Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok

Hozzászólások

(#3801) BenJoe80 válasza kkjoco (#3799) üzenetére


BenJoe80
senior tag

A fényerő mennyin van?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#3802) RedCactus válasza looser (#3800) üzenetére


RedCactus
senior tag

Auto gomb van a moncsin? Talán segít, ha megnyomod.

(#3803) Attici válasza horitomy (#3594) üzenetére


Attici
őstag

Helló!
Mi van a monitoroddal? Kész lett? :)
Ne izgulj azon, hogy bontott alkatrészeket kapsz. Egyedül a Samsung szervizeire igaz, hogy eredeti és új alkatrészeket építenek be, mert a gyár mindent megküld. Inkább az a jellemzőbb, hogy több alkatrészt rendelnek egy garanciális cucchoz amit lenyelnek és később értékesítik. :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#3804) Zin


Zin
senior tag

ha egy monitor pl fullhd akkor az jatekba is szebb?
vagy csak ha hd-s a jatek?de olyan nincs is még :F vagy van a farcry2?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#3805) Furky válasza Zin (#3804) üzenetére


Furky
őstag

A 24"-os monitorok tudják a FullHD-t, vagyis annál picivel többet, mert ezen monitorok felbontása 1920x1200, a FullHD viszont "csak" 1920x1080.
Hogy szebbek-e... Ezt akkor lehetne összehasonlítani, ha adott felületen próbálnál játszani többféle felbontással. Pl 24"-on 1920x1200ban biztos szebb valamennyivel, mint ugyanekkora felületen 1440x900as felbontásban. A tft monitorok mindig akkor adják a legszebb képet, ha a natív(nevezzük egyszerűség kedvéért maximum) felbontáson használják. Tehát erre a kérdésre ki lehet jelenteni, hogy igen, szebb, de csak akkor, ha ugyanakkora felületen játszol.. De mivel játékról van szó, ezért azt kell mondjam, hogy annyira nem érzékeny a felbontás csökkentésére, mint pl ha csak windowsban/linuxban/egyéb oprendszerben dolgozgatsz. Utóbbi helyeken elengedhetetlen a natív felbontás hazsnálata.
Természetesen van olyan játék, ami tudja a FullHD-t, rengeteg van, az utóbbi évek játékai szerintem mindegyike tudja, illetve pár évvel korábbról is van azért szép számmal. Pl Far Cry első része is tudja, UT2004 is, GTA SA, TDU... A Far Cry 2 meg.. :) Ez vicces történet, a Far Cry 2 úgy készíti el a szélesvásznú képet, hogy a meglévő felbontásokból alul-felül levágja a felesleges részt, így nem hogy szélesvásznon növekszik a látható terület egy nem szélesvásznúhoz képest, hanem még csökken is. Reméljük jön majd hivatalos patch is ehhez, mert most csak nemhivatalos van hozzá.

(#3806) GTheo válasza Furky (#3775) üzenetére


GTheo
csendes tag

Valószínűleg egy 2253LW lesz.

Még egy kérdés, ezekhez a monitorokhoz kéne már egy jó videókártya? Mert jelenleg egy régi Geforce 4-esem van, karácsony fele készülök venni egy fullos gépet.

(#3807) mindfreak válasza GTheo (#3806) üzenetére


mindfreak
őstag

Ajánlott olyan videokártya amin van DVI kimenet. Ha játszani is szeretnél, akkor nyilván annál erősebbet kell venned.

[ Szerkesztve ]

(#3808) Furky válasza GTheo (#3806) üzenetére


Furky
őstag

Lehetséges, hogy nem fogod tudni használni natív felbontásban a monitorod karácsonyig, mert nem mindegyik geforce 4 támogatja a wide felbontásokat. :( Nem tudom, hogy a tied tudja-e, utána kellene járni... Ha esetleg nem támogatná, akkor 2-3ezerért használtan vehetsz valami geforce fx 5xxx-es szériából már, vagy radeon 9xxx-es szériából. Vagy kölcsönkérhetsz valakitől egy ilyen régit 2 hónapra...

(#3809) GTheo válasza Furky (#3808) üzenetére


GTheo
csendes tag

Abit siluro Geforce 4 Ti 4200 64MB

Ilyen jelenleg... A 6600 GT-m elfüstölt egy éve, mostanában meg nem játszok, ezért nem vettem újat.

(#3810) Furky válasza GTheo (#3809) üzenetére


Furky
őstag

Rákerestem ti4200 max resolution-ra, és első két találatnál azt írták, hogy 2048x1536, szóval elvileg tudja. Igen én is így gondoltam, hogy a titaniumok már tudják, de a sima, mármint a geforce 4 mx szériások még nem biztos, sőt, inkább nem tudják...

(#3811) horitomy válasza Attici (#3803) üzenetére


horitomy
tag

Ma délelött hívtak őket. Még nem érkeztek meg az alkatrészek.
13.-án hagytam ott nekik. Ami annyit jelet, hogy 2 hete ott van.
De "megnyugtatott" a szervízes srác, hogy ha egy hónapon belül nem érkezik meg, akkor kapok egy újat. Az kéne még csak, hogy addig ne jöjjön meg.

(#3812) fagy53 válasza horitomy (#3811) üzenetére


fagy53
nagyúr

Miért nem ajánlom senkinek ezt a szériát? ;]

(#3813) kkjoco válasza BenJoe80 (#3801) üzenetére


kkjoco
csendes tag

hát most éppen 11-en. Így most egész türhető csak az a baj hogy így meg tök gáz maga a kép

(#3814) looser válasza RedCactus (#3802) üzenetére


looser
addikt

Sajnos nem segített, van rajta egyébként :)
Elviselhető, de nem valami szép látvány...
Köszi :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#3815) RedCactus válasza looser (#3814) üzenetére


RedCactus
senior tag

Akkor passz. Sajnálom, hogy nem segített. :O

(#3816) spammer


spammer
veterán

Ma elvitte a futár a 2233bw-t, kiváncsi leszek meddig tart a csere és kapok e pixelhibamentest. Most visszakerült a régi 17" 5:4-es TFT, annyira pici :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3817) horitomy válasza fagy53 (#3812) üzenetére


horitomy
tag

Pedig ezeket nem Romániában csinálják.

(#3818) mindfreak válasza horitomy (#3811) üzenetére


mindfreak
őstag

Lehet hogy jobban járnál! Szerintem amit a szervizben összekokányolnak már sose lesz olyan, mint a gyári. No offense...

[ Szerkesztve ]

(#3819) Attici válasza horitomy (#3811) üzenetére


Attici
őstag

Türelem monitort terem!
Ne idegeskedj így vagy úgy megoldódik a probléma.
Érdekes ez az alkatrész probléma, mert a Samsung 1-2 napon belül szállítja az anyagot.Valószínűbb, hogy még meg sem rendelték!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#3820) Attici válasza mindfreak (#3818) üzenetére


Attici
őstag

Szerintem meg nem értesz hozzá. Én is szervízben dolgozom (dolgoztam már Samsungban is) és amit én megcsinálok az jobb mint egy új!
Ne becsméreld más munkáját ha nem is tudod, hogy miről van szó vagy egyszerűen csak egy kontár téged átvert. Szerviz és szerviz között is van különbség!!! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#3821) mindfreak válasza Attici (#3820) üzenetére


mindfreak
őstag

Erre szokták mondani, hogy akinek nem inge nem veszi magára. Bár minden szervizes olyan hozzáállással rendelkezne, mint ahogy Te állítod magadról!

És szerintem, mint fogyasztó épp eléggé értek hozzá, talán épp emiatt nem is merek már hivatalos szervizek közelébe menni...

Mellesleg hamarosan megint odakényszerülők a kocsival, mert múltkor olyan jól kicserélték a központi zárt, hogy most már egy ajtó sem akar rendesen zárni! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3822) fagy53 válasza Attici (#3819) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nincs mit megrendelni, itt nem egy meghibásodott alkatrészről van szó, hanem egy kivitelezési selejtről. Lehet, hogy a tervek jók voltak, de a beszállító nem egyenletes minőségben szállít, Abban lehet reménykedni, hogy más beszállítót keresnek.
Ez a hsz-om a búgó monitorokra vonatkozik...

(#3823) RedCactus


RedCactus
senior tag

Szervizekről mindig az az eset jut eszembe, amikor a garanciális, hibás memóriámat kicserélték. Naivan megkérdeztem, hogy visszaküldik a gyártónak? Mire azt a választ kaptam, hogy megy vissza értékesítésre. :C

(#3824) mastadoc


mastadoc
csendes tag

Hali!! Beírom ide is!!

Gondoltam megosztom a tapasztalataimat. A T220 helyett egy 2253LW lett. (A különbség +10K és lesz plusz 1Terrás vinyó. :DD ) Féltem a vásárlástól a sok PH hozzászólás miatt,de kellett a monitor.Megjött,csodaszép,lassan 24 órája megy non-stop. :)) Se zúgás,se PH. Kopp-kopp. Képe gyönyörű,a színei élethűek. Negatívum: Alul van az első S betűtől (samsung)egy kb. 0.5 centis bevilágítás a jobb sarkáig. Ennyi!!! CPT panel van benne,de nem érdekel,mert tuti szép!.Lehet hogy csak én fogtam ki,de maximálisan elégedett vagyok vele. Aki ilyen monitoron töri a fejét,az ne tegye,vegye!! :DDD 43000 ft-ért ajándék. Az írásból látszik hogy elfogult vagyok,de kicsit felszabadultam a kezdeti ízgalomból,(már elképzeltem hogy a 4. monitort viszem vissza, hogy ez is PH. :W ) és ez örömmel tölt el! :C Nagyon jó monitor. Biztos van jobb,sokkal jobb,de nem ennyiért. Hát ennyi. Remélem segítettem dönteni vkinek.

(#3825) BenJoe80 válasza mastadoc (#3824) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Gratulálok, használd egészséggel! :C

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#3826) Solid_Snake válasza mastadoc (#3824) üzenetére


Solid_Snake
csendes tag

Hali
Hol vetted a monitort? Mert ennyiért nem találtam még.

(#3827) Pram


Pram
csendes tag

Segítség!

Friss 2233BW, kb. 10 percenként nagyon kicsit bemozdul a kép. Alig vehető észre, de észrevehető. Olyan, mintha valaki megrántaná hátulról, de éppen csak érzékelhetően. DVI-n van, és már több, mint 3 napos... Javaslatotok?

Köszi,

pR

[ Szerkesztve ]

(#3828) szasanyi


szasanyi
félisten

No, beléptem a klubba. Egy majd 3 éves V7 monitort cseréltem le, de nem akartam sem nagy, sem drága monitort, így aztán megvettem ezt. 33k-ból sem jobb, sem DVI csatolójú monitor nem jött ki, de örülök, hogy megvettem mert gyönyörű képe van. :K
A 3 év (és a 3 napos pixelhiba) garancia is jónak mondható, és azt gondolom az ár is elfogadható volt.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3829) SteadyMan


SteadyMan
aktív tag

Hi!

Mi a véleményetek a 24"-os Samsung SyncMaster 2493HM monitorról? :F

Van valakinek ilyen, aki tud róla gyakorlati tapasztalatokat mondani?

Köszi, ha válaszoltok:

[ Szerkesztve ]

(#3830) fagy53 válasza szasanyi (#3828) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kár a DVI-ért és a 19" W laposabb, mint a 17"! Sajnos kb 10k kellett volna hozzá, hogy DVI-s legyen és magasabb mint a jelenlegi. A kép egyformán szép akár kicsi, akár nagy. :)

(#3831) mindfreak válasza SteadyMan (#3829) üzenetére


mindfreak
őstag

Nyilván tisztában vagy a TN panelek tulajdonságaival, így ezzel már nem fárasztalak.Összességében egy nagyon jó monitor. Nekem 245B+ volt, amiben ugyanaz a panel és elektronika található. A 2493HM csak egy HDMI portal, beépített hangszóróval és érintőgombokkal gazdagabb ennél. A legnagyobb hátránya, hogy fekete lakkozott kávája miatt hamar karcolódik és az ujjlenyomat, por is hamarabb meglátszik rajta, így nem mutat valami szép összképet. Nálam ezért volt nyerőbb a 245B+. Játékra, olvasásra, filmezésre szerintem nagyon alkalmas.

Magáról a panel képességeiről itt olvashatsz bővebben. Persze más oldalakon is találsz teszteket, mindenhol nagyon jó eredményeket közölnek róla.
Saját véleményem, hogy az áráért nagyon jó vétel, hisz engem is nagyon meggyőzött a képminősége. Tesztekben nagyon jó dE értékeket értek el vele, kalibrációval nekem nem volt szerencsém látni, de alapon is szép volt. Mellesleg ez a monitor egyik legnagyobb előnye! A fekete nagyon szép mély, bevilágítást nem lehet látni, a betűk jól olvashatóak. A késleltetése és input lagja nagyon minimális, semmi zavarót nem lehet látni/érezni.
Ami nem tetszett: vízszintes betekintési szögei hagynak némi kívánnivalót maguk után. Még szemből nézve se 100%-os, felül már lehet látni minimális sötétülést, alul világosodást, ami persze tovább romolhat. Engem speciel nem zavart, de ott volt. A másik ami nem tetszett, hogy a monitor búgó hangot adott ki, ami 0-100%-os brightness tartományban végig jelen volt. Ez nem mindegyiknél van így, de ha visszaolvasol a topicban látni fogod, hogy szinte minden 2-3. ilyen. Sajnos...
Ja, és a kék színű led fénye is igen erős és nem is lehet kikapcsolni. Bár ez legyen a legnagyobb baja. :)

[ Szerkesztve ]

(#3832) MiB


MiB
tag

Sziasztok!

2053-ast akartam volna venni, de helyette a t200hd-t ajánlották kb ugyanannyiért. Amire nekem kéne főleg játék. Mennyire nagy a külonbség 2ms és 5ms között játékokban? Szal melyiket lenne érdemes venni főleg játékra? A kontraszt a t200hd-nél 20000 de ezt senki nem használja akkor meg ugyan az mint 2053 és még 3ms-el nagyobb is a késleltetése, vagy t200hd helyett sima t200? Köszi!

(#3833) mindfreak válasza MiB (#3832) üzenetére


mindfreak
őstag

A TV Tunert nem akarod használni? Mert akkor elég a sima T200 is. A 2 ms éppúgy vakítás, mint a 20000-es kontraszt. 5 ms az is, semmi különbséget nem fogsz észrevenni.

[ Szerkesztve ]

(#3834) MiB válasza mindfreak (#3833) üzenetére


MiB
tag

nem :)

(#3835) szasanyi válasza fagy53 (#3830) üzenetére


szasanyi
félisten

Bizony, ez nem előny, hogy a magassága csak egy 17"-nak felel meg. :( De a 22" moncsik ára olyan, hogy azon nem volt mit gondolkozni... :U Amúgy tényleg olyan szép a képe, hogy leesett az állam. Nem tudom, hogy DVI csatolóval milyen lenne - mert amúgy van ugyanilyen panellal szerelt Samu DVI csatival is jó drágán :U - de pillanatnyilag nem is érdekel akkora minőségjavulás az előző V7 LCD-hez képest. Tulajdon képpen leginkább a HDCP kompatibilitás az, miatt nélkülözhetetlen a DVI - de az meg nekem nem fontos. :(

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3836) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok. ICC színprofilt melyik programmal tudok megnyitni úgy, h meg is maradjon a beállítás a következő indulásnál is? Ugyanis a Microsoft Color Control Panel Applet csak újraindulásig tartja meg a színprofilt. :W

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#3837) Furky válasza alienpapa (#3836) üzenetére


Furky
őstag

Cikk végén megtalálod mind XP-re, mind Vista-ra a megfelelő beállításokat.

(#3838) mindfreak válasza alienpapa (#3836) üzenetére


mindfreak
őstag

LUT Manager.

(#3839) mastadoc válasza Solid_Snake (#3826) üzenetére


mastadoc
csendes tag

Szia!

A Land Computerben vettem,43'990Ft-ért.

(#3840) Solid_Snake válasza mastadoc (#3839) üzenetére


Solid_Snake
csendes tag

Köszi.
Annyit még kérdezhetek, hogy házhoz szállítást kértél? Ha igen akkor mennyiben van, mert az oldalon nem írják.

(#3841) Croft-21


Croft-21
őstag

Hali
Én is úgy vennék már egy 2253 LW monitort, de nem birom eladni a mostani 940n moncsimat :(
Nem kell vkinek véletlenül egy ilyen? Vagy nincs oylan ismerőse vkinek, akinek kellhet monitor?

(#3842) alienpapa


alienpapa
senior tag

Köszi mindenkinek. A lut manager nagyon bejött.. :D

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#3843) SteadyMan válasza mindfreak (#3831) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Helló Mindfreak!

Nagyon köszönöm a részletes beszámolót. Az IPon site-ján tesztelték ezt a Samu 2493HM-et és az alapján "különösen ajánlott" minősítést kapott. Samu 245B-je van egy barátomnak, meg van vele elégedve, de az általad említett búgás nála is jelen van. A 245B+ ezek szerint jobb egy fokkal.
Bevallom a 2493HM-nél engem is ez a fényes felületi kialakítás taszít leginkább, mert minden más megfelelne az igényeimnek és ennek a típusnak az ára sem szállt úgy el, mint más 24"-os monitoroknak. Lehet, hogy pont emiatt, mert nem veszi szívesen senki porfogónak? ;]
De ha nézem a tesztekben szintén nagyon jónak ítélt 24"-os HP LP2475W-t a maga 145-150 eHUF-os árával, hát majdnem kettő 2493HM-et kapok érte. Na jó, a HP nem TN paneles, de van is ~30 ms InputLag-ja. Szóval nem egyszerű ez, hogy miben alkudjon meg az ember.
Mégegyszer köszi az infókat!

(#3844) Furky válasza SteadyMan (#3843) üzenetére


Furky
őstag

Az általad említett HP monitorról bővebben olvashatsz a Milyen 22"-os TFT-t? topicban. old_artist rendelkezik egy ilyennel, amit hardveresen be is kalibrált saját maga, és lemérte az inputlagot, mindenféle paraméterét. Látogass át oda ;)

[ Szerkesztve ]

(#3845) old_artist válasza SteadyMan (#3843) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Mint már a Furky megemlített az előttem szóló hozzászólásban, válaszolnék Neked: a HP LP2475-ösnek az input-lag-ja méréseim és a tesztek szerint is 21-26ms között van, ami egy ilyen monitornál már nagyon jó, de látogass el a "Milyen_23_24_es_tft-t" topikba - esetleg, ha érdekel, és olvasd el a majd egy hónapos hsz-eket róla, s ha bármi kérdésed lenne ezzel kapcsolatban, akkor kérdezz ott a monitorról, mert bővebb infokat ott találsz róla és linkelt teszteket is!

[ Szerkesztve ]

(#3846) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Egy hete vagyok egy Samsung T220 boldog tulajdonosa! Tökélesen működik , gyönyörű képet mutat :) ajánlom mindenkinek ;)

Üdv: Csabee.

(#3847) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

44e-ért ajánlott ez a típus? [link]

(#3848) SteadyMan válasza old_artist (#3845) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Old_artist, Furky!

OK! OK! Nézem a másik topikot a HP miatt. Bocsi, hogy itt emlegettem... :R

(#3849) Csabee. válasza Johnny Cage (#3847) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igen ajánlott, jó árban van 2ms-os, és a kontrasztja is nagyon jó! :)

Üdv: Csabee.

(#3850) mastadoc válasza Solid_Snake (#3840) üzenetére


mastadoc
csendes tag

Személyes átvétel volt,egy kollégám hozta el. Volt egy kis gondom,de nagyon korrektek voltak.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.