Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Loha válasza Lest4t (#345) üzenetére


Loha
veterán

Osztom a véleményedet, és szerintem ez lenne a megfeleő hozzállás is.
Én sem ezeket akarom bebizonyítani, mert mint már írtam, mindenki azt hisz amit akar, csak találtam 2 számomra érdekes alternatívát, amit gondoltam, hogy érdemes lenne közösen megvizsgálni.

(#352) Loha válasza Elrood (#343) üzenetére


Loha
veterán

Nem bizonyít semmit, mert nem is ez volt a célom, csak megcáfoltam azt, hogy a csávó teljesen butaságokat állítana. Nem biztos, hogy ez a jó elmélet a 2 bolygó különlegességére ilyen téren, de szerintem ez is egy életképes alternatíva lehet.

(#353) hapci007 válasza Loha (#351) üzenetére


hapci007
csendes tag

''...csak találtam 2 számomra érdekes alternatívát, amit gondoltam, hogy érdemes lenne közösen megvizsgálni.''

Csak mi nem vagyunk történészek, nyelvkutattók, így nem is tudjuk kideríteni a magyarság erdetét. A közös vizsgálgatás eredmény a másik lehülyézése, legalábbis az eddigi hsz-ok alapján.


Egyébként meg örülhetünk, hogy nem jött be Herder jóslata... eddig. (Ezt csak úgy írom)

Vitam impendere vero! ----- So say we all!

(#354) Loha válasza hapci007 (#349) üzenetére


Loha
veterán

Az eltitkolás arra vonatkozik, hogy sok éve feltételezik, hogy létezik egy 9. vagy 10. bolygó attól függően, hogy a Plútót annak tekintjük vagy nem. Erről a bolygóról sok helyen lehet olvasni, mert állítólag a számítások az igazolják, hogy léteznie kell, és a Sumér emlékek is erre utalnak, de a NASA erről jelenleg nem ad ki semmilyen információt, lehet azért mert tényleg nem is létezik, de az is lehet, hogy vmiért nem akarnak kiadni. Most amit bedobtak 10. bolygónak az egy Plútóhoz hasonló alig bolygónak nevezhető vmi a Kuiper-övből , de nem arről a bolygóról beszélünk, és bizonyos csillagászok szerint ez nem is oldja meg a számításokban lévő problémákat. Tehát olybá tűnik, mintha egy elterelés lenne, a valódi 10. bolygórol. Hogy mi jó ebben azt nehéz megmondani, de mint tudjuk az összes kormány hajlamos eltitkolni az olyan információkat, ami pánikot okozhatnak, és főleg a mindentől félős amerikaiknál jellemző ez.
Ez persze mind elmélet, de szerintem van benne logika bőven.

(#355) Loha válasza hapci007 (#353) üzenetére


Loha
veterán

A hülyézés csak a hülyézőket minősíti, azért mert nem vagyok csillagász vagy nyelvkutató azért ne is foglalkozzak az egésszel? Lehet hogy én vagyok a nem normális, hogy ilyen dolgok is érdekelnel, de sajnálom ez van, érdekel és kész.
Azért annak örülök, hogy sok más érdeklődő is van, akik nem csak hülyéznek, meg sokan vannak akik érvekkel képesek cáfolni, nekik is nagyon örülök.

(#356) Loha válasza Elrood (#344) üzenetére


Loha
veterán

Nem terjesztem vagy terjesztjük az igét, de vhol meg szerettem volna vitatni a dolgot. Mint már mondtam, senkire nem akarok rábeszélni semmit, rád sem. Elfogadtam a véleményedet, te hülyeségnek tartod OK. Ezt többet nem kell kifejtened ennyiből is megértettem. A ''szegény ember''-ekben is van szerintem annyi intelligencia és önnálóság, hogy képesek önnálóan véleményt formálni a dologról.

(#357) hapci007 válasza Loha (#354) üzenetére


hapci007
csendes tag

Nem akarok nagyon kötekedni, de ha valóban van egy nagy bolygó a Plútón túl, azt miért fedezték fel amatőr csillagászok (is)? Ők nem titkolnák. Egyébként a ''veszélyt'' jelentő kisbolygókat és egyéb ''kődarabokat'' sem titkolják el, igaz mindig hozzáteszik, hogy a pontosabb számítások szerint elkerülik a Földet, de nem tagadják, hogy előkerülhetnek valóban veszélyesek is.

Vitam impendere vero! ----- So say we all!

(#358) hapci007 válasza Loha (#355) üzenetére


hapci007
csendes tag

Nem azt mondom, hogy ne foglalkozz vele, csak azt, hogy nem itt a fórumon fog bebizonyosodni hogy melyik elmélet áll közelebb az igazsághoz.

Egyébként kit ne érdekelne a saját népének őstörténete?

(Szvsz azért ma még a finn-ugor rokonság hihetőbb, mint a sumér-magyar...)

Vitam impendere vero! ----- So say we all!

(#359) Loha válasza hapci007 (#357) üzenetére


Loha
veterán

Jelenleg távol van ez a bizonyos bolygó, csak komoly műszerekkel látható, ha látható. Jó sokáig csak feltételezték a létét a gravitációs mezeje alapján de magát a bolygót nem látták.

NGC-en volt egy film arról, hogy nem olyan rég elhúzott egy meteorit a föld mellett elég közel, amit csak az után vettek észre miután elhaladt. Itt ugye felmarül az a lehetőség, hogy ha telibe kapta volna földet, akkor sem vettük volna észre? Valszeg nem. Az USA kormánya mostanában utasította a NASA-t hogy indítson egy programot, a potenciálisan veszélyes objektumok felkutatására, és dolgozzanak ki terveket az esetleges fenyegetés elhárítására.
Jelenleg az lenne a terv, hogy leszálnának az östökösre, és egy ionhajtóművel vagy bnapvitorlával térítenék el a pályájáról. Nem véletlen, hogy most annyira le akarnak szállni több üstökösre is.

(#360) snakekiller2 válasza Lest4t (#350) üzenetére


snakekiller2
csendes tag

''az meg hogy van más civilizáció rajtunk kivül a világegyetemben nem is egy hanem rengeteg , remélem azt hogy te erre azt mondta d hogy hát fene tudja , el lehet játszani vele , remélem ez nem komoly , mert ezzel magadat minősited. egy végtelen űrben ha te azt gondolod hogy mi vagyunk geyedül te nem vagy komplett bocsi a kijelentésért''

na ácsi nem állítottam, hogy egyedül vagyunk, mindössze azt, hogy jelenleg ezt se megcáfolni se bizonyítani nem tudjuk! Én magam is lehetetlennek tartom, hogy egyedül legyünk a világyegyetemben (vagy csak a galaxisban). De azt sajnos be kell látni, hogy erről meggyőződni képtelenek vagyunk, és talán örökké, talán csak belátható ideig de azok is leszünk. Tehát ezzel kapcsolatosan nagyon óvatosan kell fogalmazni, mindig ''valószínűségekről'', ''feltevésekről'' kell nyilatkozni. Mivel az univerzumnak (és annak attributumainak) még mindig csak egy elenyészően kicsi szegletét ismerjük, nem tudhatjuk, hogy az élet kialakulásához szükséges feltételek mennyire ''általánosak'' az univerzumunkban. Ez egy annyira sokváltozós függvény, hogy jelenleg fogalmunk sincs egyáltalán mekkora eséllyel ad ki kedvező eredményt. Még a Drake-formula (Bővebben: link) is elképesztően kicsi esélyekkel operál, pedig ez még el is hanyagol tengernyi dolgot, arról nem is beszélve, hogy az élet kialakuláshoz szükséges feltételek, nagyrészt még mindig ismeretlenek. Magyarul a kijelentéseddel ''lélekben'' egyetértettem, de a bennem motoszkáló tudóskezdeményecske azt mondatta velem, hogy ''csak óvatosan''.

Egyénként én sem sértegetlek, légyszíves te se tedd.

[Szerkesztve]

(#361) Loha válasza hapci007 (#358) üzenetére


Loha
veterán

Mint mondam, én semmit sem akarok sem bebizonyítani, és nem is várom el hogy bárki is bebizonyítsa a bebizonyíthatatlant. Egyetlen célom, hogy hasonló érdeklődésű emberekkel osszam meg a gondolatimat, és meghalgassam az övéiket.

(Szvsz azért ma még a finn-ugor rokonság hihetőbb, mint a sumér-magyar...)
Elfogadom, ez a te véleményed. Az enyém pedig az, hogy addig amíg nem teljesen biztos (SZVSZ nem az), addig érdemes az alternatívákat is megvizsgálni, vagy legalább csak beszélni róla. Szerintem az sem megoldás, hogy a suliban megmondják, hogy így van és kész. Ezzel pont a kreativitást, és az egyéni gondolkodást űzik ki, amit pont fejleszteni kellene SZVSZ.

(#362) hapci007 válasza Loha (#359) üzenetére


hapci007
csendes tag

''Itt ugye felmarül az a lehetőség, hogy ha telibe kapta volna földet, akkor sem vettük volna észre? Valszeg nem.''

Hm, azt azért nehezen lehetett volna eltitkolni. A Tunguzka-meteoritot (vagy űrhajót?) sem titkolták el.

''Nem véletlen, hogy most annyira le akarnak szállni több üstökösre is.''

Ez nem régiben sikerült is (júlis 4.), a program neve Deep Impact, a program célja, hogy kiderítsék milyen összetételű lehetett a világegyetem a Nap-rendszer kialakulásakor.

Az eltérítésre jelenleg nagyobb esély lenne atomrakétákkal, mintsem ion hajtóműves eszközzel.

Vitam impendere vero! ----- So say we all!

(#363) hapci007 válasza Loha (#361) üzenetére


hapci007
csendes tag

Nem ezzel űzik el, hanem azzal, hogy mindent szóról-szóra meg kell tanulni, ráadásul úgy, hogy a tanárod szófordulatait használd (persze nem minden tanárnál, hál' istennek, de sokaknál igen). Ha meg nem tanulnánk vmi alapot, nem lenne mit megcáfolni, megújítani, nem lenne kiindulópont.

Vitam impendere vero! ----- So say we all!

(#364) LuckyLuciano válasza Lest4t (#350) üzenetére


LuckyLuciano
csendes tag

Ne haragudj meg rám, de ha ilyen helyesírással (és a prezentált érveiddel) leérettségiztél, akkor itt tényleg valami kib@szott komoly probléma van...

Kijelentem, hogy elolvastam és elfogadom a PROHARDVER! Fórum Alapelveit!

(#365) snakekiller2 válasza LuckyLuciano (#364) üzenetére


snakekiller2
csendes tag

Áh ez mondhatni általános (sajnos). Ennél jóval nagyobb gondok vannak magasabb szinten is. Ismerek olyan (természettudományos) diplomás embert akit az értelmi és kommunikációs képességei alapján a ''homloklebenyétől megfosztott bazári majom'' kategóriába sorolnám, és ezért még akár joggal perelhetnének... a bazári majmok. Az illetőből nemhogy az érettségit, de még az elsőelemit se nézném ki, bár lehet, hogy csak időközben butult el így... És ez csak egy példa, a sok közül amit mondani tudnék. : ( Rossz helyesírás? Már nem is zavar... és ez a legszomorúbb az egészben...

(#366) Loha válasza hapci007 (#362) üzenetére


Loha
veterán

Hm, azt azért nehezen lehetett volna eltitkolni. A Tunguzka-meteoritot (vagy űrhajót?) sem titkolták el.

Nem mondtam egy szóval sem, hogy eltitkolták, hanem szó szerint nem vették észre, és ezt el is ismerték. Tehát van még hova fejlődni az előrejelzés terén.

Ez nem régiben sikerült is (júlis 4.), a program neve Deep Impact, a program célja, hogy kiderítsék milyen összetételű lehetett a világegyetem a Nap-rendszer kialakulásakor.

Igen ez az egyik cél, a másik az, hogy az üstökösök anyagának elemézésel, hatékonyabb módszert találjanak az eltérítésre, mert nehéz vmit megfelelően szétrobbantani, amiről nem tudjuk hogy miből van.

Az eltérítésre jelenleg nagyobb esély lenne atomrakétákkal, mintsem ion hajtóműves eszközzel.

A jelenlegi számítógépes elemzések arra mutattak rá(szintén NGC-en volt róla szó), hogy a szétrobbantás nem térítené le a pályájáról, hanem csak szétdarabolná az östököst, aminek a kisebb darabjai is képesek lennének egy nagyobb város előpusztítására, ami elfogadhatatlan, de ha a pályaltérítés nem sikerülne, akkor ez lenne az utolsó védvonal.


[Szerkesztve]

(#367) Loha válasza LuckyLuciano (#364) üzenetére


Loha
veterán

Probléma tényleg van, de erről SZVSZ nem csak ő tehet, hanem a jelenlegi oktatási rendszernek is nagy része van benne.
Attól még, hogy vki nem tud helyesn írni, még lehet építő jellegű véleménye, amit érdemes lehet maghallgatni, de az tény, hogy néha kicsit nehéz értelmezni :)

(#368) LuckyLuciano válasza snakekiller2 (#365) üzenetére


LuckyLuciano
csendes tag

Nem szeretném, és nem is tűrném, hogy ez általános legyen...Talán, sokan ezért örülhetnek, hogy nem lettem tanár.
A praefrontális lobotómia versus időskori felejtés meg nem egyenlő az (anya)nyelvi igénytelenséggel; egy 18 éves embert ilyen nyelvtani tudással kivágnám, mint a taknyot, miközben a magyar-finn-ugor-sumér kérdéskörben osztja az észt. Röhej...

Kijelentem, hogy elolvastam és elfogadom a PROHARDVER! Fórum Alapelveit!

(#369) PPeter válasza LuckyLuciano (#368) üzenetére


PPeter
addikt

Bizony, egyszerűen borzalmas, hogy mennyire és mennyien nem tudnak beszélni, fogalmazni, írni és olvasni manapság. :(

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#370) snakekiller2 válasza Loha (#361) üzenetére


snakekiller2
csendes tag

''Az enyém pedig az, hogy addig amíg nem teljesen biztos, addig érdemes az alternatívákat is megvizsgálni, vagy legalább csak beszélni róla.''

ezt SZVSZ a nyelvészek is így gondolják, ám:

a. a ''sumerológusok'' jó része általában elméleteiket meglehetősen agresszív, ellentmondást nem tűrő hangnemben közlik. Ráadásul még ehhez hozzájön a mindenkori tudományos élet ócsárlása, sokszor nyakonöntve rejtett és nyílt antiszemitzmussal.. ''A stílus helyessége a gondolat helyessége'' mondotta Babits, és ez erre a szituációra fokozottan igaz. A tudósok, bár a köztudatban higgadt, racionális gondokodókként élnek, emberből vannak és hiába tartalmaz egy tanulmány, cikk vagy könyv meggondolandó elemeket, ha az érdemi mondanivalót úgy kell kihámozni a sok őket becsmérlő, zsidózó, magyarkodó ömlengés közül, nem fognak sok figyelmet szentelni neki.

b. Mint azt a nemrég általam belinkelt interjúban is írták, a ''sumerológusok'' által alkalmazott módszertant, a modern nyelvészet túlhaladottnak tekinti. Így hacsak a sumer-magyar rokonság hívei nem tudják minden kétséget kizáróan bizonyítani, hogy a jelenlegi módszertan alkalmazásával bizonyíthatóan hamis eredményre jutunk, addig nem lehet azt várni a nyelvészektől, hogy egy túlhaladott módszer segítségével megalkotott elméletet komolyan vegyenek.

(#371) snakekiller2 válasza Loha (#367) üzenetére


snakekiller2
csendes tag

''Probléma tényleg van, de erről SZVSZ nem csak ő tehet, hanem a jelenlegi oktatási rendszernek is nagy része van benne.''

Nem tudom, nekem alig volt nyelvtanórám, mégis tudok valamennyire érthetően, helyesen fogalmazni és írni. (bár lehet, hogy ezzel nem mindenki fog egyetérteni :DDD) Elnézést ha ez nagyképűnek fog hangzani, de ez szerintem bizonyos szinten igényesség kérdése.


[Szerkesztve]

(#372) hapci007 válasza snakekiller2 (#370) üzenetére


hapci007
csendes tag

Az általad linkelt interjú valóban érdekes. Itt nem is a sumér-magyar rokonság a gond, hanem ahogy előadják azt, és ahogy képviselik egyesek.

Vitam impendere vero! ----- So say we all!

(#373) snakekiller2 válasza LuckyLuciano (#368) üzenetére


snakekiller2
csendes tag

Az időskori elbutulás szóba sem jöhet az illetőnél, (40-esként tudtommal nem valószínű) mint ahogy az alkohol és egyéb tudatromboló szerek se. A helyesírással meg már azért nem foglalkozok, mert tudom, hogy milyen reakciók szoktak érkezni ha szóvá teszem a nyelvtani hibákat.

(#374) Lest4t válasza LuckyLuciano (#364) üzenetére


Lest4t
aktív tag

tehetsz egy szivességet... , tod ilyenkor hót fáradtan nem biztos, hogy arra figyelek, az érveimre meg csak annyit mondok te vagy a hülye. hány éves vagy és hova jársz? hogy osztod az észt ?

(#375) PPeter válasza Lest4t (#374) üzenetére


PPeter
addikt

Ezzel aztán végképp tovább finomítod a rólad kialakult képet. :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#376) snakekiller2 válasza Lest4t (#374) üzenetére


snakekiller2
csendes tag

''az érveimre meg csak annyit mondok te vagy a hülye''

látod pont ezt kifogásoltuk az érvelésedben... pontosabban annak hiányában... Cicero elbújik melletted komolyan...

[Szerkesztve]

(#377) Lest4t válasza LuckyLuciano (#368) üzenetére


Lest4t
aktív tag

magával a témával kapcsolatban , a te álláspontod a sz*r ( arra értem, hogy a másik véleményét meg kellene hallgatni... , lehet , hogy feléd ez nem divat , nem ismerlek ) . a helyesírásra vonatkozóan meg ne általánosíts, de mindegy ( ezt úgy értem , hogy tudok helyesen írni te ... csak eleve ilyen emberkék és a viselkedésük mellett nem érdekel) . Meg nem tekintem magam hülyének , és nem fogok letargiába esni , valamint kiíratkozni az egyetemről . még egy , eleve ez se tartozik a témához , kéretik , hogy arról beszélj .

nem értem a hangvételedet, igaz amit írtam nem szokványos , de engem meg az háborított fel, hogy sokan itt lehülyézik Lohát , mikor felhozott egy érdekes témát. ez csak az én szubjektív véleményem , tehát szerintem peace.

egy napra elmegyek, ha van valami megjegyzésed még akkor majd elolvasom.

(#378) Lest4t válasza PPeter (#375) üzenetére


Lest4t
aktív tag

kérdezhetek valamit? azt a kialakult képet mi alapján hoztad létre? a helyesíráson kivül?

egyébként akkor visszavonom , amit leírtam és majd vasárnap átértékelem a dolgot, valamint ha rosszul esett bocsánat.

csak , hogy ne ilyenen menjen a vita, hanem visszatérjünk ehhez az érdekes témához. :DDD szerintem így oké , ugye?

(#379) LuckyLuciano válasza Lest4t (#374) üzenetére


LuckyLuciano
csendes tag

''Teszek'' Neked egy szívességet.
(A nevem egyébként Cardinella, de a munkahelyemen szoktam hagyni a jelszavam az utóbbi időben, mert utálok a Hozzád hasonló egyszerű arcoknak írogatni itthonról, felesleges időpocsékolás. Viszont, ma este nem tudtam megállni, hogy ennyi primitívségre ne írjak be valamit hasonlóan irónikusat.
Kb. 2x annyi vagyok, mint Te; a többit inkább nem sorolom...)
Nem szoktam annyira fáradt lenni, hogy olyan igénytelenül műveljem a magyar nyelvet, mint Te. (Talán, ''túl'' sokat olvastam Kosztolányit, hót fáradt barátom...)

Kijelentem, hogy elolvastam és elfogadom a PROHARDVER! Fórum Alapelveit!

(#380) PPeter válasza Lest4t (#377) üzenetére


PPeter
addikt

Helyesen (vagy nem helyesen) írni nem azért kell, hogy mások örüljenek (vagy épp ne örüljenek), hanem ez egyfajta mentális igényesség kérdése, mint ahogy lábat sem (csak) azért mosunk elsősorban, hogy ne szóljanak ránk a bűze miatt, hanem mert - remélhetőleg - ösztönös igényünk van tisztaságra. A tudományos szempontból amúgy is több sebből vérző érveidet ráadásul még nehezebb úgy komolyan venni, ha még leírni sem tudod őket helyesen, szabatosan. Ez csak egy jótanács.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#381) Sihto_ válasza LuckyLuciano (#379) üzenetére


Sihto_
tag

Szvsz nem fair az életkorra hivatkozni, mert ő meg hivatkozhatna arra, hogy te újonc vagy
A témára visszatérve, egy barátom most jött vissza Finnországból és beszélt a finnekkel erről a nyelvrokonság témáról. Az a meglepő, hogy őket abszolute nem izgatja a dolog, ők a magyar emberekre kíváncsiak, de hogy nyelvrokonok vagyunk, mintha semmit sem jelentene a számukra.
Ami még igazán érdekes az angolok azt hitték, hogy ők is finnek, amikor egymás között magyarul beszéltek. De gondolom ez csak a véletlen műve a sumér-hívők számára.

[Szerkesztve]

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#382) Jim Tonic válasza Sihto_ (#381) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Auuu. Ne kezd Te is. :)
Kezdj inkább azzal, hogy nézd meg alaposabban, ki kezdte el ezt a ''kor kérdést''!


Manapság elkezdték feszegetni a finn-magyar rokonságot is. Ki is mondták, hogy mégsem vagyunk rokonok, néhány éve pedig visszaállították ezt a teóriát. Van még mit kutatnunk, az biztos. Mondjuk a sumérokkal való rokonságot így sem tartom valószinűnek.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#383) Luighi


Luighi
aktív tag

Loha mester!

Tegnap végigolvastam a História Történelmi Folyóirat 2003/5-6.száma, A magyar őstörténetkutatás új távlatai cikket, ami a magyar-sumér kapcsolatra világítana rá.

Én a következőt szűrtem le:

A magyarok ősei, az ugorok (több más népcsoporttal együtt) kb 43-40.000 évvel ezelőtt hagyták el Kelet Ázsiát, Anatóliát, és a Balkánon keresztül váltak le az Északkelet Európai térség irányába kb 35.000 évvel ezelőtt...

innen keltek át először az Ural északkeleti térségébe, összeverődtek a finn/lapp népcsoportokkal, akik később leváltak, majd a jégkorszak végénél (kb 12-10.000 éve 3 csoportra szakadt az ugor nép.

1., akik ottmaradtak - későbbi vogulok, osztjákok

2., akik tovább vándoroltak a visszahúzodó nagyvadak után - későbbi amerikai ugorok - Bering szoros -> Alaszka, Brit Kolumbia, ma pl Kaliforniában élnek 8.000en a leszármazottaik, a penut indiánok, akiknek az őseit a spanyol hódítók részben kiirtottak

3., a délebbre húzódó ugor csoportok, köztük az ekkorra külön etnikummá váló magyarok - az oskolában kb innen kezdik el tanítani a magyar őstörténetet...


Sajna a Sumérokról nem találtam semmilyen forrást, nem tudom, hogy mikor virágzott a civilizációjuk, ezért nem tudom időben összeegyeztetni az ugor vándorlások idejével. Van valami infód erről?

(#384) spirit007


spirit007
senior tag

EZ most az off-nál is off-ab lesz :) :


'' Szvsz nem fair az életkorra hivatkozni, mert ő meg hivatkozhatna arra, hogy te újonc vagy ''

Na ez a rang dolog szvsz a PH legnagyobb marhasága ... pl. kb. féléve regelt kis p*csök senior tagok , mert semmitmondó (gy.k. flame) hozzászólásokkal gyarapítják az rangjukat , holott csak szóf*sásban szenvednek . Neveket nem mondok de vanak egy páran akik nyitnak saját topic-ot amiben 800 hozzászólásból 750 az övék ...
:C

(#385) prmcsk


prmcsk
addikt

Nem tudom, miért van az, hogy ha valaki elrugaszkodik a'' hivatalos történelemtől,
'' eredettanoktól '', azt azonnal ledorongolják.
Más népek történelmet lopnak maguknak, csak azért, mert másként nem lenne
'' rögzítéspontjuk '', a világban.Ennek érdekében kitalálnak baromságokat,
( finnugor ) elmélet és sok egyebet, csak azért, hogy káoszt teremtsenek.

Emiatt, tisztelem, becsülöm a topiknyitó bátorságát és kívánom neki, hogy ne
járjon úgy, mint a nagy elődök, akiket kivégeztek azért, mert mást mondtak,
mint a '' hivatalos álláspont ''. Később kiderült, hogy az áldozatoknak volt igazuk.

Mottó:'' Vedd el egy nép eredetét, történelmét, önbecsülését és azt teszel
vele, amit akarsz ''!

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#386) Loha válasza Luighi (#383) üzenetére


Loha
veterán

Mezopotámiáról: Bővebben: link
Sumér nyelv: Bővebben: link
Sumérok: Bővebben: link
Angolul: Bővebben: link

(#387) Luighi válasza Loha (#386) üzenetére


Luighi
aktív tag

No, elolvasgattam és én úgy értelmezem a két cikknek és a linkjeidnek a szövegét, hogy elképzelhető bizonyos átfedés a két kultúra között:

az ugor törzsek a balkáni régiót kb ie 12500-11800 táján hagyták el, ''pont'', amikor a egy demográfiai hullám érkezett a termékeny félhold területéről.

Az időintervallumokból látszik, hogy mindkét népmozgást a jégkorszak vége idézte elő, az ugor törzsek (nagyvad-vadász társadalom) a zsákmányállatok után (főleg mamut) indult északkelet európába, az anatóniai népcsoportokat pedig pont a jégtakaró visszahúzódása által elérhetővé váló új területek vonzották.

(#388) badbrother


badbrother
aktív tag

Na egy kicsit a sumér-magyar rokonságról. Dr. Grespik László tollából
Bővebben: link
a cikk címe: A finnugor-elmélet hazudik, Werbõczy István nem

és itt egy kis kritika töölem:

“Hivatásos igazságkeresõ, jogász vagyok,”

Na ebben a mondatban van egy ellentmondás. Ki találja meg? :)

“a magyar államiság elõtte régen való meglétét olyan természetességgel írja le jogászi mû keretében, amilyen természetességgel utasítják ezt el a finnugor származáselmélet tömeges megtévesztettjei. Ebbõl is látszik a finnugor trutymóelmélet hazug, megtévesztõ volta.”

Ez nyilvánvaló, ebbööl is látszik. Aki természetességgel ír le valamit annak igaza van, aki ugyanígy cáfolja az hazudik.

“Megfigyelendõk a lentebbi idézetben az ''az ittlakó'' és az ''elsõ bejövetele'' kifejezések, mert ezek azt jelölik, hogy 896 elõtt is igen régóta élnek magyarok a Kárpát-medencében, államot alkotva!”

Most pedig a lentebbi idézet:

“A nemesség, a melyet többnyire a szabadok elnevezése alatt is szoktak érteni, úgy mondják, hogy eredetileg a hunnok és magyarok közt keletkezett, miután ezek Scythiából Pannoniába nyomultak, a melyet most változtatott néven, az ittlakó magyaroktól Magyarországnak neveznek''.

Az elööbb említett idézetben a most 1504-1514 közötti idöt jelent. Tehát a most ittlakó magyarokról nevezik magyarországnak, nem pedig latin nevén Pannoniának, nem a szkíták bejövetelekor itt lakókról van szó.

“Werbõczy egyszerre pogány és keresztény”...
Vigyázat! A ''pogány'' szó nem istentelent, hitetlent, barbárt, keresztényelleneset jelent, ahogy azt az idegenszívûek által az évszázadok (évezred) alatt szándékosan rátett pejoratív értelem sugallja, hanem azt jelenti: õsi egyistenhívõ, õsi Nagyboldogasszony-hívõ, õskeresztény, fénylátó-fényvivõ”.

Azaz pogány=keresztény, abból is a legnemesebb öösi fajta.
Valahol már olvastam ilyeneket, ja igen az 1984-ben.
“A HÁBORÚ: BÉKE: A SZABADSÁG: SZOLGASÁG: A TUDATLANSÁG: ERŐ”

Nem olvastam tovább ezt a fércmüüvet., de szerintem ennyibööl is látszik az értelmetlensége, önellentmondása, demagógiája.
Sajnálom, de ha ilyen alakok a Magyar-Sumér rokonságot vallják, és ilyen érvekkel tudják csak megtámogatni, akkor én biztosan nem leszek ezen elmélet híve.

bocsánat,nem tartozik szorosan a témához, de e mellett nem tudtam szó nélkül elmenni:
''Badiny Jós Ferenc sumerológus, nyelvész-történész professzor kutatásai bizonyítják, hogy Jézus nem zsidó, hanem vérünkbõl való pártus (szkíta-hun) herceg volt, vagyis Jézus vérrokonai vagyunk. Isten kiválasztott népe tehát a magyar, hiszen közülünk való hercegnõ lett Isten gyermekének anyja. Az Árpád-házi (Turul=fényfiú) királyok Jézus családjából származók.''

most erre mit mondjak.

(#389) Loha válasza badbrother (#388) üzenetére


Loha
veterán

Azért ezt szerintem ne keverjük ide, de az, hogy egy ilyen ''mű'' is készült a témában, nem jelenti azt, hogy a téma is hülyeség lenne.

Azt pedig, hogy Jézus honnan származott nem tudja senki, de ha már a Bibliában benne van, akkor legyen zsidó... :)

Ebben a támában most a legnépszerübb, a DaVinci Kód című alkotás.

(#390) badbrother válasza Loha (#389) üzenetére


badbrother
aktív tag

Nem is az elméletet kritizáltam, hanem az azt népszerüüsítöö müüvet.
Az a gondom, hogy míg a finn-ugor elmélettel leginkább tudományos munkákban lehet találkozni, addig a magyar-sumér elmélettel fööleg ilyen szinvonlú írásokban.
Ez nem nagyon emeli az elmélet hihetööségét, és szinvonalát.

Azért kevertem ide, mert az elsöö hozzászólásodban az elsöö link a sumér-magyar rokonságról szól.
Szerintem ez az egész nem szól másról, mint néhány magyar ember kissebrendüüségi érzésének kompenzálásáról.
Vajon van-e még egy nép a földön, amelynek sorából kikerült emberek ilyen kétségbeesetten keresnek igazolást arra, hogy nem egy jurtalakó pásztornép letelepedett leszármazottai vagyunk, hanem valami egészen más, öösi tudással rendelkezöö magaskultúra örökösei. Sejtetni engedve azt is, hogy ezen magaskultúrát esetleg meglátogatták idegen, még magasabb kultúrájú lények, akik talán itt hagyták genetikai lenyomatukat, kilencszer jól megcsavarva a DNS-t, és mindez BENNÜNK öszpontosul.
Nyilvánvaló tehát, hogy minden más nép alacsonyabbrendüü, és itt fööként a zsidókat kell megemlíteni, akik még a választott nép titulust is lenyúlták, nem is beszélve a megváltóról, aki persze szintén magyar volt.

Most visszaolvasva rájöttem hogy van/volt ilyen nép. A nácik uralta németország árja kultusza bizony nagyon hasonlít erre. Nekik sajnos megvolt a katonai erejük is arra, hogy ezt bebizonyítsák, nekünk szerencsére csak a szájtépés marad.

(#391) Luighi válasza badbrother (#388) üzenetére


Luighi
aktív tag

Ez már mindenféleképpen pozitív, ha konkrét cikekkből idézünk, ezekre hivatkozva érvelünk!

A ''Finn''-Ugor eredet számomra hiteles, bár a finn rokonság, mint ahogy a fenti forrsáaimból kitűnik, nem igazá közeli, hiszen a lapp népcsoport ''csak'' 2000 évig érintkezett az ugorokkal, azonban az ugorokat nyugodtan a magyarok őseinek tekinthetjük. DNS vizsgálatok igazolják a rokonságot a magyarok, a horvátok, az ukránok és például a kaliforniai penut indiánok között...

(#392) Loha


Loha
veterán

Nem tudom mi ez, de jót lehet derülni rajta: :DDD Bővebben: link

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok. (Isaac Asimov)

(#393) Steelheart


Steelheart
senior tag

Én személy szerint nem tartok semmilyen elméletet sem biztosnak ilyen téren, lévén az időszámításunk előtti keletről kevés, vagy semmi írásos vagy tárygi emlék nem nagyon maradt fönt, csakis genetikai vagy nyelvi, esetleg kultúra-beli alapokon nyugszik midnen elgondolás. Nem tudom például, hogy a tudósok miért tartják teljesen biztosnak, hogy a magyar nép őse jött északról, ahelyett hogy pont fordítba lett volna, vagy hogy egyesek miért állítják, hogy csakis a suméroktól származunk, stb. Az ókori ÉK-i térség népei mindigis nagy mozgásban voltak, a nyelv, kultúra keveredése így nyilvánvaló, az ottani házasdási szokásokról nem is beszélve :DDD. Akár mindkét népcsoporthoz, az uráli, valamint a sumér néphez is lehet közünk, cáfolni nem lehet. Fölöslegesnek is tartom efelől a vitát.

Majd szólok ha meganulok időutazni, és akkor majd részletesen elmondok mindent a témáról :DDD lol

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#394) Loha válasza Steelheart (#393) üzenetére


Loha
veterán

Fölöslegesnek is tartom efelől a vitát.


Vita sosem fölösleges, kivéve ha értelmetlen dologról szól a vita. Aki alaposan utánanézz a témáknak, az sok érdekes dolgot tanulhat meg a keresgélés közben. Nekem pl. sikerült felfrissítenek a csillagászati, és a magyarok származásával kapcsolatos ismereteimet, amik csak hasznomra válhatnak... :)

(#395) snakekiller2 válasza Steelheart (#393) üzenetére


snakekiller2
csendes tag

''Nem tudom például, hogy a tudósok miért tartják teljesen biztosnak, hogy a magyar nép őse jött északról.''

Nem tartják. Szerintük mindössze ennek van a legnagyobb valószínűsége.

(#396) snakekiller2 válasza Loha (#392) üzenetére


snakekiller2
csendes tag

: ))))))))))))))))))))))

(#397) snakekiller2 válasza badbrother (#388) üzenetére


snakekiller2
csendes tag

''Na ebben a mondatban van egy ellentmondás. Ki találja meg? ''

Ellentmondást nem érzek, mindössze a kettő jelző között nincs összefüggés.

(#398) Lest4t válasza LuckyLuciano (#379) üzenetére


Lest4t
aktív tag

A te hozzállásod se semmi , ismerem a ''fajtád'' . Még jó, hogy nem ismerlek . Mondták már , hogy túlzott önszeretetben szenvedsz? ( ha már nincs mást ) Gondolkoztam kérek már autógrammot :)) Azért ilyen lekezelően írni ... de mind1 nem érdekel, idegesíts mást.
Az meg hogy kétszer annyi vagy mint én :DDDDD hát maximum , ha valami böhöm nagy 150 kilós csávó vagy , mert iq-ban kedves barátom nem sokat nézek ki belőled.

(#399) Cathfaern válasza Lest4t (#398) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Megkérlek hogy hagyd abba a személyeskedést, nincs helye a fórumon.

(#400) Loha válasza Cathfaern (#399) üzenetére


Loha
veterán

Az igazsághoz azért hozzátartozik, hogy Cardinella alias LuckyLuciano kezdte az egészet, tehát SZVSZ vagy mindkettőt... vagy egyiket se... :o

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.