Hirdetés

2024. július 5., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok

Hozzászólások

(#4251) Furky válasza Matyó83 (#4247) üzenetére


Furky
őstag

Igazából a program tök felesleges is, de ha mégis kell, akkor érdemes mindig a legfrissebbet használni, ami a Samsung oldalán valahol fellelhető. :)

(#4252) Loituma69


Loituma69
őstag

DVI kimenetes video kártyám van, de 22 colos kiszemelt monitoron d-sub csatlakozo van a kábelhez van átalakító! kérdésem a dvi minőségi jelet lebutitja az átalakító vagyis a monitor sub bemenete vagyis romlik a képminőség vagy nem? Az igazi a DVi bemenetes monitor lenne jó tudom. Akkor tuti nem romlana a képminőség!

(#4253) Furky válasza Loituma69 (#4252) üzenetére


Furky
őstag

Gondolkozz picit :U
A monitornak analóg bemenete van, tehát analóg jelet fogad, ehhez valahol a videókártya digitális jelét át kell alakítania analóggá. Mindegy, hogy hol alakítod át, a DVI/D-Sub átalakítóban, vagy a VGA-ban. Meg amúgyis egy analóg kábelen megy akkor végig a jel. Pár hozzászólással fentebb linkeltem, hogy miért jobb a DVI. Nem drágábbak annyival azok a monitorok, hogy ne lehessen hozzátenni azt a kis összeget plusszba. ;)
Mellesleg ne ezen a párezren spórolj, ha már ilyen géppel rendelkezel :P

(#4254) Loituma69 válasza Furky (#4253) üzenetére


Loituma69
őstag

Igen miután elküldtem a hozzászólást akkor vettem észre a választ! :)
50.000 ft van monitorra, de itt fehérváron üresek a boltok 22 colos DVI monitorokból! :(
Neten meg csak ha nagyon muszály akkor rendelek mert szeretem látni amit veszek!

(#4255) Furky válasza Loituma69 (#4254) üzenetére


Furky
őstag

Fehérvár nincs messze pesttől, én Baranyában lakom, de épp dolgom volt pesten, úgyhogy megejtettem a monitorvásárlást is, és hazabuszoztam vele. :)
Ha neked nincs, valami ismerősödnek biztos van dolga pesten, szóval megmondod, hogy hol, és mit vegyen, és már haza is vitte :)
Samsungból 50ezerből kijön: depo.hu alapján
2243BW - 45ezertől
2253LW - 44ezertől
2233BW - 48ezertől
2253BW - 49ezertől
A sorrenden ár/érték arányban így állapítanám meg:
2253LW<2253BW<2243BW<2233BW

[ Szerkesztve ]

(#4256) Loituma69 válasza Furky (#4255) üzenetére


Loituma69
őstag

THX :R

(#4257) Dark KillerX válasza Furky (#4250) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Köszi a választ,azt hiszem megnézem a másik két moncsit is.

(#4258) xuldar válasza Furky (#4249) üzenetére


xuldar
őstag

Az #1-ben egyetlen dolog van leírva, a monitorom pedig ott van a konfig adatok között. Mit fejtsek még ki? :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#4259) spammer válasza Rebell (#4248) üzenetére


spammer
veterán

Itt van, hogy milyen DVI csatlakozók léteznek [link]

Szerintem nézd meg ha tudod másik monitorral is, mert kellene képet adnia egyből, ahogy elindul a gép. Kapcsold ki a gépet és a monitort is, kösd össze a kábellel, kapcsold be a monitort és aztán utoljára a gépet. (Ha eddig nem így csináltad)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4260) Scoway


Scoway
csendes tag

Hello!
Van egy LG 1718S tft monitorom és most gondolkodok azon, hogy egy Samsung 2233BW vagy 2243BW-t vegyek. Az a kérdésem lenne azokhoz, akiknek már van ilyen, hogy a színbeállításoknál mit lehet beállítani?
Az én monitoromon csak a világosságot, kontrasztot és a gammát lehet. Ezt azért kérdezem, mert nincs olyan színvilága a tft-nek, mint egy crt tv-nek. Ott még lehet állítani telítettséget és élességet. Ennél a modellnél lehet?
Válaszotokat előre is köszi.

(#4261) Scoway


Scoway
csendes tag

A Samsung jobb mint az LG?

[ Szerkesztve ]

(#4262) Furky válasza xuldar (#4258) üzenetére


Furky
őstag

A szervízmenübe márpedig így be lehet lépni, lehet valamit nem jól csinálsz. Sokan elrontják azt a lépést, hogy nem az OSD "gyökerében" nyomják 5 másodpercig a Source gombot, hanem még valamelyik almenüjében. Esetleg nem ez okozhatja nálad is a problémát? Ahol éppen vagy, annak átváltozik sárgává a kék háttere, ez legyen a Picture jelen a bal felső sarokban, persze előtte vedd le a megadott értékeket nullára. Kerestem a monitorod, de nem tünt fel akkor... hmm... :)

(#4263) Furky válasza Scoway (#4260) üzenetére


Furky
őstag

Amik biztosan állíthatóak ezekben a monitorokban, az a kontraszt, fényerő, RGB értékek (Red, Green, Blue), gamma, tónus. Valamint ha nem DVI-vel kötöd össze, akkor van még 1-2 finombeállítási lehetpség, amiket a DVI-n keresztül automatikusan beállít a monitor a megfelelő értékre (pl kép pozicionálás). De szerintem valahol a te LG-dnek is lehet állítani az RGB értékét is.
Arra a kérdésre, hogy melyik a jobb, a Samsung, vagy az LG.... Nem lehet egyértelmű választ adni, mert minden termék más, és más, így csak két konkrétumot lehetne összehasonlítani, nem két márkát. Szóval van amelyik modell az LG-nek, van, amelyik a Samsungnak sikerült jobban.

(#4264) Loituma69 válasza Furky (#4255) üzenetére


Loituma69
őstag

Tanácsodra megrendeltem a Samsung 2253LW monitort a redtower.hu ról 43.500 ft 990 ft a kiszállítás. 24 órán belül itt lesz! Még 1X THX

(#4265) Scoway válasza Furky (#4263) üzenetére


Scoway
csendes tag

Köszi a válaszod.

Lehet RGB állítani. Tehát akkor a mostani tft modellekben sincs olyan lehetőség hogy a telítettséget és az élességet állítani lehessen. Nekem ez a bajom a tft-mel hogy nem olyan szépek rajta a színek mint a tv-en. Igaz a tft-en csak analóg bemenet van. DVI bement sokat javít a színeken?

(#4266) Furky válasza Scoway (#4265) üzenetére


Furky
őstag

Azokat is lehet állítani, de ezek az értékek pont azok, amiket nem enged állítani, mert automatikusan állítódnak a DVI miatt. A DVI nagyon jó dolog, a színeket szerintem annyira nem befolyásolja, viszont ahogy fentebb linkeltem old_artist érvelését mellette, láthatod, hogy érdemes DVI-osat vásárolni.
Ha 2233BW-t választasz, akkor Samsungból az egyik legjobb ár/érték arányú monitort kapod ebben a kategóriában.

(#4267) tonyo90


tonyo90
csendes tag

szevasztok a T220 tudja 75 hertz-et 1680×1050 be?

(#4268) mindfreak válasza tonyo90 (#4267) üzenetére


mindfreak
őstag

Nem.

(#4269) shteer válasza tonyo90 (#4267) üzenetére


shteer
titán

de miért kellene tudnia? :U

..szerintem jónak tűnik

(#4270) tonyo90 válasza shteer (#4269) üzenetére


tonyo90
csendes tag

Mert most vettem egyet, és próbálom beállitgatni.
A dvd filmeket ha teljes képernyőn akarom nézni nincs kép ez mitől van?

[ Szerkesztve ]

(#4271) mindfreak válasza tonyo90 (#4270) üzenetére


mindfreak
őstag

Hacsak nem akarod idő előtt hazavágni a benne lévő elektronikát, akkor ne nagyon használd - a gyári ajánlott - 60 Hz fölött.

"A dvd filmeket ha teljes képernyőn akarom nézni nincs kép ez mitől van?"

Kodek vagy lejátszó nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#4272) tonyo90 válasza mindfreak (#4271) üzenetére


tonyo90
csendes tag

Se a nero showtime se a wmplayer11 nem ad képet teljes ablakban.
Ace mega codec pack van a gépemen

(#4273) mindfreak válasza tonyo90 (#4272) üzenetére


mindfreak
őstag

Töröld le uninstaller programmal és használj K-Lite Mega Codec Pack-ot!

(#4274) tonyo90 válasza mindfreak (#4273) üzenetére


tonyo90
csendes tag

De a k lite codec pack nem minden játékot támogat, nem?

(#4275) shteer válasza tonyo90 (#4272) üzenetére


shteer
titán

vagy vlc media playert. és 60Hz-en használd a displayt

játékot? :U

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#4276) mindfreak válasza tonyo90 (#4274) üzenetére


mindfreak
őstag

Nem tudom mi összefüggés van közöttük, de ahogy gondolod.

(#4277) Furky válasza tonyo90 (#4274) üzenetére


Furky
őstag

Szerintem meg nem kell semmiféle codec pack, távolítsad el mind, és használd ezt: FFDShow, ezzel: AC3Filter

[ Szerkesztve ]

(#4278) Matyó83 válasza Furky (#4251) üzenetére


Matyó83
tag

kössz! a legújabb van fent de nem megy! a lényeg hogy kaptam egy linket Samsungéktól, amin a magictune progi VGA támogatásai vannak... mondanom sem kell, ati-ból az X1900XTX a legfrissebb vga amit támogat!!! szerinted? NV-böl meg a 7-es széria a vége! innentöl nem is kell!!! dugják fel maguknak!!! :W :W :W

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#4279) Furky válasza Matyó83 (#4278) üzenetére


Furky
őstag

Na ezt azért jó tudni. Eddig nem tudtam, hogy meddig támogatja a VGA-kat. Úgylátszik Samsungék hanyag munkát végeznek ezen a téren is. De mint ahogy mondtam, a program haszontalan, az elején érdekes, meg újdonság, de szép lassan lemorzsolódik...
Nem érdemes ezen idegeskedni ;)

[ Szerkesztve ]

(#4280) nike_ válasza Matyó83 (#4278) üzenetére


nike_
addikt

Felesleges a MagicTune :) Nekem sincs fent, mégis megvagyok nélküle.

(#4281) dmenyusd


dmenyusd
csendes tag

Hali! Valaki meg tudná mondani hogy mi a különbség a Samsung 22" 2253BW és a 2253LW között? Csak annyi h az LW az 21,6"-os?

(#4282) spammer válasza dmenyusd (#4281) üzenetére


spammer
veterán

Visszatérő kérdés, kereső ki is dobta volna a választ. Amúgy igen, 0.4" és a BW CMO paneles, míg az LW CPT paneles.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4283) Matyó83


Matyó83
tag

köszi srácok... :O én is megvagyok nélküle.. :O csak rohadt nehéz elnavigálódni az OSD-ben!!! ;] MAgicTune VGA támogatások!!! ezt érdemes átnézni, nehogy belefusson más is!!!! :R

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#4284) tonyo90


tonyo90
csendes tag

szevasztok.
nem tudom ki mennyire játszik itt call of duty-val multiban az első résszel.
de be szeretném állitani a cfg fájlt az uj monitoromhoz 1680×1050 -es felbontáshoz, esetleg ha lehet a játékon szépiteni.
kipróbáltam a k lite codec pack-ot ezzel lehet teljes képernyős módban dvd-zni.

(#4285) xuldar válasza Matyó83 (#4283) üzenetére


xuldar
őstag

Nem kell megijedni, nekem pl. 8800GT-vel is tökéletesen működött XP SP3 alatt.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#4286) hanso


hanso
tag

Sziasztok,
Érdekeségképpen szeretném megemlíteni,illetve kérdezném,hogy tapasztalt-e valaki ilyet:
Ma hozzájutottam egy T220-as jó kis monitorhoz, érdekes az volt, hogy az összerakásnál DVI bedug( gainward 8800gt-m van) és nem volt jel.Bedugtam az analóg kábelt(kártyánál természetesen átalakító)-->votl jel. Na mondom... --->apa kezdődik.
Bedugtam az analóg mellé a DVi-t is kártyába és monitorba is,bekapcs és amikor bejött a kép,analóg ki. Kép megmaradt,és megy a történet a digitális kábelen.Természetesen ellenőriztem a csatlakozásokat az elején is, minden oké volt.
Valaki találkozott már ilyennel?vagy valamit elnéztem?
Üdv
Hs

(#4287) Furky válasza hanso (#4286) üzenetére


Furky
őstag

VGA-kon a több DVI porttal rendelkező modelleknél meg van különböztetve az elsődleges, és másodlagos DVI port. Ha az egyiken nincs jel, akkor valszeg azért, mert a másodlagosba dugtad, tedd át a másikba, ott működnie kell. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4288) tonyo90 válasza tonyo90 (#4284) üzenetére


tonyo90
csendes tag

senki nem cod-ozik?

(#4289) Furky válasza tonyo90 (#4288) üzenetére


Furky
őstag

(#4290) Lahorva


Lahorva
tag

Sziasztok!
Ma hoztam el egy 2253BW-t de menüből nem tudom állítani a kontrasztot. Ezt más is tapasztalta már? Megoldás van? A másik gondom meg az volna hogy marhára bevilágítja a kép felső részét, és a fekete majdnem hogy szürke már. És ha már itt vagyok lenne egy harmadik is :DD : honnan tudnék leszedni profilokat (színbeállítás stb).
Előre is köszi a helpeket

(#4291) Cyno válasza Lahorva (#4290) üzenetére


Cyno
tag

A profil [link].
Menüből biztos lehet állítani kontrasztot, ha nem akkor hibás.
Megoldás lehet a CD-n kapott szoftver, a Magic Tune. Akár a Samsung honlapjáról is halászhatsz újabbat.
Mod:
Jut eszembe, lehet, hogy az a baj a kontraszttal, hogy egy előre kalibrált profil van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#4292) Lahorva válasza Cyno (#4291) üzenetére


Lahorva
tag

Magic tune sem engedi. Azt írja ki, hogy not available.
Leszedtem a profilt amit linkeltél. Hogyan tudom feltenni, mert ha jobb gomb telepítés-re nem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

(#4293) Cyno válasza Lahorva (#4292) üzenetére


Cyno
tag

"MagicTune-ban, de ki kell hozzá kapcsolni a dinamikus kontrasztot és a magic colort". Próbáld ezt, igazából én is csak találgatok.

(#4294) Lahorva válasza Cyno (#4293) üzenetére


Lahorva
tag

Akkor jól találgattál mert a magic color volt a ludas.
Hogyan tudom installálni a profilt? Egyáltalán érdemes feltenni?
Amúgy köszi a gyors válaszaid.

[ Szerkesztve ]

(#4295) Cyno válasza Lahorva (#4294) üzenetére


Cyno
tag

Nincs mit. Be kellett jönnöm dolgozni egy, de már végeztem, lassan megyek haza.
A beállítást szintén ott találod.[link]
2253Bw-nél azt írták korábban nagy javulás várható a linkelt profil-al.

(#4296) old_artist válasza Lahorva (#4294) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Valamivel jobb lesz a kijelződ képi megjelenítése, de egy színprofil nem oldja meg a gondod, ha nincs mellette a fényerő, kontraszt és RGB %-os beállításai (OSD-ben)!

[ Szerkesztve ]

(#4297) Lahorva válasza old_artist (#4296) üzenetére


Lahorva
tag

Köszi. Mald még finomhangolok rajta.

(#4298) Readi


Readi
tag

Hali!

Kinéztem 1 samsung t220p 22"moncsit a depo-n 70k-ért sztetek érdemes lenne beruházni rá?
Elsősorba gamera és filmnézésre lenne használva.Én ugy gondolom h ár/teljesítmény arányba megérné. http://depo.hu/samsung/t220p
Ha valaki tudna olcsobb helyet ahol belehetne szerezni kérem linkelje.

g751jy

(#4299) smashup01


smashup01
csendes tag

Hali!

Tervbe van nálam egy T220-as vagy egy T220HD beszerzése, a kérdésem az lenne h a mostani,kissé már elavult Radeon 9600 Pro-s VGA-mal, is megfelelően fog működni a monitor? VGM-m DVI kimenetele DVI-I dual link, a monitornak meg DVI-D single link a bemenetele ha jól tom,ez nem probléma?

(#4300) Furky válasza smashup01 (#4299) üzenetére


Furky
őstag

Nem gond, a DVI-I megfelelő kivezetés. A videókártyád pedig meg tudja jeleníteni a képet, csak játszani nem nagyon kell vele komolyabb játékokkal, illetve régebbi játékokkal sem natív felbontásban. Ezesetben 1680x1050-ben.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.