Hirdetés

2024. július 5., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok

Hozzászólások

(#4151) csabyka666 válasza Lahorva (#4150) üzenetére


csabyka666
addikt

Hát őszintén szólva először én is ilyesmin gondolkodtam, de nem tudom...jobban utána kéne járnom a dolgoknak, mert valahogy nekem nem tiszta az, hogy jobb, újabb, nagyobb, és mégis olcsóbb ? :Y :F

De köszi a választ!

Esetleg még valami ötlet a kérdésre...?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#4152) mindfreak válasza csabyka666 (#4151) üzenetére


mindfreak
őstag

Lehetséges, hogy azoknak az előállítási költségei magasabbak voltak és emiatt adják drágábban. Ez csak egy tipp. :B

(#4153) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

Sziasztok!

Jól tudom, hogy a 2253LW és a 2253BW között csak annyi a különbség, hogy az LW 0,4"-al kisebb vagy van még valami más is?

Üdv.: Robi.

Aurea mediocritas

(#4154) csabyka666 válasza mindfreak (#4152) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi, végülis egy lehetőség lehet ez is... :)

m1sk4r: én is ezt olvastam valahol...lehet, hogy épp itt :))

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#4155) mhorvat


mhorvat
senior tag

Sziasztok!

Nos, nagyon boldog vagyok, mert meglett a monitor! :))

Mint ahogy azt említettem, 18-án kezdte el a forgalmazni az Edigital a T220-ast. 19-én délután rendeltem, "Azonnal elvihető" és "1 munkanap" raktárkészletek voltak jelezve a lapjukon. Este már csak rendelésre lehetett kapni, szerencsém volt, mert ma délelőtt már el tudtam hozni.

Csodás nagy monitor és úgy néz ki még szerencsés is vagyok. Made in Romania. Samsung panel. No pixelhiba. Nó búgás. :R

A színei csodásak, a fényerő 58%-on van, különben kiég a szemem. A driver CD-t majd később kipróbálom. :))

Akinek esetleg kérdése van, nyugodtan tegye fel.

(#4156) kelzsoca válasza mhorvat (#4155) üzenetére


kelzsoca
félisten

Gratulálok az új monitorhoz :C

Nekem a kistesója van a T200-as :)

Érdemes hozzá kipróbálni egy kalibrált színprofilt :K

csabyka666

2-3 éve még borsos árban voltak a TFT monitorok, a kor előrehaladtával nagy fejlődésen mentek át, és hatalmas a kínálat, ma már a 20" és 22"-nak szinte nincs is ára (gondolj csak a plazma meg LCD tv-re ott is mennyi volt régen és mennyi most :) )

[ Szerkesztve ]

(#4157) Lenist válasza mhorvat (#4155) üzenetére


Lenist
tag

Na szóval én nem akarom elvenni a kedved.
De este ha van időd nézd már meg hogy fekete háttérnél sincs suxpixelhiba?
Kis világító pöttyöket lehet látni amit ha egyszer felfedezel utána mindig látni fogod mert tudod hol keresd. :S
Nálam volt már vagy 6 v 7 db. mindegyiknél volt....
Most is azért cseréltetem..
De már lassan megszoktam hogy van vagy 4 hónapja monitorom és kb 1 hetet használtam :D

(#4158) YencYke


YencYke
tag

Sziasztok!
Én most egy 770P-t használok, de lecserélném egy nagyobbra. Nem akarok pva-st mert drága. A 2253BW és T220 között vacilálok. Mi a különbség közöttük? A T220 dizájnja nekem annyira nem tetszik.

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#4159) mindfreak válasza YencYke (#4158) üzenetére


mindfreak
őstag

Épp ennyi a különbség közöttük.

(#4160) Oczu


Oczu
senior tag

Hali,
Nem tudom, mennyire leszek off :F

Egy hibáról szeretnék kérdezni Titeket
Samsung Syncmaster 720N tipusú monitor: Újabban egy idő után felugrik a menü ablak villog egy darabig, aztán eltűnik egy ideig, majd vissza. Valszeg a melegedéssel lehet összefüggésben, mert bekapcs után jó darabig nem ugrál fel az ablak. Van valami tippetek?

(#4161) Furky válasza Oczu (#4160) üzenetére


Furky
őstag

Elektronikai hiba lehet, vagy beragadt a Menu gombod. Otthon nem lehet vele sokmindent csinálni szerintem, vidd vissza, ha van még rá garanciád, ha nincs, akkor is érdemes elvinni egy Samsung márkaszervízbe, és megkérdezni, hogy mennyi lenne a javítás, ha túl sok a javítás (15-20ezer), akkor érdemes elgondolkodni inkább egy új monitoron.

(#4162) spammer válasza mindfreak (#4159) üzenetére


spammer
veterán

Azért nem :U

2253BW: CMO panel, 8000:1 DC (bár nem tudom ez mennyire számít)
T220: Samsung panel, 20000:1 DC (szintén..)

Az igaz, hogy lényeges különbség nincs, mert tip. kontraszt mindkettőnél 1000:1, Panelben biztos jobb picit a Samsung, de ha nincs a kettő egymás mellett, akkor nem hiszem hogy valakinek feltűnne.

Ha a fentiek nem számítanak, akkor dönt a design és természetesen az ár.

Kettő közötti alternatíva a 2233BW.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4163) mfranky


mfranky
őstag

Sziasztok!

Samsung T260HD pro/kontra vélemények érdekelnének, aki esetleg használ ilyet, negatív/pozitív tapasztalatok...
Becserélnék a közeljöbőben egy 19"-es Viewsonic TFT-t és egy 23"-as Samsung LCD TV-t erre...

:R :R

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#4164) Furky válasza mfranky (#4163) üzenetére


Furky
őstag

(#4165) mfranky válasza Furky (#4164) üzenetére


mfranky
őstag

Köszi szépen! :)
Szóval egyenlőre semmi használható info... :(

:R

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#4166) mhorvat válasza kelzsoca (#4156) üzenetére


mhorvat
senior tag

kelzsoca: ezzel a színprofillal kapcsolatos a következő mondanivalóm. Szóval állítgattam a monitort, feltettem a programokat is, MagicTune stb. a CD-ről, tehát elég sokfélét kipróbáltam, de a szürke szín (például webböngészőnél, tálcán jól látható) egy hangyaf@sznyit barnás árnyalatú. Ezért gondoltam megkérdelek Titeket, tudtok-e valami kalibrált profilt adni, mert ez így nem maradhat, PS, webszerkesztés és hasonlók is lesznek a monitoron.

Lenist: nem vetted el a kedvem. Az Eizo monitortesztjével néztem feketébe, fehérbe, kékbe, zöldbe, pirosba mindenhogy, alaposan átnéztem, nincs hiba. :R

(#4167) pohár


pohár
félisten

Nah megvettem a 2233BW-met, még itt párátlanítódik a szőnyegen, de már nemsoká üzemkész lesz :C :C :C
Lefuttatok egy EIZO scant rajta aztán meglátjuk hogy mi van :D

ICC profilt valaki tudna küldeni?? :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4168) kelzsoca válasza mhorvat (#4166) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor újra: ICC színprofil és annak aktiválása windows XP, és Vista rendszeren:

[link]

(#4169) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Itt is találtam még:

[link]

Pohár

A Te monitorodhoz nem találtam ICC profilt :F

(#4170) spammer válasza kelzsoca (#4169) üzenetére


spammer
veterán

Nekem is 2233BW van, profilt én sem találtam, de lehet hogy a 2232BW profil is jó hozzá, ha valaki gondolja, tegyen egy próbát, aztán írja le. Mindkettő 22", Samsung panel.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4171) pohár válasza spammer (#4170) üzenetére


pohár
félisten

Lehet jó rá a 2232BW-é is...
Megpróbáljuk... ;)

Köszi azért kelzsoca :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4172) #32577792


#32577792
törölt tag

sziasztok
tud valaki 2253LW icc-t nekem?

(#4173) Furky válasza mhorvat (#4166) üzenetére


Furky
őstag

Köztudott, hogy a TN paneles monitorok nagyon nem alkalmasak komolyabb grafikai munkára, és te mégis megvettél egy TN-est? Előtte kellett volna kikérned a véleményt, és leírni, hogy mire használod, mert akkor senki sem ajánlotta volna ezt a példányt sem. Grafikai munkára monitort ekkora méretben kb 90-100e-től kezdődnek, és érdemes megállni 130 környékén, mert 150ért már jófajta 24-est is lehet kapni. Szerintem add el, és fektess bele egy színhű monitorba. A TN paneles monitoroknak csak 6 bites a színskálájuk, plusz 2 bitet pedig összemosással érnek el, ami mégsem ugyanaz, mint egy 8 bites színskálával rendelkező monitor.

(#4174) mhorvat válasza kelzsoca (#4168) üzenetére


mhorvat
senior tag

Kelzsoca: köszönöm a linket és a leírást, esetleg ki kéne rakni ezt is az első hsz-be, hogy ne kérdezzük meg 20 hsz-enként. Én végigcsináltam a leírást, belőttem a T220 ICC profilját a programban, láthatóan meg is változott, ellenben nem vagyok elragadtatva a dologtól. Mennyi köze van a színprofil beállítása után a kontraszt/fényerő stb-nek a látványhoz? Csak mert most sárgás helyett pirosas lett a szürke. Ez vagy csak az első benyomás eredménye, vagy nem tudom, de láttam én már szürke szürkét 913V monitoron, ez nem szürke. :( Ötlet?

Furky: ha nemtudatos vásárló lennék, nem lennék itt, nem fórumoznék. Pontosan tudom, hogy a TN panelek játékra vannak, nem munkára. De mivel én nem PS-ből és webszerkesztésből élek, nem tekintem kifejezett munkaeszköznek a monitort, ezáltal nem is fogok kiadni rá dupla annyit, mint amennyiért ezt vettem. És egyébként sem vagyok olyan szinten az említett 2 tevékenység tekintetében, hogy megérje a pénzét számomra egy sokkal drágább monitor. Remélem így ok. ;)

(#4175) Furky válasza mhorvat (#4174) üzenetére


Furky
őstag

Így ok persze, csak mikor megláttam, hogy elkezdesz PS-t, meg webszerkesztést írni, akkor nyílvánvalóvá vált, hogy nem ez lenne a legmegfelelőbb.
A színprofilok mindig egy adott eszközre pontosak, a többire már csak esetleg megközelítően jók csak. Színprofilt kontraszt, és RGB értékek függvényében érdemes csak használni, anélkül olyan, mintha nem is lenne, mert pont a leglényegesebb beállítások maradtak le. Nekem mákom van, hogy 226BW-re van egy elég jó CMO-sra készült színprofil a fentebb említett értékek megadásával, valamint 4 különböző kontrasztértékre (természetesen midnegyiknél eltérő RGB értékekkel), így könnyen válogathatok is. Viszont tudom jól, hogy hiába vannak meg ezek, ez is csak megközelítő eredményeket hoz, mivel minden monitor más, mindegyiket külön kellene bekalibrálni a jó értékekhez, habár egy TN-est annyira nem is érdemes bekalibrálni, mert a kalibrálás 10-20-30 ezerbe is kerülhet. Majdnem annyiba lassan, mint a monitor maga :) Meg úgysem lesz olyan, amilyennek lennie kellene. Persze ha keveset szeretnél rákölteni, nem 20ezret, akkor keresd fel old_artist-ot, ő vállal kalibrálást, a "bolti ár töredékéért" (így hirdette sokáig, gondolom még nem évült el), pontosabb információt tőle kérhetsz privátban.

(#4176) pohár


pohár
félisten

Valaki pls 2232BW ICC :D :B :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4177) kelzsoca válasza pohár (#4176) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ehh vazze, hát hányszor kell belinkelni valamit ;]

[link]

Ott van az a nyomorult profil amit keresel :)

(#4178) mhorvat


mhorvat
senior tag

Értem, gondoltam. És nem tudjátok, hogy tudnám belőni az RGB-t és a kontrasztot megfelelően a profilomhoz? Mert így a saját szememmel is látom, hogy nem sokat ér, jobban elrontani pedig nem akarom. :B

(#4179) pohár válasza kelzsoca (#4177) üzenetére


pohár
félisten

Sokszor :D ;] :R :R :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4180) old_artist


old_artist
addikt

Üdv Mindenkinek!

Egy icc profil keresgélése/használatát teljesen reménytelennek tartom, még akkor is, ha van mellette netán' tán egy fényerő, kontraszt és RGB %-os eltérésére utaló beállítás! Különösképp, ha még egy másik momitor típus icc profilját is használjuk - reménytelen próbálkozások - szinte értelmetlen!
Még egy azonos szériaszámú monitorok esetében is elég nagy lehet az eltérés, sőt tovább menve, nem mindegy hogy egy adott VGA GPU vagy jelvisszaadásához kalibrálunk egy monitort, hatalmas különbségek/eltérések lehetnek!
Ha véletlenül találni is lehet, vagy van aki rendelkezik kalibrált eredményekkel+icc profillal, még az is csak egy alternatív megoldást jelenthet, mert nem az ő kőrnyezetével kompatibilis, de még mindig jobb megoldás, mint egy gyári vagy szemre történő állítgatás, viszont csak egy proof kíséretében győződhet meg a színtér megközelíthető eredményében, de egy TN-es monitorral úgy sem fogod megközelíteni egy *VA vagy IPS monitor valóságos 8 (vagy 10-12-14-16-24-36)bit-es színszámítási pontosságát! :K

mod: igen, még érvényes a "bolti ár töredékéért" való kalibrálási lehetőség!

[ Szerkesztve ]

(#4181) csabyka666


csabyka666
addikt

kelzsoca

Köszi a választ! Vann benne ráció, valóban nagy az áresés mostanság...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#4182) Lenist válasza mhorvat (#4166) üzenetére


Lenist
tag

Na akkor örülök neki!!
Grat a hibátlan példányhoz...
Már én is megérdemelnék egyet :B :DD

(#4183) tonyo90


tonyo90
csendes tag

szevasztok! product kód alapján mit lehet megállapitani?
Samsung T220 22" Widescreen TFT Product code: 436241 ,ez érdekelne!

(#4184) old_artist válasza tonyo90 (#4183) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

szvsz szinte semmit, mivel ez a gyári legördülő sorozatszám!

(#4185) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Jó cimborám szeretne venni egy 19"-os, "hagyományos" képarányú monitort, méghozzá egy minél kedvezőbb ár/érték arányút.

Megkért, hogy ajánljak egyet, s én a Samsung 931c-t néztem ki. Van rajta DVI bemenet, 2 ms válaszidő, állítólag - a kategóriájában vizsgálva - szép a képe is, megfelelőnek tűnik.

Viszont ha van valami külön nyűgje, amiről tudni kell, legyetek szívesek, írjátok meg, nehogy aztán az legyen, hogy vacakot ajánlottam! Illetve még egy kérdés - DVI kábelt adnak-e hozzá?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#4186) Titok Levi válasza spammer (#4162) üzenetére


Titok Levi
tag

Na. Nekem T220-van, mikor jegyzitek már meg, hogy a dinamikus kontraszt nem ér semmit, de semit. Ugyanis ha bekapcsoljátok akkor a köveztkező fog történni. Nézel egy filmet, és amikor sötét részhez ér a film akkor a dinamikus kontraszt miatt a monitort cakk un púder lesötétíti. A fekete sokkal feketébb lesz. Namost ezzel több baj is van.

- Ettől egyátalán nem fogsz több részletet látni vagy ilyesmi.

- Az, hogy sötét részhez ér nem azt jelenti, hogy egy pár perces éjszakai jelenet időtartamára besötétít, és szebb lesz a fekete hanem azt, hogy csak pár másodpercre sötétít vagy még annyira sem. Azaz egy sötét résznél elkezd vibrálni a kép: sötétíti, világosítja. Már az előhozza a hatást, hogy pl a főszereplő feje dominál a képen vagy a fekete haja.

- Azonkívül bejön az a hatás amit szerintem mindenki tapasztal tudat alatt, mikor manuálisan sötétíti a monitort. Azaz, nézi a képet, ránéz egy sötét részre. "Na ez fekete" - gondolja. Aztán leveszi a fényerőt és azt mondja "Jé ez a fekete most, akkor az előző csak szürke volt?" Értitek? Zavaró, hogy mikor a dinamikus kontraszt hatása éppen nem él akkor az eddig megfelelő fekete színre mostmár úgy néz az ember, hogy szar szürke.

Ha jáccol ugyan ez történik csak ha lehet még gyorsabban. Olyan esetekben lehetne a dinamikus kontraszt (már ahogy ez a technika ma áll) jó dolog, amikor sokáig nem, vagy csak nagyon minimálisan változik a megjelenítendő kép tartalma. Pl tervezel Mayával egy fekete házat. :C

ui.: amúgy a T220 zsír moncsi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4187) Furky válasza #72042496 (#4185) üzenetére


Furky
őstag

Esetleg még szóbajöhet ebben a kategóriában a 931BF, a 943BM, és a 943B is. Szinte teljesen ugyanazokat tudja mindegyik modell, szóval ezek közül bármelyik megvehető. Más külsőbe vannak bujtatva, és a 943-asok picivel újabb kiadásúak, ezért valamivel fejlettebbek, pl kevesebb energiát fogyasztanak az adatlap szerint. Ja és még forgathatóak is, és a magasságuk is állítható.
Külön problémákról nem tudunk, ha pixelhibás, nem kell szomorkodni annyira, mert cserélhető 3 napon belül akár egy alpixelhiba esetén is. Már csak azt kell tudni, hogy melyiket forgalmazzák még, s hol.
DVI kábel elvileg alaptartozék minden olyan Samsung monitornál, amelyiken van DVI bemenet.

(#4188) spammer válasza Titok Levi (#4186) üzenetére


spammer
veterán

Én tudom milyen, kipróbáltam, én sem használom :P De lehet, hogy valakinek ez is számít, ha nem filmezik vagy játszik (tudom, szinte kizárt :D ), akkor lehet hogy még használható (böngészés, képnézegetés, háttérkép és stb.). Szóval attól még van különbség, max nem használja ki.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4189) #72042496 válasza Furky (#4187) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm szépen, továbbítom a választ, aztán eldönti, melyik az, amelyik tetszik Neki, s jó áron beszerezhető! :R

(#4190) kelzsoca válasza Titok Levi (#4186) üzenetére


kelzsoca
félisten

A dinamikus kontraszt nem ér semmit, de semmit! :K

Nekem T200-am van, de nem is használom ezt a hülyeséget, de biztos vannak akik ez miatt veszik meg a monitort :)

(#4191) janos1988 válasza SZATA (#4147) üzenetére


janos1988
addikt

#8482

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#4192) Furky válasza Titok Levi (#4186) üzenetére


Furky
őstag

A dinamikus kontraszt jó dolog lenne, ha elég gyors lenne, most még lassan reagál, ezért látni, hogy néha villan hirtelen. Most sokmindenre nem is alkalmas, amire te mondtad, hogy jó, arra meg felesleges bekapcsolni. Senki sem használja, sokan még azt sem tudják, hogyan kell bekapcsolni. :)

Kelzsoca: igen biztos vannak ilyen emberek, de ők nagy részben azért veszik meg a nagyonn dinamikus kontraszttal lévőt, mert az ilyen médiamárktokban, meg hasonló üzletekben a hozzánemértő "eladó"-k is azt hiszik, hogy ez fontos. Tehát mondhatjuk, hogy félrevezetik a vásárlókat. Igaz, nem szándékosan, de ha már valamit árulnék, akkor megpróbálnám minél jobban megismerni, hogy mit adok el. Reméljük fejlődik, és gyorsul a technika majd, aztán meglátjuk mi lesz.

(#4193) Furky válasza janos1988 (#4191) üzenetére


Furky
őstag

Elég sok problémák vannak a Samsung programjaival, ezért én sosem ajánlom a feltelepítésüket. Sok a kompatibilitási hiba is, el sem indulnak egyes verziók. Szerencsére nem csináltál hülyét magadból a boltban, és rájöttél magadtól, igaz 2 nap után, de az eredmény kárpótol, és megtanultad a leckét ;)

(#4194) gége1


gége1
csendes tag

SAMSUNG T240HD-t használ valaki vélemények? érdemes megvenni?vagy van jobb vétel is ebben az árban

(#4195) Fisher77


Fisher77
csendes tag

Sziasztok. Van egy Samsung BW32-es monitorom. Azt nem értem, hogy amikor bekapcsolom a gépet, akkor látszik egy pixelhiba, de pár perc után mindig eltűnik. Valaki elmondaná, hogy ez miért van?

(#4196) SZATA válasza janos1988 (#4191) üzenetére


SZATA
senior tag

Akkor én ügyesebb, szerencsésebb voltam, vagyok és jó nyomon járok! :DD
A MagicTune-t visszarakhatom szerinted? Neked fent van?

Más: Ez a dinamikus kontraszt milyen fantázianéven fut a Samsungnál és hol kell ki/bekapcsolni? (971P)

(#4197) old_artist válasza gége1 (#4194) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Használd a (bal fent) keresőt, pl. igy, vagy igy!

(#4198) spammer válasza SZATA (#4196) üzenetére


spammer
veterán

Bármilyen meglepő, Dynamic Contrast néven fut :DD Manapság a MagicBright menüpontba rakják.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4199) janos1988 válasza SZATA (#4196) üzenetére


janos1988
addikt

Nalam a MagicTune nem okozott gondot, sot epp ellenkezoleg. Jobb ott allitgatni ha filmet nezek vagy jatszok vagy netezgetek, gyorsabb. Bar nem dobok hatast a profiloktol (movie, game, text, internet stb..) Az elozo 17-es Asusnal valahogy jobbak/szebbek voltak ezeknek a profiloknak a beallitasai. A dinamikus kontrasztot pedig nem hasznalom, nincs ertelme. Bar a monitor szineit beloni rendesen nem egyszeru feledat.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#4200) tonyo90 válasza old_artist (#4184) üzenetére


tonyo90
csendes tag

az oké de emelett jelenti azt, is hol gyártották milyen panel van benne stb nem?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.