Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) M@Db0Y válasza wopi (#2250) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ez így működni fog. Egyetlen hátránya ,hogy ilyen összekötés mellett nem fogja látni a lan forgalmat és akkor is elindítja a mérést minden órában ha épp letöltesz valamit vagy játszol vagy akármi mást csinálsz.

(#2252) Gubek-Einste válasza wopi (#2250) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kösd a saját router-edre a mérő dobozt, amúgy is utána kellene kötni.
Nálam mind a kettő (SamKnows és NMHH) is egy-egy LAN portra vannak dugva.

Más: A Samknows-nál még van regisztráció?
ITT még lehet regisztrálni de, hogy kapsz-e eszközt azt nem tudom.

Nem is gondoltam, hogy ilyen topicot is találok a PH-n.
Ph!-n mindennek van saját topikja de tényleg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2253) wopi válasza Gubek-Einste (#2252) üzenetére


wopi
aktív tag

Köszönöm a tanácsot, akkor átdugom a saját routerbe.

Egyébként a vizsgálat valóban a sebességmérésre korlátozódik? Ezért is szerettem volna, hogy más hálózaton legyen, mint a saját belső hálózatom, mert nem tudom, hogy valóban nem-e történik adatgyűjtés az internet használati szokásokról. Tudom, hogy a szerződésben mi szerepel, de... Ki tudja.

A beillesztett log-részlet valóban arra utal, hogy még központilag nincs regisztrálva az eszköz?

[ Szerkesztve ]

(#2254) Gubek-Einste válasza wopi (#2253) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Több tesztet is futtat az eszköz de egyik sem veszélyes, van aki külön VLAN-ra tette biztos ami biztos alapon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2255) donmackó válasza wopi (#2253) üzenetére


donmackó
őstag

Írj nekik emailt hogy beüzemelted, és aktiválhatják. Általában 72 óra múlva magátol is megy.

Ezt a 4 címet látogatja folyamatosan a mérőbox:

Ebből 3 a mérőszerver, 1 pedig a kopogtatás miatt kell (gondolom fwknop-ot használnak).

Release the cable hounds!

(#2256) vargalex válasza donmackó (#2255) üzenetére


vargalex
félisten

Van még egy IP, amivel HTTPS-en beszélget...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2257) vargalex válasza vargalex (#2256) üzenetére


vargalex
félisten

Már nem tudtam szerkeszteni: konkrétan a 185.72.16.17-re gondolok. Igaz, itt nagy forgalom nem megy, de ezzel kommunikál a leggyakrabban.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2258) donmackó válasza vargalex (#2257) üzenetére


donmackó
őstag

Nekem a Gargoyle csak ezeket a kéréseket regisztrálja, pedig már a kezdetek óta figyelve van. De amúgy az általános infó oldalon is írja hogy "Command & Control szerver IP: 185.72.16.17". :)

Release the cable hounds!

(#2259) vargalex válasza donmackó (#2258) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, ott is látod. A Command & Control vezérli a méréseket. Lényegében a router hozzá fordul, hogy van-e valami feladata. Azért mondom, hogy vele beszélget a legtöbbet.
Lehet, hogy a gargoyle csak a http kérésekkel foglalkozik.

Alex

(#2260) wopi válasza Gubek-Einste (#2252) üzenetére


wopi
aktív tag

Ph!-n mindennek van saját topikja de tényleg.

Úgy tűnik ez így mégsem igaz, vagy én vagyok béna: kerestem volna lakberendezős témát, de nem találtam. Nappali, TV, router, STB Xbox vezetékezés és elrendezés érdekelt volna, de... :(

Tegnap üzembe állt a mérőboxom, mindenki boldog. :D

(#2261) SchumiBácsi

Üdv all! Ha rossz helyre írok akkor irányítsatok át!

Biztosan ismeri mindenki a régi speedtest oldalt, ami időközben "laptop" kinézetet vett fel.

Ugyan az utóbbi változat még elérhető, de az eredeti címen már a kornak megfelelő lehető legeslegjobban lebutított béta változat fogad. Arra következtetek hogy idővel át is veszi - és mivel nem látok sehol térképet, így ha nem tudom milyen szerver van Budapesten, akkor előreláthatólag nem is tudok majd mérni 150km-nél távolabb... meg különben is okádék a megjelenítés.

Kérdés, van/lesz ennek valami értelmes alternatívája mert ez elég gáz lesz így.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#2262) Gubek-Einste válasza SchumiBácsi (#2261) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdés, itt a SamKnown és NMHH által adott mérő eszközökről van szó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2263) SchumiBácsi válasza Gubek-Einste (#2262) üzenetére

OK. Hova menjek ezzel a problémával? :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#2264) Gubek-Einste válasza SchumiBácsi (#2263) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2265) woodworm válasza SchumiBácsi (#2261) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk a kezdőlapon a Change Server menüpont alatt a Search mezőben keresel egy települést, ahonnan mérni szeretnél.

Régebbi kérdés, de most került elő a topik a listámon. :DD

[ Szerkesztve ]

(#2266) kovacsdev


kovacsdev
újonc

Sziasztok!

A mérőbox már kint van nálam egy ideje, sok sikeres mérés lefutott már. Egy májusi firmware frissítés után a mérések nem folytatódtak. Megtörtént az eszköz cseréje is, azonban a mérések nem folytatódtak.
A bekötése a telepítési leírással megegyezően történt, azaz a router egy LAN portja a mérő WAN portjára lett kötve, majd minden egyéb eszköz a mérőeszközre. Net elérés van az összes hozzá kötött eszközön, ellenben a mérések nem futnak. NMHH oldalon nem látják az eszközt.
A traceroute a speedtest.lan-ra eredménytelen. Megnéztem a címeket, viszont azon, amit a mérőeszköznek azonosítok nem nyílik meg az a felület, amit a leírás alapján látnom kellene.

(#2267) ztsoft válasza kovacsdev (#2266) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Ezek alapján az NMHH-nak kellene lépnie, mivel a mérő eszközükkel van valami gubanc, lehet, csak szoftveres. Mint írtad is Egy májusi firmware frissítés után a mérések nem folytatódtak, írj nekik, hogy nálad minden rendben van, de így sem működik.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#2268) vargalex válasza kovacsdev (#2266) üzenetére


vargalex
félisten

Milyen eszköz van az NMHH-s router előtt? Milyen IP-t oszt? A box mögé kötött eszközök az elsődleges routertől kapnak rendesen IP-t?

Alex

(#2269) kovacsdev válasza vargalex (#2268) üzenetére


kovacsdev
újonc

Előtte egy D-Link Dir-600 router van. 192.168.199.100-tól oszt ki címeket és igen, tőle kapnak címet.

@ztsoft : Ez már a csere router. Miután májusban leálltak a mérések jelentettem, kivizsgálták és a cserére jutottak. Viszont a helyzet azóta változatlan.

(#2270) vargalex válasza kovacsdev (#2269) üzenetére


vargalex
félisten

A D-Link éppen a 192.168.199.x tartományt használja? NAT üzemmódban az NMHH-s eszköz is azt használná, így gondolom az zavarja meg, hogy neki létezik egy azonos hálózatban lévő másik interface-ja is (még switch üzemmódban is). Nincs lehetőséged a D-Link-et másik tartományra állítani? Úgy gondolom, hogy helyreállna a dolog...

Alex

(#2271) kovacsdev


kovacsdev
újonc

Szia!

Átállítottam a routert másik tartományra, viszont a hiba továbbra is fennáll.

(#2272) vargalex válasza kovacsdev (#2271) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Mindent újra is indítottál? Azaz először a saját routered, majd az NMHH-s eszköz. A saját eszközöd DHCP listájában nem jelent meg a speedtest nevű (NMHH-s) eszköz? Ha igen, akkor a webes felületét eléred már?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2273) kovacsdev válasza vargalex (#2272) üzenetére


kovacsdev
újonc

Végre elérem a webes felületet.
A következő jelenik meg rajta jelenleg:

"Ezen az oldalon megtekintheti a hardveres mérőeszköz által végzett mérések eredményeit, valamint lehetősége van: "

[ Szerkesztve ]

(#2274) Gubek-Einste válasza kovacsdev (#2273) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor rendben eléred, mennek a mérések?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2275) donmackó


donmackó
őstag

Másnál is megjelent az NMHH boxon jitter/packet loss mérés a kezdő lapon?

Ilyen bejegyzést csinált a logban:
Tue Aug 1 19:30:28 2017 user.notice living.sh: JITTER
Tue Aug 1 19:30:28 2017 user.notice jittertest.sh: Running /bin/jittertest --server 185.72.16.1 --port 31750 --count 300 --tmax 1000 --bdrop 10
Tue Aug 1 19:30:31 2017 user.notice jittertest.sh: Loss count: 0
Packet loss: 0 %
min RTT: 8.139 ms
A avgRTT: 9.656 ms
B avgRTT: 9.661 ms
A jitter: 0.823 ms
B jitter: 0.823 ms
Tue Aug 1 19:30:32 2017 user.notice jittertest.sh: Port knocking opened the https port
Tue Aug 1 19:30:33 2017 user.notice jittertest.sh: OK

És használható is:

Release the cable hounds!

(#2276) Gubek-Einste válasza donmackó (#2275) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Log-ban nálam nincsen ilyen bejegyzés de a kezdő oldalon van mérési lehetőség.
Most mértem:
Mérés dátuma: 2017.08.01. 19:47:52

Csomagvesztés: 0%

A-átlagos késleltetés: 11.382 ms

A-Min. késleltetés: 3.328 ms

A-Késleltetés ingadozás: 7.500 ms

B-Átlagos késleltetés (BEREC TSM Guideline módszer): 11.456 ms

B-Késleltetés ingadozás (BEREC TSM Guideline módszer): 7.611 ms

Használt paraméterek:

server: 185.72.16.1
port: 31750
n: 300
B-drops: 10
Tmax: 1000 ms

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2277) vargalex válasza donmackó (#2275) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, az utolsó firmware frissítés óta (29/1029/2029/3029 verziók) ütemezett jitter/packet loss mérés is történik, valamint a manuális indítás is elérhető.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2278) eszakas


eszakas
senior tag

Sziasztok.

Járt már valaki úgy hogy ha a mérőbox csatlakoztatva van a hálózatba akkor a DNLA eszközök nem látják vagy elvesztik az szervert a belső hálón. Ha el is kezdik a lejátszást egy idő után leáll és kidob a szerver.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#2279) Csuklósbusz


Csuklósbusz
tag

Sziasztok!

Nekem már lejárt a két évem, illetve úgy tűnik meg is halt vagy haldoklik a mérőboxom.
TP-Link WR841N v.:9.0 routerem van, de amíg régen belehetett lépni a felületébe, mostanság nem engedi.
A villámokat meg az áramszüneteket nem szereti, gyakran a net sem jut át rajta.

A kérdésem az hogy hogyan lehetne valami hasznossá varázsolni, vesztenivalóm nem sok van vele.

Próbáltam ezt:
https://itcafe.hu/tema/maganterulet/hsz_2-2.html

De valahogy nem jött össze a dolog. Nincs rajta sys led, így akárhogy nyomkodom a resetet nem tudom hogy failsafe üzemmódban indult-e ha egyáltalán úgy indult. De az is lehet hogy simplán halott.

Tehát ezt a modellt hogyan tudom visszaalakítani sima routerré?

Válaszokat előre is köszi!

(#2280) Gubek-Einste válasza Csuklósbusz (#2279) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az OpenWRT topikban kérdezzél rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2281) szabifotos válasza Csuklósbusz (#2279) üzenetére


szabifotos
senior tag

Elég fura, hogy azt írják, sehogy sem lehet rá tenni fw-t. :F
Egyébként én a szerződést úgy értelmeztem, hogy 2 évre szól. Az utóéletéről nem ír az eszköznek, vagyis 2 év után én laikus logikával semmisnek tekintem a szerződést. Ergo, ha nem kérik, enyém az eszköz. Ha jól rémlik, okt-nov környékén jár le...

[ Szerkesztve ]

(#2282) szabifotos válasza szabifotos (#2281) üzenetére


szabifotos
senior tag

Jut eszembe... Sorosan tuti rá lehet mászni és engedélyezni valami failsafe módot.

Kép

(#2283) Nimrod válasza szabifotos (#2281) üzenetére


Nimrod
addikt

Én már túl voltam a két éven és kértem új eszközt, mert sűrűn dobálta el a hálózatot már. Gond nélkül kaptam az új modelt, support ugyanúgy van rá SamKnows részéről.

[ Szerkesztve ]

(#2284) szabifotos válasza Nimrod (#2283) üzenetére


szabifotos
senior tag

Én NMHH-ra értettem. :)

[ Szerkesztve ]

(#2285) vargalex válasza szabifotos (#2281) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Az NMHH tud távolról gyári firmware-t tölteni rá. Ha jól tudom, meg is fogja tenni.

Alex

(#2286) eszakas válasza szabifotos (#2282) üzenetére


eszakas
senior tag

Hali.

A samknows eszközön nekem ez működött.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#2287) vargalex válasza eszakas (#2286) üzenetére


vargalex
félisten

Elvileg a tftp és a soros port is le van tiltva.

Alex

(#2288) szabifotos válasza vargalex (#2287) üzenetére


szabifotos
senior tag

:Y

(#2289) Nimrod


Nimrod
addikt

SamKnows-on nemrég fixálták, hogy jöjjön email értesítő, ha napokig nem mér a modem. Megint nem működik... :U

(#2290) bari012


bari012
tag

Sziasztok,
Letelt a 2 èvem nekem is az NMHH-s eszközzel.
Nem sikerült hozzá puttyal csatlakoznom, van bármi mód gyári fw visszatöltésére?
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#2291) szabifotos válasza bari012 (#2290) üzenetére


szabifotos
senior tag

Nekem jövőhéten jár le, de elvileg nincs, mert a failsafe is tiltva van. Az okosok majd megmondják... Ha megtudsz valamit, szólj! :)

[ Szerkesztve ]

(#2292) bari012 válasza szabifotos (#2291) üzenetére


bari012
tag

Sikerült belőle kiszednem egy ilyet úgy, hogy az egyik USB portjához csatlakoztatok egy pendriveot, csak akkor jelenik meg ez:

Ennyivel közelebb vagyok, eddig ezt sem mutatta :)
[fd14:7909:9361::1] -hez csatlakozva a böngészőben megjelenik a "NMHH SZÉP projekt mérőeszköz eredmények megtekintése" oldal, többi IPV6-hoz nem enged csatlakozni.
Szereztem egy konzol kábelt is, comm-porton keresztül próbáltam puttyal csatlakozni, azt nem engedi...

[ Szerkesztve ]

(#2293) vargalex válasza bari012 (#2292) üzenetére


vargalex
félisten

Ennek semmi köze az USB-hez... Egyébként pedig: 1, 2.

Alex

(#2294) bari012 válasza vargalex (#2293) üzenetére


bari012
tag

Igen, amiket linkeltél olvastam, köszi.
Ha kihúzom az usb-ből az eszközt, következő ujraindításnál a dns suffixtól eltűnik az nmhh.local, ha visszadugom, ismét előjön. Erre értettem az előbb, hogy csak akkor jelenik meg, leteszteltem, kipróbáltam, nestat sem adta ki korábban.
Furcsa :)
Na mindegy, mailben is jeleztem nekik, hogy ha van rá mód, kérném a gyári fw-t.

[ Szerkesztve ]

(#2295) vargalex válasza bari012 (#2294) üzenetére


vargalex
félisten

nmhh.local suffix-et akkor kellene adnia, ha NAT-ol az eszköz és ő maga oszt IP címet is. De ekkor a. 192.168.199.0/24 tartományból teszi ezt.
Olyan NMHH-s eszközt már láttam, amiben elfelejtették lecserélni a bootloader-t, így a soros portos lehetőség (és esetleg a tftp) megmaradt.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2296) szabifotos válasza bari012 (#2294) üzenetére


szabifotos
senior tag

Vajon kérni kell a fw telepítést? Van már, akinek megcsinálták?

(#2297) bari012 válasza szabifotos (#2296) üzenetére


bari012
tag

Én írtam nekik 3 hete, de még nem jött válasz, úgyhogy most forwardoltam a korábbi üzenetemet :)

(#2298) bari012 válasza szabifotos (#2296) üzenetére


bari012
tag

Másodjára elküldött levelemre jött válasz, de sajnos nem tudták értelmezni, mobiltelefon függetlenítéses sablon levelet küldtek :C :C

[ Szerkesztve ]

(#2299) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Ma frissült az app amelyben már az áll, hogy vége a tesztelésnek, új app is megjelent amivel lehet tesztelni direktbe a netet de nekem eddig még nem sikerült lefuttatnom egy tesztet sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2300) bari012 válasza szabifotos (#2296) üzenetére


bari012
tag

Meg is jött a válasz a gyári FW visszatöltés kérésére az NMHHt-ól.
Megköszönték, az eddig hozzájárulásomat, majd felajánlották, hogy küldenek új szerződést, meghosszabíthatom.
Ha nem akarok továbrra is részt venni benne, akkor küldjem vissza az eszközt, hogy másnak kiadhassák.
Röviden és tömören no way. :R :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.