Hirdetés
- eBay-es kütyük kis pénzért
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- GoodSpeed: Márkaváltás sok-sok év után
- D@reeo: Pi-hole és a Telekom Sagemcom F@st 5670 DNS beállítása
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- GoodSpeed: A RAM-válság és annak lehetséges hatásai
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szmeby
tag
válasz
bambano
#4743
üzenetére
Szerintem ez csak egy házifeladat.
Már eleve életszerűtlen, hogy egy rakás fontos dolgot nem vesz figyelembe. Illene ellenőrizni, hogy a teljes rendszer egyenlege egyáltalán pozitív-e. Ha nem, akkor el kell dönteni, hogy inkább a kis hiánnyal rendelkező üzletek készletét optimalizáljuk és hagyjuk a nagy hiánnyal küzdő üzletet megdögleni. Vagy a nagy hiányra összpontosítunk és a kis hiánnyal rendelkező üzletek majd megoldáják valahogy. Teljesen más megközelítést igényel a két üzleti igény.
Ha feltételezzük, hogy a teljes egyenleg pozitív, akkor is kell egy korlát, ami alatt egyszerűen nem éri meg megmozdulni. Továbbá sokkal jobb minden üzlet készletét egy átlagos érték felé közelíteni. Vagyis ne a 0 hiány, 0 többlet legyen a cél, hiszen, ahogy te is mondtad, a raktárkészlet állandóan forog: ha csak a nullát tűzzük ki célul, akkor az első vásárláskor újra negatívba fordul, ami optimalizálási igényt kényszerít ki... abszolúte nem hatékony.
De még az átlagos szint sem feltétlenül optimális, hiszen egyes üzletek forgalma historikusan nagyobb, másoké kisebb, így érdemes ez alapján egy átlagtól való korrekciót alkalmazni. Ami aztán további problémákat szül, mivel egy tűpontosságúra optimalizált rendszerben - amennyiben az ember elfelejt gondoskodni az utánpótlásról - nagyon könnyen a teljes rendszer szintjén fellépő hiány alakulhat ki nagyjából ugyanabban a pillanatban.
A feladat nem veszi figyelembe az üzletek egymástól való fizikai távolságát, a megközelíthetőséget. Nagyon szépen hangzik, hogy egy db procedure megmondja, hogy a kettes id-jú üzletből vigyünk át 50 bizbazt a 14-es id-jú üzletbe, de ha ezek a város két végén helyezkednek el, akkor az ész nélküli ide-oda szállítgatás felzabálja a profitot. Arról nem is beszélve, hogy az ezt intéző munkavállalók azt fogják kérdezgetni, hogy ki volt az az idióta, aki ezt így kitalálta... és teljesen jogosan fogják megkérdőjelezni az értelmét.
A való életben ennél sokkal komplexebb feladat egy elosztott raktárkészlet optimális fenntartása, marhára nem egy temptáblával megoldható probléma. Mármint megoldható, csak az olyan is lesz. Ízlés dolga, kinek mit vesz be a gyomra ugye.

Új hozzászólás Aktív témák
- Amit látnod kell 80’ – 90’ évek, egész estét betöltő mozi filmjei.
- Steam Deck
- Apple asztali gépek
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Battlefield 6
- Scalperektől félti RAM moduljait a Framework
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Arc Raiders
- iPhone topik
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- Asus laptop E1504F Ryzen 3
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 1st - i7-6G I 8GB I 256SSD I 14" WQHD Sérült I HDMI I W10 I CAM I Garancia
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B85M-G B85 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


