Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) odorgg válasza IRON STORM (#700) üzenetére


odorgg
addikt

És ez mivel jobb mint az eredeti? egyébként kösszi :R

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#702) IRON STORM válasza odorgg (#701) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az OHT( online hyper tuning) funkció került bővítésre. Írás közben figyeli a minőséget és szükség esetén változtatja a stratégiát.

Csak a TDi!

(#703) odorgg válasza IRON STORM (#702) üzenetére


odorgg
addikt

Köszi már fel is dobtam :Y de aszthiszem a memorex lermeezeket a jövöben hanyagolom 10 -ből 4-et sikerült megirni hiba nélkül :W nemtúl jó arány :F 1200 ft-ot buktam :W

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#704) knorbi89


knorbi89
csendes tag

Hello!
Nekem is az lenne a problémám, h nem ismeri fel az Xp Serial ATA-s írómat (HL-DT STDVD-ram vagy vmi hasonló LG) eszkökezelőben Rendszereszközök-ön belül van:
ACPI-beépített lehetőség gombja
ACPI-termikus zóna
ACPI-ventillátor
Microsoft ACPI szabványnak megfelelő rendszer
lehetőségek, és sehol ACPI/SATA melyik illesztőjét frissítsem
Amúgy ACPI módban lett telepítve az XP én úgy tudom legalábbis ;) ezzel a meghajtóval
se SP2-es se SP3-as Xp nem látja
Pedig újratelepítés előtt felismerte egyből, csak halál lassúság miatt újraraktam:(
ABIT BH7(-e) alaplapom van 1db Sata csatlakozással:D
Vki segítsen pls, mer már 4 napja szenvedek vele. Alaplaphoz nem adott a szervizes alaplapi telepítő cd-t se, mer ha lenne akkor megoldottam volna, h áthúzom a drivert, mert olvastam, h a cd-n lenne hozzá:( Drivert Abit.com oldaláról nemtom leszedni, mer van 1 pár lehetőség és Everest Ultimate edition nem írja ki a SATA-m típusát így nemtok hozzá leszedni se driver-t az alaplapi leírásoknál meg csak annyit írnak, h van rajta 1 SATA csatlakozás, de más semmi. RemélM vki tud segíteni ;)

(#705) opet válasza knorbi89 (#704) üzenetére


opet
csendes tag

Sajnos nekem is ez (volt) a problémám egy Pioneer 216D íróval.
Nekem a megoldást az IDE mód bekapcsolása jelentette.

(#706) ancsa18


ancsa18
csendes tag

Sziasztok.Segítségeteket szeretném kérni. A következő a problémám: nem olyan régen vettünk egy gépet minden oké volt ugy kb. 1 honapja időnként lefagyott, majd irni akartam erre valami hibát irt ki a nero. Na gondoltam béna vagyok kezdem ujra szintén hiba. A lényeg annyi hogy rákerestem a hibára és több helyen azt olvastam kábel hiba vgy rossz az íróm. Ekkor szétszedtük a gépet megigazgattuk a kábeleket minden oké volt egy darabig. Utána szintén kezdödtek a fagyások és megfigyeléseim szerint akkor ha használtuk az írót. lvittük az írót szervizbe kaptunk egy másikat probára a miénket meg tesztelik. A kölcsön iroval is egy darabig jó volt utána szintén fagy a gép. Vissza a szervizbe az író és ott mondták hogy a miénket tesztelték és ugy tünik jó. Ha esetleg van valakinek van valami ötlete hogy mi lehet a baj szivesen venném.elöre is köszi.

(#707) breiner


breiner
aktív tag

Hello.
Segítséget kérnék tőletek az a bajom hogy van egy satas pioner dvd íróm és azt csinálja hogy meg írja a lemezt 100% és a végén be dobja hogy cd írás hiba akkor itt a lemezzel van baj vagy az íróval? mert nem egy fajta lemezzel csinálja ezt.
Meg úgy ír hogy 20% után nincs hangja eddig sose csinált ilyet.
Előre is köszi a segítségeteket.

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#708) szombi


szombi
tag

Sziasztok!

Lehet hogy nem a témába vág, de azért megosztom veletek.
Barkács alkat vagyok, ezért kipróbáltam, mi történik ha egy PATA csatolós DVD iró elektronikáját kicserélem egy SATA vezérlősre.

Vettem jónéhány rossz DVD írót, hogy a lézerdiódát hasznosítani tudjam belőle.
Köztük ott figyelt egy SATA vezérlős példány is.
Kiváló alkalom, hogy kipróbáljam az elektronikáját egy eredetileg PATA íróban.

Két darab LG gyártmányú IDE(PATA) íróm volt éppen kéznél.
A kétféle PATA íróból az egyik meg se nyikkant annak ellenére sem, hogy belül mind a 4 csatlakozó passzolt. Hát igen, mégha LG író mindkettő, a sorozat teljesen más.

Elővettem a másik PATA írót, ez is LG, és a típusszám jelölésük már nagyon hasonlított, szemben az előzővel.
Sajnos a lézer egység szalagkábele túl rövid volt, ezért azt is át kellett menteni.
Mechanikailag nem valami nagy szám, nem mindig adja ki a tálcát, de annyi biztos hogy működik.

Az akadályok leküzdése után(szalagkábel, gép újraindítás), kipróbálhattam az újdonsült SATA írómat.
Az eredmény még engem is meglepett: MŰKÖDIK!

Mindent beolvas, sőt!
Próbaképp 10 DVD-t is kiírtam vele egy huzamban!
TÖKÉLETES!

(#709) erikszon


erikszon
csendes tag

Nemtom jó helyre irók-e, nem találtam jobb topikot. Újraraktam az xp-t azóta a dvd-írómat a az xp pendriveként ismeri fel. A jobb alsó sarokban az óra mellet megjelent a szokásos zöld nyíl [hardver biztonságos eltávolítása]. Ez mitől lehet? :F Bocs a fogalmazásért.

(#710) Tosee válasza erikszon (#709) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Gondolom babráltál a bios-ban, és
onboard sata/ide ctrl mode: SATA-ra vagy AHCI-re állítottad!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#711) luise178


luise178
tag

szasztok!

úgy indult a téma, hogy van 1 pioneer dvd íróm, ami már csak olvasó, nem akarodzik neki írni. gondoltam lecserélem, de nem látok nagyon 1 listán se már pio dvd írókat. a blue-ray írók még nagyon drágák, pedig reméltem, hogy kihuzza ez addig, mig leesik az áruk. szal most ott tartok, hogy másikat kéne vennem. légyszi mondjatok valamit, hogy mit érdemes venni. néztem asus-t is, a márkával nagyon meg vagyok elégedve, de dvd iróban nem tudom, mit produkáltak. mindenhol lg van olcsón, de amikor a pio-t vettem, nagyon vigyázni kellett velük.

szerintetek jó az asus? vagy tudtok jobbat? légyszi segítsetek!

köszi! Luise

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#712) gg72 válasza luise178 (#711) üzenetére


gg72
veterán

Ajánlottak a Sony Optiarc 724X és a 726X szériái, Asus-ból a 24B1ST és 24B1LT (ezek Liteon klónok), valamint személy szerint nagyon jó tapasztalataim vannak az LG Blu-ray/HDDVD olvasójával, ami kiváló minőségben ír DVD-ket és a jelenlegi 11-14ezer Ft körüli árával szinte ajándéknak mondható (megjelenésekor 250 USD vot az ára): [link]

(#713) luise178 válasza gg72 (#712) üzenetére


luise178
tag

köszike az infót! :)

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#714) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

sziasztok!
adott egy belső optikai meghajtó DVD+/-RW SATA pl. ez:

van e rá valami megoldás, hogy összedugjam usb-vel a laptopommal.
(nem kell külső usb-s optikai meghajtó, ha így is működik a dolog).

(#715) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!

Gondom van a DVD írással. Konkrétan az, hogy a rendszer nem látja írónak az írót, csak olvasónak. Annyit már kiderítettem, hogy azért, mert AHCI módba van állítva a vezérlő. De arról meg nem tudok lemondani, mert SSD van a gépben.
ASUS P5QL-Pro alaplapom van, és nem találtam a BIOS-ban olyan lehetőséget, hogy külön tudnám ki/be kapcsolni az AHCI/IDE módot. Sajnos mindegyik SATA port ugyanazon a vezérlőn csücsül.
Van valami megoldás?

(#716) specbighit


specbighit
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a jelenleg a gépemben lévő ATA-s dvd-író mellé be tudok valamilyen módon tenni SATA-s írót is?

Köszönöm előre is!

(#717) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok.

Adott az alábbi slim sata-s dvd író:
Samsung SN-208DB/BEBET Slim SATA DVD író

Abba a hibába ütköztem,hogy nem néztem utána a dolgoknak rendesen és nem sima sata táp csatlakozós,hanem slim sata kell hozzá!

Ezek közül melyik lenne jó?
[link]

Nagyon fontos lenne a válasz!

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#718) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv!

Tud valaki (egyáltalán létezhet?) olyan programot, ami egy DVD íróról meg tudja mondani, hogy hány darab lemezt írt eddig az életében?
Van valami ilyen belső számláló az írókban?

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.