Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) hapci007


hapci007
csendes tag

Egy kérdés: ha 30-50 év múlva jön a Nibiru és a sumérok látták, hogy jön ki a 3600 éves ciklusa a Nibirunak? A sumérok Kr.e. 4. évezred közepén jelentek meg Mezopotámiában és a Kr.e. 2. évezredben eltűntek, beolvadtak az újonan érkező népekbe.

Vitam impendere vero! ----- So say we all!

(#402) Luighi


Luighi
aktív tag

Viccö:

Amerikai kvantumfizitusok konferenciája, Wahington DC

-Dr Smith jelen van a megbeszélésen?

-Nincs jelen.

-Akkor megtarthatjuk az értekezletet magyarul...

:DDD

(#403) snakekiller2 válasza hapci007 (#401) üzenetére


snakekiller2
csendes tag

Jó kérdés mint ahogy az is, hogyhogy még itt vagyunk, hiszen a nibiru-hívek szerint 2003-ban kellett volna eljönnie a tízedik bolygónak...

(#404) Elrood


Elrood
őstag

A Planet X mozgását két csillag határozza meg: a Nap és a Nemezis. A jelenlegi legkorszerûbb távcsövek használatával bizonyosnak tûnik, hogy 2003. tavaszán, május végén vagy június elején, a Jupiter pályáján is belül kerülve, Naprendszerünk belsõ térségébe hatol.

Hmm, mivel ez nem következett be, ezért a Nibiru elmélet mehet a kukába.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#405) Elrood


Elrood
őstag

Az a Nibiru-s link említi, hogy láttak valami fényeset a nappali égbolton.
Erre is tippelnek egy szerintem jobb magyarázatot. Egy közeli csillag alakulhatott át supernovává, annak elég nagy a fénye ahhoz, hogy a nappali égbolton is látszódjon jópár évig.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#406) Loha válasza Elrood (#405) üzenetére


Loha
veterán

Valós a fenyegetés, hogy egy közeli csillag ferobbanásakor keletkező gamma-sugarak elpusztítják a földön, az élőlényeket.

Tehát akkor már kipusztultunk volna.

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#407) dabadab válasza Luighi (#402) üzenetére


dabadab
titán

Ennek a legendanak az eredeti verzioja az atombomban munkalkodo csoportrol szol, es igen eros igazsagalapja van (talan meg tenyleg meg is tortent), mivel a csoportban eleg sok magyar volt (Neumann, Teller, Szilard, Wigner).

DRM is theft

(#408) dabadab válasza Loha (#406) üzenetére


dabadab
titán

A szupernovava valas nem feltetlenul jar egyutt effele hirtelen, nagy gammasugarzassal.

DRM is theft

(#409) Elrood válasza Loha (#406) üzenetére


Elrood
őstag

Az elképzelt modell szerint ezek a gamma-kitörések úgy keletkeznek, hogy a szupernóva-robbanás nem gömb-, hanem tengelyszimmetrikusan történik, és a tengely véletlenül pont felénk irányul. Ekkor a nyílt mágneses erõvonalak mentén nagyenergiájú részecskék szabadulhatnak ki a robbanásból, melyek gyorsuló mozgásukkal röntgen-, gammasugárzást keltenek, és ez okozza a hirtelen nagyenergiájú felvillanást.

Bővebben: link

Tehát nem minden supernóva átalakulás generál felénk gamma kitörést (gamma-burster).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#410) Steelheart


Steelheart
senior tag

Ókoriak voltak, végtére is elszámolhatták magukat ;)PP

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#411) Loha válasza Elrood (#409) üzenetére


Loha
veterán

Ez igaz, de egy supernóva SZVSZ nem tart ahhoz elég sokáig, hogy feljegyezzék.
Sőt nem hiszem, hogy a főistent is érdemes lenne hozzá kötni.

(#412) Loha válasza hapci007 (#401) üzenetére


Loha
veterán

3600 évet nem tudjuk, hogy honna kell számolni.

(#413) Loha válasza Elrood (#404) üzenetére


Loha
veterán

Bizonyosnak tűnik, nem pedig tény, tehát ettől még nem dől ,eg az elmélet.
Fontos hangsúlyozni: rendkívüli nehézségekbe ütközik az ekkora távolságra lévõ égitestek tömegének, átmérõjének, sûrûségének és pályájának meghatározása.
Főleg ha az embernek még nincs is komoly távcsöve.
Egyébként én feltételezem, hogy ezt onnan vette a cikkiró, hogy megjelent egy valószínüleg pánikkeltő könyv, amiben ez szerepelt, persze ennek nem sok köze volt a valóságjoz. Bővebben: link

(#414) Loha


Loha
veterán

Itt az 1988-as tanulmány a Planet X-ről:
Bővebben: link
Utánanéztem, tényleg a 2001 KX76-ot tartották egy időben a Planet X-nek, most pedig a 2003 UB313-at, de egyikre sem stimmelnek a Sumér leírások.

(#415) Sipi válasza Loha (#411) üzenetére


Sipi
addikt

Egy szupernova-robbanás napokig eltart. Kezdetben elég hirtelen felfut a fénygörbe, és sokáig úgy is marad.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#416) DaSilva válasza Sipi (#415) üzenetére


DaSilva
senior tag

a 87-es Magellán szupernovát a mai napig figyelik a látható tartományban. amikor kitört, hetekig látszott fényes nappal is.

huss, fohászom száll feléd

(#417) L3zl13 válasza concret_hp (#44) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ööööö, nem volt 2000 éve özönvíz. 2000 éve Krisztus volt. A bibliai özönvíz meg sok-sok idővel előtte.

Maga a fentebb leírt elmélet viszont ökörség szerintem.

Aki hülye, haljon meg!

(#418) DaSilva válasza Loha (#414) üzenetére


DaSilva
senior tag

már egyszer írtam erre, hogy _ez_ _nem_ _tanulmány_ . pont.
ez egy kis matematikai zsonglőrködés, aminek a konklúziója az abstractban: HA létezik planetX, akkor most leginkább a skorpióban kell keresni, esetleg a bikában.
én erre alapozva nem hirdetném ki a világvégét, de hát nem vagyunk egyformák.

huss, fohászom száll feléd

(#419) Loha válasza Sipi (#415) üzenetére


Loha
veterán

Ha én Sumér lennék biztos, nem egy pár napos vagy hetes eseményhez kötném az isteneimet... :U

(#420) Loha válasza DaSilva (#418) üzenetére


Loha
veterán

Miért ki hirdette ki a világvégét? :U
Ha a Sumérok túlélték, akkor szerintem mi is túl fogjuk... :U

[Szerkesztve]

(#421) Loha válasza DaSilva (#418) üzenetére


Loha
veterán

Utána állítólag az IRAS műhold meg is találta. Mondjuk az igaz, hogy az IRAS-ról alig van vmi hiteles info a neten.

(#422) Sipi válasza Loha (#419) üzenetére


Sipi
addikt

1. A sumérok szerintem nem a Te meglátásaidat követték. :)
2. Egy szupernova-robbanás, hiába csak 1-2 hétig tart, iszonyatosan látványos. Miért, a percekig tartó napfogyatkozásokat sem jegyezték fel az ősi népek?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#423) Loha válasza Sipi (#422) üzenetére


Loha
veterán

Feljegyezték, de a főisteneket, tudomásom szerint sosem kötötték, rövid ideig látható csillagászati eseményekhez.

[Szerkesztve]

(#424) Sipi válasza Loha (#423) üzenetére


Sipi
addikt

Ezzel szemben a főisteneket hozzákötötték egy olyan égi objektumhoz, amelyet egyszer láttak, akkor is rövid ideig... Mivel egy bolygónak nincs saját fénye, még annyira sem látszik. Egy szupernova viszont baromi látványos - a rövid ideig fényesen ragyogó Nibiruval ellentétben szinte az egész égboltot bevilágítja.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#425) DaSilva válasza Loha (#420) üzenetére


DaSilva
senior tag

Az az Új utas link másról se szólt.
Az IRAS-hoz meg belinkelem újra, amit nem árt tudni (most már nézd is meg sztem):
Bővebben: link

huss, fohászom száll feléd

(#426) Loha válasza DaSilva (#425) üzenetére


Loha
veterán

Ennek a weblapnak kb. SZVSZ annyi hitele van, mint ennek: Bővebben: link

(#427) DaSilva válasza Loha (#426) üzenetére


DaSilva
senior tag

az egyiknek a szerzője ezitten Bővebben: link
a másik főoldalán meg van egy közvetlen link ide: Bővebben: link
ez alapján próbáld meg egyedül eldönteni, hogy mi mennyi.

huss, fohászom száll feléd

(#428) dabadab válasza Loha (#426) üzenetére


dabadab
titán

Persze, egy cikk, amit egy asztrologus irt, es egy peer-reviewed journalban megjelent cikkre linkel, az pont ugyanolyan hiteles, mint amit egy kozismert ufologus irt :)

A szakertelem meg egy bolsi trukk, mint az Torgyan doktor nyoman kozismert :)

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#429) faster válasza DaSilva (#425) üzenetére


faster
nagyúr

Elolvastam, de azért vannak ám az ellenoldalnak is ütős érvei:

Of course, Mr. Hazlewood claims that we do not understand gravity,...

:))

(#430) snakekiller2 válasza faster (#429) üzenetére


snakekiller2
csendes tag

a ''fully'' kimaradt... :) egyébként valóban bődületes marhaságokkal operál ez a Hazlewood...

[Szerkesztve]

(#431) snakekiller2 válasza Loha (#426) üzenetére


snakekiller2
csendes tag

''Ennek a weblapnak kb. SZVSZ annyi hitele van, mint ennek:''

Miért is? A ''bad astronomer''-en a srác mindent linkel igazol. Az x-factson meg inkább az ex catedra kijelentések dominálnak; igazolás, bizonyítékok, forrás nélkül.

(#432) Loha válasza faster (#429) üzenetére


Loha
veterán

Ez a Mr. Hazlewood volt asszem a pánikkeltő, SZVSZ vele nem érdemes foglalkozni...

(#433) up válasza Loha (#354) üzenetére


up
senior tag

Tehát olybá tűnik, mintha egy elterelés lenne, a valódi 10. bolygórol.

Szerintem neked segítségre van szükséged. :)

(#434) hapci007 válasza Loha (#419) üzenetére


hapci007
csendes tag

És ha meglátták a fényt (legyen az szupernova, vagy bmi más) és azt mondták: itt a főisten, mindenki el fog pusztulni, ha nem teszi ezt meg ezt. Aztán pár nap múlva, amikor már nem látszódott a fény, megnyugodtak, mert helyesen cselekdtek, nem pusztította el őket az istenük. Később az istenüket fény formájában ábrázolták. Ez sem lehetetlen:U

Vitam impendere vero! ----- So say we all!

(#435) CollectoR


CollectoR
aktív tag

Bővebben: link bocs, ha már volt a link. www.turulmadar.hu itt pedig sokat lehet olvasni a sumérokról (is). :)

(#436) Huma


Huma
addikt

Gondolkodtam ezen a Nibirun.

Már régebben is halottam egy tizedik (most már 9-ik) bolygóról. Hogy a számítások szerint lenni kell egy eddig még nem felfedezett, nagy tömegű bolygónak valahol a naprendszer peremén.

Egy bolygót elég nehéz kiszúrni mivel nem rendelkezik saját fénnyel.

Nézzük tényszerűen a dolgot.
Tegyük fel hogy van egy ilyen bolygó csak még nem fedeztük fel.

3500 év alatt tesz meg egy kört? Néhai kilencedik bolygónk a Plútó 248 év alatt tesz meg egy kört. Ez a leghosszabb keringési idő amit ismert bolygónál mértek a naprendszerben.
Szóval kicsit nagy a különbség.
Azt jelenti hogy vagy iszonyatosan messze kéne keringenie a naptól (ami nem lehetséges a nap gravitációs mezejének véges volta miatt) vagy pedig baromi lassan mozog.

Tegyük fel hogy ez utóbbi az igaz. Valamivel messzebb van mint a Plútó és lassan kering egy elnyújtott ellipszis mentén.

Ha tényleg 3500 évente közel kerül a földhöz egy ilyen bolygó az simán okozhat árvizet, vulkánkitörést, földrengést, időjárásváltozást, stb.

De ami eléggé valószínűtlenné teszi a létezését az az, hogy a naprendszeren belül rengeteg kisbolygót találtak már meg. Szerintem egy nagyméretű, lassan haladó planétát biztos kiszúrtak volna a csillagászok. Akkor is ha bolygókat nehéz észrevenni.

Persze lehet, hogy világméretű összeesküvés áll a háttérben. A világ kormányai eltitkolják a létezését. :)

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#437) liati válasza zsiga667 (#18) üzenetére


liati
újonc

ha tényleg érdekel ?
a magyar sumér nyelvrokonság akkor nézz utána Bobula Idának
remélem hogy megtalálod a neten

(#438) Blyan


Blyan
félisten

Nibiru 2012 - The end of the World
meneküljön, ki merre lát :C

Jó látni, hogy a pánikkeltés nem hagyott alább még. :)
Viszont a videó maga jóra sikerült...

Ja, és ezzel a kommenttel tudok azonosulni :D

"this is fake because my yogurt expires in 2013"

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#439) Szpuki válasza zsiga667 (#23) üzenetére


Szpuki
újonc

Na a NASA -ról csak annyit, hogy iszonyatosan kamuznak mindenről, össze vissza hazudoznak akár az 51-es körzetben történő dolgokról, akár hànyszór a holdra szálltak semmit se mondtak mi van ott, sőt a pilóták se nyilatkozhattak soha, az Apolló 18 is most derült ki nem rég hogy volt, és mind a 3 pilóta meghalt valamiért, kamu dolgokat találtak ki mibe haltak meg, pl próbarepülés közben meg stb. Szóval az egész USA 1 kamu, arról nem beszèlve hogy Washington alapító atyák egytől egyig szabadkőmüvesek voltak akik hisznek a földönkívüli életben, a fehérházat hasonló képpen építették fel a várossal együtt mint annó ahogy az egyiptomiak építettek, jelzésekkel! Szóval ennyit a NASA ról meg az USA ról, össze vissza hazudoznak és titkolóznak mindenről.

(#440) csongi


csongi
veterán

Es meg mindig nem ert ide:) Hol bujkalhat? :D

(#441) caprine válasza Loha (#201) üzenetére


caprine
aktív tag

A véges tényleg egy megfoghatatlan dolog, de csak addig amíg az értelmeddel állsz hozzá, ami mindent bekockáz, bekategorizál, definiálja a méreteit, stb. De ha megérteni nem is lehet, megérezni viszont meg lehet. Erre egyrészt az erősebb drogok is jók lehetnek, de a meditációs technikák ahol eleve a kiterjedést gyakorolja az ember. Hihetetlen mikor érzed, hogy nagyobb vagy mint a naprendszerünk.

A fekete lyukak egyértelműen az anyag megsemmisitésére szolgálnak, mint gy konyhamalac, kell, hogy ilyen is legyen.

A párhuzamos dimenziók szerintem csak sci-fi fogás. Az már más kérdés, hogy az lehetséges, hogy egy magasabb rezgésen lévő dolgot egy alacsonyabb nem érzékel. Ennek tipikus példája a hallás, biztos van 20 kHz feletti hang is, de mi már azt nem látjuk, és ilyen a látás is hiszen nem látunk az infra tartományban például. Ezt lehetne párhuzamos világnak tekinteni, de szerintem nem az.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#442) caprine válasza Loha (#215) üzenetére


caprine
aktív tag

"Nem lehet esetleg, hogy rossz helyen keresünk?" DE hogyne lehetne, hiszen 1989 óta 8 különböző őshazát definiáltak a számunkra.

"Finnugor eredet, csak a nyelvészetre épül" Ráadásul ilyen szintű rokonságot statisztikai elven sok más nyelvvel kapcsolatban is meglehetne állapítani. Az a rokonságot 1848 tán vezették be nálunk az osztrákok. Hogy miért? Tök egyszerű, le akarták verni a szarvunkat. Napoleon pénzügyminisztere azt tanácsolta a habsburgoknak, ha le akarnak egy ilyen vitális népet győzni mint a magyar, akkor előbb a büszkeségüket kell elvenni. Elkezdtek kavarni előszőr a kun / hun összemosással, és végül ez lett belőle. Kossuth vagy Petőfi még nem ezt tanulta.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#443) caprine válasza liati (#437) üzenetére


caprine
aktív tag

Az tény hogy sok sumér városnak magyar neve van.

Meg önmagában az is érdekes, hogy első komolyabb civilizácionak a sumérokat trják, de úgyanakkor megemlitenek egy pre sumér népet, akiktől a sumérok a kézműipart, állattartást meg sok más dolgot eltanultak, effektíve fejlettebbek voltak náluk, és ez azt jelenti hogy idősebbek is mint a sumérok, de mégsem ők voltak az elsők. Sok sok halandzsa van még itt.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#444) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Megvan! :)
Ja, mégse... ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#445) Luighi


Luighi
aktív tag

Sziasztok, jó rég jártam erre, kb 11 éve! Pedig érdekes téma, érdemes beszélni róla!

Az elmúlt időszakban összeszedtem némi tudást, mely alátámasztja a sumér-magyar rokonságot, ezt szeretném megosztani veletek.

A rokonságot esetünkben nem egyenesági leszármazásként kell felfogni, sokkal inkább unokaöccs-nagybácsi jellege van.

A sumérok önmagukat nem így hívták, ez egy jóval későbbi elnevezés. Ebben a korban az írásos emlékek leginkább csak mássalhangzókat használtak - így ez maradt ránk - egész pontosan K(H).N.G.R, mely igencsak rímel a HUNGÁR népnévre.

Néhány párhuzam:

-ragozó és toldalékoló nyelvet használtak, mint mi (érdekes, hogy a Római Birodalmat megalapozó Etruszk nép is ilyen, egyébként MEX-nek hívták önmagukat, ahol az "X" GY-nek ejtendő).

-szakrális királyságot és folyamközi civilizációt hoztak létre, pont mint mi - Tigris és Eufrátesz, Duna-Tisza köze... A Magyar Királyság volt az egyetlen Apostoli királyság a világtörténelemben, így a mindenkori magyar király apostolnak számított, térítési joggal rendelkezett, egyházi főméltóságokat nevezhetett ki a pápa engedélye nélkül...

-a két nép életfelfogása, őstörténete és mitológiai alapja nagyon hasonló: nem a versengés, a potenciális konkurencia mielőbbi kiiktatása motiválja (gondoljatok a sémi népek Káin vs Ábel, vagy az Indoeurópai népek Romulus és Rémus történetére), hanem az egymásért való élés, egymás segítése.
Hunor és Magor történetét ismeritek, a suméroknál pedig Gilgames és Enkidu esetét hoznám fel: ellenségekből testvérek lettek, Gilgames még a halálból is visszahozta Enkidut.

Végezetül a rokonságot is megmagyarázom: mindkét nép a szkíták leszármazottja, innen a rokonság. Az hogy mi, magyarok szkíta nép vagyunk, remélem nem kell kifejtenem ennek a közönségnek :)

Szóljatok, ha bármelyik téma mélyebben érdekel!

(#446) brandboy válasza zsiga667 (#26) üzenetére


brandboy
csendes tag

Ez a téma engem is érdekel, de sztem érdemes a magyar nyelvrokonságot kihagyni belőle.
Egyik helyen azt láttam , hogy 11k èv a keringési ideje a Planetárium X-nek, másik helyen azt hogy 3500 èvente jön a közelünkbe. Van ahol még nemcsak bolygóról beszélnek, hanem arról, hogy az egy másik "csillag" ill. Fehèr törpe.

[ Szerkesztve ]

(#447) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Üdv.
Én csak most találtam erre a témára de kb 20 éve olvastam Badiny Jós Ferenc könyvét.. Én azt gondoltam, elég ha a világ legnagyobb sumerológusai bizonyítják a nyelvrokonságukat.. Azt hittem tisztáztuk, hogy a sumer- etruszk nyelvrokonság is valós és, hogy az etruszk volt a latin nyelv alapja.. Erre egy nyelvész professzor vicesen azt mondta, ,,nem tudni milyen eredetű volt Remus és Romulus de a farkas akinek a csecsét szopták Magyar volt,, tehát ha valamelyik magyar szóra azt mondják latin eredetű, az könnyen lehet ősi magyar.

Valaki itt elindította ezt a témát és már a legelején keresztbe lenyelték, hogy milyen hülyeség ez.. Mára kiderült egyébként, hogy az ősnyelv hazája a kárpát medence és innen vették át a nyelvet a sumérok.. (bizonyíték a tatárlakai korong..

Érdekes, aki manapság a világan tanulmányozni akarja az egyiptomi ősi írásokat, először a magyar nyelvel ismertetik meg, hogy legyen némi fogalma, hogyan is beszélhettek azok.

Elég sok a szemét a neten, ezt aláírom. Nem szabad mindent elhinni.. Múltkor azt olvastam, az usa-ban lelőtt ufón találtak egy vonalzót amin székely magyar rovás volt. :D Ezt persze kétlem de miért hihetetlen nekünk az, hogy a leg ősibb nyelvet beszéljük és miért hihető a külföldi tudósoknak? Amikor a legnagyobb etruszk kutató Magyarországon előadást tartott azt mondta, zavarban van mert nem beszélt még ennyi etruszk előtt.

Ha valakit érdekel a téma, itt van pár videó kedv csinálónak:

Kiss Dénes nyelvész professzor

Usztics Mátyás Csepelen (ne a politikai oldalát nézzétek hanem az ősi magyarokról mondott tényeket..) Kb 6 részes, mind kiváló.

Varga Csaba nyelvész.

Csillagösvényen

(#448) Luighi válasza brandboy (#446) üzenetére


Luighi
aktív tag

Szia, a nyelvrokonság kapcsán ajánlom figyelmedbe Dr Padányi Vikor - Dentu-Magyaria 1963 c könyvét.

Antikváriumokban nem drága.

Itt csak összefoglalja a sumér-magyar nyelv közös vonásait, közös szókincsét és evolúcióját.

Rengeteg mai magyar szavunk onnan származik, elég jól leírja.

Pl:

Kaláka (Kál-ak-a) Kál = elsőszülött, erős (fizikai teljesítményre is használják), -ak mint a mai magyar rag, csinálok valamit.

Sárkány = Szir - féreg, szörny; Kan/Kán - farok (innen a Kán méltóság név, a lófarkas zászlók stb).

Boszorkány = itt a Bo az sötét/fekete, a többi a sárkány analógiáján

Kolbász = a fenti Kal szógyök, bász pedig izé, basz, azaz tölteni/dugni (ez az ujgurban is stimmel)

Ha érdekes a téma, írok később pár példát, komolyabb mondatokat is, de már látszik, hogy durván mélyre mennek a gyökereink.

Ha érdekel az Etruszk-Magyar (nyelv)rokonság, akkor meg Mario Alieni - Ösi kapocs...

(#449) Luighi válasza RomiJosy (#447) üzenetére


Luighi
aktív tag

Szia, kb mindenben egyetértünk, igazából csak pár forrást szeretnék ajánlani az érdeklődőknek.

Könnyen emészthető videok a Magyar-Egyiptomi nyelvrokonságról: Dr. Borbola János (link)

Papp Gábornak és Szántai Lajosnak is van youtube-on sok érdekes előadása egyiptom-magyar vonatkozásban, de ők inkább az ősműveltség, művészettörténet szemszögéből közelítenek.

Picit furcsálom, hogy a közoktatás még nincs azon a szinten, hogy szélesebb körben elterjesszék ezt a tudást. Szerintem igen pozitív társadalmi hatása lenne, ha a Magyarság nem a kamu őstörténetét ismerné meg, hanem a döbbenetesen nagy és szerteágazó valóságot.

(#450) slyder81


slyder81
tag

Már jó ideje követem ezt a témát. Most talàltam csak rá erre a fórumra. Csak annyiban helyesbítenèk a 9 bolygó témában, hogy ez a katasztrasztrófa dolog fel van fújta, mert a NASA valamit szàmolgatott. Itt egy link ahol elèv szèpen össze vannak szedve a dolgok, az egèsz sumér kultúráról szó van benne. Általàban amikor a közelben volt a Nibiru, nem katasztrófák jöttek, hanem épp akkor virágzott fel az emberisèg.

Én amikor elolvastam ezt az oldalt, csak annyit tudtam mondani "váó". Ha ezt valaki kitalálta, akkor le a kalappal előtte.

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.