Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) centrum válasza Loha (#247) üzenetére


centrum
csendes tag

Gondoltam niburu isten lesz olyan rendes ,hogy a követőit nem öli meg.
Talán még van remény hogy megtérjek..

(#252) c41r0^ válasza WN31RD (#250) üzenetére


c41r0^
őstag

mivel senki sem tud minden tudást megszerezni egy adott témáról, ezért mindenki ''tudatlanul'' gyárt elméletet a világon

(#253) Loha válasza centrum (#251) üzenetére


Loha
veterán

Nem hiszem, hogy jelenleg bárki is gyakorolná a sumér vallást, tehát ha a követőit nem is ölné meg, ez jelenleg nulla embert jelentene, tehát igazából ezzel fölösleges foglalkozni... :DDD

(#254) centrum válasza c41r0^ (#249) üzenetére


centrum
csendes tag

Persze hiányos. Mindig is az lesz. De ettől még az adott keretein belül működik és nem is kell ennél több.
Olyan dolgokba kötsz bele amibe nincs értelme. ezek tudvalevőleg kitalált dolgok találj ki más axiomákat és próbáld meg azokat használni ha úgy jobb neked ;]

(#255) Sipi válasza c41r0^ (#187) üzenetére


Sipi
addikt

Khm... A matematika szigorúan elvont, elméleti tudomány.
Axiómákat ''készít'', melyekből komplett elméletek állnak elő.
Az, hogy az elméletnek semmi köze a valósághoz, Rajtad (és a sumér-hívőkön) kívül senkit nem érdekel. A matematika ugyanis nem arra való, hogy leírja a világunkat.
Viszont kiválóan fel tudja minden tudomány használni egyes eredményeit.

Matematikában (geometria) Te is tanultál szöget mérni, egyenest húzni. Mindezt akár három térdimenzióban is meg tudod tenni.

A matematika értékéből SEMMIT sem von le az, hogy mindezt a számítást el tudja véezni 15 tér- és 8 idődimenzióban. Nyilvánvalóan nem létezik ilyen, a matematika mégis le tudja írni.
Sőt, tenzorokat, mátrixokat is leír, pedig azok sem léteznek. Akkor most rossz a matematika?!?

Egyébként a matematikáról, tudományokról szóló ejtegetéseid, khm, kissé megmosolyogtatók. Tényleg fogadd meg a tanácsot, és méyedj el kissé a témában, mielőtt nekiállsz leszólni ezeket a dolgokat... Véletlenül sem úgy működnek, mint ahogy elképzeled.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#256) centrum válasza c41r0^ (#252) üzenetére


centrum
csendes tag

Azért a ''minden tudás'' és a ''tudatlanság'' között szerintem van pár árnyalat

(#257) centrum válasza Loha (#253) üzenetére


centrum
csendes tag

Azért téged biztos nem fog megölni szerintem.
Talán Niburut is érdekli a hardware és olvassa ezt a fórumot is és látván ,hogy ily híven képviseled az igazát megkegyelmez.

(#258) Loha válasza centrum (#257) üzenetére


Loha
veterán

Valószínüleg nem, mert addigra már halott leszek mire ez bekövetkezik. ;]

(#259) Sipi válasza Loha (#201) üzenetére


Sipi
addikt

Ez olyan totál off, hogy már köze sincs semmihez. :)
Nos, a végtelen miért ne létezne? Van definíciója. Miért, a pont, mint matematikai fogalom, létezik?
Attól, hogy nem tudsz valamit megfogni, az nem léteziK? Az egész matematika nem létező dolgokkal operál (hiszen maguk a számok sem léteznek), akkor a matematika, mint egész, nem létező dolog?

Igen, egy véges lény nem képes felfogni a végtelent, ez így van. És ebből mi következik? Semmi.
Fekete lyuk: nem a matematika nem működik bennük. Ennek így nincs értelme.

Vigyázz, ezek most csak egymás mellé hányt dolgok, amelyekkel azt a hatást próbálod kelteni, hogy a mai tudomány bizony lyukas, hibádzik, és elsumákol valamit.
A matematika NEM ÍR LE semmit a világunkban. Dolgokat alkot, amelyekkel eljátszanak a matematikusok. A matematikán belül sok dolognak semmi ''értelme'' a valós világban. Elméleti szépségek. Köze nincs a fekete lyukhoz.
Ezt ugyanis a FIZIKA írja le.

És hidd el, semmi baj a fizikával. Ugyanis pontosan azt írja le, hogy a fekete lyuk egy olyan képződmény, amit nem lehet a vilégegyetemünkön belül leírni, megismerni.
Mint a Nagy Bumm. Az erről szóló képletek világosan megmutatják, hogy soha nem tudhatjuk meg, mi történt előtte, mert világunk törvényei nem érvényesek akkor. Ugyanis pl. az idő, ami itt van, nem létező fogalom akeletkezés előtt, az ugyanis (ugyanúgy, mint a tér) a mostani világegyetemünk része. Attól van tér és idő, hogy van világunk. Előtte nem létezett. Ergo, a tökéletlen fizika nem tökéletlensége miatt nem tudja leírni sem ezt, sem a hasonló fekete lyukakat, hanem azért, mert mindaz a fogalom, amivel le tudnánk írni, nem érvényes bennük.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#260) c41r0^ válasza Sipi (#255) üzenetére


c41r0^
őstag

félreértesz...én nem a matematikával állok hadilábon ill. nem ''támadom'' azt, hanem valami példán szerettem volna bemutatni (bár nem sült el a legjobban) azt, hogy amit ma az emberek 100%-ig biztosnak, megalapozottnak és betonstabil ténynek fogadnak el, arról esetleg x év múlva kiderül valami merőben új dolog, ami alapjaiban rengeti azt meg és felborul

itt csak a szemléleten van a hangsúly, és persze, hogy próbáltam bizonygatni az elméletem, ha már egyszer leírtam

''A matematika értékéből SEMMIT sem von le az, hogy mindezt a számítást el tudja véezni 15 tér- és 8 idődimenzióban. Nyilvánvalóan nem létezik ilyen''

erről beszélek :)

(#261) centrum válasza Loha (#258) üzenetére


centrum
csendes tag

Ki tudja?? Most amikor már az axiomák is megkérdőjeleződtek??
Lehet hogy maga mellé vesz segédnek 200 nettóval telefon kondibérlet meg minden
előrelépési lehetőség félistenné!

(#262) c41r0^ válasza centrum (#256) üzenetére


c41r0^
őstag

ha nem tudsz mindent, akkor tudatlan vagy...és az ember örökké az is fog maradni

nincs egy árnyalatnyi különbség sem, de megint másképp értelmezted a mondatomat (vagy én fogalmazok rosszul :) )

(#263) centrum válasza c41r0^ (#262) üzenetére


centrum
csendes tag

Áhá!
Akkor minden eber hozzáértése minndenhez ugyanakkora.
:C

Mondjuk értem miért kedvező álláspont ez számodra:U

(#264) Loha válasza centrum (#261) üzenetére


Loha
veterán

Most nem tudom miért kell ezt elbagatelizálni...

A Meteorok általi fenyegetés valós... (Dinoszauruszok kihalása)

Valós a fenyegetés, hogy egy közeli csillag ferobbanásakor keletkező gamma-sugarak elpusztítják a földön, az élőlényeket
Bővebben: link

NASA sem tartja kizártnak, hogy létezhetnek földönkívüli civilizációk, ezért indít is egy programot az olyan bolygók felkutatására, ahol adottak a feltételek az élet kialakulására. Bővebben: link

(#265) PPeter válasza Loha (#264) üzenetére


PPeter
addikt

Hogyne, és ezen tudományos programok szigorúan egybevágnak a sumér leletek megsemmisítsével, konspirációval, a NASA titkos Nibiru expedíciójával, meg hogy ez mind-mind összefügg a magyarság felsőbbrendűségével.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#266) centrum válasza Loha (#264) üzenetére


centrum
csendes tag

de akkor minek belekeverni szegény nubirát a magyarok főistenét:F

(#267) c41r0^ válasza centrum (#263) üzenetére


c41r0^
őstag

te most azt az elméletet, amit leírtam, helytelenül általánosítottad és gyakorlatiasítottad...mellesleg kóstolgatsz is

arra akarok kilyukadni, hogy ha egy ember felállít egy elméletet, akkor a szerzett tudásából/saját kurázsijából táplálkozik, de mivel mindent nem tudhat, ezért az elmélete olyan ponton dőlhet meg, amiről maga sem tud

remélem érthető voltam

(#268) PPeter válasza centrum (#266) üzenetére


PPeter
addikt

Ezt mi nem tudhatjuk, hiszen itt toporgunk a rögvilág posványában, az aljas matematikai axiómák és az elmúlt ezer év félresiklott természettudományainak örökös fogjaiként. :R:R

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#269) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Loha mester, mielőtt ilyen dolgokba belemégy előtte ajánlom figyelmedbe ( ha már mások is ajánlották, akkor csak ISMÉTELTEN) a Sziriat oszlopai című könyvet, ami most jelent meg régóta először nem cenzúrázott kivitelben. A KÖNYV NEM TUDOMÁNYOS, de legalább tudományos ALAPOSSÁGGAL játszadozik a gondolattal, miszerint voltak-e renkívüli fejlettségű civilizációk már a jelenlegi előtt, és hova tűntek, mi lett velük, vannak-e olyan jelek, amelyek nyomnak is értékelhetőek. Valamint ajánlom figyelmedbe Az ISTENEK KÉZJEGYE című munkát, ami szintén effajta agymenés, nem több, de ELGONDOLKODTATÓ...
Mondok egy példát:
vegyük alapul a magyar népmesék azon fordulatát, miszerint a kis vándorlegény elszegődik valakihez (boszorkányhoz, vajákoshoz) három esztendőre, egy esztendő pedigleg egy nap és egy éjszaka, és jutalmul megkapja a csodálatos táltos paripát... Van két ilyen helye a földnek... az északi és a déli pólus... A magyarokat eredetileg az Ural mellé pakolták, valahová Lapp-föld mellé. Ott pedig sok a sámán... Másnéven táltos... És a dobjaikon lovagolják meg a szellemek világát...
Mindez nem bizonyít az ég adta egy világon SEMMIT SE!!!
De nem rossz eszmefuttatás...
Ehhez hasonlókat találsz majd a két könyvben...
No de olyan dolgot hogy igazság, meg eltitkolt igazság?!?!?!

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#270) Sipi válasza c41r0^ (#260) üzenetére


Sipi
addikt

Nu, megpróbálom megint.

Az axiómá nem igazak. Egyszerűen igaznak fogadjuk el, és erre építhetünk utána egy elmélet-rendszert. Ha vannak elfogadott kiinduló-tételeink (axiómák), az erre épülő rendszer a saját maga által definiált értelmezési területen belül működni fog.
Az axiómákon csomót keresni nincs értelme! Értsd meg: azért axióma, mert legyen bármi a tartalma, elfogadjuk, hogy bizonyítás nélkül igaz! Ha ebből olyan rendszer születik, amely a saját tartományát jól leírja, jók az axiómák is. Ha nem, ki kell őket dobni.

Az euklideszi geometria tökéletesen működik, csak Te azon kívüli dolgokat akarsz ráhúzni, illetve használni. Ez nem megy. Csak pontokat, vonalakat, görbéket használhatsz, csak ezek vannak benne.

És minden matematikai rendszer ilyen. Vannak axiómái, amelyekre épül. Ezeket nem lehet bebizonyítani, hiszen pont az a definíciójuk, hogy nem kell/lehet! Ha nem jók, a rá éülő elmélet sem lesz jó!
A rendszeren belül vannak használható fogalmak. Az ezekkel alkotott állítások vagy igazak, vagy nem. De geometrián belül komplex számokkal dobálózni nem megy. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#271) centrum válasza c41r0^ (#267) üzenetére


centrum
csendes tag

Az elméleted eleve álltalánosítás volt és erre próbáltam rávilágítani.
Amit mondasz az igaz lehet a természetet leírni próbáló tudományokra de a matematikában megfér több ''igazság'' egymás mellett lényeg hogy számolni lehessen vele.
......mellesleg rég megettünk;)

(#272) centrum válasza PPeter (#268) üzenetére


centrum
csendes tag

Talán van még remény ,hogy felvilágosuljunk:))

aljas axiómák:C

(#273) Loha válasza Sipi (#259) üzenetére


Loha
veterán

Én ezt már a #207-ben lezártam.
Bővebben: link

(#274) Sipi válasza Loha (#273) üzenetére


Sipi
addikt

Bocs, egyesével haladtam a hsz-okban, nem láttam a kásőbbieket. :B

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#275) Loha


Loha
veterán

Nyomatékosan felhívnám mindenki figyelmét, hogy a topik célja nem az, hogy meggyőzzön bárkit is bármiről, hanem azért jött létre, hogy bemutasson pár elméletet. Ezért kérek mindenkit, hogy mellőzze, a linkek elolvasása nélküli leszólós hózzászólásokat!
Mindenki véleményét elolvasom és elfogadom, de a flame-et és a témához nem kapcsolódó hozzászólásokat lehetőleg mellőzétek!




[Szerkesztve]

(#276) Cardinella válasza Loha (#275) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Mindenféle flame nélkül csak annyit kérdezek; mennyiben változtatja meg az életed, ha ez a sumér dolog igaz (lenne)? Számít ez bármit is?
Nem a jelenlegi helyzetben kellene jobbá tenni az itthoni életet, erkölcsi normákat, élhetőbbé tenni a városainkat, stb.-stb.-stb.?
A sumérok, magyarok, nibiru témakör meg maradhat könyvespolcon.
-------------------------------------------------
Eddig a hozzászólásaid alapján egy okos, tájékozott, felkészült, segítőkész arcnak ismertelek meg, és ez a topic sem változtatta meg a véleményem; tőlem mindenki abban hisz, amiben akar.

(#277) c41r0^ válasza Cardinella (#276) üzenetére


c41r0^
őstag

jobban kisarkítva egyáltalán minek kutatjuk a múltat, mikor a jelennel/jövővel kéne foglalkozni

azért, mert az ember alapvetően kíváncsi mindenre, és miért pont a származására ne lenne az, és a tudás, amit a kíváncsiságának segítségével megszerez, az lendít minket előre

(#278) Cardinella válasza c41r0^ (#277) üzenetére


Cardinella
aktív tag

A múlt kutatásának is megvannak a maga egzakt módszerei (a levéltáraktól kezdve az ásatásokig), és ez elég távol esik az összeesküvéselméletektől, kitalációktól; jónéhányan felsoroltak már itt egy rakás ''szigorúan eltitkolt'' infót...

(#279) jpisti


jpisti
senior tag

A téma érdekes (így a belinkelt dolgokat végigolvasva is)
Kicsit furcsa a végig éreztetett összesküvés elmélet, lehet ezért kételkednek sokan.
Egy dologban azonban halálosan biztos vagyok: RGB barátunk már javában heggeszti az ion motoros napvitorlását, :U csak nehogy Ő legyen az első ember aki a Nibiru civilizációjával felveszi a kapcsolatot, mert akkor tuti ki irtanak bennünket ;]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#280) .Gregor. válasza Loha (#275) üzenetére


.Gregor.
tag

Kár ezért a témáért, nagyon érdekesnek indult. Csak sajnos a sok beírokhamárerrejártam emberke teljesen szétoffolta. A „tudományos hittérítők” hozzászólásaihoz meg csak annyit, hogy a legtöbb tudomány folyamatosan fejlődik (még a matematika is), és ami ma hihetetlenül hangzik holnapra akár már elfogadott tény is lehet. Szóval nem kell rögtön mindenkinek „leordítani a haját” vagy bizonygatni állítása ellenkezőjét, akinek új gondolatai vannak bármiről.

Smith: Does Big Brother exist? O'Brien: Of course he exists. Smith: Does he exist like you or me? O'Brien: You do not exist.

(#281) dabadab válasza .Gregor. (#280) üzenetére


dabadab
titán

''A „tudományos hittérítők” hozzászólásaihoz meg csak annyit, hogy a legtöbb tudomány folyamatosan fejlődik''

Ezzel a ''tudomanyos hitteritok'' is tisztaban vannak. Hianyossagok inkabb a ''masik oldalon'' tapasztalhatok, akikkel nem az a baj, hogy sutba vagnak az elfogadott elkepzeleseket (tekintve, hogy allandoan ez tortenik tudomanyos berkekben), hanem az, hogy a modszereket is - az ellenorizheto, megismetelheto kiserletek es meresi adatok helyett pletykakra es helyenkent konkretan hamis allitasokra (lsd pl az elejen az allitolagos NASA tanulmanyt) alapozzak az allitasaikat - aztan megsertodnek, ha senki nem veszi oket komolyan.

DRM is theft

(#282) Intelligencs válasza divot (#87) üzenetére

Baz... :DDD :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#283) PPeter válasza .Gregor. (#280) üzenetére


PPeter
addikt

Tudod, az a legnagyobb baj, hogy akik az ilyen elméleteket kiagyalják és terjesztik, a végén (amikor már a rendelkezésre álló ''bizonyítékok'' tükrében az összeesküvés-elméleteik, áltumányos hipotéziseik szépen megbuktak) utolsó aduként mindig csak egy darab érvet tudnak felhozni: az újszerű gondolkodás szükségességét, és hogy ennek mentén igazolhatóan értékes minden új elmélet megvitatása. Igen, az új gondolatokra, új értékekre, a folyamatos megújulásra valóban szüksége van a tudománynak, a műveszetnek, a társadalomnak, az emberiségnek. De arról nem szabad elfeledkezni, hogy ha az újszerű gondolatok, elméletek mögött nincs valós érték, akkor azok fogadtatása az értelmesebb, tanultabb réteg felől mindig vitatott, sőt ellenséges lesz. És most ne gyere nekem azzal a párhuzammal, hogy a régi korok nagy gondolkodói is meg nem értett zsenik voltak a saját korukban, ugyanis esetükben az volt a helyzet, hogy ezek a nagy elmék maguk sokkal többet tudtak a természettudományról, fizikáról, a világról mint a nagy többség, ezért féltek tőlük az emberek (és az egyház ezért látott bennük ellenséget), ugyanakkor a jelen beszélgetésünk tárgyát képező elméleteket olyasvalakik próbálják pusztán az újszerű gondolkodás pajzsa mögé bújva megvédeni, igazolni, akik nem rendelkeznek a többséggel összehasonlítva (sem) lényegesen magasabb természettudományi, matematikai, történelmi ismeretekkel, az érintett tudományok konkrét szakemberivel szemben meg egyenesen alulmaradnak. És így nehéz dolog megalapozni egy ''elméletet''.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#284) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Időközben megkerült a másik topikban az eltűnt 300 év? :U

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#285) P.H.


P.H.
senior tag

A matematikában kristályosodnak ki legtisztábban az elméletalkotás és az axiómarendszerek szabályai. Az euklideszi axiómarendszert ki ki lehet terjeszteni, illetve módosítani lehet, de csak akkor érdemes, ha ez valami újat hoz. A Bolyai-féle görbült térelmélet eljátszott azzal a gondolattal, hogy a párhuzamos egyenesek metszhetik illetve mindig metszik egymást, erre alapozva kialakult egy új térelmélet, viszont ez addig csak érdekesség volt, amíg Einstein által ki nem derült, hogy jól leírja a világot, és ennek ''határesete'' az euklideszi geometria. Mint ahogy a newtoni fizika határesete az einstein-i fizikának, nem lett sutba dobva.

Fel lehet vetni, hogy miért nem lehet negatív a kör sugara, de az erre felépített elméletrendszer vajon milyen dolgokat ír le, amire a maiak nem képesek? Egyáltalán, van olyan rendszer, amit erre lehet építeni? Ezt kell szem előtt tartani.

A végtelen nem biztos, hogy felfogható, de attól miért ne létezne? A sokdimenziós terek sem felfoghatóak, de köszönhetően matematikai leírásuknak egészen jól kezelnek bizonyos problémákat.

0-val való osztás: az osztás definíciója szerint: b<>0 a/b=c, ahol a*c=b és b*c=a.Továbbmenve, hogy a>0 esetén lim a/b (b>0, b->0)=végtelen, lim a/b (b<0, b->0)=-végtelen, Egy így ellentmondésmentes. A 0/0 ennek speciális tétele, de az is definíció, hogy a/a=1 (a<>0). De pl. ha a FPU alapjául szolgáló IEEE standard-ot nézed, amelyben a nem értelmezhező műveletekre visszaadott eredmények is definiálva vannak, akkor láthatod, hogy bármely 0-val való osztásra +/- végtelent ad vissza, ami a legjobb eredmény ilyen esetben, mivel tovább lehet vele számolni (pl. vonalhúzó algoritmus vízszintes vagy függőleges vonal esetén, nem kell kivételkezeléssel törődni, az elmozdulás adott irányba 0 lesz)

Konklúzió: amíg a sumér-magyar elmélet le nem írja világunk egy legalább kis részét (eredetünket), addig max. hinni lehet benne, de elfogadni semmiképpen. Az elmélet érdekes, kutatásokra serkenthet, ezért van létjogosultsága, de tényként kezelni nem lehet. Ahogy Oscar Wilde mondta: ''Abban hiszünk, amit szeretnénk bizonyítani, de nem tudunk.''

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#286) Jim Tonic válasza Loha (#81) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A Plútót ma már a legtöbb csillagász nem tekinti bolygónak, csupán tiszteletből nevezik annak. Mint ahogy a manapság megtalált tizedik bolygókat is csak aszteroidáknak tartják, amik a Kuiper-öv részei.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#287) .Gregor. válasza PPeter (#283) üzenetére


.Gregor.
tag

Igazad van, de a „rossz” elméleteknek az a dolguk hogy megbukjanak(és ezzel járuljanak hozzá a tudomány fejlődéséhez), de szerintem itt közülünk senki sincs olyan szinten, hogy azt mondhassa, hogy „Ez márpedig így van!” vagy „Ez márpedig hülyeség!”. A téma pedig szerintem van annyira érdekes, hogy egy magát a tudományokra nyitottnak valló ember (és pedig szerintem itt ilyenek vannak), ne csak elolvassa(?) -és marhaságnak bélyegezze-, hanem gondolja is végig egy kicsit az egészet. És ha nem tud a megfelelő higgadtsággal, a másik véleményét tiszteletbe tartva érvelni, akkor szerintem jobb, ha nem is ír hozzászólást (természetesen a jelenlévők kivételek :) ).

Smith: Does Big Brother exist? O'Brien: Of course he exists. Smith: Does he exist like you or me? O'Brien: You do not exist.

(#288) centrum válasza .Gregor. (#287) üzenetére


centrum
csendes tag

A magyar sumér témakör pont nem az amit a tudás iránti vágy miatt szoktak boncolgatni szvsz emögött egész más indítatás áll.
És ez a gáz.

(#289) dabadab válasza .Gregor. (#287) üzenetére


dabadab
titán

Nezd, a topikban irok eljutottak addig, amig a kepessegeikbol es tudasukbol telt: van egy elmelet, ami csak mindenfele osszeeskuves-elemelet site-okon jelenik meg, nem pedig neves szaklapokban (vagyis azok szerint, akik ertenek hozza, nem bolintottak ra), ami ellenorizheto, az vagy hibas adat vagy a ''vad talalgatas'' kategoriaba tartozik, sot, a hozzaertok altalaban ugy nyilatkoznak az ilyesmirol, hogy ''hulyeseg'' - nos, ezek utan levontak azt a kovetkeztetest, hogy ezzel az elmelettel tul sokat nem erdemes foglalkozni.

DRM is theft

(#290) .Gregor. válasza centrum (#288) üzenetére


.Gregor.
tag

Értem, hogy mire gondolsz, de végül is jó lenne ha kiderülne, hogy honnét származunk, mi a nyelvünk eredete valójában, nem? És ha végre kiderül akkor már édes-mindegy lesz, az ok ami miatt ''boncolgatni'' kezdték a témát.

Smith: Does Big Brother exist? O'Brien: Of course he exists. Smith: Does he exist like you or me? O'Brien: You do not exist.

(#291) dabadab válasza .Gregor. (#290) üzenetére


dabadab
titán

Azert momentan ott a finn-ugor elmelet, ami joval stabilabb labakan all, mint a sumerologusok hulyesegei.

DRM is theft

(#292) hezzo válasza PPeter (#283) üzenetére


hezzo
tag

Phííjnye... A számból vetted ki a szót... Ez egy nagyon szépen és szabatosan megfogalmazott hozzászólás. :R

(#293) Cardinella


Cardinella
aktív tag

Találtam egy gyöngyszemet(remélem, nem szerepelt még):
Elvis-Blue Suede Shoes-> sumérül!!!:) Bővebben: link
Bővebben: link

(#294) Loha válasza Cardinella (#276) üzenetére


Loha
veterán

mennyiben változtatja meg az életed, ha ez a sumér dolog igaz (lenne)? Számít ez bármit is?


Az én életemet semmennyire nem változtatja meg, de sokkal szivesebben olvasom mint a Csillagok Háboruját vagy vmi hasonlót... :U
Nem egy csávó állítja sem a Sumér, sem a nibiros dolgot és mégis szinte nulla visszhangja van az egésznek, tehát itt nem hiszem, hogy botránykeltésről lenne szó, mert semmilyen botrány nincs jelenleg.

Nem a jelenlegi helyzetben kellene jobbá tenni az itthoni életet, erkölcsi normákat, élhetőbbé tenni a városainkat, stb.-stb.-stb.?


Ehhez az emberek gondolkodását kellene megváltoztatni, ami pedig (ahogy ez a topik is mutatja) szinte lehetetlen. Meg különben is az embernek(akinek van rá igénye) kicsit ki kell szakadnia a hétköznapokból, és szabadjára engednie a fantáziáját, nekem pl. jól esik... :)

Sumérokról jelenleg nagyon keveset tudunk, mert a legtöbb lelet a mai Irak terültén van, de az tudjuk, hogy eszméletlen sokat tudtak a naprendszerről. Tudták, hogy bolygók és csillagok vannak és nem lámpások az égen, tudták, hogy a föld gömbölyű stb, késöbb a sumérok leszármazottai a Babilóniaik alkották meg a 60részre oszott percet és másodpercet, vmint a 360fokos szögfelosztást is. Szóval szerintem megérdemelnek egy kis figyelmet.


[Szerkesztve]

(#295) Loha válasza Jim Tonic (#284) üzenetére


Loha
veterán

Azt ne hasonlítgassuk ide jó... :D

(#296) dabadab válasza Loha (#294) üzenetére


dabadab
titán

Persze, szakadjon el az ember a hetkoznapoktol, en pl birom az RPG-ket (bar az utobbi idoben nem volt benne reszem), nyomtunk annak idejen dravida jatekot is, ahol a benyomulo barbar arja torzsek ellen kellett volna vmit alakitani, ez rendben is van.
Ami nincs rendben, az az, amikor vki az effajta agymeneseket vmifele komoly tudomanyos dologkent probaljak beallitani.

A babiloniak meg nem a 60 perces ora meg a 360 fokos kor miatt erdekesek (ha ezek - ne adj' Isten - tiz hatvanyai lennenek, akkor se lenne vege a vilagnak)

DRM is theft

(#297) Loha válasza dabadab (#296) üzenetére


Loha
veterán

Meg ez nem csak összevissza kitaláció, vannak tudományos alapjai amiket nem mindenki ismer el. Dinoszaurok kipusztulásánál is sokáig nem a meteoritos elmélet volt az elsődleges, egészen addig ímg meg nam találták a lehetséges krátert.

A babiloniak meg nem a 60 perces ora meg a 360 fokos kor miatt erdekesek (ha ezek - ne adj' Isten - tiz hatvanyai lennenek, akkor se lenne vege a vilagnak)
Az most kb. olyan, hogy ha a Kolombusz nem jut el amerikába akkor eljut más... :U

Sumérok 12 bolygoról tudtak a naprendszerben(ebbe benne van a nap és a hold is + a 10 bolygó). Most találtak egy bolygót aminek a paraméterei bizonytalanok de valószínüleg megkapja majd a 10. bolygó nevet.
Honnan tudtak erről a Sumérok, úgy hogy nem volt távcsövük sem?

[Szerkesztve]

(#298) up válasza Loha (#297) üzenetére


up
senior tag

Mi az, hogy honnan tudtak róla? Miből gondolod, hogy erről tudtak? Akkor én meg azt mondom, hogy 11 bolygó van, és meglásd, ki fog derülni, hogy zseni vagyok. Pedig távcsövem sincs. :D

(#299) centrum válasza Loha (#297) üzenetére


centrum
csendes tag

Szerintem damdadam arra gondolt több értelme lett volna a 10 htványára felosztani hamár úgyis mindent abban számolunk

(#300) centrum válasza Loha (#297) üzenetére


centrum
csendes tag

A finnugor eredet mellett sok érv szól a sumer-magyar rokonság mellett semmi tudományosan elfogadott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.