Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Winner_hun válasza #96302336 (#349) üzenetére


Winner_hun
félisten

A 45 fok a szép, de azt nagyon pontosan kell akkor csinálni.
Nem fogod beborítani vmivel a rétegelt lemezt?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#352) m1XUP


m1XUP
csendes tag

Asszem nyáron én is eszkábálok egy ilyen fa-házat de szerintem nem fogom használni inkább csak csinálok rá egy ajtót aztán lesz egy szekrányem :C ... nagy hülyeség ez van aki ismer tudja, hogy nem vagyok éppen egy normális egyed. :))

A Felirat mi legyen? SZAVAZNI LEHET !!! SZAVAZZ --->>> deakzoty@citromail.hu

sunshine live - télen is :) http://www.sunshinelive.de

(#353) m1XUP


m1XUP
csendes tag

Amugy nem tudtok egy weblapot, ami leírja részletesen, hogy mit hova kell és mint, mert fa munkát birom is meg szeretem, jól is csinálom aztán lehet lenne olyan nem norm aki megvenné:D

sunshine live - télen is :) http://www.sunshinelive.de

(#354) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

végre ''elkészült'' a műalkotás...
Sajna nem maradt szeszpác az ajtó belső felületére.
Ám azt utólag is le tudom szedni és lekenni+ lakkozni.
Jól elfér benne minden, van légmozgás is.
A dvd-író a hdd-k felett kap helyet majd, ám előtte kell valami lefogatót eszkábálnom neki.
Az alsó venti nagyon jó helyen van, mert megfelelő hűs levegőt tol be a házba...közvetlen a vga-ra.
A levegő aztán felfelé áramlik a prochűtő felé, magával rántva a vga passzív hűtőjének melegét, valamint a hdd-k mőgött forgó 12cm-es venti által kitolt meleg levegőt.
A táp pedig befejezi a munkát és kitolja hátul a felgyülemlett hőt.
Eddig egyetlen negatívuma a dolognak a hdd-k rezgése...
Úgy gondoltam ezzel a nagy faházzal megoldódik a probléma, ám egy felfüggesztő keretet kell gyártanom nekik, ami elnyeli a rezgéseket.
Akkor már elfogadható lesz a hangja a masinának.
Itt vannak a képek.... :)
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Ha valakit érdekelnek megoldások ezzel kapcsolatban, az bátran kérdezzen.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#355) #96302336 válasza moongoose (#354) üzenetére


#96302336
törölt tag

Komoly munka van benne. :C


Mit javasolsz arra, hogy festeném a leendő házamat. Mivel az enyém rétegelt lemezből készül, nem biztos, hogy jól mutatna pácolva. vagy mégis?
És lenne benne fém is, nevezetesen egy ívelt fémháló, ami az előlap lenne.



[Szerkesztve]

(#356) Frenky89 válasza moongoose (#354) üzenetére


Frenky89
őstag

Lehet nagyon vak vagyok és nem látok semmit amivel bekapcsolod, de...

Mivel kapcsolod be, elég az az egy venti?

(#357) moongoose válasza #96302336 (#355) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

THX!
Nekem is az oldala rétegelt lemez.. szerintem jól mutatna.
Egy rétegben vittem fel a pácot és az asztalos utána lakkozta le.
2 réteg kézzel.. és csiszolva...majd kb 3-4 réteg géppel szórva.
50%észter higító 50%lakk.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#358) moongoose válasza Frenky89 (#356) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Egyelőre maradnak azok a kis tyúkbelek amik bent voltak a régi házban...
Azokon van a reset+a bekapcsoló...
Így nyomógomb híján azokkal használom.

Az egy venti lehet kevés lesz...főleg nyáron...majd kigondolom mit lehetne tenni vele szellőzés ügyén...
Nincs kedvem lakkozás után kivágatni még egy helyen.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#359) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Hát gratulálok ezekhez a megvalósításokhoz! Végigolvasva a topicot nekem is kezd megjönni a kedvem egy hasonló projecthez, bár szakértelemem=0. Mindenesetre ami képeket látam, nagyon jók! :R

- http://pazsitz.hu -

(#360) Lindemann


Lindemann
tag

Hm, hát ha erre ráütsz nem fog behorpadni, az egyszer biztos :DDD szerintem sokmindenkinek megfordult a fejében, hogy fából házat, de gratulálok, te kivitelezted is! :R szép munka, csinálsz egy két műszaki rajzot, aztán szabadalmaztathatnád is :D. viszont a szellőzés hogy oldódik meg?

(#361) Lindemann


Lindemann
tag

de ez tényleg iszonyat jó.. Lehet nem is fogok gépházat venni, hanem csinálok egyet :] Meg azért ha az embernek van egy kis fantáziája nagyon klassz kis gépházakat lehet létrehozni. ;)

(#362) moongoose válasza Lindemann (#360) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Ha nekem szántad köszönöm.... :R
Ha nem akkor is :DDD
A válasz gombot használd légyszíves...
A szellőzés még módosítás alatt van...
Egy kicsit meg kell növelnem a hdd-ket hűtő venti fordulatszámát.
Valamint a táp lefogatót le kell vágnom kisebbre, mert nagyon leszigeteli és melegszik mint állat.
A procihűtő az jó....valamint a vga-nak kell még levegő, mert a gddr3-as ramok is melegszenek....
Az elképzelés annak is megvan, csak még finomítok rajta.
Vettem huzalpotikat...ezekkel próbálom beállítani a legmegfelelőbb hang/légszállítás értékeket.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#363) moongoose válasza PazsitZ (#359) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

A dolog egyszerű...nagyjából elgondolod mit szeretnél...
Az alkatrészek elhelyezkedése, ajtók,táp helyei...aztán rábízod az asztalosra a melót...
Figyelni kell a pántok mélységére, szélességére, magasságára stb...
A faanyagon kívül kb 5000 ft a különböző alapanyagok ára.
Értem itt lakk, szeszpác,pántok,görgőka talphoz,csavarok,higító, stb.
És a legjobb, ha minden apró művelet után konzultálsz az asztalossal, így még javítható egy hibajelenség.
Sok sikert!
És ezekután jön a munkadíj... :)

[Szerkesztve]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#364) kovsol válasza moongoose (#354) üzenetére


kovsol
titán

most lehet én vagyok vak, de hol az optikai meghajtóknak a helye ? :F

May the Force be with you!

(#365) moongoose válasza kovsol (#364) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

majd bent lesz a hdd-k felett...keresztben...ott lehet látni neki a molex+80 eres kábelt.
Aztán, ha dvd-t cserélek...kinyitom az ajtót :)
Ha sokat cserélgetem őket akkor meg nyitva hagyom.
Ám úgy vettem észre, mostnában nem írok lemezeket, így ha egy héten egyszer kell írni valamit, addig kinyitom és megírom.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#366) kovsol válasza moongoose (#365) üzenetére


kovsol
titán

hát ebben az esetben érhető a dolog

nekem mondjuk két optikai meghajtóm van egyik csak arra hogy tároljam benne a warcraft3 lemezemet :DDD , hogy ne kelljen mindig ki-be raknom
másikkal meg rendszeresen írok lemezeket, meg sok korábban lemezt azért be is kell rakni valamibe ;)

May the Force be with you!

(#367) Sándor -P20- válasza moongoose (#354) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Gratula :R :R ....a szútanyához..... ;] ;]
Du kb mikor érsz haza? Csak mert, lehet hogy beugranák megkkukkollni a dobozt... :U

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#368) Cody_33


Cody_33
csendes tag

Sziasztok! Már régota gondolkodom egy fa gépen... /olyan még nem volt/ Az elgondolás is meg van van meg minden kb a hétvégén neki is fognék.. Az vázat esetleg megtartanám...
It van egy kicsit gyengus vázlat /2perces.../ erről mi a véleményetek? :R

Amugy egy :R a kiro házaknak és gazdáiknak!

[Szerkesztve]

a Mennyországban jobb a klima, de a pokolban több az ismerős!

(#369) Cody_33 válasza Cody_33 (#368) üzenetére


Cody_33
csendes tag

Bocsi gyerekek de nem engedi fel rakni! :O :O :O :O :O

a Mennyországban jobb a klima, de a pokolban több az ismerős!

(#370) Sándor -P20- válasza Cody_33 (#369) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Feltölteni nem lehet, úgy kell belinkelni.
Rakd fel valahova a netre, Pl: www.kep.tar.hu. És onnan linkeld be a képet, úgy már menni fog.

[Szerkesztve]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#371) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Következik a ház rev 1.1-é alakítása.
Úgy tűnik szereti a táp, ha nincs leszigetelve a külseje.
Ilyen meleg még soha nem volt, így a lefogató keretet, meg kell lékelni, hogy a lemez jobban le tudja adni a meleget, maga körül.
Aztán kerül még egy venti a másik mellé, így nagyobb mennyiségű hűs levegőt tudok bejuttatni a házba, aminek leginkább az alaplapi FET-ek, kondik örülnek nagyon.
A hdd-k még így is zajosak(a rezgést viszik át valahogy a háznak), hogy tettem a lefogatójuk alá szivacsot...
Csak az a járható út, hogy függetlenítem a merev kötést a ház és a hdd keret között.
Valszinűleg koh-i-noor radír lesz a legmegfelelőbb.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#372) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!
Látom mióta nem jártam erre megnőtt a lelkesedés, egész sok ember jár ide. Éppen ezért, nomeg azért is mert nem olyan sokára neki tudok látni én is a gépemnek, megkérdezném az ide látogatókat. Tud-e valaki képeket linkeket vagy valami leírást asztalba épített számítógépről? Természetesen nagyon sok saját ötlet is van és a netet is rengeteget túrtam, de hátha tudna valaki még egy kicsit hozzátenni...

A segítséget előre is köszönöm :R

Jahhh....moongoose-nak gratula :)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#373) Winner_hun válasza csapos2 (#372) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link] első találat: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#374) csapos2 válasza Winner_hun (#373) üzenetére


csapos2
addikt

Köszönöm neked és barátodnak a google-nak :R , de ezek nem igazán az én világom. Egy kicsit visszafogottabb színekre gondolok.
A 249-es hsz-ben [link] van egy ami közelít az elképzeléseimhez, csak persze léghűtéssel.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#375) polip válasza moongoose (#371) üzenetére


polip
addikt

ha a rezgéscsillapítást hatékonyan meg tudtad oldani, plz oszd meg velünk! :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#376) moongoose válasza polip (#375) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

ok!
eddig a radír dolog vált be...
Ha elkészültem vele jövök...
kb kemény 200 ft-ba kerül a 8 db radír.
Lehet kevesebb is elég lesz.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#377) polip válasza moongoose (#376) üzenetére


polip
addikt

:) :R :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#378) #96302336 válasza csapos2 (#374) üzenetére


#96302336
törölt tag

Fúúúú vazz. ez igen állat megoldás.

Én külön építgetem a házikót, már van előrehaladás, az elő/hátlap, és az alj/tető már leszabva, most jön az alaplap tartó keret kivágása a hátlapból.
képek hamarosan, ha visszakapom a fotómasinát.

(#379) Horny256 válasza #96302336 (#378) üzenetére


Horny256
aktív tag

Már nagyon várjuk :C

(#380) Ribi


Ribi
nagyúr

Hat en is belekezdtem a fahaz projecbe. Mivel visszavittem a hibas procim igy kb 2 hetig most nyugodtan csinalhatom. A regi hazat mar szetfurkaltam, kiszedtem ami kellett belole, igy mar nincs visszaut. Levagtam a szukseges faanyagot, kb 60x51x29cm a haz parameterei, 2cm vastag (asszem laminalt) fabol. Kicsit rohadtnehezlesz, de remelem cserebe jol is szigetel. Mar kivagostam az elejen a 3x12cm ventinek a helyet, es a rekknek. kicsit nehezkes lesz osszepasszitani az alaplapot es a hatlapot, de valahogy megoldom. Ha nagyon rosszul csavarozom fel, nem tudom majd becsavarozni a kartyakat, az meg sux lenne. Aztan csak ossze kel csavarozni a lapokat, es meg valami modszert kitalalni a vinyok beszerelesere. A problema az hogy a hatlap nem leveheto igy onnan nem tudok csavarozni. Szal valami konzolra kell majd felrakni a vinyot es azt be a gepbe. A legvegen pedig ha mar minden okes es a proci is visszajon, johet az eles teszt. Mar alig varom. Ha meg mindig hangos akkor johet a szivacs. Remelem nem enged ki tul sok zajt az a 3 venti az elejen.
[link]
Baloldali az elolap, kozepen a hatlap, arra meg kell vagni lyukakat.

(#381) Winner_hun válasza Ribi (#380) üzenetére


Winner_hun
félisten

ez bútorlap (forgácslap) (bár a laminált is helyes, de azt az 5-6 mm-es ''deszkákra'' mondják) Amúgy 2 centis nem létezik belőle, eddig 19, mostmár 18mm-eseket gyártanak.;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#382) Ribi válasza Winner_hun (#381) üzenetére


Ribi
nagyúr

Jolvan na akkor, 19mm. Kötözködjélmán itten szegeny tudatlan emberrel :O
Kicsit girbe gurba lett a luk de nem igazan zavar.

(#383) Winner_hun válasza Ribi (#382) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kötözködjélmán itten szegeny tudatlan emberrel

ok;]:D;)
mikori anyag? mert már egy-két éve 18mm-eseket lehet kapni

az, hogy girbe-gurba az nem számít, ki lehet csiszolni

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#384) Ribi válasza Winner_hun (#383) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hat az oldalatol eltekintve valami osregi irodai szekreny polcait apritottam fel :)
Az oldala meg a konyhaszekrenybol maradt 2 lap. Az oldala meg girbe gurba marad, mert nemsok kedvem van reszelgetni ráspojjala desykakat, ugyis csak rontani tudok a helyzeten.
Viszont azt nemtudom hogy hogy erositsem fel a leveheto oldalt, hogy ne szeleljen. Eloszor arra gondoltam hogy belerakok 2 megvezeto csapot aztan raszoritom valami rugos szoritoval, ugyis van fent eleg sok osregi muszer amik ilyennel vannak felszerelve, fater ugysem veszi eszre ;]
De ha van mas epito 5let varom a javaslatokat.

(#385) Winner_hun válasza Ribi (#384) üzenetére


Winner_hun
félisten

A ráspollyal szerintem ki lehetne alakítani kör alakot, de ha nem, akkor nem:)
Az oldalát nyílóra vagy levehetőre akarod csinálni? Vagyis fix, hogy levehetőt szeretnél?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#386) Mec válasza moongoose (#354) üzenetére


Mec
aktív tag

Ilyen munkákat szívesen látunk a radikalmod modblogjában is! Csak így tovább! Aztán ne felejtsetek el jelentkezni az őszi ModTechHall-ra! ;-)

mecsystem.uw.hu

(#387) Ribi válasza Winner_hun (#385) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ja valahogy ugy :D
Levehetoset, mert a nyilosnal nem lehet eleg pontosan beallitani a zsanerokat, hogy csukott allapotban passzoljon. Szal marad a levehetos raszoritos.
[link]
Most igy nez ki, persze a csavarokat meg bentebb tekerem, de mar csak a winyo es CD tarto allvanyt kell beleeszkabalni, a hatlapot felcsavarozni es mar kesz is. Ha koran szabadulok meg holnap kesz is lesz az egesz. Persze nem lesz csilli villi, meg kilatszanak a csavarok es a falemezek szelei, de a celnak megfelel.

(#388) moongoose válasza Ribi (#387) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Lehet kapni alusíneket,(L) alakúakat, és azzal el tudod takarni a csavarokat a sarkoknál.
Én az ajtókra szeretnék, majd tenni, ha lesz rá keretem(cash).
Tegyél belűlre, mint nálam a sarkokhoz merevítő vasakat, nehogy megcsuklodjon a ház.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#389) moongoose válasza Mec (#386) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Ha elkészül teljesen(ez ugye relatív dolog), akkor küldök képeket róla.
Vannak apróbb hibák, amiket én látok, és ugye ez erősen demoralizáló jellegű.
Mert újra neki kellene állni, elkészíteni.
Ám valószínüleg, mivel a gép belsejében található, ezért most nem foglalkozom vele.
Talán a tél beálltával, mikor kint már nincs meló a családi ház körül.
Még visszavannak... a reset,bekapcs,led-ek,fogantyú,potméter-ek, wincsi rezgéscsillapító,kisfloppy felfogató, dvd-iró lefogató elemek beépítése.
És ezek épp annyira időigényes munkák, mint a ház elkészítése.
De rajtavagyok, hogy minél előbb elfogadtható küllemet kapjon.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#390) Ribi válasza moongoose (#388) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nemkell a sarkokra rakni vasat mert a hátlapot rácsavarozom kb 16-20 csavarral es az lefixálja a dolgot. Engem mint irtam nem zavar hogy nem nyer szepsegversenyt a doboz, csak a funkcióját lássa el és akkor már boldog leszek.

(#391) #96302336


#96302336
törölt tag

Történt némi haladás. A hátlap elrendezése nagyjából ilyen lesz.
[link]
[link]

Terveim szerint a táp az alaplap mögött lesz, így nem fog látszódni egy kábel sem.
Azt még nem döntöttem el, hogy normál, vagy fejtető elrendezésü legyen a ház.
Hajlok a fejtjtő elrendezésre, mert jobb a hőáramlás olyankor a proci és vga részéről.




[Szerkesztve]

(#392) #96302336 válasza #96302336 (#391) üzenetére


#96302336
törölt tag

Persze a teljes újracsiszolás meg fog történni, mielött összeraknám a házat.

(#393) moongoose válasza #96302336 (#392) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Az oldala fix, vagy nyitható lesz?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#394) #96302336 válasza moongoose (#393) üzenetére


#96302336
törölt tag

Mindkét oldala nyitható lesz.
Sőt lehet, hogy az alaplap felöli oldalon ablak is lesz.

(#395) Ribi válasza #96302336 (#391) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha az alaplap mogott lesz akkor van eleg helye a ventinek? Mert nekem ugytunik csak lapjaval fer el es akkor is keves helyrol tudja csak szivni a levegot.

(#396) #96302336 válasza Ribi (#395) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ez egy olyan táp, ami nem oldalról, hanem alulról szív egy 14 cm-es ventivel. A ventinél is lesz kivágás, és természetesen hátul is, ahol a 220 is csatlakozik.Így kinti hideg levegőt szív be a táp, ami előnyösebb. A ház is át lesz szellőztetve. Még gondolkodom a szellőzőnyílások
kialakításán. Az biztos, hogy két nagy venti fog huzatot csinálni.
A másik dolog, hogy egy külön rész lett hagyva az alaplap mögött, a vízhűtés lehetősége, mert itt elfér a tartály és a pumpa is. Talán még a radiátor is.

[Szerkesztve]

(#397) moongoose válasza #96302336 (#394) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Nem tudom mennyi helyet hagytál a két ajtó és az alaplapi/hátlapi lemez között.
Mert ha 8cm-nél kevesebbet,akkor nem tudsz közézáró pántot rakni, mint ahogy nálam van.
Ez esetben lehetőség van még zongorapántra. :U

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#398) #96302336 válasza moongoose (#397) üzenetére


#96302336
törölt tag

9 cm helye van a alaplap és az oldal között. Mák.
De lehet, hogy zongorapánt lesz.

(#399) #96302336


#96302336
törölt tag

Összerakva, csak az oldallapok kellenek, és az egész dobozt összecsiszolni.
[link]
[link]

(#400) Winner_hun válasza #96302336 (#399) üzenetére


Winner_hun
félisten

valami élfóliát azért pakolj majd rá:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.