- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- bobalazs: Microsoft Copilot és hasonló hülyeségek egyszerű kigyomlálása /örök megoldás/
- sziku69: Szólánc.
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sh4d0w: Nyitlocker
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Taci
addikt
válasz
martonx
#5131
üzenetére
Már fontolóra vettem, ha másért nem is, hogy lássam, ott is ugyanez-e a sebesség. Plusz ugye a Weblap készítés topikban szolgáltatóválasztásnál az Azure-t ajánlottad.
Egyelőre nem köt semmi a MySQL-hez, csupán pár lekérdezésem van, aminek jól (gyorsan) kellene működnie (az itt tárgyalt a legfontosabb), ezekben meg annyira nem lehet semmi specifikus, vagy ha igen, akkor van alternatívája.
Teszek egy próbát vele. -
nyunyu
félisten
válasz
martonx
#5131
üzenetére
Kérdés, hogy azokból a free megoldások (Oracle XE, SQL Server Express) mennyire használhatóak az ő céljaira, hiszen pár magra meg pár GB RAMra vannak korlátozva, és az adatbázis lehetséges mérete is korlátozott, ez többmillió soros táblákhoz kevés lehet.
Oracle XE:
- 2 szál
- 2GB RAM
- 12GB tárterület
- 3 DB (séma?)SQL Server Express:
- 4 mag
- 1GB RAM
- 1MB puffer
- 10GB tárterületMindenesetre egy próbát megérnek, hogy melyik hogyan hasít a gépeden.
Más kérdés, hogy a MariaDBs szintaxist, adattípusokat biztosan át kell majd írni PL/SQL-re vagy T-SQL-re.
Amennyire múltkor nézegettem a MariaDBt, szintaxisa inkább az Oracle szintaxisához áll közelebb.Nem tudom, hogy hoztad létre az ID mezőket a táblákban, ha autoincrementesek, akkor egyszerűbb lehet az SQL Server Expresst használni, mivel Oracle még mindig szekvenciákat használ, amit neked kell manuálisan
kezelni.PostgreSQL-t nem vágom.
Új hozzászólás Aktív témák
- Keresünk iPhone 12/ 12 Mini/ 12 Pro/12 Pro Max
- Beszámítás! MSI Thin A15 B7VE FHD Gamer notebook - R5 7535HS 16GB DDR5 512GB SSD RTX 4050 6GB W11
- Eladó Honor Magic 7 Lite 5G 8/512GB / ÚJ HÁTLAP / ÚJ KIJELZŐ / 12 hó jótállás
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad 40AS USB-C Dock Gen2 (akár 3x4K felbontás)
- Bomba ár! Dynabook Portege X30-L-K - i7-1260P I 8-16GB I 256-512SSD I 13,3" FHD I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

