Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) éN79 válasza Mr. Tuty (#150) üzenetére


éN79
addikt

Én csak az SH-S183A-ról tudok nyilatkozni, de az nálam hibátlan és korrekt.

(#152) LSL1337


LSL1337
őstag

HALI, DVD-írót szeretnék venni a mostani LG GSA 4160B helyett

mindenképp fekete legyen, S-ATA-s, 16xos nem fontos elég nekem a 8xos is nem sietek :), a Lightscribe-ra pedig max 1k-t fizetnék, tehát ha 8ért van egy fasza lightscribe nélküli akkor max 9ért venném meg a lightscribe-os vagy a másik (nem tudom a nevét, ilyen téren nem vagyok a toppon) lemezfeliratozó eljárást tudja

szóval mit tudnátok ajánlani nagyon max a 10-11k

amúgy nem tudom ez mennyire gyakori jelenség, lehet az én íróm xar, pl filmet nézek és ehhez teljesen felpörgeti a lemezet úgy zúg mint a nemistudommi, szóval írás olvasás alatt jó lenne ha halk lenne

író mellé lehet vennék egy dvd-olvasót is, gőzöm nincs azok mennyibe fájnak, ha ilyen 2-3k akkor megvenném, abból mind1 milyet veszek, nincs különbség, vagy ott is vannak jók rosszak halkak stb...


tudnátok nekem valamit ajánlani?
(úgy tudom s-ata írókat befolyásolja a chipset is, lehet hülyeség, de elfér ha leírom hogy egy giga DS-3-ba kell (f10-es BIOS) amiben ugye intel 965ös chipset van

köszi előre is a válasz(oka)t

üdv:
GreenWar

(#153) Zájec válasza #72042496 (#149) üzenetére


Zájec
veterán

ahogy kicsit visszaolvastam.. szoval benevezek egy NEC 7170 re.
kezd bekrepálni a régi .. vennem kell valamit.. :U

(#154) Zsoo21 válasza LSL1337 (#152) üzenetére


Zsoo21
aktív tag

Nekem is DS3 van F10-es bios.Én Asus DRW-1814BLT-t használok eddig jó az iró nállam.De sokaknál hülyéskedik. :)

Gigabyte-P35C-DS3@F5 rev. 2.0, Core2 Duo E8400@3GHZ , 4*1024MB DDR2 1066Mhz Kingmax, MSI 8800GT-T2D512E-OC,

(#155) LSL1337 válasza Zsoo21 (#154) üzenetére


LSL1337
őstag

Sokaknál hülyéskedik alatt mit értesz?

[Szerkesztve]

(#156) Zsoo21 válasza LSL1337 (#155) üzenetére


Zsoo21
aktív tag

35 és 40 hozzászolás.Rendre elcseszi az ujrairható cd ket meg 10 fajta lemezből 1-et ismer fel csak.Olvass egy kicsit vissza.Nállam amugy jó működik.

Gigabyte-P35C-DS3@F5 rev. 2.0, Core2 Duo E8400@3GHZ , 4*1024MB DDR2 1066Mhz Kingmax, MSI 8800GT-T2D512E-OC,

(#157) Konflikt


Konflikt
addikt

SATA-s DVD írót tervezek, Samsung SH S183A és NEC 7170S közül venném valamelyiket. Sajnos az ASUS DVD-RW jéről szinte csak rossz tapasztalatok vannak (nem ír mindent stb.) Pioneer DRV-212 -vel találkozott valaki, lehet már kapni?

Lehet akármelyik SATA DVD-RW-re mondani, h ez egy jó vétel, kiforrott író?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#158) Konflikt


Konflikt
addikt

Esetleg a 7173s-es labelflash-es NEC-el vannak tapasztalatok?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#159) éN79 válasza Konflikt (#157) üzenetére


éN79
addikt

PIO-t mintha több PH!-s bazárban is láttam volna.
Nálam egy Samsung S183A és egy ASUS dolgozik.
A samsung nekem tökéletesnek tűnik, az asus pedig nagyon szépen karcol (LS), eddig a Ricoh és a Verbatim lemezeket is hibátlanul írja, egy hátránya van, hogy az újraírható lemezeket jól megírja, ellenben amikor törlöm őket, akkor elrontja a lemezt, így a samsunggal végzem ezt a kis műveletet.

(#160) Shkiz0 válasza Konflikt (#158) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem is samsung S183A van és eddig semmi baja pedig megirtam már vele ugy 80dvd-t.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#161) Konflikt válasza éN79 (#159) üzenetére


Konflikt
addikt

Sata-s pioneert, azaz DRV-212 -őt? Kinél láttad?

Szval 2 szavazat a Samsungra.
NEC 7173s re kiváncsi lennék, nagyon jónak ígérkezik

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#162) Convex


Convex
aktív tag

Szerintetek melyik lenne érdemes venni a kettő közül: Nec 7170s vagy Nec 7173s?
Mi a különbség közöttük?

(#163) Zájec


Zájec
veterán

a minap vettem egy NEC7170s.. műxik rendesen.. :C
végre nincs ide kábelem csak sata :C

(#164) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Hali!
Nekem van egy Msi K9N Platinum alaplapom!
És Most vettem egy Asus 1814BLT Sata-s Dvd írót!
Az a problémám hogy pl: beteszek egy dvd akkor nemjelentkezik de ha pl beteszem az 5. dvd-t akkor nemolvassa be a dvd csak a winchester dolgozik!
Nemtudom mi lehet a progléma most cseréltettem ki 2.-ra meg firmvare-t is frissítettem de a probléma nemoldódott még meg! Amúgy íráskor nemészleltem még problémát!
Ha valaki tud valami megoldást légyszi ossza meg velem!
Kössz előre is!

(#165) PPeter válasza Rocko66 (#164) üzenetére


PPeter
addikt

Esetleg ha érthetően próbálnád meg leírni...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#166) Rocko66 válasza PPeter (#165) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Szóval ha beteszek egy üres dvd-t akkor beolvassa!
Megírom utána már csak azt látom hogy a winchester dolgozik és nemlehet belépni még a sajátgépbe se!

(#167) Rocko66 válasza PPeter (#165) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Esetleg valami újabb firmvare-t nemtudsz nekem?

(#168) PPeter


PPeter
addikt

Nincs újabb firmware a közelmúltban megjelent 1.10-esnél, de a problémád nem is a firmware-nek köszönhető, hanem szoftveres (valamelyik rezidens CD/DVD-író, másoló, emulátor program kavar be) lehet, vagy a S-ATA vezérlőd (esetleg annak meghajtóprogramja) kavar be.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#169) Rocko66 válasza PPeter (#168) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Hy!
Mosmár úgytűnik megoldódott a probléma!
A daemon toolsban az emulation kikapcsoltam, és feltettem a legújabb system drivert!

(#170) PPeter válasza Rocko66 (#169) üzenetére


PPeter
addikt

Ha a CD/DVD-írók problémáival foglalkozó topik #1 hozzászólását elolvastad volna, jóval korábban megoldódótt volna a problémád.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#171) Rocko66 válasza PPeter (#170) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Mind1 mostmár az a lényeg hogy jó!

(#172) LSL1337


LSL1337
őstag

PPéter szerinted NEC 7173S-t esetleg NEC 7170S-t vagy ASUS 1814-est vegyek

7500-8500-800 ezek az árak a második nem tud lemezfeliratozást az ASUSnál sokan írják hogy problémái vannak, de van akinek nincs, NEC70S-re nins panasz 73s-ról nem nagyon van info

pls help :)

én asust néztem ki magamnak

mindenképp S-ATA és fekete kéne

üdv:greenwar

(#173) éN79


éN79
addikt

Hátha valakit érint vagy érdekel: korábban volt olyan problémám az ASUS 1814 BLT írómmal, hogy az újraírható dvd-ket rendre elrontotta a törlés során, merthogy egyszerűen nem fejezte be a törlést, a lemezek olvashatatlanok lettek. Az új firmware óta ez a probléma úgy látszik megszűnt.

(#174) waverider válasza éN79 (#173) üzenetére


waverider
senior tag

fw: :R

milyen belső van az Asus írókában, lehet tudni? :R

[Szerkesztve]

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#175) éN79 válasza waverider (#174) üzenetére


éN79
addikt

Az új firmware tényleg jó lett, azóta több lemezet is töröltem illetve írtam rájuk, hibátlannak tűnik. Hogy milyen belső van benne? Passz. Ezt hogy tudom megállípítani?

(#176) waverider válasza éN79 (#175) üzenetére


waverider
senior tag

köszi az infókat!
belső: esetleg PPeter mester...? :D :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#177) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

NEC AD-7170-el vigyázzatok. Dvd-film nézésre alkalmatlan, mivel teljes sebességgel pörgeti a lemezt végig a film alatt, turbina hang kíséretében, h r@hadna le :((( Gyűlölöm. Csak azért írtam ezt le, mert nekem nem mondta senki, de legalább én megteszem. Ha vkinek ez, mármint a csönd fontos, akkor felejtős.
De, egyébként is hangos. Útálom. Visszasírom a kedves plextoromat.

(#178) waverider válasza Tibiajax (#177) üzenetére


waverider
senior tag

én éppen a Plexemet temetném (716SA), nálam ez csinálja ugyanazt, amit a Te NEC-d, még PlexTools-al is! :(

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#179) Konflikt válasza Tibiajax (#177) üzenetére


Konflikt
addikt

7173s is iszonyat hangos... lehet ha most vennék dvdrw-t, helyette 183A-t vennék

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#180) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok!
nemsokára új gépem lesz és mivel egyetlen egy IDE port van az alaplapon,ami a winyómnak kell,így rendeltem egy DVD±RW ASUS 1814BLT-t.Az lenne a kérdésem,hogy a gép ezt felismeri? :F mert ha egy windows újrarakásról lesz szó,akkor vigyem át a vinyót a haverokhoz? :DDD :O

(#181) Zsoo21 válasza Sleed (#180) üzenetére


Zsoo21
aktív tag

Felismeri a windows magátol nállam is igy volt. :)

Gigabyte-P35C-DS3@F5 rev. 2.0, Core2 Duo E8400@3GHZ , 4*1024MB DDR2 1066Mhz Kingmax, MSI 8800GT-T2D512E-OC,

(#182) Debilon


Debilon
addikt

hali!

NEC 7170S vagy 7173S írót kéne vennem platform váltás miatt és az új lapon csak 2 IDE eszköz lehet az meg kell másra..

a kérdés, nforce 570-es alaplapi SATA-val normálisan működnek ezek az írók?
van erről valakinek tapasztalata?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#183) nesa válasza Tibiajax (#177) üzenetére


nesa
veterán

Ha ilyen akkor vidd vissza, en gariztattam ilyet eloszor nem akartak cserelni de aztan meggyozobben adtam elo es egybol kicsereltek.
Vagy tedd tonkre azt jovan, ami szar az szar.

(#184) Sleed


Sleed
aktív tag

Ma vettem egy Samsung SH-S183A típusú írót,semmi gond nincs vele,csak a windows úgy ismeri fel mint egy USB-s eszközt.Kiteszi a tálcára a ''hardver biztonságos eltávolítása'' ikont.
Valaki már rákérdezett erre,csak nemtaláltam a topikban azt a HSZ-t..Lehet hogy nem is ebben volt...
Ennek így kell lennie,vagy tudok valamit csinálni? :R

(#185) Sdi válasza Sleed (#184) üzenetére


Sdi
addikt

nVidiás lapod van és fel van téve az ide driver ? Mert akkor attól van.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#186) Sleed válasza Sdi (#185) üzenetére


Sleed
aktív tag

S-3am van és az alaplaphoz adott cuccok vannak csak felrakva,de ott van vmi satás bizgenytyű is,aztis felraktam... :U

[Szerkesztve]

(#187) Sdi válasza Sleed (#186) üzenetére


Sdi
addikt

Akkor úgy látszik az Intel chip is így reagál a satás eszközökre. Viszont akkor ez ''természetes'' jelenség a hot-swap miatt.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#188) Sleed válasza Sdi (#187) üzenetére


Sleed
aktív tag

Akkor oké,engem nem zavar,csak megijedtem hogy csak nálam van így... :R

(#189) Mateee válasza Tibiajax (#177) üzenetére


Mateee
tag

Van erre egy megfelelő program a nero drive speed. Beállitasz neki egy 8x-os sebességet és olyan csendbe lesz, hogy észre se veszed, hogy dolgozik.
Van egyáltalán olyan olvasó ami ha teljes sebességgel pörgeti a lemezt akkor csendben van?

(#190) ftc


ftc
nagyúr

Talán holnap megkapom a Lite-On 20A1S iromat...

(#191) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv !:)
Segítségeteket kérném!
Vennék most egy dvd írót! , de nemtudom eldönteni hogy IDE vagy SATA kábeles legyen! Feltudnátok világosítani engem? Most épp melyik a gyorasbb átvitelü?
Én úgy tudom hogy az ide 130 a sata 150, de megkéne erősíteni ebben!
Illetve szeretném ha modnanátok egy két típust ami nem hangos és megbízható! :) Előre is köszönöm!

Üdv: Csabee.

(#192) blattida válasza Csabee. (#191) üzenetére


blattida
nagyúr

Gyakorlatilag a SATA-s meghajtók nem használják ki a SATA adta lehetőségeket.
Akkor vegyél SATA-s írót, ha az alaplapodon nincs fölös IDE csatlakozód, ha az alaplapod nem komálja az IDE eszközöket és/vagy nem szereted azt a csúnya széles IDE kábelt.
Egyébként maradj a régi szabványnál.
Például Pioneer 112... :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#193) gyaron


gyaron
csendes tag

Hello. Tudtok ti bootolni SATAS dvdirorol? :W windoszt akartam tenni s nem tudtam. Vissza kellett tegyek egy 6 éves lg-cdolvasot s azzal vigan feltelepedett. DVD+/-RW ASUS DRW-1814BLT-B Lightscribe-om van. S hogy kell uj firmwaret feltenni neki, mert olvastam itt elobb, hogy azzal megoldodik az ujrairhatos dvdtorlesi problema. Ha rossz helyen tettem fel az utobbi kerdest, bocsi. Nem kotelezo a valasz : :B

Koszi

Áron

(#194) Vigneau válasza gyaron (#193) üzenetére


Vigneau
félisten

965-ös chipsetű lapod van esetleg? Mert ha igen, akkor elvileg mennie kell annál is. Esetleg a korábbi biosok miatt lehetett gond, akkor floppyval kellett feltenni az IDE vezérlőt.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#195) éN79 válasza gyaron (#193) üzenetére


éN79
addikt

FW: az íróhoz adtak lemezt, azon rajta van elvileg a keretprogi (talán LiveUpdate) amivel Win alatt fel tudod tenni az újabb firmware-t. Érdemes elötte letölteni az asus honlapjáról, és utána file-ból flashelni.

(#196) éN79


éN79
addikt

(#197) fero02


fero02
veterán

Hi all!

Nem tudja vki, h a (Optiarc) NEC AD7170S -hez adtak már ki fw frissítést? Hiába nézem az oldalukat nem látok.

Üdv!

(#198) Vigneau válasza fero02 (#197) üzenetére


Vigneau
félisten

Elvileg itt mindent megtalálsz, ha figyelmesen olvasol: [link]. ;)
Az RW lemez törlés probléma nem biztos, hogy fennáll - tegnap már kissé bosszús voltam. A 6-os Nero-val és a tuninggal küszködtem picit. Most a 7-est nyüstölöm éppen. Az 1.82-es firmware van fent nálam.

éN79: A ''rontott'' DVD+RW-m teljesen rendben van - már írtam is rá. Tehát hamarosan folytatódik a tesztsorozat. ;)

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#199) dbius válasza fero02 (#197) üzenetére


dbius
veterán

Ezt az oldalt érdemes nec tulajoknak firmware tekintetében nyomon követni: [link]

(#200) fero02 válasza Vigneau (#198) üzenetére


fero02
veterán

Végignéztem a topikot, de említés sem esik a fw frissítésről...

Nekem most a 7.7.5.1 Nero van fennt, minden frankó. Ami idegesít, h pl ha filmet nézek, akkor maxon pörgeti a lemezt és ha vége a filmnek még utána is sokáig forgatja.

Gondoltam erre kidobtak vmi javító fw-t, de ezek szerint nem...

Az én NEC-emen az 1.00 fw van fennt. Full gyári a cucc, csak a ledet cseréltem ki :B :DD

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.