Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7401) Atuska75 válasza Retro DJ (#7400) üzenetére


Atuska75
tag

Stroboszkóppal lőttük be, tehát valószínűleg most van jó hangja

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#7402) gs20 válasza Retro DJ (#7397) üzenetére


gs20
tag

Pedig de.
Sőt, amit én sem nagyon akartam elhinni: 90-nél kevesebbet eszik mint 80nál.
Igaz, én játszottam a fúvókákkal korábban, de az eredmény az, hogy 2600-2800 körül van egy olyan tartomány, ahol nagyon jól megy és fogyaszt.
75-80nál határozottan erőlködik ötödikben, nyomni kell nek mondjuk harmad gázti, 90-95nél viszont kb 1cm-t kell csak nyomni a gázt, és vidáman megy.
Úgy gondolom oka volt, hogy miért lett 93-tól a rövid váltó alap a favoritokban is.

E=MZ²

(#7403) gs20 válasza Atuska75 (#7398) üzenetére


gs20
tag

Az elosztó tengely 2 db-ból van, a két darab egy vállas kapcsolóidommal kapcsolódik egymáshoz. A felső elosztótengelyhez a kapcsolóidom úgy csatlakozik, hogy mind az idomon, mind a tengelyen van egy asszem 5ös furat, és át van dugva egy stift. Na a tengelyben a furat verődik ki, és vele együtt a stift kopik el.
Megoldás: elosztó szétszed, tengely felhegeszt CO-val, idommal összepasszít, új furat kifúr, új stift, és öröm-bódottág, évekig újra jó az elosztó :)
Már 3 elosztóval játszottam ezt el:) (2 a 2 favoritban+1 tartalék)

E=MZ²

(#7404) Atuska75 válasza gs20 (#7403) üzenetére


Atuska75
tag

Igen ugyan ez fog vele történni csak azzal a különbséggel hogy, nem hegedálunk hanem egyszerűen csak felfúrjuk 7-esre bele megy az új stift és kész. Viszont itt nem csak ezzel van baj hanem az alsó fogaskeréknek a stiftjével is. Ott ugyan ez lesz csinálva és megy tartalékba. :D :C

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#7405) gs20 válasza Atuska75 (#7404) üzenetére


gs20
tag

Az kemény lesz, mert az elosztótengelyre húzott menesztő edzett, nem tudom hogy fogod kifúrni...

E=MZ²

(#7406) Atuska75 válasza gs20 (#7405) üzenetére


Atuska75
tag

Majd az esztergályos megoldja. :D :D

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#7407) vecsepapa


vecsepapa
csendes tag

Villanyosok segítség. :O :O :O :O :O
A szép kék ledezésem meghalt a kapcsolófények + a műszerfalban is 3 meghalt.
Ennyit tudtak volna azok a ledek vagy mitől hánytak be?

"1.3, 8 szelep, 62 ló+1 marha :D"

(#7408) Sanyo91


Sanyo91
csendes tag

olyan gyors kerdesem lenne hogy nalatok kotelezo-e a holanc?,mert keszulok magyarba es hirtelen nem tudom(a valaszotokat elore is koszonom)

(#7409) Atuska75 válasza Sanyo91 (#7408) üzenetére


Atuska75
tag

Csak bizonyos esetekben kötelező és olyankor ki van táblázva egyébként nem kérik, de ha olyan helyre mész ahol tábla jelzi akkor ott meg büntetnek ha nincs.
De amíg nincs hó addig ezen ne aggódj mert itt csak hófüggő. Az a gyönyörű ebben az országban hogy, még a téli gumi sem kötelező csak ajánlott. :((( Azért van a sok baleset télen mert, sok hülye úgy gondolkozik "egész télen csak 3 alkalommal megyek ki a kocsival arra én nem szerelem fel" Pedig egy úton is érhet meglepetés akár az indulási ponttól 15 méterre is.

[ Szerkesztve ]

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#7410) Sanyo91 válasza Atuska75 (#7409) üzenetére


Sanyo91
csendes tag

Ok,koszonom,de mar utana sikerult megtalalnom a neten nekem is a valaszt,de megis jobb ha megerositenek benne :) .hat a teli gumi nalunk ugy van hogy kotelezo de csak akkor ha az uton ho van,ugyhogy az alol is lehet kibuvot talalni,de nekem az utodon egesz evbe most teli gumi volt ugyhogy nem kell rakosgatnom :D de mar jovore szeretnek nyarikat venni,de muszaly felnit is venni de itt nalunk ami tetszik draga

(#7411) gs20 válasza Atuska75 (#7409) üzenetére


gs20
tag

"Azért van a sok baleset télen mert, sok hülye úgy gondolkozik "egész télen csak 3 alkalommal megyek ki a kocsival arra én nem szerelem fel"
Ne haragudj, de ezzel nem értek egyet.
Szerintem azért vannak a balesetek, mert az a sok hülye nem a téli útviszonyoknak megfelelően vezet: sebesség megválasztása, követési távolság, stb.
Ilyen szempontból még rossz is a téli gumi: a gyökér azt hiszi, hogy felrakta, minden oké, aztán ugyanúgy nyomja tovább mint nyáron.

Ami kiakaszt néha, az a híradó szövege: "baleset a köd miatt" "baleset a hó miatt"... nem a köd meg a hó miatt, hanem azért, mert nem annak megfelelően vezetett a gyökér... :W

Na mindegy. Nekem már fent vannak a téli papucsok, hólánc a csomagtartóban, jöhet a tél. :R
Ja, amúgy van egy garnitúra 155/80-as téligumim eladó, akár favorit felnivel együtt.

[ Szerkesztve ]

E=MZ²

(#7412) Retro DJ


Retro DJ
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap kifogyott a gáz, és átkapcsoltam benzinre. Ezután kis idővel benzinszagot éreztem... :(

Amikor megálltunk akkor az autó körül is megjelent az átható benzinszag... :(

Szerencsésen hazaértünk, egy lámpával nekirontottam az motortérnek, és kiderült, hogy a nyíllal jelölt alkatrésznél szivárog a benzin...

Van ennek valamilyen tömítése vagy csak kompletten cserélhető?

Sajnos erről az alkatrészről pont a forró kipufogóra csöpög a benzin, szóval nem egy életbiztosítás. :(

Retro

(#7413) Retro DJ válasza Retro DJ (#7412) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Jól veszem ki, hogy a gyorsítószivattyú membránja adta meg magát?

Mi a különbség a kettő között szerintetek?

Retro

(#7414) Atuska75 válasza gs20 (#7411) üzenetére


Atuska75
tag

Ez is tény. Mindazonáltal az eredmény ugyanaz: az emberek gondolkodásmódján és vezetési kultúráján kellene változtatni. Az már megint más kérdés hogy az olyan állatok mint aki a múltkor jött mögöttem 110-nél kb 2 méterre az vajon télen, havon milyen követési távot hagy. (bár félek ugyanakkorát) :Y :W

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#7415) Retro DJ válasza Retro DJ (#7413) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Nem vagyok ma tul szerencses, feltettuk a teli garniturat, es az egyik kerek a hasznaltak kozzul ereszt :(.
Kedden vihet gumishoz is a verdat, kiraly...

Egyebkent a teli abroncsokkal nagyon szepen fut a verda, csendesebb lett, meg a kormany is konnyedebb. Nagyon jol fogja az utat, remelem zimaban sem lesz ra panasz...

Retro

(#7416) darius


darius
tag

Itt az ősz, megjött az eső, előbújtak a problémák. Valahol szivárog az ablakmosóm, mert 1 hónap alatt eltűnt 2 liter, és annyit tuti nem locsoltam el. A vízsugár is gyengébb, de szemre nem tudtam megállapítani, hol szökik a folyadék. Tippek?
A másik az ablaktörlő, ami már inkább csak maszatol. 475 mm-est vettem, mert nem voltam tisztában a méretekkel. Használhatom, vagy vigyem vissza mielőbb?

[ Szerkesztve ]

(#7417) Retro DJ válasza darius (#7416) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Szia!

Engem az ablakmosó motor szívatott meg, ott folyt el kb. 4 l :O
Egy kis érzékkel szét lehet szedni, és letömíteni. Persze engedhet még a cső csatlakozásoknál is. Tegyél a csatlakozásokhoz egy papírtörlő darabot, az azonnal megmutatja, hogy ha egy csatlakozás rossz.

Ablaktörlőt keret nélkülit vettem, a sofőr oldalon 500 mm, az anyós csak 475-öst kapott. A gyári méret nekem (90) 450 mm volt.

Retro

(#7418) darius válasza Retro DJ (#7417) üzenetére


darius
tag

Köszi, holnap nekifogok. Az ablaktörlőből próbaképp egyet vettem, majd szépen jön a baloldalra.
Remélem, nem kell babrálnom az ablakmosóval.

[ Szerkesztve ]

(#7419) Retro DJ válasza darius (#7418) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Egyébként 2x500 mm is elfér :)

Retro

(#7420) Mágus2 válasza Retro DJ (#7413) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ki kell cserélni a membránt. Szerintem egyik képen látható sem eredeti, mivel az teljesen fekete gumis.

(#7421) Marczi80 válasza darius (#7416) üzenetére


Marczi80
tag

Nekem kb 1 éve volt hasonló problémám, a ablakmosó motorjának a tömítése engedte a folyadékot. Utángyártottra cseréltem, nem volt drága.

In a world without fences and walls - who needs windows and gates ?

(#7422) Retro DJ válasza Marczi80 (#7421) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Nem régen kérdeztem, 2500 darabja. Legalábbis itt.

Retro

(#7423) Marczi80 válasza Retro DJ (#7422) üzenetére


Marczi80
tag

2 Euroert talaltam (ami kb 600 Ft)...

[link]

[ Szerkesztve ]

In a world without fences and walls - who needs windows and gates ?

(#7424) Retro DJ válasza Marczi80 (#7423) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Csókoltatlak, postával mire ideér, addigra ugyanannyi az ára. :(

Retro

(#7425) Retro DJ válasza Marczi80 (#7423) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Inkább ezt venném, de itthon ezt lehetetlen megvenni.

Link

Retro

(#7426) Mágus2 válasza Retro DJ (#7425) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha ennyire kell, megrendelem neked lekgözelebb, ha fogok rendelni, és majd találkozáskor megkapod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7427) Marczi80 válasza Retro DJ (#7425) üzenetére


Marczi80
tag

Csókollak! Párszor kifejtettem véleményem az utángyártottról. Ez viszont egy olyan alkatrész, ami elromlása max kellemetlen, de nem vészes. Ez másfél éve tart, ráadásul az autó eleje sem úszik az ablakmosóban...

In a world without fences and walls - who needs windows and gates ?

(#7428) Retro DJ válasza Mágus2 (#7426) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Az enyém kafa (mert megcsináltam), szóval ez most nem téma... inkább a membrán ami kicsit mozgatja a fantáziám, hogy hol vegyek, és milyen?!

Retro

(#7429) gs20


gs20
tag

Bocs fiúk, (veletek) inkább nem csókolózok, de én ilyen ablakmosó motort használok már mindenben, évek óta:
http://www.autoalkatreszklub.hu/product_info.php?cPath=77_145&products_id=2731
Olcsó, és gond sem volt még vele, pedig szolgál már 2 favoritban (az egyiben 2db) 1.5 éve, kispolszkiban 3 éve, és szuzukiban 1 éve.
Előny, olcsó, eddig megbízható, és a gyárinál sokkal nagyobb a folyadékszállítása, sokkal jobban veret.
Hátrány: ha egyszer elromlik, ez nem szétszedhető.

(Amúgy én is javítgattam egy ideig a gyárit, fél évig jó volt, aztán megint elkezdett ereszteni...)

[ Szerkesztve ]

E=MZ²

(#7430) Retro DJ


Retro DJ
aktív tag

Az olajdekni és a gyertyák alaltti fedél közlében találok némi olajat. Hiába húztuk érzéssel után a deknit, nem lett jobb, cserélni kellene a tömítést.

Az autószerelő barátom azt mondta, hogy a mai autóknál használt tömítővel bekenjük, és az lesz olyan jó mint a parafa tömítés. Alapvetően én a gyári megoldásokra esküszöm. Kérdezem tőletek, hogy Ti mit alkalmaztok?

Retro

(#7431) Mágus2 válasza Retro DJ (#7430) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Semmit, minden olajcserénél szárazra törlöm.

A szelepfedél alatti parafát gumira cserélktem, ott nem ereszt.
Az olajkád alá csak papír megy, az van ott pasztával, hát nem csont száraz, de nem is folyik orrán-száján.
Pici por mindig odaragad körben a kád illesztésénél, ami azt jelenti, ereszt, de nem vészes. :K

A gyertyák alaltti fedél alá szintén kapni gumi tömítést, az megoldja ott a gondot.

Nekem csak a kád szokott csajtos lenni, de előző tulaj meghorpasztotta alulról, azon sem lepődnék meg, ha nem lenne egyenes. :Y

[ Szerkesztve ]

(#7432) Retro DJ válasza Mágus2 (#7431) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

A kád az eléggé ködöl, a gyertyák alatti rész nem vészes.

Köszi!

Retro

(#7433) rob210 válasza Retro DJ (#7430) üzenetére


rob210
nagyúr

fbs szilikon alapú tömítő anyagot.
nem kell még tömítés se ez bőven elég.

Renault power

(#7434) Mágus2 válasza rob210 (#7433) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A konstrukcióval van baj eleve. a motorblokk aluminimum :DDD , a kád meg vas. Nem egyforma a hőtágulásuk. Akár mennyire fogod vajazni szilóval, ha párszor megmelegíted máris könnyezni kezd. :K

(#7435) rob210 válasza Mágus2 (#7434) üzenetére


rob210
nagyúr

hát nem tudom nekem ezzel volt bekenve egy ml olaj nem jött ki rajta soha, mivel tágul nyúlik megszáradva olyan mint a takony.
ez nem sima sziló kifejezetten ehhez van kitalálva. bírja a hőt még az olajat.

Renault power

(#7436) Mágus2 válasza rob210 (#7435) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Valami márka? Érdekel a dolog. :K

(#7437) darius


darius
tag

Úgy néz ki, hogy csak lelazult az ablakmosó motorról a műanyag cső. Kicsit visszavágtam, visszatoltam.
Először nem akart spriccelni. Az ablamosómotor kábelei útban voltak, ezért leszedtem, vissza meg richtig fordítva csatlakoztattam :N Most már jó.

(#7438) Retro DJ válasza rob210 (#7433) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Az FBS nem olaj és benzinálló :( Attól még működhet, de kocsihoz nem használnám semmi esetre sem!

[ Szerkesztve ]

Retro

(#7439) Retro DJ válasza darius (#7437) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

:C :C :C :) :) :) :C :C :C

Retro

(#7440) Retro DJ válasza Mágus2 (#7436) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Egyszeru tubusos getva:
http://www.kohazy.hu/?id=termekek&product=fbs-szilkonos-ragaszto-tubusos-70-ml&art_id=14914&hj=0&nyelv=hun

Oda is vagyon irva a leiras aljara, hogy a koolajszarmazekok kisse megduzzasztjatjak... :)

Retro

(#7441) rob210 válasza Retro DJ (#7440) üzenetére


rob210
nagyúr

A megduzzasztás, nem jelent oldást.
Nekem most a renault olajdeklije is azzal van felrakva, mert a gyári tömítéseket hiába em be, ez renault betegség.
Amióta ez a "getva" van közte semmi szivárgás.
Nyugodt szívvel merem bárkinek ajánlani.
Drágábban ugyan ezt az anyagot a loctitle is forgalmazza, ha érdekel valakit megadom a típusszámát, de tényleg ugyan ez.

Renault power

(#7442) Mágus2 válasza rob210 (#7441) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Valami ilyen loctite cucc van nekem is az off olajkádja alatt, ott nincs tömítés, csak ez a cucc(gyárilag ilyen). De mondjuk, mindkét felület alumínium. Lehet bepróbálkozom a favinál is, csak ne lenne olyan drága. :((

[ Szerkesztve ]

(#7443) vecsepapa


vecsepapa
csendes tag

Hogy egy kicsit offoljam a témát Retro munkáján felbuzdulva a mai termés. Persze az eredeti állapotról nekem sincs képem :B Max még mikor az autón volt tavaly dísztárcsa nélkül. Ha lesz rá igény előkukázom azt is :D

"1.3, 8 szelep, 62 ló+1 marha :D"

(#7444) Retro DJ válasza vecsepapa (#7443) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Megazsir! Nagyon ugyes vagy!

Retro

(#7445) Retro DJ


Retro DJ
aktív tag

Pajtasok!

Nagyon szomoru vagyok. Atallitottam a legszuro rendszert teli allasba, mert a gaz miatt kivettem a meleglevego harmonikajat. Most, visszatettem es 200 km alatt megvett legalabb 20 liter gazt. Lattam. Mar odauton, hogy dus a keverek, de arra fogtam, hogy hideg a szonda es hulyeseget mutat, de nem :(.
Most, hogy latom az eredmenyt kivettem a csovet es kicsereltem a gyorsitoszivattyu membranjat. Most mar nincs benzin szag.

Ja es meg csinaltattam a gumit is, a fenire rakott suly mellett eresztett a levego. Tisztesseges volt a gumis, nem kert penzt.

Retro

(#7446) vecsepapa válasza Retro DJ (#7445) üzenetére


vecsepapa
csendes tag

Nem én voltam a tettes a porfestő műve az egész :D

"1.3, 8 szelep, 62 ló+1 marha :D"

(#7447) Atyus77 válasza rob210 (#7441) üzenetére


Atyus77
csendes tag

Üdv. urak.

Az Fbs tényleg jó szinte mindenhez ,én is használom ,..de általában Gumiámpasztát használok , annak kicsit keményebb az állaga kötés után ..és szénhidrogénekkel szemben ellenálló.

SKODA FORMAN

(#7448) Atuska75 válasza Atyus77 (#7447) üzenetére


Atuska75
tag

Én is Gumiám-ot használok, minden tömítésre, Eddig nem is volt vele bajom nem szivárog sehol.

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#7449) Retro DJ válasza Atuska75 (#7448) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Occsemmmm atcsaptatok vizszerelonek?

Mar az FBS miatt is feall a szor a hatamon, a gumiam meg egyszeruen... Na de Ti vagytok az iparosok, Ti tudjatok!

A vegen kiderul, hogy a kerekcsapagyba a legjobb az avas disznozsir! Ah....

Retro

(#7450) Atuska75 válasza Retro DJ (#7449) üzenetére


Atuska75
tag

Nem, oda libahájat teszünk. De komolyra fordítva a Gumiám tényleg jó, de csak tömítéssel együtt.

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.