Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) maláj válasza python1 (#1000) üzenetére


maláj
őstag

maradjunk annyiban, hogy jobban bízok a máséban ;]
amúgy van bútoros nem messze tőlem csak hát nagyon vastagon fog a ceruza ...
de kezdjük a legelejéről :)
milyen fából készüljön el a "mű" ?

(#1002) python1 válasza maláj (#1001) üzenetére


python1
veterán

Milyen jellegű házat szeretnél:

?Kocka,álló,Htpc jellegű,modern vagy inkább bútor.

Ha modernebb akkor MDF de lehet kombinálni Mdf és valami élőfa dísz,borítás rá.[link]Valami ilyen is lehet. :DDD

(#1003) python1 válasza maláj (#1001) üzenetére


python1
veterán

Vagy?[link][link][link]Nézd végig!

[ Szerkesztve ]

(#1004) maláj


maláj
őstag

1 DVD-RW, 3 HDD, 1 normális hosszúságú vga lenne a gépben (táp, alaplap gondolom alap ;])
ám az a megoldás is tetszik, hogy a gép köré tenni fát - ha így egyszerűbb akkor felőlem ez is jó :B

(#1005) python1 válasza maláj (#1004) üzenetére


python1
veterán

Az is jó ötlet.

Akkor viszont élőfa lenne a jobb megoldás pácolással,de mondjuk azzal kicsit több a meló.De megoldjuk!

Akkor gondold végig,hogy milyen lenne a gépes.Utánna terv.

(#1006) maláj


maláj
őstag

ez lenne a legközelebb az elképzelésemhez, picit sötétebb árnyalattal (éger asszem a bútorom színe ), 1 db 5,25-ös hely legfelül és alul 2 db venti lenne porszűrővel. felette a gombok, ledek, stb. usb, előlapi hang nem szükséges :B
szerk:
a hdd-k alul, 90°-al elfordítva, táp lehet alul is, hirtelen ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#1007) yellowcake


yellowcake
csendes tag

Üdv!

Én úgy terveztem, hogy ha már fix lesz minden, szépen (mint annak idején technikaórán :K) ártajzolom miliméterpapírra méretezéssel, mindennel és azzal felkeresek 1-2 asztalost. Dekopírfűrészem ugyan nincs, de a fúrást, csiszolást, festést, ragasztást sajátkezűleg is el tudom végezni.

Amúgy a megfelelő méret és elrendezés kialakításához javaslom a következő módszert (én ezt használtam): vastagabb papírra lerajzoltam a fő alkatrészek (HDD, DVD, táp, VGA) 1:2-es, tehát felére kicsinyített kiterített térhálóját plusz három oldallapot (kezdetnek 15x15cm-eseket, mivel kockaházat szeretnék). A térhálókat kivágtam és összeragasztottam, a három oldallapból pedig a ház három oldala lett. Így könnyen lehet kísérletezgetni a különböző belső elrendezésekkel és világosan látszik, hogy mire mennyi hely kell majd.

(#1008) python1


python1
veterán

Hali Srácok!

Holnaptól leszek 6 után.

(#1009) Takemoto válasza yellowcake (#990) üzenetére


Takemoto
tag

Csao!

Annál a kockaházamnál, amit belinkeltél 10mm vastag fenyőlapokat használtam, de minél vastagabb, annál stabilabb ;)

Az alaplapot én alaplaptálcához rögzítettem. Ez a legegyszerűbb megoldás és tuti nem lesz gond vele, ott van a furat, ahol lennie kell. A tálcát viszont a ház falához ragasztott 2db 1x1x20cm-es rétegelt lemez csíkokhoz csavaroztam, így kellő távolságra van a ház falától az alaplap és a behelyezett videokártya és egyéb bővítőkártyák hátsó fémlemezének nem kellet helyet marni az oldallapba(remélem érthetően írtam le :U ).

Ha van kérdésed keress meg nyugodtan!

Üdv.: Takemoto

[ Szerkesztve ]

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#1010) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

Nem tudjátok,hogy ezt hol lehet kapni? :)

(#1011) djcsefa válasza hajtömeg (#1010) üzenetére


djcsefa
tag

az erdőben :D

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#1012) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Látom itt alakulnaka gyönörűséges házak.
Az én projectem csak tolodik és tolodik de talán lesz belőle egyszer valami.
Gondoltam megoszton veletek hátha érdekel valakit. Jó barátomék felület nemesítéssel kezdenek el foglalkozni és gondoltam velük megcsináltatom.
Esetéleg próbálta már valaki? Itt van egy két minta.. :)

:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#1013) PrinczA válasza hajtömeg (#1010) üzenetére


PrinczA
őstag

Tetsz!
Már csak egy mókus kéne :DD

(#1014) zso85


zso85
tag

Valaki mostanság belevágott ilyen projectbe???

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#1015) maláj válasza zso85 (#1014) üzenetére


maláj
őstag

én szeretnék de kézügyességem a O-val egyenlő ;]

(#1016) HollyBoni válasza zso85 (#1014) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én valszeg jövő hónapban fogok belevágni. :K

(#1017) Bari


Bari
Modder

Sziasztok

Hosszas tervezgetés után végre neki tudtam állni a fa számítógépházam munkálatainak.
A Logouton nyomon követhető lesz majd az építése.

Üdv: Bari

(#1018) zso85


zso85
tag

van valakinek valami ötlete hogy a 12 es ventihelyeket mivel lehetne normálisan kivágni???
dekopírfűrész-el próbáltam de az minden lett csak nem kör :)

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#1019) Petzval válasza zso85 (#1018) üzenetére


Petzval
senior tag

Van fúrógépre használható körkiszúró.Persze ahhoz állvány is kell.

(#1020) zso85 válasza Petzval (#1019) üzenetére


zso85
tag

És valami homemade megoldás???

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#1021) Winner_hun válasza Petzval (#1019) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miért kéne hozzá állvány?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1022) zso85


zso85
tag

Nekem van körkiszúróm de csak 92-es a legnagyobb :(

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#1023) Tibl


Tibl
tag

Ez a fa dolog nagyon találo.:) Lehet énis összeütök eggyet deszkábu.:D

Hardstyle i's my style ! Feel the beat !

(#1024) Scaevola válasza zso85 (#1022) üzenetére


Scaevola
tag

Körkivágónak hívják, ha úgy keresed, találni fogsz... pl.itt

apex

(#1025) viperabácsi


viperabácsi
addikt

hali urak megosztanám veletek a kis kuckóm képeit azóta más gép lakik benne már!számítógépem

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1026) Scaevola válasza viperabácsi (#1025) üzenetére


Scaevola
tag

zsír!
:C

apex

(#1027) cool13


cool13
őstag

Senkit nem mozgat ez a téma manapság?

(#1028) skilled88 válasza cool13 (#1027) üzenetére


skilled88
tag

Engem igen .. Gondolkoztam ,hogy belefogok ..
Bútorszabász vagyok és ilyen helyen is dolgozok szóval még elönyöm is lenne ..

Gondolkoztam MDF panel AGT 624 -ből csinálni ..tűkör fényes felület fekete alapon ezüst csikok
Csak drága a lap Bruttó: 47 795 Ft / tábla .. mondjuk lehet fél táblából is ki tudnám hozni :D:D

mondjuk 18-19 mm lap vastak és nehéz .. lehet 16mm-ból kéne 12 mm-es meg lehet tartóknak .. :C

Mondjuk a venti furatok helyét is élzárnám legalább 0,4 mm kivül meg 2mm ABS léccel ..

[ Szerkesztve ]

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#1029) djdaniel válasza viperabácsi (#1025) üzenetére


djdaniel
senior tag

Szép darab :)

(#1030) bakter24


bakter24
őstag

Üdv srácok!

Ebben a hónapban tervezek egy viszonylag kicsi házat építeni fából, mini-ITX lappal, Slim DVD, 1db SSD, normál méretű táp. Pár tervmorzsa, végül a harmadik verzió mellett döntöttem. Az anyagok már javarészt megvannak, 18mm-es fenyő lemezből lesz kivágva, mahagóni színű páccal kezelve. Pár kérdésem lenne azokhoz, akiknek van már ilyen tapasztalata:

1: Az alaplapot közvetlenül a hátlaphoz terveztem rögzíteni, mivel mini-ITX lap, sok periféria nem lesz, max egy kártya mehet bele, annak belemarok a megfelelő helyre rögzítést, de így nyernék pár mm-t. Viszont: Így nincs földelve a lap, és a többi alkatrész. Melyik a jobb? Ha mégiscsak kap egy alaplaptálcát, valahonnan vágok ki mini-ITX furatos darabot régi házból, ha találok, vagy ha a csavarokról vékony kábelen viszek földelést a táphoz. Elég az?

2: Olvastam a fórum elején dróthálóról a zavarszűrés miatt. Érdemes?

3: Az anyag 18mm-es, fenyőcsíkokból készített lap, néhol fogok bele marni, de a szélein marad a vastagsága. Mennyire aggódjak a vetemedés miatt? Belül lesznek merevítők, ahol szükségesnek érzem, de fém sehol. Ahol lehet, ragasztom, a bontható részeken még nem tudom, vagy kihajtható lesz az eleje, vagy levehető.

Egyenlőre ennyi, remélem nézi még valaki ezt a topikot :D

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.