Hirdetés

2024. július 5., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok

Hozzászólások

(#4551) Hugó55


Hugó55
csendes tag

Sziasztok!
Segítség kéne, ma vettem egy 2233BW-t, de a videókártya nem tudja az 1680x1050-t, ha felrakom a szoftvert, akkor tudja majd?

Köszi a választ, Hugó

(#4552) Furky válasza Hugó55 (#4551) üzenetére


Furky
őstag

Nagyon sok integrált videókártya nem tudja a wide felbontásokat. Illetve a régebbi, nem integrált videókártyák is küzködnek ezzel a problémával. Milyen videókártyád van? Ha az általan felsoroltak közül való, akkor valószínű semmilyen szoftver segítségével nem lesz lehetőséged eme felbontás használatára. Érdemes bevállalni egy újabb videókártyát, minimum egy geforce FX 5xxx-es szériából, vagy Radeon 9xxx-eset. Párezer forintért hozzá lehet már jutni, szóval nem nagy befektetés.

(#4553) Hugó55 válasza Furky (#4552) üzenetére


Hugó55
csendes tag

köszi a választ, sajnos most vettem egy Asus video kártyát egy ATI 4350-t, és bár még nem tettem be a gépbe, de a doboza szerint ez is csak az 1600x900 vagy az 1600x1200-t ismeri.

(#4554) Furky válasza Hugó55 (#4553) üzenetére


Furky
őstag

Biztos? Tedd be gyorsan, és szerintem bírja 2048x1536-ig legalább a felbontásokat. Tudnia kell Tuti tudja is. ;)

(#4555) S e t h válasza Raharin (#4547) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nálam is van egy furcsaság és nem tudom ,hogy szokványos -e avagy sem.

Amikor indítom a gépet, akkor a bal felső sarokban villog az analóg, digitális és hdmi felirat, de közben bootol a gép és elindul a rendszer és ez a jelenség megszűnik.
Aztán amikor kapcsolom ki a gépet, akkor ugyanezt eljátsza akkor is.Igazából problémát nem okoz, annyiban bosszantó, hogy nem tudom ez normális-e.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4556) Zolee11 válasza S e t h (#4555) üzenetére


Zolee11
senior tag

Ez a jelenség teljesen normális, ne aggódj miatta. Minden monitor ezt csinálja amin több bemenet van, hisz ha egy bemeneten megszűnik (vagy még nincs) a jel akkor tovább keres, meg van adva hányszor menjen körbe, ha nem talál jelet akkor kikapcsol.

no brain, no problem

(#4557) Furky válasza S e t h (#4555) üzenetére


Furky
őstag

Igen, ez normális. Nálam ez kevés időt vesz igénybe, pár másodperc talán. Simán látom a bootolás teljes folyamatát. Sőt, ha kikapcsolom a monitort most, és bekapcsolom, akkor is 1-2 másodperc erre megy el, csak most nem írja ki az analógot, csak hogy Digital. Bekapcsolom, és 1 másodperces késéssel. Ez így ebben a formában normális, ha nálad a bootolás teljes időtartama alatt keresi a jelet, és nem talál, csa akkor, amikor már a windowst tölti, akkor az nem normális, de nem biztos, hogy a monitorral van ott baj...

(#4558) S e t h válasza Zolee11 (#4556) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi, megnyugodtam. :)
Most már csak majd a magic tune-re kell vmit kitalálnom, hogy működjön is.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4559) roland02


roland02
csendes tag

Sziasztok.

Én is monitor vásárlás előtt állok.

Nézegettem őket boltban. A 22" nem nagy egy kicsit? /már tényleg tv méret. Az a baj hogy itton nem lehet idemérni az asztalhoz.

(#4560) treb_


treb_
csendes tag

Érdekes problémám van, amire az eddig megkérdezettek nem tudtak mit válaszolni! :)
Tehát van egy Samsung 971P monitorom, már megvan körülbelül egy éve. Nagyon jó meg minden, utóbbi pár hétben elkezdett "vibrálni", de ez a vibrálás bekapcsolás után kb. 5 perccel meg is szűnt. Nem tulajdonítottam nagy figyelmet a problémának, majd valamikor elviszem a szervízbe, hátha tudnak valami okosat mondani. 2 hete viszont be se kapcsolt a monitor már, a bibis a tápegység volt. Elvittem gariba, és a a kedves emberek be is tartották a 15 napos határidőt, kaptam egy új adaptert, ott bedugták, működött, de abban a szervízben nincs lehetőség számítógépre rádugni a monitort... wtf?! gondoltam magamban.
Végre hazakerült a monitor és az istenért nem akar jelet kapni a géptől. Vagyis ha DVI kábellel DVI portba dugom keresi, hogy Analog, Digital stb és utána elmegy csicsikálni. Két különböző kábellel is próbáltam, a videókártya mindkét portján (Gigabyte 8800GTS) de semmi, a laptop DVI kimenetén ugyan ez a helyzet. Viszont, ha a laptop VGA kimenetére dugom VGA-DVI kábellel akkor van kép, de ugyebár az analóg.

Valami ötlet? Esetleg a tápegység tönkre tudja így tenni?

[ Szerkesztve ]

(#4561) AmunRa válasza roland02 (#4559) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Miért lenne nagy? Szerintem pont jó. Még kicsi is! :D

(#4562) mhorvat válasza S e t h (#4555) üzenetére


mhorvat
senior tag

Igen, erről nemrég volt szó. :K

(#4563) roland02 válasza AmunRa (#4561) üzenetére


roland02
csendes tag

Filmet nem nézünk rajta. Csak játék és meló. A honlapon megadott méretekek alapján csináltam egy makettot és igy ptróbáltam ki, a boltban nagynak látszott, de igy a makett is ezt támasztja alá. jelenleg egy 17" 4:3 LCD-m van lehet hogy csak ehhez képest tünik nagynak. Még gondolkodom.

(#4564) mhorvat válasza roland02 (#4559) üzenetére


mhorvat
senior tag

Szerintem bármekkora képméret (úgy 30"-ig) csak megszokás kérdése. Nekem a 17"-os 4:3-as monitor nagynak tűnt a 15" után, a 19" csak úgy terpeszkedett a 17" után. Aztán a 22"-t megszoktam, mert azt használom, majd a 19"-os monitort úgy kedvem támadt marokba venni, olyan picinek tűnt. Aki pedig 26"-ost használ gondolom ugyanígy van a "picike" kis 22-esekkel.

(#4565) roland02 válasza mhorvat (#4564) üzenetére


roland02
csendes tag

Igazad van. Minden megszokás kérdése, csak nem akarok átesni a ló túloldalára.

A Tv-nél is van egy elfogadott átmérő : optimális nézőtávolság arány. Azért tartok a 22" monitortól nehogy mozi elsősor efektus legyen.

(#4566) mhorvat válasza roland02 (#4565) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nem okoz kényelmetlenséget hidd el, csak az a lényeg, hogy tudd kellő távolságba helyezni a szemedtől az asztalodon (mondjuk úgy 50-60 cm-re), és akkor nem probléma.

(#4567) roland02 válasza mhorvat (#4566) üzenetére


roland02
csendes tag

Akkor még lehet hogy várok hétfőig a rendeléssel és hétvégén nézelődöm.

(#4568) Bigyó


Bigyó
tag

Erre valaki? [link]

Piros a kék, plussz a minusz

(#4569) Furky válasza roland02 (#4567) üzenetére


Furky
őstag

Most milyen távolságra ülsz a jelenlegi monitortól?
Egy 22es monitor nem nagy amúgy... annyira... Pláne 1-2 hét után. Eleinte hatalmas, 17es CRT-ről váltottam. Ég és föld volt. Manapság már megszoktam a méretét, és csak akkor vettem észre, hogy mekkora, amikor egyik nap folyamat mellette bámultam egy 15,4"-es laptopot is. :)
Amúgy 80-120 centi között ülök a monitortól, így nem kell forgatni a fejem folyamatosan, és nem fájdul meg tőle a nyakam sem. Valamint átlátom az egész felületet rendesen. Sokaknak megfájdul a nyakuk, ha közelebbről nézik.

(#4570) Hugó55


Hugó55
csendes tag

Köszönöm a segítséget, az új videókártyával+driverrel tökéletes lett!!
Hugó

(#4571) Furky válasza Bigyó (#4568) üzenetére


Furky
őstag

Itt kaphatsz némi információt erről. De manapság a gyakorlat azt mutatja (fórumozók által utóbbi időben vásárolt azonos monitorok mindegyike), hogy:
T200 - AUO
T220 - Samu
2243BW - CMO
2253LW - CPT
2253BW - CMO
2232BW - Samu
2233BW - Samu

(#4572) roland02 válasza Furky (#4569) üzenetére


roland02
csendes tag

Köszi.

Az asztal szélétől olyan 60-70cm-re van a monitor.

(#4573) Bigyó válasza Furky (#4571) üzenetére


Bigyó
tag

Köszi a választ. Ahogy látom ebből nem lesz Samsung panel, mert 22" az sok nekem. Kb. úgy mértem be, hogy a 20" wide megegyezik a 17" 4:3-as magasságával ami nekem megfelelő, csak így most szélesebb lenne. Na meg asszonykát is győzködnöm kell még 1 kicsit. Az AUO az mennyire okés panel gyártó? Megbízható?

[ Szerkesztve ]

Piros a kék, plussz a minusz

(#4574) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!
Most rendeltem meg egy Samu T200ast, leirnátok róla a véleményeteket, ugy szummázva? jó monitor? megéri? szép színek, gyors válaszidő.
Kinek mi a tapasztalata, hibák, észrevételek!.

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#4575) shteer válasza medvezsolt (#4574) üzenetére


shteer
titán

AUO paneles ami állítólag majdnem olyan jó mint a samsung :)

..szerintem jónak tűnik

(#4576) mhorvat válasza medvezsolt (#4574) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ha megrendelted, akkor már úgy is mindegy, majd meglátod. ;) Amúgy egy szerintem szép és jó, a célra megfelel, az árát megéri.

furky: már nem azért, de 80-120 cm-ről hogy az ördögbe olvasol mondjuk el egy hosszabb szöveget, ha normál betűméretű? Látni látom én is, de olvasni kényelmetlen. Film, játék rendben, hogy 1 méterről, de netezni is?

(#4577) Furky válasza mhorvat (#4576) üzenetére


Furky
őstag

Ha prohardver fórumát vesszük alapul, mint normál betűméret, akkor nincs gond. 80cm-ről simán olvasható. Számomra legalábbis. Amikor nagyon figyelek, és előregörnyedek, akkor ez a 80 lecsökken kb 70-re:) Most lemértem egy A4-es lap segítségével is. Mivel nem volt kedvem ezért felállni mérőeszközért. Az A4-es lap hosszabb fele 297mm, ha jól emlékszem, és 2x befér, valamint még picivel több is talán, mint 10 centi, az bizony 70cm nagyjából. Nincs ezzel problémám nekem. 120 centi meg akkor van, amikor hátradőlök teljesen a forgószékben, ami hintamechanikás. Ezért írtam egy tartomány, mert nálam változó, hogy mikor honnan nézem. :)

(#4578) Raharin


Raharin
tag

A Samsung T260 monitorokban milyen panel található?

(#4579) old_artist válasza Raharin (#4578) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ha ilyennel rendelkezel, akkor meg tudod nézni ezen leírások figyelembevételével, de ha jól tudom, akkor két féle panellal szerelik, az egyik - ami gyakoribb - az a samué, a másik a CMO (Chi Mei Optoelectronics)! :U

(#4580) mhorvat válasza Furky (#4577) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ezzel az A4-es méricskéléssel felcsigáztál, kipróbáltam én is, és rájöttem, hogy cserbenhagyott a szemmértékem ezúttal, ugyanis én is kb. 2 A4 lap távolságból nézem. Néha, mikor rákönyöklök az asztalra, akkor csökken ez le olyan 55-60 cm-re. :))

(#4581) S e t h


S e t h
nagyúr

MI okozhatja a következő problémát?
A T260 -on nem tudom teljes képernyőn lejátszani a média fileokat, amint kilövöm teljes képernyőre elfeketedik a képernyő és bár a file fut de nem jelenít meg semmit belőle.
Egyedül a windows media player nem csődöl be, de a többi lejátszó nem hajlandó megjeleníteni a fileokat.
A felbontáson is állítottam de ugyanaz, mi okozhatja ezt?

Megpróbáltam úgy is, hogy a lejátszó ablakát húztam fokozatosan felfelé és olyan mintha néha behullámozna, akadozottan jelenítené meg a filet, majd egyszer csak eltűník a kép és marad a sötét ablak.
Klite codec packot használok évek óta és az abban lévő media player classic mindent vitt(most feladta) és egyedül a hagyományos media player hajlandó teljes képernyőn futni normálisan.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4582) medvezsolt válasza shteer (#4575) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Köszike, de én most honnan fogom azt tudni hogy ahonnan megrendeltem vajon milyen panellel hozzák?;) meg kérhetem én e vajon hogy avval a panellel kapjam?

Akkor jó monitor lesz azt mondjátok?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#4583) Furky válasza S e t h (#4581) üzenetére


Furky
őstag

Én még mindig utálom az ilyen mindenféle codecpack-eket, ezért mindig az ffdshow-t ajánlom feltenni, mellé egy ac3filtert, és kalap-kabát. Ha mkv-t akarok lejátszani, akkor meg egy mkv splitterrel ki lehet még egészíteni. Ennyi. Ezeket letöltheted innen.

(#4584) medvezsolt válasza mhorvat (#4576) üzenetére


medvezsolt
senior tag

a célra megfelel?;).. hmm, nekem a gémek a célom, a többi célra egyértelmüen megfelel, windowos környezetben nem kell nagy monitor tudás

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#4585) Furky válasza medvezsolt (#4582) üzenetére


Furky
őstag

Nem kérheted másmilyen panellel, elvileg erről nem is szabadna tudnod. Valamint az nem az emberekre tartozik, hogy melyik beszállítót választja a Samsung, mint cég. Azt tesz bele a termékeibe, amit akar, a végterméket meg eladják így. De ne szarj be, nem lesz az rossz, valamint szinte az összes gyártó ugyanezt csinálja...

(#4586) johny81


johny81
tag

http://www.ipon.hu/webshop/product/samsung_2233bw_/31405

játék,film,nettre alkalmas ez a monitor? 5ms az gondolom még jó játékokra

Ha régebbi játékokkal játszanék akkor azt,hogy fogja megjeleníteni.(Azokra gondolok amikben nincs az a felbontás amit a monitor tud. :F

(#4587) Furky válasza johny81 (#4586) üzenetére


Furky
őstag

1. Igen.
2. Erre választ kaphatsz a WSGFWiki oldalon, ahol névszerint felvannak sorolva a játékok, és hogy azok hogyan alkalmazhatóak wide monitorokon. Ezenkívül DVI kábellel összekötve kisebb felbontáson keretbe is teszi a játékot, ha szeretnéd, és nem nyújtja szét.
+1 tanács: olvass vissza, millióegyszer leírtuk ezekre a kérdésekre a választ jobban kifejtve.. :U

(#4588) mhorvat válasza Furky (#4583) üzenetére


mhorvat
senior tag

De ami neki van az nem kodek probléma, mivel kicsibe játsza neki a fájlokat. Amúgy én is AC3 filtert szoktam felrakni + VLC mindent ismer. :K

(#4589) S e t h válasza mhorvat (#4588) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez valóban logikus, mivel kicsiben mindent lejátszik :)
MIntha nem bírnák a lejátszók a nagy képernyőjű megjelenítést, képfrissítést vagy akármit, a wmp kivételével.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4590) mhorvat válasza S e t h (#4589) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ez azért érdekes, mert gondolom a 320x240-es videót kitéve teljes képernyőre ugyanúgy feketeség. Ilyen problémát, mint a Tiéd még nem hallottam, és nincs túl sok ötletem, mitől lehet. Már én is egyedül csak kodek problémára tudok tippelni. Próbáld meg leirtani a K-Lite-ot és felrakni egy szimpla AC3 filtert + VLC-t, majd indíts el rajta valamit.

(#4591) truefx


truefx
aktív tag

Sziasztok! Megvan az én 2233-asom is. Szeretném megnézni a panel típusát, de nem tudom, hogy ezen a modellen melyik lenne a Source gomb. Elnézést, ha már volt a kérdés...

(#4592) truefx


truefx
aktív tag

Még egy kérdés:
most még csak 1440 x valahányon hajtom laptopról, mert a gépem csak hétfőn érkezik hozzá. Érdemes addig pixelhibákat keresgélni, vagy azt csak a teljes felbontás módban van értelme?

Köszönöm

(#4593) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Samsung 971P:fekete hatternel mind a 4 sarok egy picit vilagos, ez normalis?
Akkor lehet jobban eszrevenni ha tavolabb vagyok a monitortol.
Mas hatternel minden ok.
Ja es a windows loginnal,(kek hater) a balso also sarok mintha lilas lenne, de erdekes hogy utanna barmilyen hatteret teszek, minden okes.Es amikor lepek ki a windwosbol akkor mar nem lilas a bal also sarok..., mi lehet ez?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#4594) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

Szerdán vettem egy 2233BW monitort, nagyon meg vagyok vele elégedve.
Valaki tudna linkelni egy beállítást hozzá?
Az ICC profil nagyon gagyi, tiszta vörös tőle a kép...

(#4595) SZATA válasza Csaby25 (#4593) üzenetére


SZATA
senior tag

Ezt a lilás alsó sarkot a Win loginnál én is észre vettem és furcsálltam. Csináltam róla egy screenshotot, és rámértem photoshopban a színre, tényleg lilás és a képernyőn máshova rakva is ugyan olyan árnyalatú. Nekem kilépésnél is olyan volt. Előtte CRT-t használtál? Én igen és úgy váltottam 971P-re.

Te sem tudod ennél hogy kell a service menut előcsalni?

[ Szerkesztve ]

(#4596) Csaby25 válasza SZATA (#4595) üzenetére


Csaby25
senior tag

Ertem, szoval akkor nem a monitor miatt van..:)
Igen, en is crt-t hasznaltam.
Fekete hatterrnel neked nem vilagosak egy picit a sarkok??

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#4597) mhorvat válasza truefx (#4592) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ha egyszínű képet kiraksz rá teljes képernyőre, szerinted nem mindegy, hogy mekkora felbontáson van? :)) Lehet akár 16x10 pixeles is, halott (sub)pixelt ugyanis fehér/fekete/piros/kék/zöld monogén színnel keresünk. :K

(#4598) mhorvat válasza Csaby25 (#4596) üzenetére


mhorvat
senior tag

(#4599) Csaby25 válasza mhorvat (#4598) üzenetére


Csaby25
senior tag

Koszi, ezt mar neztem, de itt nem latni vilagos sarkokat...:(

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#4600) mhorvat válasza Csaby25 (#4599) üzenetére


mhorvat
senior tag

Márpedig az szerintem nem egyéni szoc.problémád. Persze nem mindegy, mennyire feltűnő, de, ha csak sötétebb színeknél feltűnő, akkor betudható a TN panel "sajátosságának".

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.