Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) oleslie


oleslie
aktív tag

egy kis kedvcsináló, amíg elkészül a proxy átirata.
#!/bin/bash
export DISPLAY=:0.0
export GPU_MAX_ALLOC_PERCENT=100
export GPU_USE_SYNC_OBJECTS=1
PHOOLUSER="dodo" #IDE A SAJAT NEVED KELL BEIRNI!
while [ 1 ]
do
#a gepen levo, es a szerveren levo loop_start.sh md5 osszegeinek osszehasonlitasabol donti el, kell e frissiteni
LOOPHASH=`md5sum -b ./minerstart.sh | awk -F' ' '{print $1}'`;
HASHCHK=`wget -qO- http://phool.wtdc.hu/ajax.php\?ajax\=shellcmd\&shellcmd\=loophash\&os\=linux`;

if [ "$LOOPHASH" != "$HASHCHK" ]; then
wget -q -Ominerstart.sh http://phool.wtdc.hu/ajax.php\?ajax\=shellcmd\&shellcmd\=getfile\&os\=linux\&file\=loop\.sh
chmod +x minerstart.sh
fi
KERNEL=`wget -qO- http://phool.wtdc.hu/ajax.php\?ajax\=shellcmd\&shellcmd\=kernel\&os=linux\&user\=${PHOOLUSER}`;
echo "kernel : ${KERNEL}"
FAILOVER=true
if [ ! -e "$KERNEL" ]; then
MINER=`wget -qO- http://phool.wtdc.hu/ajax.php\?ajax\=shellcmd\&shellcmd\=filechk\&os\=linux\&file\=${KERNEL}`
echo "miner : ${MINER}"
if [ ! -d "/usr/local/$MINER" ]; then
wget -qO- http://phool.wtdc.hu/ajax.php\?ajax\=shellcmd\&shellcmd\=getfile\&os\=linux\&file\=${MINER} | tar -jx -C /usr/local
FAILOVER=false
else
FAILOVER=false
fi
fi
if [ $FAILOVER = true ]; then
#
# Ide kell beirni mit inditson, ha nem tudja letolteni a hianyzo minert
# vagy asic-al banyaszik es nem tudja kovetni a kernelvaltast
# ./failover.sh
/usr/local/sgminer/bin/miner -c /root/.miner/failover.conf --default-config /root/.miner/failover.conf
else
./minerstart.sh $PHOOLUSER
fi
sleep 2
done

ill. ez frissül a szerverről automatikusan:
#!/bin/bash
export DISPLAY=:0.0
export GPU_MAX_ALLOC_PERCENT=100
export GPU_USE_SYNC_OBJECTS=1
PHOOLUSER=$1
#KERNEL=`printf "{\"get\":\"kernel\"}" | nc 94.199.178.108 3334`;
KERNEL=`wget -qO- http://phool.wtdc.hu/ajax.php\?ajax\=shellcmd\&shellcmd\=kernel\&os=linux\&user\=${PHOOLUSER}`;
PATH="/usr/local/${KERNEL}/bin:${PATH}";
LD_LIBRARY_PATH="${LD_LIBRARY_PATH}:/usr/local/${KERNEL}/lib";
#
# kilep, ha az aktualis kernelhez nincs beallitva miner, a mainloop megprobalja frissiteni, ill. letolteni ami kell
# ha nem sikerul, akkor -> failover
#
while [ 1 ]
do
# KERNEL=`printf "{\"get\":\"kernel\"}" | nc 94.199.178.108 3334`;
KERNEL=`wget -qO- http://phool.wtdc.hu/ajax.php\?ajax\=shellcmd\&shellcmd\=kernel\&os=linux\&user\=${PHOOLUSER}`;
case "$KERNEL" in
scrypt )
/usr/local/sgminer/bin/miner -c /root/.miner/miner.scrypt.conf --default-config /root/.miner/miner.scrypt.conf
;;
sha256 )
/usr/local/cgminer_keccak/bin/miner -c /root/.miner/miner.sha256.conf --default-config /root/.miner/miner.sha256.conf
;;
darkcoin )
/usr/local/sph_sgminer/bin/sgminer -c /root/.miner/miner.darkcoin.conf --default-config /root/.miner/miner.darkcoin.conf
;;
Scrypt-jane )
/usr/local/yacminer/bin/yacminer -c /root/.miner/miner.scrypt-jane.conf --default-config /root/.miner/miner.scrypt-jane.conf
;;
* )
exit
# echo "**** not configured : ${KERNEL}"
# ha nem a mainloopba, akkor ide is lehet irni failover inditast
;;
esac
done

mivel nekem is több gépem van (és hihetetlenül lusta vagyok), kitaláltam hogy tudom az indító scriptet szinkronizálni a gépek között (minerstart.sh nevet nyerte el), ill. (ha az adott gépen nincs meg a szükséges program) le is tölti azt a minert (a phool szerverről), ami az adott coin bányászásához kell. Így már csak a konfigot kell megcsinálni hozzá.
Értelemszerüen a minerstart.sh -t a saját gépeim miatt frissítem ha szükséges. Az adott progikhoz tartozó konfigoknak meghatározott neve kell legyen (miner.{kernel}.conf, pl: miner.scrypt.conf, miner.darkcoin.conf, etc.) és egy helyen is kell lenniük, hogy megtalálja.

Másrészt Elbandival folytatott eszmecsere örömére, egy plusz opció az oldalon a felhasználó adatai között.
Be lehet állítani, hogy tudja/akarja e követni a kernel váltást automatikusan, vagy ki lehet jelölni, hogy mik azok a kernelek, amikre váltani tud/akar. Ez utóbbi esetben (ha olyan kernel kell, amit nem engedélyezett), kliens oldalon egyfajta failover beállításra van lehetőség (elindítja amit oda beír, jelenleg abból nem lép ki, még akkor sem, ha a phool visszavált engedélyezett kernelre, szóval erre még vmit ki kell találni).

Egen, még valami. Netcat-ról át lett írva wget-re (ablakOS-re valamit ígyis-úgyis ki kell találni, linuxon meg van mindkettő, így ez ott nem oszt-nem szoroz :) ), és az adatok szolgáltatása átkerült a webszerverhez.

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#302) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Akinek van Blitzcoin-ja, az nézze meg az árfolyamot a Bittrex.com -on én ezt a váltót használom, egyelőre teljesen jó, gyors, pontos. A Blitz ára kicsit esett 400-ról 350-re el lehet gondolkodni az eladásán. (én eladtam)

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#303) Elbandi válasza Mesterlovesz (#302) üzenetére


Elbandi
aktív tag

fog ez meg fel menni, vagy tegnap mar megvolt a pump? :U

(#304) Elbandi


Elbandi
aktív tag

igy lehet felismerni a shitcoint:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=547778.0

[ Szerkesztve ]

(#305) _SPD_ válasza Mesterlovesz (#299) üzenetére


_SPD_
tag

Én személy szerint ennél borúsabban látom a Bitcoint... Sehol nem akarják hagyni, hogy érvényesüljön.... söt, ha ez a tendencia folytatódik lassan 100$ lesz és onnan eljutni a 10.000-ig ahogy te írtad igen nehéz lesz, főleg ha nem is hagyják....

(#306) _SPD_ válasza Mesterlovesz (#302) üzenetére


_SPD_
tag

Szerinted életrekellhet még ez a graphene vagy sem?

(#307) oleslie válasza Elbandi (#304) üzenetére


oleslie
aktív tag


és ez nagyjából pont így volt a wecoin esetén, vírusos wallet, a dev több coin elindításában is részt vett, premine (HJE 1 nap, és <2MHs -t "buktam" rajta)

[ Szerkesztve ]

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#308) Mesterlovesz válasza Elbandi (#303) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Ha a biztonságra törekszünk, akkor el kell adni az érmét ami már váltón van!

Ma transportáltam és beállítottam a Rig-eket! Szép elméleti tervem volt, hogy 2-3 óra alatt meg is lesz! Persze ehelyett 11-től este 8-ig ezt csináltam! Vettem 2 risert még a rendelés előtt, azok jól működnek, a többi, amit a nagy csomagba rendeltem magamnak, mind hibás volt! Ilyet még nem láttam, mindegyik kinyírta a windows 8-at!

Aztán végül a maradék riserekkel sikerült egy másik alaplappal kiügyeskednem, hogy 2 6870x2, meg egy sima 6870 együtt bányásszon.
Utána már csak a második Rig maradt, kb 15 per alatt meglett, riserek nélkül. Aztán már nem volt kedvem szétszedni a 3. gépet, ezért csak rádugtam az áramot meg a lan-t. Erre elszállt az áram!!!

Kiderült, hogy felpuposodott a kismegszakító, de ha megmozgattam akkor visszajött a szufla!!

Szóval utolsó erőfeszítéssel áttettem a másik szobába az egész hóbelebancot, mert az a szoba másik biztin van.

Hát ennyit a mai napról. Ma már nem nézek másik érmét, Caishen lesz egész este. Holnap kutakodok tovább.

Nyugodalmas jó éjt mindenkinek!

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#309) Elbandi válasza oleslie (#307) üzenetére


Elbandi
aktív tag

ezert forgatok en mindig forrasbol a walletet, bar az sem 100% vedelem hogy nincs benne okossag.
aztan meg ubuntu alatt be van izziva az apparmor (egy biztonsagi borton az appoknak), igy meg elerni sem tudja a masik fajlokat.

(#310) _SPD_


_SPD_
tag

Van 3db r9 280x eladó. Én 600 euróért jutok hozzá? Kinek mennyiért kéne?

(vegyes, giga, powercolor, club3d)

[ Szerkesztve ]

(#311) Zlcsi válasza oleslie (#301) üzenetére


Zlcsi
senior tag

uh én csak most találtam ide, de nagyon király az oldal eddig.

van tipp rá hogy mikor fogjátok beröffenteni?

(#312) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Sziasztok! Ma CryptoMeth-t bányászom ITT

De jó még EZ a pool is.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#313) _SPD_


_SPD_
tag

Nah kommunikáltam egy osztrák minerrel... eladna 16 r9 280x-et... Nyílván ha mindet viszem még olcsóbb.. kell valakinek ha megveszem?

(#314) zsoleszkai válasza Mesterlovesz (#312) üzenetére


zsoleszkai
tag

Ez olyan mint a panda? 1/2 speed? (330hk 7970)

/KneeBy/

(#315) htc07 válasza zsoleszkai (#314) üzenetére


htc07
addikt

keccakos, úgyhogy az szerintem MH/s, nem KH :U

ha nem, akkor nálad lesz a gond :DDD

(a keccak algot kb. 500x gyorsabban számolja, mint a scryptet)

(#316) bandito1 válasza _SPD_ (#313) üzenetére


bandito1
csendes tag

Milyen 280x-ek?

(#317) Mesterlovesz válasza zsoleszkai (#314) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Igen, ezt nem írtam, ez Keccak, a maxminer kell hozzá...

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#318) zsoleszkai válasza htc07 (#315) üzenetére


zsoleszkai
tag

Igen én néztem el Mh lesz az nem hk

/KneeBy/

(#319) _SPD_ válasza bandito1 (#316) üzenetére


_SPD_
tag

Vegyesvágott...

Gigabyte
Powercolor
Club3D
HIS
XFX

darabszámot nemtudom melyikből mennyi.... összesen 16 db

(#320) _SPD_


_SPD_
tag

teljesen beindult ez a sógor :)) aszondja ha van cégem odaadja nettóba is... :DD

(#321) zsoleszkai válasza _SPD_ (#320) üzenetére


zsoleszkai
tag

Az úgy már eléggé jó ár lenne értük.

/KneeBy/

(#322) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

XBT/EUR low 322.8

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#323) echo001 válasza _SPD_ (#319) üzenetére


echo001
aktív tag

udv
es kb menyi lenne darabra lebontva ?

pontos tipusokat gondolom nem tudsz ezek kozul melyi a legjobb banyaszni ?
udv

Echo

(#324) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Sziasztok!

Ezen a héten (múlthét már) egész héten pokoli hátfájással kűzdöttem, nagyon nehezen koncentráltam, szinte alig tudtam mozogni, stb.
A rotocoin meg közben szépen beugrott egy (számomra) ismeretlen váltóra (swisscex) és elég jó áron lehetett eladni kb. 2 napig. Sajnos ebbe nem voltam benne, a fenti okok miatt.
Ezért kérek mindenkit, ami benne lesz a Phool-ban, hogy ami kis ideje esetleg van, azt szánja arra, hogy egy negyedórát átnézi a napi érmével kapcsolatos híreket és privátban jelzi nekem, ha van valami hasonló változás. Több szem többet lát alapon, így biztos, hogy én sem siklok el egy ilyen hír felett legközelebb.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#325) echo001 válasza Mesterlovesz (#324) üzenetére


echo001
aktív tag

udv
ugy nez ki a meth et mar valtjak 2 helyen is

https://www.allcrypt.com/market?id=392

https://www.swaphole.com/

melyikrol tud valaki valamit ?
erdemes most mindjar tuladni rajta ?
udv

Echo

(#326) bandito1 válasza Mesterlovesz (#162) üzenetére


bandito1
csendes tag

Mester! greececoin-al azóta lett valami? Még nem érte meg átváltani?

(#327) _SPD_


_SPD_
tag

Sziasztok!

Kicsit más téma, de... ismer valaki olyan embert aki meg tudná oldani, hogy még tök zsír új Radeon 7970-es magokat bányász gépnek megépíteni? Hozzá tudnék jutni 30db ilyen maghoz. Vatta újak, csak kéne nekik egy nagy lap, vagy nem is tudom, hogy lehetne megoldani.,.....

Van valakinek 5lete?

(#328) Elbandi válasza _SPD_ (#327) üzenetére


Elbandi
aktív tag

ezt a topicot a pool/banyaszas miatt hoztuk letre, lecci ne keverjuk ide altalanos altcoin kerdeseket, arra ott a masik topic

(#329) _SPD_ válasza Elbandi (#328) üzenetére


_SPD_
tag

Azért ide írtam, mert ahogy néztem van itt pár ember, aki igen csak jól ért a progizáshoz.... és kiváncsi lettem volna mit mondanak, hogy szoftveresen egyálltalán kivitelezhető e. de természetesen átviszem oda. :U

(#330) Mesterlovesz válasza bandito1 (#326) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Sajnos az elején még nem volt váltón, aztán pedig annyira leesett az ára, hogy nem volt érdemes eladni. Ez egy hosszabb távú project lesz, nem hiszem, hogy mostanában mozdulni fog az ára.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#331) Mesterlovesz válasza echo001 (#325) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Megnéztem mindkét váltót, egy próbát megér, ha valaki gyűjtött legalább 500 vagy 1000 db-ot belőle, akkor érdemes eladni. (CryptoMethről van szó!)

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#332) echo001 válasza Mesterlovesz (#331) üzenetére


echo001
aktív tag

Köszi akkor meg kotrok egy picit. :DD

Echo

(#333) zsoleszkai válasza Mesterlovesz (#331) üzenetére


zsoleszkai
tag

1/10 már megvan :D

/KneeBy/

(#334) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Ok, a Coinswap-on túladtam a Caishen coinokon, holnap jön a Meth!

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#335) echo001 válasza Mesterlovesz (#334) üzenetére


echo001
aktív tag

udv
mester ez a coinawap hogy muxik fent van az orderem de semmi se torteni megerosito emailt nem kaptam.
vagy csak varni kell ?

caisen rol lenne szo.

Echo

(#336) oleslie válasza Mesterlovesz (#334) üzenetére


oleslie
aktív tag

rohamosan haladunk a harcrakész állapot felé :)
Felraktam egy virtuális gépbe a fordításhoz szükséges környezetet, le is forgattam mind, megvannak a windózos .exe progik is (igaz win7-re, de bányászik vki XP alatt?) + a kernelváltáshoz elkészült a batch file (ugyan azon az elven múkodik mint a linuxos, csak nem olyan elegáns, nem vagyok egy vindózbatch prof :P ha vki akarja, majd átírja)
Sajnos ahhoz, hogy ez működjön telepíteni kell néhány apró kiegészítőt az ablakOS-ra (gnuwin wget/gawk/unzip), cserébe letölti a szükséges programot, vált ha kell ... szóval tényleg nem sok marad azon kívül, hogy a .conf fileokat meg kell csinálni (és várni a csilliárdokat :) )

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#337) echo001 válasza oleslie (#336) üzenetére


echo001
aktív tag

udv

nagy vagy :) :R

amugy lenne egy kerdesem nalam elofordul (win 7) sgminernel hogy ha kilepek belole semmilyen banyaszprogi nem indul el. ujra kell inditani a gepet, ez a kernel valtas ugyanaz nem? mintha progit cserelnek. lehet hogy a conf- val van a baj nem tudom . vagy ez majd menet kozben kiderul hogy viselkedik ?
udv

[ Szerkesztve ]

Echo

(#338) oleslie válasza echo001 (#337) üzenetére


oleslie
aktív tag

passz, nálam ilyen gond az R9 290 & cgminer 3.7.2 felállással volt. 3.7.3-al ill. sgminer-el nem fordult elő.

egyébként igen. Ha váltani kell a programok között, a szerver küld egy quit parancsot, ezért kell a módosított miner, hogy ezt tudja értelmezni, akkor az kilép, és a script lekérdezi mit kell indítani, ha nincs meg letölti, majd elindítja.

[ Szerkesztve ]

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#339) htc07 válasza oleslie (#338) üzenetére


htc07
addikt

devcon nevű ezermester app win alá, újra tudja indítani a vga-t (vagy a driverét).

(#340) oleslie válasza htc07 (#339) üzenetére


oleslie
aktív tag

köszi, de ez echo001 -nek kell, nekem _már_ nincs ilyen problémám :)

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#341) htc07 válasza oleslie (#340) üzenetére


htc07
addikt

neki ment, csak elbambultam :B

(#342) echo001 válasza htc07 (#339) üzenetére


echo001
aktív tag

udv

fent van probalva neha ugy se jo.
koszi

Echo

(#343) oleslie válasza echo001 (#342) üzenetére


oleslie
aktív tag

akkor csak 1 dolgot tehetsz, van az ablakOS-nek valamilyen cli parancsa a shutdown/restart -ra, azt be kell majd írnod a scriptbe, hogy kilépés után újraindítsa a géped, jobb 5letem nincs (ez csak bányászgép? mióta áll fenn a probléma? a kezdetektől csinálja? format c és mindent fel/újra-rakni egy tiszta rendszerre?)

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#344) echo001 válasza oleslie (#343) üzenetére


echo001
aktív tag

udv
nem, munka gep sajna reinstall volt szerintem a configba van a hiba tulparameterezem a kartyat meg probalkozom :)

Echo

(#345) echo001 válasza Mesterlovesz (#334) üzenetére


echo001
aktív tag

udv
hat en buktam a methen vartam vartam es jol leesett az ara :(
ez van.

ha este felmegy falnak megyek . :W

Echo

(#346) oleslie válasza echo001 (#345) üzenetére


oleslie
aktív tag

ezt nézegettem reggel én is, 1100, kb 0.01* -et kaptam volna érte, inkább megtartottam, majd meglássuk mi lesz a sorsa

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#347) echo001 válasza oleslie (#346) üzenetére


echo001
aktív tag

udv
megint tanultam valami. nem eladni mindenaron :)
udv
majd a mestertol lesunk. :R

Echo

(#348) oleslie válasza echo001 (#347) üzenetére


oleslie
aktív tag

talán ha felkerül más (ismertebb) váltóra. Sajna nem látok nagy mozgást körülötte (3-ból kettőn csak eladni akarják, senki nem akar venni)

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#349) echo001 válasza oleslie (#348) üzenetére


echo001
aktív tag

De azt igaz hogy még igy is ugyanazt kihozta mintha a cleveren kotrok peddig ha tegnap este eladom ami van 3x lenne a haszon nem baj az a kevés ami még van majd okosan adom el. Üdv

Echo

(#350) Zlcsi válasza oleslie (#336) üzenetére


Zlcsi
senior tag

:C :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.