Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) éN79 válasza Oliverda (#300) üzenetére


éN79
addikt

Ez a 183A-tól miben tér el? (talán LS támogatás?)

(#302) Oliverda válasza éN79 (#301) üzenetére


Oliverda
félisten

Abban biztos, másban nem tudom hogy eltér-e.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#303) vilag válasza Oliverda (#300) üzenetére


vilag
tag

Ha jól emlékszem ilyet kaptam (de nem emlékszem pontosan) a boltban én is, de ahogy azt a fórumon olvastam is, elcseszte az újraírható lemezeimet. Szóval inkább valami mást szeretnék, gondolom ez érthető :)

(#304) vilag


vilag
tag

Hali, Mit tudtok a NEC 7173S-ről?
Úgy néz ki 8,5-ért tudnék venni.
Írjátok már meg finnyás e, ír e rendese dualt stb stb

Kösz, gyorsan kéne az infó, mert holnapig el kell döntenem!

Köcce!

(#305) Oliverda válasza vilag (#303) üzenetére


Oliverda
félisten

Elcseszte? Ezt hol olvastad? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#306) Prof01 válasza vilag (#297) üzenetére


Prof01
veterán

Pioneer DVR-112D-t vagy Pioneer DVR-212-t ajánlom. Nekem 112D-m van és nagyon jól működik. Eddig igaz nem írtam sok dvd-t/cd-t, de abból amít írtam kb 40-50-ből még 1 darabot sem rontott el. Ha nem fontos a Lightscribe/Labelflash, akkor ez a 2 a legjobb választás. ;]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#307) vilag válasza Oliverda (#305) üzenetére


vilag
tag

Hát én már meg nem mondom neked, hogy a több ezer hozzászólásból amit elolvastam pontosan hol találod, de emlékszem többen is írták ezt a hibát, pedig nekem gyárilag majdnem a legújabb firmware volt rajta, de frissítéssel sem javul meg... sőt rosszabb lett.
A lényeg az volt, hogy törölni még lehetett az újraírható lemezt, de arra aztán írni már nem, mert rögvest lefagyott miden progi ami azzal kapcsolatos volt (TC, Nero minden).

Szerk: azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nem örökre cseszte el, a régi írómmal egy ''újraírható lemez törlése'' akcióval helyre lehetett hozni. Ez szintén le volt írva az adott fórumban.

[Szerkesztve]

(#308) vilag válasza Prof01 (#306) üzenetére


vilag
tag

Pio 112D nálam is volt, sajna nem csipázta a vele egy körön lévő vinyót (de ezt már korábban kifejtettem).

Vennék én 212-t de azt meg nem lehet kapni sehol, listákban szerepel aztán meg annyit tudnak mondani mint bandiT bazárjában is: elvileg jövőhéten már lesz. Egyik tag leírása szerint ő 5 hete hallgatja ezt és megunván angliából rendelt.

De ha te tudsz olyan helyet ahol lehet kapni akkor ne légy rest és írd meg.

Egyébként csendesnek mondható a 212?

(#309) Száni


Száni
tag

Sziasztok!
Valamelyik dvd-s topikban olvastam Ppeter azon hsz-ét, miszerint a 1,5 évnél régebbi alaplapok nem támogatják a SATA DVD-írókat? Ez mennyire tekinthető általános érvényű kijelentésnek? Az alaplapom egy MSI K8N Neo2 Platinum (nforce3 ultra chipes), ami túl van már ezen a koron. SATA-I-es csatlakozások vannak rajta, egy WD Cavier SE HDD tökéletesen működik is vele. A manual-jában nem találtam semmit arra vonatkozóan, hogy nem támogatja...de arra sem hogy igen :o Csereérett lett az előző íróm és nem bánnám, ha nem azt a böszme IDE kábelt kellene origámizni, hogy ne takarjon bele a CPU hűtő ventijébe. Arról nem is beszélve, hogy fél éven belül új gépet kívánok összerakni, ahhoz meg jobb volna a SATA (tekintve, hogy a legtöbb új lapon ált. 1 IDE fészek van).
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.: G.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#310) blattida válasza Száni (#309) üzenetére


blattida
nagyúr

Meglehetősen általános probléma. A SATA-s ODD-ok támogatottsága mondhatni nemleges volt akkoriban, igaz, még ma sem a kívánt szinten áll... Ha ilyen meghajtót szeretnél, alaplapcsere vagy külön SATA-IDE vezérlő.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#311) Száni válasza blattida (#310) üzenetére


Száni
tag

Köszönöm az infót. Még alszom rá egyet, hogy mi legyen. Lehet marad az IDE vezérlős, aztán majd ha lesz új lap, akkor kap SATA-t, szerencsére ma már nem olyan veszélyes tétel egy dvd-író.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#312) bonat


bonat
senior tag

Sziasztok
Nekem van egy NEC 7173S-em....és most akarok vele írni Philips DVD+R DL-t.
A tokján az van hogy 2.4x certified speed...namost Nero7 meg max 8x sebességnek is felismeri.
Akkor nyugodtan írhatom 8x-is????

(#313) Kicsirics77 válasza bonat (#312) üzenetére


Kicsirics77
veterán

2,4 az a biztos

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#314) Oliverda válasza vilag (#307) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt akkor mindjárt ki is próbálom. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#315) blattida válasza bonat (#312) üzenetére


blattida
nagyúr

Legközelebb Verbatim vagy Ricoh +DL lemezt vegyél és ImgBurnnel írd ki.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#316) Oliverda válasza vilag (#307) üzenetére


Oliverda
félisten

Leformáztam, újraírtam, tökéletes lett. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#317) vilag válasza Oliverda (#314) üzenetére


vilag
tag

Látom közben már írtál!

Szerk: azért jó, hogy egy őstagnak tudtam újat mondani :D

Egyébként megvettem a NEC 7173S-t, még most fogom kipróbálni.

Azonban ha valaki tudja, hogyan kell használni nero cd/dvd speedet írja már eg röviden.

Kösz!

[Szerkesztve]

(#318) JustMusicFm


JustMusicFm
csendes tag

Üdv!
Van egy Asus 1814blt satás dvd íróm. Mind1, hogy hányszorosan írok, kb 15 perc egy dvd A processzorhasználat az írás alatt 1 és 2 % között van...Windowsos ide/atapi driver van fentt, gyárival is ilyen rossz volt. Nem tudom, hogy mit befolyásol a hátoldalán lévő jumper...akárhogy raktam, mindig elsődleges volt...Vagy annak más szerepe van?
Kérem aki tud, segítsen, itt kiért a ''tudásom''...
Előre is köszi a választ!

(#319) Kicsirics77 válasza JustMusicFm (#318) üzenetére


Kicsirics77
veterán

vedd le a jumpert
és valami szoft hiba lessz mert valszeg a lapod cd-jéről pakoltad fel az ide vezérlőt
inkább keresd meg a netem a lapod oldalán a legfrissebbet

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#320) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi!

Miben jobb a sata-s az ide-stől optikainál?van értelme cserélni?nekem egy ide-s NEC van.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#321) ftc válasza Interceptor (#320) üzenetére


ftc
nagyúr

a legtöbb ember azért cserél mert IDE csatlakozók fogynak el az alaplapokról. KB ebben ki is merül :)

Én egy Benq 1655-ről cseréltem egy Lite-On 20A1S-re

(#322) Kicsirics77 válasza ftc (#321) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a benq 1655-ös megvan még vagy eladtad???

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#323) ftc válasza Kicsirics77 (#322) üzenetére


ftc
nagyúr

már rég:) árábol vettem egy uj irot

(#324) Kicsirics77 válasza ftc (#323) üzenetére


Kicsirics77
veterán

sajnálattal hallom engem pedig érdekelt volna a cucc :O

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#325) Interceptor válasza ftc (#321) üzenetére


Interceptor
addikt

na ja a régi ide vinyókat meg muszály valahova tenni mi?:D

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#326) ftc válasza Interceptor (#325) üzenetére


ftc
nagyúr

nekem már nincs semmi IDE cuccom..én csak azrt cseréltem mert a köv alaplapomon nincs IDE már.

(#327) Mr. Tuty


Mr. Tuty
csendes tag

Hellóka!

Érdeklődnék szerintetek melyik a jobb:
Pioneer DVR-212D vagy Samsung SH-S183A

(#328) Atomprof


Atomprof
csendes tag

Helló Mindenkinek!

Egy kis segitséget szeretnék kérni. Vettem egy dobozos ASUS DRW - 1814BLT DVD irót. Kaptam hozzá egy NERO 7 ESSENTIAL progit. A gondom annyi, hogy serialt kér a progi, de sehol nincs feltüntetve, hogy mi lenne az. Most csak jópofaságból adták, vagy csak én nem találom...

Előre is köszi a válaszokat,


[Szerkesztve]

(#329) vilag válasza Mr. Tuty (#327) üzenetére


vilag
tag

Helló!


Nálam volt egy Samsung SH-S183A, de ha jól emlékszem erről az íróról olvastam, hogy elcseszi az újraírható lemezeket (másik íróval azonban helyre lehet hozni). Nálam produkálta is ezt a hibát (a régi írómmal sikerült is helyrehozni a lemezt). A firmware frissítés sem segített rajta.
Szóval én mindenképpen a 212D-t javasolnám ha be tudod szerezni.
Én is ilyet akartam, de sajna nem tudtam már kivárni míg a hírből hogy lehet kapni valóság lesz.


[Szerkesztve]

(#330) csibor


csibor
őstag

Benq 1620 pro,melyik sata-s íróra érdemes lecserélni?

(#331) vilag válasza csibor (#330) üzenetére


vilag
tag

Nálam volt 2 db satás író. Az első a már lentebb is említett Samsung SH-S183A típusú, na ezt nem ajánlom amennyiben újraírható lemezt is használsz.

Nálam most egy NEC 7173S van. 8500 pénzért vettem és tud mindent [link]
Itt mindent megtudhatsz róla.

Egy hiányossága van amit most fedeztem fel: sajna azt mondják itt a fórumon, hogy nem tud túlírni (nekem legalább is nem sikerült). Amint láthatod azonban tud Label Flasht, ami ennyi pénzért szerintem igen jó.
Másik javaslatom (amennyiben már beszerezhező) a Pioneer 212-es szériából.

Remélem tudtam segíteni.

(#332) Muréna


Muréna
őstag

Sziasztok!
nemsokára áttérek SATA-s eszközökre beleértve a dvd-írót is..
Milyen meghajtót ajánlotok?
megbízható legyen és ne szívozzon a lemezekkel :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#333) Lalaboy


Lalaboy
őstag

En az alaplapjaim IDE ''haklissaga'' miatt vasaroltam SATA irot. Az elso (es bakloves) egy LiteOn SH-16A7S iro volt, amelyikkel messzemenoen ''nem voltam'' megelegedve. A CMC MAG M01 hordozoretegu lemezeket szoszerint eltolta. Az irasminosegevel is problemaim voltak. A masodik irom is LiteOn, de a LH-20A1S tipus, melyre tobb DVD iro teszt szemrevetelezese alapjan dontottem. A lemez irasanak minosegellenorzesere a DVDInfo Pro programot hasznalom. Az uj irom teszteredmenye CMC MAG M04-el: [link] es az elismerten jo MCC004-el: [link] :)

(#334) Muréna válasza Lalaboy (#333) üzenetére


Muréna
őstag

Samsungokról tudsz vmit? :(

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#335) Lalaboy válasza Muréna (#334) üzenetére


Lalaboy
őstag

Elsosorban az irasminosegre ''gyurtam'' :D , a Samsung kiesett a mezeskosarbol! :) Fontos szempont volt, hogy ne kenyeskedjen az iro bizonyos hordozoretegekkel.... :)
Egy kituno weboldal: [link]


[Szerkesztve]

(#336) Muréna válasza Lalaboy (#335) üzenetére


Muréna
őstag

szted mit vegyek? :R

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#337) Lalaboy válasza Muréna (#336) üzenetére


Lalaboy
őstag

Bongeszd at a teszteket es amelyik szimpi...... :) Van akinek fontos a Lightscribe, van akinek nem... :)

(#338) Alyens


Alyens
aktív tag

Sziasztok!
Milyen SATA-s dvd irot ajánlatok? Msi K8NGM-V -hez lesz nForce 410-es chipsettel. Illetve lesz e valami konpatibilitási probléma???

http://shrimpland.hu

(#339) éN79 válasza Alyens (#338) üzenetére


éN79
addikt

Nekem az asus 1814 BLT bejött, de a samsunggal sincs semmi bajom, sőt.
[link] ez alapján meg működik nf4-el is rendesen.

(#340) Alyens válasza éN79 (#339) üzenetére


Alyens
aktív tag

Köszi! Azthiszem az asusra ruházok be! :R
Thx,akkor majd feltolom rá---> :)

[Szerkesztve]

http://shrimpland.hu

(#341) éN79 válasza Alyens (#340) üzenetére


éN79
addikt

Viszont ha tényleg azt veszed, akkor érdemes a legújabb fw-t felpakolni rá, nálam az elején voltak gondok de az újabb ill. a legújabb fw eddig mindre gyógyírt jelentett.

(#342) avantifutur


avantifutur
csendes tag

Sziasztok! Asus K8NE-Deluxe-m van.

Légyszi valaki írja le, van-e tapasztalata SATA Dvd-íróval!
Visszaolvastam, de ilyenről még nem értekeztetek asszem... Fontos lenne!

Köszönöm!

''A fejlesztési segélyek azok a pénzek, amiket a gazdag országok szegényei adományoznak a szegény országok gazdagainak''

(#343) fero02 válasza avantifutur (#342) üzenetére


fero02
veterán

Másik topikban írtam.

Nekem AD 7170S-en van. Mire vagy kíváncsi? Tesztet nem olvastad el róla? Abban minden benne van...

(#344) wwhy


wwhy
veterán

LG DVD-RW H62N S-ATA -ról tapasztalat? mivel HTPC-be max. 170mm-es írót tehetek, kiesik a NEC 7173S(175mm) és a Pio 212 is hosszú; az LG 165mm. Esetleg más méretben és minőségben megfelelő javaslat?

[Szerkesztve]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#345) wwhy


wwhy
veterán

Vagy esetleg Samu SH-S203 ?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#346) Levin01


Levin01
őstag

Én már nem tudom mitévő legyek:

Volt egy NEC 7173S íróm. Azón túl, hogy hangos volt (süvített magyon), megállt nagyon sokszor írás közben, meg filmnézés közben is hajlamos volt rá. Már próbáltam más alaplapi drivert is felrakni de nem segített, traktam másik sata aljzatba a kábelt de az sem. Most lecseréltem egy Pioneer 212D íróra és ugyan azt a hibát csinálja.
PLease help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja, a lap ABIT KN9 Ultra

(#347) fero02 válasza Levin01 (#346) üzenetére


fero02
veterán

Nem gondolkoztál még azon, h újradobod a rendszert? :U :B :)

(#348) Levin01 válasza fero02 (#347) üzenetére


Levin01
őstag

megvolt, nem segített

(#349) fero02 válasza Levin01 (#348) üzenetére


fero02
veterán

Bios-ban vmi állítális lehetőséged a portokat illetően?

(#350) Levin01 válasza fero02 (#349) üzenetére


Levin01
őstag

ehhez a részéhez nem értek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.