Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Riasztó topik

Hozzászólások

(#501) altntv


altntv
csendes tag

Hali! Van egy paradox riasztonk, es epp felujitunk. Letezik, hogy ezt a valamit nem lehet sehogy kikapcsolni? Nem en telepittettem, az elozo tulaj. Mennyezetet burkolunk es kb 5 percenkent megszolal. Esprit 636 kezelovel van szerelve. :R

(#502) kisninja válasza altntv (#501) üzenetére


kisninja
őstag

Áramtalanít.... ha visszaolvasol vannak írások hogyan kell. (szabotázs bypass sziréna akku le majd központ ki)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#503) altntv válasza kisninja (#502) üzenetére


altntv
csendes tag

aramtalanitasnal a kulso szirena szol vagy 3 percig. rakeresek ismet, eddig nem talaltam :(

(#504) kisninja válasza altntv (#503) üzenetére


kisninja
őstag

Tudni kellene milyen sziréna van kívül... de akkus így ha régebbi addig szól míg le nem merül.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#505) fasírt


fasírt
csendes tag

Riasztó telepítésnél ahol nyitás érzékelő van minden nyílászarónál oda miért érdemes mozgásérzékelő szemet is tenni szinte minden szobába? Nem elég csak a nappali/folyosó részre?

(#506) fjudors válasza fasírt (#505) üzenetére


fjudors
aktív tag

a nyitásérzékelő a héjvédelem. ami akár egy mágnessel kijátszható.
a térvédelem a mozgás érzékelő.ha csak a közlekedőben van, akkor csak ott fogja meg a behatolót.emeleti részen szokták spórolásból csak oda kérni.

(#507) fasírt válasza fjudors (#506) üzenetére


fasírt
csendes tag

Akkor a nyitásérzékelőnek mennyi értelme van? Mennyire gyakori hogy ezt kijátszák?

(#508) fjudors válasza fasírt (#507) üzenetére


fjudors
aktív tag

az eszközök kiegészítik egymást.
mindnek megvan a szerepe.

egy mozgás- vagy egy üvegtörés érzékelő magasabb szintű, mint egy nyitás.de ha otthon vagy, nem tudod használni a mozgást azokban a helységekben, ahol közlekedsz.
vagy ha pl macska van.

[ Szerkesztve ]

(#509) fasírt válasza fjudors (#508) üzenetére


fasírt
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, így már érthető

(#510) gege64


gege64
csendes tag

Sziasztok!

A munkahelyemen az irodába szeretnénk egy biztonságtechnikai rendszert, egy ajtó van, ahonnan be lehet jönni, ezt kellene valahogy védeni.

Két emelettel lejjebb van 0-24 portaszolgálat, tehát nem baj, hogyha nincs bekötve valamilyen központba, rendőrségre, a lényeg, hogyha gyanús mozgás van, induljon be egy riasztó, vagy valamilyen jelzés, amit két emelettel lejjebb is hallanak.

10-en járunk be változó időben minden nap, jó lenne, ha mindenki egyszerűen tudná aktiválni és deaktiválni a rendszert.

Néztem az interneten Smarthome-kompatibilis rendszereket, belépő csomagokat, 30-50 ezer forintért. Riaszt, ha gond van és SMS-t küld, telefonál. Van valakinek tapasztalata ezekkel a rendszerekkel?

Milyen más megoldások vannak?

Köszönöm előre is! :R :R :R

(#511) Skel91


Skel91
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Paradox SP4000-es riasztóm, de nem ismerem különösebben, nem én szereltettem be. Nincs GSM modul, tűzjelző, semmi extra, 6 zónát figyel össz-vissz.
Jó ideje néha véletlenszerűen a kikapcsolt riasztó kezelőpanelja rövid csipogássorozatot ad ki magából úgy hogy nem nyúl hozzá senki, 230VAC se megy el és hibakód sem kerül bele. Próbáltam utánaolvasni hogy ez esetleg valami selftest lehet vagy az akku állapotát méri-e esetleg és arról ad visszajelzést, de nem találtam róla semmit.
Akkucsere előtt elég hosszú sorozatokat hallatott, most akkucsere után csak kettő rövidet pittyen. A gyanús nekem az, hogy nem emlékszem rá hogy még évekkel ezelőtt csinált volna ilyet. Esetleg az új akku nem is annyira új?

Valaki tudna segíteni hogy ez minek a jelzése lehet?

Köszönöm!

(#512) kisninja válasza Skel91 (#511) üzenetére


kisninja
őstag

Ha nincs rajta semmi hibajelzés akkor fogalmam sincs.... egyszar találkoztam ilyennel semmi nem volt időnként csippant sorozatokat. Ott kezelőcsere lett a megoldás. Előbb zárd ki nincs e csipogó zóna van e hibajelzés. Pc-vel esemény kiolvasás.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#513) v.attis


v.attis
őstag

Használ valaki programozásra (paradox) linuxos gépet?
Kezd kiborítani a windows...

(#514) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

A garázskapunál van egy ilyen. Ez micsoda?

(#515) kisninja válasza huliganboy (#514) üzenetére


kisninja
őstag

Nyitás érzékelő.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#516) huliganboy válasza kisninja (#515) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönöm :R

(#517) aakolang


aakolang
újonc

Sziasztok, Paradox MG5050 központ Tm70 kezelővel került felszerelésre. Szépen haladok minden beállítással,csak azt nem sikerült még megtalálnom,hogy a zónákat hol tudom átnevezni zóna 1-ről más megnevezésre pl bejárat,szoba stb?

Illetve a másik kérdés,hogy a sziréna,ami egy crow bs-1 sok-sokéves akkuval rá lett kötve a rendszerre,a rendszer indulása után azonnal kattogó hangot ad folyamatosan a sziréna. Az akku biztosan nagyon gyenge lehet, illetve a bell+ és bell- közé nem 1 kOhm hanem 2,2 kOhm ellenállás került.
A mostani bekötés:
bell+ sziréna 12V+
bell- sziréna GO-
Aux- sziréna 12V--GND

A bell+ és - között 2,2kOhm ellenállás.

Helyes így? A kattogás megszűnik,vagy szirénázás lesz belőle?

Előre is köszi a segítséget.

(#518) kisninja válasza aakolang (#517) üzenetére


kisninja
őstag

Szia Zóna neveket programozásban vidd fel.
Ha leszeded a GO- akkor megszűnik a kattogás ?
Nem 2,2 hanem 1K kell lezárásnak bár ha nincs hiba akkor maradhat.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#519) dolceamico


dolceamico
csendes tag

Sziasztok! Erről van valakinek tapasztalata? Magyarul Beszélő 4 Érzékelős Fisotech X7W Wifi Okos GSM riasztó

(#520) dolceamico


dolceamico
csendes tag

Talán még ez:
FlexiShield FX19 Bővített szett. GSM/WiFi/GPRS vezeték nélküli okos riasztó és smart home központ. Magyar APP-

(#521) csabak1978


csabak1978
friss újonc

Sziasztok

Egy Paradox MG5050 vonalvég lezáró ellenállásnak elég a 0,25W-os teljesítményű ellenállás vagy nagyobb kell?

Köszönöm

(#522) kisninja válasza csabak1978 (#521) üzenetére


kisninja
őstag

Elég, pont ekkora van mellé csomagolva.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#523) aakolang válasza kisninja (#518) üzenetére


aakolang
újonc

Szia, köszi,az akku csere után,jól működik a sziréna. A zóna címke meglett a 181-es címtől.

Mint újabb kérdés,hogy TM70 kezelőn,van a pgm kiemeneteket 6 kezelői gombbal való kapcsolgatási lehetőség.Kicsit el van dugva a menüben,illetve a gomb felirata nem változik együtt a pgm címkéjével.
A kérdés,hogy ezeket a gombokat át lehet e nevezni,ha igen hol? pl nekem garázsajtó,kapunyitó kellene feliratként.
Illetve a menübeli pozíciója ezeknek a gomboknak változtatható e? azaz pl kirakhatóme a kezdőképernyőre?

Előre is köszi,

aakolang

(#524) kisninja válasza aakolang (#523) üzenetére


kisninja
őstag

Szia TM70 et sőt a tm-et nem nagyon tanulmányoztam. De elviekben átnevezhető mellékelek egy magyar leírást hozzá abban röviden szó van az átnevezésről.
Talán még a menüben is lehet egyedileg beállítani dolgokat.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#525) dolceamico


dolceamico
csendes tag

Megvettem, jövőhéten telepítem.
FlexiShield FX19 Bővített szett. GSM/WiFi/GPRS vezeték nélküli okos riasztó és smart home központ. Magyar APP-

(#526) AtaWrc válasza dolceamico (#525) üzenetére


AtaWrc
tag

Ha sikerül beizzítani a gsm részt, légyszi írd meg hogy, hogyan.
Nekem nem sikerült.

(#527) aakolang válasza kisninja (#524) üzenetére


aakolang
újonc

Köszi,ez a leírás sajnos inkább a TM50-re vonatkozik, vagy régebbi verzióra,mert a TM70 menüje,illetve az állítási funkciók kissé másak. Pl ahogy itt írják,nem lehet szimplán átnevezni a gombokat,ahogy a leírás is jegyzi.

(#528) dolceamico válasza AtaWrc (#526) üzenetére


dolceamico
csendes tag


Fontos kiegészítés: A készülék mindhárom magyarországi szolgáltató SIM kártyájával működik. Kizárólag az újabb Telekomos (T-mobile) kártyáknál fordul elő, hogy hiába állítja be a telefonban a saját szám küldését, a riasztóból ez mégsem történik meg (noha a telefonból igen). Ekkor helyezze be a SIM kártyát egy mobiltelefonba és hívja fel a Telekom automata ügyfélszolgálatát (1777) és a géphang kérésére sorban válassza a 2 - 3 - 2 - 1 - 2 menüpontokat, majd a „hívószám küldés nincs bekapcsolva” szöveg után válassza a bekapcsolás (1) parancsot. A hívás befejezése után kapcsolja ki a telefont és helyezze a kártyát a riasztóba.
https://www.youtube.com/watch?v=R84t7hzRWm0&feature=youtu.be

(#529) dolceamico válasza AtaWrc (#526) üzenetére


dolceamico
csendes tag

Egyébként milyen kártyád van?

(#530) AtaWrc válasza dolceamico (#529) üzenetére


AtaWrc
tag

Vodkafon , telekom, de már térerőt sem mutat, amikor bedugja a kártyát a videón , nálam semmi, no cardot ír ki, pedig most is benne van a kari.

[ Szerkesztve ]

(#531) dolceamico válasza AtaWrc (#530) üzenetére


dolceamico
csendes tag

Próbálj meg beszélni a forgalmazóval: 06 29 541-020; 06 29 346-433

(#532) dolceamico válasza AtaWrc (#530) üzenetére


dolceamico
csendes tag

Bocs, de nem vagyok komplett, ezt vettem:
Magyarul Beszélő 4 Érzékelős Fisotech X7W Wifi Okos GSM riasztó
Sajnos mégsem tudok segíteni, de a tel.szám az jó.

(#533) AtaWrc válasza dolceamico (#532) üzenetére


AtaWrc
tag

Köszi, azért a kettő nem ua.
Megpróbálom felhívni őket, hátha tudnak segíteni. :R

(#534) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Korábban kértem itt segítséget egy Paradox MG5050 központtal kapcsolatban.
Próbálnám megérteni a dolgokat, ugyanis a pincében lévő két szenzor nem műküdik. Mai napon kimértem minden egyes kábelt, és a panelra minden bekötés csatlakozik...

Próbálom ezt a zóna uplázásos dolgot megérteni de egyelőre csak töröm a fejelm...

A képért elnézést, de iylet tudtam gyorsan összedobni, tehát így van bekötve:
[kép]

Hol lehet a gond? Esetleg a babywareban szükséges valamit állítani?

Köszönöm ha segít valaki! :R

(#535) fjudors válasza huliganboy (#534) üzenetére


fjudors
aktív tag

ha zónaduplázol, akkor sorosan fel kell fűzni az alsó- felső zónát.

[ Szerkesztve ]

(#536) huliganboy válasza fjudors (#535) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Egyelőre próbálom felfogni, hogy működik ez... Az, hogy a központ és a szenzor között meg van a kapcsolat az nem jelenti azt, hogy mennie kellene?

(#537) fjudors válasza huliganboy (#536) üzenetére


fjudors
aktív tag

nem.
ha nem jó a kötés, vagy nem jó a program, nem fog menni.

"nyugalom 1KOhm

-1. zóna jelzés 2KOhm
-2. zóna jelzés 3,2KOhm
-mindkét zóna jelzés 4,2KOhm
-szakadás vagy rövidzár szabotázs"

[ Szerkesztve ]

(#538) amaximus


amaximus
csendes újonc

Hello,

keresek eladó használt Paradox APR3-PRT1 nyomtató/soros modult. Az új ára felér egy panelével :(

(#539) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok.

Szeretnék egy megbízható elemes ajtóriasztót (nyitásérzékelőt) vásárolni.
Melyik márkák a jók? aliexpressen mit tudnátok ajánlani?

A mozgásérzékelős változat a hatékonyabb vagy a nyitásérzékelő?
Kb hány hónapig bírja az elem?

(#540) snowdog válasza maglew (#539) üzenetére


snowdog
veterán

Hol akarod használni? Ha a jelzést mobilon szeretnéd fogadni, akkor ahhoz wifi kapcsolat szükséges. Vagy riasztóba integrálva megy 433 MHz-en is, típustól függően.
Én két típust is kipróbáltam, mindkettő megbízhatóan működik, az elem több hónapig kibírja.
Az egyik (Tuya Smart WiFi Door Sensor) közvetlenül csatlakozik a wifi hálózatra, a másik (SONOFF DW1 433MHz Smart Home Sensor) egy SONOFF RF Bridge WiFi-n keresztül.
Az áruk 1000 Ft körül van.


Tuya Smart WiFi Door Sensor


SONOFF DW1 433MHz Smart Home Sensor, de ehhez ha mobilon szeretnéd látni a jelzést, akkor kell egy SONOFF RF Bridge WiFi is! Ha a riasztó központod tud fogadni 433 MHz-es érzékelőt, akkor közvetlenül használható.

[ Szerkesztve ]

(#541) maglew válasza snowdog (#540) üzenetére


maglew
aktív tag

köszi. Bejárati ajtóra akarom rátenni, hogy éjszaka ha valaki esetleg befeszítené akkor riasszon. Lehet időzíteni, hogy reggel 7-22 óra között inaktív, és csak este működjön?

Néztem a Xiaomi hasonló termékét de ahhoz állítólag meg kell venni valami smarthome kezdőcsomagot 30 ezerért :(

(#542) maglew válasza maglew (#541) üzenetére


maglew
aktív tag

Wifi annyira nem is kellene bele, - gondolom előbb lemerül az akksi tőle.
Csak fő, hogy megbízhatóan működjön és riasszon időben

(#543) snowdog válasza maglew (#542) üzenetére


snowdog
veterán

Riasztást alapvetően három módon kaphatsz:
1. mozgásérzékelőt szerelsz fel, ami pl. azonnal visít ha az érzékelési területén mozgás van, vagy jelzést küld valahova,
2. riasztóközpontot használsz, és az ajtónyitás érzékelőt abba integrálod,
3. wifi képes érzékelőt használsz, ami a mobilra küldi a riasztást (ehhez telepíteni kell a megfelelő mobil alkalmazást).

Mindhárom módszerre számtalan megoldás létezik, én az előző hozzászólásomban ebből mutattam be két példát. A döntést neked kell meghoznod.

(#544) maglew válasza snowdog (#543) üzenetére


maglew
aktív tag

Köszi

(#545) Jocohun


Jocohun
tag

Üdv. Segítségeteket kérném. Van egy CROW riasztó rendszerem kb 11 éves és a probléma az, hogy a sziréna nem szól csak villog ha riasztás csinál. Most cseréltem ki az akumlátort benne mert a régi roszvolt nem tudom mi lehet a gond, esetleg a sziréna bedöglött vagy pl a központ hiba is okozhat ilyen gondot? Amúgy más gondja nincs meg nem is volt minden rendesen működik. Pl a központ volt áramtalanítva és az aku is kivolt véve. Köszönöm :R

(#546) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!
Egy meglehetősen öregecske riasztóközpontot kellene áthelyeznem.
Pulsar felirat van rajta. A problémám az, hogy nem találok hozzá semmiféle dokumentációt!
Tudna valaki segíteni egy bekötési rajzzal, user guide-al, bármivel?

(#547) Alice90


Alice90
aktív tag

Sziasztok!

Van egy régi bentel riasztóm. Jelenleg bevan írva a mesterkód és használaton kívül van. De hogyan lehet véglegesen kikapcsolni? mivel már elavult a rendszer és nincs rá szükség.

Ezenkívül úgye kizárólag csak akkor kapcsol be a riaszto ha beirjuk a kódot és utánna ON? Mivel nem tartózkodok az ingatlanban mivel felújítás alatt van de ha beriaszt akkor a szomszédok betörik az ajtót :D

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#548) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok.

Tudnátok-e segíten abban, hogy elemes, (és nem riasztóközpontos) ajtónyitás és mozgásérzékelőt szeretnék vásárolni.

Kinéztem a KERUI termékeket, amik elég jól néznek ki de nem igazán igazodom el rajtuk.

Ajtónyitás érzékelőből meg mozgásérzékelőből van vagy 5 féle, de hogy derül ki, hogy melyiket lehet egyedileg használni, és melyik az ami riasztós rendszerben működik csak?

(#549) snowdog válasza maglew (#548) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Nemrégen írtam róla. [link]

(#550) maglew válasza snowdog (#540) üzenetére


maglew
aktív tag

Szia. Elnézést nem láttam a válaszod (vagy átsiklottam felette)

Otthon a bejárati ajtóra, valamint a kerti tárolóba szeretném kihelyezni.
Nem ragaszkodom a wifihez, nekem jó a sima is.

Abból milyet tudnál javasolni?
Továbbá szeretnék vásárolni egy megbízható mozgásérzékelőt is a bejárathoz meg a teraszra, (szintén nem kell wifis meg riasztó központos) abból milyet tudnál ajánlani?

köszönöm a segítséged

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Riasztó topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.