Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dabadab válasza Loha (#100) üzenetére


dabadab
titán

''A képeken Marduk isten (Nibiru) látható.''

Nem pedig egy hatalmas bolygo, ami hirtelen idekeveredett a Naprendszer kozepebe.

DRM is theft

(#102) Den válasza Loha (#100) üzenetére


Den
veterán

wow, a huble nem csinál ilyen részletes képeket.

www.simson4t.hu

(#103) Sipi válasza Loha (#100) üzenetére


Sipi
addikt

Nem érted?!? Lehet, hogy a képeken Nabiru, vagy mi van. Aki szerintük egy istenség.
De a gravitációval szemben nem versenyezhetsz, nem lehet igazad!!! Egy önálló fény nélküli bolygót, ha pontnál nagyobbnak látsz, az ROHADT közel van, befolyásolja a Föld pályáját. A Hold milyen kicsi, mégis nagy a hatása. Szerinted pedig ez a csodabolygó hatalmas.

Nem érted? Nem lenne ma Föld, ha egy nagy bolygót láttak volna...
Egyébként az ábrázolás akármi lehet, annak idején szinte minden nép az üstökösöket ábrázolta így.

Nem értem, mit nem értesz ezen... Lovagolhatsz a hatalmas bolygón, ami elpusztít, de ha ekkora, és elpusztít, és 3000 évente visszajön ugyanide, akkor mi miért vagyunk még itt?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#104) faster válasza Loha (#100) üzenetére


faster
nagyúr

A képeken Marduk isten (Nibiru) látható.

Szerintem meg a telihold. :)

(#105) Sipi válasza Den (#102) üzenetére


Sipi
addikt

Bazzeg, leestem a röhögéstől a székről. :D
Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#106) Tithian válasza dabadab (#97) üzenetére


Tithian
őstag

A 2003-as világvégét a múlt szombati atomcsapáshoz (pánikkeltés a médiában++) és a 2004 végén meginduló amerikai polgár -és atomháborúhoz (John Titor, az időutazó) tudom hasonlítani, illetve a Y2K - itt a világvége hangulatkeltés sem volt akármi.
Mindhárom incidens több milliárd emberéletet követelt.

[Szerkesztve]

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#107) szegedi válasza Den (#102) üzenetére


szegedi
tag

Ennél csak rosszabbat csinál:DDD

Just roll:)

(#108) kíváncsi válasza zsiga667 (#3) üzenetére


kíváncsi
senior tag

#8

''Az hogy Te nem tudtál róla, az talán nem jelenti feltétlenül hogy a NASA a hibás és valami titkos konspiráció van a háttérben.
Párszáz éve kiszámították már hogy létezik ez a bolygó, megadták a méretét, pályáját, keringési idejét. (Talán Kepler, de nem vagyok benne biztos. Még középsuliban tanultuk fizikából.) Csak annyira kicsi és annyira messze van hogy eddig még nem látta távcsővel senki.''

Ezt hogy sikerült összehozni? :) ez ellentétes a 3#-as hsz.-eddel :> ott már látták itt meg kicsi és nagyon messzire van :)

Különben az eltitkolásra:

Elolvastam az általad linklet oldalakat és ezeket írják: ''it was first seen in 2003 - but important details have only now been confirmed.''

''The object was first observed on 21 October 2003, but the team did not see it move in the sky until looking at the same area 15 months later on 8 January 2005.'' elég későn szereztünk tudomást róla

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#109) Loha válasza Sipi (#103) üzenetére


Loha
veterán

Te nem érted! A sumérok tudták, hogy 3600 évente visszatér, és tudták, hogy özönvizet, és éghajlatváltozást okoz, és megváltoztatja a bolygók pályáját.
A naprendszerünkben, pedig egy csomó bolygó keletkezésére és pályájára nincs magyarázat jelenleg, de a Nibiru vagy ahogy a NASA hívja: Planet X sok kérdést megmagyarázna, sőt a Nibiru még a Bibliai özönvízre is választ adna, amiről több civilizáció is is hagyott irásos emlékeket, szóval SZVSZ biztos, hogy volt. Mással meg nem nagyon lehet ilyen özönvizet magyarázni.


Ha nem vagy képes normális hangnemben és stílusban hozzászólni a témához, akkor kérlek ne tedd!


[Szerkesztve]

(#110) divot válasza Loha (#109) üzenetére


divot
veterán

De honnan tudták?

(#111) Loha válasza Tithian (#106) üzenetére


Loha
veterán

Csak az a baj, hogy itt nincs pánikkeltésd, itt teljes a csend, erről nem hallasz a TV-ben! Egyedül a Spectrumon volt egy film a Sumérokról, ahol volt szó erről is, a NGC-en meg volt a NASA jövőbeni ionhajtóműves misszióiról.

(#112) Loha válasza divot (#110) üzenetére


Loha
veterán

Nem tudom, de a kőtáblákból ez hámozták ki. Sajnos nem tudok sumérul, tehát nem tudom ellenőrizni...

(#113) dabadab válasza Loha (#111) üzenetére


dabadab
titán

A NASA ionhajtomuves dolgait nem ovezi kulonosebben nagyobb titkolozas, a Slashdoton pl eleg rendszeresen szoktak rola lenni hirek.
A Spectrumon meg gondolom arra a rettenetes altudomanyos new-age sorozatra gondolsz - fogalmam sincs, hogy mit keres azon az adon.

DRM is theft

(#114) dabadab válasza Loha (#112) üzenetére


dabadab
titán

''Nem tudom, de a kőtáblákból ez hámozták ki.''

...allitja egy viszonylag kis csoport, akik amugy nem szamitanak a sumerok elismert szakertoinek.

DRM is theft

(#115) divot válasza Loha (#112) üzenetére


divot
veterán

Csak az a baj, hogy ha épp benne lettek volna az X. ezredévenként bekövetkező tizedik bolygós világvégében, akkor sem tudták volna, hogy az X. ezredévenként történi. Teccikérteni :F :DDD

(#116) Elrond válasza Loha (#100) üzenetére


Elrond
senior tag

Csáó!

Nem vagyok egy nagy matematikus,
de 1 kérdés nem hagy nyugodni,
mégpedig,ha Ők ezt látták szabad szemmel,akkor az''özönvíztől
el kellett pusztulniuk''-tehát mikor volt idejük belevésni a Kőzetbe
(vagy hegybe)?
Elég gyorsak lehettek,nem,
vagy kihagytam valamit?

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#117) faster válasza Loha (#109) üzenetére


faster
nagyúr

Mással meg nem nagyon lehet ilyen özönvizet magyarázni.

Egy jó fenét nem lehet magyarázni, a Cunamit mivel magyarázták volna akkor? Tuti, hogy valami hasonló maszlaggal.

(#118) Loha válasza dabadab (#114) üzenetére


Loha
veterán

Sumérokról elég kevés az infó, mert ez emlékek rossz helyen vannak.
Meg most még szét is bombázták őket...

Itt egy részben ellentmondó cikk: Bővebben: link

(#119) zsiga667 válasza kíváncsi (#108) üzenetére


zsiga667
addikt

''Ezt hogy sikerült összehozni? ez ellentétes a 3#-as hsz.-eddel :> ott már látták itt meg kicsi és nagyon messzire van ''
Ha figyelmesen elolvasod rájössz hogy nincs ellentmondás a hozzászólásaimban.
#8-ban arról írok hogy már a kora újkori (16.század) csillagászok ki tudták számolni hogy kell még lennie egy kis bolygónak a Plútón túl (egyébként a Plútót is előbb ismerték egyenletekből mint távcsőből), a #3-ban pedig arról hogy nemrég, pár hónapja vagy pár éve végre sikerült távcsővel is azonosítani.


''Elolvastam az általad linklet oldalakat és ezeket írják: ''it was first seen in 2003 - but important details have only now been confirmed.''

''The object was first observed on 21 October 2003, but the team did not see it move in the sky until looking at the same area 15 months later on 8 January 2005.'' elég későn szereztünk tudomást róla
''
Ezekből én ikább azt a következtetést vonom le, hogy a tudóscsoport aki észrevette, nem jelentette be azonnal a felfedezést, csak akkor amikor megbizonyosodtak róla hogy valóban a 10. bolygót találták meg.

(#120) dabadab válasza Loha (#118) üzenetére


dabadab
titán

''Meg most még szét is bombázták őket...''

A ''szetbombaztak'' azert eros tulzas (arrol nem is beszelve, hogy a sumer cuccok egy jo resze europai/e-amerikai muzeomokban talalhato).

DRM is theft

(#121) Florida


Florida
tag

Igazából nem is a Nibiru jön,hanem a Nubira,támad Dél-Korea!:D

(#122) concret_hp


concret_hp
addikt

arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy a sumérok honnan látták annak idején hogy a bolygónak nagy a gravitációja :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#123) faster válasza concret_hp (#122) üzenetére


faster
nagyúr

Jött az özönvíz, meg a bolygó is. Gyorsan belevésték a kőtáblába, aztán megfulladtak. :)
És ez tuti pont az a kődarab, amit most a NASA titkol.

[Szerkesztve]

(#124) Tithian válasza Loha (#111) üzenetére


Tithian
őstag

Minden bene van, ami egy ilyen sztorihoz kell:

Ellenőrizhetetlen, elpusztult, vagy ''eltitkolt'' források, nulla kézzelfogható bizonyíték, mesés történetek (mint az özönvíz a Gilgames eposzban ill. a Bibliában) tényként kezelése, hitelesnek tűnő bizonyítékok szerzése megdőlt tudományos elméletekből és valós alap nélküli (ám praktikus) elképzelésekből, illetve retorikai trükkök vég nélküli áradata.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#125) Sipi válasza Loha (#109) üzenetére


Sipi
addikt

Időről időre felbukkan a PH!-n egy-egy önjelölt UFO-hívő, vagy hasonló. Rém unalmas (és engem, mint volt tanárt, mélységesen felháborít), hogy az elemi logika minden szabályát nélkülöző ''bizonyítások'' seregével lepitek el az ittenieket.

Mit nevezel bolygónak? Naprendszerünkben ugyanis nincs túl sok... Azok pedig elég jól ismertek, keletkezésük is. A Plútó, mint kóbor égitest, is elég jól ismert.
A Naprendszeren kívüli kisbolygó-övezetben valóban rengeteg ismeretlen ''bolygó'' van, ezek azonban az általam használt fogalomtárban nem bolygók.

A Planet X sokmindent megmagyarázna? De miket? Ez így egy üres mondat. Milyen megmagyarázhatatlan dolgok, események vannak Naprendszerünkön belül? Semmiről sem tudok...
Hogyhogy nem lehet mással ilyen özönvizet magyarázni? Ezt megint nem értem... Pl. egy negyven napos esőzés? Manapság egy nap alatt is hullik fél méter csapadék...

Erre próbálom a figyelmedet ráirányítani: ha úgy beszélsz, érvelsz, hogy ''Mással meg nem nagyon lehet ilyen özönvizet magyarázni.'', az halandzsa. Nem állítasz vele semmit.
Remélem, érted: mi alapon mondod, hogy nem lehet mással magyarázni? Ez tipikus UFO-magazin (anno olvastam...) alapú érvelés. Én, aki nem értek hozzá, nem tudok elképzelni semmilyen más magyarázatot, ergo csak ez lehet.

A hangnemért bocs, de egyszerűen síkideg leszek, ha egyesek ilyen áltudományos, logikátlan ''magyarázattal'' jönnek, majd amikor az egész magyarázatot bevezető logikai képtelenségre rávilágítanak, ami automatikusan a teljes ''elmélet'' megsemmisülését is jelenti, jösztök azzal, hogy ''de akkor ezt mi magyarázza''.

Ha egy logikai rendszer első alapállítása nem igaz, a teljes rendszer hamissá válik. Onnantól hiába ragadsz ki belőle részleteket, hiába tűnik úgy, mintha önmagában igaz lenne: nem lesz az.

Sipi
Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#126) concret_hp válasza faster (#123) üzenetére


concret_hp
addikt

:R
így már minden világos :DDD
bár még mindig nem értem h:
1, honnan tudták h 3600 évente jár erre
2, ha 3600 évente jár erre és 30-50 év mulva itt lesz, akkor állítólagosan 2000 éve hogyan okozott özönvizet a gravitációjával?
ill a #44-ben felvázolt dolgokra vhogy nem jött semmi cáfolat :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#127) rdi válasza concret_hp (#126) üzenetére


rdi
veterán

és ezt még nem zárták ?

Fej! Tor! Potroh!

(#128) yerico válasza Sihto_ (#95) üzenetére


yerico
senior tag

Vitatkozhatunk, de értelmetlen, az AK-47, hogy nevén nevezzük a gyereket, egy egyszerű továbbfejlesztése a tervező korábbi fegyvereinek, amik pedig igen erős utánérzései más szovjet (és esetleg német) fegyverekének. A lopás nem bizonyítható, sőt valószínűleg nem is történt meg, de tény, hogy az MP44 igen hasonlóra sikeredett, csak pár évvel korábban. Bár találmánynak is nevezhetjük, ha annak hívjuk mondjuk a ''12 fokban döntött nyelű kiskanalat'', avagy a ''33 cm-es lapátszélességű ventillátort''. Meg eléggé érdekes figurák szoktak ''feltalálóként'' szerepelni a kereskedelmi tv-kben is :)
Kalasnyikov elvtársnak volt jó képzelőereje, összekombinálta a külön-külön már jól bevált részeket, és megalkotta a kis híján tökéleteset. Tankosnak nem vált be, de kiváló fegyvertervező lett.

A magyar nyelvtanról meg annyit, hogy igen jelentősen változott az évszázadok alatt. pl.
Láttyátuk feleim szümtükkel mik vogymuk. Isa pur es chomuu vogymuk. Menyi milosztben terümtevé elevé miü isemüküt, Ádámut, és adutta vola neki paradisumut házoá. Es mend paradisumben volou gyimilsiktül mundá neki élnie. Héon tilutoá üüt igy fa gyimilsétül. Gye mundoá neki, meret nüm eneik. ''Isa, ki nopun emdül oz gyimilstüül, halálnek haláláal holsz.''

Szerintem ezt egy mai magyar meg sem érti. Aztán itt van a vala múltidős szerkezet, ami szépen kikopott a köztudatból. A j és ly régebben két külön hangot takart a nyelvben, ez is eltűnt. Aztán lehetne még beszélni a zárt és nyitott 'e'-kről, amik szintén kezdenek eltünedezni. Lényegtelen. A magyar nyelvtan alapjaiban maradt a régi, de jelentősen változott. Ugyanígy minden más nyelv is, a finn és az észt is.

(#129) zsiga667 válasza Sipi (#125) üzenetére


zsiga667
addikt

Teljesen egyetértek.
Azt megtudhatjuk hogy mit tanítottál? Mert ha esetleg fizikát, az nagy segítség lehetne Loha meggyőzésében. :)

(#130) faster válasza concret_hp (#126) üzenetére


faster
nagyúr

1, honnan tudták h 3600 évente jár erre
2, ha 3600 évente jár erre és 30-50 év mulva itt lesz, akkor állítólagosan 2000 éve hogyan okozott özönvizet a gravitációjával?


Hát, hogy özönvizet okozott akkor is, ezt tudják, vagy tudni vélik. Jött valami fény az égen, meg volt özönvíz, a kettőt összekapcsolták, levésték néhán táblába, ennyi a bizonyíték. Nem vagyok csillagász, nem tudom eldönteni, ez mennyire lehetséges, egy ilyen bolygó a Földhöz közel hogyan haladna el, és mennyiben befolyásolná a tengerszintet, de ez még úgy-ahogy elképzelhető. De hogy az honnan tudták, 3600 év múlva visszajön, arról halvány fogalmam sincs, és azt, hogy ez ugyanaz a bolygó, amit most felfedeztek.

[Szerkesztve]

(#131) Sipi válasza yerico (#128) üzenetére


Sipi
addikt

Az semmi, hogy a mai magyar nyelv is lényegesen eltér az akár csak 500 évvel ezelőtti változattól, de a legszebb az, hogy az első hsz linkjén a fantasztikus nyelvészzsenik a MAI magyar nyelv szavait hasonlítják a párezer éve kihalt sumér nyelvvel, és találnak megleő hasonlóságot!!!

Rühej a köbön. Nem tűnt még fel senkinek, hogy a csak pár száz éve létező hangalak hasonlósága egy többezer éve kihalt nyelvvel ugyan mit bizonyít?
Max. azt, hogy a sumérok sumákok, ki sem haltak, itt lapítanak közöttünk...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#132) csibor


csibor
őstag

A föld pedig lapos aki mésképpen gondolja,azt máglyára.Egyébként ki tudja mi az igazság.Valaki megtudja pontosan mondani honna jöttünk a kárpát medencébe?

(#133) concret_hp válasza yerico (#128) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem a Kalasnyikovot kifejleszették.
feltalálni merőben új dolgokat szoktak.

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#134) Sipi válasza zsiga667 (#129) üzenetére


Sipi
addikt

Esetleg pont fizikát, informatikával. :)
De síkideg leszek, amikor egy ilyen egyszerű képlettel: ''A-ból következik B, B-ből következik C. Ha A hamis, akkor az egész úgy, ahogy van, baromság'', a legtöbb mai ember nem tud mit kezdeni...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#135) Sipi válasza faster (#130) üzenetére


Sipi
addikt

Ahhoz még csillagásznak sem kell lenni, hogy elképzeld, mi lenne a Naprendszerből, ha egy ekkora batár égitest berongyolna a közepére.
Valószínűleg ilyen szép, szabályos elliptikus pályán mozogna minden bolygó, az Isten által teremtett rendben...:)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#136) VladimirR válasza csibor (#132) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Valaki megtudja pontosan mondani honna jöttünk a kárpát medencébe?
jotutnk? en mar itt szulettem ;]

[Szerkesztve]

(#137) Lord Zero válasza faster (#130) üzenetére


Lord Zero
addikt

apró kőzettörmelék vált le az égen tovahaladó testből, rajta rovásírás:
i'll be back in one hour
ez 3600 másodperc ugye, ám a vég előtti várakozó pillanatokban minden pici másodperc egy évnek tűnik
így gyorsan bevésték a 3600 évet

nem, mindegy

(#138) Sipi válasza VladimirR (#136) üzenetére


Sipi
addikt

Akkor Te nem is vagy sumér? Elszomorítasz... :)
Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#139) zsiga667 válasza concret_hp (#44) üzenetére


zsiga667
addikt

''hogy függenek össze az itt leírt dolgok? pl. a sumér-magyar rokonág és ez a 10. bolygó, meg hogya az amcsik ''véletlenül'' lebombázták a sumér emlékeket stb. ebben a gondolatmenetben szvsz semmi rendeszer nincs ''
Na jólvan, elegem van már hogy vitatkozunk itt azon amit mindannyian tudunk, elég a képmutatásból. Úgy függ össze, hogy mi magyarok, akik valójában sumérok vagyunk, igazából a Nibiruról származó földönkívüliek vagyunk, de eddig ezt nem vállalhattuk fel nyíltan, mert félnünk kellett a földi emberek haragjától. Most viszont én, a Nibiru-i királyi család egyenesági leszármazottja, XXVI.Xenu császár unokaöccsének volt koleszos szobatársának szembeszomszédja, úgy határoztam, hogy felfedjük magunkat a világ előtt, és visszahódítjuk ősi lakhelyünket a NASA titkos ionhajtóműves űrhajói segítségével. Világos?
:DDD

(#140) dabadab válasza csibor (#132) üzenetére


dabadab
titán

''A föld pedig lapos aki mésképpen gondolja,azt máglyára.''

Egyaltalan nem errol van szo, csak itt a nyugati kulturaban a tudomanyos elmeletek a kovetkezokeppen neznek ki:

1. Van egy elmelet.
2. Vannak adatok, amik az elmeletet alatamasztjak.
3. Az elmelet prediktiv erovel bir es falszifikalhato.

Jelen esetben a 2 es a 3 santit (a 2 sokkal jobban).

DRM is theft

(#141) zsiga667 válasza Sipi (#134) üzenetére


zsiga667
addikt

Nagyon jó! :C

(#142) csibor válasza dabadab (#140) üzenetére


csibor
őstag

Én nem vitatom.Bár régen elég tudományos modon megmagyarázták.Bár tulajdonképpen mindegy,de nem zánám rögtön ki.Engem igazából az zavar teljes bizonyosságal máig nem tudjuk honnan származunk.Enyi erővel akár a suméroktól is indulhatunk.

(#143) c41r0^ válasza concret_hp (#126) üzenetére


c41r0^
őstag

az özönvíz nem 2000 évvel ezelőtt volt, az Krisztus születése...hanem jóval előbb

Egyébként a lehetséges bolygót én is érdekesnek találom, de ezeken én már átrágtam magam kb. 1 éve. Ha kisebb méretű a Plútónál, de elég közel jön a Földhöz a pályája miatt bizonyos időközönként, akkor akár okozhatta az özönvizet, amiről több kultúra is írásos emlékeket hagyott. És minden további nélkül látható lehetett a Földről akkoriban a közelsége miatt (lehet, hogy csak éjszaka), hiszen a Nap fénye visszavetül a Holdról is. Én azokat az embereket nem értem, akik rögtön fikáznak és a ''tanított'' teóriákkal jönnek, amit készpénznek vesznek. Nyitottnak kell lenni ilyen téren is.

Sőt, a bolygó közelsége megindíthatta az ősi népek (pl. sumérok) fantáziáját, és a saját istenségüket benne látták, vagy a saját teremtéstörténetüket kreálhatták meg. De az tényleg érdekes, hogy állítólag a kőtáblákon szereplő ékírással írott, lefordított szövegek tartalma utal arra, hogy ''óriások'' látogatták meg őket, tanítva mindenféle tudományra a sumér elitet. Persze kéne a hiteles fordítás, sőt...egyáltalán biztos, hogy jól fordítanak...? De ez akármelyik ősi ékírásra elmondható kétely...

A mai történelemben, humán és műszaki tudományokban is rengeteg sötét folt van, ha azokra fény derül, sok minden eddigi tudás bukhat el rajta és változhat meg gyökeresen...

Annyit szeretnék csak ezzel mondani, hogy azért, mert a dolgokat sok tudós a ''legvalószínűbbnek'' tart, az még nem biztos, hogy úgy is van, ezért inkább gondolkozni kéne a merev elutasítás helyett.

(#144) dabadab válasza csibor (#142) üzenetére


dabadab
titán

''Engem igazából az zavar teljes bizonyosságal máig nem tudjuk honnan származunk.Enyi erővel akár a suméroktól is indulhatunk.''

Azert ne essunk at a lo tulso oldalara. A finnugor elmelet mellett azert eleg sok dolog szol, a sumer kapcsolattal ellentetben.

DRM is theft

(#145) up válasza Tithian (#124) üzenetére


up
senior tag

Tudtommal a most megtalált bolygót azért nem jelentették be 2003-ban (valóban akkor találták, erre utal a kódneve is), mert további vizsgálatokat tartottak szükségesnek - például arról, hogy egyáltalán bolygó-e. Viszont crackerek bejutottak arra a hálózatra vagy gépre, ahol az anyagokat tartották, és megpróbálták megzsarolni őket, hogy nyilvánosságra hozzák a dolgot. Erre lépéskényszerben inkább ők maguk jelentették be. A hírforrás a Slashdot.

Tithian: ki ne felejtsd az elnyomó hatalmat, ami visszatartja az információt.

Amúgy ha az a kérdés, hogy mi magyarázza akkor ''az'' özönvizet (mert hogy sok víz sokszor volt a Földön)... akkor felmerül még egy kérdés: az özönvíz bizonyított tény? Ha igen, akkor kicsit lemaradtam (és kérek szépen forrást).

Ha nem, akkor merőben érdekes kitalálni/védeni egy istenség-bolygót, mert mással nem lehet magyarázni egy igazolatlan eseményt :).

(#146) dabadab válasza c41r0^ (#143) üzenetére


dabadab
titán

''ezért inkább gondolkozni kéne a merev elutasítás helyett.''

Azert talan te is egyetertesz azzal, hogy ennek a gondolkodasnak itt nem nagyon sikerult megteremteni az alapjait az ellenorizhetetlen informaciokon alapulo osszeeskuves-elmeletekkel.

DRM is theft

(#147) Cardinella


Cardinella
aktív tag

Jó ez a topic; olvasgatok, olvasgatok, és néha mosolygok...
(Legutóbb a szcientológus elméletek voltak ilyen szórakoztatóak...gyurmademó, Xenu, stb...)
Egyébként, a nácik meg kelta ősöket keresgéltek, oszt jobb lett attól nekik? Nem, szerencsére.
Szegény sumérok, szerintem rendületlenül forognak a sírjukban a velük kapcsolatos, ill. róluk hitt sok baromságtól.
Ave, Sumér!
How do You do, Sumér!
-------------------
De, peace->pace->béke minden sumér és nem sumér fórumozónak.:)

(#148) csibor válasza dabadab (#144) üzenetére


csibor
őstag

Kedvenc történelem tanárom szerint mindenhez lehet megfelelő elméletet gyátani;]
De nem kötekszem nagyon.Azért érdekes a tudosok pedig talán tényleg kitaláják kik a tényleges rokonaink.

(#149) c41r0^ válasza dabadab (#146) üzenetére


c41r0^
őstag

és azokat az információkat is bizonyított tényként kezeled, amiket egy tudós a már nem stabil elméletből alapoz és bizonyít be...? főleg fizikára gondolok, mert a megfigyelés az alapja a tudománynak...

vegyük pl. az axiómákat...elvileg nem lehet beléjük kötni..és ha egyszer valakinek sikerül? mi borul fel....ááá..csak minden...

(#150) c41r0^ válasza csibor (#148) üzenetére


c41r0^
őstag

és nem is volt hülye a tanárod...én is hasonlót szerettem volna kihozni mindebből :)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.