Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LUI_G


LUI_G
csendes tag

Az az ötletem támadt, hogy azzal, az egypár helyen már látott módszerrel kellene gépházat építeni, hogy fából készülne a ház burkolata.
Ennek egyik előnye az lenne, hogy van neki otthon anyag, tehát olcsón kijönne.
Másodszor: egy fúróval, és egy dekopirfűrésszel el lehetne készíteni, nem kellene forrasztgatni meg hasonlók (szabadabban szabhatnám meg a méreteit, így a belső elrendezést is)
Harmadszor: azt olvastam, hogy ezek a házak jelentősen halkabbak, mint fém társaik.

Azért lenne pár kérdésem is:
-szerintetek kevésbé melegedne, mint egy ugyanolyan ház, csak fémből?
-hülyeség plexi helyett szúnyoghálót alkalmazni? (+szellőzés? vagy csak a por szállna be?)

Ha sikerül megvalósítanom, rakok majd fel pár képet a munkafolyamatról.

[Szerkesztve]

Faj meghatározás: Haspók

(#2) Manitou válasza LUI_G (#1) üzenetére


Manitou
addikt

Erre már gondoltam én is.

A fa sokkal jobb hőszigetelő anyag a fémnél, tehát valószínű jobban melegedne a gép a fa házban,mint a fémben, viszont lehetne egyedi dizájnos házat csinálni. Szúnyogháló nem rossz ötlet :)

(#3) Konflikt


Konflikt
addikt

nemrossz:)

Fogom a deszkámat, aztán rácsavarozom az iróasztal oldalára;]
Ha sikerül megépiteni, képet rakj fel! Itt aztán kilehet élni a szabadságot!
Csak a meghajtókkal lesz baj, mert igencsak hosszu csavar kell azok rögzitéséhez, mint egy plexiben.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#4) LUI_G


LUI_G
csendes tag

A meghajtóknál nem lesz gond a csavarokkal, mert valamilyen szinten megpróbálom felhasználni a jelenlegi gépházam fémvázát.
Főleg azért kellene új gépház, mert a tápom pont a processzor hűtője felett van, de új házra nem igazán akarok költeni, + csak olyan férne be az asztal alá, amiben 3 db 5,25-ös hely van, tehát nem rakhatom a tápot az alaplap fölé. No, holnap végzek majd pár mérést otthon (jelenleg melózok ;)), aztán megtervezem alaposan azt a házat, mielőtt belefognék.
Ugye nem hülyeség a tápegységet a gép aljába rakni, ha felülre rakok 1-2 ventit?

Örülök, hogy tetszik a szúnyogháó ötlet, mehetne simán a ventillátorok elé is, mert különben elég csúnyán néznek ki...

Egyébként nem akarok agyonledelt/UV-zett gépet, csak egy jól hűthetőt, ami megfelel minden elvárásomnak.

[Szerkesztve]

Faj meghatározás: Haspók

(#5) dabadab válasza LUI_G (#1) üzenetére


dabadab
titán

''-szerintetek kevésbé melegedne, mint egy ugyanolyan ház, csak fémből?''

Nem, vmivel jobban, tekintve, hogy a femek remek hovezetok, ellentetben a faval - viszont ez nem tul jelentos, mivel a ho elsoproen nagy resze mindenkeppen a ventillatorok altal megmozgatott levegovel tavozik.

''-hülyeség plexi helyett szúnyoghálót alkalmazni? (+szellőzés? vagy csak a por szállna be?)''

A szellozesen nem segit, sot: mivel egy jol megtervezett haz affele szelcsatornakent mukodik, ahol az egesz hazban mozgasban van a levego (es nem orvenylik, hanem elol bejon, hatul meg kimegy) - ha nyitott az oldala, akkor viszont ott kimegy a levego, es a hazban egy csomo helyen szelcsend lesz. Ezen kivul - szerintem - eleg hulyen is nez ki :U



[Szerkesztve]

DRM is theft

(#6) gaboooka válasza LUI_G (#1) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Talán inen is lehet tanulni valamit: Bővebben: link :)

(#7) LUI_G válasza gaboooka (#6) üzenetére


LUI_G
csendes tag

Köszi szépen a linket! Egész pofás darab, bár nekem kicsit vastag az alapanyag, amiből készült.
Nekem elég lesz vékonyaból is, ugyanis le akarom festeni fehérre (így passzol a berendezésez, + a szúnyoghálón is fehér), hiszen elsősorban azért fa, mert nagyobb szabadságot ad mint a fém. Szerintem a szabadon hagyott ventillátor egyébként csúnya (béta projekt), bár lehet hogy ez ízlés kérdése. A final viszont nagyon pöpec.

Faj meghatározás: Haspók

(#8) Alex91 válasza LUI_G (#7) üzenetére


Alex91
félisten

Azert azon a beta projekten en jobban megneznem azt a ''szabadon hagyott'' ventilatort :DD !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9) Fori23 válasza LUI_G (#7) üzenetére


Fori23
őstag

A fa, tudtommal egyáltalán nem jó hangszigetelő, gondolj csak reggelre, a fejedben ketyegő tik-takkos órára ami, a szekrény egyik polcára van rakva, vagy Hi-Fi állványban felerősődő DVD lejátszó ciripelésére, lejátszáskor Pont a közép-frekvenciás hangokat érősíti fel, amik idegesítőbbek. Főleg ha az egyik oldala nyitott. Mindeképpen hangszigetelni kell szerintem.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#10) j.bravo válasza Fori23 (#9) üzenetére


j.bravo
addikt

Így van, nem kif. hangszigetelő, de azért a fémeknél jóval kevésbé vezeti a hangot... :D

Whatever.

(#11) kovasz válasza Fori23 (#9) üzenetére


kovasz
senior tag

ez ponttatlan kijelentes. eloszor definiald mi szerinted a fa...

mert ugye van a parafa amit kifejezetten hangszigetelesre hasznalnak, meg vannak a kenyenfak pl teak, tolgy stb amik nem szigetelnek annyira jol, mint a para, de a fel mm-es lemezni mint maibol a pc van biztosan jobban.

a hangfal, rezonancia stb mas teszta. az nem fugg az anyagi minosegtol, hanem a doboz meretetetol. egyebketn pont ezert csinaljak a jobb hangfalakat fabol mer nem annyira hajalmosak a rezonalasra, mint a muanyag.

a hoszigeteles miatt nem kell aggodni, levena pc elenyeszo mertekben sugarozza ahot, igy ha kello mennyisegu levego aramlik ki vagy mas modon pl vizhutessel el van vezetve midnegy hogy fem vagy fa a haz anyaga.

(#12) LUI_G válasza Alex91 (#8) üzenetére


LUI_G
csendes tag

Igaz, ott a pont! Csak a melóhelyen olyan pici a monitor, hogy nem is láttam, hogy az a kinyitott gépház :))

Faj meghatározás: Haspók

(#13) szatocs válasza LUI_G (#1) üzenetére


szatocs
őstag

Én a szúnyoghálót porszűrőnek használom, vagyis használtam, de fogom is használni továbbra is, ha elkészül az új ventillátor bemoddolásom...:U

=== Szatocs ===

(#14) Hequila


Hequila
őstag

Ez a fás dolog nekem is megmozgatta a fantáziámat.

Ha van hely rá oldal irányban, akkor én fekvő alaplapos házat csinálnék, így nem kell olyan magasnak lennie. Így azonban szélesebb lesz. A szúnyogháló sem rossz ötlet. Én azt csinálnám, hogy a ház egész teteje szunyogháló lenne, és alul oldalt 1 vagy 2 ventivel fújatnám be a levegőt, a túlnyomás és a meleg levegő csökkent sűrűsége kivinni a meleget szépen felül. Így talán kisebb zajjal járna (nem kellene plusz venti a meleg kiszívására).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#15) LUI_G válasza Hequila (#14) üzenetére


LUI_G
csendes tag

Ez a fekvős dolog nem rossz, az tuti, hogy rendesen kiszállna a meleg! Viszont nem porosodna be nagyon?

Faj meghatározás: Haspók

(#16) LLKobe válasza LUI_G (#1) üzenetére


LLKobe
veterán

Szerintem ez nem olyan nehéz, tekintve hogy a fa egy nagyon künnyen megmunkálható anyag megfelelő szerszámokkal és némi hozzáértéssel....
Mondjuk én mint asztalos könnyen beszélek, de sok sikert, nem lesz túl bonyolult.

[Szerkesztve]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#17) Hequila válasza LUI_G (#15) üzenetére


Hequila
őstag

Nem hinném, hogy jobban porosodna, mint egy mezei széria ház, mert a felfelé áramló levegő ''tolja'' elfele a port, és akkora nyomás mégsincs, hogy turbulencia alakulna ki, ami bekavarná a levegővel együtt a port is.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#18) LUI_G


LUI_G
csendes tag

Vagy, hogy végigtudjon haladni a befúvott levegő, az is lehet, hogy szerkesztek rá rendes tetejét, és egyik oldalt az oldalán lesznek ventik, másik oldalt meg a tetején (kifúvós), így meglenne a légáramlat.

Faj meghatározás: Haspók

(#19) Winner_hun


Winner_hun
félisten

ittis van pár infó Bővebben: link

és Bővebben: link:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20) Hequila


Hequila
őstag

Felmerül azonban egy gond a fa házzal, mégpedig az, hogy nincs benne fém :) Ez azért baj, mert nincs ami lefogja az elektromos zavarokat. Egy fémháló vagy valami azért jól jönne benne.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#21) LukE válasza Hequila (#20) üzenetére


LukE
veterán

elvileg illene, de amilyen jol elvannak a levett oldallapos es foleg a plexi hazban csucsulo gepek, valszeg egy fa hazban sem lenne kulonosebb gond.


(szunyoghalot en elvetnem, a jobban rezonalo dolgok(vinya, esetleg ventik) kapjanak valami rezgeselnyelo rogzitest, sajat hazba ezt nem nehez betervezni. Es meg nemi zajelnyelo szivacsnak is maradhat hely.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#22) LUI_G


LUI_G
csendes tag

No, ez a földelős dolog szépen bekavarta a fejemben a dolgokat...
Drótdarabok az oldallapra történő rögzítése megoldaná a problémát?

Faj meghatározás: Haspók

(#23) Hequila válasza LUI_G (#22) üzenetére


Hequila
őstag

Szerintem ha az egész házat ''körbedrótozod'' akkor már biztosan jó. Azonban az összes drót érintkezzen egymással. Talán nincs ennek akkora jelentősége, ha vasbeton szerkezetű házban laksz, vagy olyanban, aminek a falaiban van vas. Családi háznál érdemesebb ezt megcsinálni, hogy árnyékolást nyújtó fémszerkezettel vonod körbe.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#24) PrinczA


PrinczA
őstag

En is a napokban fogtam bele egy fahaz tervezesebe, csak meg nem tudom, hogy hogyan nezzen ki.
Kicsit szeretnek, ezert elkezdtem jatszani a meretekkel, de a belso merete csak 300*300*260mm-re jott ki, ami kicsit nagy, ha raszamolom a + 20-20mm a da vastagsagat.
de meg sakkozom a meretekkel, ha lesz vmi erdekes jelentkezem

(#25) j.bravo válasza Hequila (#23) üzenetére


j.bravo
addikt

Én alufóliával borítanám. Nekem egyszerűbbnek tűnik mint drótozni...
Nem hiszem hogy kéne a vas... (ld. alu házak). A mezei házak többségének anyaga is valami hülye ötvözet ami messze áll a tiszta vastól, szvsz.

Whatever.

(#26) Flashy válasza j.bravo (#25) üzenetére


Flashy
veterán

nem a tiszta vas a lényeg, hanem hogy egyrészt árnyékoljon kintről befele érkező támadások ellen, másrészt földeljen, bármilyen vezető jó.

(#27) Hequila válasza Flashy (#26) üzenetére


Hequila
őstag

Igen, az alufólia is megteszi. Elsődleges cél az árnyékolás.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#28) Jancsi válasza LUI_G (#1) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Fábol talán nem a legjobb ötlet csinálni, megfelelően kezelt fa kellene hozzá hogy ne vetemedjen meg és vastagabb lemezek sokat dobnak a gép méretén ( akár 5-6 centit is ). Amit én ajánlanék fa helyett az a rétegelt lemez, talán még könyebb megmukálni mint a fát és majdnem olyan jól néz ki, festhető, pácolható lakkozható. Ha az alja és a teteje a ''doboznak'' 10mm-es lemezböl van akkor lehet az oldala 5mm-es ami már nem vészes. Szögbelövővel és fejetlen szegekkel nagyon szépen össze lehet rakni.
Szerintem egy fúró és egy dekopírfűrész lehet kevés lessz a ''gyártáshoz'' min valami sin kellene amivel tudsz egyenesen vágni a dekoparal, a venti nyilások kivágásához lyukfúró (vagy hogy hivják).
Halkabban szerintem azért halkabbak az ilyen házak mert aki van olyan ''állat'' hogy nekiessen egy ilyen projektnek az simán szétszedi a tápot és kicseréli a vetijét vagy még az uj ventit is szétszedi vagy lelassítja.

A melegedés nem vészes szerintem mivel a számítógép nem az oldalán adja le a meleget hanem a ventilátor tolja ki a meleg levegőt. Jó tervezéssel simán ki lehet küszöbölni azt a kis plussz melegedést.

A szúnyoghálót én inkább a venti elé tenném, de faháznál nem tudom hogy festene mivel a venti joval az előlap síkja mögött van.

A régi házadbol vagy egy kimustrált házbol szerintem szedd ki az 5,25''-ös keretet és a 3,5''-ös keretet az sok munkát és hosszú csavart megsórol ha több eszközt is be akarsz szerelni, de ha csak 1-2 kell nem éri meg szenvedni velük, egy egyszerű sinbe is be lehet csúsztati az eszközöket.

Ami mindenképpen kell az az alaplap tálca, az alaplap hátlapja a csatlakozóknál és a kártyánák az a rögzítő valami (elég sok régi AT házban egyszerűen ki lehet csavarozni, csak el kell cipelni vele a bontóbol az egész házat is :DDD ). A táp rögzítése talán a legnehezebb mivel a hozzávaló csavarokbol nem láttam még soha hosszút, azt vagy úgy lehet megoldani hogy kicsit (kb 2mm-ert) kimarsz a fábol a csavar alatt vagy egy lemezre csavarozod a tápot majd a lemezt a házba.

Írták páran hogy elemtromos és mágnesen zajok jöhetnek ki a gépbol ha fábol van a ház ez ellen egy dróthálóval tudsz védekezni amit a fára ragaszatassz amire mehet egy réteg szivacs és igy még a zajt is tompítja, a dróthálokat szépen összkötöd és mehet a földelés rá, az alaplap alá nem kell drótháló ha alatta van az alaplap tálca, csak földeld le azt is.

Ha van már valami terved akkor mutasd meg, szerintem tudok segíteni egy kicsit a tervezésben mivel már póbálkoztam házépítéssel, ez lett belölle :DD Bővebben: link

Jancsi

(#29) LUI_G válasza Jancsi (#28) üzenetére


LUI_G
csendes tag

Hm... fajin kis ház lett!

A ventillátorok előtt lévő fém ''körítést'' honnan szerezted? Lehet külön kapni boltban, vagy csak venti mellé jár?

Terveket pakolok fel, amint határozott elképzelésem lesz, hogy ,elyik elképzelésem valósítsam meg! :)

Faj meghatározás: Haspók

(#30) antikomcsi válasza Hequila (#17) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szia!

Ezt kifejtenéd bővebben, ha szépen megkérlek?

''mert a felfelé áramló levegő ''tolja'' elfele a port, és akkora nyomás mégsincs, hogy turbulencia alakulna ki, ami bekavarná a levegővel együtt a port is.''

(#31) Jancsi válasza LUI_G (#29) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Bármelyk száítógép ABC-ben lehet kapni :D legrosszabb esetben elektronikai boltban, de néhány ventihez is adnak illyet én mindent külön vettem kivéve a procinhűtőn lévőt.

Alapjábavéve először azt kell eldöntened hogy mit akarsz pakolni a házba, hány vincsit cd/dvd irót, mobil rack-et. Amivel sok helyet meg tudsz sóprolni az egy mATX-es alap ha nem a meglévő dolgaid köré akarod építeni akkor mindenféleképpen olyan lapot aljánlok mivel 10cm-el rövidebb mint a sima ATX.

Ha valami fekvő házat akarsz 2db 5,25-ös eszközzel és 1 vagy 2 vincsivel és nornál méretű ATX táppal akkor az durván 20cm magasra jönne kis ha használsz alaplap tálcát és normál méretű kártyákat, a kártyák fölé mennek majd az 5,25-ös eszközök, hosszra durván 40cm lessz, a mélysége min 25cm, de ha használsz mobil rack-et is akkor lehet kcisit több.

Ha valami viszonylag lapos gépet akarsz építeni két 5,25''-ös hellyel akkor olyan 40 centis mélységgel lehet számolni és 55cm széleséggel, ha fullintegrált az alap akkor igy 10cm magas gépet ki lehet közni, esetleg még kicsit kártyákkal.

Itt van egy pár vázlat a háznak Bővebben: link


Jancsi

(#32) Hequila válasza antikomcsi (#30) üzenetére


Hequila
őstag

Persze!

Megpróbálom képekkel illusztrálni a dolgot, talán könyebben értheő úgy.

[kép][kép]

Az első képen az látható, amikor szépen lassan áramlik a levegő felfele anélkül, hogy jelentősen megzavarná a házon kívül lévő levegő nyugalmát.
A második képen pedig a gyorsabb felfelé áramlás látszik, amikor a kívül lévő levegő nyugalmát megzavarja, és ugye gyors levegőben kisebb a nyomás -> a ház felé szívja a külső levegőt, amiben ugye a por is van.
Talán mostmár érthetőbb.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#33) Xantomas


Xantomas
őstag

Én is nemrég kezdtem el építeni egy saját fábol készült házad.
Az alapanyagok szinte teljesen egytől egyik hulladékból vannak, kivéve a két oldallap. A vetemedéssel mindenképpen számolni kell, de az elrendezéssel is.
A fa sokkal jobb és hang hőszigetelő, de az árnyékolással tényleg bajok lehetnek.

A koncepció:

-A keretek 1,44*1,44es kb 10-20 éves fenyőléc, ami már jól ki van száradva
-A rögzítésük csavarral, és régi ruszki építőjáték fém alkatrészei.
-Oldallap 6 mmes rétegelt lemez + belülről egy réteg vastagabb alufólia és 4mm-es parafa.
-Előlap: 2cm vastag fenyő, 5mm plexi (az ötletet loptam, nem saját)

Magasság:
Belső:
magasság: 38cm
szélesség: 20cm
hosszúság alul: 38cm
felül: 52cm

Az anyagok csavarozva és ragasztva lesznek, néhány helyen kaucsuk alapú faragasztóval, ahol a rugalmasság is számít, de a legtöbb helyen folyénkony szöggel.
Most csak a tervezési fázisban van, a dolgok ki vannak vágva és össze vannak rakva.
Ime néhány kép:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#34) Xantomas


Xantomas
őstag

az egész elrendezése ez lenne.
[kép]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#35) antikomcsi válasza Hequila (#32) üzenetére


antikomcsi
veterán

És, hogy kapcsolódik mindehez a turbulencia?

(#36) Vallon


Vallon
tag

Láttam ismerősömnél egy nagyon szép PC-házat, fekete ébenfából. Mindez persze úgy volt lehetséges.hogy a fa csak borította az egyszerű noname házat.:DDD

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#37) Hequila válasza antikomcsi (#35) üzenetére


Hequila
őstag

Talán nem jó szóval fejeztem ki magam? Légörvénylésre gondoltam. A turbulencia nem azt jelenti? :U

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#38) Hequila válasza Xantomas (#34) üzenetére


Hequila
őstag

Lehet egy intim kérdésem? Az előlap dőlése valamiféle célt szolgál, vagy csak esztétikai okokból ilyen?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#39) antikomcsi válasza Hequila (#37) üzenetére


antikomcsi
veterán

Turbulens áramlás ott lép fel, ahol az ellenálló közeg aerodinamikai formája nem optimális.

Így a lamináris áramlás átvált turbulensre, az áramvonalak leszakadnak, megnő az ellenállás, stb.

Na ne haragudj, hogy megkérdeztem, mert látom azért tudod miről beszélsz, még ha úgy is mondod, hogy én is megértsem. ;]

Az áramló közeg nyomása konstans, vagyis a statikus, és dinamikus nyomásának összege állandó, mint azt tudod, így egy szükülő keresztmetcettben valóban csökken a statikus nyomás, a dinamikus növekedése mellett, viszont amikor kiáramlik a gépből a levegő, az bővülő keresztmetcett szerintem, ráadásúl hirtelen bővűl, így szinte el is hanyagolhatnánk, de azért a kilépés után, már rödtön bővűl, és így a statikus nyomása onnét kezdve nő, igaz, hogy még mindig kissebb, mint a szobában lévő levegőé, viszont a dinamikus rész nagyobb, így azok magukkal ragadják a porszemeket, és a géptől távolabbi részre terelik.

Másrészt, ha a kilépő részt fedő lemez, vagy akármi ami lesz, megtöri az áramlás útját, és annak formája nem megfelelő, szinte biztos, hogy az áramlás laminárisból turbulensre fog váltani.

Végülis nincs semmi jelentősége, hacsak nem akar felhajtóerőt is létrehozni a házzal, hogy lebegjen, és ne legyen olyan nehéz pakolni.;]

(#40) Hequila válasza antikomcsi (#39) üzenetére


Hequila
őstag

Taníts mester! :R

Én nem gondoltam végig ennyire fizikálisan (nem is tudtam volna), csak józan paraszti ésszel átgondolva így tűnt nekem logikusnak. De ezek szerint nyugodtan lehet hajtani kifele belőle a meleg levegőt.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#41) antikomcsi válasza Hequila (#40) üzenetére


antikomcsi
veterán

Aaaaaaaaahhhhh!

Ne égess! ;]

Nem azért mondtam! :DDD

Szerintem nyugodtan nyomathatja a ventinek a fordulatot, ami miatt én aggódnék az más.

Lévén, hogy asztalos nem vagyok, fogalmam sincs, hogy milyen fa, milyen felületkezeléssel lenne rá alkalmas. Hisz rendszeres használat, és 40-50 fokos hőmérséklet mellett szerintem lehet, (nem biztos, nem tudom) hogy hamar kiszárad, és bizony igen tűzveszélyessé válik, a ventik pedig egy esetleges szikra keletkezés után akár fújtatóként szolgálhatnak.

Ez pedig, már minden neonnál jobb, és látványosabb mod. ;]

(#42) Hequila válasza antikomcsi (#41) üzenetére


Hequila
őstag

Én meg ezek miatt nem aggódnék :)

Egyrészt olyan meleg csak a procihoz legközelebb eső néhány négyzetcentinnyi területen van, a többi helyen max. 30 fok. Bár nem tudom, hogy milyen config menne bele, de a legjobban fűtő proci körül sem lenne több mint 80 fok. Mivel a fa gyulladáspontja 300 fok felett van, így ez nem gond.
Másrészt a számítógépes ventik (tudtommal) nem szikráznak, lévén hogy nem csúszik olyan felület egymáson, ahol áram lenne. Egyébként sem jelentene gondot egy esetleges szikra, az nem jutna el a fáig.

Ezek ismét józan paraszti ésszel végiggondolt dolgok (kivéve a fa gyulladáspontja, gúgli segített). Ha fizikálisan megcáfolsz, akkor megemelem a kalapom! :)

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#43) roPHka


roPHka
senior tag

jobbra fel

(#44) antikomcsi válasza Hequila (#42) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem is a venti által keltett szikrára gondoltam, hanem esetleg szabadon lévő molex csatik nincsenek kötegelve, és ha közel kerülnek egymáshoz, esetleg ív keletkezhet, vagy valami meghibásodás során, esetleg néhány szálszakadáskor, egyes vezetéken áthaladó áram felizzít egy vezetéket, vagy ilyesmi, ami nem történik meg soha, kivéve ha az embernek gyullékony háza van. ;] És ha erre fúj a venti is, az biztosítja a kellő oxigén mennyiséget.

Egy zárt házban a levegő hőmérséklete elérheti a 40 fokot, főleg most amikor a szobában 30 van, ez egy idő után kiszárithatja a fát, és az esetleg deformálódhat is.

Egy jól kiszáradt gyujtós pedig szinte szomlyazik a szikrára. ;]

Persze lehet, hogy csak túl sok Columbo-t nézek, és nincs valós veszély. ;]

A lényeg, hogy egy vezetékkel legyen összetestelve az összes külső meghajtó, és a táp.

A táp pedig le van földelve a fali csatlakozóaljzaton keresztül.

(#45) LLKobe


LLKobe
veterán

Na hogy áll a project?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#46) LUI_G


LUI_G
csendes tag

[kép]

Erről mi a véleményetek?

Faj meghatározás: Haspók

(#47) Hequila válasza LUI_G (#46) üzenetére


Hequila
őstag

Jónak tűnik. Ha a vinyó melegedésre hajlamos, az oldalsó ventit feljebb rakod, hogy a vinyóra fújja a levegőt. Egyébként korrekt!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#48) Hequila válasza antikomcsi (#44) üzenetére


Hequila
őstag

Nem hinném, hogy 2 molex olyan közel tudna kerülni egymáshoz, hogy ív ugorjon köztük, nem olyan sok az a 12 volt. Az viszont megint érdekes feltételezés, hogy mondjuk az egyik drót nagy ellenállásának köszönhetően felizzik, és elkezd rajta égni a műanyag burkolat, egy lágy fuvallatot kap egy ventitől, amitől jól érzi magát a tűz. Azonban ez valószínűleg nem következik be, mert előbb égne szét a drót, mint egy olvadó biztosíték, minsem hogy meggyújtsa a szigetelését.

A házban lesz légáram rendesen, nem melegszik fel a levegő benne.

A szikrának valójában nincs mit begyújtania, szikra keletkezésének közelében meg nincs éghető anyag! Próbálj meg egy bútorlapot úgy meggyújtani, hogy fogsz egy hagyományos öngyújtót, és csak szikráztatod mellette. Majd ha sikerült meggyújtani, szólj :)

Nem hinném, hogy közel 2 centis bútorlap deformálódna egy kis melegtől. Sok helyen kint van a napon egész nyáron, és semmi baja, pedig ott nem 40 fok éri...

A földeléssel azonban én is egyet értek.

Lehet, hogy valóban túl sok krimit nézel... :)

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#49) duhaj válasza Jancsi (#28) üzenetére


duhaj
csendes tag

kutyad nincs? nem felsz, hogy bekoltozik? :DD:DD

kulonben pontos munkanak nez ki. lehet, hogy reteges lemezbol olcsobb volt, de azert kepzeld el ugyanezt zsemle szinure pacolt tolgybol....

(#50) j.bravo válasza Xantomas (#33) üzenetére


j.bravo
addikt

Hmmm, brit mod fórum, Dark Crystal (asszem) a mod neve...? :D:D
Jó lesz, csak sok türelem kell hozzá!

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.