Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) semetka


semetka
őstag

Sikerült szereznem fordulatszámmérőt.
És megvettem azokat a speckós ledeket.
Szerdán be lesz építve minden.
Utánna rakok fel képeket.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#452) rob210 válasza semetka (#451) üzenetére


rob210
nagyúr

Várjuk az eredményt.:)

Renault power

(#453) KisBundi


KisBundi
őstag

Nem tud valaki Favoritba fordulatszám mérőt? Ha igen mennyiért?

(#454) rob210 válasza KisBundi (#453) üzenetére


rob210
nagyúr

:C

Renault power

(#455) semetka


semetka
őstag

Toltuk egy nappal a bütykölést. Holnap rakom fel a képeket.
De lenne itt két gondom.
Az egyik hogy amikor melegre fordul az idő így nyáron a kormány fura hangot ad ki amikor fordulok vele, de csak amikor nagyon meleg van akkor jön elő, hidegben abszolút nincs. Zsírozva volt de mégsem tűnt el a hiba. A másk hogy fékezésnél szuszog a fék ameddig nyomom aztán mikor elengedem akkor abbahagyja. Mik lehetnek a bajok?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#456) rob210 válasza semetka (#455) üzenetére


rob210
nagyúr

Hejj hejj, bajok vannak uram.
A kormány még csak hagyán, mert az a hőtágulástól van és valami műanyag fém találkozás lesz.
Nekem pl a műszerfal borítás ért bele a kormányagyba. (csak melegben)

De a fék az bajos.
Azt nézed meg, mert ha nem tudsz megállnai abból hamar totálkár lesz.
És nem a tv-s műsor.:D

Szóval ha szuszog a fék az azt jelent, hogy levegős de valahol az a levegő bejutott.
Vagy pedig tönkrement a vákumdobodnál a csatlakozó.
Akkor még szuszoghat ha a vákumdobból kijövő cső (fékrásegítő) elreped , vagy maga a vákumdob tönkremegy.

Ellenőrzése a következő képpen.
Járó motor mellett pumpálj egy párat a fékre.
Utánna motor leállít és ugy is pumpálj egy párat.

Ha csak járó motornál csinálja akkor csőcsere vagy tömítettlenség ellenőrzés.
Ha akkor is csinálja akkor a főfékmunkahengernél lehet gebasz ami szerelő.
Otthon a féket ne próbálgasd hallgass rám.

Renault power

(#457) semetka válasza rob210 (#456) üzenetére


semetka
őstag

Köszi a választ, meg fogom nézni ahogy mondtad.
Íme itt a kép a műszerfalról, ilyen lett a nagyteljesítményű leddel:
műszeregység
Ma mindent szétbontottunk teljesen ki volt belezve, ülés ki, kárpit ki.(nagytakarítás 24 év után)
Bekötöttem a fordulatszámmérőt is. Nagyon állat volt így látni az autót.
Reggel 8-tól csináltuk és 6 kor végeztünk.
Majd még agyalok h mit lehetne még tuningolni. :D

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#458) rob210 válasza semetka (#457) üzenetére


rob210
nagyúr

Nagyon szép lett látod mondtam én, hogy van mindenre megoldás:D
Gratulálok.

Sok kosz kijött a szekérből?

Renault power

(#459) semetka válasza rob210 (#458) üzenetére


semetka
őstag

Köszi szépen. Ennyi koszt még nem láttam autóban ami ebben volt, nem tudom hogy ment ennyire a kárpit alá. De mostmár teljesen tiszta. Az üléssel nem vagyok még kibékülve abban annyi por volt hogy nem sikerült teljesen kiütögetni. Kimosom a huzatját és visszarakom rá az legalább valamennyi port visszafog.
Világosban ilyen a műszeregység: [link]
Levettem a fekete műanyagot (elég hosszú idő volt) megcsiszoltam finom papírral aztán políroztam.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#460) semetka


semetka
őstag

Tudtok mondani olyan festéket amivel lefújhatnám a lökhárítókat mert eléggé megvannak fakulva? Hallottam hogy van ilyen csak mondom megkérdem hátha vki használt is már ilyet.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#461) rob210 válasza semetka (#460) üzenetére


rob210
nagyúr

Műanyag vagy fém lökős?
A műanyagra javaslom a glicerint, csodákat tesz vele.
Én a bajusz kapcsolókat kentem át vele amiket teljesen kiszívott a nap tök mattok voltak.
Átkenés után mint az új.:D

Renault power

(#462) semetka válasza rob210 (#461) üzenetére


semetka
őstag

Műanyag a lökös.
Hol lehet venni ezt a glicerint?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#463) semetka válasza rob210 (#461) üzenetére


semetka
őstag

Műanyag a lökös.
Hol lehet venni ezt a glicerint?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#464) semetka válasza rob210 (#461) üzenetére


semetka
őstag

Műanyag a lökös.
Hol lehet venni ezt a glicerint?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#465) darius


darius
tag

Felmerült egy számomra új hibajelenség, és még nem tudom a hiba pontos okát.
Amikor hidegen beindítom a motort, akkor az első 1-2 km-en belül nagyon furcsán jár a motor, mintha remegne. Utána helyreáll a rend, de kezd egyre inkább aggasztani.
A gyertyákat ellenőriztem, jóknak tűnnek, a kábelek és az elosztófedél még féléves sincs. Ötlet?

(#466) rob210 válasza semetka (#464) üzenetére


rob210
nagyúr

Gyógyszertárban is lehet kapni, csak mond meg mire kell, nehogy azt higgyék terrorcselekményre készülsz:D

Renault power

(#467) rob210 válasza darius (#465) üzenetére


rob210
nagyúr

Két dolog lehet azt nézd meg, hogy ha piros lámpánál megálsz akkor fokozódik-e a remegés.
Illetve ha üresben van az autó.
Nagy valószínüséggel a motor tartó bakok elöregedtek és ez okozza a renegést.
Illetve lehet karburátor állítás, hidegen nem kap elég benzint ha felmelegszik akkor meg helyreáll.
Ez autómata szivatóra utalna.
De én ezt a másodikat kizárnám.
Hiszen most jó idő van ez inkább fordított szituban szokott előjönni amikor melegből hideg lesz hirtelen.

Szóval gyanús, hogy motor tartó bak.
De ezt látni hallani kéne, hogy milyen is ez a hang.

Renault power

(#468) semetka


semetka
őstag

Jelentem karosszériásnál van az autó. :D
Kap 2 első sárvédőt, minden hiba ki lesz javítva utánna körbefestve. Ja és mindenhova rakok neki új lámpabúrát, durván meg vannak kopva.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#469) semetka


semetka
őstag

Sziasztok.
Volna egy kis problémám az autóval.
Nem rég átesett egy teljes karburátor takarításon mindeddig szépen ment, de kb 1 hete vettem észre hogy 55km/h és 75km/h környékén elkezd rángatni mint hidegen pedig már meleg a motor. ( a fordulatszámmérőn is észre lehet venni mert olyankor le fel ugrál.) Azt is megfigyeltem hogy 4. fokozatba kb 1800 as fordulaton kezd el rángatni és 3. ban is kb ugyanezen a fordulaton , de 4.ben jobban észrevehető. Kb a gázállás is ugyanaz. Az volna a kérdésem hogy mi lehet a baj? Okozhatja e gyertya vagy vezérműlánc? Gyertya ki tudja mikor volt cserélve, a vez. lánc is meg van nyúlva.
Előre is köszi a segítséget.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#470) Tibry


Tibry
csendes tag

Szia Semetka.Nekem is volt ilyen problémám a favival de elmult.A gyertya mindenképp lehetséges ok de nem biztos.Azért érdemes kicserélni.A gyujtás kábel is lehet a probléma nincs egyenletes alapjárat ,kihagyhat a gyujtás és alacsony tartományban rángat.Én kicsréltem a gyujtás kábeleket s minden ok.Viszont a favinál oldalt van egy kis doboz azt hiszem gyujtáshoz van köze lehet hogy neked is van olyan az a lényeg meg kell nézni a kábeleket ami belemegy ebbe a dobozba lehet megvan törve és ilyenkor nincs egyenletes szikra.1szer kihagy 1szer nem.és igy tovább.Ezeket nézd át de a gyertyát érdemes kicserélni.A lánc nem biztos hogy szerepet játszik benne.
Ja a szelephézagot is állittasd be az is lehet a probléma.További szép napot! üdv: Tibry

[ Szerkesztve ]

(#471) rob210 válasza Tibry (#470) üzenetére


rob210
nagyúr

A szelepekkel biztos nincs baj.
Annak hangja van.
Ez gyertya lesz, de közel sem biztos, hogy ki kell cserélni lehet elég megtakarítani és beállítani az elektróda hézagát.
No és a benzin szintet, kell beszabályozni.
A co és a légkeverési csavarokkal kell majd baszakodnod, mert nagy valószínűséggel az állítódott el.
Szóval, ha kap benzint rendesen nem sokat nem keveset és a gyertya is be van hézagolva, akkor jöhet az elektromos trafó csere a kábelek lemérése és esetleges cseréje.
Valamint a rotor tisztítása, cseréje.
Ha ezek nem oldják meg akkor komolyabb baj van és menj vele szervízbe.
Azaz cseréltesd le a láncot mert elment a vezérlése a kocsinak a megnyúlt lánc miatt.
Bár ennek 0.02%esélyt adok.

Renault power

(#472) rob210


rob210
nagyúr

Úgy látom mindenkinek minden oké.
Jó kis autók ezek, ha nincs meghibásodás:D

Renault power

(#473) Joci77 válasza rob210 (#472) üzenetére


Joci77
csendes tag

csak a sebváltóból dől a lé...váltókar-rúd nál a szimering mellett jön a lé..

(#474) rob210 válasza Joci77 (#473) üzenetére


rob210
nagyúr

Ez amikor megfeneklettem egy csatornafedélen nekem is dölt.
Jó kis meló.
Én inkább feltettem a tartalék váltómat.:D

Renault power

(#475) Joci77 válasza rob210 (#474) üzenetére


Joci77
csendes tag

szerintem nekem is meg lehet ütve mert a szimering és a váltóblokk közül jön a lé ..
ki vettem a tacho fogaskerekét semmi olaj nem látszott hoppsz gyorsan egy litert bele (de nem kell neki) mind ha a fölösleget ott tolná ki.

(#476) rob210 válasza Joci77 (#475) üzenetére


rob210
nagyúr

A váltóolajat tudod, hogy kell ellenőrizni remélem.
Nem szabad túl tölteni elég macerás feladat, demegéri, mert a sok olaj is kárt okoz.
:R

Renault power

(#477) Joci77 válasza rob210 (#476) üzenetére


Joci77
csendes tag

ott néztem volna vízszintes állapotban a fogaskeréknél (4mm) de semmi sem volt benne

majd ha lesz időm lereresztem kiváncsi vaok mennyi az annyi

(#478) rob210 válasza Joci77 (#477) üzenetére


rob210
nagyúr

kb3 liter kicsit kevesebb kell bele.

Renault power

(#479) rob210 válasza semetka (#451) üzenetére


rob210
nagyúr

Ezek 12voltos ledek?
Vagy ellenállással kötöd be őket?

Renault power

(#480) darius


darius
tag

Egy kis javítási tippre volna szükségem kedves uraim. Most mérték a hátsó fék eltérését, és nem volt kevés, 40 % felett. Azt rudom, hogy típushiba, csak azt nem, hogy mit is kellene kicseréltetni. Két éve átestek a dobfékek egy felújításon, ezek szerint mégse stimmel valami.

(#481) semetka válasza rob210 (#479) üzenetére


semetka
őstag

Nem 12 voltos ledek, ellenállással van megcsinálva.

Meg tudod mondani hogy a 120-as skodából hogy jön ki az a kerek műanyag a műszerfalon ahol a levegő jön befele az utastérbe?

U.i : most van az autó vez lánc cserén. :D
Plusz még a gyertyák is ki lesznek cserélve. Aztán lehet tépni. :D

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#482) semetka


semetka
őstag

Visszakaptam a skodát. Vez. lánc kicserélve...... mintha új autót kaptam volna vissza.
Nincsen hangja. Azt hittem hogy leállt a motor mikor megálltam. Mostmár teljesen kész az autó. Műszaki jöhet... :D

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#483) rob210 válasza darius (#480) üzenetére


rob210
nagyúr

Valószínűleg semmit nem kell, kicserélni, csak kell rengeteg idő. amig beállítgatod, vagy állítgatják.
Nekem is ezzel volt a baj.
Én 2 nap alatt állítottam be.
Sokat kell vele szarakodni.

Renault power

(#484) rob210 válasza semetka (#481) üzenetére


rob210
nagyúr

Én úgy tudom, hogy patintós.
De ez nem száz százalék.

Renault power

(#485) darius válasza rob210 (#483) üzenetére


darius
tag

Köszi!

(#486) csab89


csab89
csendes tag

Szevasztok! valakinek van 136L-es Favorit-ja? ha igen akkor segithetne nekem...1 kicsit 'pofássá' szeretném alakitani...lökösök, lámpák, motorháztetö, stb...jo lenne ha tudna valaki segiteni nekem...elöre is köszönöm!
am jo a forum...gratula :)
csáó

Eladó felni favoritra, nagyon szépen mutatnak!!! fehér, 5 ágú! érdeklödni nálam ha érdekel!

(#487) rob210 válasza csab89 (#486) üzenetére


rob210
nagyúr

Helló.
Mit értesz pofásításon.
A kasznihoz is hozzá akarsz nyúlni, vagy csak alap dolgokból szeretnél felszerelni mindent amit lehet?
Sok mindent ki lehet hozni a favóból, csak pénz kérdése minden.
:R

Renault power

(#488) csab89 válasza rob210 (#487) üzenetére


csab89
csendes tag

kiszeretnék cserélni minden lököst, nem gyárira, hanem rendes tuning lökösökre, csak nem találok sehol, én + boltba nem rendelek,mer ugy naon drága lenne...
tudom h sok pénzböl lehet szép kocsit épiteni, de olcsoból is lehet, csak okosan kell csinálni és +keresni a kiskapukat :D

Eladó felni favoritra, nagyon szépen mutatnak!!! fehér, 5 ágú! érdeklödni nálam ha érdekel!

(#489) rob210 válasza csab89 (#488) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát tudom neked javasolni a skoda autó klubot.
Én is tag vagyok ott sok okos dolgot lehet a bolti ár töredékéért venni.
No és a neten is sok mindent lehet találni.
Értem itt a fröccsöntő üzemeket ahol csinálnak hűtőmaszkot, lököst stbstb.... alkatrészeket műanyagból, üvegszálból.

Renault power

(#490) csab89 válasza rob210 (#489) üzenetére


csab89
csendes tag

és pontos cimet tudnál nekem dobni privibe, vagy ha lehet akk itt is jó!
am naon köszi
jah és még 1 kérdés...a kis favom meddig birja a gyürödést ha kinálva van neki? am minden kivan rajt cserélve és felvan ujitva...

Eladó felni favoritra, nagyon szépen mutatnak!!! fehér, 5 ágú! érdeklödni nálam ha érdekel!

(#491) rob210 válasza csab89 (#490) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha minden fel van újjítva rajta akkor nem sokáig.
Egy jól bejáratott motor viszont elég sokáig.
Szinte elnyűhetetlenek ezek a gépek.
Ami gáz az a kihajátsa.
Nem szereti ha megküldik, de létezik fokolt vezérműtengely,kovácsolt vas dugatyúk és könnyített hajtókar, erősített henger és 4:2:1 es leömlő amivel 130 lovat lehet előcsalni a motorból.
Persze ilyenkor már 1.4 es a gép és közel van a 200Km/h hoz a vége.
A fogyasztása pedig 11literhez.
A linket átküldöm.

Renault power

(#492) csab89 válasza rob210 (#491) üzenetére


csab89
csendes tag

köszi a linket
am a felujitást azt nem a motorra értettem, ahhoz nincs hozzá nyulva, csak a beömlöket csiszoltuk ki + nagyobb fujokákat dobtunk bele, szilenteket, gömbcsuklot, kuplungtárcsát + gumiharangokat cseréltünk rajt....szoval ami naon fontos volt...
amit pedig leirtál, hogy mit leeht csinni a motorbol az érdekel is...ugyh felvettelek msn-re ha nem gond, ott kicsit jobban lehet beszélni...

Eladó felni favoritra, nagyon szépen mutatnak!!! fehér, 5 ágú! érdeklödni nálam ha érdekel!

(#493) rob210 válasza csab89 (#492) üzenetére


rob210
nagyúr

Nem gond, de nem találsz Msn-en.
Egy szeretném, ha aktív lenne a forum és más is olvashatná.
Kettő elegem lett a sok beszélgetésből.
Néha terhes volt az msn.
:R

Renault power

(#494) csab89 válasza rob210 (#493) üzenetére


csab89
csendes tag

ja okés, semmi gond...javitsuk csak a forum statiját ;)
csak azt akarom hogyha azokat +csinálom amit leirtál, azt kibirja a kaszni, + a felfüggesztés, rugok, stb...v valamit erösiteni kellene? annyit nem akarok azér egyszerre rákölteni...
am sikerült csináltatnom lökösöket :) 25ér körbe ;) majd jövö 7en állunk neki fujni + minden, ha kész majd dobok fel képet róla :)

Eladó felni favoritra, nagyon szépen mutatnak!!! fehér, 5 ágú! érdeklödni nálam ha érdekel!

(#495) rob210 válasza csab89 (#494) üzenetére


rob210
nagyúr

Képeket várom.
A motor bírja ez a kérdés.
HA azokat mind megcsinálod amiket én elmondtam akkor a gép nagyon zoral lesz.
És erősíteni nem, viszont a rugokon rövidíteni biztos kell.
Már csak azért is, mert letolja a kasznit a kanyarokba a teljesítmény.
Szélesebb felni is ajánlott.
Szóval az uttartásával lesznek gondok, ha a gyárit hagyod fenn mindenből.
:R

Renault power

(#496) csyo


csyo
senior tag

Érdemes e manapság rági ŐS skodát venni?

Legyen szép a napod!

(#497) rob210 válasza csyo (#496) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát mire szeretnéd használni?
Hétköznapi autókázásra, hétvégi autónak, vagy kiállítás és találkozó autónak?
Fel akarod újjítani, vagy kell egy verda amit széthajthatsz?
Szóval sok mindenen múlik.
De egyébként az sem mindegy mennyire ős-ről van szó.
Van olyan amihez alkatrészt sem lehet kapni.
Például 130-as sorozat.
Van olyan mihez fillérekbe kerül az alkatrész például Favorit.
Szóval kicsit pontosíts és segítek ha tudok.
:R

Renault power

(#498) csyo válasza rob210 (#497) üzenetére


csyo
senior tag

Mostanában rálltam arra, hogy régen a trabant, skorda, wartburg, ezek voltak a TOP autók:-D

Ezekkel mentek az autópályán, le a tengerhez, át az országokon.
Sőt, ennél régebbi autók is megtettek ekkora utakat.

Vajon van e egy 18-20 éves autó olyan állapotban, (vagy felpofozható e úgy) hogy teljesértékű autó legyen?

Azaz, mintha ÚJ lenne (mintha 1980 lenne, és most gyártanák éppen)

--

ik a veszélyei ennek? És nem kerül e túl sokba?

Veterán autóra ois gondoltam, az megoldható e , hogy régi külső, új belső (extrákkal)
Külsőre lehet szakadt, de beéül legye kényelmes, megbizható.

Legyen szép a napod!

(#499) rob210 válasza csyo (#498) üzenetére


rob210
nagyúr

Amit te szeretnél az rengeteg pénz.
A veterán autó engedélyt csak úgy kapod meg, ha az autó alkatrészeinek (nem pontos!!!) 80%-a eredeti alkatrész.
Ez pedig horror áron van.
A régi autó felújjítása rendberakása megoldható után gyártott alkatrészekből gond nélkül.
Nem is kerül túl sokba.
De higy nekem azt fogod mondani egy idő után, hogy ebből a pénzből, már vehettem volna egy astrát, seatot,stb.stb.
Ami jobb felszereltségű.

Vagy beledobsz érdekes dolgokat és akkor egyedi lesz.
De ez sok terv és fejfájás. :R

Renault power

(#500) csyo válasza rob210 (#499) üzenetére


csyo
senior tag

köszi az infót, sokkal okosqabb lettem. De nem örülök, hogy módosítanom kell az álmomat:-S

:-(

:O Nekem nagyon tetszenek a régi autók, de azt hiszem le kell mondjak erről.
1980as Skoda az már nem ilyen drága mulatság, ugye?
Arra gondolok, hogy nem lestrapáltan venni egyet, hanem utángyártott alkatrészekkel, stb... mintha új lenne (hogy a szerelése ne kerüljön egy vagyonba)

Vagy ha nem skoda, akkor tudsz e ajánlani más kocsit, ami megy, viszonylag kényelmes is (pl trabant, ki polski kizárva) és nem költük egy vagyont a szerelésére? :R

ui: Korábban régi tűzoltóautót szerettem volna, vagy ikarusz buszt, de lebeszéltek róla. Sok lenne az átszerelése, az ablakai nem zárhatóak rendesen, meg egy vagyon lenne komfortosítani. Emellett meg sokat eszik:-S
Pedig egy csuklós busszal már nagyon baró lenne szelni Európát:-D

Legyen szép a napod!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.