Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- gerner1
- Klaus Duran: HP wifi nyomtatás+ win11.
- droidic: [Memory Leak] Az agy defragmentálása
Új hozzászólás Aktív témák
-
"A számítógépet logikus dolgokra lehet programozni. Előre nem ismerhető szeszélyek meghatározására nem alkalmas.": próbáljunk meg az sql témakörben maradni.
Az algoritmus abszolút egyszerű: van egy tábla az adatbázisban, ahova a főnök beírja azokat a napokat, amikor valamiért nem az alapértelmezett nyitvatartás van. Ezt törvény szerint 60 nappal előre kell megoldani, tehát nem mindig írják bele egy évre előre. A szabály annyi, hogy ha ebben a táblában van az adott dátumra rendkívüli nyitvatartás bejegyezve, akkor az nem munkanap. Minek bonyolítsam. Amikor naptár szerint hétfő-péntek munkanap és nincs rekord arra a dátumra, az munkanap.
-
nyunyu
félisten
Van lekérdezési rekord limit. Elég csak a munkanapokat egyesével bejegyezni a hr oldal alapján, aztán X1 dátumtól kezdve kérni X2 (vagy X2+1) rekordot, és a legutolsóból kivenni a dátumot. És arra még azt se mondhatja senki, hogy kinézetre csúnya.
Ezért tettem a belső selectbe a row_number()-t, hogy számozza be a találatokat, aztán a külső selectbe meg az rn = 15 feltételt.
Felesleges az egész naptárat visszaadni a frontendnek, ha úgyis csak 1 dátumra van szüksége belőle. -
"Ha adatkezeléssel foglalkozol, nem baj, ha nem akadsz ki azon, hogy gyártani kell pár táblát, amit fel is kell töltened.": ha adatkezeléssel foglalkozol, nem baj, ha nem csinálsz felesleges munkát magadnak.
2. Ha adatkezeléssel foglalkozol, akkor a redundáns adattárolástól üvöltve menekülsz.
Szerk: nem csak az a nap marad ki, amit a hr portálon közölnek. Az is kimarad, ami helyi okokból nem munkanap vagy nem teljesértékű munkanap. Pl. egy rakás cégnél karácsony és szilveszter között takarékon vannak.
-
nyunyu
félisten
Ne bonyolítsuk ennyire túl, hogy korrekciós tábla, meg json parseolás.
Munkanap tábla karbantartása az max 1 óra/év.
Legalábbis annyi idő alatt dobtam össze DBFiddlében, úgy, hogy ágyban a hasamon a laptoppal pötyögök 2 ujjal, és gugliznom kellett a postgre szintaxisát.
Mondjuk arra nem jövök rá, mi a baja a határidő függvényemmel, mert a fordításkori hibaüzenet nem túl beszédes, de biztosan valami triviális szintaxist néztem be, csak Oraclehoz szokott szemmel nem tűnik fel.
-
Új hozzászólás Aktív témák
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Jövedelem
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- World of Tanks - MMO
- NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti / 3070 / 3070 Ti (GA104)
- Androidos tablet topic
- Milyen légkondit a lakásba?
- Amazfit Bip 6 - jót olcsón
- Hálózati / IP kamera
- Vezetékes FEJhallgatók
- További aktív témák...
- iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4052, 94% Akkumulátor
- Készletkisöprés! Microsoft Surface Laptop 5 i5-1245U 16GB 512GB 13.5" TouchScreen 1 év garancia
- www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro Max 512GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4089
- BESZÁMÍTÁS! SAPPHIRE B650M R7 8700F 16GB DDR5 512GB SSD RTX 4060Ti 8GB Zalman S2 TG ADATA 600W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest

