Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#7051) hito válasza Dolphine (#7050) üzenetére


hito
nagyúr

Most kifejezetten a Vegashoz kapcsolódóan kérdezem :) Nem nagyon használok már más videó editort.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7052) Dolphine válasza hito (#7051) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem tudom, hogy a VCE-t mennyire használja ki a Vegas.
Én nem csak videóvágó programra gondoltam, hanem pl. az OBS-re, vagy TopazLabs termékeire, stb.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7053) buke


buke
tag

Sziasztok! Mi okozhatja azt a problémát, hogy egy hang és kép szempontból tökéletes szinkronú (win10 alap lejátszón), 1óra 50 perces mp4 videót betéve a Vegasba (16) már a preview-ban lejátszásnál késik a kép a hanghoz képest nagyon zavaróan. A videó legvégén viszont ennek a jelenségnek nyoma sincs, azaz minden újra tökéletes. A renderelés után is ez a helyzet. Az eredeti videó 1080p48 felbontású, twitchről töltöttem le és drasztikus rövidítés miatt vágnám. A project fájlban az fps-t 30-ra állítottam. Előre is köszönöm a javaslataitokat !

[ Szerkesztve ]

(#7054) hito válasza Dolphine (#7052) üzenetére


hito
nagyúr

Végül 1060 6GB lett belőle. Nvidiával már dolgoztam, ismerem, nincs meglepetés :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7055) Dolphine válasza hito (#7054) üzenetére


Dolphine
addikt

Szerintem jól döntöttél. Az nvidia nvenc sok más programmal is jobban együttműködik.
Az más kérdés, hogy most a VGA-k ára horror! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7056) MrChris válasza buke (#7053) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha a videófájl 48fps akkor miért állítod a projectet 30fps-re?

Szemléltetve van két db 10cm hosszú cipzárod, egyiken 48 fog van, másikon 30. Elkezdjük összehúzni őket másodpercenként egy fogat zárva, így a 48 fogas le fog maradni. Másrészt hogyan tudnád a 48 fogat beleilleszteni a másik 30 fogába? Max úgy ha a 48-asból kicsípkedsz.

(#7057) buke válasza MrChris (#7056) üzenetére


buke
tag

MrChris: szia, igazad van nyilván, bár látom a twitch adásokból (1080p60) készült összefoglaló videókat, ahol nincs már ott a 60 fps, tehát valahogy redukálták arányosan. Viszont én most átállítottam,de a probléma továbbra is megvan sajnos. :(

(#7058) hito


hito
nagyúr

Srácok! Twixtor nem használ GPU gyorsítást? Kísérletezgetek eGPU-val, amiben egy Asus Strix 1060 GB kártya van és azt nézem, hogy NVENC gyorsítást kiválasztva ugyanaz a render time, mintha Intel QSV-t használok (Intel Iris 940).

NV-t választva majdhogynem tétlen a 1060 (1-2%) :U

Twixtor csak a procit izzasztja?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7059) hito válasza hito (#7058) üzenetére


hito
nagyúr

Úgy látszik igen, mert sima 4k => 1080p render time NVENC-t használva 8mp, míg Intel QSV-vel 48mp :( Tehát nincs gond, Vegas szépen használja a 1060-at az eGPU-ban.

Be lehet valahogy fogni vajon valahogy a 1060-at Twixtor együttműködésre?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7060) MrChris válasza hito (#7058) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elvileg a 6-ostól már használ GPU-t, de elég régen játszottam ezzel.

(#7061) hito válasza MrChris (#7060) üzenetére


hito
nagyúr

Megnézem nálam melyik van fenn. Mindenesetre ha ezért meg kell venni a 6-ot, akkor marad a q..va hosszú rendet time inkább :D Köszi az infót! :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7062) hito válasza hito (#7061) üzenetére


hito
nagyúr

Na teszteltem a free verzióval. Elvileg ez már a 7-es. Tényleg csökkent a renderidő érezhetően, de nem olyan drasztikus mértékben mint ahogy azt a gyártó előadja (5-8x gyorsabb).

24-25 percről 18-ra csökkent. Ez sem rossz, de jobban örülnék a felének ;] 1660 new NVENC codechez telepíteni kell valamit, vagy ezt out of stock tudja a rendszer, ha ez a kártya van benne?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7063) hito válasza hito (#7062) üzenetére


hito
nagyúr

Hopp, én voltam a figyelmetlen. Van már egy GPU kapcsoló a pluginbe, nem állítottam ON állásba. És láss csodás, mégis hozza azt a gyorsulást, amit ígértek! :Y :C :C

25-ről 5 percre, ne ez nem semmi ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7064) MrChris válasza hito (#7063) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ugye ugye! Öröm és bódottág!
Neat videónál is van kapcsoló.

(#7065) hito válasza MrChris (#7064) üzenetére


hito
nagyúr

Nobel díjat a fejlesztő(k)nek! :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7066) bandika0626


bandika0626
senior tag

Ez a twixtor mire jó?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#7067) hito válasza bandika0626 (#7066) üzenetére


hito
nagyúr

Őőőő.....déjá vu érzésem van :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7068) MrChris válasza hito (#7067) üzenetére


MrChris
nagyúr

:D

(#7069) MrChris


MrChris
nagyúr

Most dolgoztam volna a Vegassal i5 9600/NV1070 hardveren és 20fps a preview, nagyon nincs támogatva az Nvidia. A video 1080/25p/10bit 422FHD, 32 bites a project, két LUT-t már nem visz el reeltime, mert csak a proci dolgozik. Persze megfordult a fejemben, hogy betennék egy AMD kártyát, talán a 2GB is elég lenne, viszont nemtom mennyire működne két kártyával a gép és program. NV-ről menne a monitor és az AMD dolgozna. Az egész kizárólag a Vegas miatt...

(#7070) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Gopro/drón/telefon 4k videok vágására használom a programot. A Vegas jelenleg ssd-n van, de a rendelerés hdd-re megy. A kérdésem, az lenne, hogy külső ssd-re történő renderelés kb mennyit gyorsítana a folyamaton?

(#7071) MrChris válasza ssgt1981 (#7070) üzenetére


MrChris
nagyúr

Semmit sem gyorsítana. Nem az adathordozók adatsebessége a szűk keresztmetszet, hanem a CPU és GPU.

(#7072) fede94


fede94
tag

4k 3840*2160/25p videot rendeltem vegasban, de kicsit mindig szaggat a 4 k tv-n. Melyik renderelést és milyen beállításokat ajánlotok? Ezeket próbáltam, de a beállításokat alapon hagytam, mert nem értek hozzá, mi mit jelent:
XAVC long 25 p, HEVC 25p, Internet 4K 25p
Köszönettel.

(#7073) MrChris válasza fede94 (#7072) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lehet hogy nem bírja azt a kodeket a TV-d. Vagy keress rá ilyenekre.

(#7074) fede94 válasza MrChris (#7073) üzenetére


fede94
tag

Köszi. annyira ne vészes, inkább olyan min amikor streamet nézek.
Elég lenne ha valaki megírná ő hogy rendereli a 4 k, 25p mp4-ben felvett videót.

(#7075) MrChris válasza fede94 (#7074) üzenetére


MrChris
nagyúr

Bár 4k-ban is videózok, de rendernél downgradelek 2k-ba Lagarith-al lossless tömörítve, majd ebből csinálok lejátszhatót ffmpeggel, abba a formátumba ami kell. Nálam csak rövid családi projektek vannak. Ha csak gyorsan kell valami akkor Vegasból továbbra is x264 nekem a nyerő, biztos megoldás. HEVC-vel eddig csak szívtam.

(#7076) fede94 válasza MrChris (#7075) üzenetére


fede94
tag

a végeredményed ez alapján 1920*1080 lesz? próbálom megkeresni majd ami írtál a programon belül. eddig fhd be mentettem m2ts be, gondoltam ezt fokozom uhd-ba (3840*2160).

(#7077) MrChris válasza fede94 (#7076) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen, FHD. Lagarithot külön kell telepíteni, a Formats-ban a Video for vindows-t kell kiválasztani, Templates-ben valamelyikre kattintasz és beállítod az értékeket és a Video format-ban találod meg a Lagarithot.
Az alábbi hozzávetőleges bitsebesség lesz FHD esetén:
RGBA: 614 MBPS RGB/8bit
RGB: 614 Mbps RGB/8bit
YUY2: 364 Mbps YUV 4:2:2/8bit
YV12: 298 Mbps YUV 4:2:0/8bit

Az x264 is free, hasonlóan tudod elérni, paraméterezni, fontos a Zero latency...
Az ffmpeg is free, parancssoros. :D De le lehet egyszerűsíteni és akkor a legkönnyebb használni content menüből...

Ha ezeket használnád és elakadsz akkor megpróbálok segíteni.

(#7078) fede94 válasza MrChris (#7077) üzenetére


fede94
tag

Köszönöm, de szerintem maradok a már bevált m2ts fhd nél, ha nem megy a 4k

(#7079) flash-


flash-
veterán

üdv
soundforge-ban nekem volt noise reduction plugin, ez a vegasban a pluginoknál is benne volt, most reinstall után már nincs pedig feltelepitettem a soundforge-ot is..
hogy kell beletenni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7080) donw3ga


donw3ga
senior tag

Sziasztok, Vegas Pro 18.0-ban ha LUT filter használok az alábbi kép hiba jelentkezik renderelés után.
Mi okozhatja a gondot?
GIF [link]
Youtube [link]

(#7081) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

1.18-nál mire kattintanak? Hogyan vonták össze a két sávot?
link

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7082) TommyX_ válasza Dolphine (#7081) üzenetére


TommyX_
őstag

Make a Composting child menüpontra, ami Vegas 19-ben :
A sáv elején, a 3 vonalas menüben található.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#7083) Dolphine válasza TommyX_ (#7082) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm! :R
Vajon a 17-ben is benne van valahol? :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7084) TommyX_ válasza Dolphine (#7083) üzenetére


TommyX_
őstag

Most néztem meg, abban is ugyanott van.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#7085) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyo!
Lenne egy kérdésem. Mit kellene beállítanom és hol, hogy a renderelés végén ne veszítsek a nyers videó minőségéből?
4k60FPS-es videókat készítek a telefonommal, amik mind telón, mind gépen elég jól sikerülnek (képminőségileg), ám vegasba összefüzés majd renderelés után elég pocsék lesz.
Mindenhol (ahol tudom) 4K-ra rakom, qualityt bestre, etc, de nem jó. Elnézek valamit, vagy kéne valami codec?

Első próbálkozásom mind a Vegassal mint a videózással, szóval ha lehet hülyebiztosan kérem :D
Néztem amúgy már alap videókat, és igyekszem is úgy beállítani, de vagy az igényeink nem egyeznek a feltöltővel, vagy nem tudom, mert nem jó valami :B

Hjaa, meg olyan az elkészült anyag mintha picit fel lenne gyorsítva..
Elklikkeltem volna valamit? :F

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7086) MrChris válasza Sirandrish (#7085) üzenetére


MrChris
nagyúr

Esetleg ha feltennél egy pár másodperces mintát akkor könnyebb lenne segíteni. Ezeket az előre definiált render profilokat nem szoktam használni, franc se tudja mi nem passzol bennük a forrás videóhoz.

(#7087) Sirandrish válasza MrChris (#7086) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát itt a feltöltött (feldolgozott) videó egy jelenete...ez a pocsolya..
És ez itt pedig az eredeti anyag..(35mega)...azért van pici különbség...azt szeretném hogy ne legyen. :B

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7088) MrChris válasza Sirandrish (#7087) üzenetére


MrChris
nagyúr

A feltöltöttnél frame probléma lesz, vagyis egy adott fps felvétel másmilyen képkockaszámúba van belepréselve/széthúzva, amit intrepolálással hidal át, ettől elég ocsmány.

Az eredeti felvételed nem 60fps, hanem 29.97-nek írja a Vegas. A project és render beállítások mindig egyezzenek meg a forrás videó képkocka számával. Különben a 'hiányzó' képeket elkezdi kiegészíteni a két egymást követőből. Ettől lesz furcsa szellemképes.

Ha kirenderelem MAGIX HEVC/AAC MP4/ Internet UHD 2160p 29.97fps-be akkor normális marad. A GPU támogatott kodek gyengébb minőségű mint a lassú CPU-s, ez főképp gyors mozgásoknál látszik meg, széteső blokkosodás formájában.

(#7089) Sirandrish válasza MrChris (#7088) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszönöm az infót. Ezt mindenképp kipróbálom!
Printeltem egy képet...itt állítsak valamit?

Illetve oké hogy a CPU-s lassabb, de ennyivel? GPU-val lerenderelte 6-8 perc alatt, a CPU-sra több mint egy órát ír :Y

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7090) MrChris válasza Sirandrish (#7089) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elvileg ez a beállítás ennek megfelel.

GPU rendernél azért nem olyan vészes a helyzet, kivágtam két képet, bal a cpu, jobb a gpu. Középen a levelek láthatóan posterizált blokkos, meg kissé színfoltos, míg a cpu-s nem.

FPS-re visszatérve, mivel két készüléket használsz az bonyolítja a dolgot, de fontos, hogy tökre azonos legyen a képkockaszám, a felbontás másodlagos. Tehát ha 30 fps akkor mindkettővel úgy videózz, de ha 29,97 akkor meg mindkettőnél az legyen.
Van még egy opció FPS-el kapcsolatban, hogy a videó event-n nyomsz egy jobbgombot -properties és átkapcsolod Disable resample-re, ekkor nem lesznek interpolált képek, csak simán megismétli az aktuálist. Ezt eleve is érdemes használni. A Confirm to Project Frame Rate-el, pedig kényszeríted, hogy ha a project 25fps és a videód 29,97 akkor is 1 project képre 1 videókép essen, így egy lassítás érhető el. 60fps->25fps-re már egészen látványos.

(#7091) Sirandrish válasza MrChris (#7090) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah majd holnap megnezem ezeket is :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7092) Sirandrish válasza MrChris (#7090) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ilyen lett!
Sokkal jobb ez tény, de a mozgásnál mintha nem lenne 100as. Azzal tudok kezdeni valamit?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7093) Dolphine válasza TommyX_ (#7084) üzenetére


Dolphine
addikt

:R
Nagyon köszönöm!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7094) Sirandrish válasza Sirandrish (#7092) üzenetére


Sirandrish
legenda

Próbáltam finomítani..a minőség már csak-csak rendben van, de a lassú mozgások "akadoznak", míg a nyers videón nem. Azzal kéne valamit kezdeni!
Valami ötlet? :F

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7095) MrChris válasza Sirandrish (#7094) üzenetére


MrChris
nagyúr

A gépeden lejátszva a renderelt videót is ilyen akadozós?

(#7096) Sirandrish válasza MrChris (#7095) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igen, viszont a forrásanyag nem olyan..
Ezen a jeleneten (balról jobbra úszik) pl nagyon látszik..
Az eredeti viszont ilyen..

Itt még minőségbéli különbségek is vannak, de azt ha minden igaz már sikerült orvosolni, viszont még mindig "akad"! Az eredeti sokkal smoothabb(folyékonyabb), vagy nem tudom hogy mondjam, de szerintem látszik..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7097) MrChris válasza Sirandrish (#7096) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen látszik. Letöltöttem a youtubeost is..., ha egy lejátszóban megnyitod az akadozós rendereltet és tudod léptetni képkockánként jól láthatóan kiderül az akadás oka. Az elején minden 4. kép duplán kerül bele, de van ahol meg minden 8. duplán szerepel. Valamiért továbbra is több képet akar kevesebb képből, így kipótolja. Csak arra kéne rájönni miért.
A Project properties-ben a Frame rate ugye 29.97?

Bedobtam a két videót Vegasba, de bárhogy renderelem nem lesz akadós. Nálam már volt olyan, hogy egy olyan videó került bele ami szintén elrontotta az egyenletes képváltást, meg olyan is, hogy egy mp3 okozott hasonlót. Azt át kellett konvertálnom wav-ba.
Nincs jobb ötletem mint újra felépíteni a videót. Egy üres projectbe betenném az első snittet és alá a zenét, majd renderelnék belőle 10másodpercet, majd playerben leellenőrizném van e dupla képkocka... így haladnék. Olyan is előfordult hogy egy fájl valójában hibás volt és elcseszte az egész projectet.

(#7098) Sirandrish válasza MrChris (#7097) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igen a frame már 29.97...
Próbálkozom akkor tovább...hátha :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7099) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

hello, innen onnan 1-2 reszletet ki kellene vágni egy videobol. de szeretném ha a minősége és nagysága ugyan olyan lenne, hogyan lehetséges ez?
mire lekonvertálom, kis kocka lesz, kb. 10x kisebb, miért?! hogylehet ezt lekonvertálni hogy a minősége és nagysága 1:1 aranyban legyen meg ugyanugy?!!!

(#7100) MrChris válasza BUZZLGHTYR (#7099) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor a project és render beállítása legyen azonos a felhasznált videó felbontá, képsebesség és kodek paraméterekkel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.