Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Comesee


Comesee
csendes tag

Asus DRW-2014L1T SATA íróm van.
5 napos tapasztalataimat íróm le. Kiválló író, de csak "író".
Előnyei :SATA, LightScribe, csöndes (sokkal csöndesebb, mint a Pioneer-em írás-olvasásnál is), jól ír - ezt kb. 10-12 DVD és 5audió CD megírása után mondom. Olvasni is jól olvas, de találtam lemezt amit nem, tehát inkább azt mondom, hogy válogatós. Nevezetesen 1 régi audio CD-ról akartam az utolsó számot grabberelni, de csak pár KB/s-os sebességgel kezdte el, amit a Pio-mal megcsináltam azért gyorsabban. Ehhez hozzátartozik az is, hogy ez 1 valószínűleg túlírt cd volt, mert az asztali cd lejátszóm is zajosan játszotta le az utólsó tracket.
Egyébkén más lemezekkel még nem volt olvasási problema.
A negatívum: a DVD+RW-vel van. 2-vel probáltam. Használtak voltak : írás előtt formázás majd írás. Az első film lemezkép volt , dvddecrypter-rel írtam
(mint minden lemezképet), a másik lemezre neró-val programokat írtam. Eredmény a hibaüzenet mentes írás után: egyik lemez sem olvasható!!! A pio sem olvasta a lemezeket, csak a laptopom írójában, egyik (üresnek látott) lemezt sikerült teljesen leformázni, a másikat kidobtam. Több RW lemezt nem próbáltam, nem is akarok.
Szóval a két író (ASUS DRW-2014L1T, PIONEER DVR109) képességeit kellene egyesíteni minden funcióhoz, és akkór tökéletes író lenne!
Viszont akkor le kellene mondani (ha egy meghajtó lenne) az on the fly dvd másolásról 8x-os sebességgel!!, tökéletes végeredménnyel.
Tömören ennyi.

Nem a bugyi a legjobb dolog a világon, de nagyon közel áll hozzá ! :-)

(#552) kozsolt73 válasza IRON STORM (#548) üzenetére


kozsolt73
csendes tag

Sajnos hiába pipálom be akkor sem engedi.

(#553) wwhy válasza HUNNIA1920 (#549) üzenetére


wwhy
veterán

Ajánlott: LG H62N is ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#554) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Rendben, köszönöm mindenkinek! :R
Akkor szerintem SATA - ra váltok, ha más miatt nem is, akkor legalább a SATA kábel kevesebb helyet foglalása miatt. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#555) HUNNIA1920 válasza wwhy (#553) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Te mióta használod az LG H62N írót? Mert nekem nincs túl sok pozitív tapasztalatom az LG márkával kapcsolatban. :F
Esetleg ezek közül:
- Pionner 115BDK (6.360 Ft)
- Samsung S202J BEBE (6.120)
- Asus 1814BL (6.960)
- Optiarc 7200A-0B (6.480)
Ezek mind 20x - os írók.

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#556) wwhy válasza HUNNIA1920 (#555) üzenetére


wwhy
veterán

Az LGh62N-t kb. 6 hónapja. Előtte volt nagyon sok LG ODD termékem, de még egy sem döglött be, ellentétben pl. Samsunggal, NECel, TEACal. Az, h20x, kutyát sem érdekel, ha tartós minőséget akarsz, akkor még a 16x is sokk lehet

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#557) IRON STORM válasza HUNNIA1920 (#555) üzenetére


IRON STORM
őstag

ezek a közül a Pioneer meg az Optiarc nem Sata-s.
Pioneer íróból a 215 v 212 ill NEC íróból a 7203S v 7191S
Az említett LG H62N sem rossz egyébként, a közelmúltban megjelent LG írókból a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#558) Blero2


Blero2
tag

NEC 7203S íróról mi a véleményetek?
Nem vagyok otthon SATA témában, ezért az lenne a kérdésem, h SATAII-es alaplappal és SATAII-es vinyóval és a fenti íróval nem lesz promlémám abból h az író csak SATA?
Ha jól tudom annak fele akkora a sebessége mint a SATAII-nek, ez nem gond?
Ezekkel az alkatrészekkel kellene együtt működnie:
Lap: GigaByte GA-MA790X-DS4 [link]
vagy MSI K9A2 CF-F [link]
400GB SATAII Samsung

(#559) Sdi válasza Blero2 (#558) üzenetére


Sdi
addikt

A csatoló / sata2 / nem lehet probléma, visszafelé kompatibilis.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#560) Imco válasza wwhy (#556) üzenetére


Imco
őstag

Egyetértek a véleményeddel! 100-as nagyságrendben adtam el LG irót és 1db garis probléma volt az évek alatt! Megbizható, egyenletes teljesitményt nyújt szerintem!

Üdv! Imco

(#561) wwhy válasza Imco (#560) üzenetére


wwhy
veterán

:R

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#562) intelfan


intelfan
aktív tag

sziasztok

pár véleményt szeretnék megosztani veletek....

először is látom itt szinte mindenki Plextor őrűlt (elnézést a kifejezésért)...hát ezt így nem értem, jó a plextor, de minek kiadni 2szer annyit ha van olcsóbb ami ugyanolyan jó...
aztán itt van a NEC amimt szintén sokan favorizálnak (ezt sem nagyon értem) mert eddig volt 2 NEC íróm, mindkettő bedobta a törölközőt...
speciel én mindenkinek az LG írókat javaslom, eddig kb 20-30at vettem, mivel ismerősöknek én raktam össze a gépét...egy sem romlott el...érdekes...olcsó és jó..
ráadásúl ha megnézitek a HOC oldalán a legfisebb dvd tesztet, nem egy Plextor író a kontrol hanem egy LG...mily meglepő majdnem minden tesztben tökéletesen olvas vissza és ír adatot akár DL lemezre is...
sa samu írókról nem tudok mit mondani, mert még nem volt szerencsém hozzájuk...

viszont lenne azért egy kérdésem, mivel SATA odd-t még nem sikerült beújítanom (most viszont kell mert behalt a NEC ugye), szóval SATAból, ki miért mit ajánlana?
fontos lenne hogy kitűnően kezelje a DL lemezeket...

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#563) kali válasza intelfan (#562) üzenetére


kali
legenda

nem mindenki plex őrült... nálam például nagyon is bejöttek a nec/optiarc/sony írók, egy ideje többnyire már csak ilyeneket használok (nálam még egy sem halt be, pedig kb. a 7 - 8 típust nyúzom)! nagyon jók még a pioneer meghajtók is! (anno nagyon jók voltak, aztán a 108 környékén volt egy lejtő, de lassan visszaállnak megint frankóra)
az lg nem a szívem csücske, ellenben a notimban már egy éve ilyen dolgozik, és mindent tökéletesen ír és olvas, szóval nem lehet rá panaszom...

mondanám, hogy próbáld ki az ad-7203s meghajtót, de ha két halott nec után már nem kell ez a márka, akkor dvr-212

[ Szerkesztve ]

(#564) Blero2 válasza intelfan (#562) üzenetére


Blero2
tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz, a NEC írókkal szerintem nincs semmi baj, sőt...
Nekem inkább az LG-k okoztak fejtörést. Kénytelen vagyok egy LG olvasót tartani a gépben, hogy képes legyen vmi beolvasni az anno LG íróval (nem sajáttal) írt lemezeimet.
Szóval nálam NEC-LG 1:0

(#565) Imco válasza intelfan (#562) üzenetére


Imco
őstag

Én valóban plextor "örült" vagyok! Szeretem a jó irókat, szerintem ez az!
760-am volt, ennek romlott el a tálca nyitógatója! /manuálba müködött :D/
Gariba csere, szemrebbenéés nélkül kaptam egy new 810SA-t!
Itt okosodtam ki hogy azért nem müxenek a plextoros extrák mert "csak" egy 212 Pio!
Ennyit a sikersztorimról! Annyira hüle nem vagyok hogy önként /egész számmal :D/ szorozzam az árát!
Az LG nem az irók csúcsa! Viszont mint elöbb is irtam stabil megbizható darab szerintem!
Továbbra is ajánlom mindenkinek!
A 810 SA plextoromat /PIO 212 ha sporolos vagy :D/ ajánlom bátran mert eddig hibátlan! A 8x irható DL philipset simán irja!
Verbatim DL is sima ügy! Eddig csak 4x sebességben használtam DL-re! A sima lemezt 8X sebességgel irom baj nélkül! Irtam már vele 18x-an is játékból hibátlanul, természetesen az idő közel sem arányosan változott!

Üdv! Imco

(#566) wwhy válasza Imco (#565) üzenetére


wwhy
veterán

A 8x DL-t az LG H62N is simán tudja (Datawrite és Philips 8x DL lemezekkel próbálva)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#567) Imco válasza wwhy (#566) üzenetére


Imco
őstag

Tudom, tudom! :)
Bocs ha nem voltam egyértelmű!
A biztonság kedvéért, -hogy 2-3 év múlv a is "lássam"-
irom lassabban! :)

Üdv! Imco

(#568) n4nom4n


n4nom4n
csendes tag

Hello!
Én is Plextor őrűlt voltam de a 3 iró közűl ami ilyen márkájú nekem
a legrégebbi cd-iró jó még (2002-es) pxw2410ta
Van (volt) egy px 716a az rögtön vételnél kellett visszavinni aztán csere és kb. 2 évet birt ki
Nemrég kipróbáltam ,mert nem volt más dvd-iróm és nem irja a minuszos lemezt a cd cd-rw-t sem látja már
Ezután jött px760a az is kb 1.5-2 év után kezdett el dögledezni ugyanezen hibákkal !
A Dvd-rom is Plextor (px-116a) az még 3 év után megbizható !
Off vége :
A SATA korszak egy Asus drw 1814blt tipusú iróval kezdődött de kb. 7 hónap után
Lightscribe off cd és cd-rw irás off
Most rendeltem egy Pioneer dvr212-öt remélem kitart
Szal' nekem a Plextor eléggé csalódást okozott !

(#569) Sdi válasza n4nom4n (#568) üzenetére


Sdi
addikt

A 3 éves megbízható dvd-romodban pioneer bél van.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#570) intelfan


intelfan
aktív tag

köszi a tippeket, szerintem viszatérek az LG hez, esetleg az ajánlott PIO még szóba jön majd ;)

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#571) wwhy válasza intelfan (#570) üzenetére


wwhy
veterán

jól teszed ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#572) haft


haft
csendes tag

Valaki össze tudná hasonlítani a Pio 212D-t a 110D-vel, vagy vmi más korábbi Pio íróval? Az elmúlt 2 évben az utóbbit nyüstölöm és még egy rossz lemezt nem írt meg. Most kell cserélnem dvd-t, már majdnem megvettem, de nem találtam feketét. Korábbi Pioneerosok vennétek Samsungot? :F

(#573) kali válasza haft (#572) üzenetére


kali
legenda

samsung felejtős, függetlenül attól, hogy korábban pio-s volt valaki, vagy sem...
a pioneer 212D pedig jó!

(#574) haft válasza kali (#573) üzenetére


haft
csendes tag

Nah, még mielőtt félreértenétek, nem pio fanokra gondoltam, hanem arra, hogy az elmúlt időben arról beszélnek hogy hogy romlik a Pioneer driveok minősége (gondolom nem lehet általánosítani) és több fórumon olvastam h a h66n mekkora nagy szám, gondoltam esetleg megér egy próbát...

(#575) kali válasza haft (#574) üzenetére


kali
legenda

ha megnézed az adatlapomat, láthatod; nem vagyok kimondottan Pioneer fan!
a Pioneer írók esetében az "elmúlt idő" az elmúlt, jelenleg nincs mélyhullám - ez amúgy is inkább picivel 110 alatt volt jellemző, azóta nincs gond...
a GSA-H66N az pedig aránylag jó (de nem Samsung, hanem LG)

(#576) haft válasza kali (#575) üzenetére


haft
csendes tag

Nem kevertem, Samsung volt feketében :)

(#577) kali válasza haft (#576) üzenetére


kali
legenda

már azt hittem, hogy egy lapon említed a samsung és a h66n dolgot :U

(#578) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. szeretném tudni, hogy ezek közül melyik dvd-iró sata-s?
- LG GSA H55L, H58N, H66N, H62N. Ha valaki ismeri ezeket a tipusokat, az irja meg, hogy egyáltalán van-e közöttük sata-s...
köszi
üdv.

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#579) haft válasza volvoguy (#578) üzenetére


haft
csendes tag

H66N, H62N

(#580) m4rc!


m4rc!
őstag

Hali!

Milyen SATA-s Asus irot tudtok ajanlani?

We are analog players in a digital world

(#581) wwhy válasza volvoguy (#578) üzenetére


wwhy
veterán

A H62N-ről már írtam pár jó dolgot :U

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#582) volvoguy válasza wwhy (#581) üzenetére


volvoguy
addikt

igen tudom, olvasgattam is őket, de majd részletesen átfutom a dolgot.

más: akkor a felsorolt LG-k közül, azok, amelyeknek gyári számuk GSA-H58 és GSA-H55..ezek mind IDE csatlakozósak ugye? csak a H62, és a H66 Sata-s...ugye?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#583) wwhy válasza volvoguy (#582) üzenetére


wwhy
veterán

Leg1xűbb lenne ha vennéd a fáradságot és megnéznéd mondjuk az LG nemzetközi oldalán; vagy az argep.hu -n ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#584) volvoguy válasza wwhy (#583) üzenetére


volvoguy
addikt

sajnálatos módon valami misztikus dolog folytán az lg hivatalos oldalán egyik sem szerepel..de ez már nem az első márka, ami után a hivatalos oldalon nem tudtam nézelődni, mert vagy hiányos volt az információ, vagy nem is volt ott...lásd samsung példának okáért

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#585) wwhy válasza volvoguy (#584) üzenetére


wwhy
veterán

H55: [link]
H62: [link]

stb. tessék váltogatni az országot és keresgetni :((( Hogy a gugliról ne is beszéljek :U

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#586) volvoguy válasza wwhy (#585) üzenetére


volvoguy
addikt

jó teljesen mindegy végülis, mert az lg-k nem tudnak gravirozni, ami nálam nem elhanyagolható szempont..csak érdeklódtem, de azért köszi.

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#587) wwhy válasza volvoguy (#586) üzenetére


wwhy
veterán

Már hogyne tudna :Y Az L-re végződő modellek LS-ek :)

Pl.
vagy
Itt

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#588) volvoguy válasza wwhy (#587) üzenetére


volvoguy
addikt

ebben igazad van, csak ahol én lakom, ott a H55-ös szériából van L-es...azonban az IDE..nekem meg sata-s kell..az meg H62N, H66N...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#589) wwhy válasza volvoguy (#588) üzenetére


wwhy
veterán

és ez mi?? na mind1, befejeztem, nem keresgélek helyetted ;]
[link]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#590) volvoguy válasza wwhy (#589) üzenetére


volvoguy
addikt

nem kértem hogy segits, meg a vizet sem kéne felkapni ok nélkül, ugyanis hülyeséget linkeltél be, mert egy sorral feljebb irtam, hogy ahol lakom ott H62N és H66N van.....ugyhogy msot nem értem hogy mit kezdjek azzal amit belinkeltél.. :F

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#591) Imco válasza volvoguy (#590) üzenetére


Imco
őstag

"üdv. szeretném tudni, hogy ezek közül melyik dvd-iró sata-s?
- LG GSA H55L, H58N, H66N, H62N. Ha valaki ismeri ezeket a tipusokat, az irja meg, hogy egyáltalán van-e közöttük sata-s...
köszi"
Szerintem ez simán segitség kérés! -mi másért irnád?
Ha pedig valaki olvasgatja a googlit helyetted, akkor egy köszit megérdemel!
HA az utca házszámot megadod akkor azt is megmondja hogy a sarki pcboltban kapható-e az ajánlott darab! ... mert Ő segiteni akart a "belinkelt hülyeségével"!

Üdv! Imco

(#592) volvoguy válasza Imco (#591) üzenetére


volvoguy
addikt

hát ha segiteni akart....amire senki sem kérte..mert én ugyan nem kértem hogy nézzen utána nekem a neten....csupán ha udja magától csak akkor válaszoljon...akkor semmi gond

a kérdésem igy szólt: Ha valaki ismeri ezeket a tipusokat, az irja meg, hogy egyáltalán van-e közöttük sata-s... - és a hangsúly azon van, hogy ismeri...nem pedig azon hogy keresse meg helyettem a neten

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#593) wwhy válasza Imco (#591) üzenetére


wwhy
veterán

köszi :R

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#594) wwhy válasza volvoguy (#592) üzenetére


wwhy
veterán

Szerinted honnan lehet megismerni a típusokat :F talán raktáron tartjuk/-ák őket :D a legtöbb üzlet akkor szállítja le neked, ha megrendeled; kb. mint minden más alkatrészt; Q nagy raktár kellene, h mindent megtapizhass :) Adatokat, stb. csak a net segítségével fogsz tudni kideríteni...

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#595) intelfan


intelfan
aktív tag

no megvettem az új pörkölőt...

LG GSA H62N boxos fekete...7200 brér
természetesen satas
teljesen jól pörkölte az első pár lemezt, hangtalan, gyors...

a körítés a dobozban is egész jó volt:
-nero, drivercd
-sata kábel
-molex sata táp átalakító
-fehér előlap
-2 év gari
-4 csavar :D

teljesen meg vagyok vele elégedve

mindenkinek ajánlom

:R

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#596) wwhy válasza intelfan (#595) üzenetére


wwhy
veterán

"boxos fekete" ez jó :DDD :)) :DDD

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#597) nagybeco


nagybeco
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy az LG GSA-H66N DVD-mhez honnan tudnék drivert szerezni? A boltban nem adtak hozzá CD/DVD-t. Próbálkoztam az LG honlapján, de nem találtam semmi használhatót.

(#598) PPeter válasza nagybeco (#597) üzenetére


PPeter
addikt

Nem kell hozzá driver. Egyik CD/DVD meghajtóhoz sem kell semmilyen driver a Win95 óta. Ha a LightScribe rendszerkomponensre gondolsz, ahhoz a lightscribe.com oldalon találsz letöltést.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#599) nagybeco válasza PPeter (#598) üzenetére


nagybeco
csendes tag

Oké, köszönöm!

(#600) intelfan válasza wwhy (#596) üzenetére


intelfan
aktív tag

jóvanna :DDD
a lényeg a lényeg :DDD

csak azt nem értem minek raknak fehér előlapot ha én fekete meghajtót veszek meg ;]
nyilván ha fehér kéne akkor fehéret vennék :DDD
bár lehet átfestem a házam hogy felrakhassam a fehéret is majd egyszer :DD

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.