Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) gg72 válasza Mr.Csizmás (#700) üzenetére


gg72
veterán

Én lehet kipróbálnék egy-két dolgot tőlük.

(#702) Mr.Csizmás válasza gg72 (#701) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

én is, + nagyobb tételnél osztódik a posta, meg talán adnak kedvezményt is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#703) gg72 válasza Mr.Csizmás (#702) üzenetére


gg72
veterán

OK, hátha kedvet kap még valaki.

(#704) nyikszi válasza GIJoe (#697) üzenetére


nyikszi
őstag

Pirított hagyma: Összetevők: 75% vöröshagyma, növényi olajok (olajpálma, napraforgó), búzaliszt, étkezési só.

Semmi E nincs benne :N Én csináltam már pirított hagymát, ugyanezekkel csinálom, csak pálmaolaj nincs benne :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#705) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Üdv!

Valaki nem tudja, hogy jobb minőségű söröket melyik nagy áruházban lehet kapni?
Máskor volt a lidl-ben is 6-os csomagban dán belga meg német sör válogatás.
Egyesével is jók lennének.

(#706) Lackki válasza koxos:8] (#705) üzenetére


Lackki
senior tag

Dunakeszi auchanban szinte a legtöbb belga sör van, amit a belga sörházban néztem.
De van német is

[ Szerkesztve ]

Privátot hamarabb észreveszem

(#707) Mr.Csizmás válasza koxos:8] (#705) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

soproni 1895, ha más nincs.

három alap összetevő, nyista kukorica, csakis saalzer komló, csak hűtsd be, mert melegen hengerfejes mellékíze van.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#708) koxos:8] válasza Lackki (#706) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Oké, megnézem őket amit mondtatok.
Jövő héten úgyis megyek az auchanba.

[ Szerkesztve ]

(#709) Maximum1 válasza Mr.Csizmás (#707) üzenetére


Maximum1
őstag

Az fincsi nagyon, ezt kóstold meg, nekem nagyon bejön: Soproni IPA.

(#710) Mr.Csizmás válasza Maximum1 (#709) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

köszi :R reklámokon már néztem.

Müzlire egy jó tipp:

Lidl müzlisor szélén van 579 ft / 1000 g, Crownfield sajátmárkás (gondolom valamelyik neves beszállítótól), de a lényeg, hogy 32% szárított gyümölcs van benne, és csak 20,2 g / 100 g cukor. illetve a Frui & Nut mazsolásban csak 11,1g ez az érték. (szeretem az ilyen tejjel, joghurttal felöntős dolgokat, de a túl sok cukortól undorodok)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#711) maestro87


maestro87
őstag

Valami megfizethető fluoridmentes fogkrémet tudtok ajánlani? Kinek mi vált be? :R

(#712) krizmo_ válasza maestro87 (#711) üzenetére


krizmo_
addikt

Himalaya-t szoktunk használni (más márkát is, de ilyen általában mindig van itthon), gyakran van olyan, hogy a 100g-os mellé ajándékba adnak egy 50g-os fogkrémet is. A Rossmann-ban most is van ilyen.
A fogfehérítős változat is szoktuk venni. Jó fogkrémek...

[ Szerkesztve ]

(#713) maestro87 válasza krizmo_ (#712) üzenetére


maestro87
őstag

Erre gondolsz? Ebben is van fluorid, igaz természetes de szerintem akkor is fluorid. És most egy picit a sok fluoridos fogkrém után ráállnék a mentesre.:) Árban ez még jó is lenne, de a 2000Ft-os natúr Himalaya az már nekem sok.

(#714) krizmo_ válasza maestro87 (#713) üzenetére


krizmo_
addikt

Ebben nincs fluorid: Sparkly White Herbal. Ezt jónak találtuk, de van még néhány Himalaya fogkrém amiben nincs fluorid, nem tudom neked mik az igényeid, de talán találsz megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

(#715) customer114


customer114
senior tag

Csak így offba a "fluoridról". Az elmex amino-fluorid formában tartalmazza pl. ettől is ugyan úgy féltek?

(Csak mert sok esetben, ha ilyet látok az az eset jut eszembe, mikor a glükóz-fruktóz szirupra fintorogtak az üdítőitalon, mikor 2-3 fánk mellé itták azt)

(#716) maestro87 válasza krizmo_ (#714) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, Rossmann-on ez nem volt feltüntetve. Mondjuk picit drágának érzem.

customer114: Állítólag többet árt a fognak mint használ, nekem meg elég gyengék a fogaim, így kipróbálnám. Én sem szeretem az ilyen összeesküvés elméleteket, én pl. a vaj kontra margarintól akadok ki, de abban lehet valami, hogy nem egészséges mindig fluoridos fogkrémeket használni.

(#717) Aidan85 válasza maestro87 (#711) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Parodontax classic-ban sincs fluorid, 900-1200 Ft között mozog az ára. Mondjuk ez kicsit drágább, de legutóbb párom ilyet rendelt a barátnőjétől.

(#718) customer114 válasza maestro87 (#716) üzenetére


customer114
senior tag

az ilyen összeesküvés elméleteket, én pl. a vaj kontra margarintól akadok ki...

Te most hülyéskedsz, ugye? :D Ha tudod a kettő közt a különbséget, akkor nincs benne összeesküvés elmélet.

(#719) Dluinet válasza customer114 (#718) üzenetére


Dluinet
nagyúr

annyira, hogy két éve (vagy három) befenyítették a margarin gyártókat, hogy tovább szemetet már nem gyárthatnak. Így kellet változtatniuk a gyártási eljáráson (az olcsó szemét gyártót ki kellet dobni) egy drágább módszerre.

"az Unilever-től újabb információkat kaptunk. Ezek szerint a jó minőségű margarinokat ma már a modern gyártási technológiájuk révén nem hidrogénezett növényi olajjal készítik, hanem természetes összetevőkből: ilyenek lehetnek például a növényi olajok, a pálmazsír (ami szobahőmérsékleten is szilárd, ezért nincs szükség a hidrogénezés technológiájára) és / vagy kókuszzsír, így transzzsírokat is csak minimálisan tartalmaznak. (Ezt a legtöbb gyártó fel is tünteti a csomagoláson, az Unilever margarinjainak transzzsírtartalma 0.5% alatti, ami messze megfelel a WHO előírásainak."

Hidrogénezett növényi olajjal készülteket én továbbra is kerülném.

Gyarori tévhit, hogy a margarin egy iparilag “mesterségesen” előállított élelmiszer, amit ráadásul hidrogénezett növényi olajból készítenek.

A margarint ezzel szemben a “születésekor” az 1800-as évek közepén kézzel készítették, az ipari gyártás a XX. századra vált elterjedtté. A II. Világháború táján a vaj pótlására hozták forgalomba sok országban. A margarin térhódításában szerepe volt a vajhoz viszonyított fajlagosan kedvezőbb árának és a fogyasztók számára kedvezőbb reológia-, állománytulajdonságainak ( hidegen is könnyen kenhető, míg a vaj “törik”) is. Mára a margarint a többi élelmiszerhez hasonlóan főként ipari körülmények között állítják elő, de akár otthon is lehet margarint készíteni, ha nem sajnáljuk rá az időt és az energiát. A margarint jó minőségű növényi olajokból, természetes növényi zsírból és vízből készítik. A jó minőségű margarinokban nincs hidrogénezett növényi olaj, hiszen a modern gyártási technológiák során már nincs szükség rájuk. Mint minden élelmiszernél, a margarinnál is döntő jelentősége van a felhasznált nyersanyag minőségének, tisztaságának. Az olajok hidrogénezése egyébként megnöveli a termékek eltarthatóságát és íz-stabilitását. Jelenleg a hidrogénezett növényi olajokat főként a sütőipar, a cukrászat, valamint a csokoládé étbevonat készítői használnak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#720) maestro87 válasza customer114 (#718) üzenetére


maestro87
őstag

Nem. Egészségre nem káros, sőt eszerint a vaj egészségtelenebb is. :DDD
De Dluinet leírta a lényeget, változott az eljárás így már tényleg nincs mitől félni.

(#721) xxxjjjkkk válasza maestro87 (#720) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

addig is, a ket doboz piros marlboro karosabb volt, mint napi 2 margarinos kenyér
sokan sok dolgot túllihegnek, közben sokkal alapvetőbb dolgok hiányoznak
akinek nem inge...

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#722) Ciccuka válasza maestro87 (#716) üzenetére


Ciccuka
veterán

Évek óta csak Weleda fogkrémet használok.

A margarin szinte már műanyag: vaj vs. margarin

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#723) windlord


windlord
őstag

Vitaminbol van olcso es jo?

(#724) bobalazs válasza windlord (#723) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én csak c-vitamint szedek, 1000 mg-os, 100 db.os 2000 ft. körüli áron, ennyit megér hogy elkerüljön az influenza.

(#725) Mr.Csizmás válasza bobalazs (#724) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+1

én is ezzel tolom.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#726) lord_m válasza bobalazs (#724) üzenetére


lord_m
senior tag

Itt most akciós, ráadásul postapontra ingyenes bármi. Én innen rendelek vitaminokat, de azt hiszem, ezt az oldalt már korábban is javasoltam. :)
[link]

(#727) gg72 válasza bobalazs (#724) üzenetére


gg72
veterán

+1 szavazat erre, csak mi az 500mg-osat szedjük váltogatva ezzel: [link]
Mindkettőt a gyógyszerész sógorom ajánlotta és tényleg nagyon jól beváltak, lekopogom... ;)

[ Szerkesztve ]

(#728) Laox válasza gg72 (#727) üzenetére


Laox
aktív tag

De ezek helyett itt van pl. EZ, ami nagyobb dózisban tartalmazza a vitaminokat és árban ugyanott van.

(#729) gg72 válasza Laox (#728) üzenetére


gg72
veterán

Nekünk bevált a másik kettő és árban szerintem jobb is (2500 Ft a kétféle doboz, összesen 145db).

[ Szerkesztve ]

(#730) Laox válasza gg72 (#729) üzenetére


Laox
aktív tag

A belinkelt vitamintabletta nagyobb dózisban tartalmazza a vitaminokat, minimálisan drágább, mint az általad linkelt. Emellé itt van EZ, ami olcsóbb is, így (pontosan nem sázmoltam utána), de elhanyagolható mértékben talán még olcsóbb is.

Mellesleg ezeket a Scitec és a Biotech gyártja, ami a világ két legnagyobb gyártója, minden élsportoló az ő cuccaikat szedi, tehát minőségben is megbízhatóbbak szerintem, mint egy kis magyar faluban lévő gyáré. Persze ez egyáltalán nem biztos, de a nagyobb mennyiségű vitamin, kedvezőbb ár és a nagy múlt szerintem inkább ezek felé billenti a mérleget.

Amúgy van ILYEN is, ami 30 napra naponta összecsomagolva egy rakat dolgot tartalmaz. Szerintem ezt is érdemes megnézni.

(#731) Zeki válasza Laox (#730) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#732) xxxjjjkkk válasza Laox (#730) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Scitec és a Biotech gyártja, ami a világ két legnagyobb gyártója

jujjj, még abc sorrendben sem, utoljára pár éve a scitec valami 146.fele volt a listán, az ne tévesszen meg, hogy itthon csak ezeket reklámozzák, az usa piacról le is vonult, kozep europaba
a minden élsportoló sem helytálló, de ennek olvass utána ha érdekel, nem akarom szétoffolni a topicot

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#733) customer114 válasza xxxjjjkkk (#732) üzenetére


customer114
senior tag

Offold csak én is akartam hasonlót írni róla. :D

(#734) Mr.Csizmás válasza xxxjjjkkk (#732) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a kollega által linkelt builder vita pack létezik más gyártóknál is? egész korrekt összeállítás. [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#735) Laox


Laox
aktív tag

Amúgy ugyanezen a helyen éppn féláraznak egy kis zsírégetéshez hozzásegítő kombót, a Revex-szel viszont vigyázni, üt mint a bika, úgyhogy eleinte tényleg 1 darabbal érdemes kezdeni reggel. :)

(#736) ktommy91 válasza Mr.Csizmás (#734) üzenetére


ktommy91
addikt

Én Scitec Multi Pro-t szedek évek óta, hasonló ehhez a builder pack-hoz. Ár/érték arányban elég ütős. A trükk ehhez az árhoz annyi, hogy lengyel piacra szánt terméket küldenek, de ugye nem a felirat a lényeg. Egyébként 100%-ig korrekt bolt, szoktak termékmintát is küldeni.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#737) xxxjjjkkk válasza Mr.Csizmás (#734) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

A packokról itt már megemlékeztem.
Majd minden gyártónak van ilyesmi terméke. Egy élsportolónak esetleg kellhet.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#738) Balages74 válasza Aidan85 (#717) üzenetére


Balages74
csendes tag

Parodontax classic-ot sokszor lehet a nagyobb multikban duplacsomagos akciókban kapni, egész 750-ig lemegy az ára tubusonként. Kicsit elsőre nehéz megszokni az ízét, habzását, de ha egyszer megvolt, a hagyományos habzó, édeskésebb fogkrémek valami borzasztónak tűnnek.

Balage

(#739) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

üdv,

whiskyhez gránit, vagy hasonló mélyhűtős hűtőeszköz van az ikeában/jyskben/stb. helybenjárós helyen? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#740) -secret- válasza Mr.Csizmás (#739) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jyskben mint ha láttam volna...

(#741) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Hengermalom Tesco (Újbuda center)

Dreher 05.liter citromos 4,5%-os sör 70ft. Még van másfél tálcányi.
KÉP

BB totyikból átemelve!

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#742) szekra válasza MADcat (#741) üzenetére


szekra
őstag

Ide is írom a félreértések elkerülése végett, ez nem citromos sör. :N

(#743) MittuDomain_ válasza szekra (#742) üzenetére


MittuDomain_
őstag

UPDATE:
A polcon már nincs (nem miattunk), de a hűtőben találni. Ott 250ért van kiírva, de nyugi, 70ért megy az. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#744) lord_m válasza MittuDomain_ (#743) üzenetére


lord_m
senior tag

Ma néztem Köki Tesco-ban, le is csipogtattam, de sajnos 229 Ft. volt...

[ Szerkesztve ]

(#745) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok!

Lildbe, 25től, lesz mizo kávé, dobozos. Még nem ittam, de sztem nem lehet rossz, ennyiért pláne, mert 220 alatt még nem láttam sehol. 169 lesz.

Aldiba vettem pezsgőtablettát. veww&active
A C-vitaminos nagyon ízlik, ribizli meg valami ízesítésű. Kétszáz valahány forint volt asszem. Nem tudom, máshol mennyi melyik jobb. 20 db, és 5 deciben oldva még bőven bően jó.

(#746) DJGABI válasza Sterilzona (#745) üzenetére


DJGABI
addikt

a flat white szörnyű. vagyis, nem vagyok nagy kávészakértő, de nem jött be. mondjuk talán nem a legerősebbel kellett volna kezdeni

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#747) Mr.Csizmás válasza Sterilzona (#745) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ez melyik?

amúgy lidlből a 330 ml-s milbona, ha nem vagy nagy kávés, akkor egy napi adag kettéosztva, ha infúziós vagy, mint én, hogy előtte nincs mérhető pulzusod, akkor meg úgyis megfelelő :D

aldi-ban jó a papírpoharas, meg a sima poharas, utóbbit preferálom, mert nem megy teli minden szösszel. :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#748) Sterilzona válasza Mr.Csizmás (#747) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Hogy érted melyik ?
az új mizo kévéital. Biztos láttad plakáton, tvbe, rádióba. Több íz van.
Még nem ittam.
Köszi, aldist majd megkóstolom. Amúgy nagyon ritkán iszok ilyet. De csak azért mert egész nap innám, plusz, nincs rám hatással.

(#749) Mr.Csizmás válasza Sterilzona (#748) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

tényleg nem tudom :N ismerem a tehénkemintás kakaójukat, madártej, stb., a Milli-nek van kávéja, jegeskávéja...

ritka állatfajta vagyok, mert tévét nem nézek (2010-es választások után megadta magát :DDD), rádióból meg németet hallgatok :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#750) Sterilzona válasza Mr.Csizmás (#749) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Semmi baj. Én se nagyon tvzek. Madártejt imádom, a mizósat. Mákos búrkiflivel. Te jó ég.
[link]

Hogy tanultál meg németül ? Mennyi idő egy minimum megértem mit akarnak szint ? Tanfolyam segít? Vagy inkább bele a mély vízbe ?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.