Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) qltsar válasza offer199 (#11594) üzenetére


qltsar
addikt

Visszatero tema a Messenger topicban, vissza kell rakni egy regebbi apk-t, ott beallitani, majd mehetnek a frissitesek.

[ Szerkesztve ]

(#11602) pirigabi86 válasza qltsar (#11601) üzenetére


pirigabi86
csendes újonc

Így van. Viszont nem mindegy melyiket. A túl régi verziók már nem indulnak el telepítés után (mert egyből frissíteni akarja magát az app), az újaknál meg már alapból nem lehet beállítani. A reddit linkben szereplő apk működik. :R

(#11603) Rigormortiis válasza qltsar (#11601) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én már mindent megpróbáltam, hogy az ismerőseimet/családtagjaimat átszoktassam más, jobban optimalizált és jobban működő üzenetküldőre (leginkább whatsapp, de a Viberrel is kiegyeznék), de fölösleges szélmalomharc, nem értik, hogy mi a baj a messengerrel, és ha fel is tesznek mást, nem használják.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#11604) Crus


Crus
őstag

Összefoglalóból vegyétek ki szerintem, hogy másokat ne szívassatok be vele:

"Illetve, ha még van készleten akkor meg lehet venni az S22 fóliát is mert jó rá."

Ja, jó rá, de középen csíkos utána (az elsőt emiatt leszedtem, gondoltam bennem van a hiba, de a második is dettó hulladék!), pedig a Samsung tutorial volt követve. A büdös életben nem rontottam még el fólia felrakást... izé... ezt se, gyárilag kuka.

Teljesség igénye nélkül:

"The two ugly lines that this protector has after application are terrible. I wish I was told that is possible."
"This Screen Protector creates two horizontal lines in the middle!!! I was very careful. And i have applied all kinds of screen protectors before in my life. Never had any issues with them!! I was majorly disappointed. Just wasted my money! Thanks Samsung."

"Despite reading the other negative reviews for a cautionary heads up, still couldn't avoid the 2 rainbow lines in the middle of the screen. Secondly too much slop in the jig which does not fit the phone very well. Not sure if it helped at all and was more of a hinderance. I feel conned and disappointed with Samsung on this one."

"Got 2 in a pack and 1st one moved so far I had to take it off, fitted the second one and the same thing has happened, never had a screen saver move across the screen 4 weeks after fitting."

"Don't waste your money on this bubbled up garbage."

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#11605) Trolee válasza TODI1111 (#11598) üzenetére


Trolee
aktív tag

Nem vagyok telhetetlen :))

(#11606) qltsar válasza pirigabi86 (#11602) üzenetére


qltsar
addikt

Szerencsere kimentem magamnak idonkent az apk-kat, igy teljesen hivatalos csomagokbol tudom ujratelepiteni problema eseten, de ezt nem tudtam.

Amennyiben nem fog mukodni a jovoben, befejezem a hasznalatat alkalmazasbol.

Nevetseges az opcio letezese, ugy, hogy evek ota nem mukodik, es egyertelmuen usage statsot gyujt, es reklamokat dob az arcodbaa "sajat" bongeszojevel.

[ Szerkesztve ]

(#11607) pirigabi86 válasza Rigormortiis (#11603) üzenetére


pirigabi86
csendes újonc

Ezzel teljesen egyetértek, de itt a Facebook appról volt szó. A messenger egy hulladék, az tény. :DD

(#11608) pető bá'


pető bá'
őstag

Android Auto kompatibilis vezetékkel van tapasztalat?
Gond nélkül használtam eddig egy random UGreen vagy nem tudom milyen typeC kábellel és egy Pio fejjel, most egy másik kocsiban viszont tölteni sem hajlandó az AA-s USB porton keresztül (maga az AA wireless, szóval az működik)

Próbáltam kb 3x használt Baseus kábellel is (tuti nincs kikopva), kitisztítottam a csatlakozót is (por volt benne közel egy év után), másik telefont tölti gond nélkül (azon az AA porton keresztül is).

Gyári Samsung vezetéket vegyek? Ugye a dobozban typeC-typeC volt, nekem usbA - typeC kellene.

"... and I hope you have a great day!"

(#11609) Rigormortiis válasza pirigabi86 (#11607) üzenetére


Rigormortiis
addikt

A FB is hulladék, csak arra sajnos nincs rendes alternatíva :F

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#11610) pirigabi86 válasza Rigormortiis (#11609) üzenetére


pirigabi86
csendes újonc

:C

(#11611) grabber válasza TODI1111 (#11598) üzenetére


grabber
addikt

Igen csak a csc váltáshoz olyan program kell amin 50-ből 25 vírusírtó panaszkodik. Honnan tudod van-e benne bármi is?

(#11612) Azie válasza Crus (#11604) üzenetére


Azie
őstag

a spigenből jó az s22 ezflex.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#11613) Oldman2 válasza maliszka (#11596) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, működik minden tökéletesen. A banki alkalmazások is.

(#11614) StarKiller89 válasza Crus (#11604) üzenetére


StarKiller89
senior tag

a Spigen márkából jó rá az S22-es kijelzővédő, a Samsungos alapból egy hulladék még ha erre a típusra veszed akkor is, mondjuk ez az összefoglalóból tényleg nem derül ki így most olvasva...

[ Szerkesztve ]

| Samsung Galaxy S23 |

(#11615) offer199 válasza pirigabi86 (#11600) üzenetére


offer199
csendes tag

Hálas köszönet! :DD

(#11616) Crus válasza StarKiller89 (#11614) üzenetére


Crus
őstag

Igen, utána én is erre a következtetésre jutottam, rendeltem is egyet tőlük. Volt itthon S22 fólia 2 db., gondoltam mi gond lehet... de én ezt a csíkos szemetet rajta nem hagyom, mentek is a kukába. 5k bukó :-/

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#11617) TODI1111 válasza grabber (#11611) üzenetére


TODI1111
addikt

Mindenki saját felelősségére használja. Én évek óta használom és semmi problémám nem történt. Az S széria topikjaiban is nagyon sokan váltottak csc-t, de senkinek nem lett vírusos a gépe.
"Nem vírus, nem fertőz, hanem hacker eszköz miatt ugranak a vírusirtók.
Oké, ez a védelem felfüggesztés bizalom kérdése, mert egyszer akár tényleges kártevőt, trójai is csempészhetnének így a gépre."
[innen] le lehet tölteni a 3.31 verziójú SamFw toolt. Ebben még nincs "vírus",(nem mozdulnak rá a vírusírtók) és frissíteni sem kötelező.

(#11618) samu74 válasza TODI1111 (#11617) üzenetére


samu74
addikt

Ja ,az simán Ok hogy 3-400ezres telefon oprendszerét legyaluljuk, de egy flash program telepítése előtt felfüggeszteni a védelmet a pc-n.Azt már nem... :) Jaj.

-----------

(#11619) Oldman2 válasza samu74 (#11618) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem kötelező, ne szenvedj vele, még ártani fog az egészségednek.
:R

(#11620) grabber válasza TODI1111 (#11617) üzenetére


grabber
addikt

Köszi lehet futok vele egy próbát. Hasznos lenne már,visszahalgatnom valami info miatt egy-egy beszélgetést.

(#11621) grabber válasza samu74 (#11618) üzenetére


grabber
addikt

Ez nem oprendszer gyalulás. Régió kód valtás. Más kategória. Nem főzött rom megy rá.

(#11622) rep3at válasza Tikakukac (#11570) üzenetére


rep3at
őstag

Nekem egy Note 20 Ultrát váltott, hát akkuidőben és sebességben is ég és föld a kettő, természetesen az S23 javára. Mostanában elég batár telóim voltak de sikerült megbarátkoznon a mérettel.

Javasolnék egy vezetéknélküli töltőpadot ha kevesled az üzemidőt, bár ezzel nekem nem volt gondom, munkában teszteltem egy hétig, kb. 60% maradt a végére, ez a melós telefonomnál 50% vagy annál kevesebb (Xcover 6 Pro, pedig ezt újonnan vettem az S23 meg használtként került hozzám).

Forward thinking. كرر

(#11623) cirx


cirx
senior tag

Valaki használja a Samsung gyári email appját? Pár napja jött rá egy frissítés, azóta random időközönként feldobja a notificationbe, hogy "Emailek szinkronizálása"! Hadd ne mondjam, nagyon idegesítő! v6.1.91.13 Ha nem fontos erre ne frissítsetek! Talán majd a következő jobb lesz. :K

S23 GREEN

(#11624) kelly416 válasza cirx (#11623) üzenetére


kelly416
veterán

Használom, nekem nem dobálja.

(#11625) kp78 válasza cirx (#11623) üzenetére


kp78
addikt

Egyik gmail fiókomat arra tettem. Nekem is dobálja.
Amúgy szerintem attól is függ, mennyi időtartam leveleit akarod vele szinkronizáltatni.
Én csak 2 hétre állítottam az e-mail szinkronizálás időszakát, mert nem a fő levelezésem van benne.

(#11626) MLA válasza cirx (#11623) üzenetére


MLA
tag

Igen. Folyamatosan kint volt. Tegnap reggel töröltem (noti lehúz, jobbra suhint) azóta nem írta ki újra. Remélem így marad.

(#11627) Tikakukac válasza rep3at (#11622) üzenetére


Tikakukac
titán

A hajléktalanok vegyenek házat és a probléma megoldva. :B

Nem, nem a töltőpad a megoldás, hanem a probléma okainak megkeresése. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11628) jkarika85


jkarika85
csendes tag

Aki venni akar s23at,az most a hétvégén csapjon le rá, 20%al olcsóbban árulják smasung oldalán.
8/128as 259990 HUF
8/256os 279990 HUF

(#11629) cirx válasza MLA (#11626) üzenetére


cirx
senior tag

Sajnos nem. Sőt minden újraindításkor bedobja! :F

To kp78. Mindegy lesz,mert nekem meg két push-os exchange-el és egy gmail-el van meglovagolva. Szal ha neked is dobja bőven, valószeg nem számít a frissítés gyakorisága. :((

S23 GREEN

(#11630) Antibá


Antibá
tag

Sziasztok!
Van már megoldás az always on display hibára?
6.1 óta nem tudok óra számlapot, színeket, képet, fényerőt állítani.

(#11631) jkarika85 válasza Antibá (#11630) üzenetére


jkarika85
csendes tag

Helló! Goodlock app kell hozzá, mert alapból kikerült a 6.1 óta.

(#11632) Antibá válasza jkarika85 (#11631) üzenetére


Antibá
tag

Miért szedték ki? :O
Köszi töltöm :R

(#11633) Avayasoft válasza jkarika85 (#11628) üzenetére


Avayasoft
tag

Azért annyira nem jó árak. Kb 1 hónapja vettem az Emagtól 225.000 Ft-ért a 256-osat.

(#11634) MLA


MLA
tag

Ha már szóba került a Samsung gyári email appja, nektek is eltűnt a fordítójából a magyar nyelv?

(#11635) samu74 válasza grabber (#11621) üzenetére


samu74
addikt

Párszor az S7-en tettem fel másik romot,ha nem a home csc-t választod akkor formáz mindent. :) Én a formázást simán el tudom képzelni mint gyalulás...
Oldman2 az irónia nem egyszerű dolog,bizonyos mennyiségű intelligencia kell a megértéséhez. :R

-----------

(#11636) jkarika85 válasza Avayasoft (#11633) üzenetére


jkarika85
csendes tag

Ha az Emag volt a forgalmazó,akkor az úgy tényleg jó ár, de ha nem,akkor arra nem a hivatalos samsung garancia érvényes és ezért volt ennyi az ára.

[ Szerkesztve ]

(#11637) Tikakukac válasza jkarika85 (#11636) üzenetére


Tikakukac
titán

Az volt, elég sokan akkor vettünk :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11638) Crus


Crus
őstag

Elnézést a furcsa kérdésért, ne anyázzatok, biztos én rontom el:

S7-est használtam majdnem 5 évig. Imádtam. Gyönyörű képeket tudtam vele lőni automata módban és más téren is nagyon csíptem. Életem legjobb telefonja volt, de annyira, hogy az új tulaja is boldog vele.

S22-re váltottam kicsit több mint 1 éve. Relatív sokat fotóztam azzal is, de a képek... hát nem voltak az igaziak. Se 12, se 50MP-en. Automata mód.

Nejem vágyott egy normálisabb telóra, így S22-öm övé lett én meg S23-ra váltottam. Dettó megint az a gondom, hogy az S7-es automata módját meg se közelíti. Tegnap készítettem vele a természetben fotókat. IRL gyönyörű volt minden. A képeken meg mintha minden kicsit ki lenne égve, élettelenebb, fakóbb. 50MP-en dettó u.e., de extraként még zajosnak is érzem az eredményt (nem, nem belenagyítva).

S7: [link]
S23 12 MP: [link]
S23 50 MP: [link]

Mit csinálok rosszul? Abszolút nem vagyok se profi, se amatőr. Koca user vagyok.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#11639) *RLaci* válasza Crus (#11638) üzenetére


*RLaci*
addikt

Semmit nem csinálsz rosszul, ez ennyit tud, középszerű. Ha fontos a jó point&shot, kis méretű készülék, Pixel 8-at kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#11640) Avayasoft válasza jkarika85 (#11636) üzenetére


Avayasoft
tag

Igen, az Emag volt a forgalmazó. 3 éves garit adott hozzá.

(#11641) Avayasoft válasza Avayasoft (#11640) üzenetére


Avayasoft
tag

De a Samsung a webáruházában nem adhatja ennyiért, mert akkor senki sem venné az A55-öt :)

(#11642) EngineerBoy válasza Crus (#11638) üzenetére


EngineerBoy
kezdő

Sajnos a gyári fotó alkalmazás ennyire képes.
Én gcam-et használok, az elfogadható képet készít.
Ha nem szeretnél mókolni akkor a pro mód nem színezi és élesíti túl a képet

(#11643) PedroPascal válasza Crus (#11638) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Nekem is volt S7 az volt az első Samsung telefonom, előtte HTC-s voltam. Emlékeim szerint a HTC jobb képeket csinált. Következő telefon S9+ volt, aminél éreztem, hogy jobb képeket csinál. Nekem mindig is az volt a szokásom, hogy amit fotózok arra rábökök az ujjammal a kijelzőn azaz oda fókuszál. Nem mondom, hogy mindig tökéletesek a képek, de én nem panaszkodom, mint itt sokan. Egy hónapja voltam egy kis nyugati utazáson és volt velünk iPhone 13 is. Gépen (100% dci-p3 monitor) vissza nézve a fotókat az S23 szebb képeket csinált. Itt van egy kép, amit én lőttem autópályán 100+ Km/h tempónál.
Amúgy szerintem rendbe vannak a képeid. Próbáld meg esetleg 4:3-ban az S23-at is lehet úgy jobban fog tetszeni.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#11644) PedroPascal válasza PedroPascal (#11643) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Kép

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#11645) qltsar válasza Crus (#11638) üzenetére


qltsar
addikt

Engedd el, ennyit tud az S22-23-24 sima es +.

gCammel lehet kicsit trukkozni, de fenyevekkel sajnos az sem lesz jobb.

(#11646) zolikaDB válasza Crus (#11638) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szia!
Ezt a sagát nem csak te jartad végig.
Első Samsungom egy S7 volt, jó kamera kellett.
Ekkor éreztem, hogy na, megérkeztem.
Majd sikerült egy S10e, kifutó akcióban a Telekomtol.
Mondom, ezek nem tudnak hibázni.
Nagy kuponos Samsung akció tavaly ősszel: jöhet az S23, 4-5 évig simán jó lesz ez is, mint az elődei.
Az első fotónal tudtam, hogy baj van. Nem hittem el, hogy így elXurták.
Olyan szinten éreztem magam rosszul, hogy bakker, 270e ft-ert ez ennyit tud?

Vettem egy Pixel 8-at, ott meg hajam az égnek állt, hogy "ez semmit nem tud". A clean droid szépsége. Persze a kamerája popec volt, úgy és azt láttam a képeken, amit vártam :)
De ment vissza alzara, és szereztem újra egy S23-at.

A One UI nagyon nagy húzóerő.
Jó a méret, az akksi idő. De a kamera nekem pocsék az esetek nagy részében.

Szóval, kijott a Pixel 8A, valszeg lesz jövőre talán iPhone SE4.
Ha jól sikerülnek kamerás fronton, nagyon elgondolkodok, hogyan tovább.
Mert hiába van egy Sony MILC-em, meg egy Panasonic kompakt 1" érzékelővel, azokat nem hordom nadragzsebben.

*kiegészítés: nézegettem az A35-A55 képeit.
Ahogy azok a tesztelők fotóznak ezekkel Mobilarenan, akik az S23-al is...
Haaaat, nem is olyan rossz fotókat lőnek azok sem.

[ Szerkesztve ]

(#11647) Crus


Crus
őstag

Köszi szépen mindenkinek a válaszokat! :R

És Gcam-ből S23-ra melyik az ajánlott azt még meg tudnátok mondani? Mert látom, hogy nem kevés verzió van belőle :-/

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#11648) Rigormortiis válasza Crus (#11638) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ugyan ezt talasztaltam én is, amikor S7e-ről váltottam S10e-re, majd S21FE-re. Papíron jobb kamerái voltak, mint ami az S7e-ben, de utólag, google fotókban visszanézve az S7tel lőttem messze a legjobb képeket, ugyanúgy mint te, full koca módban.

Most egyedül a 23U, amit végre valóban előrelépésnek látok, de itt az objektívek is jóval nagyobbak. Aztán nekem mindenki mondhat bármit a tesztelben, hogy ilyen érzékelő, annyi megapixel, ilyen ultraszéles, olyan makró, amolyan rekeszérték...bullshit. Automata módban az S7 lazán körberöhögte a következő generációkat. Pont.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#11649) Juhaszatti válasza Rigormortiis (#11648) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Én S7 Edgeről váltottam S10-re. Nagyon jó volt az S7, de az S10-nél éreztem egy komoly előrelépést. Viszont most az S23-nál ugyanezt az S10-hez képest már nem.

(#11650) Rigormortiis válasza Juhaszatti (#11649) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Elég sokan vagyunk, akik az S7-S10-S23 görbét írjuk le, itt a fórumon :C

A 23at is azért érzem ilyen szempontból előrelépésnek, mert itt már az ultrát választottam, és ezzel megfelelő bolygóegyüttálláskor már lehet valóban jó képeket készíteni, és ezért gondolom, hogy a szoftveres oldal gyenge a fotók esetén.

Mostanában viszont egyre többet kooperál szoftveres fronton a Google és a Samsung, nem bánnám, ha elkooperálnák a G képfeldolgozó algoritmusát :D

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.