Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Synthwave válasza vilag (#247) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hmmm...Plextor? A SCSI idejében még ő volt a király. Mostanság lehet hallani betegeskedő darabokról, de ezek csak bizonyos modelleket érintenek (ezeket így fejből nem tudom, biztos van a közelben egy Plextor-topic... :)) ). Ha egy jó szériából veszel, akkor szerintem elégedett lehetsz vele.:)
Lite ON? Olyan 10k körül, bár nem nagyon látom sehol...
Az meg, hogy egyes boltok milyen pofátlanok, (meg rohadtul hanyagok) arról szerintem sokmindenki tudna mesélni...:(
Nem tudom, én úgy vagyok vele (itt PH!-n, meg ha nyitnék boltot, akkor is), hogy ELÉGEDETT vásárló VISSZATÉRŐ vásárló.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#252) Synthwave válasza lazydog (#250) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:R:R:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#253) blattida válasza Synthwave (#251) üzenetére


blattida
nagyúr

Lite-ON a Hülyéknél és a Szaturnuszon még most is kapható, legalábbis Budapesten biztos. A 18-as és a 20-as is, egyaránt tíz pihepuha magyar fabatka. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#254) Synthwave válasza blattida (#253) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ér az annyit. :DD
:R:R:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#255) t-shirt


t-shirt
veterán

Az nf4-u és a NEC 7170S szeretik egymást? A rendszert is erről raknám.

(#256) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Hello

Van egy kis problémám a DVD íróimmal:
Az egyik LG H30N SATA
Gond : Írás közben leesik a sebesség nullára...majd van amikor folytatja ,van amikor nem.Persze a lemez mindenképp kuka :(
Verbatim lemezeket használok,Windows Vista rendszer alatt Ashampoo Burning Studio ,Imgburn ,DVD Decrypter progival írok. Emulátor nincs telepítve.Nem rendszervinyóról írok.
Fönn van a legújabb firmware,sata driver,új kábel,nincs lecsúszva :)

Másik író :NEC 7173 SA IDE

Írás közben a Device Buffer sokszor csökken 10 % alá,ezért hangos kattanással a sebesség visszaesik.
Gondolom ez nem tesz jót minőségnek.
A legújabb firmware szintén rajta van.

Másik gépben is produkálják ezeket a tüneteket,viszont nem mindig,ezért kicsit parás a garanciális csere / javítás mert lehet hogy a tesztgépükben tökéletes lesz.

Ha valakinek van 5lete hogy miért csinálják ezt akkor kérem ne fogja vissza magát :)
Köszönöm a segítséget :)

(#257) Kicsirics77 válasza t-shirt (#255) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én pattintottam sata íróról nf4 rencert és teljesen tökéletes lett úgyhogy nyugodtan

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#258) Kicsirics77 válasza Illusion1010 (#256) üzenetére


Kicsirics77
veterán

elsődlegesen növelném az író pufferméretét az image burn nevű progiban hátha az segít

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#259) Illusion1010 válasza Kicsirics77 (#258) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Kipróbálom...köszi :)

(#260) t-shirt válasza Kicsirics77 (#257) üzenetére


t-shirt
veterán

Köszönöm. Én is így gondolom, csak tudom hogy régebben voltak gondok és inkább kérdezek mielött vásárolnék.

(#261) blattida válasza Illusion1010 (#256) üzenetére


blattida
nagyúr

Milyen alaplapod van? DMA be van kapcsolva? Az NEC nincs egy IDE kábelen a vincsesztereddel?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#262) Illusion1010 válasza blattida (#261) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Gigabyte 945p-ds3 lapom van , de arégi ASUS p4p8t lappal is ezt művelte.
Igen a DMA be van kapcsolva , egyedül lóg az IDE kábel végén.

(#263) blattida válasza Illusion1010 (#262) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha van mármilyen matató program(alcohol, anydvd, aktív daemon, stb) a gépeden, azokat szedd le és úgy próbáld!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#264) Illusion1010 válasza blattida (#263) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Nincsen...az ilyen kézenfekvő lehetőségeket végig próbálgattam már :)
Az lesz a vége hogy vissza viszem a boltba....vagy kidobom a szemétbe :C :DD :W

(#265) blattida válasza Illusion1010 (#264) üzenetére


blattida
nagyúr

A másik gépben is ugyanezeket produkálták? Mert ezek nem az írók hibájára utalnak. Inkább kompatibilitási gondok lesznek, vagy az íróprogram szarakodik. Ha a kábelek jók(IDE,SATA), ha nincs kommunikációt gátló szoftver a gépeden, ha DMA engedélyezve, akkor vagy az alaplap nem komálja az íróidat, vagy a pörkölő programoddal nem stimmel valami. Mit használsz?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#266) Illusion1010 válasza blattida (#265) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Ashampoo Burning Studio 6.50, ImgBurn, DVD Decrypter, Nero 7.5.9.0 Lite, ha csak egy van fönn akkor is előfordul bármelyiknél.

(#267) ftc


ftc
nagyúr

hm Lite -ON DVD iró

szépen ir,de a vége felé Verba leezen elég nagy kigrást produkállt...

Firmware frissitést se tok végrehajatni valamiért a virtuális végett,de amugy meg minden tökéletesen olvas

(#268) DanteDream


DanteDream
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy NEC AD 7170S DVD írót és nem ír rendesen DVD-t (próbáltam a Nero 7-est és 6-t is.):
- Ha nem rakom fel az Asrock alaplap hivatalos Sata driverét, akkor megírja a DVD lemezt, de 20 és 80% között ugrál a Tároló szintje és lassabban írja meg a kelleténél.
- ha felrakom a drivert, akkor az írás megkezdtekor a Bevezetésen nem jut túl és kidobja a lemezt. A kézikönyvben csak a hdd satáról van szó, de gondolom a satás optikai meghajtókat is kellene támogatnia.
Na, most mi a helyzet, mi lehet a gond?

A windows xp is újra lett telepítve, de nem változott a helyzet. Virtuális meghajtók nincsenek fennt. Most 6.3 Nero van rajta. A Sata adat és táp kábelt kicseréltem vadonatújra. A biosban auto módban van és felismeri, a Sata non-raid állapotban van.

Ja, és van a gépben egy pioneer dvd író dvr-109 ide kábellel és ugyanazon a sebességen rendesen működik.

(Az tulajdonságok lapján SCSI CdRom Device-t ír ki a neve mellé. Helyes az SCSI?)

[Szerkesztve]

(#269) Kicsirics77 válasza DanteDream (#268) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ha tudod a válasz akkor miért kérdezed
minek teszed föl a lap sata driverét
gondolom működik anélkül is a rencer vinyó???
ue. íróm van tegnap óta és nem veszekszik semmivel a tároló meg nekem is ugrál de gondolom azért mert irás közben kalibrál
próbáld meg az író szoftveren belül a buffer méretet nagyobbra állítani

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#270) DanteDream válasza Kicsirics77 (#269) üzenetére


DanteDream
csendes tag

Dehát ez szerinted normális? 10 perc alatt ír meg egy dvd-t az 5 helyett?

(#271) Kicsirics77 válasza DanteDream (#270) üzenetére


Kicsirics77
veterán

milyen sebességen akarsz pörkölni??
a puffer meg normális hogy ugrál a lézer kalibrálás alatt
a benq írómhoz képest ez kismiska ahogy ugrál
majd nézd meg a lemezt hogy láthatók-e rajta ilyen sávok a felületén az írás utánn

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#272) Protoss


Protoss
senior tag

Hihááá...

Szokásos kérdés melyik: sata dvd írót válasszam? :B

Amit fontos:
olyan írót keresek ami: TDK RW színes lemezeket (kék, rózsaszín és bíbor közötti átmenetben pompáznak) és verbatin r lemezeket !!! hibátlanul !!! kezel. A hibátlan kezelés azt jeleti nekem, hogy a megírt lemez visszaolvasható, nem égeti szét az rwket, rw utánna törölhető. Nem szenvedek sebesség mámorban (8x-sal beérem) , szóval a 16x, 18x írás teljsen hidegen hagy. :D

Amit tudok: unjátok ezt a kérdést és javasoljátok, hogy olvassam végig a témát, meg használjam a googlet. :R :DD

Megtörtént, de a samu, asus, lg írok minegyikével gond van a jelek szerint. :((
Nec-cel az a gond, hogy most egy nec pata van és sorba tolja el az rw-ket. :( Pedig húú de jó meg stb értékelést kapott egy koron. Szóval kicsit bizonytalan vagyok emiatt a nec felé. :F
Pioneer sata romhoz nem talátam beszerzési lehetőséget, sem árat. :O

Köszi a helpet!


[Szerkesztve]

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#273) Kicsirics77 válasza Protoss (#272) üzenetére


Kicsirics77
veterán

melyik nec íród van pontosan

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#274) JustMusicFm


JustMusicFm
csendes tag

Üdv!

Asus 1814blt íróm van. Az miért lehet, h tökmind1, h 10x v 12x v 18x an írom a lemezt, nagyjából ugyanannyi ideig tart(15 perc)...Ez mitől lehet? Illetve a 15 perc az reális egy lemezre? (msi k9n sli, AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3600+, 1gb kingston 800mhz)
Előre is köszi a választ!

(#275) Kicsirics77 válasza JustMusicFm (#274) üzenetére


Kicsirics77
veterán

egyáltalán nem reális az időtartam én ha 16x pörköltem vele akkor max 6-7 perc volt mindennel együtt
gondolom föltetted a gyári nForce és ide vezérlőt a lapod cd-jéről
én elsősorban itt kezdenék el nézelődni
valszeg valami szoftveres gond lessz

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#276) JustMusicFm válasza Kicsirics77 (#275) üzenetére


JustMusicFm
csendes tag

Igen, azokat tettem fel..akkor nézek vmi frissbbet...köszi a tippet, jelezm majd, h mi a helyzet.

(#277) vilag


vilag
tag

Üdv!


Tudja már valaki lehet e kapni valahol a Pio DVR-212 tipusú írót??
Ha iegn akkor hol és milyen áron? Valamint az is érdekelne, hogy feketében is lehet e kapni.

Kösz előre is az infót!

(#278) Kicsirics77 válasza vilag (#277) üzenetére


Kicsirics77
veterán

[link]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#279) lacko22


lacko22
aktív tag

Nekem egy SATA NEC 7170S es íróm van. Meg vagyok elégedve vele. Próbáltam a 18 szoros sebességgel való írást. Jól megyen.

(#280) Kicsirics77 válasza lacko22 (#279) üzenetére


Kicsirics77
veterán

és néztél vele lemezminőség tesztet is vagy csak rámondod hogy jól megyen??

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#281) lacko22


lacko22
aktív tag

Nem néztem rajta semmit. Olvasható a lemez. De persze nem lehet tudni hogy 1 év 2 év múlva lehet e majd olvasni. Nem nagy a választhatósági lista. NEC PIONEER PLEXTOR ami drága LG ASUS LITEON SAMSUNG. A NECet vagy PIO-t ajánlom ami nem drága.



[Szerkesztve]

(#282) vilag válasza Kicsirics77 (#278) üzenetére


vilag
tag

Kösz a linket, de nekem nem 112 kell(pata), hanem 212 (sata) kell.

Ha iylet tudsz szólj!

Kösz!

(persze más is szólhat)

(#283) Protoss válasza Kicsirics77 (#273) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali,

ND-3500A (a3dnd-3500a) 2004-ben gyártott, 2005ben vett. Firmware frissítve volt, ami annyira sikerült, hogy mostaninál frissebb van fent legalábbis a verzió számok szerint a NEC oldala alpján. :Y :DD . Nero 7-tel írva.

Hát bepróbálunk egy SATA NEC AD-7170S-t, reméljük nem baltázza el a TDK-RW lemezeket. Kicsit fájó, hogy a 6-7 e Ft gép pillanatok alatt okozhat 3-4 e kárt csak a tesztelés során anyagáron. :((( Pláne, ha két hónap múlva derül ki, hogy nem vissza-olvashatóak az adatok.

Apropó, mi ez a dvd lemez gyártóknál, hogy észnélkül variálják az adat réteget? :W

Kicsit röhej, hogy egy lemez azért megy kárba mert sw vagy fw-t kell frissíteni, ugyanakkor a dvd lemezek meg barmira nem azonosíthatóak. (Mert pl lenne egy x számjegyű azonosító szép nagy betümérettel a dobozon, intereten meg lenne egy oldal ahol ugyan ilyen ló betükkel lenne egy kompatibilitási lista, esetleg a forgalmazóknál helyben, hogy a vevőnek meg lehessen mutatni, akkor azt mondanám legalább próbálnak korrektek lenni.)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#284) Kicsirics77 válasza vilag (#282) üzenetére


Kicsirics77
veterán

olvasd már el a topik címét hogy rendelhető mivel még sehol sem lehet kapni Mo.-n
és igen 212 nem pedig 112

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#285) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Hali.
Tudnátok ajánlani dvd-irot? Lényeg: sata-s, fekete és megbizhato legyen. Havi 10-15 lemezt szoktam irni és nem akarom évente cserélgetni vagy gariztatni a cuccot. Nem kell a leggyorsabb legokosabb csak legyen megbizhato és strapabiro.
Nemtom ezek a mostani dvd irok mienek megbizhatoság szempontjábol de régen akadt jopár dvd/cd iro ami elb@szta a lemezeket. Nekem szerencsére nem volt velük dolgom. Nem épp megbizhatonak mondott LG dvd irom van és eddig nem rontott lemezt max párat az én hibámbol. Egyetlen baja hogy ata-s és mivel 1 IDE-m van nem szeret egy ágon lenni a rack-el és 1x-esen olvas. :W Ez a max amit ki tudok belőle préselni. Régen ment a 10 is.
Meg a sata-s kényelmesebben elférne a házamban.
Köszönöm.

Jah és szerintetek a fehér LG-met mennyiért tudnám eladni? 2-2,5k?
HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B (DVD+R9:8x, DVD-R9:4x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

[Szerkesztve]

(#286) vilag válasza Kicsirics77 (#284) üzenetére


vilag
tag

Én végigböngésztem az aktuális listát, de az optikai meghajtók résznél nem láttam 212-st.

De már érdeklődtem bandiT-tól, azt mondta elvileg a héten jön belőle pár, úgyhogy mindenesetre kösz, hogy belinkelted ezt a bazárt!

(#287) vilag


vilag
tag

Ha valaki tud egyébként írhatna, hogy milyen tapasztalatai vanna Plextor íróval, természetesen csak satas érdekel. Kíváncsi lennék arra is, hogy mindenféle lemezt ír, mert hallottam már olyan íróról ami finnyás. (persze ez lehet városi legenda, de nem árt biztosra menni)
Pont a pioneerról hallottam ezt. Akinek van Pio írója (pl 112-es) az megírhatná, hogy mik a tapasztalatok ilyen téren.

Kösz az infót!

(#288) ez_meg_emaz válasza ez_meg_emaz (#285) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Vki? :F

(#289) éN79 válasza ez_meg_emaz (#288) üzenetére


éN79
addikt

Igaz én valamivel kevesebb lemezt írok egy hónapban, vagyis inkább több újraírhatót, de a Samsung SH-S183A-val eddig problémám nem volt (szerintem már lassan egy éves lesz, ha nem több), az Asus 1814 BLT meg a legújabb firmwarrel szintúgy hibátlannak tűnik (bár szerintem a Samsung halkabb, meg nekem valahogy jobban is tettszik).

(#290) Sdi válasza vilag (#287) üzenetére


Sdi
addikt

Melyik plexre gondolsz ? Mert a 760-as nekem idáig mindent megírt, tökéletesen működik. A 8xx-as szériát nem ismerem.

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#291) blattida válasza ez_meg_emaz (#285) üzenetére


blattida
nagyúr

NEC 7173S, Pioneer 212, LG GSA-H30N, Lite-On LH-20A1S. Figyelj az alaplapod kompatibilitására, mert nem mindegyiket figja szeretni, ha szereti valamelyiket egyáltalán...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#292) vilag válasza Sdi (#290) üzenetére


vilag
tag

Csak általánosságban kérdeztem, mert nem ismerem konkrétan a tipusokat. Az általam ismert netes webáruházakban meg nem is nagyon volt, ha meg volt akkor nagyon drágán. Azért kérdezem, hogy ki mit tud erről a márkárók. MIndenképp Satas érdekelne feketében.

Ha valakinek van ilyen és tud róla egy-smást és tudja hol lehet ilyet beszerezni dobjon már egy hozzászólást!

Kösz!

(#293) ez_meg_emaz válasza blattida (#291) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Köszi a tippeket. Azt honnan tudhatom meiket ''szereti'' vagy nem a lapom?
Abit AB9-em van 18-as(1.8) biossal. Azt már tudom hogy az IDE-t nemérdemes rajta használni :(((

éN79:Neked is köszi. Azt legalább mostmár tom hogy ab9-hez samsung jo lehet. Engem viszont jobban vonz a Pio meg az LG. Felénk ezeket tudom könnyebben beszerezni.
Teszek egy probát ab9 topikban. Bár vhogy ugy érzem senkinek nem lesz rossz élménye sata-s iroval. Ugy meg nehéz választani. Mert különbségek mindig vannak.

(#294) vilag


vilag
tag

.

[Szerkesztve]

(#295) vilag


vilag
tag

Az engem is érdekelne, hogy meg tudja e valaki mondani, hogy az én lapomhoz milyen író lehet jó?

Lapom ASUS M2N-E

Kösz az infót előre is!

(#296) Kicsirics77 válasza vilag (#295) üzenetére


Kicsirics77
veterán

amire van pénzed és amelyik neked szimpatikus
nec samu lg asus pio

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#297) vilag válasza Kicsirics77 (#296) üzenetére


vilag
tag

Hát én valami konkrét tipus ajánlatot szeretnék, mert a boltban mégsem mehetek be, hogy kéne valami amire pénzem van :DDD

Konkrét tipusokat várok max 15-20e HUF-ig.

(#298) Kicsirics77 válasza vilag (#297) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én nem akarok ajánlani konkrét tipust mert ami nekem megfelel az másnak közel sem biztos,hogy megfelel
szal olvass el néhány tesztet és dönts a legjobb belátásod szerint :)

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#299) éN79 válasza vilag (#295) üzenetére


éN79
addikt

Volt M2N-E SLI lapom, a samsung és az asus íróim tökéletesen működtek benne. De azért az igencsak ritka lehet, hogy egy Sata-s író egyáltalán nem megy egy lappal.... :U

(#300) Oliverda válasza vilag (#297) üzenetére


Oliverda
félisten

Samsung SH-S183L - ilyet keress, 9K körül megkapod. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.