Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Twom4000 válasza oleslie (#600) üzenetére


Twom4000
csendes tag

Benne volt, csak phool password-nek simán x-t adtam.

Eladó táp: FSP Raider 750W - 13kHUF

(#602) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Sziasztok!

A PHool jól szerepel a stressz tesztben, azért persze merülnek fel kérdések, "hibák" amikre nem gondoltunk, nagyon örülök, hogy elindult ez a maratoni próba!

Aki szeretne még csatlakozhat, a PHool-ban folyamatosan bányászunk, a teszt szót csak azért használjuk, mert ennyi emberrel folyamatosan még nem volt használva a rendszer. A PHoolban eddig volt kifizetés is, a Vericoin-on kb. 0,03 BTC/MHS/nap haszon volt, ezt már meg is kapták a PHool-ban bányászók!

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#603) ЯΞNΞGΔT


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Na halihó!
Most jutottam el odáig, hogy végre én is eltudjam kezdeni beállítani a gépe(i)met a Phoolra.
Gratu az eddigi sikerekhez :)

Mivel én korábban főleg csak scrypt-el bányásztam szeretnék segítséget kérni a többi kernelhez - config formájában Gigabyte és MSI 280X-hez. Ha van még valaki más is itt aki használ 280X-et plíz tegye már meg, hogy dob egy privit. Előre is hálásan köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#604) oleslie válasza ЯΞNΞGΔT (#603) üzenetére


oleslie
aktív tag

Letöltöd a weboldalról az OS-ednek megfelelő indító scriptet (start.bat vagy start.sh)
(vindózon telepíteni kell még néhány programot, azokat megtalálod a 'Letöltések' között)
Beleírod az oldalon regisztrált felhasználói neved, jelszavad
Ha több gépet akarsz beállítani, akkor minden gépnek egyedi worker nevet adj (w1,w2,gep3,gep4,etc.)
Elindítod
Ha valami kell még a bányászathoz (bányászprogram, konfig), azt letölti a PHool szerveréről a script automatikusan.
A letöltött konfigok abszolút alap beállításokat tartalmaznak, hogy a legtöbb gépen elinduljon a program, de testreszabni TE tudod/neked kell a saját gépeidnek/kártyáidnak megfelelően.

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#605) ЯΞNΞGΔT válasza oleslie (#604) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Minden tiszta volt és átlátható. Minden ment is elsőre (bár zlib1.dll nekem is kellett - de arról már volt szó).
Különböző kernelekre finomhangolt 280X konfigokra lenne csak szükségem.
Ettől függetlenül köszönöm a részletes leírást - később biztosan jól jön majd bárkinek :R

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#606) bandito1


bandito1
csendes tag

Sziasztok!

Én is nekiugrottam a Phoolnak. Sajna a próba üzemről lemaradtam betegség miatt.:(
zlib1.dll nálam is hiányzott. Találtam az egyik miner könyvtárban és bemásoltam mindenhová. Most fut faszán!
Sapphire dual 280x-hez tud esetleg jó configokat, akkor ne tartsa magában. Priviben megköszönném.
Egyenlőre a sima kitsztelt scrypt configomat raktam a mai DarkCoin clone bánya conf-ba is. Nem tudom mennyire lesz jó.

(#607) Mesterlovesz válasza bandito1 (#606) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

elvileg teljesen jól működik az is, ha a saját conf-odat átmásolod a bányászprogri könyvtárába és átnevezed miner.darkcoin.conf-ra, persze azt tudni kell, hogy a kernel (egyelőre) darkcoin és nem scrypt valamint a scrypt:true paramétert ki kell venni a conf file-ból!

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#608) bandito1 válasza Mesterlovesz (#607) üzenetére


bandito1
csendes tag

6.4 MHs-t hoz 3db 280x vapor. Az jó lehet?

(#609) zsoleszkai válasza bandito1 (#608) üzenetére


zsoleszkai
tag

Átlagos, nekem is 2.1 mhs t hoz egy darad 7970 1080/1500 beállításon

/KneeBy/

(#610) ZolaMan


ZolaMan
tag

Egy javaslat:

A beégetett auto-fan és auto-gpu kapcsolókat ki kellene venni a bat fileokból, mert lehetetlenné teszik, hogy pl afterburner fan profil vezérelje a kártya hűtését.
Sőt elég káros is lehet a dolog, mert megnéztem a logogt és le-fel ugrál a forudlatszám kb másodpercenként, mert egyszerre próbálja vezérelni a miner és az AB, ez nem túl egészséges a csapágyaknak és a kártyának.

Próbáltam, hogy mindenhonnan kitölröm a kapcsolókat, de nem használ semmit, mert újra felülvágja a wget-elt bat-tal.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#611) zsoleszkai válasza ZolaMan (#610) üzenetére


zsoleszkai
tag

én a minerstart ból is kitöröltem, mert ott is benne volt minden conf fájlnál

/KneeBy/

(#612) oleslie válasza ZolaMan (#610) üzenetére


oleslie
aktív tag

A stabilitás a fő szempont. Ha tuningolni akarod külső eszközzel, tedd írásvédetté a minerstart.bat -ot módosítás után, akkor nem fogja felülírni wget-el (nem próbáltam, de elméletileg működnie kell). Ha ez nem segít, a start.bat 32. sorba írd be a !WGETCMD! elé REM :
REM !WGETCMD! -q -Ominerstart.bat "http://phool.wtdc.hu/ajax.php?ajax=shellcmd&os=win&shellcmd=getfile&file=loop.bat" 2> NUL

Nálam volt olyan még az elején (akkor került bele a scriptekbe az autofan), hogy hiába volt a conf-ba beírva, annak ellenére nem engedélyezte (és nem is használta) az autofan-t. Ez pedig nem jó, ha épp távol vagy a géptől, és program váltás miatt olyat tölt le (konfig+miner progi) amivel addig nem rendelkeztél.

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#613) ZolaMan


ZolaMan
tag

Ma álltam be először bányászni a phoolba.
2 tapasztalat:

1:
ez az új x11 sgminer win7 64bit tel mindig leáll x időn belül.
worksize 256 -tal 5-10 percig bírja, 128-cal pedig egy órát birta most mielőtt léállt.
Másnak is van ezzel valami tapasztalata?

2:
a phool stratum szerver jelenleg kb az idő 30%-ában elérhetetlen és leáll a bányászat.
A minerben GF indikátor értéke növekszik. Ez azt jelenti, hogy nem válaszol a szerver.

[ Szerkesztve ]

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#614) oleslie válasza ZolaMan (#613) üzenetére


oleslie
aktív tag

Az új miner (sph_sgminer_x11) nem jó minden kártyához. Ezt írtam is. Nekem 280X-eim vannak, azokkal megy, lassan 24 órája.
Az pedig, hogy a szerver nem elérhető ... 90MH/s fölött vagyunk, tűzfal/netkapcsolat problémád lehet.
Pár perce volt coin/pool váltás, mindenki visszajött azonnal.
Most, hogy így rászabadultunk a szerverre, látom hol lehet (kell?) javítani a dolgokon, de ez nem indokolja, hogy nem tudsz kapcsolódni
mire elküldtem volna az üzenetet, már 110 ...

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#615) ZolaMan válasza oleslie (#614) üzenetére


ZolaMan
tag

nem volt eddig kapcsolat problémám.
Ohh lehet hogy mégis igazad van, hogy kernel váltáskor a többi minernél nincs engedélyezve a tűzfal.

Nekem is 280x-eim vannak, amikkel leáll ez az új x11 sph sgminer.
Milyen tc-vel használod?

[ Szerkesztve ]

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#616) ZolaMan


ZolaMan
tag

Egyébként az új miner bitcointalk-os fórumában már reggel olvastam, hogy valakinek sikerült belőnie 3,5mh/s teljesítményre a 280x-et (és nem extrém tuninggal).
Valakinek már sikerült hasonló eredmény?
Valamint emlegetnek ott egy hardcoded 2% donation-ös verziójú minert is, amivel meg még ennél is többet megy állítólag. Ha már >2%, akkor az is megéri.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#617) zsoleszkai válasza ZolaMan (#615) üzenetére


zsoleszkai
tag

én 7970-el i:15 w:256 tc: 8192 és ugyebár a "kernel": "x11mod" ezzel tud 1080/1500 ban 2.9mhs-t a 280x 1100 al pedig 3+mhs-t
szerk: elvileg 1250/1600-al a 280x tud 3.2mhs+ t

[ Szerkesztve ]

/KneeBy/

(#618) ZolaMan válasza zsoleszkai (#617) üzenetére


ZolaMan
tag

nekem továbbra is 2 rigem közül az egyiken mindig kb 10 perc után "sgminer has stopped working".
A másik rigen megy már pár órája gond nélkül.
Már sokféle TC értéket kipróbáltam. Nem tudom mi a franc lehet.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#619) BRIKLY


BRIKLY
veterán

A 6970-el 1940Kh/s-nél járok. :C

(#620) echo001 válasza zsoleszkai (#617) üzenetére


echo001
aktív tag

a x11 nel a memoria sebessege vajmi keveset szamit azt nem kell huzni.
udv

Echo

(#621) zsoleszkai válasza echo001 (#620) üzenetére


zsoleszkai
tag

nem húzás iránt írtam, a 280x gyárilag 1600on mennek míg a 7970 1500 vagy alatta(persze ez nem indokolja hogy ne tudna 1600+-t bár tény hogy értelmetlen ilyen felhasználásnál)

/KneeBy/

(#622) oleslie válasza ZolaMan (#616) üzenetére


oleslie
aktív tag

i:15, w:256, lg:2, gputhread: 2, tc:11200, gpu:1130, mem:1500, gigabyte 280x OC verzsön

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#623) ZolaMan válasza oleslie (#622) üzenetére


ZolaMan
tag

no igen, de én próbálom 1.1V környékén tartani a kártyáimat.
Ilyen frekihez már kellen legalább 1.2V

Info:
Az sgminer crash probléma megoldódott -10mhz engine clock változtatással. De nem értem, mert ez a beállítás eddig srcypt alatt is atomstabil volt.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#624) ZolaMan


ZolaMan
tag

egy fejlesztési ötlet:

Minden kernelváltás/elstartolás után a vardiff 16-ról kezdi share diff bekalibrálását.
Ez gondolom elég nagy terhelést jelent a szerver számára, főleg az első pár percben, mert másodpercenként akár többször is van küldés/fogadás workerenként.

Ezt lehetne csökenteni azzal, hogy
1. megjegyzi workerenként az utolsó diffet és arról indul
2. vagy legalább ne 16-ról induljon, hanem pl 128-ról

Az a kérdés, hogy ezt a stratum proxy szerverünk tök transzparensen átengedi azt a dolgot és nincs beleszólása, vagy lehet valahogyan befolyásolni esetleg?

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#625) ZolaMan


ZolaMan
tag

DRK forkolt és mindenki eldobta a haját.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#626) janos666 válasza ZolaMan (#625) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem mindenki. Én eladtam a maradékot a duplapúp jobboldalán és várom hol szálljak vissza. :DDD Nyálcsogatva nézem, ahogy folyik a vér a mészárszéken, de sokkal nagyobb vérontásra és gyorsabb árfolyamesésre számítottam. Aki nem >100 BTC-vel volt bent és akart, az ki tudott szállni akár ~0.02, vagyis a fork hírek előtti (vagy ahhoz elég közeli) árfolyamon is (egyszer egy 120 BTC-nyi szeretetcsomagot is felvett még a piac a fork utáni újranyitáskor 0.02-n).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#627) ZolaMan válasza janos666 (#626) üzenetére


ZolaMan
tag

ma orderbook vizslatással két hullámot is elkaptam, de most hiába nézem 1 órája, senki nem akar semmi csinálni. Se eladni, se venni. hm.

szerk.: ez a mintpal orderbook epic...:) 150 és 180 között üres a grafikon:))
Méregetik egymást messziről.

[ Szerkesztve ]

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#628) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Behalt a phool, vagy csak én nem érem el?

(#629) hipernick válasza BRIKLY (#628) üzenetére


hipernick
tag

Nekem se megy, a rejectek is csak gyűltek, waiting for work, le is állítottam...

(#630) bandito1 válasza hipernick (#629) üzenetére


bandito1
csendes tag

Szinén zenész.

(#631) Mesterlovesz válasza bandito1 (#630) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Sziasztok! A PHool jelenleg nem üzemel, aki bányászna az inkább állítsa le a bányászgépét. Valószínű szerverhiba áll a háttérben. Nem véletlenül volt szó szerverváltásról...

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#632) BRIKLY válasza Mesterlovesz (#631) üzenetére


BRIKLY
veterán

Akkor amíg pihi van, összekaparom a gépet :DDD

(#633) zsoleszkai válasza BRIKLY (#632) üzenetére


zsoleszkai
tag

1 órával ezelőttig én is ugyan ezt csináltam, egy kis portalanítás az enyémre is ráfért :)

/KneeBy/

(#634) BRIKLY válasza zsoleszkai (#633) üzenetére


BRIKLY
veterán

De jó lenne ha már ezt is csak portalanítani kéne :)

(#635) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

A PHool bányászoknak és még akit érdekel mondom, hogy amíg a PHool meg nem javul, addig a lenti linken lehet granite-ot bányászni: Itt tárcában lehet bányászni, ami azt jelenti, hogy le kell tölteni a bitcointalkról a tárcát hozzá és a felhasználónévhez a tárcacímet kell beírni, jelszónak akármit. (google granitecoin bitcointalk, a tárcához)

http://new.hashharder.com/x11/granite

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#636) ЯΞNΞGΔT válasza Mesterlovesz (#635) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

A leállásnak köze van a szervervándorláshoz, vagy teljesen váratlanul jött a dolog?

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#637) Mesterlovesz válasza ЯΞNΞGΔT (#636) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

A régi szerver egy része mondta be az unalmast, nincs köze a szerver vándorláshoz, csak annyi, hogy így hamarabb lesz a szerver költözés. Remélhetőleg reggelre kész lesz minden.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#638) Elbandi válasza Mesterlovesz (#637) üzenetére


Elbandi
aktív tag

kkhhmm.... ugye-ugye... mondtam hogy osszerakok nektek egy magas rendelkezesreallasu alapot (mert ahhoz ertek), amivel nemlenne ilyen kihagyas, de nemkellett... :(((

nade addig tolom mashol amig visszaall a rend

(#639) janos666 válasza Elbandi (#638) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy tűnik, hogy talán én voltam az ünneprontó annyival, hogy felnéztem a phool oldalára és az ott olvasottaknak megfelelően átírtam az X11 algós config file-omban a kernel-t "darkcoin"-ról "x11mod"-ra, de lusta voltam letesztelni a gépem egy másik pool-on, hogy jó lesz-e így a többi paraméter a gépemhez. :(((

Nem hittem, hogy ekkora fennakadást eredményezhetek ezzel. Legfeljebb is valami olyasmire számítottam, hogy lefagy vagy nevetségesen lassan számol majd a gépem X11-et, és majd akkor kezdem piszkálgatni, ha muszáj (miközben a phool is épp X11-es coin-t számol).

Ha lesz időm, majd kitesztelem ezt az új X11 algós kernelt. Egyelőre visszaírtam darkcoin-ra (illetve átmenetileg amúgy is ki van tiltva az IP-m a phool-ból, így egyelőre nem zavarok).

Így tehát ez nem a szerver hibája, csak akaratlanul is találtam egy "sebezhetőséget", ami gondolom mostantól automatikusan is el lesz hárítva.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#640) Mesterlovesz válasza janos666 (#639) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Azért itt nem csak arról volt szó, hogy átírtál egy kernelt, mert az ehhez tartozó sph-sgminer-t is feltetted a régi helyére. Ez volt a baj, mert ez az sgminer nem tudja a váltás parancsot értelmezni.

Ezért kár tesztelni a programot, mert nem fogjuk használni egyáltalán, mielőtt a PHool lehalt, megbeszéltük mindenkivel, hogy visszarakjuk a régi sph-sgminer-t (az újat teljesen le kell törölni!), mert azzal nem volt baj a kernelváltásnál!

Egyébként az első váltásoknál még sokaknak bent volt a program, azért nem is sikerült akkor a váltás. Utána már csak 2 embernél volt probléma, de mivel veled nem tudtunk kapcsolatot teremteni ezért kellett lelőni a gépedet a szerverről.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#641) janos666 válasza Mesterlovesz (#640) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kézileg nem tettem fel semmit, a start.sh-ra bíztam, hogy töltse le, amit szeretne. De ha ez olyan miner-t töltött le, ami nem ismeri az x11mod kernelt, én pedig mégis átírtam a config filet, akkor kész is volt a baj, mert akkor nekilátott alapértelmezett Scrypt-et bányászni X11 helyett.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#642) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Lehet hülyeség, de van egy tippem .ért nem akart menni a váltás. Nekem csak egyszer nem ment,napokkal ezelőtt,akkor viszont azért,mert csonttá fagyott a gép. Tegnap láttam hogy valakinek a VGA driver újraindult. Na ez nem lehet azért,mert ugye scryptet mindenki 15+ intenzitással nyomja, az x11mod meg ugye 15 felett nem jó. Nem lehet hamarabb ugrik rá a kernelre,mint hogy beállítaná annak az intenzitását?

(#643) janos666 válasza BRIKLY (#642) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, én viszont 300-on hagytam az XI-t x11mod-hoz is.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#644) ZolaMan válasza BRIKLY (#642) üzenetére


ZolaMan
tag

Szerintem azért nem lehet ez a probléma, mert a két kernelhez két külön miner program tartozik, tehát az első előbb befejeződik, majd elindul a másik. Nincs átfedés a kettő között.

Windózos kollégáknak megoldást jelenthet, amit a chat-re is beírtam, mégpedig, hogy le kell tiltani a windows "Blabla has stopped working" dialogusablakát, és akkor x11mod-ról váltásnál nem áll le az egész folyamat a hibaüzenet leokézásáig.
Nekem ez bejött. Simán vált a gépem kernel a x11mod-ról is (természetesen az oldalról letölthető moddolt verzióról van szó).

BTW kipróbáltam a legújabb x11mod miner verziót és a safety beállításaimon is 3,1mh/s -et nyom 17-es intensityvel, ami szép, még további +10%-ot jelent az előző +40%-on felül.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#645) ЯΞNΞGΔT válasza BRIKLY (#642) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

280X-eknél scryptnél az Intesity 13. És nekem is volt már, hogy nem váltott az egyik karim.
Meg ugye mást minert is használunk a különböző kernelekhez.

[ Szerkesztve ]

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#646) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Sziasztok, Zolaman, ezt a letiltást hol lehet windowsnál megtenni? A másik, sajnos amit adtam címet az nem volt jó, granite nem bányászott nekem egész este, elnézést aki hasonlóan járt.

Most van egy új érme, ezt esetleg meg lehet nézni amíg a PHool fel nem éled!

http://pure.pool.mn/index.php?page=statistics

Purecoin

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#647) ZolaMan válasza Mesterlovesz (#646) üzenetére


ZolaMan
tag

[link]

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#648) echo001 válasza Mesterlovesz (#646) üzenetére


echo001
aktív tag

koszi

[ Szerkesztve ]

Echo

(#649) BRIKLY válasza Mesterlovesz (#646) üzenetére


BRIKLY
veterán

Megszívtam én is, 8 óra alatt nagy nulla.

(#650) Mesterlovesz válasza BRIKLY (#649) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

A PHool webfelülete visszatért, de a proxy még nem megy, oleslie azon dolgozik, hogy kész legyen még ma. Amint megvan, azonnal szólok mindenkinek.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.