Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) Mesterlovesz válasza oleslie (#21) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

A számolást egyelőre nem értékelem, tényleg költői, meg kell oldani, hogy valamilyen módszerrel számolja a program a share-eket.

Azon már én is gondolkodtam, hogy milyen támadásnak lehetünk kitéve. 1. átirányítják a pool-unkat a sajátjukra, ergó másnak bányászunk egy ideig, amíg rá nem jövök, hogy így van, 2. tárca kérdés.

1. Ezt kivédeni lehet, de mindenkinél van jobb hacker, szóval ha megtörténik, akkor max. volt pár óra ingyen futása a gépeknek. Szomorú, de mivel azért lesz részemről monitorozás napközben, ez tényleg csak egy rövid ideig lehet így.

2. Ahogy én elképzelem, a laptopomra teszem fel a tárcákat, ez pedig csak addig fog a netre kapcsolódni, amíg beállítom az új tárcát, aztán offline lesz, esténként szinkronizálás egy rövid ideig. A pool jelszavakat én sosem tárolom a gépen, tehát a poolban lévő címet nem tudják átirányítani másra. (ha a pool-t törik fel, akkor az más kérdés, annak nincs ellenszere)

3. Azért az, hogy alacsony mennyiségenként kérem a kifizetést a pool-ból és naponta változó érmét bányászunk az segít abban, hogy egy esetleges támadásnál minimalizáljuk a veszteséget.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.