Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Winner_hun válasza donzoli (#649) üzenetére


Winner_hun
félisten

lakkozás, esetleg pácolás (előtte), ha nem tetszik a fa színe vagy csak másmilyen színűt szeretnél

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#652) donzoli válasza Winner_hun (#651) üzenetére


donzoli
aktív tag

nekem tetszik a fa színe csak így nem hagyhatom, mert koszolódik, szerintem lakkozás lesz belőle..

(#653) rlazol válasza donzoli (#641) üzenetére


rlazol
addikt

nagyon jó! :R
egy gondolat: az a két böszme csavar az optikai meghajtók elején nekem nagyon szúrja a szemem. Ha jól gondolom, akkor átfúrtad a tálcák elejét. Ha így van, nem lehetne a csavart a másik oldalról vezetni? Ha nem, akkor ragasztó?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#654) donzoli válasza rlazol (#653) üzenetére


donzoli
aktív tag

igen átfúrtam a tálcák elejét, de a meghajtók elejéről leszedtem a takató műanyaglemezt. Mivel a csavarokkal utólagosan sokat állítgattam, hogy rendben illeszkedjan bele a fabetét a ház kivágásába (1napbe telt! és most sem tökéletes majd még beállítom, ragasztásnál utólag nem tudnék korrigálnai márpedig a homemade a korrigálásról szól, mivel soha semmi nem stimmel :DDD ) ezért nem tudtam volna ragasztani, mert azzal sehogy sem jött volna össze..
hátulról pedig nem tudtam volna berakni a csavarokat, mert ezek rendes csavarok és akkor elöl kellne legyen az anya..
ízlés dolga, de engem nem zavar az két csavarfej lehet jobb lenne nélküle, de mostmár így marad. Egyébként nem rossz ám a fa és a fém együttes hatása, engem nem zavar a többi csavar sem, legalább látszik, hogy össze van rakva rendesen és olyan masszív hatást kelt.. lakkozással és apróbb csiszolásokkal még jobb lesz :)

(#655) Játékos válasza donzoli (#654) üzenetére


Játékos
addikt

:C Gratula!
Az enyém 20 mm vastag tölgyből lesz, valszeg pácolva, de lehet, hogy csak lakkozva. Nem vagyok asztalos, de nagyon szeretek barkácsolni (ezt mutatja a Freezet 7 Pro is az S478-as alaplapomban :DDD ), úgyhogy biztosan nem fog gyorsan készülni, de csinálgatok fotókat mindenképpen.
Pácolásról valaki bővebben? Vannak fontos mozzanatok, buktatók? Köszi.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#656) donzoli válasza Játékos (#655) üzenetére


donzoli
aktív tag

2cm tölgy?? :Y nem semmi :R
majd ha elindult a folyamat és van már valami azért tejékoztass minket, kiváncsian várjuk :)

(#657) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Na ma neki csapom magam a munka tervezési részének... föl pöccintettem az AutoCAD2k5-öt abban szépen megtervezgetem centi pontosan a dolgokat mi merre és akkor lehet majd renderelt rajzot is tudok mutatni :) ( * látványterv... :)) )

de előtte egy kis game :DD

(#658) Winner_hun válasza Játékos (#655) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vizespácot használj mert a szeszessel meggyűlhet a bajod, nagyon könnyű vele foltosra pácolni, mivel nagyon gyorsan megszárad, illetve elpárolog a denszesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#659) Játékos válasza Winner_hun (#658) üzenetére


Játékos
addikt

:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#660) vitalij


vitalij
csendes tag

[kép]

Sziasztok!

Egy computeres cég megbízásából faházat készítek.Kezdetleges formában már kész is van egy prototipus.Építő jellegű hozzászólásokat várnék a termékkel kapcsolatban.
Természetesen a szin, és a méret relatív.A szellőzéssel sincs baj.Arra lennék kiváéncsi hogy külsőleg milyen változtatásokal lehetne még eladhatóbb.
Kereskedelmi ára kb 30.e ft lenne.

(#661) vitalij


vitalij
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/view/061029/STA46046_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

a kép linkje

(#662) csapos2 válasza vitalij (#660) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!

Szerintem ez nagyban függ, attól is, kiknek szánod. Volt itt már egy hasonló házikó, de nem aratott osztatlan sikert.
Véleményem szerint a tizenéves srácok nem ezt fogják választani a polcról.
Szóval kik azok akiknek szánod?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#663) vitalij válasza csapos2 (#662) üzenetére


vitalij
csendes tag

Mindenképpen az éretteb komoyabb réteget céloznám meg.Már az ára miatt is hiszen30-tól akár ( fsa fajtától függően) 100e-ig terjedhet egy ház ára.

(#664) Játékos válasza vitalij (#663) üzenetére


Játékos
addikt

:Y 100000 :Y
Ja, ebben már benne van a DualCore konfig is? :DDD :D
Komoly...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#665) Winner_hun válasza Játékos (#664) üzenetére


Winner_hun
félisten

home made rulz:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#666) csapos2 válasza vitalij (#663) üzenetére


csapos2
addikt

Tudnál képeket, vagy valami leírás félét adni a belsejéről? Mit tartalmaz ennyi pénzért?
A képen látható ház nem tűnik olyan bonyolultnak, hogy indokolja, akár a 30K-t is.
Ez nem kötekedés akar lenni, csak kíváncsiság.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#667) Játékos válasza csapos2 (#666) üzenetére


Játékos
addikt

Jaja! Mennyi lehet annyi fa 5k? Én sem kötexek, csak kiváncsi vok. Egyébként én is most kezdtam neki egy faházikó építésének tölgyből. Most szárad a fa aztán lehet táblásítani... :DDD
Béke!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#668) vitalij válasza csapos2 (#666) üzenetére


vitalij
csendes tag

A fa anyag fenyőnél 18.000 ft ami tartalmazza a fa kezelését is, plussz a munkadij, és a 30.000 már a kereskedői ár mert hát ugye akinek csinálom ezt a házat is keresni akarna vele valamennyi pénzt.Csak táp van benne és a hagyományos helyek cd-romnak, winyónak floppy-nak stb.

Ennél olcsóbban haszonnal együtt nem lehet kihozni.Mert hát a cél hogy ppénzt is keressünk vele.És szerintem egy 7-8e ft-os árrés nem olyan nagy rablás.
Készítek még képet a későbbiekben.

(#669) SEMTEX válasza vitalij (#668) üzenetére


SEMTEX
senior tag

Szia!
Szerintem még a külsőn gondolkodj el.
Nekem van itt egy bútorgyártó ism, akik nagyon profik.
Az tény, hogy az árral már nem nagyon lehet lejjebb menni, de a kidolgozással lehetne finomítani a dolgokon..
Ahogy láttam, kézzel lakkoztad, ugye? :U

...

(#670) Játékos válasza SEMTEX (#669) üzenetére


Játékos
addikt

''Ki mint veti ágyát, maga esik bele.''
:C :C :C :C :DDD :D Nagyonjó! :DD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#671) csapos2 válasza vitalij (#668) üzenetére


csapos2
addikt

Oké, hogy táp, de milyen táp? :)

Elnézésedet kérem, de muszáj vagyok egy kicsit értetlenkedni. Azt mondhatom, otthonosan mozgok az asztalos iparban, de nem értem mitől kerül 18000 HUF-ba ennyi faanyag, még ha már felületkezelt is.

Node, talán majd a képek magyarázattal szolgálnak.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#672) Winner_hun válasza csapos2 (#671) üzenetére


Winner_hun
félisten

hátja:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#673) Játékos válasza Winner_hun (#672) üzenetére


Játékos
addikt

Ne kötekedjetek már vele. Fa, lakk, szerszámok ( műhely), egy csomó munka, ragasztó, fúrás, faragás, lamellózás, csapozás, sőt, meg is kellett tervezni. Ebbe jön még bele a tápegység, valamint a srác 6-7000ft-os haszna. Tényleg nem túl sok, ha utánaszámoltok... bár én nem vagyok otthon az asztalosiparban :B
Béke! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#674) Winner_hun válasza Játékos (#673) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én meg igen:) Fater asztalos, én is az leszek... ;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#675) csapos2 válasza Játékos (#673) üzenetére


csapos2
addikt

Ez nem kötekedés. Megkérdezett bennünket, remélve hátha lesz valami, amire még nem gondolt. Ezt keressük most. ;)

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#676) Játékos válasza Winner_hun (#674) üzenetére


Játékos
addikt

És te, mint asztalos, ha ebből szeretnél pénzt csinálni (netán megélni), kb. mennyiért árilnál egy ilyen konstrukciót??? :U
Félreértés ne essék, nem ismerem a tagot, nincs részesedésem, csak komolyan kérdezem, nálatok mennyibe jönne ki?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#677) Winner_hun válasza Játékos (#676) üzenetére


Winner_hun
félisten

Annyira az árakban még nem vagyok benne, de hogy csak az anyag 18k lakkozással az qva sok, az anyag pár ezer forint, a lakk (mivel több rétegben kell) fújva még több is fogy (bár gyorsabb) legyen 5k. Ehhez hozzájön a munkadíj, amiről nem tudom, hogy mennyi, mindenki más árakon dolgozik (egyesek nagyon lehúzósan:(()
Szerntem 10k-ból kijönne minden anyag hozzá plusz melódíj. de ez csak szvsz, de hogy nem 18k az is biztos. (de az is lehet, hogy csak nekem tűnik soknak:F)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#678) Játékos válasza Winner_hun (#677) üzenetére


Játékos
addikt

Mennyi időt rabol el egy ilyen kuckó egy asztalostól? Ja, kifelejtetted a tápot...
Tehát durván 10000 az anyag táppal együtt, 7-8000 az asztalosé. Ez még mindig olyan sok szted?

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#679) Winner_hun válasza Játékos (#678) üzenetére


Winner_hun
félisten

nemtudom, a táp valóban kimaradt, de ha valami jó táp lesz benne akkor több is lesz az, nem érdemes a párezer forintos tápokat megvenni. Namost ha 10k az anyag, azt írod, hogy 7-8k az asztalosé. De ott azt írta, hogy a 18k-ban nincs benne a munkadíj:U Én viszont kihagytam a tápot, úgy már okésabb a 18k-s ár.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#680) Játékos válasza Winner_hun (#679) üzenetére


Játékos
addikt

''A fa anyag fenyőnél 18.000 ft ami tartalmazza a fa kezelését is, plussz a munkadij, és a 30.000 már a kereskedői ár mert hát ugye akinek csinálom ''
Nem teljesen egyértelműen fogalmazott, se én úgy értettem, hogy a 18K-ban benne van a munkája is. A lényeg, hogy sztem nem nagyon jön ki olcsóbban, hacsak nem valami szeretetszolgálattal csináltatjuk... :DDD
Béke! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#681) Winner_hun válasza Játékos (#680) üzenetére


Winner_hun
félisten

ami tartalmazza a fa kezelését is, plussz a munkadij

Az értelmezéssel sosem volt bajom, ez azt jelentni, hogy erre még rájön a munkadíj. Ha benne lenne, akkor azt írta volna, hogy plusz a munkadíjat :U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#682) Játékos válasza Winner_hun (#681) üzenetére


Játékos
addikt

:F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#683) vitalij válasza Winner_hun (#681) üzenetére


vitalij
csendes tag

Sorry ha nem fogalmaztam egyértelműen igaz hogy a faanyag nem kerül 18e ft-ba, de sok a csapolás, és egyébb szabások amik eléggé nagy anyagfelesleggel járnak.Benne van még a 18-ba a teljes belső konzol is ami igaz csak 1-2 e ft de hát ilyen kis összegnél az sem elhanyagolható.Lehet hogy 1-2 e ft-tal elszaladtam az árakat illetően, de még így is minimális a hasznom.Max csak 2-300 db-os megrendeléseknél érné meg vele komolyabban foglalkoznom.Úgyhogy szerintem az árr az több mint olcsó.Külföldön a SWEDX KFT foglalkozik hasonló dolgokkal ahol egy sima faegérért is elkérnek 7-900ft-ot pedig annál párszáz forint az anyag költség, és elég gagyi az eghér minősége.A fa kávájú tv-k pediog 180-tól kezdődnek ha az 55cm-es képátlót nézzük.

Egyébként teljesen nyugodtan ''kötekedhettek'', ezért vagyok itt.Nektek a vevőknek készüol,és ki tudhatja nálatok jobban hogy milyen ház jönn be nektek.A ház kézzel lett lakkozva, de természetesen a boltba nem így megy ki.a külsőn még szeretnék én is változtatni, de még nem tudom milyen irányban.Nyugodtan , és bátran szóljatok hozzá, nem fogok emiatt megsértődni inkább örülök hogy ennyi a hozzászólás hiszen így látom hogy mégis van rá érdeklődés.
köszönet minden hozzászólónak, és csak így tovább:)

ui:
Készül a többi kép is róla 1-2 nap és felteszem

(#684) Játékos válasza vitalij (#683) üzenetére


Játékos
addikt

Jaja! Képe-képet :C
2-300 db-os megrendelésről szépen lassan le kell mondani. Vagy évenként gondoltad??? :DDD :DDD
Béke! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#685) csapos2 válasza vitalij (#683) üzenetére


csapos2
addikt

Személyes véleményem:
Nekem nagyon nem tetszik az a kalap a tetején.
Kérdés:
Az 5,25-ös helyeken lévő darabok, csak takaró ''lemezek'', vagy rá lehet szerelni az optikai meghajtók fiókjára?

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#686) Játékos válasza csapos2 (#685) üzenetére


Játékos
addikt

A kalap úgy lenne kircsi, ha a talpa is hasonló volna.
Szerintem...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#687) csapos2 válasza Játékos (#686) üzenetére


csapos2
addikt

Egy talp talán már elviselhetőbbé tenné az összképet, ha már mindenképpen ennél a stílusnál maradunk. Viszont akkor az előlapra szerintem kellene még marás.

Amúgy szerintem van itt a topikban sok olyan ház amiért szívesen adnának 30000 HUFot, érdemes lenne nem csak ezt a komolyabb réteget megcélozni.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#688) Winner_hun válasza Játékos (#682) üzenetére


Winner_hun
félisten

nem érteni magyar?:D:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#689) Winner_hun válasza vitalij (#683) üzenetére


Winner_hun
félisten

nekem az előlapi dolog furcsa, mert a felső és az alsó nyílás nem ugyan ott van:F (középen ill. felső harmad)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#690) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Látom idetaláltál vitalij. :)

Szerintem, hogy tető kell-e a háznak, vagy talp, az attól függ, hogy hova teszi az ember. Bár ez a kép erősen olyan benyomást kelt bennem, hogy erre akár rá is lehet ülni, de ez most részletkérdés. Különben pedig ha egy cégnek csinálod, akkor szerintem elmondták, hogy körülbelül mit várnak tőled design-ilag és belsőre. 30k szerintem reális ár egy ilyen házért, egy jobb táppal 35-t is megérne. Fából készült bill-t sem lehet kapni 18k alatt... Esetleg visszaolvashatsz a topicban, elég sok ötletet tudnál szerintem meríteni.

Skynet is real. It's called Google.

(#691) vitalij válasza FehérHolló (#690) üzenetére


vitalij
csendes tag

A 2-300 db-os megrendelés nem évi szinten menne.Próba vásárlás után minimum ennyi darabot kellene legyártanom 2 havonta a cégnek.természetesen ha beválna a fogyasztók számára.Nem csak belföldről lenne szó, de haladjunk kisebb biztosabb lépésben.
Egyébként mondtak már olyan ötletet, hogy legyen kicsit modernebb.Az eggyik oldala pl. legyen üvegből.
A cd-rom helyén lévő takaró lemezek ''csak'' takaró lemezek.Az eggyik fordítva lett betéve azért olyan asszimetrikus:)ÉÁn is most vettem észre.Csinálok róla úgyis képet mikor benne vannak a cd-rom-ok.Még a kapcsolót kell a helyére tenni, és a floppy-nál támadtak kisebb gondok.Ha ezek benne lesznek kicsit szerintem jobban fog mutatni.Eggyébként a talp jó ötlet.Én is gondolkodtam rajta, meg a sarkára is egy vékonyabb diszkrét szegőt.

Eggyébként direkt terveztem ,és építettem ilyen strapabíróra.Én 110kg vagyok és teljesen nyugodtan rá tudok állni:)

Holnapra elvileg már teszek fel képeket Türelem:)

Ja és sajna kevés szabadidővel rendelkezem.Nem tudok visszaolvasgatni.Ha valaki segítene hogy hol voltak még hasonló ötletek a faházzal kapcsolatban.Én párat visszaolvastam, de nem találtam olyat ami előrébb vinne.

(#692) csapos2 válasza vitalij (#691) üzenetére


csapos2
addikt

Pár link:
[link][link][link]
[link][link][link]
[link][link][link]
[link][link][link]
[link]


[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#693) Frenky89 válasza csapos2 (#692) üzenetére


Frenky89
őstag

nekemis olyan gombok kellenek mint amilyenek a 9-esen vannak, de sehol nem találok :O

(#694) TESCO-Zsömle válasza Frenky89 (#693) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sztem azokat esztergálták!

Tod, ha adott az eszköz és használni is tudod, könnyebb a csináldd magad módszer, mint a keresgélés...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#695) Frenky89 válasza TESCO-Zsömle (#694) üzenetére


Frenky89
őstag

hát ezaz, de se eszköz és így se használni tudás így marad a csinálja más vagy a keresgélés

(#696) TESCO-Zsömle válasza Frenky89 (#695) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez esetben inkább a csinálja más-t ajánlom, mivel (ugyebár) mindkét esetben fizetni kell érte, de csinálja más-nál megspórolod a keresgélésre szánt/elb@szott időt...

+ lehet, hogy van itt PH (sőt biztos!) aki meg tudná neked csinálni anyagárban. Sőt továbbmegyek! Megcsinálja neked ingyen és bérmentve, mivel a gombok méretéből adódóan ''hulladékból'' is előállíthatók...

Persze ehhez keresni kell egy jószivő esztergályost. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#697) varga911


varga911
senior tag

Énis belefogtam egy faház epítésbe. Az enyém fekvő ház lenne mindenképp, ugyanis kis lakásban így tudnám elhelyezni a legjobban. Olvasgattam a topicot, és arra jutottam hogy 1 centis rétegelt lemezből fogom csinálni, csapolással(jó ez? a ragasztás sztem gyenge). Gumitalpakat szeretnék neki, rezgéscsökkentés céljából. Meghajtókeretek, ill. alaplaptálca ki lett operálva régi házból. További kérdésem hogy az előlapi ledek hány voltot kapnak az alaplaptól? Kell-e valamilyen ellenállás? stb. Földelést hogy kéne megoldani? A lemezt méretre vágatnám üzletben. Eszközeim vannak (flex és társai :D)
:R

(#698) csapos2 válasza varga911 (#697) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!

A földeléssel kapcsolatban: [link]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#699) varga911 válasza csapos2 (#698) üzenetére


varga911
senior tag

Köszi a választ, ezek szerint elég könnyen kivitelezhető(hála Istennek). Üdv! :R

(#700) Xantomas válasza varga911 (#697) üzenetére


Xantomas
őstag

Előlapi LEDeknek nem kell ellenállás, mert általában 2,5V körüli fesz jön ki belőle. Ellenben van néhány alaplap amelyik épp csak akkora feszt ad ki, mint amekkora a szabvány szerinti alacsony nyitófeszültségű LED-nek kell (2,25V piros; 2,2V zöld; 2,1V sárga).
Így van hogy azok a Ledek amik 3V körüli feszen nyitnak, nem fognak világítani, vagy nagyon gyenge fénnyel világítanak.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.