Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok

Hozzászólások

(#3451) BenJoe80 válasza cyber86 (#3446) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Sok sikert... szerintem lesz még valahol, bár én nem tökölnék vele. Azért nincs mert már kifutó modell és akkor inkább valami újabbat vennék. De azért sok sikert!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#3452) cyber86 válasza BenJoe80 (#3451) üzenetére


cyber86
őstag

Köszi.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, Asus Rog Strix 3070 8 Gb, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3453) BenJoe80 válasza szucsinka (#3445) üzenetére


BenJoe80
senior tag

szucsinka! A te 2253BW-d dönthető? Mert az enyém nem és micro állítja, hogy az övé igen.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#3454) szucsinka válasza BenJoe80 (#3453) üzenetére


szucsinka
őstag

állitható de nem döntheö talán egy hangyafasznit
én a natural color progival állitottam be a szineket az elöbb leirtam hogyan a zöld piros kék csikos képeket kell beállitani(3db van belölűk) ugy hogy ha ránézel 50cm röl egybefolyón.

(#3455) Sas madár válasza ruppotlan (#3426) üzenetére


Sas madár
őstag

Esetleg használsz másik monitort is akkor azzal próba vagy elviszed máshol a kábelt kipróbálni.
Vagy ilyen ráérős estén fogsz egy multimétert és szépen érintkező lábanként kiméred nem-e zárlatos,vagy szakadt.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3456) apcuk


apcuk
csendes tag

Sziasztok!

Néhány napja vettem egy 2243BW-t. Azért lett ez, mert nem fényes a felülete, és lehet állítani a magasságát, és könnyen dönthető is. (Árban a 2253LW és 2253BW között volt.) Nem búg (pedig román), pixelhiba nincs.

Csakhogy... Nagyon durva blacklight bleeding-je van. Alul-felül centi vastagon bevilágít a fehérség, ami két oszlopban középre is átterjed. Filmnézéskor nagyon meglátszik. Teszteket olvastam többet is, de ennél, és más típusoknál is azt írták, nem nagyon vehető észre, de leginkább meg sem említették. Most akkor én fogtam ki egy szart? Emiatt, ha jól tudom, nem lehet visszavinni, így még van egy napom, hogy találjak egy rossz pixelt... :DDD

(#3457) Sas madár válasza apcuk (#3456) üzenetére


Sas madár
őstag

Ha ez így van "két oszlopban középre is átterjed" akkor még gyanús a gari is menni fog mivel az nem normál jelenség.
Nem is hallotam,nem is láttam még ilyent feltéve ha nem értem félre amit írtál de ott valami nagyon nincs rendben.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3458) micro válasza BenJoe80 (#3453) üzenetére


micro
addikt

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#3459) szucsinka válasza micro (#3458) üzenetére


szucsinka
őstag

jaaa.persze igy igen dönthetö de elöre nem lehet szvsz

(#3460) micro válasza szucsinka (#3459) üzenetére


micro
addikt

Előre tenyleg csak 1-2 fokot mozdul, de eddig nem erről volt szó. :P

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#3461) BenJoe80 válasza micro (#3460) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Wow... ez most komoly! Én az enyémet meg sem bírom mozdítani. Erőltetni meg nem merem mert attól félek, hogy eltörik. Vagy ez ilyen nehezen megy?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#3462) BenJoe80 válasza BenJoe80 (#3461) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Juhuuu...!!! Sikerült, bár végig "zabszem próba negatív" volt! Iszonyú nehezen indult el - már azt hittem eltörik - de most már szépen megy. Jó tudni, hogy ilyet is tud a monitorom! Köszi micro!!! :B :C :DD

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#3463) Rockybro


Rockybro
tag

Samsung monitort keresek 50k alatt 22"-osat... ne búgjon, és ne legyen hibás 10ből 9

(#3464) apcuk válasza Sas madár (#3457) üzenetére


apcuk
csendes tag

Na jó, kicsit talán túloztam, nem "nagyon durva", de a lényeg, hogy filmnézés közben felül-alul látható, nagyon sötét részeknél kicsit középen is, de semmi esélyt nem látok rá, hogy emiatt visszavegye a samsung. Mellesleg most azt hallottam, hogy akár jó terméket is kötelező 3 napon belül visszavenni, ha a vásárló úgy akarja. Ez igaz?

Illetve még egy dolog. Valaki már itt írta asszem, hogy kockásodnak rendesen a filmjei. Nos nekem is, ugyanazokat a filmeket ua a kártya uazzal a kodekkel durván kockásan játssza le. Láttam már kisebb lcd-n is, hogy rosszabb, mint az én 17"-os crt-men, de itt először majdnem sokkott kaptam. Ez mitől lehet? A felbontás csak másfélszerese az eddiginek, ez nem lehet ok rá.

(#3465) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

Sziasztok!

A közeljövőben monitorvásárlást tervezek, ezt néztem ki: Samsung SyncMaster 2053BW
Vélemény, tapasztalat? Filmnézésre, 3D tervezésre, netezésre, na meg persze néha játékra használnám.

Üdv.: Robi.

Aurea mediocritas

(#3466) Antos válasza BenJoe80 (#3462) üzenetére


Antos
csendes tag

Jó nektek, én leszedtem a csonkot,hogy ne a monitort kelljen erőltetnem, megnéztem, de akármilyen erőt fejtek ki, nem akar megmozdulni, szétcsavaroztam, kiszedtem a vasat belőle, látszik,hogy elvileg lehet dönteni rajta,de akkor sem bírom megmozdítani. Lehet,hogy gyenge vagyok :Y

" Ha fej enyém, ha írás megfelezzük..."

(#3467) Antos válasza Antos (#3466) üzenetére


Antos
csendes tag

Oké, sikerült, csak be kellett járatni... :W

" Ha fej enyém, ha írás megfelezzük..."

(#3468) Ross07


Ross07
csendes tag

Sziasztok !!! (Ugyanezt a hsz-t már beírtam a 20-as TFT-k topicba is)

Nem biztos, hogy ez lesz az én topicom, mindeesetre monitorválasztásban szeretnék segítséget kérni.

A keretem rá maximum 80 ezer forint, szóval 70-80. Mostani jó kis Samsung CRT-m ideje lejárt, elhomályosult az évek alatt, így muszáj váltanom - még ha nem is szívesen, hiszen az eddigi tapasztalataim ezekkel a vékony monitorokkal nem a legjobbak ( a szavaimból kiérezhető, hogy nem értek ehhez, nos tényleg nem :) ), mert az ismerőseim ilyen jellegű (hozzáteszem nem éppen olcsó) monitorjain a játékok alatt színkezelési problémákat tapasztaltam. Pl FIFA-ban a fű borzasztó volt, vagy épp DIRT-ben a homok... ezért nagyon körültekintően szeretnék vásárolni. Milyen Samsungot tudnátok ajánlani? ( alap dolgokra használnám, mint filmnézés és játék)

Előre is köszi.

(#3469) Samy06


Samy06
csendes tag

Sziasztok!
Amoylan zöldfülüként kérnék infókat.
Lcd (elsősorban Samsung) monitor vásárlását tervezem.Milyen paraméterekre kell leginkább odafigyelni a vásárláskor(pl felbontásnál mi számít jónak vagy kevésbé jónak)?...(Elsősorban netezésre, néha játékra és filmnézésre használnám)

Esetleg ha konrét tipust tudtok javasolni azt is megköszönöm...cirka 30-40-50 ezres árkategóriákban és 19" vagy max. 21-22"(?) colosokban) gondolkodom...

(#3470) Bikerider


Bikerider
aktív tag

Hi
Van egy LG 19 Wide-om.Leszertnem cserelni az alabiak valamelyikere:
LG W2452V-PF
LG W2452T
Samsung 2253LW
SamsungBW
Eredetileg egy Samsung 2493HM lett volna csak meghalt az alaplapom mely Gigabyte EP35-DS3-om volt.2493HM-re szant penz kevesebb lett :(((
P5Q-E,E2160@3G,4G-ram,His 4850 512M iceq4 V GTX 260 Lenne jo Ha full hd hez :F
De szerintem Full hd-hez majd 5***-szeria lesz jo :U

(#3471) smints


smints
csendes tag

Héllo
Megvettem a samsung 226bw !
Szép meg minden csak az a gondom h csak 1024x768 a legnagyobb felbontása amire tudom rakni!
D-sub kábellal van összekötve csak ezt adta hozzá az ember, lehet ,h csak DVI vel tudja a nagyobb felbontást,vagy milehet???

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#3472) sss válasza smints (#3471) üzenetére


sss
senior tag

D-subbal is tudnia kéne nagyobb felbontást. A monitort progiját feltelepítetted?

(#3473) smints válasza sss (#3472) üzenetére


smints
csendes tag

A Vista felrakta magátol!!
Egy reset lehet segitene?vagy egy ati driver ujrarakás?

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#3474) sss válasza smints (#3473) üzenetére


sss
senior tag

Vistához nem értek. De azt nézd meg, hogy a megjelenítő tulajdonságainál vagy mi a te monitorod van-e, nem pedig vmi "alapértelmezett monitor".
szerk. Amúgy sztem érdemes lenne a melléklet cd-ről felrakni a monitor driver-ét.

[ Szerkesztve ]

(#3475) Furky válasza smints (#3471) üzenetére


Furky
őstag

A 226BW alaptartozéka a DVI kábel is, úgy látszik ezt lenyúlta akitől vetted.
A monitor biztos tud többet is, és ha más nincs, akkor a cd-ről telepítsed fel mindenképtt a drivert, a programokat felesleges, eleinte jó, meg újdonság, de úgysem állítgatja annyit az ember. A Samsung topic első hozzászólásában is szerepel, hogyan kell belépni a szervízmenübe, és mit kell nézni, hogy megtudd milyen paneles. Nézdd meg, mert ha CMO, akkor tudok neked segíteni többet is a szinek beállításaiban.

(#3476) smints válasza sss (#3474) üzenetére


smints
csendes tag

Felraktam a cd-n levöt meg ujra araktam a ati drivert is de semmi!

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#3477) smints válasza Furky (#3475) üzenetére


smints
csendes tag

CMO-s nyomass okosságokat ! :)

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#3478) ruppotlan válasza Sas madár (#3455) üzenetére


ruppotlan
tag

Más géppel próbáltam ki, azzal szintén rossz volt. Más monitorral még nem tudtam, mert ilyen nagy felbontású monitor nem volt kéznél (17"-nak megfelelő értékeket meg ugye ezen is viszi). Azt hiszem hétfőn kipróbálom egy másik monitorral is, és akkor leszűkül a kör... vagy a monitor, vagy a kábel a rossz.... és én a monitorra tippelek sajna.. Garira vinni meg nagyon érdekes, hiszen ezt csak hosszú kábellel produkálja.

(#3479) szucsinka válasza smints (#3477) üzenetére


szucsinka
őstag

telepitsd ujra a vga drivert..és jó lessz

(#3480) Furky válasza smints (#3477) üzenetére


Furky
őstag

Olvasd el ezt, és a cikk végén található színprofilok közül töltsd le az általad preferált fényerősséghez valót. Én használtam sokáig a 75öst, de kb 1-2 hete váltottam az 50-esre. Majd ha letöltötted, akkor az ott írtak szerint járj el, hogy mindig be is töltse a színprofilt. Ja és ami még fontos, hogy az OSD-ben a Color/Color Controllban a színprofil szerinti értékeket állíts be.
Pl.: 226BW(Digital)-factory-Bri75-R52-G46-B50.icm
Értelemszerűen a Brightness: 75, Red: 52, Green: 46, Blue: 50 :)

(#3481) Sas madár válasza apcuk (#3464) üzenetére


Sas madár
őstag

Ha zavaró ez a fényesedés (bevilágítás)mindenképp vidd vissza .
Ha már az első napokban nem vagy vele megelégedve az nem lessz jobb,és azért több évet nézni valami olyant ami nem teszi és nem vagy megelégedve vele? !
Igen ha nem vagy megelégedve akkor is ez mint hiba felróható neki.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3482) Sas madár válasza ruppotlan (#3478) üzenetére


Sas madár
őstag

Végülis a kábelt a legegyszerűbb a táskába tenni és bárhol másik géppel és monitorral kipróbálni azonnal le lehet dönteni jó-e.
Viszont a DVI ból is van több féle (DVI-d DVI-.....)......nem lehet,hogy a te videókaridhoz nem ez való?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3483) ruppotlan válasza Sas madár (#3482) üzenetére


ruppotlan
tag

Hát mint írtam, DVI-d kábelekkel kísérleteztem, mivel digitális jelet akarok átvinni... a többi csak abban különbözik, hogy még pluszba RGB tűk is vannak benne, így analog jelet is átvisznek. DVI-nél ami bele megy, az általában kompatibilis is. A monitorba pedig csak DVI-d megy bele, olyan kábel meg nincs aminek az egyik fele 24+5 (DVI-I) tűs a másik meg 24+1 (DVI-d) tűs. Ennek értelme se nagyon lenne, úgyhogy biztos, hogy elvileg a lehető legjobb kábelt használom. Digitális jel átvitelre ez való, a videokarimnak se lehet vele baja, ugyanis nincs más DVI ami szóba jöhetne.

(#3484) smints válasza Furky (#3480) üzenetére


smints
csendes tag

Köszi4
Jácadozom vele ,de nehéz eldönteni ,hogy a jó!!

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#3485) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Rockybro:
Előre bocsátom, hogy ezeket a monitorokat technikai adataik és más vásárlók véleménye alapján választottam ki, személyesen dolgom csak a 2253BW-vel volt:

- 2253LW 43. 990Ft-tól
- 2243BW 48.261Ft-tól
- 2232BW 48.624Ft-tól
- 2253BW 49.990Ft-tól

A felsorolt típusok műszaki adatai nagyjából egyformák. A legésszerűbb választás talán a 2253LW mivel a paraméterei teljesen megegyezik a 2253BW-ével. Az egyetlen különbség, hogy az LW 21,6"-os míg a BW 22"-os.

m1sk4r:
Nekem 2253BW-m van ami az általad kiválasztott 2053BW bátyja. A két monitor paramétere a képernyőméret különbségén túl megegyezik. Szerintem nagyon jó monitor, nekem nagyon bevált.
A megjelenített képek nagyon szépek, borotvaéles kontraszt, harsogóan üde színek jellemzik ezt a monitort. Játékra, filmezésre, netezésre tervezésre szerintem egyaránt elsőrangúan megfelel. Csak ajánlani tudom!

Samy06:
Neked is ugyanazokat a monitorokat ajánlanám figyelmedbe mint Rockybro-nak. Ha egy tanácsot elfogadsz akkor 22" wide-ot veszel; az ára nagyjából annyi mint egy 19" normálé de a megjelenített képeket össze sem lehet hasonlítani. Információkért olvasd el ezt, ezt meg ezt.

Bikerider:
Akkor most 24" vagy 22" kell? Nem igazán vágom, hogy most mit akarsz mert az általad írt LG W2452V-PF ugyan annyi mint a Samsung 2493HM - amit nem tudsz kifizetni a tönkrement alaplapod miatt.
Ha spórolni akarsz, de jó monitort is szeretnél akkor a 2253LW-t ajánlom. Ugyan az mint a 2253BW csak 0.4"-lal kisebb a képmérete.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#3486) BenJoe80 válasza Ross07 (#3468) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Ross07 neked is ajánlom olvasd el ezt, ezt, meg ezt. Ha most váltasz CRT-ről TFT-re akkor ne lepődj meg az élénkebb színvilágon. Ehhez jobb ha hozzá szoksz!

Továbbá jó lenne tudni, hogy mekkora képernyőméretben gondolkodol. Ha játszol is akkor lehet, hogy célszerűbb inkább egy 22" wide-ot venni (ami úgy 50 rongy körül van), ugyanis a TFT-k tulajdonsága, hogy a legszebb képet natív - azaz a max - felbontásban adják. 22" wide-nál ez 1680×1050 míg mondjuk egy 24" wide-nál ez már 1920×1200 és bizony videó-kártya legyen a talpán aki ezt a felbontást akadás nélkül képes produkálni egy combosabb játéknál.

Akkor inkább azt mondanám egy olcsóbb monitor és egy komolyabb videó-kártya hozzá. Szóval meggondolandó!

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#3487) Ross07 válasza BenJoe80 (#3486) üzenetére


Ross07
csendes tag

Köszike a választ BenJoe ... nekem rendben lenne egy 22 Wide is, de egy ismerősöm azt javasolta, hogy ha lehet, akkor ne TN panelest szerezzek be.... Gondolom az a legolcsóbb fajta. 70-80 ezer körül be tudok szerezni olyan monitort, ami nem tn paneles és megéri megvenni?

Mert néztem ezt a linket a 2253BW-hez... ez nem hangzik rosszul, de ugye TN paneles. Igaz nem igazán tudom milyen lenne a különbség játékok illetve filmek alatt.

Köszi a választ előre is.

(#3488) BenJoe80 válasza Ross07 (#3487) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Dude, nem tudom. Az én véleményem az - bár lehet, hogy rosszul látom -, hogy az átlagembernek egy TN paneles monitor bőven megfelel. Az IPS meg MVA/PVA paneles monitorokat főleg profiknak találták ki. Teszem azt, valaki tervező, grafikus vagy profi fényképész és ezzel keresi a kenyerét annak nyilván megéri, sőt szüksége is van rá, mert az a munkaeszköze.

Azonban egy átlagfelhasználónak aki játszik, filmet néz, hobbi szintem fényképez, netezik... stb. annak egy TN paneles monitor bőven megteszi. Egy haverom például amatőr fotós és tök jól megvan egy TN paneles 22" wide-dal, pedig nem akármilyen fotókat csinál a gyerek. Szóval meg kellene fontolnod, hogy tényleg kell neked jobb TN panelnél?

Ezt csak azért kérdezem, mert az IPS meg MVA/PVA paneles monitorok ára horribilis - jó minőségűt nem nagyon fogsz 100 rongy alatt találni (én a neten böngészve erre jutottam, bár lehet, hogy tévedek és akkor bocs, sajnos ezen típusok áraival nem nagyon vagyok tisztában) - és meggondolandó, hogy megéri-e kiadni valamire annyi pénzt amit igazából nem használsz ki.

Tehát a kérdés mire is használod igazából a monitort, mert minden paneltechnológiának más és más az erőssége és a hibája:

A TN+Film panelek "kifejezetten játékra, Internetre, és általános célú irodai alkalmazásra ajánlottak". Az IPS panelek "jó színhűségük miatt grafikai munkákra, képszerkesztésre, képfeldolgozásra kifejezetten, játékokra közepesen, filmnézésre az alacsony kontrasztarány miatt, korlátozottan ajánlottak". És végül az MVA/PVA panelek "általános otthoni használatra kifejezetten ajánlottak, beleértve a grafikai alkalmazásokat, filmnézést, Internetet, irodai alkalmazásokat. Az "Overdrive"-al szerelt változatok, ezeken kívül, a gyors képváltásokat igénylő játékokra is kitűnően alkalmasak". De olvasd el részletesen mégegyszer itt.

Aztán arra is kell gondolni, hogy a számítástechnikában a fejlesztést úgy érdemes csinálni, hogy az összhangban legyen a gép többi paraméterével. Nem érdemes tehát kiadni több százezret egy monitorra ha a videó-kártyád meg 30 rongyért vetted mivel az olcsóbb videó-kártyával nem fogod tudni a klasszissokkal nagyobb monitorodat igazából kihasználni.

Mindenesetre nem lebeszélni akarlak csak elmondtam a véleményemet, hogy én hogy látom ezeket a dolgokat. Ezt azért még a figyelmedbe ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#3489) BenJoe80 válasza Ross07 (#3487) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Még megkerestem másvalaki hozzászólását a témához: #3525.

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#3490) horitomy


horitomy
tag

Ma elvittem a sípolós 2493-masomat a pesti hivatalos szervízbe. 4-5 munkanapot mondtak. Majd írom a fejleményeket.

(#3491) Raharin


Raharin
tag

A Samsung T260-as modellről tud valaki valamit a gyári specifikációkon kívül. Ha valaki rendelkezik vagy már kipróbált ilyen típusú monitort, akkor kérem írjon már pár sort róla, mert igencsak gondolkodok egy ilyen típusú monitor vásárlásán!

[ Szerkesztve ]

(#3492) 0xY


0xY
tag

sziasztok!

vettem februárban egy 971p-t, nagyon elégedett vagyok vele, vennék még egyet, kell máshova is, de már mindenhol azt hallom, hogy kifutó modell.. még pár darab van azért, érdemes vennem ilyet, vagy meg tudjátok mondani mi ennek a modellnek az utódja?
19-es (esetleg minimálisan nagyobb) nem wide monitort szeretnék (tán még a wide is belefér, ha nagyon nincs nem-wide), de mindenképp PVA paneles kéne, tűéles a képe
köszönöm a segítséget!

(#3493) Sas madár válasza 0xY (#3492) üzenetére


Sas madár
őstag

Nem tudom most milyen árban tudod ebből az újat de a PVA panel miatt nem igazán van alternatíva ugyanis árban nagy az ugrás ha emeled a méretet,főleg ha nem akarsz Wide-osat

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3494) 0xY válasza Sas madár (#3493) üzenetére


0xY
tag

75-80k nettó most a 971p..
mennyibe kerül a következő lépcső, akár sima, akár wide?

a jelenlegi TN panelosok mennyivel rosszabbak képminőségben, mint a PVA? fél éve még elég nagy volt a lemaradás, mikor monitort nézegettem.. szóval szóba jöhet alternatívaként egy nagy TN paneles, vagy a nyomába sem ér a 971p-nek?

[ Szerkesztve ]

(#3495) Furky


Furky
őstag

Egy újabb jó példány a 2253LW-ből. Minap kapott egyet hugom, pixelhibamentes(kopp-kopp), és 50re levett fényerőnél sincs hallható búgása (egyelőre)...

(#3496) Attici válasza horitomy (#3490) üzenetére


Attici
őstag

Várom a fejleményeket! :B

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#3497) Pram


Pram
csendes tag

Sziasztok!

Három szimpla kérdésem volna, remélem tudtok segíteni!
1. 2233BW vagy 2253BW?
2. 2 ms és 5 ms között mi a különbség gyakorlatban? Látszik? Zavaró?
3. 2233BW esetén van esély Samsung panelre? Egyáltalán lenyomozható vásárlás előtt, hogy melyik típus milyen panellel van szerelve?

Köszi előre is!

Pram

(#3499) Furky válasza Pram (#3497) üzenetére


Furky
őstag

1. Amelyik jobban tetszik
2. Sokan mondják, hogy látható, sokan meg azt mondják, hogy nem. Tehát van aki látja, van aki nem. UT2004ben én érzékeltem 5ms-en valami kis jelenséget, bekapcsoltam az RTA-t, amivel 2ms-es lesz a panel, és eltünt az a jelenség. Utánhúzá féleség volt... Amúgy sohasem kapcsolom be az RTA-t, és egyik játékkal sem volt gond, csak ezzel, és ez sem volt annyira észrevehető, direkt azt próbáltam, hogy látszódik-e, vagy sem, játék közben észrevehetetlen.
3. A 2253BW CMO panellal van szerelve, legalábbis eddig csak azzal volt innen fórumban. 2233BW-ről nem tudni milyen paneles, mintha valaki mondta volna, hogy Samsung. Lenyomozni úgy tudod, hogy vásárlás előtt kipróbálod a boltban, és amikor nem figyelnek oda, belépsz a szervízmenübe, és megnézed. Erről bővebben az első hozzászólásban olvashatsz (hogy mit kell nézni, és hogyan kell belépni).

(#3500) fagy53 válasza Furky (#3495) üzenetére


fagy53
nagyúr

Feltehetően nem is lesz, szerencsére. ;] Ez abba a 10%-ba eshetett bele ami hibátlan.
Hülye voltam, hogy nem tízet vettem, mert akkor egy biztos jó lett volna! :W

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.