Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Ezt a topikot azért hoztam létre, hogy kitaláljuk, hogyan lehet egy olyan szerverrel megtámogatott bányászközpontot létrehozni, amire csak ráirányítjuk a bányászgépeket és a bányásztevékenységet én szabályozom, az aktuális, általam szubjektívan megítélt érme bányászatával.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#2) oleslie


oleslie
aktív tag

itt https://bitcointalk.org/index.php?topic=370365.0 nézelődve eddig 2 érdekes dolgot láttam (nem néztem még végig a topikot, biztos van más lehetőség is).

1., multiminerapp
2., bfgminer
(még egyiket sem vizslattam meg) mindkettő rendelkezik beépített stratum proxyval. A multiminer valamilyen naplózást is tud, a bfgminer gondolom semmit (de ezt meg lehet írni bele). Mindkettő openszósz.
A multiminer valamiféle GUI-s program, megy vindóz/linux rendszeren is.
A bfgminer pedig (mint a cg/sg) lefordítható (elvileg van vindózra kész bináris)
A bfg mellett szól, hogy cgwatcher -el távirányítható.
A proxynak nem kell tudnia semmit (ő magában a szerveren nem bányászik, csak a forgalmat irányítja a kijelölt helyre)

A kernel váltásról (sha/sha3/scrypt/nscrypt/keccak/etc.), ez egy eléggé fontosch kliensoldali probléma.
Még nem volt időm megnézni az sg/cg-miner forrását, hogy ezt meg lehet e valósítani futásidőben (sgminerrel pl. keccak-ot nem lehet használni, ez 1000%).
A probléma linux alatt könnyen megoldható ettől függetlenül (linux powaaa :D). A proxy pool adatai közé fel kell venni +1 paramétert, amit a proxy külön elérhetővé tesz valahogy (ftp/http/api, bárhogy, de lekérhető), ezt egy a rendszer (kliens oldalon) által 1 percenként (ennél gyakrabban nem lehet, 1 perc a minimum a crond -nek) futtatott script lekéri, és összeveti a futó miner paraméterével. Ha eltérés van, 'killall miner', és újraindítja a megfelelő konfiggal.
Olyan statisztikát, mint ami a middle, cleveren van (balance, unex, immature) nem tudom tudnánk e, lenne e értelme egyáltalán, mert más elven működik az egész (a két említetthez képest)

[ Szerkesztve ]

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#3) Reggie0


Reggie0
félisten

Re.

Sajnos az en 290-es rendszerem nem alkalmas arra, hogy a cgminerbol ki-be lepkedjen, mert tobbnyire rajnta magaval a drivert es az X-et, de neha megfagyasztja a gepet is. Viszont szerintem atirhato a cgminer ugy, hogy ujratolti a kernelt.

Masik gond a sok valtassal: ha kilovod meg inditgatod a programot, akkor gyorsan lehul, majd felmelegszik a videokartya, es ez az ingadozas gyorsan oregiti, igy nem celszeru.

[ Szerkesztve ]

(#4) oleslie válasza Reggie0 (#3) üzenetére


oleslie
aktív tag

ezekszerint cg 3.7.2 & linux. válts sgminerre, vagy cgminer 3.7.3 (a forkolt, keccak-os verzióra), az megoldja a driver összedőlési problémát. Egyébként a kill=>restart között nem telik el csak néhány tized (század) -0.01 / 0.001- mp, annyi idő alatt sokat nem hűl ;)

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#5) Reggie0 válasza oleslie (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

O dehogynem, mar a poolvaltas is 5..10 fokos zuhanassal megy vegbe.

(#6) Mesterlovesz válasza Reggie0 (#3) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Én nem multipool ként szeretnék az érmék között váltani, most sem ezt teszem. Általában 1 érmét 1 teljes napig bányászom, mert így össze tudok szedni annyit, ami már értékelhető bevételt hoz, ha eladom akkor az eladási ár reflektálja, hogy hány normál napnyi BTC-t szereztem az eladásból.

Azt azonban el kell tudni fogadni, hogy naponta egyszer legalább lesz egy leállás, amíg átáll a rendszer egy másik érmére.

(A cgminer lefagyást nem értem, ezt a problémát a 3.7.2-es cgminer már megoldotta, azóta nincs nekem sem ilyen problémám és más sem számolt be még ilyenről. Nem lehet, hogy valami túl nagyra van állítva?)

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#7) oleslie válasza Mesterlovesz (#6) üzenetére


oleslie
aktív tag

linux alatt jelentkezik ez a probléma. vindózt nem érintette.

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#8) Reggie0 válasza Mesterlovesz (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Napi egy belefer. hawai kartyaval a 3.7.2 cgminer problemas akar windows vagy linux. Ha nalad nincs ilyen, akkor nem 3.7.2 vagy nem cgminer vagy nem hawai kartya van.

(#9) Mesterlovesz válasza Reggie0 (#8) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Értem. Igaz, én 6970-ekkel meg 6870-ekkel operálok. Az jó, ha napi egy még elmegy! 8)

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#10) Elbandi


Elbandi
aktív tag

nalam a rig router/tuzfal mogott van, tehat kivulrol apin nemtudja iranyitani.

jelenleg kernelt nemlehet utkozben valtani, mert a kernelt az elejen forditja le es tolti fel a gpuba.

En sajat magamnak elkezdtem irni egy stratum proxy cuccot, ami tervek szerint egy mpos fele pool db-be irna bele a shareket. ez azert lenne jo, mert mposnak mondhatni szep felulete van, es talan a "jutalom" elosztasat is kiszamolja.

ami viszont meg nem vilagos, hogy lesz az elosztas a vegen:
tegyuk fel banyasztunk Y db coin 1 nap alatt.
ha jo az arfolyam akkor egyszerre eladod az egeszet vagy savosan (x aron a felet, x+2 aron a masik felet, esetleg megtartasz egy reszt hatha meg feljebb megy az ar).

mas. tegyuk fel 10-as diff mellett banyasztunk Y db coint 1 ora alatt, felmegy a diff 20-re es egy ember elmegy. ekkor ugye sokkal kevesebbet tudunk banyaszni, eladaskor erre az idoszakra vetitve kevesebb lesz a bevetel. mi gatolja meg az embereket hogy csak akkor jojjenek ha meg alacsony a diff. tehat valahogy megkell tartani.

ezt a multiminert megnezem hogy mukodik... hatha ez is jo.

(#11) Mesterlovesz válasza Elbandi (#10) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Az egésznek a lényege, hogy itt bizony nincs olyan, hogy valaki elmegy. Vagyis nyilván, ha áramkimaradás van, vagy kifagy a cgminer akkor nyilván, de egyéb esetben az az alaptétel, hogy nem tudnak az emberek foglalkozni a riggel, ezért ráállítják az én stratum proxy-mra, amit aztán én irányítok oda és addig amíg akarom. (hogy ezt hogyan lehet kivitelezni azt sajnos nem tudom, ehhez kellene segítség)

Mivel azért valami bevételt kellene generálni időről időre, én all-in-t nyomok akkor amikor megéri egy érmét eladni, nem várok semmit, ezért általában 1-2 hét alatt kifutnak a bányászott érmék.

A diff emelkedés nem szokott zavarni, hacsak nem valami óriási emelkedés történik. Egyébként pedig maradok a 24 órát 1 érmén tervnél, ez mindenképpen bevált eddig és a mi esetünkben is sok előnye van, ha mindenki 24 órát bent van a rendszerben az elosztás is sokkal könnyebb, akár még %-osa is meg lehet oldani az elején, amíg nincs valami automata számoló program rész.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#12) Elbandi válasza Mesterlovesz (#11) üzenetére


Elbandi
aktív tag

jo, ertem.

kozben tovabb gondoltam a lehetseges megvalotast: minden oraban generalodik az mpos db-be egy-egy "fake" block. a proxy rogziti hogy ki mennyi sharet kuldott be. kibanyasztunk X db coint, ezt par nap mulva eladod lesz belole Y btc. ezutan mind a 24 blockba beirunk Y/24 rewardot, mpos meg szepen kiszamolja kinek mennyi jar.
jo ez az elgondolas?

mas. mivel nem "solozni" akarunk gondolom az egesz cuccot bekuldjuk egy pool-ba. ott mindenkihez fel kell venni egy-egy workert, vagy mehet 1 worker alatt? 1 worker mennyire ha vardiff van?
(tudom hogy elvileg mehet, csak a tapasztalat erdekel)

(#13) oleslie válasza Elbandi (#12) üzenetére


oleslie
aktív tag

túlkomplikálod. wtf mpos?
a shareokat naplózza. (coin/allshare)*usershare=ennyijárnekiésnemtöbb, akkor is ha menet közben lelép (áramszünet, felszippantja egy fekete lyuk, átesik egy másik dimenzióba, etc.).

a másik kérdésedre a válasz: a pool szemszögéből 1 user/worker lesz.

[ Szerkesztve ]

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#14) Elbandi válasza oleslie (#13) üzenetére


Elbandi
aktív tag

vardiffnel eleve buktad a (coin/allshare)*usershare kepletet... :(

tegyuk fel hogy nemfognak ki-be jarkalni a diff valtozas miatt, viszont olyan gyakran lehet hogy valakinek esik/no a hashrateja (szereli a gepet, lefagy a gep, elmegy az internet, uj riget/kartyat adott hozza, stb). ezt a valtozast valahogy kezelned kell, igy szinten nemjo a fenti keplet.
pl delelott indulaskor termel X sharet, tobbiek Y-t, mondjuk magas a diff, kaptunk A db coint, delutan szereli a gepet, kozben esett a diff, tobbiek bekuldtek Y-sharet, de B db coint kaptunk (B >> A). ekkor fenti keplet miatt tobbet kap, mint ami jar. oke hogy nem direkt csinalta, de akkor is igazsagtalan a tobbekkel szemben.

(#15) Elbandi válasza oleslie (#13) üzenetére


Elbandi
aktív tag

az mpos pedig egy szep frontend, ahol latja mindenki a hashrate, meg mennyit banyaszott, stbstb. es nem jon a vadaskodas, hogy lopja a coint.... :U

(#16) oleslie válasza Elbandi (#14) üzenetére


oleslie
aktív tag

pl. van 4 user, teljesen azonos sebességgel (hogy könnyebb legyen számolni):
óra : diff / össz.share (user share)
04-10 : d128 / 8000 (4x2000)
10-16 : d512 / 1500 (3x500) <- itt lép ki, nem küld be semmit az emelkedett diff alatt, értelemszerüen ezért nem kap semmit
16-22 : d128 / 7000 (3x2000 + 1x1000) <- itt jön vissza, valamikor a csökkenés után, azért nem 8000, mert nem rögtön a csökkenés pillanatában jön vissza, csak valamivel később, mondjuk 19-kor (tehát pont a felét bányássza ebben az időszakban, mint a többiek)

tehát : össz.share = 17000, ez ér mondjuk 20fabatkát.
20/17000 = 0,0011764705882353fabatka / 1 share
bentmaradók : 0,0011764705882353*4500 = 5,29411764705885
kilépő : 0,0011764705882353*3000 = 3,5294117647059
Te ezt ki akarod számolni óránkénti bontásban.
Továbbra is fenntartom a véleményem : semmi értelme (azon kívül, hogy csinálhatsz belőle csilivili grafikont), a végeredmény a fontos.

[ Szerkesztve ]

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#17) oleslie válasza Elbandi (#15) üzenetére


oleslie
aktív tag

aki vádaskodni akar (fog), az majd megkapja a jól érthető választ: lehet menni máshova bányászni.
és ha történetesen Geller fogja futtatni a proxy-t (vagy GG888, HSM, én, akárki), akkor ő is kóstolgatva lesz, hogy átírja a tcp csomagokat, hogy neki számolja el a share-okat?
Ez anélkül nem fog működni, hogy megbíznánk egymásban (de ugyan így meg kell bíznod bárkiben, akinek a pooljában bányászol, hogy nem lopja a share-t a fee-n felül).

komolyan mondom nem értelek titeket. Ez a második (szerintem jó) ötletem, hogy többet keressünk (ráadásul akire az egészet alapoztam ő is hajlandó beszállni), és a kákán csomót keresők kerülnek elő (megint).
Most megfogadom, soha többet nem osztok meg publikusan semmilyen ötletet.

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#18) Elbandi válasza oleslie (#16) üzenetére


Elbandi
aktív tag

ez szep es jo, csak kar hogy rosszul szamoltal....

az ossz share 16500. a kozepso idoszakban 4x a diff, ezert negyed annyit kapunk. az elso idoszakban kapjunk 8 fabatkat, a masodikban csak 2-et, a vegen megint 8-at.
ekkor emberunknek ennyi jar:
8 / 8000 * 2000 = 2
2 / 1500 * 0 = 0
8 / 7000 * 1000 = 1.142857

Ez osszesen 3.142857 fabatka. ennyi jarna

Namost osszesen 8+2+8=18 fabatkat kaptunk. a te szamolasoddal pedig ennyit kap:
18 / 16500 * 3000 = 3.27272727

5% differencia, hoppa. a tobbiekkel szemben ez nem igazsagos. :F
de lepjunk tul ezen.

egy felulet mindenkepp kell, ahol latszik ki mennyit sharet kuldott be, mennyit kap, mennyi a reject/hashrate/stb. erre irsz 0-rol egy oldalt? minek akkor mar ott van az mpos felulete.

A grafikonohoz: nez meg clevert, ott is vannak szep grafikonok, lehet latni mi merre hanymeter. middlen meg nincs semmi, aztan megy az anyazas hogy lopja a coint...

ha valamit csinalunk akkor az jol vagy sehogy! eddig ez bejott minden melomban. :K

[ Szerkesztve ]

(#19) Mesterlovesz válasza Elbandi (#18) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Én azt gondolom, hogy amennyiben van rá lehetőség, akkor adjuk meg a módját a dolognak, mivel pedig itt tiszta játékot játszunk, nincs probléma a tételes és követhető elszámolásnak, csak egy dolgot kell itt mérlegelni, mégpedig az időt.

Az első tényező legyen ez, persze nem siettetni akarom itt a társaságot, de ha már megcsináljuk akkor a lehető leggyorsabb idő alatt kellene ezt megtenni, ezért első körben elég lenne egy nem túl szép, de célravezető rendszer, amit esetleg később lehet tökéletesíteni, ha bejön a módszer.

Hogy én is hozzátegyek valamit, lefoglaltam a creativemining.info domain-t, szívesen veszek hozzá tárhelyszolgáltatást is.

Ezt a weboldalt már rég fontolgatom, az eleje egy általános bányászat kezdőknek rovat lenne, cgminer, pool-ok, képekkel, stb. és lenne egy zárt rész, ahová jelszóval lehetne bejutni, oda lehetne tenni a statisztikai részt.

[ Szerkesztve ]

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#20) Cathfaern válasza Elbandi (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azzal mindenképp számolni kell, hogy emberek ki-be esnek, vagy változik a hash rate-jük. Van aki nem üzemelteti 24 órában a gépet, van aki játszik is rajta, vagy simán csak elmegy az áram / net / stb. Szóval olyan megoldást kell találni ami igazságosan le tudja kezelni az ilyen helyzeteket. Mert rendben, hogy zárt körű lesz, de attól még (vagy épp ezért) jó lenne az esetleges sértődéseket és félreértéseket elkerülni (és ha igazságos, akkor nincs mit félreérteni és nincs min megsértődni)

(#21) oleslie válasza Elbandi (#18) üzenetére


oleslie
aktív tag

jó, legyen 1 share = 1 fabatka, még egyszerűbb számolni (az előbb valóban elszámoltam magam 500-al, mindjárt meg is ostorozom magam)

04-10 : 8000 (4x2000)
10-16 : 1500 (3x500)
16-22 : 7000 (3x2000+1x1000; emberünk ismét csak 1000 sharet küld)
tehát :
8000+1500+7000 = 16500

maradó : 2000+500+2000 = 4500
lelépő : 2000+0+1000 = 3000
3000/4500 = 0,66*
(4500+4500+4500+3000=16500)

ugyan ez 20 fabatkával :
20/16500 = 0,0012*
0,0012x4500 = 5,4
0,0012x3000 = 3,6
(5,4+5,4+5,4+3,6 = 19,8 ; 0,2 a kerekítés miatt "tűnt el" a számítás során)
3,6 / 5,4 = 0,66* , miért is kapna többet? mi az, hogy "nem igazságos"? Az, hogy lelépett, és az emelkedett diff miatt a többiek kevesebbet bányásztak, ezért le kellene tőle vonni -büntetés- valamit? vagy nem értem mire gondolsz. (a kérdés költői, nem is akarom megérteni, mert IMHO nincs mit)

a frontend pedig engem (még) nem érdekel. először talán működjön a proxy, meg kell oldani a futás közbeni kernelváltást (valamilyen megoldást találni kell, amivel automatizálható, az nem megoldás, hogy kiírod egy weboldalra "hajnali 4-kor mindenki álljon át keccak-ra", mi van ha valaki elutazik 1-2-3hétre, és nincs net közelben?), naplózza amit kell, hogy el lehessen számolni, aztán foglalkozzunk a külsőségekkel.
Az pedig hogy ott van készen. Ha van valamilyen hiba/kiskapu a kész megoldásodban, és ennek örömére behatolnak, átirányítják a poolt/kifizetést más címre, te fogsz kárpótolni? Vagy az, aki készítette? (ez a kérdés is költői, persze hogy nem)

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#22) Mesterlovesz válasza oleslie (#21) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

A számolást egyelőre nem értékelem, tényleg költői, meg kell oldani, hogy valamilyen módszerrel számolja a program a share-eket.

Azon már én is gondolkodtam, hogy milyen támadásnak lehetünk kitéve. 1. átirányítják a pool-unkat a sajátjukra, ergó másnak bányászunk egy ideig, amíg rá nem jövök, hogy így van, 2. tárca kérdés.

1. Ezt kivédeni lehet, de mindenkinél van jobb hacker, szóval ha megtörténik, akkor max. volt pár óra ingyen futása a gépeknek. Szomorú, de mivel azért lesz részemről monitorozás napközben, ez tényleg csak egy rövid ideig lehet így.

2. Ahogy én elképzelem, a laptopomra teszem fel a tárcákat, ez pedig csak addig fog a netre kapcsolódni, amíg beállítom az új tárcát, aztán offline lesz, esténként szinkronizálás egy rövid ideig. A pool jelszavakat én sosem tárolom a gépen, tehát a poolban lévő címet nem tudják átirányítani másra. (ha a pool-t törik fel, akkor az más kérdés, annak nincs ellenszere)

3. Azért az, hogy alacsony mennyiségenként kérem a kifizetést a pool-ból és naponta változó érmét bányászunk az segít abban, hogy egy esetleges támadásnál minimalizáljuk a veszteséget.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#23) Elbandi válasza Mesterlovesz (#22) üzenetére


Elbandi
aktív tag

1. elsore en is csak ezt a lehetoseget talaltam. de a forras elerheto, barki kozulunk belenezhet, kereshet hibat benne, tehat javaslatot. stb.

2. ez nekem is felvetodott, hogy mi lesz a walletekkel. ismeros korben vannak paran aki nemma kezdtek a szamkat, de mar megesett hogy veletlenul beszivatak egy-egy virust. es itt mar nem 10$ a napi bevetel, szal figyelve kell. ez az offline gep megoldas jonak tunik. csak legyen backup 2 helyre!
kesobb akar lehet n-m szignatures addresst csinalni, igy ha valakitol ellopjak a sajat reszt az magaban hasznalhatatlan.

Illetve a valtokra valo belepest is csak valami safe computerrel kene (hallottam mar parszor, hogy onnan is lenyultak coinokat). erre mondjuk nemkell egy kulon notebook, hanem eleg egy tavoli asztal is, vpn mogott.

3. a poolbol minnel gyorsabban ki kell utalni ami bennvan, ertelmes fee mellett! (ne kelljen 1 coinhoz 0.1 fee-t fizetni :W )

szervert/tarhelyet tudok adni, de akar 5$-ert is lehet berelni digitaloceanon vpst.

(#24) Mesterlovesz válasza Elbandi (#23) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

5500 Ft/év amit én tudok tárhely. Frontendhez szerintem tökéletes.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#25) ngabor2 válasza Mesterlovesz (#24) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Fee kérdés: az indulási költség hogy fog alakulni? Feltételezed, hogy "azonnal" lesz bevétel, amiből tisztességesen magas %-ot magadévá teszel/szétosztasz a dev körében, vagy aki be akar szállni, az fizessen előre valamennyit? Gondolom ezt a %-ot se lehet előre tudni, meg amúgy is korai lenne.

Én nagyon messze vagyok a programozástól és az üzlettől is, az esetek 80%-ban túl későn veszek és túl korán adok el, így legfeljebb stagnálok. Ebből szeretnék kitörni, külső segítséggel.

(#26) Mesterlovesz válasza ngabor2 (#25) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Ez jó kérdés. Előre nem szeretném, ha bárki is fizetne, egyelőre úgyis csak egy teszthetet, két hetet lehetne így csinálni, meglátnánk, hogy hogyan alakulnak a számok.

Azt megértem, hogy dolgozni kell azon, hogy legyen egy jó program, ami használható hosszú távon is, ezért valóban ki kellene találni egy baráti összeget arra, hogy a fejlesztők se érezzék magukat kizsákmányolva.

Azt viszont át kell látni, hogy az első nyereségekből lehetne ezt finanszírozni, akár pool szinten összedobni. Ezt még átbeszéljük, nézzük meg, hogy kinek mi a véleménye erről.

A saját honoráriumom hasonló tészta, előre nem kérnék semmit, a bányászott érmékből szeretnék részesedni, amit eladásnál realizálnék, akkor amikor mindenkinek kiosztanám a bányász sebesség után járó BTC mennyiséget.

A fórumon volt aki akár 20%-ot is ajánlott, csak legyen több bevétele, mint egy multipoolnál, ezt én kicsit soknak érzem, akármennyit is dolgoznék érte, azonban azt sem szeretném, hogy gombokért sok-sok többletórát áldoznék erre.

Első körben, amennyiben az én számításaim szerinti bevételt el tudjuk érni én egy 10%-os díjazásra gondoltam. Amennyiben a bevételek nem az elvárt szinten lesznek, akkor ezt természetesen csökkenteni kell. Én azt szeretném, hogy az (ésszerű) normál elvárt hozam felett legyen mindenkinek a bevétele a fee levonása után!

Apropó elvárt hozam, meg kellene állapítania mindenkinek egy olyan BTC/Mhs/nap hozamot amire neki szüksége van ahhoz, hogy megérje ezzel foglalkoznia, vagyis a minimum értéket be kellene lőni.

Ennek azért lenne jelentősége, hogy amikor régebbi érmékhez nyúlok vissza, mondjuk mert leesett a diff, akkor lehessen valamihez viszonyítani, megéri-e vagy sem.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#27) oleslie válasza Mesterlovesz (#24) üzenetére


oleslie
aktív tag

Szerintem ne. "Házon belül" kellene megoldani.
Egyrészt a proxynak naplóznia kell (ez nem kérdés, ez lesz a későbbi elszámolás alapja), az UI-nak pont ezekre az adatokra lesz szüksége. Nem mindenhol tudnak/hajlandóak egy általad használni kívánt programot futtatni, mert a proxynak valahol futnia kell -ez sem kérdés- (én konkrétan eddig egy ilyenről tudok, ahol ilyeneket is meg lehet beszélni az üzemeltetővel -nem magamra gondolok). Akkor már inkább meg kell egyezni valakivel, hogy nála legyen minden.
Mint azt már többen is jelezték (én is mondtam), van szerver/tárhely, ha nem is dőzsölünk a lehetőségekben, azért van miből válogatni. (szabad kapacitás még nálam is akad cpu/tárhely tekintetében)

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#28) ngabor2 válasza Mesterlovesz (#26) üzenetére


ngabor2
nagyúr

BTC/MH/nap helyett legalább /hetet kellene szerintem, hisz épp az a lényege, hogy nem azonnal jön a manna :)

Én igazából nem is egy konkrét értéket adnék meg, hanem valamelyik, vagy a többi multipool átlagának n-szerese. Az n-t meg időnként felülvizsgáljuk, lehetőleg 2 feletti szám legyen :DDD

(#29) Mesterlovesz válasza ngabor2 (#28) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Tudom, hogy kicsit régebbi adat, de ha a saját utalásaimat nézem, 1 hónapra vetítve (február) nekem 0,025BTC/Mhs/nap jött ki. Arra gondoltam, hogyha ezt felezzük, vagy azt mondjuk, hogy a minimum a jelenlegi Cleveren olvasható 0,006BTC/MHs/nap értéknek a duplája, akkor egy reális értéket kaphatunk.

Ehhez lehet viszonyítani. A BTC/Mhs/nap azért jó, mert napi 1 érmét bányásznánk, ezért egyszerűen nyomon lehet követni, hogy eladásnál mennyire jön ki ez az érték. Ha a minimum többszöröse, akkor legfeljebb azt lehet mondani (én legalábbis ezt szoktam számolni), hogy 2-3-4 napi BTC mennyiséget termeltem ki 1 nap alatt, így 2-3-4 nap előnybe vagyok, a következő napokban nem kell annyit idegeskedni, hogy mi a fenét bányásszak, ha nincs semmi akkor lehet egy átlagos, régi érmét bányászni amivel a minimum megvan, egészen addig amíg nem találok valami jobbat.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#30) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Nos, elkezdtem gyűjteni az információkat arról, hogy milyen pool szoftverek vannak, ezek mennyire alakíthatóak és mennyire használhatóak, itt a gyűjtemény, kérem a hozzá értőket hogy nézzék át és ha lehetséges akkor gondolják végig, hogy mennyire lenne ez használható a mi igényeinkhez:

Pool beszélgetés 1

ELOIPOOL elég ígéretes, open source,

Pooled/remote mining ez 2010-es, de lehet, hogy jó alap

Eloipool a bitcointalk-on

Stratum proxy

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#31) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Egy mai történet. Pár napja bányásztam SpainCoint, hogy miért? Mert megtetszett. Pont. Ma, ki tudja miért felkerült a Mitpalra, így el is adtam 1 napi termésemet (2,1MHs, 31,8 db SPA) 0,17 BTC-ért! Ha ezt a multipoolos 0,006-os átlaggal kiszámolom akkor ez 13,5 napnyi termés Mhs-enként.

Sajnos továbbra sem tudok leprogramozni egy működő pool-t ami megfelel az igényeinknek, de kérem azokat akiknek ez a tudás a birtokában van, hogy jelezzék ezt itt és beszéljék meg, hogy akár 2-3 ember összehozza ezt a "Creative Mining Pool-t" amivel mindannyian jól járnánk.
Még mindig fenntartom, hogy szívesen üzemeltetem a poolt és mindenkinek megszerzem a lehető legtöbb BTC-t!

[ Szerkesztve ]

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#32) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Azt már csak félve teszem hozzá, hogy ma reggel, mert már untam az emotit, átálltam Spainre megint és lett is még 9 db, azt még el sem adtam!

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#33) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Ja, és az előbbi hozzászólókkal ellentétben, szerintem meg lehet beszélni egy mérsékelt, de nem nevetséges! díjazást azért, ha valaki, vagy valakik összehozzák ezt a szoftvert, akár én, akár a "közösség" összedobhatja rá az összeget.

(ha nem lesz más, akkor részletekben akár egyedül is kifizetem a működő szoftvert a fejlesztőknek!)

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#34) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Akit esetleg érdekel, még a megemelkedett diff-el is érdes ezt az érmét bányászni, természetesen folyamatosan figyelni kell a mintpal árfolyamot!
Jelenleg 0,022 BTC/MHs/nap a hozam! 546 os diffel!

http://spa.hashfever.eu:8080/index.php?page=statistics&action=pool

én itt tolom.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#35) Elbandi válasza Mesterlovesz (#31) üzenetére


Elbandi
aktív tag

en mar par hete elkezdtem irni egy stratum proxy cuccot.
egyelore csak demo/teszteles celjabol, de ezt akar tovabb lehet irni.

mukodesenek az a lenyege hogy sima tcp proxykent mukodik: jon a cgminer, miutan autholt, a cucc tovabb connektal a poolba, es lapatolja ide-oda az adatot. ezt azert tartom jobbnak mert igy kliensenkent lehet megmondani ki hova csatlakozzon (elmeletben, mert a kivalaszto resz meg nincs megirva). pl egyszerre banyaszni ketfajta coint.

amennyiben ugy dontunk hogy a proxy inkabb csak fogja ossze egy kapcsolatba a cgminereket, akkor at tudom ugy is irni.

dijazassal kapcsolatban az elejen nincs igenyem, aztan ha latszik hogy ossze tudtunk valamit rakni, akkor talan minimalis %.

(#36) Mesterlovesz válasza Elbandi (#35) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Jól hangzik! Szerintem a proxy fogja össze a cgminereket 1 erővé, amit aztán lehet irányítani. segítség kell hozzá?

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#37) Elbandi válasza Mesterlovesz (#36) üzenetére


Elbandi
aktív tag

jo akkor majd megprobalom atirni 1 kapcsolatosra. csak igy mar nem eleg lapatolni az adatot egyik helyrol a masikra, hanem kezelni is kell ha jon egy valasz akkor azt melyik cgminernek kell visszadni. meg az idket is kezelni kell...
hat erre meg alszom, mert ez igy bonyolitja a kodot, lehet inkabb marad a fuggetlen proxyzas :/

ui: mit erdemes most banyaszni? :)

(#38) Mesterlovesz válasza Elbandi (#37) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Amit belinkeltem open source cuccok azok közül nem tudsz valamit használni? Esetleg valami kód részletet?

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#39) Reggie0 válasza Mesterlovesz (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat a slush0 fele stratum proxy akkora egy rakat szar, hogy kicsi ra az esely.

(#40) Mesterlovesz válasza Reggie0 (#39) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

És az eloipool?

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#41) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Találtam néhány újat ezekhez mit szóltok?

Crypto miners in tray mondjuk a guiminerren alapul, de azt írja, hogy lehet más minerre is kofigurálni

Mining farm elég régi, nem tudom hogy használható-e még

ITT kibeszélik milyen pool szoftverek vannak, backend frontend

ITT egy stratum proxy, nem tudom, hogy egyezik-e a slush-al vagy sem

Miniproject Anubis, cgminer frontend

ITT pedig itt van az az MPOS frontend amit a legtöbb poolnál láthatunk

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#42) Elbandi válasza Mesterlovesz (#41) üzenetére


Elbandi
aktív tag

a legtobbjevel az a baj hogy pytonos, abban meg nemtudok programozni :(

a stratum proxy egy atjaro a regi http/getwork es stratum pool kozott, bar van benne stratum-stratum atjaro, de az nem logolja a bekuldott sharet, igy nekunk nemnagyon jo
anubis, meg apit hasznal az megint maceras.

Ecoinpool szinten csak egy stratum pool backend es pythonos :(

mondjuk elsore lehet elkene kezdeni egy cgremote-val+apival, aztan ha mar megcsinaltuk a stratum proxyt akkor valtunk arra...

(#43) Mesterlovesz válasza Elbandi (#42) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Igen, mondtam én is, hogy elsőre valami egyszerűt kellene, ami tényleg csak arra jó, hogy összefogja a bányászokat és valami egyszerű módon lehessen irányítani arra apoolra ami éppen jó. Persze azért a share számot mindenképpen nyilván kell tartani, ez alapkövetelmény.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#44) Reggie0 válasza Mesterlovesz (#40) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem neztem.

(#45) oleslie


oleslie
aktív tag

Megnézetem a stratum protokolt, nem egy nagy truváj. Nem rocket science írni egy proxy-t rá. Pár napon belül megleszek vele (remélem nem jön közbe semmi).
Hogy miért döntöttem úgy, hogy írok gyorsan sajátot ... van 1 fontos kérdés (igen, a kernelváltás) amivel csak szőrmentén van időm foglalkozni, és azok amiket Mester ill. én is találtam pythonban készültek, az pedig távol áll tőlem, mint a makkom jeruzsálemtől. Így egy egyszerűbb megoldáson töprengtem. (a minerbe beleásni magam kicsit tovább tartana, és arra most nem tudok időt szánni). Megírom php-ban, és ha működik, átírom C-be
(továbbra is linuxban gondolkozom, mert ott egyszerűbb megoldani az ilyeneket)
szerver-oldalon:
1., proxy fut, a kijelölt szerverrel komunikál (közben naplózhat mindent, accept/reject/hőmérséklet/páratartalom/etc.)
2., futás közben figyeli, hogy választottak e másik szervert
3., ha igen, bontja a kapcsolatot
4., goto (1)

kliens-oldalon:
1., a program indítását egy script végzi, ami első lépésként lekéri a szervertől a használt kernelt, majd ettől függően (a saját konfigja alapján) indítja azt a bányászprogramot, amire szükség van. A továbbiakban pedig utasításra vár a szervertől (quit, ha más kernelre van szükség)
2., a bányászprogra addig fut, amíg az indítását intéző script engedi
3., ha az indító script megkapta a kilépő utasítást 'killall miner'
4., goto (1)

kernelváltás ... egen, említve volt, hogy ez egy kis hőingadozással jár, ami hosszútávon nem egészséges. Ezt csak csökkenteni lehet, megszüntetni nem (vagy nem tudom hogyan). Annyi a teendő, hogy minden miner legyen 'előkészítve'. Ne az (első) indításkor akarja lefordítani a kernelt a vga-hoz (vagy ne a rendszer által kezelt 'temp' könyvtárba dolgozzon, ahonnan X idő elteltével a rendszer automatice törli a fileokat). Így csak gyorsan betölti és indul.

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#46) oleslie válasza oleslie (#45) üzenetére


oleslie
aktív tag

juteszembe, szerveroldalon a 3. lépés pontosításra szorul
3., akkor küldi a kiléptető utasítást ha másik kernelre van szükség, egyébként csak bontja a kapcsolatot, -kliens oldalon- a bányászprogram pedig magától újrakapcsolódik.

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#47) Mesterlovesz válasza oleslie (#46) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Szuper, gratulálok az elképzeléshez és köszönöm, hogy foglalkoztál vele!

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#48) oleslie válasza Mesterlovesz (#47) üzenetére


oleslie
aktív tag

foglalkoztam vele eddig is, csak elméleti szinten :)
volt 1 sos feladat, amit meg kellett csinálnom.
(@GG: ez megint nem fizetős munka volt. Frissítettem a roundcube-ot, és ennek örömére újra kellett írnom egy saját plugint)

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#49) ZolaMan


ZolaMan
tag

Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni a témához, hogy minél hamarabb el kellene indítani az alpha verziót, mert minél tovább húzzuk az időt, annál inkább elmegy mindenkinek a kedve az egésztől (legalábbis nekem).
Persze tudom, fogjam be a pofám, ha nem segítek tevőlegesen. De azt mondom, hogy én is hajlandó vagyok érte fizetni, hogy pár hozzáértő minél gyorsabban dobja össze a szoftverkörnyezetet és a stratum szervert, hogy végre mehessen a buli.

Látom közben azért beindult az agyalás, ennek örülök. Nem akartam megbántani senkit.

[ Szerkesztve ]

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#50) oleslie válasza Mesterlovesz (#47) üzenetére


oleslie
aktív tag

Eszembe jutott valami. De ez biztos csak indulás urán kerül megvalósításra.
Szóval ... gondolkoztál e azon, hogy a csapat egy része "A" coint, míg a másik része "B" coint bányászik?

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.