Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) IRON STORM válasza Chapel (#648) üzenetére


IRON STORM
őstag

mivel gondolom asztali lejátszóban nem akarod( nem tudod) lejátszani, így majdnem mindegy, de én ragaszkodnék a Verbatiomhoz.

Csak a TDi!

(#652) kali válasza Chapel (#648) üzenetére


kali
legenda

verbatim vagy ricoh :K

(#653) Chapel válasza kali (#652) üzenetére


Chapel
addikt

Ricoh verbatim,tdk :DDD

:R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#654) norbikaa


norbikaa
csendes tag

Hi all

Nekem az lenne a problémám, hogy amikor elkezdek DVD-t írni akkor a processzorhasználat felugrik az egekbe és meghal a gép meg 1 óra mire megírja a DVD-t(mind1 mien sebességben írom).

Ennek ilyenkor mi lehet a baja?

Persze S-ATA-s DVD íróm van(Samsung SH-S223F)

(#655) norbikaa


norbikaa
csendes tag

itt megtaláltam a problémámra a megoldást.

http://prohardver.hu/tema/problema_a_dvd_cd_iroval/hsz_553-553.html

Annyi volt a baja hogy nem DMA módban írt és a procira hagyta a feladatok végzését.

(#656) Chapel


Chapel
addikt

Üdv!

Asus Sata íróm van,kb féléves pontos tipust nem tom fejből.
8.5 dvd-ket kell írnom verbatim,tdk,ricoh ezeket javasoltátok.
ezekhez képest kb. féláron vannak memorex lemezek....érdemes használni??? :F

előre is kösz.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#657) kali válasza Chapel (#656) üzenetére


kali
legenda

nem érdemes :(
talán érdemes (lenne), ha egyáltalán (normálisan) megírja az író(d)...
dl lemezből csak verbatim és ricoh!
egyrétegű lemezeknél bármilyet is veszel, max azt kockáztatod, hogy hamarabb olvashatatlan lesz, mint szeretnéd - vagy ha netán már meg sem írja normálisan az íród, akkor is csak 40 - 50 ft-ot buktál.
kétrétgű lemez esetén sokkal több az esélye, hogy egy a verbatim vagy ricoh dl lemeztől csak valamivel olcsóbb más típusú lemezt nem ír meg (normálisan) az íród, és ekkor már kicsit többet kockáztatsz a dl lemez árával, mint 40 - 50 ft.
~300 ft egy olcsóbb memorex dl lemez (10-es csomagban ~250 ft), a minőségi verbatim vagy ricoh pedig ~500 ft (10-es csomagban ~450 ft), ezért szerintem nem éri meg kockáztatni!

[ Szerkesztve ]

(#658) Tamas05


Tamas05
csendes tag

Hellosztok.
Vettem 1 LG GH20NS10 DVD írót sata. Neroval irom a dvd-t, beállítom16x írást elfogadja, de csak 2x-en írja ki 20-30 perc mire meg ír egy dvd-t. Mi lehet a probléma? ASUS A8V deluxe alaplapom van . Kérlek titeket segítsetek hogy mi lehet a probléma. Mit kell hozzá leszedni? Ez az első satás dolog a gépben, úgyhogy nem értek hozzá. Biosban végig néztem mindent. Várom válaszotok.
Üdv:Tamas05

(#659) IRON STORM válasza Tamas05 (#658) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nézd meg hogy nem váltott -e PIO módba DMA mód helyett.

Csak a TDi!

(#660) norbikaa válasza Tamas05 (#658) üzenetére


norbikaa
csendes tag

Szia.

Nekem is az volt a problémám, hogy PIO módban volt, ha belassul a gép piszkosul mikor akár másolsz nem csak írsz, akkor valszeg neked is ez lesz a problémád. Nagyon egyszerű a megoldás. Vagy letörlöd a DVD meghajtót(Sajátgép jobb klikk, kezelés, bal oldalt eszközkezelő és DVD írót letörlöd, restart és jó is), vagy leszeded a géped oldalát és átdugod egy másik SATA foglalatba. Nekem utóbbi oldotta meg a problémát.

(#661) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne, hátha tud valaki rá válaszolni.
1. Az LG GH20LS15-ös író nézegetem (SATA és LightScribe miatt). Van róla valakinek tapasztalata?
2. Most egy ABIT IC7-es alaplapom van. Nem ami darab. Itt olvastam, hogy lehet baj a SATA írókkal. Most hoztam egy PIONER DVR-212D típusú írót a munkahelyemről. Azt felismerte a gép (igaz a bios-ban nem néztem, mert Win alatt dugtam rá, illetve most nem írtam vele). Ha ez így megy, akkor van esélyem, hogy az LG is menni fog, vagy ez nem jelent semmi.

Előre is köszönök minden segítséget és választ.

Üdv:
Zoli

(#662) Joe246


Joe246
csendes tag

Sziasztok!

Van egy problémám,légyszi segitsetek,mert az általam ismert összes megoldás hasztalan.

Van egy gép,asrock alaplap,integrált sata vezérlő,sata vinyó van benne,megy semmi gond vele x ideje(samsung120 giga)

Beleraktam egy sony sata-s dvd írót,első blikkre megy,support cd-t beolvassa,és mikor újra inditom a gépet nem látja többé.pontosabban saját gépben benne van,de hozzáférés megtagadva,jobb klikk megnyitásra meg üresnek mutat minden cd-t.

Tipp?

(#663) kali válasza Joe246 (#662) üzenetére


kali
legenda

milyen alaplap pontosan? csak mert az első generációs sata csatolással ellátott alaplapok általábn nem, vagy csak hibásan kezelik a sata csatolású optikai meghajtókat!

(#664) Atla


Atla
senior tag

Kis gondom akadt!
Egyszercsak eltünik a DVD irom,de olyan szinten mintha nem kapna áramot,mert
nem reagál a kinyitásra sem,viszont ha lehuzom a Sata kábelt akkor meg müködik! :F
Már kicseréltem a kábelt,de ugyanaz!
Eszközkezelöböl is eltünt!
Vistát használok 32bit-est SP1-es legujjabb frissitések fent vannak!
Az iro Pioneer 215D
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#665) alienpapa


alienpapa
senior tag

Az miért van, h a dvd írómat el lehet távolítani, mint egy pendriveot? :F

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#666) lazydog


lazydog
addikt

Vettem pár nappal ezelőtt egy ASUS DRW-20B1LT írót.
Nincs vele semmi gondom, azon kívül hogy ezen kívül nem találok ezzel foglalkozó tesztet.
Nem akarom elhinni, hogy ennyire új lenne a vas. Ki tud róla valami közelebbit, illetve tesztet linkelni?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#667) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Az volna a problémám, hogy egy működő gépből ki kellett cserélnem a régi IDE-s dvd írót.
Most egy SATA-sat tettem bele, de valamiért nem látja a windows (xp sp3), csak a bios.
A gépben van egy SATA merevlemez is, az rendesen működik. Esetleg volt már valakinek hasonló esete?
A dvd-rw egy NEC 7200S.
A válaszokat előre is köszönöm.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#668) IRON STORM válasza P1eTr0 (#667) üzenetére


IRON STORM
őstag

Milyen típusú alaplapról van szó?

Csak a TDi!

(#669) P1eTr0 válasza IRON STORM (#668) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Az alaplap egy ASUS P5B.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#670) kali válasza P1eTr0 (#667) üzenetére


kali
legenda

akkor semmi, amit írtam, az adatlapodon szereplő alaplapra vonatkozott...

[ Szerkesztve ]

(#671) Blaze71 válasza alienpapa (#665) üzenetére


Blaze71
őstag

Állítsd át a lemezkezelőben, mert gyors eltávolításra van optimalizálva.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#672) Blaze71 válasza P1eTr0 (#667) üzenetére


Blaze71
őstag

Gigabyte lapnál volt hasonló és át lett állítva a SATA kezelés IDE-ről AHCI-re, ami megoldotta a problémát. A gáz, hogy ilyenkor előszőr a működő rendszernél kell engedélyezni az AHCI-t, mert ellenkező esetben telepítheted újra a rendszert.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#673) P1eTr0 válasza Blaze71 (#672) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Na igen, ha átállítom AHCI-ra, akkor a windows nem hajlandó elindulni.
Valszeg anno nem AHCI módban lett telepítve, és ha most átállítom, akkor újra kéne telepítenem, ha jól gondolom....
Akkor ezek szerint ez lesz a gond..

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#674) Blaze71 válasza P1eTr0 (#673) üzenetére


Blaze71
őstag

Nem kell feltétlenül újratelepíteni, de engedélyezni kell a már működő rendszernél az alapból letiltott AHCI-t és elvileg újraindítás után mennie kell. A gond csak az, hogy ehhez kell az alaplapi, vagy a Windows telepítő lemeze. Azt sajnos nem tudom, hogy pontosan hol és hogyan kell engedélyezni. Ha más nincs, akkor újratelepítés.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#675) szucsinka válasza Blaze71 (#674) üzenetére


szucsinka
őstag

ha vistád van akkor tessék:ahci átállitás

(#676) Blaze71 válasza szucsinka (#675) üzenetére


Blaze71
őstag

Köszönöm. :R Bár nekem nincs vele gondom, mert már tudtam a problémáról mielőtt a gépet összeraktam volna, így eleve AHCI-re állítva lett telepítve, de jól jöhet másnál. :K

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#677) Blaze71 válasza P1eTr0 (#673) üzenetére


Blaze71
őstag

Nézd meg Te is amit Szucsinka belinkelt. Hátha műxik XP alatt is.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#678) kali válasza szucsinka (#675) üzenetére


kali
legenda

írta, hogy xp sp3!

P1eTr0; adott alaplapnál a sata ide módben történő telepítése esetén, csak a sata1 és a sata2 teljes értékű (boot képes) csatolás - próbáltad úgy, hogy a sata csatolású merevlemez a sata1 a sata csatolású optikai meghajtó pedig a sata2 csatin van?
amúgy xp esetében elvileg csak úgy lehet ide módról ahci módra átállítani a rendszert, hogy külön beadod a rendszernek az ahci illesztőt, és csak utána kapcsolod át a funkciót a bios megfelelő beállításában!

[ Szerkesztve ]

(#679) Blaze71 válasza kali (#678) üzenetére


Blaze71
őstag

Na, látom van itt olyan, aki nálam jobban ért ehhez. :D Én csak ugatom a dolgot felhasználói szinten. :DDD

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#680) P1eTr0 válasza kali (#678) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Igen, alapból úgy volt, hogy sata1 a hdd, és sata2 a dvd, de nem ment, aztán kipróbáltam a többi lehetőséget is, de sajna így sem ment.

Köszi mindenkinek az eddig érkezett ötleteket/tippeket.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#681) kali válasza P1eTr0 (#680) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki úgy is, hogy utólag beadod a rendszernek az ahci illesztőt, majd átkapcsolod a bios megfelelő beállításában a funkciót - bár ide módban is kezelnie kellene a rendszernek a sata csatolású írót.

(#682) zotymuk


zotymuk
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.Vettem egy samsung satas dvd írót.Problémám,hogy nem ismeri fel a gép.A bios sem látja.az előző hszeket olvava gondolom az a baj,hogy nem lett az ahci installálva az op rendszer telepítésekor.Namost az gond,h ma telepítettem fel a windowst,gondoltam a dvd író is elemegy native ide módban, mert a merevlemez gond nélkül megy.

Nem lehet valahogy megoldani,hogy ne kelljen újratelepíteni rendszert?Valaki tudna nekem ebben segíteni?Egyébként gigabyte ga-ma78gm-s2h alaplapom van.

előre is köszi

(#683) kali válasza zotymuk (#682) üzenetére


kali
legenda

elvileg mennie kellene ide módban is! ha a bios sem látja, akkor ott más/nagyobb gáz van... ha átállítod ahci módra, és indítod a rendszert, akkor sem látja a bios a post során, vagy ha belépsz a bios felületére?

(#684) zotymuk válasza kali (#683) üzenetére


zotymuk
csendes tag

Szia!

köszönöm a válaszod. közben megoldódott a probléma.én voltam a béna,nem volt rádugva rendesen az alaplapra.most már tökéletesen megy ide módban.

(#685) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Ti hogy szoktátok telepíteni az OP rendszert?
Mert ugye ha SATA-s az olvasó + a merevlemez is akkor semmit se lát a gép.

Az újabb alaplapokon persze van IDE mód, ilyenkor IDE-nek látja az eszközöket a gép, de nekem ez nem jó mert ha így van nálam beállítva elkúrja a CD írást és fagy a gép.
Tehát most úgy akarom újrahúzni az egész Windows-t hogy minden eszköz simán natív SATA-ban megy semmi IDE emuláció.
De így nem tudok semmiről bootolni, floppym sincs :C
Milyen megoldást tudtok erre? (Azon kívűl hogy csatlakoztassak mindig egy IDE olvasót renszertelepítéskor)

[ Szerkesztve ]

(#686) kali válasza Red_Bull (#685) üzenetére


kali
legenda

a vista simán települ ahci/sata módban, xp esetében meg integráld a szükséges illesztőket a telepítőbe!

(#687) Red_Bull válasza kali (#686) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

A DVD meghajtót se ismeri fel szóval tökmindegy :W

(#688) kali válasza Red_Bull (#687) üzenetére


kali
legenda

végső megoldás; ide módban felhúzod az oprendszert, majd utólag frissíted rá az ahci/sata illesztőt (az eszközkezelőben a megfelelő ágon, egy sima illesztőprogram frissítése), aztán a bios megfelelő beállításában átkapcsolod ahci/sata módba, és az azt követő induláskor már ahci/sata módban indít és illeszt minden sata csatolású eszközt az oprendszer!

[ Szerkesztve ]

(#689) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv mindenkinek!

Dvd író vásárlásra kell, hogy adjam a fejem, mert ami itthon van, már olvasni is csak akkor olvas, ha olyan kedve van. Írni meg már nem is próbálok vele: kár belé a lemez :DDD
Próbáltam már kábelt cserélni, nem segített. Még egy szétszerelés és egy kipucolás a végső megoldás, de sok reményt nem fűzök hozzá.
Na. Lényeg, hogy szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen írót érdemes venni a mai magyarnak... Sata-sat szeretnék, mert egyrészt van 6 satás csati az alaplapomon, és szégyen szemre még a vinyóm is IDE-s, (ami nem zavarna, csak a sata-s vinyók gyorsabbak, ugye... dvd írónál nem tudom, mit jelent sebességben) másrészt valószínű ez lesz a jövő.
Olyat szeretnék, ami megbízhatóan működik, nem fagy le tőle a total commander, ha berakok egy lemezt, és képes megírni a nero-ban, ha írásról lenne szó. :))

Ja és kérdés, mert ebben a témában elég amatőr vagyok: a lemezeken a + ill. - jelzés mit takar? Mert én még nem jöttem rá...

És mielőtt valaki elküldene a fenébe: nem fogom végigolvasni a fórumot!

Nem minden vándorút céltalan...

(#690) geriwise


geriwise
csendes tag

Hali!

Van egy MS9127C alaplapom, és szeretnék egy SATA-s DVD-írót, de tudtom szerint az deszka nem támogatja, hogyan tudom megoldani, hogy ne kelljen még kb 5000-ért SATA vezérlőt vennem, meg lehet egyáltalán oldani?

Előre is köszi!

Védd a fákat! ==> Egyél hódot. **//** 1 db A4-es típusú félfamentes rajzlapomat elcserélném, ugyan ilyen típusú Audira.

(#691) kali válasza 3.Aragorn (#689) üzenetére


kali
legenda

ha nincs szükséged dvd-ram írásra, akkor nagyon jó vétel a pioneer dvr-216d író, ha kell dvd-ram írás, akkor pedig a nec (sony/nec/optiarc) ad-7203s meghajtó! ezen két gyártó régebbi meghajtói is jók; a dvr-215d, valamint az ad-7201s, ad-7200s és az ad-7191s írókkal sem lesz gondod - de azért ajánlottabb az újabb széria tőlük. továbbá néhány újabb szériás asus író is aránylag jó, valamint néhány lite-on (mondjuk ezzel megy a harc, mert nehéz beszerezni, bár egy helyen még kínálják, de beszerezni azt már nem...) az egész fórumot nem kell átolvasnod, de ide azért benézhetsz; milyen_dvd-irot_vegyek mert vannak hasznos tippek!
a + és - szabványról; Mi a különbség a DVD+R és a DVD-R között?

[ Szerkesztve ]

(#692) kali válasza geriwise (#690) üzenetére


kali
legenda

:( az említett alaplapnál felejtős a sata csatolású optikai meghajtó használata!
sata csalakozó hiányában, merevlemez esetében még talán kipróbálható lenne a pci csatolású sata vezérlő, de a sata csatolású optikai meghajtók felettéb nem kedvelik ezt a megoldást, minden valószínűség szerint problémák lennének az írással - ha kezelné egyáltalán ilyen módon az írót a rendszer!

(#693) geriwise válasza kali (#692) üzenetére


geriwise
csendes tag

1000 kösz, akkor marad az IDE-s

Védd a fákat! ==> Egyél hódot. **//** 1 db A4-es típusú félfamentes rajzlapomat elcserélném, ugyan ilyen típusú Audira.

(#694) 3.Aragorn válasza kali (#691) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Kösz a segítséget!

Nézelődök, olvasgatok, aztán ha lesz vmi, kérdezek...

Nem minden vándorút céltalan...

(#695) mihist


mihist
csendes tag

Sziasztok!

Leírom a másfél napos szop...mat, hátha más is lesz ilyen cipőben:
- Alaplap: Asus K8N-E Deluxe (2005-ös)
- Chipset: NVidia nForce 3 250GB
- Alaplapon 2db + 4db Sata csati, mely utóbbiakat Silikon 3114 -es 0002-es verziójú Chip vezérel, ennek a Chipnek a Bios -a 5.0.39 -es
- Vásárolt DVD író: Samsung SH-S223F Sata 4.9eFt, mely Firmware SB01 -es

Probléma:
- Az istennek nem akarta látni Winfos, csak Bios, illetve Sata Controllel progi, de driverként nem jelent meg

Megoldás:
- Az alaplap CD-jéről telepítettem régebben a Si-3114 driverét, mely 0.0.0.14, nem volt digitálisan aláírva, 2004.04.05 -ei. Az eszközkezelőben ezt kellett leszednem, és a Win általi driver már látja az írót. A win driver: alá van írva, 1.0.0.7; 2004.02.09.

- A 2db Sata egyikén (SATA 1) HDD van. Először mellé tettem az írót, de már Bios betöltés se ment, így HDD maradt, de az írót letettem a 4db Sata első helyére

- Bios-ban még esetleg fontos lehet:
Advanced>Chipset>Onboard device>Silicon Image Mode : SATA
Advanced>Chipset>Onboard device>Internal SATA IDE Interface : Enabled
Advanced>Chipset>Onboard device>RAID Option ROM : Disabled

Lehetne még Bios-t, Silikon Bios-t, mégújabb drivert, DVD író Firmware-t frissíteni, de most működik, így nem nyúlok hozzá.
Lementek még egy 'Rendszervisszaállítási pontot', és hali.

Remélem vki hasznátveszi:

mihist

(#696) odorgg


odorgg
addikt

Hali vettem egy ASUS DRW-20B1ST írót azlenne a kérdésem hogy valaki tudna e adni egy linket ahonnét biost tudnék letölteni ,frissíteni? jó lenne, elöreis köszike :R

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#697) kali válasza odorgg (#696) üzenetére


kali
legenda

főként az asus letöltési részlegéből (link) - persze majd csak akkor, ha lesz is hozzá firmware frissítés...

(#698) odorgg válasza kali (#697) üzenetére


odorgg
addikt

Köszi :R egyébként érdekes hogy pont asusokhoz allig csinálnak firmware frissítéseket. Írtam vele 8.5 gb-os memorex lemezeket de négyböl eggyet elrontott mert 50 % után nemtudom kimásolni :W

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#699) kali válasza odorgg (#698) üzenetére


kali
legenda

kétrétegű lemezeknél ez többnyire nem firmware kérdése, hanem a lemez minőségén múlik! sokkal több hibalehetőséget hordoz magában egy gyengébb minőségű kétrétegű lemez megírása, mint egy egyrétegűé! kétrétegű lemezből jóformán csak a verbatim és a ricoh dvd+r dl lemez ajánlott, általában ezekkel nincs probléma, ezeket normálisan megírja szinte minden író! a memorex (főként a ritek médiakódos) dl lemezekbe a legtöbb írónak beletörik a foga! kétrétegű lemezek írásához ajánlott továbbá az újabb szériás imgburn alkalmazás, vagy normál nero 8 - 9 verzió!

[ Szerkesztve ]

(#700) IRON STORM válasza odorgg (#696) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mivel az íród egy átcimkézett Lite-On IHAS 120 író, így majd akkor lesz firmware ha készítenek a Lite-On szakemberei:)
Egyelőre itt egy módosított firmware Codekingék keze alól: link

Érdemes letölteni.

Csak a TDi!

(#701) odorgg válasza IRON STORM (#700) üzenetére


odorgg
addikt

És ez mivel jobb mint az eredeti? egyébként kösszi :R

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#702) IRON STORM válasza odorgg (#701) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az OHT( online hyper tuning) funkció került bővítésre. Írás közben figyeli a minőséget és szükség esetén változtatja a stratégiát.

Csak a TDi!

(#703) odorgg válasza IRON STORM (#702) üzenetére


odorgg
addikt

Köszi már fel is dobtam :Y de aszthiszem a memorex lermeezeket a jövöben hanyagolom 10 -ből 4-et sikerült megirni hiba nélkül :W nemtúl jó arány :F 1200 ft-ot buktam :W

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#704) knorbi89


knorbi89
csendes tag

Hello!
Nekem is az lenne a problémám, h nem ismeri fel az Xp Serial ATA-s írómat (HL-DT STDVD-ram vagy vmi hasonló LG) eszkökezelőben Rendszereszközök-ön belül van:
ACPI-beépített lehetőség gombja
ACPI-termikus zóna
ACPI-ventillátor
Microsoft ACPI szabványnak megfelelő rendszer
lehetőségek, és sehol ACPI/SATA melyik illesztőjét frissítsem
Amúgy ACPI módban lett telepítve az XP én úgy tudom legalábbis ;) ezzel a meghajtóval
se SP2-es se SP3-as Xp nem látja
Pedig újratelepítés előtt felismerte egyből, csak halál lassúság miatt újraraktam:(
ABIT BH7(-e) alaplapom van 1db Sata csatlakozással:D
Vki segítsen pls, mer már 4 napja szenvedek vele. Alaplaphoz nem adott a szervizes alaplapi telepítő cd-t se, mer ha lenne akkor megoldottam volna, h áthúzom a drivert, mert olvastam, h a cd-n lenne hozzá:( Drivert Abit.com oldaláról nemtom leszedni, mer van 1 pár lehetőség és Everest Ultimate edition nem írja ki a SATA-m típusát így nemtok hozzá leszedni se driver-t az alaplapi leírásoknál meg csak annyit írnak, h van rajta 1 SATA csatlakozás, de más semmi. RemélM vki tud segíteni ;)

(#705) opet válasza knorbi89 (#704) üzenetére


opet
csendes tag

Sajnos nekem is ez (volt) a problémám egy Pioneer 216D íróval.
Nekem a megoldást az IDE mód bekapcsolása jelentette.

(#706) ancsa18


ancsa18
csendes tag

Sziasztok.Segítségeteket szeretném kérni. A következő a problémám: nem olyan régen vettünk egy gépet minden oké volt ugy kb. 1 honapja időnként lefagyott, majd irni akartam erre valami hibát irt ki a nero. Na gondoltam béna vagyok kezdem ujra szintén hiba. A lényeg annyi hogy rákerestem a hibára és több helyen azt olvastam kábel hiba vgy rossz az íróm. Ekkor szétszedtük a gépet megigazgattuk a kábeleket minden oké volt egy darabig. Utána szintén kezdödtek a fagyások és megfigyeléseim szerint akkor ha használtuk az írót. lvittük az írót szervizbe kaptunk egy másikat probára a miénket meg tesztelik. A kölcsön iroval is egy darabig jó volt utána szintén fagy a gép. Vissza a szervizbe az író és ott mondták hogy a miénket tesztelték és ugy tünik jó. Ha esetleg van valakinek van valami ötlete hogy mi lehet a baj szivesen venném.elöre is köszi.

(#707) breiner


breiner
aktív tag

Hello.
Segítséget kérnék tőletek az a bajom hogy van egy satas pioner dvd íróm és azt csinálja hogy meg írja a lemezt 100% és a végén be dobja hogy cd írás hiba akkor itt a lemezzel van baj vagy az íróval? mert nem egy fajta lemezzel csinálja ezt.
Meg úgy ír hogy 20% után nincs hangja eddig sose csinált ilyet.
Előre is köszi a segítségeteket.

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#708) szombi


szombi
tag

Sziasztok!

Lehet hogy nem a témába vág, de azért megosztom veletek.
Barkács alkat vagyok, ezért kipróbáltam, mi történik ha egy PATA csatolós DVD iró elektronikáját kicserélem egy SATA vezérlősre.

Vettem jónéhány rossz DVD írót, hogy a lézerdiódát hasznosítani tudjam belőle.
Köztük ott figyelt egy SATA vezérlős példány is.
Kiváló alkalom, hogy kipróbáljam az elektronikáját egy eredetileg PATA íróban.

Két darab LG gyártmányú IDE(PATA) íróm volt éppen kéznél.
A kétféle PATA íróból az egyik meg se nyikkant annak ellenére sem, hogy belül mind a 4 csatlakozó passzolt. Hát igen, mégha LG író mindkettő, a sorozat teljesen más.

Elővettem a másik PATA írót, ez is LG, és a típusszám jelölésük már nagyon hasonlított, szemben az előzővel.
Sajnos a lézer egység szalagkábele túl rövid volt, ezért azt is át kellett menteni.
Mechanikailag nem valami nagy szám, nem mindig adja ki a tálcát, de annyi biztos hogy működik.

Az akadályok leküzdése után(szalagkábel, gép újraindítás), kipróbálhattam az újdonsült SATA írómat.
Az eredmény még engem is meglepett: MŰKÖDIK!

Mindent beolvas, sőt!
Próbaképp 10 DVD-t is kiírtam vele egy huzamban!
TÖKÉLETES!

(#709) erikszon


erikszon
csendes tag

Nemtom jó helyre irók-e, nem találtam jobb topikot. Újraraktam az xp-t azóta a dvd-írómat a az xp pendriveként ismeri fel. A jobb alsó sarokban az óra mellet megjelent a szokásos zöld nyíl [hardver biztonságos eltávolítása]. Ez mitől lehet? :F Bocs a fogalmazásért.

(#710) Tosee válasza erikszon (#709) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Gondolom babráltál a bios-ban, és
onboard sata/ide ctrl mode: SATA-ra vagy AHCI-re állítottad!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#711) luise178


luise178
tag

szasztok!

úgy indult a téma, hogy van 1 pioneer dvd íróm, ami már csak olvasó, nem akarodzik neki írni. gondoltam lecserélem, de nem látok nagyon 1 listán se már pio dvd írókat. a blue-ray írók még nagyon drágák, pedig reméltem, hogy kihuzza ez addig, mig leesik az áruk. szal most ott tartok, hogy másikat kéne vennem. légyszi mondjatok valamit, hogy mit érdemes venni. néztem asus-t is, a márkával nagyon meg vagyok elégedve, de dvd iróban nem tudom, mit produkáltak. mindenhol lg van olcsón, de amikor a pio-t vettem, nagyon vigyázni kellett velük.

szerintetek jó az asus? vagy tudtok jobbat? légyszi segítsetek!

köszi! Luise

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#712) gg72 válasza luise178 (#711) üzenetére


gg72
veterán

Ajánlottak a Sony Optiarc 724X és a 726X szériái, Asus-ból a 24B1ST és 24B1LT (ezek Liteon klónok), valamint személy szerint nagyon jó tapasztalataim vannak az LG Blu-ray/HDDVD olvasójával, ami kiváló minőségben ír DVD-ket és a jelenlegi 11-14ezer Ft körüli árával szinte ajándéknak mondható (megjelenésekor 250 USD vot az ára): [link]

(#713) luise178 válasza gg72 (#712) üzenetére


luise178
tag

köszike az infót! :)

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#714) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

sziasztok!
adott egy belső optikai meghajtó DVD+/-RW SATA pl. ez:

van e rá valami megoldás, hogy összedugjam usb-vel a laptopommal.
(nem kell külső usb-s optikai meghajtó, ha így is működik a dolog).

(#715) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!

Gondom van a DVD írással. Konkrétan az, hogy a rendszer nem látja írónak az írót, csak olvasónak. Annyit már kiderítettem, hogy azért, mert AHCI módba van állítva a vezérlő. De arról meg nem tudok lemondani, mert SSD van a gépben.
ASUS P5QL-Pro alaplapom van, és nem találtam a BIOS-ban olyan lehetőséget, hogy külön tudnám ki/be kapcsolni az AHCI/IDE módot. Sajnos mindegyik SATA port ugyanazon a vezérlőn csücsül.
Van valami megoldás?

(#716) specbighit


specbighit
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a jelenleg a gépemben lévő ATA-s dvd-író mellé be tudok valamilyen módon tenni SATA-s írót is?

Köszönöm előre is!

(#717) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok.

Adott az alábbi slim sata-s dvd író:
Samsung SN-208DB/BEBET Slim SATA DVD író

Abba a hibába ütköztem,hogy nem néztem utána a dolgoknak rendesen és nem sima sata táp csatlakozós,hanem slim sata kell hozzá!

Ezek közül melyik lenne jó?
[link]

Nagyon fontos lenne a válasz!

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#718) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv!

Tud valaki (egyáltalán létezhet?) olyan programot, ami egy DVD íróról meg tudja mondani, hogy hány darab lemezt írt eddig az életében?
Van valami ilyen belső számláló az írókban?

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.