Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) oleslie válasza janos666 (#749) üzenetére


oleslie
aktív tag

viszont ... így belegondolva. linuxon könnyű drivert cserélni menet közben. Végülis elég lelőni az X-et, rmmod, elmozgatni a 14.6-os libeket & modult, berakni a 13.12-es libeket & modult, ldconfig, depmod, insmod, X ujraindít ... hmmm, 7végén el is jáccok vele :)

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#752) janos666 válasza oleslie (#751) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A darkcoinmod/x11mod használata meg van már oldva?
Azt látom, hogy az X13 eleve a "mod" verzióval jött, de mikor néztem, X11-re még mindig a régi darkcoin kerneles sph-sgminer volt izzítva.
Nem lenne esetleg érdemes megnézni az sgminer 5.0-t, ami visz minden X-akárhány cuccot? Most azzal bányászok magamban X15-ös bitblock-ot.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#753) akrobet válasza janos666 (#749) üzenetére


akrobet
tag

Van még olyan scrypt coin amit érdemes GPU-val bányászni??

(#754) oleslie válasza janos666 (#752) üzenetére


oleslie
aktív tag

az sgminer5 sem visz mindent. x13/x11 után pedig képes lefagyni.
nézegettem már. scrypt ezzel sem megy 14.6 mellett. Az említett algokra pedig már van megoldás, eddig is volt.
Sokaknak működött, de néhány embernél problémát okozott, amit nem tudtak/akartak megoldni.
Ennek eredményeként több pool-ból is banoltak minket (ezúton is köszönöm az utolsó 0.0000*1Hs -t is kisajtolni akaró hobbibányászoknak), ebben az esetben pedig senki nem keres semmit.
A stabilitást pedig fontosabb a sebességnél, így visszaálltunk darkcoin kernelre. Aki tudja mit kell csinálni, hogy fusson az x11mod/darkcoin-mod kernel megbízhatóan, az tudja használni továbbra is.
De ezt nem fogom "reklámozni". Akinek megy, használja, aki tudja mit kell csinálni, hogy menjen, csinálja, aki nem ért hozzá, az fogadja el a megbízható megoldást. Ha akar próbálkozhat, kísérletezhet, csak ne nálunk/rajtunk.

szerk.: minhta orvosolták volna az x11/x13 után fellépő fagyási hibát ... majd megnézem ezt is (sgminer5 issues)

[ Szerkesztve ]

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#755) echo001 válasza akrobet (#747) üzenetére


echo001
aktív tag

bocsi a linket nem vettem eszre. :R

Echo

(#756) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Aki windows 8.1 pro-t használ annak előjött már egy olyan hiba hogy akármilyen intensity-t használ, akármilyen alacsony Mhz értékekkel, a gép egyszerűen kilövi az Ati drivert és kifagy?? Tehát nem a miner, hanem az egész gép!

Már 2 napja ezen szívok, hogy 8.1 pro alatt fél óra után kifagy a gép akármit csinálok.

Ötlete valakinek?

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#757) Zizi123 válasza Mesterlovesz (#756) üzenetére


Zizi123
senior tag

En amiota banyaszok (2014. marcius), Win8.1 Pro-t hasznalok 7/24-ben, tobb hetes uptime-al, tehat nyugodtan merem allitani, hogy nalad van a hiba.

Egyebkent melyik ATI driverrel?

(#758) echo001


echo001
aktív tag

x15 banyaszashoz egy 280 x conf hatha segitek valakinek ..
"api-listen" : true,
"intensity" : "18",
"worksize" : "128",
"algorithm" : "bitblock",
"auto-fan" : true,
"temp-cutoff" : "86",
"temp-overheat" : "75",
"temp-target" : "73",
"gpu-fan" : "50-100",
"expiry" : "30",
"gpu-dyninterval" : "2",
"log" : "5",
"queue" : "2",
"retry-pause" : "5",
"scan-time" : "30",
"temp-hysteresis" : "3",
"shares" : "0",
"shaders" : "0",
"thread-concurrency" : "8192",
"gpu-dyninterval" : "2",
"gpu-platform" : "0",
"gpu-threads" : "2",
"gpu-engine" : "1100",
"gpu-memclock" : "1500",
"lookup-gap" : "2",
"gpu-powertune" : "0"

ami fontos a gpu platform gepe valogatja nekem az egyik miner csak 1 vel indult el
sebesseg 2.85 MHS udv

Echo

(#759) echo001 válasza Mesterlovesz (#756) üzenetére


echo001
aktív tag

nekem ezt a x11mod.cl csinalta az elejen mikor kileptem magaval rantotta a gepet is kicsereltem egy fissebre es azota jo igaz ez win7 x64 van de nincs akkora kulonbseg a ket rendszer kozott.

[ Szerkesztve ]

Echo

(#760) Mesterlovesz válasza Zizi123 (#757) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

13.12-es AMD driver.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#761) Zizi123 válasza Mesterlovesz (#760) üzenetére


Zizi123
senior tag

En a 14.4-es driverrel hasznalom a kezdetek ota, es nem csinal ilyet. A 14.6 beta azzal hasonlo dolgokat tapasztaltam, igy ha legenaraltam a .bin-t a moddolt kernelekhez mindig visszatertem 14.4-re, mert azzal atom stabil a dolog. Tehat szerintem probald te is azzal.

(#762) akrobet


akrobet
tag

http://www.feathercoin.com/neo-scrypt-press-release.pdf

Reméljük ebből lesz valami és kicsit javítja a mostani tragikus CPU/GPU bányászás helyzetet :)

Lehet, hogy a Litecoinnak is megérné implementálni a Neoscryptet a Scrypt mellé (igen, multi-algo, mint a Myriadcoin), hogy visszaszerezzen valamit a "Bitcointól asic rezisztensebb" státuszából...

(#763) xuser


xuser
tag

Mesterlövésztől kérdezném hogy az xgr-nél változott a stake az utóbbi időben?
Mert egyre kevesebbet add, pedig a coinok mennyisége nőt (mármint a walletben).

(#764) BRIKLY válasza xuser (#763) üzenetére


BRIKLY
veterán

Örülj,hogy Neked kamatozik. Nekem adott összesen 2 db-ot 4 nappal ezelőtt a tárcában lévő 15k db-ra, azóta semmit,pedig minden nap fut a tárca órákat. :U

(#765) Elbandi válasza BRIKLY (#764) üzenetére


Elbandi
aktív tag

Stake kicsit mashogy mukodik. a coinok kamatozas nem egyben tortenik, hanem a beerkezett tranzakcionkent kulon-kulon. minden ilyen coinnak kulon difficulty-ja van, forditottan aranyos a coinod eletkoraval: minel regebbi az a coin (minel regebben erkezett a tarcadba, annal kisebb a diff). ha eler a diff egy szintet, es fut _unlockolva_ a tarcad, akkor egyszercsak general egy blokkot ami az adott coinbol kamatozik valamennyit. Pl erkezett 10 coin ket hete, akkor ha eleri a megfelelo diff szintet, akkor kamatozni fog (mondjuk 10%) es lesz belole 11 coin. Ha kozben volt masik 20 coinod egy masik tranzakcioban, akkor az maskor fog kamatozni es abbol 22 coin lesz. mivel a coin beerkezesetol szamitodik az ido, ha egybe vonod a 10 es a 20-as coint egy magadnak kuldott tranzakcioval, akkor utana az a 30 beerkezesi ideje fog szamitani a stake-nel. arra is figyelni kell hogyha a 10 coinbol elkuldesz 5-ot valahova, akkor a maradek 5 coin ideje ettol a szetvalastol kezdve fog szamitodni, nempedig az eredeti 10-es erkezeskor/kamatozaskor.
szoval ki kapcsolhatod a walletet, eleg ha neha-neha elinditod kicsit "banyaszni", es es figyelsz arra, hogy mikor mennyit kuldesz el.

(#766) BRIKLY válasza Elbandi (#765) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ez oké. de 1 hónapja csücsül a tárcában a coin, nem küldtem se ki,se bele egyet sem.
Hülye vagyok hozzá,nem tudom mennyi időnként,és mennyit kell kamatoznia,de azt azért kétlem,hogy 15 ezer darabra hetente jár 2 db.. :U

(#767) xuser


xuser
tag

kicsit írom konkrétabban: (ezek egyben lévő coinok tehát nem összesített)
1610 coin (07.13-07.18) alatt hozott 2,285
5817 coin (08.08-08.12) alatt 0,998
nem számoltam utána, csak így ránézésre tűnik kevesebbnek

[ Szerkesztve ]

(#768) Mesterlovesz válasza xuser (#763) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Üdv mindenkinek. XGR-nél semmi sem változott, amikor átírtuk a ticker kódot azon felül és a bejelentkező képernyőn kívül semmit sem változtattunk.

A stake még mindig évi 10 %. De nem pontos részletekben érkezik, hanem időközönként. Egyébként meg a jobb alsó sarokban van a stake jel, ha arra rádobod az egérmutatót akkor látni lehet, hogy mikor stakel, mennyi a stake "weight"-ed, stb.
Nekem 2,5 milla érmére adott eddig 1,4 érmét. Szóval nem kell aggódni.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#769) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

A PHoolban bányászók kérem lépjenek be és olvassák el a chat-et!

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#770) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Kedves Bányásztársaim!

Az elmúlt hónapokban a Bitcoin ára és az új érmék tulajdonságai a vga bányászatot nagyon megnehezítették, a mai napra pedig teljesen lehetetlenné tették a nyereséges bányászatot. Ezen okból a VGA PHool a mai nappal bezár.
A bent lévő, még értéket képviselő érméket értékesítem és a PHool számításai alapján kiosztom. Ez alól az XGR érme kivétel, azt ki fogom osztani a bányászok között a PHoolban megadott e-mail címre küldött értesítés után.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#771) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Sziasztok,

a mai napon kiosztottam az XGR-t azoknak akik válaszoltak az emailemre. Ez 8 embert érintett eddig, a többiek ha esetleg nem kapták meg a levelemet akkor üzenjenek privátban. Még 18 ember nem jelzett vissza. Természetesen az érméik nálam biztonságban vannak, de ha meg szeretnék kapni őket akkor jelentkezniük kellene.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#772) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

nem követem a bányászatot mióta az nem érte meg, kb két éve.

Most hogy szárnyal a bc értéke érdemes lehet megint bányászni?

(#773) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

up

(#774) htc07 válasza Zlcsi (#772) üzenetére


htc07
addikt

jelenlegi árfolyammal nem nagyon.

(#775) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

pedig a bányás világ él és virul, jó lenne ha életet tudnánk lehelni a topikba

(#776) htc07 válasza Zlcsi (#775) üzenetére


htc07
addikt

ha tudunk összerakni kapacitást (és lesz a piacon pár elfekvő 470), igazából én benne lennék.

(#777) Zlcsi válasza htc07 (#776) üzenetére


Zlcsi
senior tag

én most a régi 280x-el próbálkozok zchast bányászni

meglátjuk...

(#778) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

hát remélem újra indul a topic, mert a bányászás él és virul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.