Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) drdudor


drdudor
csendes tag

Sziasztok.
Az lenne a problémám,hogy rámsóztak 1 Sata-s Pioneer DVR-215D dvd írót meg 1 VIA VT6421 Raid vezérlőt.
Nekem 1 ASUS A7S333-as alaplapom van.
Amin alapban nincs Sata vezérlő.
Na most az van hogy a VIA cuccot sikerül feltelepítenem,legalábbis az eszközkezelő azt írja hogy megfelelően működik,de a dvd írót sehogy sem sikerül megtalálni,pedig rá van kötve a kártyára,meg tápot is kap:(
Mi lehet a probléma?
BIOS frissítés?
Lehet hogy az alaplapom nem vágja,hogy mi ez a Sata-s cucc?
Ha tud valaki segíteni nagyon megköszönném.
Üdv.

(#602) IRON STORM válasza drdudor (#601) üzenetére


IRON STORM
őstag

A honlapján levő leírásban ugyan benne van, hogy támogatja az optikai meghajtókat, de véleményem szerint inkompatibilitás lép fel.

Csak a TDi!

(#603) jedis


jedis
senior tag

Üdv mindenkinek
Új vagyok, és ezt a topicot akkor találtam, mikor a problémámra kerestem megoldást !
A következő lenne:

Vettem egy Plextor 810sa SATA DVD írót. Még sosem volt plextorom, és mindenki azt mondja a DVD írók mercédesze. Eddig kizárólag Pioneer-jeim voltak kezdődően a méltán híres A05-östől a 110-esig igaz ezek IDE-sek voltak. A gondom az, hogy vagy fel sem ismeri a Widows(XP), vagy ha felismeri, és látja, akármilyen lemezt teszek bele ( üres; írott) egyből kifagyassza az egész rendszert, és csak a reset gomb segít. Kipróbáltam már több SATA kábellal is, ugyan az. Van egy SATA-s vinyóm, azon van a rendszer, az mind a négy sata portról tökéletesen műxik. Felraktam már a legújabb chipset drivert( NVidia NForces 630A ) az sem segített. Még az alaplapi Bios frissítésén gondolkodom, de nem fűzök hozzá sok reményt hogy az is segítene. A másik viszont a, hogy elvittem a haveromhoz akinek egy régebbi AMD S462-es alaplapja van, ott meg működött :F. Arra is gondoltam ,hogy van egy PCI-os IDE vezérlő kártyám, lehet hogy az zavar be?? Nagyon dühös vagyok, hogy az ember vesz egy DVD írót 3-szoros áron mint az átlag, és még nem is működik, ettől fügetlenül már az elején, kiakadtam, mikor kerestem a dobozában a SATA kábelt, és nem találtam :(( !! Hát ez azért durva, hogy egy 15E Ft-os dobozos DVD író árába már nem fért bele egy 300 Ft-os kábel.

Ha valaki tudna segíteni megkösznném

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#604) Imco válasza jedis (#603) üzenetére


Imco
őstag

Jó hirem van! Nem kell szakitanod a Pioneer vonallal!
A rossz hír, hogy fele ennyiből is meguszhattad volna! Pio 212 a 810 SA bele!
Én is itt okosodtam ki! :(
Egyébként a 810 SA hibátlan csak a Plextoros extrák nem mennek vele! - a pio bél miatt.
Nálam hibátlanul müxik, igaz sata kábel, 2szinű előlap az hiányzott nekem is!
Az alaplapodrol nem irsz az nforce chipet kevésbé ismerem...
A régebbi sata-k nem kedvelik az irókat. Szinte biztos, hogy vagy a sata vezérlőd nem szereti v. esetleg valamivel ütközik. Az ide kártyát egy tesztre kiszedhetnéd, hátha...
Az iród jó vas, máshol keresd a hibát! Szerintem... :)

Üdv! Imco

(#605) jedis válasza Imco (#604) üzenetére


jedis
senior tag

Az alaplapom egy Abit AN-M2 . Az alaplappal is úgy vagyok mint az írókkal, igaz abból csak ABIT már több mint 12 éve :D . Már bánom hogy a Piooner-hez hűtlen voltam, de az a baj hogy dobozost már nem lehet venni belőle, és lassan a legolcsóbb márka lessz , és ez elég llúzió romboló részemről. Az első A05-ösömmel ha nem írtam meg 3000 korongot, akkor 1-et sem :), igaz az anno még 68 kőkemény ezres volt, nem is várom el ezt a mostani íróktól, de azért az ember sokszor úgy van, ami már túl olcsó, attól eleve viszolyog, és a tesztekben is mmostanába mindíg a plekó volt az NO1., igaz ezt el is lehet várni ezért a pénzért.
Mindegy, azért egy legújabb alaplapi BIOS-t, meg egy SATA driver frissítést megpróbálok, aztán ha így sem műxik, visszaviszem, és veszek helyette ketőt és fél 212-es Pioot!!!! :D

kössz a segítséet

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#606) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Hali!
Haveromnak van egy abit nf7-s alaplapja, azt szeretné megtudni hogy ez az író menne e gond nélkül az alaplapjával? NEC ND-7200S SATA
Amúgy van rajta 2 sata sztem menni kéne neki, de hátha van olyan aki rosszat tapasztalt ezzel kapcsolatban!

(#607) Imco válasza Rocko66 (#606) üzenetére


Imco
őstag

Hi!

Szerintem nem megy vele! Ha jól emléxem az még sata I. lap!
Sajnos ez már nem egy mai darab!

Üdv! Imco

(#608) Rocko66 válasza Imco (#607) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Hy!
Én úgy tudom hogy a satas írók azok sata 1-ek de javíts ki ha tévedek!

(#609) 3d


3d
tag

Sziasztok!

Olvasgattam a topikot, de nem nagyon egyértelmű számomra, hogy melyik a ma kapható SATA-s DvD írók közül a legjobb vagy a legjobbak?!

Előre is köszönöm a segítséget!

(#610) Imco válasza Rocko66 (#608) üzenetére


Imco
őstag

Sajnos nem tudom biztosan, de az biztos, hogy a régebbi sata vezérlők jó része nem tudja kezelni őket! Erről már itt is sok szó esett azt hiszem!
Talán nálam okosabb valaki érkezik...
Egyébként probáljátok lezsirozni a boltba, hogy ha nem jó kicserélik idésre.

Üdv! Imco

(#611) Imco válasza 3d (#609) üzenetére


Imco
őstag

Ebben a topicban ez egy elönyös kérdés! :D
A 610 Hsz alapján lesz vagy 500 jó modell! :)

Én Plextor függő vagyok mint már irtam és a 810SA 100% nálam a PIO 212-höz képest! :D
Csak ajánlani tudom, de ez igaz az LG-re is! / párszor már a mennyekbe vittük :D / !
Esküszöm, hogy nem vagyok LG bérlistán sehol! :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#612) Rocko66 válasza Imco (#610) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Ok! kössz a segítséget! :R

(#613) Imco


Imco
őstag

HA valakit érdekelne! Elsőre tetszetős! Samsung ugyan, de tetszetős!

Üdv! Imco

(#614) BlackFoxL


BlackFoxL
csendes tag

Hi all!

Nem tom h tudtok e segiteni v h mennyire hulye a kerdesem de...

Abit ic7 max3 lap megbekelne az lg h66-al?megprobalom az eladoval megbeszelni ha gaz lesz akkor csere legyen egy h58ra v h55re.A h55bol van ezer fele.Nem tom meik lenne jo mert nem foglalkozom a dvd irokkal igy nem ismerem a hozzajuk fuzodo kifejezesekkel.Mit jelent az lg-nel a "securedisc" a "bulk"?

ezek a lehetosegek ha a sata becsodol.

GSA-H58NRBBB SecurDisc Fekete Bulk
GSA-H55NRBBB SecurDisc Fekete Bulk
GSA-H55NRBB fekete OEM
GSA-H55LRBB fekete OEM

Sry a noob hozzaszolasert.Plz ezek kozul ajanljatok vmit :R

//CrimsonX

(#615) Imco válasza BlackFoxL (#614) üzenetére


Imco
őstag

A lapod kiváló lap! Magam is nyuztam vagy 3 évig.
Sajnos nem vagyok benne biztos,
hogy müxeni fog vele az iró!
Ezt találtam a securediscre.
Ha nincs különleges igényed az iróval szemben, akkor mindegy a tipus.

Üdv! Imco

(#616) siriq


siriq
őstag

Hali

Ide is bevagom hatha gyorsabb lesz egy picit.

Ha tudna nekem ajanlani valaki dvd irot az alabbi kriteriumok szerint:
-csendes
-sata feluletu
-nem kell a legcsucsabb de irjon jol
-[link]
errol az oldalrol rendelnem meg.

koszi!

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#617) fjani válasza siriq (#616) üzenetére


fjani
tag

Erről az oldalról ezt tudnám ajánlani:LG GH20NS10 20x DVD±RW SATA Dual Layer ReWriter (Black) - OEM csendes,sata,nagyon jó minőségben ír és támogatja a securedisc-et valamint alapból tudja a booktype-ot +-os lemezekre.Mostanában az Lg felzárkózott minőségben a nagy márkákhoz:Sőőőőőt !!!!!!!!

(#618) siriq válasza fjani (#617) üzenetére


siriq
őstag

Koszi!

Nem sok valasz erekezett de aszem meg lesz az elso dvd-s cuccom a gepben. Valamikor el kell kezdeni. Remelem jovoheten mar javaban nyustolhetem. Koszi szepen megegyszer.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#619) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Adva van egy gép, amely IDE-s DVD-íróval lett telepítve. Most ki lett cserélve sata-ra, és azóta csak a gond van íráskor/olvasáskor törölni sem lehet vele. Mi lehet a probléma?

ChRiS_RS

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#620) shteer válasza ChRiS_RS (#619) üzenetére


shteer
titán

mien gép? ami az adataidnál van?

..szerintem jónak tűnik

(#621) ChRiS_RS válasza shteer (#620) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Nem, ez egy ASUS M2N-VM DVI lap

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#622) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Tehát, hogy pontosítsak:
- írni lehet vele, de csak egymenetes lemezt, a többmenetesnél "nem találja a lemezt a meghajtóban"
- törölni nem lehet a dvd/cd korongokat.
Másik meghajtóval, másik chipsetdriverrel is ugyanezt csinálja.

:F

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#623) PPeter válasza ChRiS_RS (#622) üzenetére


PPeter
addikt

KLIKK

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#624) ChRiS_RS válasza PPeter (#623) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Nem akarlak bántani, mert nyilvánvaló, hogy nagy tapasztalatod és tudásod van az optikai meghajtókat illetően. Azonban az írásod csak atás interfésszel rendelkező írókra vonatkozik és nem sata-sokra. Azóta egyébként már egyszer sikerült többmenetest írni és aztán törölni, az újraindítást követően megint "megszűnt" a lehetőség.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#625) ChRiS_RS válasza ChRiS_RS (#624) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Rájöttem mi a bibi, leírom a megoldást, hátha másnak is lesz hasonló problémája.
Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Szolgáltatások -> IMAPI CD-égető COM-szolgáltatás indítási típusát "Kézi"-re állítani és elindítani. :)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#626) PPeter válasza ChRiS_RS (#624) üzenetére


PPeter
addikt

Nem akarlak megbántani, de butaságot beszélsz, ugyanis ilyen értelemben SEMMI különbség nincs az írók között, lógjanak azok bármilyen interfészen. Ahogy látom, végül az IMAPI service buherálása oldotta meg a gondot (egyébként az általam tanácsolt listában is szerepel, mint felülvizsgálandó hibaforrás :U ).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#627) gnme


gnme
csendes tag

Sziasztok, ASUS P5B-MX alaplap alkalmas sata író kezelésére? (elméletben tudom igen)
Utóbbi napokban sorozatosan rontott az ide író. Az asztali olvasók elkaparnak az írott anyagon. Próbáltam másik írót, új kábelt vettem, új író progival (alkohol) eredmény látványos nulla. A benne eredetileg lévő szériahibás LG sajnos másik gépben is pittyegett. Annak annyi nagyjából. A csereíró (pio 110-zel) tesztelésnél kiderült: a 4x írás közben nagyon soxor 1.5 alá süllyed az írási sebesség. A probléma magja szerintem: egy ide csati van a lapon. Igaz mester az író. Ezért gondoltam, hogy veszek sata írót és probléma az örök vadászmezőkre. Nem akarok jól mellényúlni, ezért kérdezősködöm. Köszi

(#628) kali válasza gnme (#627) üzenetére


kali
legenda

egyik ismerősnek ilyen alaplaphoz tettem egy AD-7203S írót, és frankón kezeli :K
mellesleg a lap nem annyira régi (lévén; sata 3 gb/s), hogy problémát okozhatna neki egy sata csatolású író kezelése - ez főként az első generációs (sata 1.5 gb/s) lapokra jellemző!
viszont az ide csatolású íród esetében az egyáltalán nem okozhatna problémát, hogy csak egy ide foglalat van az alaplapon - mostanság már szinte minden alaplapon csak egy van -, ott valami más probléma lesz! ha a próbálandó optikai jó, kábel jó, jumper állása az írón jó, akkor még az ide csatorna vezérlőjével lehet valamilyen probléma!

olvasd el PPeter (szent)írását :DDD mert van/lehet benne a te esetedre vonatkozó rész is; problema_a_dvd_cd_iroval/hsz_553

(#629) gnme


gnme
csendes tag

Köszi a választ.
Az az igazság nincs energiám kísérletezni, nagyon sok dolgot kipróbáltam. Lásd topiknyitót. Semmi.
Veszek egy ilyen NEC írót.
Mégegyszer kösz'

(#630) gnme


gnme
csendes tag

Szöget ütött a fejembe hogy megnézem a pár hozzászólással előbbi imapi cd égető szolgáltatást és bizony nem volt elindítva.
Konkrétan milyen problémát is okoz ez? ;]
------------
Automatikusra állítottam és legnagyobb meglepetésemre újraindítás után megint nem volt elindítva, kézi módban elindítottam.
-------------

(#631) Hulk24


Hulk24
aktív tag

sziasztok!

ezt a hibaüzenetet írja ki kikapcsolásnál a gép meg néha fel is ugrik alapjáraton is!
hiba: [link]
mi a gond? elnézést, ha rossz topicba írok!

Thx!

[ Szerkesztve ]

(#632) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

minden SATA meghajtó megtagadja a másolt lemezes BOOT-ot
:F :F
Ilyet hallottam, hogy a SATA-s írokban már van valami írásvédelem, hogy ellenőrzi a lemezt :F Ez tényleg így lenne? :F

All Black...

(#633) PPeter válasza Stalker-2572 (#632) üzenetére


PPeter
addikt

Badarság.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#634) Sdi válasza Stalker-2572 (#632) üzenetére


Sdi
addikt

Ez szerintem baromság, nekem a 760SA íróm legalábbis nem tesz ilyet. Az XP cd-m amiről telepíteni szoktam, egy módosított / nem warez, integrált sp2-es / írott cd, és simán működik a telepítés.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#635) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Én is elkézelhetlennek tartom a dolgot :S

All Black...

(#636) TGaben


TGaben
tag

Üdv!
Létezik sata 2-es és/vagy 8MB bufferes DVD író?
Vagy hülyeséget kérdezek,és nem is lesz ilyesmi,mert nincs különbség??
A Blue-ray írók sata 2-esek?
:R

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#637) wwhy válasza TGaben (#636) üzenetére


wwhy
veterán

minden dvd író 2MB-os (tudomásom szerint)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#638) codec válasza TGaben (#636) üzenetére


codec
senior tag

[8Mb-os sata író]

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#639) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Van egy Pioneer DVR-212D meghajtóm, és lényegesen lassabb az olvasási sebessége, mint a sima PATA-s LG H20L meghajtómnak. A Nero Drive Speed szerint csak maximum 8X a sebessége, a teszt szerint 12X sebességgel olvas (míg az LG 16X mindenütt). Ha egy lemezt másolok be a gépre akkor is legalább 30%-al gyorsabb az LG mint a PIONEER, nem is beszélve arról, hogy volt egy lemez, amit az LG röccenés nélkül bemásolt, a PIONNER pedig egy részen megállt, gondolkodott, majd olyan 250 kb/s sebességgel továbbment. Ma vettem, mert az előző SATA-s LG íróm valami brutál lassú mintegy kb 3500 kb/s sebességgel volt hajlandó olvasni a lemezeket, míg az öreg PATA-s LG ugyanazokat a lemezeket kb 13-14000 kb/s sebességgel olvasta. Vigyem vissza mert rossz, vagy mindegyik ilyen lassú?

(#640) Clemi


Clemi
veterán

Hogy tudom ide beszúrni az olvasási tesztről készült képeket?

(#641) zso73 válasza Stalker-2572 (#632) üzenetére


zso73
veterán

Nem igaz! :(

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#642) Clemi


Clemi
veterán

Valaki légszi segítsen megérteni, hogy miért gyorsabb az adatátvitel a PATA-s DVD meghajtómon, mint a SATA-s DVD-n.
A PATA-s egy LG, és már egy éve használom, a SATA-s egy ASUS ami vadi új (ugyanezt művelte a PIONEER is) és a cseréjekor még a SATA kábelt is kicseréltem.
Ugyanazzal a lemezzel végeztem el az olvasási teszteket a NERO-val, és ugyanazt a lemezt másoltam be ugyanabba a könyvtárba mindkét meghajtóról.
Az LG adatátviteli sebessége 9200-20800 kb/s volt az ASUS sebessége 5200-14500 kb/s volt a lemez másolása alatt.


(#643) Csipisz válasza Clemi (#642) üzenetére


Csipisz
tag

Egyszerűen csak ennyi a sata-s ASUS íród max olvasási sebessége [link].
Optikai meghajtók esetében (írási és olvasási sebesség) nem számít, hogy milyen a csatolófelület.

[ Szerkesztve ]

XCapitol

(#644) fo_di


fo_di
őstag

sziasztok!
olyan problémám van, hogy vettem egy satás pioneer 215D dvd-írót, amit ha rádugok a gépre, akkor a windows csak úgy hajlandó elindulni, ha boot közben lehúzom és visszadugom a meghajtót (bios felismeri, mellette egy sata vinyóról megy a boot gond nélkül általában)
ha nem húzom ki a dvdírót, akkor vagy 5 percig elszöszmötöl a windows a windows zászlóval meg a kis zöld csíkkal, aztán dvd író nélkül bootol be
viszont ha lehúzom és visszadugom, azonnal folytatja a bootlolást és utána hibátlanul tudom használni a meghajtómat
mit tudok csinálni?
esetleg sp3ban van mondjuk valami frissebb drájver vagy valami?

(#645) PPeter válasza fo_di (#644) üzenetére


PPeter
addikt

Az alaplapodon vélhetően van olyan SATA vezérlő, amelyik az alaplapi chipkészlethez tartozik, és olyan is, ami egy másik gyártó terméke: próbáld tehát másik SATA vezérlőre tenni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#646) fo_di válasza PPeter (#645) üzenetére


fo_di
őstag

első blikkre csak egymás melletti két sata dugót láttam, az 1es számún van a vinyó, a kettesen meg az író, de majd áttúrom a gépet, hátha van másik

(#647) fo_di válasza PPeter (#645) üzenetére


fo_di
őstag

na mint kiderült, tényleg csak két sata dugó van a lapon az ide dugók mellett, egy sata0 és egy sata1 felirattal
a sata0-n van a rendszervinyóm, a sata1re tenném ezt a meghajtót
a hibával meg továbbra sem tudok mit kezdeni, minden bootolásnál le kell húzni a meghajtót, aztán visszadugni, akkor folytatja a bootolást a windows, egyébként megáll
ha ezt végigcsinálom, akkor windows alatt működik az író, de ebből nem kéne rendszert csinálni, mert ez nem normális működés, hogy minden bootoláskor a gépben matatok...
mit csináljak szerintetek?

az alaplapom: Chaintech 7NJL6 (nforce 2 lapkakészlet)
erre dugtam volna rá egy pionyír dvr-215d meghajtót a mostani wd vinyóm mellé

vagy próbáljam meg a boltban inkább pata változatra becserélni?

(#648) Chapel


Chapel
addikt

Üdv!

Egy SATA-s Asus dvd íróm van fejből nem tudom a tipust de féléve vettem kb. 6-7 k-ért.
Mivel már minden filmet HD-ban töltök muszály dupla rétegre írnom.
Milyen lemezeket érdemes venni?

thx. előre is.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#649) zso73 válasza Chapel (#648) üzenetére


zso73
veterán

Nekem a TDK bejött. Az Asusnak sincs baja vele.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#650) IRON STORM válasza fo_di (#647) üzenetére


IRON STORM
őstag

A régebbi sata vezérlőkkel vannak inkompatibilitási problémái az íróknak, a megoldás vagy egy pci-os sata vezérlő( valami ismert vezérlővel) vagy ahogy említetted cseréld be IDE eszközre.

Csak a TDi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.