Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#143) c41r0^ válasza concret_hp (#126) üzenetére


c41r0^
őstag

az özönvíz nem 2000 évvel ezelőtt volt, az Krisztus születése...hanem jóval előbb

Egyébként a lehetséges bolygót én is érdekesnek találom, de ezeken én már átrágtam magam kb. 1 éve. Ha kisebb méretű a Plútónál, de elég közel jön a Földhöz a pályája miatt bizonyos időközönként, akkor akár okozhatta az özönvizet, amiről több kultúra is írásos emlékeket hagyott. És minden további nélkül látható lehetett a Földről akkoriban a közelsége miatt (lehet, hogy csak éjszaka), hiszen a Nap fénye visszavetül a Holdról is. Én azokat az embereket nem értem, akik rögtön fikáznak és a ''tanított'' teóriákkal jönnek, amit készpénznek vesznek. Nyitottnak kell lenni ilyen téren is.

Sőt, a bolygó közelsége megindíthatta az ősi népek (pl. sumérok) fantáziáját, és a saját istenségüket benne látták, vagy a saját teremtéstörténetüket kreálhatták meg. De az tényleg érdekes, hogy állítólag a kőtáblákon szereplő ékírással írott, lefordított szövegek tartalma utal arra, hogy ''óriások'' látogatták meg őket, tanítva mindenféle tudományra a sumér elitet. Persze kéne a hiteles fordítás, sőt...egyáltalán biztos, hogy jól fordítanak...? De ez akármelyik ősi ékírásra elmondható kétely...

A mai történelemben, humán és műszaki tudományokban is rengeteg sötét folt van, ha azokra fény derül, sok minden eddigi tudás bukhat el rajta és változhat meg gyökeresen...

Annyit szeretnék csak ezzel mondani, hogy azért, mert a dolgokat sok tudós a ''legvalószínűbbnek'' tart, az még nem biztos, hogy úgy is van, ezért inkább gondolkozni kéne a merev elutasítás helyett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.