Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) PPeter válasza vbbb (#400) üzenetére


PPeter
addikt

Most mit is jelent pontosan, hogy elbaszta? A kiírt lemez és a forrás között eltérést jelzett az írás utáni visszaellenőrzéskor, összehasonlításkor? Akkor ott nem az író a hibás.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#402) vbbb válasza PPeter (#401) üzenetére


vbbb
őstag

Igen azt jelenti, bocs az alpári stílusért de ideges vagyok... :)
Tehát a régi íróval írok ott nincs gond visszaellenőrzésnél, viszont ha az újjal akkor meg van... :F Kérlek segítsél nekem mi akkor a probléma. :R

(#403) PPeter válasza vbbb (#402) üzenetére


PPeter
addikt

Ha valóban eltérést jelez (és nem olvashtatlan szektort), akkor ott jó eséllyel memória, alaplap, SATA vezérlő gond van, ha szerencséd van, akkor csak az alaplapi SATA/IDE vezérlő drivere szórakozik. A problémás írók topikjában leírtuk sokszor már, mi a teendő, az #1-es hozzászólást olvasd át.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#404) vbbb válasza PPeter (#403) üzenetére


vbbb
őstag

No próbáltam mégegyet, lefagyasztotta az egész gépet írás közben. De átszólag megírta a lemezt visszaellenőrzésnél meg DMA meghajtó CRC hibát írt ki. Most a HDD-re másolás közben is érezhetően fogja néha a gépet gépelés közben...érdekes. Lehet tényleg valami sata gondja lesz, bár a legújabb driverek vannak fenn. A hdd-m is sata, azzal nem volt gondom sose. Akkor olvsagatok amit mondtál...köszi

(#405) vbbb válasza PPeter (#403) üzenetére


vbbb
őstag

Kezdem feladni a reményt, elolvastam a tanácsaidat igyekeztem mindent úgy is tenni de megint hibázott 2 szektornál a visszaellenőrzéskor... :(
Asszem feladom és hozom a fejszét... :(((

(#406) PPeter válasza vbbb (#405) üzenetére


PPeter
addikt

Mondjuk még mindig nem írtad meg, hogy mi jelent az, hogy hibázott 2 szektornál. :U Nem tudta beolvasni, vagy korrupt (eltérő) adatot jelzett a kérdéses szektorokon? Nem mindegy.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#407) vbbb válasza PPeter (#406) üzenetére


vbbb
őstag

Ezt írja a naplóba:

17:13:20 #27 Phase 78 File dlgbrnst.cpp, Line 1762
Data verification started

17:13:23 #28 Text 0 File ThreadedTransfer.cpp, Line 269
Pipe memory size 590400

17:13:58 #29 SectorVerify 11 File Cdrdrv.cpp, Line 11165
Sector 75277 on disc has different content to source

17:14:19 #30 SectorVerify 11 File Cdrdrv.cpp, Line 11165
Sector 153613 on disc has different content to source

17:14:31 #31 SectorVerify 11 File Cdrdrv.cpp, Line 11165
Sector 266253 on disc has different content to source

17:15:43 #32 SectorVerify 11 File Cdrdrv.cpp, Line 11165
Sector 336397 on disc has different content to source

17:16:10 #33 SectorVerify 11 File Cdrdrv.cpp, Line 11165
Sector 774669 on disc has different content to source

17:16:49 #34 SectorVerify 11 File Cdrdrv.cpp, Line 11165
Sector 971789 on disc has different content to source

17:18:19 #35 SectorVerify 11 File Cdrdrv.cpp, Line 11165
Sector 1291789 on disc has different content to source

17:18:19 #36 Phase 80 File dlgbrnst.cpp, Line 1762
Data verification completed successfully

17:18:20 #37 Text 0 File SCSIPTICommands.cpp, Line 254
SPTIDismountVolume - completed successfully for FSCTL_DISMOUNT_VOLUME

17:18:25 #38 Text 0 File Cdrdrv.cpp, Line 11214
DriveLocker: UnLockVolume completed

17:18:25 #39 Text 0 File SCSIPTICommands.cpp, Line 411
UnLockMCN - completed sucessfully for IOCTL_STORAGE_MCN_CONTROL

Existing drivers:

Registry Keys:
HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\WinLogon\AllocateCDROMs : 0 (Security Option)

"A szektor xxxxx tartalma eltér a forrásétól"

Bár az az érdekes, hogy a lemezről visszanéztem a filmeket amiket próbaképpen kiírtam és lejátszotta mindet. Másolni nem próbáltam őket a hdd-re. Ötlet?

(#408) vbbb válasza PPeter (#406) üzenetére


vbbb
őstag

Megpróbálkozom egy whql-es nvidias driverrel...hátha javul valami... :U

[ Szerkesztve ]

(#409) vbbb


vbbb
őstag

No 8milliószor leföl raktam az idevezérlő drivereket, ilyet-olyat...nem segített. Utolsó gondolatként felraktam az egyel korábbi BIOS-t. 3x próbáltam Verbatim RW lemezre mind háromszor jó volt az adatellenőrzés. :) Holnap kipróbálom élesbe is! Drukkoljatok :))

(#410) vbbb


vbbb
őstag

Feladom...3.napja nem tudom megcsinálni...szar az nForce4 vezérlője, az alaplap vagy mittudomén már. :(((
Veszek egy IDE-et, azzal csak nem lesz gond!

(#411) PPeter válasza vbbb (#410) üzenetére


PPeter
addikt

Próbáld meg teljesen uninstallálni az Nvidia SATA/IDE drivert és menjen azzal, amit az oprendszer tartalmaz. És ellenőrizém a gépben a memóriákat is.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#412) vbbb válasza PPeter (#411) üzenetére


vbbb
őstag

Memtest 45perc után sem talált hibát, levakartam driver cleanerrel az nvidias vackokat. Csak az nvidia network bus enumelatort adtam neki. Többit ő rakta fel:

IDE ATA/ATAPI vezérlők:

Elsődleges IDE csatorna(Microsoft)
Másodlagos IDE csatorna(Microsoft)
nvidia nforce 4 serial ata controller(Microsoft Windows Hardware Compatibility Publisher, Nvidia)
Szabványos kétcsatornás PCI IDE-verzélő(Microsoft)

Most írok egy próbát élesben...zenéket, azoknak úgyse számít 1-2 szektor. Egyébként mennyi bit-et tartalmaz 1 szektor a lemezeken?

[ Szerkesztve ]

(#413) vbbb válasza PPeter (#411) üzenetére


vbbb
őstag

Szépen pörkölni kezdte 4x sebességen, majd úgy 11% tájékán lehervadt az egész gép és csak az egér mozgott. Megírta a lemezet látszik tele van, de csak az első 10-20% mappában lévő zenéket lehet lejátszani.

Log file:

Link

(#414) PPeter válasza vbbb (#413) üzenetére


PPeter
addikt

A Nero mellett nincs más íróprogram a gépen? A Nero pontosan melyik verzió?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#415) vbbb válasza PPeter (#414) üzenetére


vbbb
őstag

nero7957hun a típusa, és daemonon kívül nincs semmi más emuláló illetve író program a gépen...amint bezárom a nero-t a gép rögtön felgyorsul! Rakjak fel egy korábbit?

Próbálok valami frisebb nforce4 serial ata vezérlőt találni, microsoftost természetesen. Eddig sajnos nincs eredmény...

[ Szerkesztve ]

(#416) elfelejtette válasza vbbb (#412) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Memtest hányszor futott le a 45 perc alatt? Gondolom 1x sem! Nálam volt olyan, amikor az időzítéseket hangoltam, hogy 2x lefutott hibátlanul, és csak a 3. körben dobott hibát (akkor viszont 59000-et!).
Próbáld csak az 5. vagy a 8. tesztet futtatni a 'c 1 3 5 enter ö', vagy a 'c 1 3 8 enter ö' billentyűkkel, azokban hamarabb hibázik a ram.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#417) vbbb válasza elfelejtette (#416) üzenetére


vbbb
őstag

1x lefutott teljesen, meg belekezdett...Ha a memóriákkal lenne baj máshol is ki kéne jönnie szerintem. A régi IDE-s íróimmal (2db) semmi gond nincs, és kékhalál sem volt vagy 1éve...a windows meg nem fagy le. Ezek a kombók amiket írtál a DOS-os verzióra érvényesek?
És úgy is dobta a hibákat amikor semmi tuning nem volt a gépemen...

[ Szerkesztve ]

(#418) PPeter válasza vbbb (#415) üzenetére


PPeter
addikt

És a Daemon Tools-ban ugye nincsenek bekapcsolva az emulációk?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#419) vbbb válasza PPeter (#418) üzenetére


vbbb
őstag

Írásnál nem volt, azóta visszakapcsoltam...most ezzel a DEMOval próbálom ki:

AheadNero71010

(#420) PPeter válasza vbbb (#419) üzenetére


PPeter
addikt

Inkább minél újabb legyen az a Nero, ne régebbi.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#421) vbbb válasza PPeter (#420) üzenetére


vbbb
őstag

Hát 7esből ez a legújabb amit találtam, 8ast meg nem tudom próbáljam-e ki immáron microsoftos driverekkel. :F

(#422) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Üdv!
Látom/olvasom ti rá vagytok izgulva az írókra :D , dobjatok 1 helpet pls! :
,,B" gépbe kellene 1 sata-s( ki gondolná, eh? ) író, ami begyűr mindent, nem hangos, és viszonylag időt álló. Ja, és még írni is tud :)) Szóval 1 olyan nem gagyi, de olcsóság kéne, az írási sebességnek nem kell a fénynél is gyorsabbnak lennie! Az optikai meghajtók terén pont nem vagyok otthon, ezért minden helpet szívesen vennék!
THX!

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#423) ]Phobos[ válasza ]Phobos[ (#422) üzenetére


]Phobos[
senior tag

+ még 1 kérdés: ha az írott( tartalomtól függetlenül ) lemezeket( tipus/gyártó szintén mind1 ) csak sokadszorra "kapja el"*, az miért lehet? ( gyári lemezek működnek )
*pörgeti, de nem ismeri fel, megint pörgeti, stb., de ha már felismerte, akkor tökéletesen megy
THX!

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#424) vbbb


vbbb
őstag

No ezzel a Neroval sem sikerült sajnos....bár a gép most nem lassult be :(
Neron kívül van valami program amivel lehet írkálni, és vissza is ellenőrzi?
Azt mondjuk még mindig furcsálom, hogy jól megírta az ImgBurn a 4 DL lemezt igaz 2x sebességgel... :F

[ Szerkesztve ]

(#425) vbbb


vbbb
őstag

Kipróbálom ezzel mit működik:

InfraRecoder

(#426) vbbb


vbbb
őstag

Semmi javulás...egy firmware frissítés segíthet majd a bajomon a közeljövőben? :F De azért elviszem és egy másik gépre is rákötöm majd.

[ Szerkesztve ]

(#427) koco


koco
csendes tag

Hali

Szeretnék segítséget kérni, hogy milyen sata dvd írót vegyek. Ami itt elérhető az a Nec, Samsung termékei, szóval ezekből kéne valami. A lényeg, hogy ne kelljen vele trükközni, megbízható legyen, ne legyen válogatós dvd-k tekintetében. 8x-osan elég ha tud írni. Nemtudom mennyire kiforrott már ez a technika de nem szeretnék szívózni, csak bedugom és működjön rendessen. :D

Válaszokat előre is köszönöm.

(#428) vbbb válasza koco (#427) üzenetére


vbbb
őstag

Ha van szabad IDE kábeled inkább olyat vegyél...a csatlakoztatás kivévételével semmi pozitívumot nem hoz szerintem...szvsz

(#429) koco


koco
csendes tag

Van egy Pioneer 109-es íróm csak gondoltam ezt odaadom tesómnak és veszek egy satás írót. Azonban olvasgattam és még úgylátom nem igazán kiforrott a technika.
Köszi a válaszod, ez megerősített abban hogy inkább várjak.

(#430) Imco válasza ]Phobos[ (#423) üzenetére


Imco
őstag

Probáld másik /jobb/ olvasoba tenni!
Nekem a csodás fehér princo lemezeimről fogyott el az adat! Volt amirt másodszor tettem be 1-1,5 év után!
Ha már beolvasta, én le is menteném! ;) :K

Üdv! Imco

(#431) vbbb


vbbb
őstag

Aki Princo lemezekre "archivál" sikeres ember nem lehet... :DDD

(#432) ]Phobos[ válasza Imco (#430) üzenetére


]Phobos[
senior tag

THX, csak az a bibi, h kb. picit több, mint fél éves NEC ( talán 7170 ) vagy ilyesmi, most fejből nem tom. Szóval nem értem, h mi a bibi...
Ezért is kérdem, h mit kéne vennem a ,,B" gépbe...

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#433) Imco válasza ]Phobos[ (#432) üzenetére


Imco
őstag

Akkor valoszinübb az olvaso hibája! Szerencsétlen egy ilyen hol van, hol nincs hibát tettenérni! Viszont ha fél éves akkor még garis. Talán szerencséd van.

A b gépbe szerintem mindegy mert nincs jelentős különbség.
Rengeteget olvastam róla mostanság mert én is sata író tulaj lettem.
Talán itt irta valaki hogy az egyetlen igazi szempont a kérdésben,
hogy van-e elegendő IDE helyed. Egyéni problémák vannak,
de szerintem nincs általános nevegyünksataírót probléma.
Plextor 760-ról váltottam 810SA-ra és az írással -eddig-
maximálisan elégedett vagyok!

Üdv! Imco

(#434) IRON STORM válasza ]Phobos[ (#432) üzenetére


IRON STORM
őstag

Vegyél Pioneer 212 írót. Ugyanaz mint a Plextor 810SA, csak éppen felébe kerül. :)

Csak a TDi!

(#435) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Melyik mostanában a legjobb satas dvd író olvasásra?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#436) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

THX all! :R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#437) vbbb


vbbb
őstag

No ez jó kör volt...másik Inteles gépbe is szar az író...megy gariba a kicsike :DD

[ Szerkesztve ]

(#438) Imco válasza vbbb (#431) üzenetére


Imco
őstag

Köszi! :)
5-6 éve kimondani sem tudtam a princot,
nem hogy tudjam, hogy milyen lesz 1-2 év múlva! :K

Üdv! Imco

(#439) vbbb válasza Imco (#438) üzenetére


vbbb
őstag

Ne vedd a szívedre, én is elkövettem anno ezt a hibát...bár azokat rögtön átírtam! :P

(#440) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Üdv
Most vettem egy új alaplapot,amin csak 1db ide csati van,ezért egy vinyó kiesik+a dvd író is . Én szeretem a pio írókat ,de majd három éve nem kellett ezzel foglalkoznom. A lényeg mit vegyek.

Privire válaszolni illik.

(#441) gézu


gézu
őstag

Sziasztok, az LG sata-s íróiról van valakinek tapasztalata?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#442) wid22


wid22
aktív tag

Nekwm LG GSA H30N irom is van az RW lemezeket is megirja olvassa DVD/CD simán ir/olvas. A NF4 ultra lap egyböl fölismerte azota hibátlanol megy.

(#443) gézu válasza wid22 (#442) üzenetére


gézu
őstag

Hát nem tolonganak a népek, azért köszi :)

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#444) Ragadozó válasza gézu (#443) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Mostanában az lg írókkal sok gondom volt...
Én inkább pioneer v nec írót javasolnék...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#445) Andras828


Andras828
tag

Sziasztok! A minap hozzájutottam egy Samsung SATA DVD íróhoz. A gondom csak annyi, hogy nem tudok vele se írni, se olvasni. Rendesen rá van dugva a csatira, áramot is kap. Kidobja a tálcát, beveszi a lemezt, de nem olvassa be. Namost erre ki mit tud mondani, mi lehet a probléma?(az alaplapon egy NF7-S v2.0)

(#446) Andras828


Andras828
tag

És elvileg a driver is fennt van...

(#447) Imco válasza gézu (#443) üzenetére


Imco
őstag

Csak a tolongás kedvéért! :)
Plextor 810 SA a vasam 212 pioneer a bele. /állitólag! :) /
Hibátlanul müxik kb 3. hete!
A pioneer feleannyiba kerül mint a Plextor!!!
A LG-ről csak annyit hogy kb 100 db-ot adtam el az elmúlt 2-3 évben.
Összesen 1 db garis hiba volt. /szerintem gyártási hibás volt az is/
Satával nincs még tapasztalatom, de bizom az LG-ben.

Üdv! Imco

(#448) Imco válasza Andras828 (#446) üzenetére


Imco
őstag

Helyedben -mielött bármit is kisérleteznék - rádugnám egy másik gépre.
Elvileg egyből mennie kéne szerintem...
Ha nem megy, cserés a kicsi és kész.
HA müxik akkor van baj mert lehet kisérletezni! :(
Abban is biztos segit valaki! :)

Üdv! Imco

(#449) gézu


gézu
őstag

Akkor némi ismerkedés után : az LG GSA-H62N gond nélkül települt, a Nero 8030-t tettem fel hozzá, csendes, az átlagos írási sebességeket hozza - 8x írás 7p 57, 16x-s 5p 19.
CDRW-t gond nélkül törölte/írta, maxell 2.4x DL lemezre egy 7.8gb-s iso-t 2.4x-es sebességgel kb 41p alatt írt fel.
Írás/olvasás közben sebességingadozást nem tapasztaltam.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#450) Andras828


Andras828
tag

Köszönöm mindenkinek a segítségét, sikerült megoldanom a problémát. Felraktam az alaplaphoz járó cd-ről külön a SATA drivert. És lőn világosság:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.