Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok

Hozzászólások

(#3001) BenJoe80 válasza mindfreak (#2998) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Hmmm... azt írják búgnak? Pontosan még is mit? Lennél olyan szíves egy-két linket küldeni?

Nekem egy 2253BW-m van és az is búg. Igaz csak akkor ha 90% alá veszem a fényerőt. Hogy miért? Ne kérdezd! :)

Egyesek szerint Samsungnál ez normális - mások szerint nem... :F

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#3002) FDToth válasza BenJoe80 (#3001) üzenetére


FDToth
tag

Samsung monitor vásárlása előtt állok, de ahogy olvasom ezeket a búgás gondokat, kezdek meginogni.
Nos, szerintem a búgás nem normális. Volt nekem egy FS monitorom, semmi hangja nem volt. Ismerőseim körében van LG és Samsung, egyik sem búg! (igaz ezek már 3, 2 vagy 1 évesek).
Biztos van vmi határérték, ami feeltt már nem normális a zajkibocsátás. Ez a határértéket elvileg a monitorokon vhogy feltüntetik, és mérhető a monitor zajszintje.

(#3003) limabp válasza BenJoe80 (#2995) üzenetére


limabp
csendes tag

Elsősorban oda kell vinni ahol vetted,de ők meg a nagykerbe viszik,és utánna kerül a samsunghoz.Szerintem gyorsabb ha rögtön a samuba viszed.üdv

Ne vitatkozz a hülyékkel mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek rutinjukkal!!!

(#3004) mindfreak válasza FDToth (#3002) üzenetére


mindfreak
őstag

Pont ugyanígy vagyok ezzel, már majdnem rávettem magam egy Samsung 245T-re, amikor olvasom neten, hogy búg. Az eszem megáll, hogy egy ilyen drága monitornál ez előfordulhat. Soha nem rajongtam a Samsungért, mert már régen is szoptam vele. Most adtam volna neki még egy esélyt, de szerintem valami mást fogok nézni. :(((

BenJoe80: google -> "samsung 245t buzzing", "samsung 245b buzzing", stb...

[ Szerkesztve ]

(#3005) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Help!

A T220-ammal valami baj van. A kep szelein teljesen eles a kep, a kozepenel viszont mosottas, es a megjelenitett betuk mintha egy kicsit "rangananak" is, ha kozelrol megnezem. Lanpartyn voltam, oda egy masik monitort vittem, es most visszadugtam az uj samut, erre meg jon ez.

F1!

(#3006) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Itt valami nagyon bugos, az egesz kepernyo kozepe, sot kb. az egesz kepernyo olyan mintha hatvan hertzen menne, osszevissza villog minden. :F

Nemtom, mintha valami bezavarna neki, mindenesetre egyre rosszabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3007) limabp válasza ipavlidu! (#3006) üzenetére


limabp
csendes tag

Igen bezavar egy hibás alkatrész...... :DDD

Ne vitatkozz a hülyékkel mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek rutinjukkal!!!

(#3008) Sas madár válasza BenJoe80 (#2993) üzenetére


Sas madár
őstag

Azt gondolom,hogy ragozhatju ezt de az a gond alapvetően,ha ez egy tv akkor ott nehezebb a gari téma mivel mekkora zúgás az ami zavaró.....
Viszont itt egy monitorról beszélünk aminek még hangszórója sincs tehát alap esetben békés csendben használja az ember mert arra tervezték.
Tudom milyen zavaró lehet az ilyen zúgás.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3009) Sas madár válasza mindfreak (#3004) üzenetére


Sas madár
őstag

Nálam is leverte a lécet...minek áldozzam árban többet,ha ezért nem minőséget,hanem nevet kapok.. :)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3010) HIJ válasza Titok Levi (#3000) üzenetére


HIJ
őstag

Hát nemtudom itt kb. 3an küldték vissza pixelhibával és még ki sem tudták cserélni nekik, mert az összes raktáron lévő hibás volt nekik. Néhányan a pénzt kapták vissza...

(#3011) Lenist


Lenist
tag

Hali
Voltunk páran akik visszakapták a pénzt a Pixelhibás T220-as miatt..
Sikerült valamit választani helyette?
Én még mindig görcsölök :O
Már nem nagyon merek ilyet venni.... :W

(#3012) fagy53 válasza BenJoe80 (#3001) üzenetére


fagy53
nagyúr

Vigasztalódj, az enyém 2253LW ugyanúgy búg 88% alatti fényerőn. ;]
Én külfödi fórumokon olvastam erről és láttam hogy nem vagyok egyedül, de ez nem Samu fogyatékosság, az előző 713N soha nem csinált ilyet!
Román eus barátaink biztosan valami kiöntetlen tekerccsel próbálkoztak, de nem jött össze, a szlovák szerelés nekem megnyugtatóbb volt. :D
Legközelebb majd kínai Samura fogok vadászni, ha nincs, keresek egy más márkát.

[ Szerkesztve ]

(#3013) Sas madár válasza fagy53 (#3012) üzenetére


Sas madár
őstag

Lehet ez a búgás szándékos,hogy a szemünket megkíméljék a rossz beállításokból eredő hátrányoktól.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3014) fagy53 válasza Sas madár (#3013) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ja, ezért használhatatlan a gyári TEXT és az INTERNET. ;]

(#3015) Dusee


Dusee
őstag

hello!
rendelt valaki mostanában az a4team-től 2232bw típusu monitort?
én ma készülök rendelni egyet, és érdeklősnék, h milyen panellal adják, meg ilyesmik!
és a 2232bw is úgy búg alacsonyabb fényerőnél mint pl a 2253bw?
köszönöm!

(#3016) Sas madár válasza fagy53 (#3014) üzenetére


Sas madár
őstag

Tudod.Ha már mindenképp kell valami magyarázat.

;]

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3017) HIJ válasza Sas madár (#3016) üzenetére


HIJ
őstag

Én nem vettem észre búgást a 2232BW -mnél. (hálisten...)

(#3018) Furky válasza Dusee (#3015) üzenetére


Furky
őstag

Hi!

1. Olvasd el az első hozzászólást, és ha meglesz, megtudod, hogy milyen panellal adják. (valszeg Samsunggal)
2. Már miért búgna a 2232BW, vagy a 2253BW? Azért mert vannak ilyen esetek, nem mindegyik ilyen...
:)

(#3019) Dusee válasza Furky (#3018) üzenetére


Dusee
őstag

ok ez megnyugtató :)
akkor rendelek is egyet gyorsan, remélem még ma, v holnap már mehetek érte :B
köszi szépen!

(#3020) Sas madár válasza HIJ (#3017) üzenetére


Sas madár
őstag

Lehet ebben az is benne van,mert te nem tekergeted a végletekig össze vissza a beállításokat és így nem okozol magadnak gondott.

Én is alapvetően azt gondolom,hogy nem is kell nekik búgni csak most itt a fórumban épp összeszaladtak az ilyen esetek.Azt hiszem elenyészőnek mondható az ilyen hiba.....de ah ez épp nálam történik akkor nem érdekel a statisztika.

;]

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3021) dell_sas


dell_sas
csendes tag

Tegnap megnéztem a 3 versenyzőt a mediában(2253BW, T220, 2232BW) a 2253BW mellett döntöttem ma el is hoztam az iponból, CRT után 20 per és lefáradt a szemem ...
Nem samsung panel van benne hanem CMO.
Aki kisérletezgetett a beállításokkal leírhatná melyik vált be.

(#3022) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Na halló mindenki!

Ma telefonáltam a Samsung szervizbe, ahol egy "Samu-okos" közölte, hogy ez a búgás semmiképen sem normális. A búgás sérült vagy selejtes LCD panelra utal, tehát ajánlom mindenkinek akinek hasonló problémája van: cserélni, javíttatni amíg lehet és nem saját pénztárcára megy!

Ma voltam a RedTower-nél ahol probléma nélkül kicserélték a monitoromat és ennek már semmi hangja nincs. Szóval "happy end"! :DD

Még egyszer köszi mindenkinek a segítségeket! :R

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#3023) #93966848


#93966848
törölt tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Samsung 2253LW monitort/Eddig csak Samu-im voltak, ezután is csak ilyen lesz/

Néztem róla teszteket és ellégé imponáló.
Most igen jó áron van.Szerintetek mennyire jó monitor?Láttam, hogy valamelyötöknek van is ilyen moncsija.
Köszi :R

(#3024) Prosector


Prosector
addikt

Helló!

Van vmi lényeges különbség a 2253LW és a 2253BW között? Samuéknál nem találtam semmit. Árban 10 k a difi köztük úgyhogy vmi csak van.

Thx!

(#3025) #93966848 válasza Prosector (#3024) üzenetére


#93966848
törölt tag

Azt olvasom mindenhol, hogy a 2253LW 21,6", a 2253BW pedig teljesen ugyanaz, mint a 2253LW, csak ez valóban 22 ".Állítólag teljesen ugyanaz a 2.Szóval ezért döntök a 2253LW mellett, ha azt írják majd itt sokan, hogy teljesen megéri ;) .Most az a 0,4 coll...

[ Szerkesztve ]

(#3026) Prosector válasza #93966848 (#3025) üzenetére


Prosector
addikt

Hát ha tényleg csak ennyi a difi,akkor elég hülye az árazásuk. Azért a 0,4 collért +10k... :F

Köszi!

(#3027) #93966848 válasza Prosector (#3026) üzenetére


#93966848
törölt tag

Nagyon szívesen, de sajnos ezeket csak olvastam, nem tapasztalhattam személyesen :)

(#3028) Redpaladin


Redpaladin
tag

Melyik a jobb?
SAMSUNG 2253LW [link] vagy a SAMSUNG 2253BW [link] :)

És a tipus végén a BW, LW, UW mit jelent? :F

(#3029) Furky válasza #93966848 (#3027) üzenetére


Furky
őstag

Prosector, és Jimanszky:
A kettő majdnem teljes egészében ugyan az, jól olvastátok, valóban kisebb 0,4"-lal az LW. Ezen felül az LW-t inkább irodába ajánlják, a BW-t pedig minden másra, játék, film, stb... Az LW-ben CPT panel található, a BW-ben pedig CMO.
223LW-t fagy53 vett az utóbbi időben, meg van vele elégedve, és nem csak irodai alkalmazásokra használja, játszik is rajta tudtommal, szal arra is megfelel, csak nem erre árazta/szánta a Samsung, nagyjából ennyi.

(#3030) Prosector válasza Furky (#3029) üzenetére


Prosector
addikt

Akkor meg mindegy,h melyiket veszem ezek szerint...

Köszi a választ!

(#3031) fagy53 válasza Redpaladin (#3028) üzenetére


fagy53
nagyúr

Szinte teljesen mindegy, kb 1cm különbség van a képátlóban, ennyivel nagyobb a BW és ezért van más panel benne, mint az LW-ben, ahogy Furky írta fentebb.
Azt az irodai dolgot nem értem, mert minden egyéb porcikája, szolgáltatásaik és paramétereik megegyeznek, ergo egyformák. A felhasználási területük is ugyanaz.
Az egyetlen zavaró tényező és ez is mindkettőre igaz, hogy nagy számban fordulnak elő olyan példányok, ilyen az enyém is, amelyek 88%-os fényerő alatt búgnak, és ez bizony zavaró. Netezni csak úgy tudok vele csendben, hogy fényerő 89% és a kontraszt 20%.
Játéknál és filmnél nem gond, mert ott egyébként is 90% feletti fényerőt használok.

(#3032) #93966848 válasza fagy53 (#3031) üzenetére


#93966848
törölt tag

De ez állítólag selejt LCD panel miatt van.Nem mindegyik búg.Itt írta fent valaki, hogy felhívta a szervízt :U

(#3033) sztanesz


sztanesz
tag

Sziasztok!

Tud valaki infót ezekről esetleg melyik éri meg jobban: Samsung t260, vagy olcsóbban 2693HM?

Gigabyte B550 Gaming V2, Ryzen 5 5600,32gb 3600Mhz ram, gigabyte 1050Ti OC http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#3034) JZsolesz


JZsolesz
csendes tag

Sziasztok

Kinéztem egy Samsung Syncmaster 923NW monitort. Légyszi ha ismeritek ezt a típust, mondjatok véleményt róla.
35 e.-ért milyen vétel?
Tapasztalatok érdekelnének.

Köszi a segítséget

(#3035) Sas madár válasza BenJoe80 (#3022) üzenetére


Sas madár
őstag

Gratula.

Látod kár volt anyit rágódni rajta a hétvégén,ha már eleve nem elutasítóan nyilatkoztak a szervízesek.
(ezen is kipróbáltad a beállítások megváltoztatásást?Fényerő le... :) )

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3036) Sas madár válasza JZsolesz (#3034) üzenetére


Sas madár
őstag

Ezt használtban nézted,vagy ujjonan ennyi?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3037) JZsolesz


JZsolesz
csendes tag

Szia Sas Madár!

Ez biz vadi új!

(#3038) Sas madár válasza JZsolesz (#3037) üzenetére


Sas madár
őstag

Most néztem meg a böngészőben de már látom nem figyeltem az eredeti írásodban is irtad a "W" .......
Ez wide 19"..!! nem tudom mekkora monitor után veszed de szerintem ilyent enyiért semmiképp nem érdemes. (pici)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3039) JZsolesz


JZsolesz
csendes tag

Sas Madár!

Köszi az észrevételt, de attól függ hogy mihez képest pici. Jelenleg 17"-os CRT van. Ha tudsz, akkor ennyiért ajánlj jobbat, ami szerinted jobb vétel. Ha ajánlasz akkor írd le légyszi hogy miért jobb.

Köszi!

(#3040) #93966848


#93966848
törölt tag

Valaki írjon már a 2253LW-s Samu-ról :)) .Irodai használatra ajánlott?De ugyanaz, mint a BW, az meg tökéletes filmre, játékra.10k-val olcsóbb az LW, szóval nem mindegy

[ Szerkesztve ]

(#3041) Furky válasza #93966848 (#3040) üzenetére


Furky
őstag

(#3042) #93966848 válasza Furky (#3041) üzenetére


#93966848
törölt tag

Köszi!!
Viewsonic-ról valami vélemény?Számtech boltos ismerősöm azt mondja, hogy az egyik legjobb!!98%-os színhelyességgel dolgozik.Lehet nem Samu lesz a következő monitorom :B

(#3043) Furky válasza #93966848 (#3042) üzenetére


Furky
őstag

ViewSonicnak vannak jó példányai, ez tény, de nem lehet azt mondani a ViewSonic 98%-os színhelyességgel dolgozik, ott is vannak jól, és kevésbé jól sikerült példányok:)
Ha mondasz egy pontos típusszámot, akkor meg lehet tudni róla többet is, de így elég sovány...

(#3044) Zamery válasza Lenist (#3011) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello!

Pénz visszajött igen, de még nem vettem semmit helyette. Maradt a 14"-es CRT, ami egy nagy kaki... Még nem nagyon jeleztek hogy jött volna új szállítmány és minden okés vele. Úgyhogy várok a hónap végéig, aztán veszek egy 2232BW-t! :K

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#3045) #93966848 válasza Furky (#3043) üzenetére


#93966848
törölt tag

Olyan 45 körül gondolkodnék monitorban.Játék, film, net.Igaz van egy LCD tv-m, de mindig nézem ha gépezek :DD
Most csak egy 15"-os neovo moncsim van, ez is 4:3-as :(((

[ Szerkesztve ]

(#3046) BenJoe80 válasza fagy53 (#3031) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Kedves fagy53, Prosector, Redpaladin!

Az az említett búgás hibás ill. selejt LCD-panelra utal úgyhogy vételkor odafigyelni. A monitort csomagoltassátok ki, kapcsoltassátok be és ne csak az esetleges pixel hibákat ellenőrizzétek, hanem vetessétek le a fényerőt is és hallgatózzatok. Ha búg - már hozhatnak is egy másikat!

Én ugyanígy jártam - sajnos nem tudtam, hogy ilyen van - és késöbb egy "Samu-okos" közölte, hogy ez hiba, mégpedig LCD-panel hiba!

Szerencsére még 72 órán belül voltam, úgyhogy szó nélkül ki is cserélték a boltban ahol vettem és az új már nem búg. Én azt ajánlanám mindenkinek, hogy a TFT monitort kipróbálva, személyesen hozza el a boltból és ne postai úton rendelje meg, mert az esetleges cserék/javíttatások postaköltsége önterhű.

Fagy53 nekem is ugyan ez volt: 100-90%-ig kuss, 88-87%-tól már hallatható, de még csendes búgás, 75%-tól pedig "loud and clear". Szerintem mihamarabb cseréltesd/javíttasd a monitorod.

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#3047) BenJoe80 válasza Sas madár (#3035) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Szia Sas madár!

Naná, hogy kipróbáltam a fényerő állítást; addig nem vittem el amíg be nem üzemelték és ki nem próbáltam. Nem két fillér volt a monitor és Érdről a Lehel térre bejárni sem egy élmény. :)

De az új az nagyon rendben van...!!! :C

A rágódást meg nem bánom... mindig jó ha az ember tájékozott!

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#3048) Tibi98


Tibi98
tag

sziasztok
volt nekem egy Samu 2232BW monitorom, csak visszaküldtem iPon-ba, mer pixelhibás volt...
most meg két hét múlva kitalálták, hogy nem tudnak mit helyette küldeni, mer ami nekik van, az mind pixelhibás...
szóval hasonló árba kellene vmi mást válasszak, és ezügyben kérném segítségeteket
amiket nézegettem:
-SAMSUNG 2243BW
-SAMSUNG 2253BW
vagy esetleg:
-SAMSUNG 2253LW

szerintetek?
előre is köszönöm!

(#3049) fagy53 válasza BenJoe80 (#3046) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kösz az infót és örülök, hogy sikerült elintézned, de én már többszörösen túl vagyok a 72 órán. Ha bevinném várhatóan 1-2 hónap mire lenne újra monitorom, lehet, hogy ugyanez. ;]
Van viszont 3 évem! Ez idő alatt ha megunom, vagy összeszed még valamit, akkor beviszem, egyelőre remekül megvagyok vele. :DDD
Mégegyszer kösz :R

[ Szerkesztve ]

(#3050) BenJoe80 válasza fagy53 (#3049) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Na igen... ettől féltem én is. Ha javítani kell - még ha garanciálisan is - akkor minimum hetek. Én meg használnám ha már megvettem... vazze! :D

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.