehet még találsz vaterán, de ahogy néztem nem adják mások olcsón...

[ Szerkesztve ]

(#888) PrinczA


PrinczA
őstag

Nem sokan járnak erre :(
Nincs vkinek asztalos ismerőse Dunakeszin?

(#889) Winner_hun válasza PrinczA (#888) üzenetére


Winner_hun
félisten

Göd nem jó? Mi kéne?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#890) PrinczA válasza Winner_hun (#889) üzenetére


PrinczA
őstag

Göd, dehogynem!
Falra szeretném feldobni a gépet a TV mellé.
Ami kéne, anyag, és megmunkálás, mert úgy érzem, az én fűrészem nem elég ehhez a munkához.
Vmikor jövő héten skype-on?

(#891) Winner_hun válasza PrinczA (#890) üzenetére


Winner_hun
félisten

Skype-ot fél évente egyszer ha bekapcsolom, dobj meg privátban előtte és ok;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#892) PrinczA válasza Winner_hun (#891) üzenetére


PrinczA
őstag

Ok, csak lenne már időm rá. De nincs. Ott fexik a gép a földön, hónapok óta.

(#893) Winner_hun válasza PrinczA (#892) üzenetére


Winner_hun
félisten

:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#894) gromble_ziz


gromble_ziz
aktív tag

Sziasztok!

Úgy néz ki megtaláltam álmaim házát! Azaz csak hasonlót, de remélem beválik.
Azok számára akik továbbra is saját építésűt szeretnének szolgálhatok pár infóval.

Összefoglalva a munkásságomat: Fém belső a fa vázon.
Terveztem különféle alkatrésztartó elemeket, melyeket Lackó rokonom készített el rozsdamentes acélból. Tervrajz és tapasztalat is van bőven.
Fának először bútorlapot használtam (mert volt otthon), akasztottam falra is és csináltam valamelyest doboz formát is. Második nekifutásnak fenyő polclapokat daraboltam kellő méretre. Ez a próbálkozás már tetszetősebb volt, de sajnos a levegőztetéssel kapcsolatban nem jártam sikerrel, és némi tervezési hiba is belerondított az öszképbe. Így az ajtaja félig nyitva és a NB-t külön venti fújja.

Ha bárkinek bármilyen kérdése van nyugodtan keressen meg vele. Néha lusta és feledékeny vagyok, szóval csak tessék nyugodtan kitartóan b@szogatni és teljesítem amit ígérek.

Üdv.: Gromble_ziz

u.i.: ígértem valamikor valakinek egy alaplap tervrajzot ... ha még esedékes akkor nyúzzon az illető

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#895) Ribi


Ribi
nagyúr

Nos visszatérnék egy kicsit az árnyékolásra.
Tudom a gépet nem zavarja. Az nem is érdekel. De amint bekapcsolom a gépet, elmegy a rádióadás és a szomszéd szobában is rohadtul zavarja a TV-t.
Szóval milyen anyagot lehet használni és az is jólenne ha tudnátok javasolni boltot.
Köszi.

(#896) j.bravo válasza Ribi (#895) üzenetére


j.bravo
addikt

A rossz hír, hogy fém kell hogy legyen. A jó hír, hogy nem muszáj lemez, elég lehet a rács is, legalábbis Faraday bácsi szerint. A rács pedig kevésbé nehéz és talán olcsóbb is.

Ciki, de az alufóliáról nem tudom, jó lenne-e, de ha van otthon, egy próbát megér (ha meg nincs, akkor se túl drága... ha a fa vázon belülre teszed, nem is látszik, ugye.

Whatever.

(#897) Enton


Enton
addikt

Nem tud valaki alaplap tálcát hol lehet beszerezni mennyiért? Főleg ATX-es alaplaphoz.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#898) Winner_hun válasza Enton (#897) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bontóba

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#899) Enton válasza Winner_hun (#898) üzenetére


Enton
addikt

Most találtam egy egész ATX házat de ki kéne vágnom belőle az alaplaptartót!:(
Megpróbálok még kutakodni!

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#900) Winner_hun válasza Enton (#899) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én olyan házat még nem láttam ahol bele volt úgy rakva az alaplapi tálca, hogy csak vágással lehet kivenni:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.