Hirdetés

2024. július 5., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok

Hozzászólások

(#4851) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Vki meg tudja mondani, h a 2343bw-nek a képe milyen magas és milyen széles? Mert csak a monitor méreteit találom. Köszi

(#4852) tigrian válasza Zoli1222 (#4851) üzenetére


tigrian
csendes tag

Ha közelítő adat is elég, akkor a képarányból a Pitagorasz tétellel számolható.
16/9*a*a + a*a = 23*23.
Ebből a (a rövidebb oldal) 13.8" (350.5mm)
(Azért csak közelítő az eredmény, mert vszleg a gyári 23" sem pontosan annyi)

"Végtelen sok ilyen szám van, de viszonylag kevés"

(#4853) Zoli1222 válasza tigrian (#4852) üzenetére


Zoli1222
őstag

köszi. ez nekem eszembe se jutott. :B

[ Szerkesztve ]

(#4854) tigrian válasza Zoli1222 (#4853) üzenetére


tigrian
csendes tag

A matek jó dolog, csak én vagyok már fáradt hozzá. :B
Helyesen: (16*16/9/9*a*a)+a*a=23*23
Ebből: 509*286 mm.
Egyébként ahol egyáltalán emljtik a neten, ott .249mm képponttávot mondanak. Abból pedig 510*287mm jön ki. Szóval ez a számolás már jónak tűnik. :D

Bocs a félrevezetésért.

[ Szerkesztve ]

"Végtelen sok ilyen szám van, de viszonylag kevés"

(#4855)



addikt

Nah, rendeltem egy 245b+-t. Remélem nem fog búgni, meg pixeles sem lesz.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#4856) betyarr válasza Furky (#4843) üzenetére


betyarr
veterán

hát köszönöm a válaszokat!most megvárom mit mondanak majd a mm-ben aztán ha túl drága akkor valami mást eszelek ki.
még annyi,hogy valami tesztprogit tudnál ajánlani a pixelhiba felfedezésére?vagy azt úgyis meglátom majd a saját szememmel is?

(#4857) Furky válasza betyarr (#4856) üzenetére


Furky
őstag

EIZO Monitortest. A lényege, hogy az elején látsz 5 egyszínű képet, és a saját szemeddel kell kiszűrni, hogy látsz-e eltérést. Érdemes az első 3 napban naponta 2-3x végignézni, hogy van-e valami eltérés, azaz valamilyen pixelhiba. A 22"-os monitorok topicban az utóbbi hozzászólásokban többször linkelve lett, menj át oda, és keresd ki, vagy google-lal keress rá. Könnyen meglesz...

(#4858) Bacy85


Bacy85
csendes tag

Srácok!valaki?

Úgy látszik senki sem reagált az előző hozzászólásomra.Valaki meg tudná mondani ,hogy a samsung monitoroknál (nekem 2043 Bw van) a service menüben a Pixel shifting alapból On vagy off? Vegyétek le a brightness-t és a contrastot 0ra és nyomjátok 5másodpercig a source-t. Ennyi lenne

Amúgy mit jelent a pixel shifting? kerestem de nem találtam

Előre is köszi :R

(#4859) nagylaci32 válasza Bacy85 (#4858) üzenetére


nagylaci32
tag

szia!
Nekem egy syncmaster 710n monitorom van, és nálam alapból offon van! Én sem tudom, hogy mit jelent!
Az első 3 bekapcsoláskor mit szoktak kiírni a monitorok?

(#4860) GabaF1


GabaF1
csendes tag

Sziasztok!
Én egy SAMSUNG 2433BW-t nézrem ki! Van valakinek talasztalata erről a monitorról esetleg teszt? Kb ebben az ár kategóriában melyik 24-es monitort tudnátok ajánlani?
http://ipon.hu/webshop/product/samsung_2433bw/33789
Köszi

GabaF1

(#4861) MATEO6600 válasza Bacy85 (#4858) üzenetére


MATEO6600
őstag

Mikor meglett a monitorom (2233BW) elkezdtem turkálni a szervízmenüben, majd véletlenül bekapcsoltam a pixel shiftinget... A dolog lényege az, hogy bizonyos időközönként " mozognak" a pixelek. Tehát pl kicsit jobb oldalra megy a kép, szerintem ez arra van, hogy ne égjen bele, de hülyeség én kikapcsoltam.

(#4862) hibavissza válasza nagylaci32 (#4849) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem tudom megmondani mit vennék, csak azt tudom, hogy nem szabad az itt és más fórumokon lézengő gémergyerekeknek hinni. Monitor témában semmiképp. Ezzel a samus mellényúlással a hátam mögött csak azt tudom mondani, hogy alaposan meg kell nézni mit veszel. A melóban eizok vannak, csak crt....szóval az nem fér el az asztalon.
Dell, eizo, apple. Ezek a márkák forognak közkézen. Kb. 90-től vannak elfogadható készülékek. Mondjuk egy samuval is lehet kitűnően játszani. Nekem már a családi fotók nézegetése is kín, ilyen elbott színteret még nem láttam, egyszerűen nem lehet belőni.

[ Szerkesztve ]

(#4863) SaiyanJin


SaiyanJin
csendes tag

Sziasztok,

Melyik lenne a jó vétel ?

24" Samsung 2443NW LCD 5ms 300cd/m 20000:1 16:10
24" Samsung 2443BW LCD 5ms 300cd/m 20000:1 16:10 DVI
24" Samsung 2433BW LCD 5ms 300cd/m 20000:1 16:10 DVI
24" Samsung 2493HM LCD 5ms 400cd/m2 10000:1 16:10 HDMI

Az uccsó 2db kicsit drágább is.
Fő kérdésem melyik tudja a 75hz-t magasabb felbontásokban ?

Ezek tudják esetleg ?
24" Samsung T240 LCD 5ms 300cd/m2 20000:1 16:10 HDMI
24" Samsung T240HD LCD 5ms 300cd/m2 10000:1 16:10 HDMI

a HD verzió miért csak 10000:1, azt vajon elírták ???
jól látom 24 colnár már nincs 2ms válaszidő ?

Előre is thnx

(#4864) Furky válasza hibavissza (#4862) üzenetére


Furky
őstag

Szerintem te meg mielőtt vásárolsz, akkor kérd ki az ittlévők véleményét, olcsó húsnak híg a leve, mindenki megmondta volna neked előre, hogy annyi pénzért, amennyiért a 2243BW-t vetted, nem kell elvárni csodákat, ez a TN-Film panel betegsége... EIZO CRT-k után nem tudom mit vársz, az mégiscsak CRT, és ráadásul EIZO!! Színügyileg mintha Merciből visszaülnél trabiba, és te lennél felháborodva, hogy a tetü trabi milyen. Kérem szépen van választásod, vegyél mercit. Jah hogy az többe kerül... A minőséget meg kell fizetni.
Más: nem tudom kikre gondoltál mint "lézengő gémergyerekekre", de igenis van itt 1-2 igencsak megbecsült, hozzáértő a fórumon, és hogy te ezt nem tudtad még eddig leszűrni, hogy kik ezek, akkor az a te bajod. Őket pedig nem illetheted ilyen szavakkal, amit mondanak. Ezt én kérem ki nevükben... :)
Aki monitort akar vásárolni, nem véletlenül kérdezzük meg, hogy mire szeretné használni, mert nagyon nem mindegy!

(#4865) hibavissza válasza Furky (#4864) üzenetére


hibavissza
veterán

Ajánlom figyelmedbe a 4817-es hsz-em. Próbáltam elkerülni az általánosítást, de látom sikertelenül. Sztem. akinek nem inge nem veszi magára. Kár más szubjektív véleményét kikérni magadnak....műszaki oldalról nézve nincs épeszű ember, aki megkérdőjelezi a fórumok általános hasznosságát.

(#4866) Furky válasza hibavissza (#4865) üzenetére


Furky
őstag

Figyelembe vettem. Mivel nem vagyok gémer, s gyerek sem sajnos már egy ideje, ezért nem magamnak kértem ki a fórum résztvevőinek szakértelmét, hanem az általam elismert 1-2 embert esetlegesen lealacsonyító jellemzését. A 4817-es hozzászóláshoz hozzá lehetne tenni, hogy a felsorolt monitorokat gyártó cégek, a fórumban szereplő monitortulajdonosok hogyan oszlanak el %-osan. Értem ezalatt, hogy szép-szép, és igencsak jó monitor az EIZO, a NEC, a Dell, a HP, a Barco, ez nem kérdéses, viszont a fórumban szereplő emberek javarésze a Samsungot, az LG-t, mostanság pedig a BenQ-t részesíti előnyben az áruk miatt. Ez azt hozza magával, hogy amiből több fogy, abból arányosan több hibajelenség is fog előkerülni. Na persze vegyük figyelembe, hogy a minőségi gyártók nem kifejezetten arra mennek rá, amire a Samsung, az LG, és a hasonló "nagy cégek", az-az a tömeggyártásra, ami háttérbe szorítja a minőség kérdését. De ez mindenki tudja, gondolom én. Ennek az árát mi szívjuk meg, akik nem tudnak/akarnak kiadni egy teszem fel 22"-os monitorért 90-130ezret, hanem megelégszünk a manapság már csak 50-60ezres árkategóriával. Anno az én 226BW-m 69.500 volt pesten, pontosabban budán, a moszkva térnél egy kis boltban az ostrom utcában. Ott volt a legolcsóbb, és nekem semmi hibajelenségem nincs, nem búg alacsony fényerőnél sem, nincs pixelhiba sem. Több, mint 1 éves, és a színe nem tökéletes, de tudom, hogy ennyi pénzért ezt kapom. Szívesen vettem volna én is EIZO-t, vagy hasonló paraméterű, s tudású monitort, de számomra egyelőre feleslegesen kidobott pénz lenne. Inkább elnyelem a TN+Film panel betegségeit... és nem sírok, hogy mekkora tré a gyártó. A búgás pedig nem természetes, még akkor sem, ha a szervízesek épp ilyen badarságokat mondanak. :)

(#4867) hibavissza válasza Furky (#4866) üzenetére


hibavissza
veterán

Amit most leírok sz SZVSZ :)
Mint nyomdász (90-óta), meg tudom ítélni mi a jó és mi a rossz képfeldolgozás, nem beszélve a harmadik lehetőségről a még megfelelőlről. Munkaköröm nem az egész napos hegesztés, így csak időnként nézegetem az rgb színtér világát. Rengeteg monitort láttam....futólag. Kikértem több ember véleményét, olvasgattam fórumokat, és arra az eredményre jutottam, h számomra, otthoni felhasználás, néha egy kis webszerkesztés, cs4-re (nagyon ritkán), szörfölgetés, játék, családi videók, fotók szerkesztgetése, stb., megfelel egy "olcsóbb" monitor is. Láttam itt-ott ismerősnél más típusokat, és tetszettek, a képek elég jól néztek ki, stb, stb...
Megvettem. Állítgattam. Beletörődtem. Aztán el kezdett sípolni, úgy gondoltam megosztom mással is a tapasztalataimat. Szóval ennek a monitornak olyan ocsmány képe van, h az párját ritkítja. Általában a tn panel rosszabb mint a crt, de ez alulmúlja az eddig látott termékeket. Gyakorlatilag képtelenség egy jó értéket belőni, úgy, h a szemedet ne égesse ki.
Nem feltételeztem volna egy jónevű gyártótól ennyire elfuserált terméket forgalmaz. Szóval símán lehet manapság márkás kakiba nyúlni, ha az ember nem körültekintő. Magyarán, aki egy kicsit is igényesebb nézze meg alaposan mit vesz. Erre a monitorra az én kis házitesztemben egy kis pukit se tudok adni. :)
Egyébként símán el tudom képzelni, h valakinek ez a monitor "űber" csúcs, első nap engem is bezsongított. Üdv!

(#4868) Furky válasza hibavissza (#4867) üzenetére


Furky
őstag

Ezzel egyet is értek. :) A hiba forrása pedig a tömeggyártás, nem a minőségi panelek gyártása. Azokat is csinálnak, csak azokat eladják az EIZO-nak, a HP-nek, stb... :) Vicces dolog ez, mert a Samsung eladja a saját paneljait, és mástól vesz olcsóbban, és azt teszik bele sok monitorba is, mint például a tiedbe is. 2243BW-ben CMO panel van elvileg... Vagyis a fórum statisztikája alapján ezt feltételezem. Meg tudod nézni a szervízmenűben, amit e topic első hozzászólásában szereplő módszerrel tudod előcsalogatni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4869) hibavissza válasza fagy53 (#4824) üzenetére


hibavissza
veterán

Figyu! Akkor most mi a nádirigó véreres szát csináljunk? Ezzel a szar dumával etetnek minket...
Panaszkönyv, írásban kérni a szakvéleményt, bevizsgáltatni a fogyvéddel...min. egy hónap monitor nélkül.
Sztem ezek a gyökerek legyártottak egy kamionnal ebből a sból, a magyar nagykereskedő meg hazudozik , ne kelljen neki kifizetni több ezer monitor árát....
Azt hiszem írok a samu európai központba, h ezek itt teljesen hülyének néznek!
A Budaörsi "szervízbe" vitted?
Amúgy én még jobb vagyok Nálad! Nálam 41-nél elviselhető, ha csend van. Teljesen 66-68 körül halgat el! :D :))

[ Szerkesztve ]

(#4870) nagylaci32


nagylaci32
tag

Akkor légyszíves soroljon fel valaki olyan monitort, hogy max 100.000Ft jók a színei, alkalmas legyen játékra(utánhúzás, válaszidő szempontjából), filmnézésre is jó legyen! És persze minőségi!
Hibavissza te melyiket ajánlanád?

(#4871) old_artist válasza nagylaci32 (#4870) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Bocs, hogy közbeszólok, de pl. ez a HP LP2275W (Samsung) S-PVA paneles (98900 Ft), és nagyon jó/kiváló az utánhúzása és az input-lag-ja, sőt a grafikusok és képszerkesztők kedvelt vétele! Színintenzításban és színtelítettségben nagyon kiváló (pláne ha még be is van kalibrálva), masszív minőségi monitor! Nem zúg, nem zizeg, nincs TN-es technikai és technológiai "gyermekbetegsége", sőt megkapta az EIZO S2231W samu paneljét is! :K
Nagyon ajánlott vétel, ár/érték/tudás színten is BestBuy monitor!

[ Szerkesztve ]

(#4872) nagylaci32 válasza old_artist (#4871) üzenetére


nagylaci32
tag

köszönöm szépen a hozzászólást! Pontosan egy ilyen monitorra gondoltam! Mégegyszer thx!

(#4873) Lahorva


Lahorva
tag

Sziasztok!
4828-as hsz-hez valaki?

(#4874) old_artist válasza Lahorva (#4828) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Próbálj róla felrakni képet, hogy láthassuk! :K
Hány éves a monitor :F , és van-e rá még garancia! :F

(#4875) Voidheart


Voidheart
csendes tag

Sziasztok. Tegnap megvettem egy 2233 BW-t, és eddig elégedett vagyok vele. Pixelhibát nem találtam, remélem nem is lesz, a búgásról annyit hogy 50% alatt akkor hallom ha rárakom a fülemet a monitor hátuljára :) Mondjuk elég hangos a gépem, de egyáltalán nem hallom a monitort, bár azt se tudom milyen hangot adnak ki a hibás monitorok.
Kicsit furcsa 17 colos 795 MB után, ;) a színeket, fényerőt, kontrasztot még nem találtam el, és lehet hogy azért zavar ha sokáig nézem. Ha valaki tud dobjon meg egy linkel legyen olyan szíves, ahol vannak valami beállítás profilok vagy valami hasonló.
Az biztos hogy a régi monitoromon sokkal élesebbek voltak a képek, filmek, játékok, stb.
Az összerakása tényleg macerás egy kicsit, nehezen lehet beletuszakolni a talprészét a monitor aljába, és nem áll full stabilan a talpán, persze nem imbolyog vagy ilyesmi :) Ha mondjuk összeraktad utána nem kell többet foglalkozni vele. Reméljük... :)
Ezeket leszámítva minden okés, ill. még annyi hogy magam felé nem tudom dönteni csak alaphelyzetig.

A szervízpanelen ez van: Version: m-CM22K0GAA-1005.0 Ha jól tudom ez Samu panel.

(#4876) Y72


Y72
aktív tag

üdv! Samu T200-as monitorom van, de olyan problémával állok szemben hogy UT3-ban nem tudok fps-t mérni, mert lekorlátoz 60-ra (60Hz-en frissít). Kérdés hogy ezt hogy lehet megoldani, más játéknál megy amennyivel csak tud, videokari beállításában ki van kapcsolva vsync, meg a játékban is, de úgy tűnik hogy mindegy. csak tesztelném a gépet.

Olvastam valahol hogy mi a különbség a válaszidő és a frissítés között, esetleg valaki be tudná linkelni, mert most nem találom.

nagyon tetszik a monitor, tök jó.

(#4877) Zoleee93


Zoleee93
csendes tag

Samsung T190-es monitorhoz mit szóltok?? Van valakinek róla tapasztalata??? Ha van az legyenszives irjon privátban.Előre is köszi.
Amúgy az adatai : 20000:1 kontraszt
2ms válaszidő
19"- képátló
300cd/m2 fényerő.
Ár (iponon): 41ezer...ez szerintetek ilyen monitorhoz jó ár?

ASUS P5K/EPU ; Intel Core 2 Quad Q6600 @2406mhz (REKORD:3,87Ghz /léghűtés/ 3d mark 06 STABIL) ; Galaxy GF 9600 GT OC 512MB ; FSP Bluestorm2 500W ; 2GB Ram ; Thermaltake Big Typhoon VX120 ; AeroCool AeroEngine2 (fekete)

(#4878) misx válasza Voidheart (#4875) üzenetére


misx
senior tag

"Az biztos hogy a régi monitoromon sokkal élesebbek voltak a képek, filmek, játékok, stb."

A natív felbontásban használod? (1680x1050) Mert csak így lesz éles a kép. Persze pl. divx filmek sem lesznek tűélések nagyítva, mivel azok vagy fele ekkora felbontással rendelkeznek.

(#4879) butcher eu


butcher eu
senior tag

sziasztok

Egy hete vásároltam ipon-ról egy Samsung 2243BW típusú monitort. A kézhezvétel napján leteszteltem, ellenöriztem, és nem találtam rajta hibát. Tegnap délután felfedeztem a bal alsó részen egy pixilhibát, a jobb felső részen pedíg egy függőleges csíkot, ami kb 3 cm hosszú. Mindkét hibajelenség fekete háttéren látszik leginkáb.
Mi a teendő ilyenkor a monitorral? Garanciális hiba e? Javítható e otthon vagy szervízben? (mert én úgy hallottam kimasszírozható a hiba, de lehet hogy hülyeséget mondok) Vagy mivel elég hosszú távra terveztem, most 4 évig használjam hibásan?

elöre is köszi minden infót

(#4880) Voidheart válasza misx (#4878) üzenetére


Voidheart
csendes tag

Persze 1680x1050-be használom, de sajna látszik, hogy a képek pl. nem olyan élesek. Na de mindegy az 17 colos, ez meg 22 :Y

(#4881) euchi válasza butcher eu (#4879) üzenetére


euchi
aktív tag

Egy pixelhiba még nem garanciális, de az a 3cm-es csík biztosan. Szerintem ne vacakolj maszírozással, meg egyéb varázslással. Küldd vissza a hiba pontos leírásával("fekete háttéren látszik leginkáb"), és kapsz egy újat.

(#4882) nagylaci32 válasza euchi (#4881) üzenetére


nagylaci32
tag

azért azzal vigyázz, hogy újat kapsz, mivel már itt a fórumon is volt nagyon gyanús eset, hogy valószínű, hogy a gariztatás után egy szintén visszaküldött használtat kapott(újként)! a depo.hu-n vagy az argep.hu-n olvastam a bolttal(ipon) kapcsolatos véleményeket, és nem 1et találtam amiben megemlítették a termék esetleges használtságát! Sőt, volt olyan is, hogy amikor elsőre megvette a terméket akkor is használtat kapott, nem amikor visszavitte gariba!

(#4883) butcher eu válasza euchi (#4881) üzenetére


butcher eu
senior tag

és nem tudod h ennek mennyi idő az átfutása? Mert nem szeretnék sokáig moncsi nélkül maradni.

(#4884) Vladislav válasza butcher eu (#4883) üzenetére


Vladislav
tag

Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok. Azon hezitálok, hogy vásároljak-e meg egy használt » 19" Samsung 931BF típusú monitort vagy inkább vegyek egy zsír új cuccot max 30 k -ért... Pl. egy ilyet http://articulo.deremate.com.pe/MPE-5759589-precio-infarto-monitor-lg-lcd-19-widescreen-w1934s-bn-207-_JM. Elsősorban játékra illetve filmezéshez kellene... Tudomásom szerint a fentebb említett Samsung már kifutott termék... Nem tudom, hogy a ,,mai technikai színvonalon" - ezalatt jelenleg is forgalmazott, bejövő termékeket értem - milyen erőt képvisel... Alapvetően jókat írtatok, írtak róla... Erőssége a 2 ms reakcióidő is, és hogy nem széles képernyős, ami annyira speciel nekem nem nem jön be, bár nem ez a döntő szempont. Sokan azt vallják játékra elég az 5 ms is...

Vladislav

Üdv: Vlad

(#4885) butcher eu


butcher eu
senior tag

próbálkoztam ezzel a javító progival. változás nem történt, de a szemem majd kiégett.
viszont azt vettem észre, hogy a hiba csakis fekete alapon látszik. minden más szín működik. ez jelent valamit, hogy csak a fekete szín a hibás? mire enged ez következtetni?
a masszírozás semennyire nem segített, és nem mertem tovább csinálni, hátha beroppantom a kijelzőt.

(#4886) Lahorva válasza old_artist (#4874) üzenetére


Lahorva
tag

Szia!
3 éves lesz. Kb 1-2 hét gar van még. Képet esetleg később tudok feltenni, mert a számtechboltból addig nem hoztam vissza amíg nem lesz vmi.

(#4887) vikcsi


vikcsi
aktív tag

Pár hete vettem egy használt 225bw monitort, frankón letesztelgetem a helyszínen, pöpec.
Írják páran, hogy zavaró az alján és tetején a bevilágítás, de én nem vettem még észre, vagyis abszulút nem szembetűnő használat soán.
Itthon beállítottam a képet, és gyönyörű. Ajánlom mindenkinek, aki ezen gondolkozik!
És szerintem jobb képe van, mint a 2232bw-nek, mert abban pl csíkosak néha az emberek, hasonló színű tájak - haveromnál láttam.

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#4888) betyarr válasza Furky (#4868) üzenetére


betyarr
veterán

no meglett a monitor.megvagyok vele elégedve,köszönöm az ajánlást!
végigfuttattam az eizo tesztet és csak annyit találtam,hogy fehér képernyőnél a sarkok mintha egy picit sötétek lennének.nem zavaró egyébként,a teszt nélkül észre sem vettem volna.ez ugye nem szokott rosszabbodni?

(#4889) Furky válasza betyarr (#4888) üzenetére


Furky
őstag

Végül melyik monitort is választottad?
Ha a sarkok picit sötétek, az nem tudom mennyire normális. A TN paneles monitorok jellemzője a bevilágítás, ami általában a széleken látszódik sötét, inkább fekete képernyőnél, viszont a sarokban ez nincs, inkább egy icipicivel beljebbről indul(legalábbis nálam). Lehet ennek az eredménye, hogy a sarkokban azt a picit sötétedésnek gondolod. Ha nem vészes, és nem is veszed észre normális hazsnálat mellett, akkor szerintem kis mértékben ez elfogadható. Szerintem. Az eizo tesztet az első 3 napban többször is futtasd végig, utána viszont egyszer se:) Első 3 napban egy subpixelhibára is cserélik a Samsungokat, utána viszont ha nem veszed észre a pixelhibát, akkor nem is fog zavarni, viszont ha keresed direkt, és véletlenül találsz 3 nap után, akkor akarva/akaratlanul is odatéved majd a szemed... Ha sok lesz, amennyi miatt cserélnek monitort, azt már tuti kiszúrod szabad szemmel is, keresgélés nélkül.

(#4890) betyarr válasza Furky (#4889) üzenetére


betyarr
veterán

ja,a 2233bw lett.54k volt itt helyben.kicsit drágább mint bp-n,de annyit megér hogy ne kelljen vele járkálni oda,vagy futárral küldözgetni,ha gáz van...párszor végigfuttattam a tesztet,de mást nem láttam,csak a sarkokat,de egyáltalán nem zavaró.remélem nem fog terjedni :)

(#4891) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Én monitorra 30k pénzt terveztem, amiből jó pár nap nézegetés és olvasgatás után lett 35k. A két jelöltem Samsung 2032BW és Samsung 943BW. Amit baromira nem értek, hogy miért vannak (Iponnál) egy árban? Én a szűkös anyagiak miatt gondoltam 19''-os moncsi vételre, de ha ezzel a 2032BW-vel nincsen nagy gebasz, akkor értelemszerűen ő lenne a befutó.

Örömmel venném tanácsaitokat, és szakértelmetek, tapasztalataitok egyéb megnyilvánulásait, plusz ha van jobb választás ebben az árban akkor azt se tartsátok magatokban. :)

Mindenes monitor lesz, értem ez alatt konkrétan az alábbiakat:
photoshop, 3dsmax, net, film, játék (korlátozott mennyiségben és minőségben egy hd4670-essel, de nem zavar/érdekel ha nem tudok natívban/maxdetail-en)

Ja igen, ami még beugrott, hogy mikori konstrukciók ezek? Nehogy valami három évesre higyjem, hogy fú de jó ócsó :)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#4892) Zoleee93


Zoleee93
csendes tag

Samsung T190es monitor jó??? Ha valakinek van személyes tapasztalata írjon. Előre is thx

ASUS P5K/EPU ; Intel Core 2 Quad Q6600 @2406mhz (REKORD:3,87Ghz /léghűtés/ 3d mark 06 STABIL) ; Galaxy GF 9600 GT OC 512MB ; FSP Bluestorm2 500W ; 2GB Ram ; Thermaltake Big Typhoon VX120 ; AeroCool AeroEngine2 (fekete)

(#4893) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek melyiket volna érdemesebb megvenni?
2243Bw 45.000 Ft
225Bw 67.000 Ft
226Bw 60.000 Ft
2253Bw 53.000 Ft

Főleg játékra használnám, de elég sokat olvasok, tanulok, netezek a gépen. Filmet nem nézek rajta.
Vagy mit javasoltok erre a célra 50-60 ezer között? Nem ragaszkodom se a 22”-hoz se a wide felbontáshoz, csak szépen jelenítse meg a játékokat, ne legyen után húzása, a szememnek se legyen kellemetlen, ha több órán keresztül olvasok.

(#4894) Furky válasza R1200GS (#4893) üzenetére


Furky
őstag

Egyiket sem? 50-60ezer között Samsungból a 2233BW, és a T220 a legjobb vétel, még akkor is, ha a külseje nem jön be a tévédesign miatt.
2243BW - átlagos modell, amiért jó, az a pivot funkció (CMO paneles)
225BW - 3 éves modell kb, régi, nem érdemes már foglalkozni vele
226BW - 2 éves modell ez is legalább, ezért ezt is mellőzhetjük (Samsung, AUO, és CMO panellel is szerelték)
2253BW - ez is tök tálagos modell, csak nem tud pivotot sem. (CMO paneles)
T220 - Samsung paneles, ez is frisebb modell, azaz kb fél éves lehet, nem tudom pontosan...
2233BW - Samsung paneles, és a legújabb modell, illetve a legfrisebb kiadású modell.

T220 és 2233BW szinte ugyanaz, csak a T220nak 2ms-es a válaszideje a 2233BW-nek meg 5ms. Szabad szemmel a különbség nem látható, habár van 1-2 ember, aki "látja" :U A T220 drágább olyan 5-10ezerrel is, bolttól függően. A 2233BW olyan 47k-tól kapható.
De ha már 50-60ezret rászánsz egy monitorra, megnézhetsz más márkákat is. LG-ből ezen az áron lehet jobb monitort is kaphatsz. Vagy Dell-t, ViewSonicot, esetleg Philips-et... Nézz át a 22"-os monitorok topicba, vagy a widescreen-es topicba, esetleg LG topicba is. ;)

(#4895) R1200GS válasza Furky (#4894) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Köszönöm a választ.

A 2233Bw szimpatikus, bár a külseje nem annyira tetszik. Még körülnézek, bár az 50-60 inkább csak 50, és lehet csak két-három hónap múlva veszek monitort, addig meg biztos változnak az árak, remélem jó irányba.

(#4896) Mecy_Lacee


Mecy_Lacee
aktív tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni, s nem kérdezek oltári nagy marhaságot.
Egy 730 BF monitorom van.
Jelenleg az asztali PC-mel van DVI kábelen összekötve.
Mivel úgy gondoltam, hogy még pluszban rendelkezik egy bemenettel (D-SUB-ha jól tudom), s most használok egy laptopot is, gondoltam rákötöm/rákötném.
Lehet-e valami baja, hogy egyszerre 2 bemenetről is kap jelet -ha úgy használnám? Ez okozhat-e valamilyen károsodást? Vagy marad a 2 madzag felváltva történő használata?

Elnézést, ha hüleséget kérdek, de nem merem kipróbálni....

Remélem érthető voltam. :)

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv
Lacee

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#4897) Furky válasza Mecy_Lacee (#4896) üzenetére


Furky
őstag

Nyugodtan rádughatod. A monitorodon van egy Source gomb biztosan. Azzal tudsz választani a bemenő jelek közül. Én is így használom sokszor a monitoromat, ha hoznak gépet szerelni, telepíteni... :)

(#4898) Mecy_Lacee válasza Furky (#4897) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Köszi! :R

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#4899) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sziasztok!

infókat szeretnék Samsung 243T -ről.
mit kell róla tudni?
jónak számít vagy nem? panel minősége?
megér használtan 40K-t? nekem gyanúsan olcsónak tűnik ez az ár érte!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4900) borisz_B válasza rup1u5 (#4899) üzenetére


borisz_B
tag

Gyanusan olcsó, de nagyon jó pl. grafikusoknak, de játékra már nem igen!
Egyébként a Samsung 243T 30ms válaszidővel rendelkezik és Samsung PVA (LTM240W1-L03) paneles!

Ha a gugliba beírod, akkor nagyon sokat olvashatsz róla, pl. ezt!

Romboljunk, hogy építhessünk!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.