Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) antikomcsi válasza Hequila (#48) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ne, én nem kisérletezek tovább!

Idáig szikráztattam öngyújtóval a ruhásszekrényt, de még csak egy kis füst se keletkezett, feladom, és inkább már most szólok.;]

(#52) LukE válasza j.bravo (#50) üzenetére


LukE
veterán

(egyebkent ugyan az keszitette, mint a blekkméza modot.)
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

(Bővebben: link)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#53) Xantomas válasza LukE (#52) üzenetére


Xantomas
őstag

99%ban biztos voltam benne hogy te felismered :D De ez a link jobb:
Bővebben: link

Írtam Pilouxnak a szándékaimról, és örül neki hogy egy hasonlót csinálok.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#54) Xantomas válasza j.bravo (#50) üzenetére


Xantomas
őstag

Belga, de majdnem.
Tényleg sok türelem kell hozzá. Nagyon macerás a dolog. Én átrendeztem az egészet, sokminden máshol van.
Nem lesz lefestve, csak pácolva és lakkozva. A tetején meg a ventilátoroknál a V fogaskerekes autómárka jele lesz.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#55) vodi


vodi
csendes tag

http://www.radikalmod.hu/index.php?p=9&y=64
ezt én csináltam pár éve azóta is szuperál

link nem akar összejönni :)

[Szerkesztve]

vodi

(#56) j.bravo válasza vodi (#55) üzenetére


j.bravo
addikt

Pöpec! (már amikor a radkkalmodra feltetted, akkor is láttam, és gondolkodtam is hasonlón...)

Whatever.

(#57) Gabocaa


Gabocaa
csendes tag

Mi multkor tömér vasból akartuk megcsinálni a házat és egy monitort szét szedni és csak a belselye az is vasból letzt volna!:C

(#58) Gabocaa


Gabocaa
csendes tag

Jah és ha mineden igaz akkor már meg is csinálták és ha megvan akkor tok felteni képet rola!:P

(#59) LUI_G


LUI_G
csendes tag

No, lemértem a gépbe kerülő alkatrészeket, így kb.-ra megvannak a ház méretei. Kicsit széles lesz, mert nem akarok semmit sem a PCI bővítőhelyek fölé pakolni, ki tudja mi kerül be valamikor oda, azt meg nem akarom, hogy helyspórolási okokból ne legyen tökéletes a szellőzés, vagy egy későbbi fejlesztést megakadályozzon a helyhiány.

Szóval: a ház magasságát, adja a 2x 4 cm-es 5,25-ös meghajtó, és az alatta lévő 8,5 cm-es tápegység. Úgyhogy ez ad egy jó kis 20 cm-es belmagasságot, hogy a táp ne fulladjon meg. A többi méretet lényegében az alaplap szabja a kb. 22x30 cm-es méreteivel. Szóval 20-as magassággal, kb. 22-es mélységgel, és 45-ös széles beltérrel kell rendelkeznie a háznak. Gondolkoztam rajta, hogy az egyik 5,25-ös meghajtó átmehetne a Winchester oldalába, azzal egy magasságba, és akkor alacsonyabb lenne a ház, viszont akkor felvetődne az a probléma, hogy az oldalról befújt levegő elakadna szépen a 13 cm-es videókártyábanígy nem lenne légáramlat, ami elfújja ''felette'' a proci által kifújt levegőt. Tehát maradok ennél, a nem túl apó, de reményeim szent jól szellőző háztervnél.

Egy kérdés: hogyan lehet megoldani a földelést?

Faj meghatározás: Haspók

(#60) duhaj válasza LukE (#52) üzenetére


duhaj
csendes tag

szep munka, sajnos a te oldaladon kivul az osszes kep halott.

esetleg vallalod egy ilyen haz kesziteset tolgy-bol vagy diobol festetlenul? mondjuk politurozva? egy ilyenre vevo lennek.

(#61) Xantomas válasza duhaj (#60) üzenetére


Xantomas
őstag

Dehaj, ne feledd el hogy azért az anyag se valami olcsó.
Métere a kerethez való lécnek 3-400 FT, az oldalapokat 1000 ftért vettem ismerőstől, a plexi sem olcsó, mert nem elég a 2mmes, legalább 5-6mmes kell belőle, az elejéhez, tetejéhez, oldalához is.
Piloux, a hátulját és az alját is plexiből csinálta, majd festette. És ez csak fenyő és plexi, és nem tölgy, és dió, ami drágább is, nehezebben megmunkálható...
Én spec teljesen kezdetleges, szinte őskori eszközökkel dolgozok: kézi fafűrész, lombfűrész, 100-as csiszolóvászon, (najó, plusz dekopírfőrész, körcsiszoló, rezgőcsiszoló, fúrógép, multitool :R )

(ajánlom az 53as hozzászólásban a linket :)) )

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#62) duhaj válasza Xantomas (#61) üzenetére


duhaj
csendes tag

ok tisztaban vagyok az arakkal, gyakran dolgozattok asztalossal, nem szeretem a ''konfekcio'' butorokat.egyebketn nekem nem kell plexi, ez a forma jo, de tei fabol, villogo ize-bizek nelkul. kicsit a 40..50'-es evek csoves radioira emlekeztet a forma es a szoba ahova szanom ilxen hangulatu.

(#63) Gabocaa


Gabocaa
csendes tag

Én vasból fogok össze rakni és plexis lecc az oldala!Kb 30-40Kg selytem a tömegét fából már egyszerübb megcsinálni a gépet olcsobb az anyag a plexi mogyunk 1négyzet méter 800Ft ugy hogy a fa se tuld rága mogyuk az anyagtol is füg ez az egész!:B

(#64) Hequila válasza LUI_G (#59) üzenetére


Hequila
őstag

Most az a kérdés, hogy Te a földelésre, vagy az árnyékolásra gondolsz?

Földelés egyszerű: minden létező dolog fémházát a gépben hozzákötöd vezető anyaggal a táp fémházához. Az alaplapnál pedig úgy, hogy az egyik rögzítő csavart nem szigeteled el, hanem a csavar alá raksz egy drótot, ami szintén a táphoz vezet. Ha a földelések összeérnek, az nem baj.

Árnyékolásnál pedig vagy brhálózod dróttal a gépet, és szintén a táp fémrészéhez kötöd, vagy pedig alufóliázol, és azt kötöd a táphoz. Drótozásnál annyival könnyeb a helyzeted, hogy nem kell leszedni a drótról a műanyag burkolatot, szóval nincs az a veszély, hogy zárlatot csinál.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#65) szabroy


szabroy
csendes tag

Xiasztok!
xerintem ez az árnyékolás dolog teljesen légbölkapott, és fölösleges:
láttam egyszer egy fickot, annak a gépe spontán ház nélkül volt szétszorva az asztalán, és igy összesen egy procihütövel volt zajosabb az egész cucc, és azt mondta neki több mint egy éve igy van a gépe, és semmilyen árnyékolás hiányábol adodo problémárol nem tud. Ráadásul nem panelban, ahol mint irták az segitene, hanem hagyományos téglaház...

egyébként se hiszem, hogy egy Hardwergyárto rábizná az árnyékolást egy másik gyártora, ha a terméke érzékeny lenne ilyesmire.
szerintem...

A Hülyeséget nem érdemes kitartással tetézni...

(#66) LUI_G válasza Hequila (#64) üzenetére


LUI_G
csendes tag

A földelésre gondoltam! Köszönöm a minden igényt kielégítő választ!

Faj meghatározás: Haspók

(#67) szabroy


szabroy
csendes tag

hát, az emlékeimben kutatva arra sem emlékszem, hogy összekötötte volna öket, földelés céljábol...

szerintem épitsd meg a házat, és ezekkel a problémákkal ráérsz utolag foglalkozni, feltéve ha jelentkeznek...
én is várom a képeket ha elkészül, szerintem nagyon jo ötlet. Hajrá!

A Hülyeséget nem érdemes kitartással tetézni...

(#68) Hequila válasza szabroy (#67) üzenetére


Hequila
őstag

Azért ennyire nem foglalkozni a dologgal, az talán hiba. Nyilván tudod, hogy a földön nem egyforma nagyságú az elektromos háttérzaj, így nem biztos, hogy mindenhol elengedhetetlen ez az árnyékolás. Nyilván nagyobb városokban (Tokio, stb.) nagyobb a zajszint, így ott erősen ajánlott. Magyarországon talán ennek nincs akkora jelentősége. Én viszont azt mondom, hogy az ordog sohasem alszik, így célszerű megcsinálni ezt.

Az meg, hogy a gyártók nem vállalnák be, nem ''bíznák'' más gyártóra a saját eszközeik műküdését, szerintem nem állja meg a helyét. Szerintem simán rábízzák, így van kire mutogatni, ha esetleg nem jó a cucc.

A földelés szükségességét talán nem kell bizonygatnom.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#69) Hequila válasza LUI_G (#66) üzenetére


Hequila
őstag

Földeléshez még elfelejtettem, hogy amikor földeled az alaplapot, az hozzá ne érjen máshoz, kizárólag az alaplapon lévő csavarhely körüli vezető karikához (mingyá felrakok egy képet, hogy mire is gondolok).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#70) Hequila


Hequila
őstag

(kicsúsztam a MOD idejéből)

Bővebben: link

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#71) Jancsi


Jancsi
aktív tag

Ennyire azért nem kell aggódni a zajok midat a földelésért azonban már lehet :DDD bár nekem nem volt külön földelés.
Az alaplapot egy kiműtött alaplaptálcára kell tenni és akkot ott van már a földelés és az árnyékolás is. Az árnyékolás akkor lenne szerintem csak fontos ha a tápot is megpiszkálod, kiszeded a ''dobozábol'' hogy kissebb legyen, na akkor már aggódni kellene a zajok miadt, de akkor is csak a tápot kéne bedobozolni.
Egyébként ha nincs valami tul jó tápod érdemes elgondolkozni a dolgon, mivel akár 2-3 centit és spórolhatsz vele és egy 12cm-es ventivel le tudnád rendezni a tápot és a procit is ha a procin egy batárnagy borda van.
Szerintem felesleges megtartani az összes PCI helyet, szvsz. max kellhet 3 ( TV tuner hangkártya, háló ami általában elég lapos).
Vagy ha ragaszkodsz a PCI helyekhez akkor a proci fölé meget a táp a PCI helyek fölé az 5,25-ös helyek, de ha egyik 5,25''-s helyre mobil rack-et akarsz tenni az mehet 90°-al elforgatva is.
Szeritnem mérj le minden alkatrészt amit bele akarsz tenni és ugy már sokkal jobban lehet tervezni.
Egyébként milyen házat szeretnél pontosan?
- picikét?
- halkat?
- feltünőt?
- fejleszthetőt?
Gondolom mindet egyben :DD de azért jo lenne kiválasztani 1-2-őt amit sokkal fontosabb számodra mint a többi. Ha feltünőt akarsz az szeritnem majdnem teljesen kizárja a rétegeltlemezt mivel azzal ivet nem könnyű alkotni (legalábbis nekem :DDD ) és akkor már nem lenne rossz valami szép pácolás rá és lakkozás, na azt mindenféleképpen valami nagyon hozzáérttővel csináltasd meg.

Jancsi

(#72) LUI_G válasza Jancsi (#71) üzenetére


LUI_G
csendes tag

Hogy milyen házat szeretnék?
-jól szellőzőt
-fejleszthetőt
-halkat

A méret annyira nem lényeg. Már arra is gondoltam, hogy egy házat szétoperálok (ha megfelelnek a méretei), és annak a váza köré fogok dolgozni. Persze ehhez elég alaposan szét kell szedni, de legalább a földeléssel sem lenne gondom, és a ház sem esne szét, mert lenne egy szilárd ''gerince''. Hát, lehet, hogy csak rakok majd valamit a PCI helyek fölé, ha máshogy nem fér. A proci fölé viszont semmiképp nem megy a táp, azt akarom, hogy a prockó ventije nyomhassa szabadba a levegőt.
Egyébként unokatesóm profi asztalos, ami egyedül nem menne, abban majd kérek helpet, viszont jobban szeretném, ha azért ''made at home'' lenne.

[Szerkesztve]

Faj meghatározás: Haspók

(#73) szabroy


szabroy
csendes tag

manapság kaphatok 100%-ban plexiből készült házak...
ott mi a helyzet? azokat is utolag földelni kell? esetleg árnyékolni? :F

Az én alaplapom csavarjai alatt szigetelt alátétek vannak... és volt olyan házam is amihez müanyag patentok rögzitették a lapot. szerintem ez a tény kizárja azt a koncepciot, hogy földelni kellene...

A Hülyeséget nem érdemes kitartással tetézni...

(#74) Hequila válasza szabroy (#73) üzenetére


Hequila
őstag

Légyszives mérd már ki ''pittyegővel'' vagy multiméterrel a két pont közti ellenállást: az alaplapi föld pont (amit bekarikáztam a képen) és a ház fémes része között. Ha közel nulla lesz az ellenállás, és nem érted, hogy hogyan lehet ez, mikor az alaplapod ''szigetelve van'' akkor írj ide a topicba, elmagyarázom ezt a csodát... ;) Ha nincs műszered, csinálj egyet, nagyon egyszerű.

A plexi házak nincsenek árnyékolva (tudtommal). Lehet, hogy nem kell ezt az árnyékolósdit annyira komolyan venni, hogy ha niincs árnyékolva, akor bizros nem is fog működni, de érdemes rá odafigyelni. Jobb félni, mint megijjedni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#75) Konflikt válasza Hequila (#74) üzenetére


Konflikt
addikt

Nekem full plexim van, és mostanában gondolkodom egy földelésen, ami az egész házra kiterjed.
Elvileg elég annyi, h a meghajtók fém részét, az alaplapot, és a tápot öszekötöm egy dróttal?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#76) Hequila válasza Konflikt (#75) üzenetére


Hequila
őstag

Igen

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#77) 9CS


9CS
senior tag

Egy kis érdekesség: Bővebben: link

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#78) j.bravo válasza 9CS (#77) üzenetére


j.bravo
addikt

Vajon hány milla lehet egy ilyen...? :F

Whatever.

(#79) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Jajj, valami féreg megfertőzte a gépemet. Már két lyukat is belerágott. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#80) Xantomas


Xantomas
őstag

Fújj a lyukakba savat :D

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#81) Xantomas válasza 9CS (#77) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem inkább ezt kellett volna linkelned?
Ha már nálunk gyártják, ne a hülye angol oldalt mutatsd Bővebben: link

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#82) L3zl13 válasza Xantomas (#81) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tényleg, nem is figyeltem a fenti linken, hogy magyar. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#83) 9CS válasza Xantomas (#81) üzenetére


9CS
senior tag

Nem néztem hol gyártják, apple.hu-ról jutottam oda...

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#84) misq


misq
csendes tag

Hali.
Én is elkezdtem csinálni a fa burkolatot (asztalos lennék, vagy mi).
Egy régi nagy házat szereztem, a váz megmaradt ( földelés, rögzítések stb.).
A vízhűtés cuccai fent elfértek így nem kellett semmit bezsúfolni, az előlap 20 mm vastag
kőrisfa szép rajzolattal, cseresznyére pácolva és az élek lekerekítve, 65 cm magas és 20cm széles. Az oldalak anyagát még most próbálom ''beszerezni'' a műhelyből.
Ha a fém váz megmarad akkor nem kell félni a vetemedéstől az oldalát és a tetejét meg lehet rétegeltlemezből is csinálni. A rétegeltlemez felülete nem bútor minőségű de ezen a türelmesebbek csiszolással segíthetnek, ha pácolni is akarjátok akkor figyelni kell az apró sérülésekre és csikarásokra mert ezeket a pác kiemeli, a pácot hagyni kell megszáradni mert ha rögtön ráhúzzátok a lakkot akkor előfordulhat, hogy feloldja és foltos lesz.
Van vasalható furnér is amit egyszerűen egy vasalóval rá lehet simítani a felületre, lehet, hogy még a lemez oldallapra is egy kis csiszolás után.
Ha lakkoztok akkor jó ha mindkét oldalt kenitek mégha nem is ua. sorral de ha csak egyoldalt van akkor a lakk is képes elhúzi a síkból

Tudom, a regényekkel menjek egy kiadóhoz Bocs.
Ha valakinek tudok segíteni szóljatok.

misq

(#85) Rootkiskacsa


Rootkiskacsa
csendes tag

Hali!

Én kb 3 éve fogtam az acorp nagytornyomat és ledobtam róla a borítást, majd mivel asztalos(is) lennék csináltam rá újat bükkfából.
Ezek után amit 3 év használat tapasztalatából eltudok mondani:

Melegedés: mivel megvan a huzat a gépben, ezért ugyanaz mint a fém esetében, nem melegebb.

Zajcsökkentés: Észrevehető. Nem mondom h nincs hangja, de egyszersem rezonált be, mert a cd fölpörgött. Megasztán észrevehetően halkabb, ha felrakom az oldalát, tehát valamennyire csak csillapít.

Vetemedés: VAN!!! :O A klímaváltozást eggyáltalán nem szereti. Egyszer elvittem megammal albérletbe, és az enyhén homorú (egyébként 2*2cm-es) előlap átment igencsak domborúba. Asszem 7mm-es :Y hajlatot mértem a közepénél. De mosthogy ismét itthonvan már majdnem visszaált.

Zavarszűrés: Mivel a váz maradt, így nagyrészt megvan oldva. Kivétel a 2 oldal, mert ott csak a fa van meg a plexi. Mindenesetre eddig semmi gondom nemvolt vele. ( nálamis voltmár hogy a gép csak az asztalon volt ''szétborítva'' se földelés, se zavarszűrés. eredmény: a mellette lévő rádiót zavarta ha bevolt kapcsolva, egyébként semmi)

(#86) Armahun


Armahun
addikt

Én egy régi p3-mas házat borítottam be fával.
Trópusi fát használtam /szamba/ ami a balsanal egy kicsit nehezebb így jól szigeteli a hangot. Ennél az anyagnál a vetemedés szinte nulla.

a képek kicsit rosszak, de csak a telommal tudtam lekapni.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/050805/Pga_19_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/050805/Pga_20_.jpg

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#87) Ja no válasza Armahun (#86) üzenetére


Ja no
aktív tag

Egzótát hol lehet venni kis tételben ahol választék is van? A házad egyébként nagyon pöpec. Az oldallapok az eredeti fémre vannak ráragasztva, vagy öntartó?

(#88) Armahun válasza Ja no (#87) üzenetére


Armahun
addikt

Csak az előlap van a házhoz rögzítve, a jobb oldala az aljáhaz és a tetejéhaz van rögzítve a bal nyitható. Ebből a házat az elővel ki lehet húzni.
Hogy kis menyiséget adnak-e azt nem tudom . mi pesten vettük az Erdért-nél
200 e+áfa /m3.
Az enyémre kb 8e volt a fa.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#89) Armahun


Armahun
addikt

http://www.kepfeltoltes.hu/050806/Vigalom_13_.jpg


[Szerkesztve]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#90) Ja no válasza Armahun (#89) üzenetére


Ja no
aktív tag

Így már látom.Neked is okoz gondot a vetemedés, vagy ez a fajta nem érzékeny erre? Lakkozás előtt mivel érdemes kezelni?

(#91) blise


blise
tag

sziasztok

régóta gondolkodom, hogy kéne fából épiteni egy házat és most hogy olvasom van akik már nekiugrottak és meg is csinálták, miért ne?
néhány gondolat: szerintem se a földelésnek se a ''zavarszűrő hálónak'' nincs olyan nagy szerepe, ezt csak azért mondom, mivel gyakorlatilag villamosmérnökként tanultam emc nevű tárgyat ami pont ennek a fontoságával foglalkozik, ami szép és jó és kell de szerintem nem otthonra. ezt viszont onnan tudom, hogy most egy pc boltban dolgozm szervizesként, és amikor ott tesztelgetjük a különböző holmikat akkor bizony csak ösze vannak csapva az asztalon és semmi földelést nem használunk sem az alaplapokhoz sem vinyohoz sem optikai egységekhez, mindamellett ott van kb tőle 1 méterre a rádió (ráadásul egy elég kommersz darab) és még csak meg sem röcenik miatta. szóval a gyakorlati tapasztalatból azt mondom hogy ezzel nem igazán kell törödni. ált az alaplapot meg ugyis fémtárcára teszi az ember és ahhoz meg elég könnyű egy földelést odavezetni...
na enniy lett volna az érdemi rész
még csak most nézegetem hogy hogy is álljak neki, de alapvetően és a Stargate universumhoz kapcsolodó házat képzelek el magamnak, azért fából mert van pár asztalos ismerős és vki közülük csak meg tudja csinálni majd az aprólékos részeket vmi precizios géppel, mindamellett a fa nagyon szimpatikus a zajszigetelés miatt, most sincs sok hangja a gépemnek, de ugy még jobb lesz az tuti.
szerintem hosszútávú lesz a dolog, mert most nem nagyon van időm a kivitelezésre, de a terveket elkezdem elkésziteni és csinálok neki egy oldalt.
esetleg vki csinált már iylet? találkoztatok vele már máshol is?
még nem tom milyen lesz a ház, de lehet piramis alakú lesz, mint vmelyik hajó, ill van egy olyan elképzelésem is hogy ha maga a csillagkapu szerepel rajta, akkor annak a közepében lesz egy 12 cm s venti és a kapu maga is teljessen ki lesz munkálva... babra melo lesz

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#92) Xantomas


Xantomas
őstag

Szépen, lassan, de biztosan haladok a munkálatokban.
Gépi szerszámok híján kézi eszközökkel dolgozok (na jó azért fúrógép és szalagos csiszoló azért sokat segít :) ).

Bővebben: link
Bővebben: link
(a képen látható alap, videókártya halott)
Ezt a két képet linkelem. Több is készült, de elég rosszul sikerülnek. Nagyon remeg a kezem így este felé.
Árnyékolás nem sok van benne, csak az alaplaptálca túlsó oldalán, alufólia.

Előre 2 db 8 cmes ventilátor menne, hátra egy 12cmes. Felül még egy nagy Citroen logó formában lesz perforálva a ház.
Hátra van még a csiszolás, lakkozás, esetleges hézagok kitöltése, meghajtó tartók elkészítése, lyukak faragása, és az oldallap plexijének beszerzése, majd felhelyezése.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#93) PrinczA válasza Jancsi (#28) üzenetére


PrinczA
őstag

Nem lett csunya, igy a kepek alapjan !

(#94) bigyo.su


bigyo.su
tag

Csak nekem van ezzel parám, vagy más is gondolt esetleg erre.
Ugye a fa nem vezeti az áramot. Tehát nem érvényesül a faraday kalitka elve sem, pedig szerintem a számítógép házaknak az is a szerepük, hogy az esetleges elektromos térerőt ne engedjék a számítógép áramköreibe beleavatkozni (pl mobiltelefon)
Azzal viszont megoldanátok a problémát, ha egy dróthálót tennétek a házba belülről, mert akkor némi közelítéssel ugyanolyan faraday kalitka lesz, mintha fém lenne az egész.

Egy sör nem sör. Két sör az fél sör, négy sör az egy sör, de hát egy sör nem sör!

(#95) xedos válasza bigyo.su (#94) üzenetére


xedos
addikt

Elméletben igazad van...
Ugyanakkor vannak ugye Plexi házak is...
Sőt egyre több ház oldala plexi...

(#96) Ja no válasza bigyo.su (#94) üzenetére


Ja no
aktív tag

Szerintem helyszíne válogatja, hogy mennyire zavaró. Mondjuk a hármashatárhegyen vagy villingeren nem szívesen használnám burkolat nélkül, de nekem sokáig ment az asztalomon csupaszon a gép annó és nem fagyott sűrübben mint dobozolva.
Amúgy meg ha jól számolom a 900-as GSM hullámhossza valahol 33cm körül van. Ha félhullámhossznál kisebb a ''fém rács hézagja'', akkor már mágneses szempontból árnyékolóként viselkedig. Tehát ha rátekernél néhány méter drótot kb 10cm-es közökkel az is megtenné. / ELVILEG! :))) /
Szvsz sokkal több lefagyást/adatvesztést okozó zaj jön be a hálózaton keresztűl, köszönhetően a gagyi tápoknak.

[Szerkesztve]

(#97) bigyo.su válasza Ja no (#96) üzenetére


bigyo.su
tag

Érveid súlya alatt szinte megrogyok :))
De mondjuk ha a hifim erősítője / hangfala közel van a géphez, akkor nem árt az óvatosság.

Egy sör nem sör. Két sör az fél sör, négy sör az egy sör, de hát egy sör nem sör!

(#98) Ja no válasza bigyo.su (#97) üzenetére


Ja no
aktív tag

Ja az más! Az óvatosság sosem árt. :)))
Amúgy a tudomány ellenére én is dobozban használom az elektromos kütyüimet.

(#99) Armahun válasza Ja no (#90) üzenetére


Armahun
addikt

Ha nem akarod, hogy vetemedjen használhatsz furnérozott bútorlapot. Ezt pácolhatod,csiszolhatod. De ha valódi fát akarsz fontos, hogy 8-12 %-os víztartalma legyen . A fának kell a 45-55%-os relatív páratartalom a lakásban és télen nyáron min 15°.
Én Nitrot-val és Geminit-vel lakkoztam, de vannak jó vizes lakkok is amik legalább nem büdösek /kenéskor/.

[Szerkesztve]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#100) Ja no válasza Armahun (#99) üzenetére


Ja no
aktív tag

Vizesbázisuból melyik ad megfelelő keménységet? ( meg melyik sárgul a legkevésbé?)
A furnérozott bútorlapot ki nem állhatom. grbgrgrrrgrg. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.