Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#6251) MPowerPH válasza TTomax (#6250) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem attol meg a cpu-t leterheli. Vagy nem? Aramot ugyan ugy felveszi, nem tudom hogy a cpu-val kommunikal e.

mod: Megprobalom. :K Persze a legjobb lenne, ha tudnek rajta annyit fesziteni, hogy kiugorjon a slotbol.

Sajnos magat azt a jelenseget, hogy tobb kartyaval miert kell a cpu-nak tobb fesz adott orajelhez, nem ertem. Pontosan azt, hogy a kommunikacio miatt van ez, vagy maga a kartyanak az aramfelvetele+fizikai jelenlete mar alapbol ezt eredmenyezi.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6252) TTomax válasza MPowerPH (#6251) üzenetére


TTomax
nagyúr

Akkor biztos nem... a venti az menni fog rajta,de rendszernek láthatatlan lesz,tehát cpu igénye sem lesz...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6253) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!Nvidia geforce GTX650-es gpu-m van. Kb,két hete vettem észre, hogy egy videokártyához tartozó file ( C\users\felhasználónév\AppData\Local\Temp\Sha34E4.Tmp) veszett tempóban ír az ssd-re.Kb. 800-900 B/sec-el. Két és fél óra alatt kb. 4,5 gb.-al csökkent a szabad helyem az ssd-! Ezt minden nap eljátsza! Az erőforrás figyelő szerint Nvidia capture server process a bűnös ebben.Hogyan tudnám ezt kikapcsolni, mert ilyen tempóban kinyírja az ssd-t.A gépen Bitdefender TS van és a szerint nem vírus, ill.többféle online scanner-el átnézettem, tiszta.Előre is köszönöm a válaszotokat.Üdv.

(#6254) club4ghz


club4ghz
csendes tag

Csáó mindenki. 970 SLI-hez milyen tápegységet vegyek?

(#6255) club4ghz


club4ghz
csendes tag

Ezen az oldalon luxus válaszolni?

(#6256) Bakus válasza club4ghz (#6255) üzenetére


Bakus
tag

Legalább 750w-osat vegyél biztos ami biztos. A márka rajtad meg a pénztárcádon múlik, de azért ajánlott a jobb fajta tápegység (seasonic, fsp, evga, corsair és társaik.)

Ui.: Nem kell hurrogni ha nem kapsz rögtön választ, ez egy fórum amelyet mindenki saját belátása szerinti időben olvassa, és válaszolnia se kötelező senkinek.

"A víz örök, de a gép változik"

(#6257) S.Zoliy


S.Zoliy
tag

Sziasztok. Szeretném bővíteni a gépemet, de költséghatékonyan :)
[link]
ilyen az alaplapom és egy nvidia gts450 van benne. Arra gondoltam, hogy rakni kellene bele még 1 videókarit de az alaplapba csak 1db 16x pci express van a másik 1x pci express. Jól tudom, hogy így nem működne a dolog?

(#6258) club4ghz válasza S.Zoliy (#6257) üzenetére


club4ghz
csendes tag

Felesleges. :) Mi a szarnak még egy olyan hulladék vga a gépbe? :)) Nemhogy gyűjtenél 1 jobbra ami feleannyi hőt termel és még erős is ésemellé GDDR5 memóriájú és legalább 2-3GB-os. Gts 450 lejárt korszak. EGY Ps1,PS2 szintjét sem hozza. Nemhogy PS3,PS4/XBOX ONE.

[ Szerkesztve ]

(#6259) S.Zoliy válasza club4ghz (#6258) üzenetére


S.Zoliy
tag

Nem mindenki költ a gépére 100 ezreket és nem is mindenkinek van szüksége felesleges költésre.
Én egy kérdést tettem fel ami arra irányult, hogy olcsón egy kis +teljesítményt érjek el és nem arról szólt, hogy meghallgassam milyen szar ez a kártya..

(#6260) juliabrilke válasza S.Zoliy (#6259) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha eladod a mostani kártyádat, akkor kis ráfizetéssel rakhatsz bele egy erősebbet.
Viszont egy pci-e 1x-es foglalatban nem sokkal lenne gyorsabb a géped.

(#6261) club4ghz válasza S.Zoliy (#6259) üzenetére


club4ghz
csendes tag

Értelek. De csak akkor lennne érdembeli fejlődés. Hülyeség még egy gts 450-et belerakni :) Nem kell százezreket de egy 660/270x már untig elég.

(#6262) TTomax válasza S.Zoliy (#6257) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem tudja a lap se az SLIt,se a CFet... igy hát mindegy milyen slot van rajta,te egy vgat tudsz benne használni,tehát neked nem opció egy második vga,csak ha lapot is cserélsz...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6263) S.Zoliy válasza TTomax (#6262) üzenetére


S.Zoliy
tag

Köszönöm szépen a tanácsokat!

(#6264) OddMan


OddMan
őstag

Két egymástól eltérő teljesítményű kártyát van értelme SLI-be rakni? Például egy GTX 780Ti-t és egy GTX770-et?
Köszi!

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#6265) TTomax válasza OddMan (#6264) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nincs,és nem is lehet. :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6266) Menyus16459


Menyus16459
csendes tag

Sziasztok! :)

Éppen épülgető SLI konfigomhoz kérnék segítséget.

Lenne egy i7 4790k és 2 darab MSI GTX 480. Ezekből szeretnék egy SLI-t összepattintani.
Mekkora tápot ajánlanátok hozzá?

Válaszotok előre is köszönöm. :R

U.S.M.C. forever! Semper Fi / Ha nem lenne komoly a szándék nem keresnélek... Ha már írnak pü-t, arra illik mihamarabb válaszolni... :-)

(#6267) TTomax válasza Menyus16459 (#6266) üzenetére


TTomax
nagyúr

Single Rail, 850W + minöségi.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6268) Dákesz


Dákesz
tag

Sziasztok
AZ alabbi alaplap tudna kezelni AZ sli-t?
Crossfire AZT tamogatja miben mad az sli?
Asrock b75m pro3

(#6269) FID


FID
őstag

Sziasztok. Van 2db Quadro 2000 kártyám [link]. Fel is ismeri őket a gép! De miért nem látom az sli opciót a driverben?

Vagy ez az sli nem az amire én gondoltam? :DD [link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#6270) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Sziasztok !

Sli rendszerben a vram összeadódik ? Vagy is a játék fel tudja használni mind a 2 kártya vramját ?

Vagy csak az első vga vramja dolgozik ?

Érdekelne hogy hozzú távon melyik éri meg jobban gtx 960 sli vagy 970. ??

[ Szerkesztve ]

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#6271) Taposo válasza PsycHo88 (#6270) üzenetére


Taposo
aktív tag

A Vram soha nem adódik össze ! Mindkét kártyán dolgozik a Vram, de csak is a saját forrásából. Mindenképp az egy kártyás megoldást válaszd, ám ha teheted inkább GTX 980 legyen.

(#6272) Abu85 válasza PsycHo88 (#6270) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

AFR-ben nem, de nem AFR koncepciónál elérhető, de erre csak a DX12 és a Vulkan kínál szabványos megoldást. A korábbi szabvány API-k nem jók.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6273) Taposo válasza Abu85 (#6272) üzenetére


Taposo
aktív tag

De nem AFR esetén meg ugyan úgy fejlesztőn múlik hogy alkalmazza-e az adott játék porgramba ami ugye plusz fejlesztési, tesztelési idő amit max 10 csapatból 1 fog kihasználni talán. Erre az több kártyás rendszerre már rég nem érdemes áldozni !

(#6274) Abu85 válasza Taposo (#6273) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A DX12-ben és a Vulkanban AFR is a fejlesztőkön múlik. Lesz egyébként egy Linked mód a DX12-ben, de elég sok effekttel nem kompatibilis. Például az új Frostbite-ban az élsimítással, tehát vagy Linked AFR-t használnak élsimítás lehetősége nélkül, vagy csinálnak egy olyan rendszert, amin aktiválható az élsimítás is.
Igen az látszik, hogy a fejlesztőket az IGP+dGPU érdekli, de a piac szerencséje, hogy mindkettőhöz ugyanazok az alapok kellenek a motorban, tehát nem fogják megtiltani a dGPU+dGPU-t, hanem hagyják működni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6275) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!

Eddig még nemtalálkoztam ezzel a kérdéssel..több kártyás rendszer építésének felmerülésekor...
Nem azonos Vram mennyiséggel rendelkező, DE azonos típusú kártyák esetén pl milesz?
Tehát pl lenne egy 4gb-os és lenne egy 2gb-os verzió..a Vram úgysem adódik össze...
Ettől függetlenül a második amin a kevesebb vram volna...kifuthat a vramból míg a másik nem és ugyanúgy okozhat belassulást? vagy rosszul gondolom:)

Köszönöm! :R

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#6276) Taposo válasza Apollo_21 (#6275) üzenetére


Taposo
aktív tag

Ilyen esetben abszolút nem fog működni az SLi, csakis azonos nagyságú vram esetében !

(#6277) Apollo_21 válasza Taposo (#6276) üzenetére


Apollo_21
addikt

De miért ne menne?
Mivel a 2gpu-s rendszer fittyet hány..legalábbis felhasználás szempontból a Vram mennyiségre, akkor mit számítana az alap müködésben?
lesz egy 4gigás kártya meg egy 2es...nemadódik össze..mindenki a sajátjából étkezik...tegyük fel a játéknak is elég akár a 2is..akkor? miért ne indulna vagy müködne egyáltalán?
Kifejtenéd? mert ezigy most számomra magas:D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#6278) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#6277) üzenetére


Apollo_21
addikt

Remek..a crossfire..részleget is böngésztem ez ügyben kicsit...ott azt írja..hogy a kevesebb memóriával rendelkezőt fogja "alap"nak venni mint ahogy eltérő gpu és memória órajelnél is ugye..tehát amin kevesebb a memó az az elsődleges vmiért..hiába ott a +2gb-t a másikon:D
Így már más...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#6279) Taposo válasza Apollo_21 (#6277) üzenetére


Taposo
aktív tag

Nos nekem csak régebbi szériákból voltak SLi rendszereim ott ilyen elrendezés esetében(4Gb+2Gb) nem működött. Az újabb szériáknál mint pl. a tiéd is elméletileg működne, de akkor a nagyobb mindig a kisebbhez igazodik igy mindkét kártya 2Gb használna csak ki, viszont hogy ez működni-e fog arra csak 50% esély van. Lehet pont ilyen tipusú, de más márkájú kártya működni ilyen kivitelben, de lehet pont a tiéd nem fog ilyen elrendezést én nem mernék bevállalni. Az hogy ez miért igy működik azt csak NV mérnökei tudnák elmagyarázni.

(#6280) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!
Hol lehet olyan táblázatot találni,hogy mit-mivel lehet SLI-be tenni? Jelen esetben pl egy GTX 960 és egy GTX 950 kerülne egymás mellé. Ez működne így?

(#6281) Hoku


Hoku
csendes tag

Sziasztok!

Bővíteném a gépem, hogy egy kis játékra is jó lehessen. SSD is tervben van, de az egy másik topic.

A gépem az alábbi:
alaplap: ASROCK B75M
processzor: Intel core i5 2400k
videó: ASUS ENGTX550 Ti/DI/1GD5 PCIE
hűtés: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2
táp: FSP FSP400-60APN
memória: KINGSTON 8192MB DDR3 1333MHz CL9 KIT KVR1333D3N9K2/8G
ház: SHARKOON Vaya
rendszer: Win7 Pro 64-bit ... Lehet egyszer lesz win10.

A kérdésem az volna, érdemes-e SLI-ben gondolkozni ezzel a kártyával (úgy olvastam csak ugyainlyen jó mellé), vagy ehelyett olcsóbban kijön mondjuk egy új, erősebb videókártya vásárlása? (Ha mondjuk értelmes áron el is lehet még passzolni a jelenlegit, erre is elfogadok egy gyors értékbecslést. :) )
Esetleg más ötlet költséghatékony fejlesztésre?

Előre is köszönöm a segítségetek!
Üdv, Hoku!

(#6282) fauv


fauv
őstag

Üdv !

Arra szeretnék választ, hogy ha 2 db 960-as 2 GB-s kártya Sli-be van kötve, akkor mind a 2 kártya külön dolgozik a 2x2 GB nem adódik össze, de mégis, hiszen külön -külön de csak mind a 2 Vramja részt vesz benne.

Ugye arra hivatkozva, hogy ha 1 kártyát használ az ember egy 4 Gb-osat, akkor simábban fut a játék, nincsenek benne micro laggok,mint ha 1 db 2 Gb-s kártya lenne.

A kérdésem az lenne, ha 2 db 2 GB-os kártyát Sli-be kötök, mind a 2 kártya dolgozik, akkor ez az úgy nevezett micro lagg megszűnik, hisz 1 kártyára kevesebb teher jut, szal megegyezik akkor egy 1 db-os 4 Gb-s kártyával? Engem csak a micro-lagg szempont érdekel /

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#6283) berochh


berochh
csendes tag

üdv az lenne a kérdésem hogy ha sli-be kötök két gtx 960 2gb -át akkor össze adódnak e a vramok száma?
és mekkora táp kellene hozzá?

(#6284) fauv válasza fauv (#6282) üzenetére


fauv
őstag

Tárgytalan.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#6285) Borzoló


Borzoló
senior tag

Pf eleg haldoklos topic...leporolom...
Hi
Abit in9 32x max lapba szeretnek sli t.
Sajnos a 750ti nem tamogatja tamogattjaa dolgot pedig tetszik a 60w tdp. Tuti szandekosan...
Szal olcso, keveset fogyaszto, aranyat sz@ro(vicc) vga k kellenenek. Amiket kihajt egy megcibalt x5460 xeon.
Ill. Irhatnatok par jo gamet ami jol muzsikal sli alatt.

Elore koszi a tanacsokat!

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#6286) teratti


teratti
senior tag

Üdv!
Az a kérdés merült fel bennem, hogy SLI-t csináljak vagy jó lesz egy két GPU-s kártya, egy Asus MARS760-4GD5 is. No, meg még fent áll, hogy a 8320-as proci nem-e gyengécske hozzá igaz 4,5 GHz-en megy. :R

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#6287) Borzoló


Borzoló
senior tag

Valaki? :U

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#6288) Hulk-Zsolt


Hulk-Zsolt
csendes tag

Gtx 960 2g Sli , Gigabyte g1 + Asus Strix elméletileg 2-2 g sak és a 970-et meg eszik :) :C

[link]

(#6289) goro1000


goro1000
aktív tag

[Van egy ilyen lapom] de csak crossfire-t támogatja.Meg lehet valahogy hackelni hogy mennyen benne két nvidia kártya?[Kettő ilyen kártyáról van szó]

[ Szerkesztve ]

(#6290) Interceptor válasza Hulk-Zsolt (#6288) üzenetére


Interceptor
addikt

A linkelt videót elnézve nem nagyon látom, hogy megennék, 2-3 fps az eltérés és van ahol egál.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#6291) goro1000 válasza Interceptor (#6290) üzenetére


goro1000
aktív tag

Még a gtx 950 sli is néhol elkpja a gtx 970-et. Gtx 950 sli
Egy kicsit nézd át.

[ Szerkesztve ]

(#6292) Interceptor válasza goro1000 (#6291) üzenetére


Interceptor
addikt

Miről akarsz meggyőzni? Első link alapján biztosan nem építenék 960sli-t nagyobb táp+ drágább lap is kell és 2-3 fps különbség csak a javára. A második 950sli-s tesztnél öt játékban elenyésző 2-5fps a lemaradása a 970-nek(mondhatni egál), másik két játékban viszont elveri a 950sli-t és egy játékban marad le jobban csak a 970. Ezeken kívűl gondolom több más nem tesztelt játéknál is előfordulhat, hogy rosszul használja ki az sli-t. Nem feltétlen éri meg a 970 ellenében, amit még jól is lehet húzni. Hangsúlyozom ez csak az én véleményem. Viszont ami biztos megkajálásról szó nincs :N

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#6293) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!

A GX480-am mellé szeretném a GTX460-as karimat betenni SLI-be,de csak PhysX kártyának tudom a driverben kiválasztani.

Régen nem volt gondom ezzel,ezért nem tudom,hogy mi keressek,ami hiba lehet.

Driver,összekötőkábel,game... ezek mind jók erre a feladatra.

Köszönöm!

(#6294) Gregusz


Gregusz
újonc

Azt szeretném kérdezni, hogy érdemes-e egy gtx 760-as videókártyát összekötni egy gtx 960-assal?(ha lehetséges-e egyáltalán még sose csináltam)Ha igen akkor egy 650W-attos táp elég hozzá?

(#6295) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Szia ! A 960 és a 760 nem fog menni SLI-ben !

Nekem pedig az érdekelne hogy a Játék a másodlakos kártyának a Vramját tudja használni ?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#6296) TTomax válasza djyuri (#6293) üzenetére


TTomax
nagyúr

A GTX 480,és a GTX 460 biztosan soha nem ment SLIben,erre soha nem volt lehetőség.

(#6295) PsycHo88
A kérdésedből úgy gondolom,hogy nem tudod hogyan működik az SLI.A páros képkockák az egyik kártyától jönnek a párátlanok pedig a másiktól.Ez a tipikus AFR amit az SLI is használ. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6297) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Köszönöm ! Ha tudnám akkor nem kérdeztem volna .

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#6298) djyuri válasza TTomax (#6296) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

Köszönöm.

Ui.: Nem ezek voltak nekem összekötve...még réges-réges messzi-messzi galaxisban a 6600gt 7600gt körül...
Meg nem mondom mik voltak pontosan,de pontosan nem voltak egyformák.

De most már upgradéltam magam és beláttam,hogy ez nem fog menni. Fizika kártyának használom jenenleg a 460-ast és így is 20 fps-t ugrott a dying light :R (35 körül tengett előtte és most 55-60 )

(#6299) Shaza


Shaza
senior tag

Helló!
Az lenne a kérdésem hogy két gtx 980 ti -hez milyen proci szükséges?

(#6300) TTomax válasza Shaza (#6299) üzenetére


TTomax
nagyúr

Milyen felbontáson játszanál?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.