Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Riasztó topik

Hozzászólások

(#1151) rebel56


rebel56
tag

Sziasztok!
A házban amibe költöztem, egy Linear Security biztonsági rendszer van kiépítve. Egyik szinten minden helyiség bevezetékezve mozgásérzékelőkkel, másik szinten ugyanez, csak wifi egységekkel.
2005 körül telepítették, nem tudták elmondani hogy működik pontosan, amit látok hogy volt egy GSM modul (Pannon GSM SIM volt hozzá :) ), sziréna, csak állítólag túl érzékeny volt és azért helyezték üzemen kívül.
Komplett leírás van hozzá, az alapján el tudnék indulni, csak azt nem tudom eldönteni hogy érdemes lehet foglalkozni ennek az újraélesztésével 2023-ban, vagy egy letűnt kor technológiai emlékeként tekintsek rá. Tudtok tanácsot adni?

(#1152) lappy válasza rebel56 (#1151) üzenetére


lappy
őstag

Az hogy vmi régi attól még jól működhet, nem feltétlen kell cserélni, de ha olyan igényed van hogy mobilról kapcsolható legyen akkor igen. Amúgy meg nincs vele veszteni való időd ha adsz neki mondjuk 1 hónapot és meglátod hogy mennyire stabil utána is lehet cserélni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#1153) gabor.papp


gabor.papp
csendes tag

Sziasztok!
Nyílászáró csere előtt állunk. Jelenleg egy vezetékes paradox-szal kiépített riasztó rendszer van a házban. Kértünk árajánlatot attól aki kb 10 éve csinálta a rendszert, hogy ablak/ajtó csere után az érzékelőket helyezze el újra. Kb 20db nyílászáróról van szó. 300.000Ft-os ajánlatot kaptunk. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor új érzékelőket kell feltenni vagy simán a régit pl egy kétoldalú ragasztóval felrakhatjuk az új műanyag ajtóra/ablakra? Ezzel megsprórolva ezt az összeget. Válaszotokat előre is köszönöm. Üdv Gábor

(#1154) lappy válasza gabor.papp (#1153) üzenetére


lappy
őstag

Az attól függ milyen van most jelenleg

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#1155) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Vagyonvédelmi rendszerszerelői tanfolyam esetén (előképzettség villanyszerelő) milyen iskola képzését érdemes elvégezni, ahol értelmes szaktudást is át tudnak adni és nem csak a tanfolyamért kifizetett pénzre mennek? Elsősorban Kecskemét környéki iskolákban tudok gondolkodni, de ha van amiért nagyon megéri feljárni Pestre, azt is el tudom intézni... Előre is köszi a választ.

(#1156) gabor.papp válasza lappy (#1154) üzenetére


gabor.papp
csendes tag

Mármint központ vagy érzékelő? Az érzèkelőről elvileg raktam fel képet

(#1157) lappy válasza q13579 (#1155) üzenetére


lappy
őstag

Egyik iskola sem annyira mély képzést amit te szeretnél. Inkább csak irányt adnak hiszem annyi gyártó van hogy lehet nem is azzal a rendszerrel fogsz foglalkozni amit az iskolában használnak. Sok tanulás, gyártói forgalmazói tanfolyamokon kell lenni hogy minden menjen

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#1158) lappy válasza gabor.papp (#1156) üzenetére


lappy
őstag

Az érzékelő persze, de nincs fent kép

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#1159) q13579 válasza lappy (#1157) üzenetére


q13579
senior tag

Értem is köszi a választ, de valahol csak el kell kezdeni :). A gyártói, forgalmazói képzésekre feltételezem már illik némi előképzettséggel részt venni. Vagy nincs érdemben szükség ezekre a vagyonvédelmi rendszerekről szóló tanfolyamoknak, inkább autodidakta módon kezdjen neki az ember és inkább forgalmazók konkrét tanfolyamain vegyen részt?

(#1160) lappy válasza q13579 (#1159) üzenetére


lappy
őstag

Persze hogy el lehet kezdeni autodidakta módon de ha hivatalosan akarod akkor mindenképpen kell a papír

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#1161) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Két apróbb riasztós kérdésben szeretném a segítségeteket kérni.

Azért alapvetően új kiépítésnél is a vezetékes szenzorok (nyitás meg üvegtörés/mozgás) amikben célszerű gondolkozni nem? Vagy mi jelenleg az ajánlás?

Illetve mennyire célszerű a riasztót is okosotthon rendszerbe integrálni (Home Assistant pl...)? Olyankor gondolom át kell gondolni, hogy mi az a típus, mi korrektül integrálható... ismertebb márkák stb.

(#1162) lappy válasza csubuka (#1161) üzenetére


lappy
őstag

A vezetékes stabilabb van aki csak azt ajánlja, de ha most épül a ház/lakás vagy átalakítás van ami bontást igényel akkor inkább vezetékes legyen
Az okos otthon megoldás pedig anyagi kérdés illetve hogy mennyire tudod kihasználni tényleges ezt a funkciót

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#1163) csubuka válasza lappy (#1162) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a választ!

Értem. Nem szükséges okosotthonra kötni a részemről, sőt mint biztonsági rendszer lehet standaloneként a legjobb. De az okosdivat miatt legalább az összekötés lehetőségét jó lenne meghagyni.

Az okosotthon topikban úgy olvastam, hogy pl. régebbi DSC-ket viszonylag könnyen lehetett házasítani Home Aasistanttal...

(#1164) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Kültéri hang és fényjelző esetében van jelentősége a fényjelzés színének?
Eddig Paradox rendszereket szereltem és Signal szirénát használtam, de most Hikvision kell, vezeték nélkül és látom abban van piros, sárga és kék jelzőfényes sziréna.
Ha abból indulok ki, hogy más típusnál, a piros burkolat a tűzjelző rendszeré, akkor ebben az esetben is a pirosat annak tulajdonítanám, de mi a helyzet a sárgával és a kékkel?
Vagy ez csak esztétika és semmi jelentősége nincs?

Köszönöm!

(#1165) lappy válasza v.attis (#1164) üzenetére


lappy
őstag

A felhasználók olyan színben és dizájnban rendelhetik a szirénát, ami a leginkább megfelel az igényeinek.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#1166) v.attis válasza lappy (#1165) üzenetére


v.attis
őstag

:R

Ha már itt tartunk...
Számításba jött az Ajax rendszer is. (Tulajdonképp egy kitétel van jelenleg, nem fúrhatunk a házban, tehát vezeték nélküli mehet csak.)
Sosem szereltem Ajaxot, a vezetékes rendszert szeretem, de elkezdtem olvasgatni róla.

A megrendelő egy koros hölgy, nem fogja telefonon irányítgatni a rendszert, ígyaztán egyszer felprogramozom és valószínűleg annyi. Ha bármit mókolni kell, nem ő lesz a rendszer admin, hanem én.
Hogy van ez az Ajax fiók dolog?
Van egy sima Ajax app meg az Ajax Pro app.
Ha jól értem a tulajdonosnak kell a sima app, nekem meg kellene a Pro és a tulajdonos/admin hívná meg a telepítőt a hub hozzáféréséhez. De itt nem lesz a tulajnak semmi telepítve, szerintem nincs is okos telója!
Hogy fogom ezt telepíteni ha nem akarok felhasználó lenni, csak karbantartó? Nem akarom látni mikor hova megy, mit riaszt, nekem csak az kell, ha szól, hogy valakinek kell ideiglenes kód, akkor tudjam távolról kiosztani, vagy lássam ha merülnek az elemek.

Ugyanakkor ha jók lesznek a tapasztalatok, akkor mindenképp lehet még több telepítés a jövőben, tehát mindenképp telepítő fiókra lenne szükségem.
Kicsit még hiányos ez a fiók/felügyelet rendszer a fejemben...

(#1167) lappy válasza v.attis (#1166) üzenetére


lappy
őstag

Bár én sem ismerem, de a honlap szerint úgy van ahogy mondod. Felhasználó sima app telepítő, karbantartó pro app. De nem kell hogy a felhasználónak legyen appja, ez csak kényelmi funkció, könnyebb figyelni ha van vmi

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#1168) AtaWrc válasza v.attis (#1166) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali.

Azt nem írtad melyik Ajax, de a telepítés ugyan az : [link]

Ha van rá pénz, nagyon jó, megbízható, ÉN szeretem.
Ha nincs okos telefonja, akkor neki egy távirányító is megteszi, minden mást Te, vagy a megbízott intéz. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1169) v.attis válasza AtaWrc (#1168) üzenetére


v.attis
őstag

[link] ez lesz.

Jeleztük neki, hogy nem lesz olcsó, ha nem kábelezhetünk, azt mondta nem baj, mert nemrég lett felújítva a ház. Tipikus...
Tehát van pénz. Mondjuk hasonló szolgáltatás felépítése esetén, azért olyan sokkal nem olcsóbb a Paradox sem. Központ+ip modul+gsm már annyi, mint az Ajax starter kit...
Szerencsére vidéken vagyunk, magánházas a legtöbb ügyfelünk, így szerintem nem lesz gond a rádiós kapcsolatokkal, de jó lehetőség ez az alkalom a tesztelésre.

Köszönöm a választ!

(#1170) AtaWrc válasza v.attis (#1169) üzenetére


AtaWrc
tag

Ilyen szettel kezdtem.
Azt tudod hogy ehhez kábeles net kell, nincs benne wifi modul, vagy csak mobil adatról akarja használni?

[ Szerkesztve ]

(#1171) v.attis válasza AtaWrc (#1170) üzenetére


v.attis
őstag

Igen, tudom! Router mellé kerül elvileg, ott lesz neki "fájdalommentesen" tápellátás is.

Mik a tapasztalataid? 3-4db B30-as téglafalat át visz a rendszer? Egy kádár kocka ház melléképülettel. Nem mértem le, de szerintem a központtól max 20 méteres körben lesz minden

(#1172) AtaWrc válasza v.attis (#1171) üzenetére


AtaWrc
tag

Jó időben minden gond nélkül.
Nálam télen kb. 17 métert gond nélkül áthidalt, full erővel. /télen kicsivel gyengébb a térerő/
50cm-es vályogfal 2db, betonnal megerősítve, és még 3db 15-20cm-es válaszfal.

(#1173) máté97


máté97
csendes tag

Sziasztok!
Vettem és felszereltem egy DSC NEO HS2032PCBE központi egységet és egy SATEL SPL2030R kültéri riasztó egységet és a kábelezésével nem boldogulok, valamint, hogy a jumpereket a satelben milyán állásba érdemes helyezni. Tudnátok kérlek segíteni?
Köszi,
Máté

(#1174) fjudors válasza máté97 (#1173) üzenetére


fjudors
aktív tag

nem volt benne leírás ?

(#1175) Dictator^ válasza Sanyesz. (#1091) üzenetére


Dictator^
veterán

Üdv!

Hikvision AX Pro-ba egy Digi mobilnet kártyát raktam, viszont a SIM beállításoknál nincs lehetőség az APN név megadása után MCC és MNC-t állítani, így nem csatlakozik a netre.. erre esetleg van valami trükk ?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1176) shouryuken


shouryuken
senior tag

Sziasztok!
Tudtok esetleg megbizhato Paradox szakembert ajanlani Pesten? Egy meglévő rendszert kellene helyrerazni, bőviteni.
Köszönöm! :R

(#1177) Sanyesz. válasza Dictator^ (#1175) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Szia! Trükkről sajnos nem tudok, nekem egy Telekom Domino Fix kártya van benne pár hete. Szerintem az a legköltséghatékonyabb 990 Ft-ért. Előtte Telenor kártya volt. Mindkettő működött pusztán APN megadásával.
A Digihez mindenképpen szükséges további paraméter beállítása? :F
Ez ugyan Ajax, de itt is csak APN beállítást említenek.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1178) Dictator^ válasza Sanyesz. (#1177) üzenetére


Dictator^
veterán

Én is azt akartam, de ott minden havi szinten töltögetni kell rá, mert a mobilnet szavatossága 1 hónap.. ezért hoztam a Digit, hogy ne kelljen foglalkozni vele (tudom ÁFSZ)..

Elvileg nem lenne szükség, de ahogy a Telenorál úgy a Diginál is van két egyéb beállítás.

Amúgy most a hiba:
Ha nincs calling number akkor ez a hiba jön:
No APN information. Configure APN and try again.

Ha van calling number akkor meg ez:
SIM card network unavailable. Check the SIM card network condition

(Miközben a cellular status: disconnected (medium)... tehát nem értem.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1179) PROTRON válasza Dictator^ (#1178) üzenetére


PROTRON
addikt

Mit értesz a mobilnet miatti töltögetésen? Nekem dominom van már 20 éve...najó lehet csak 17.
Igaz telefonálásra használom, de a maraton 1 GB az addig használható fel, amíg maga a simkártya is, évente is lehet csak 3k huffal feltölteni.
Hogy az 1GB meddig elég, az más tészta.

Ha meg havonta megújuló csomagot váltasz a dominodhoz, az már nem a domino hibája, mellesleg ott is be lehet állítani az automata levonást ahogy sima előfizunál.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1180) Dictator^ válasza PROTRON (#1179) üzenetére


Dictator^
veterán

Na várj, én bementem a Telekomhoz megkérdezni, hogy milyen csomagok vannak, ott meg azt mondták, hogy már csak olyan csomag van ami megújuló, más opció nincs.
Itt direkt rá is kérdeztem, hogy ami régebben volt, ahol egy feltöltéssel 12 hónapig rajta maradt a kártyán a pénz, azok nem élnek már? Erre azt a választam kaptam, hogy ilyen csomag már nincs. Akkor most hogy? (Gondolom a régebbi csomagod nem változott, így megmaradt)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1181) PROTRON válasza Dictator^ (#1180) üzenetére


PROTRON
addikt

Általában az ilyen üzletekben ki van adva hogy szándékosan elhallgassák a felhasználóknak legjobb csomagokat. Tudják hogy létezik, csak "csendben maradnak" felsőbb utasításra.
Anno mindenkit 5 ezerért akartak lehúzni, ha a régi sim kártyádat be akartad cserélni nano simre, holott tele volt az internet és a telefonos ügyfélszolgálatuk is azzal hogy ingyen cserélik.
3x kellett bemenni hogy olyan ügyintézőhöz kerülj akivel nem kellett ordítozni a felhasználói jogaidért. :D

Amúgy most rémlik valami, hogy lehet a klasszikus dominó csomagot szándékosan kiszervezték a telekom üzeltekből, ott nem tudsz igényelni, de weblapon házhozszállítással vagy mediamarktban polcról leakasztva igen. Amit illett volna elmondani az ügyintézőnek.

"Feltöltési limit miatt Domino előfizetésed egyenlegét maximum 50 000 Ft értékben töltheted fel 30 naponta."
Ilyet valóban találtam a neten, de ez arra vonatkozik hogy mi a maximális összeg, amit 1 hónapban feltölthetsz. :D :D :D

Még azzal is keverhette, hogy ha kifejezetten a mobilnet opciókra kérdeztél, szal lehet sima félreértés is köztetek. Elvileg az ilyen domino csomagokat szerződés szerint telefonálásra szánják, tehát nem illik belerakni riasztóba-kamerába, de hát a nem illiket ki fogja ellenőrizni? :D

De most rákerestem:
"Maraton 1 GB:
Belföldön és az EU-ban1.
A sikeres aktiválástól időkorlát nélkül addig érvényes, amíg el nem fogy az 1 GB vagy ameddig tart a SIM-kártya rendelkezésre állási ideje."

Sőt vissza is vonnám a fentebb írtakat, mert ezen a honlapon azt írják hogy Telekom üzletben is tudsz vásárolni Domino FIX csomagot. [link]
Szóval akkor már csak a mobil net miatt beszéltetek el egymás mellett.

A feltöltésre vonatkozólag:
"
A benne foglalt perc/adat mennyiség felhasználhatósága minden feltöltéskor meghosszabbodik a feltöltött összeg által biztosított rendelkezésre állási idő végéig. Például, ha 180 napos rendelkezésre állási idejű SIM-et vásárolsz, de később olyan összeggel töltöd fel az egyenleged, amely 366 napos rendelkezésre állási időt biztosít, akkor a megmaradt perc/adatforgalom felhasználhatósága is az újabb feltöltéstől számított 366 napig tart.
"

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1182) Sanyesz. válasza PROTRON (#1181) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Én neten rendeltem a Domino Fixet, két nap alatt itt volt. Nekem egyértelmű volt, hogy nem havonta kell a netet töltögetni, hanem igény szerint, ha fogy. Nálam vezetékes és wifi hálóra is kapcsolódik a központ, a mobilnet csak amolyan vésztartalék. Eddig 4 MB-t fogyott ebben a variációban.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1183) Dictator^ válasza Sanyesz. (#1182) üzenetére


Dictator^
veterán

Azt kéne kikalkulálnom, hogy havi szinten mennyit eszik, mert nekem pár hónapig csak mobilnetről menne..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1184) PROTRON válasza Dictator^ (#1183) üzenetére


PROTRON
addikt

Esetleg első héten felügyeled és feljegyzed a fogyasztott mennyiséget?
Telekom mobil app kijelzi hogy mennyi van hátra a bevásárolt maratonból.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1185) Sanyesz. válasza Dictator^ (#1183) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Szerintem 1GB-nyi adatmennyiség hosszú időre elegendő. A Telekom app mellett maga központ is mutatja a felhasznált adatmennyiséget.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1186) shouryuken


shouryuken
senior tag

Sziasztok!

Signal ps 128-nál a külső egységnél megszűnt szólni a kürt, azaz nagyon-nagyon halkan szól, amit kb. csak létráról odahajolva lehet hallani.
A hiba előtt semmit változtatás nem volt se a kültéri egységen, se a központon.

Először a kürtre gyanakodtam, vettem egy másikat, de nem oldotta meg.
Akksi rendben van, de vettem bele egy újat, ugyanaz.

Áramot kap, akksi és betáp felől is, viszont a spekaer kimeneten 0.04 voltot mér a multiméter.

Elképzelhető, hogy maga a nyák/panelon lévő ellenállás oscillátor hibásodott meg?

Köszi!

(#1187) lappy válasza shouryuken (#1186) üzenetére


lappy
őstag

szinte ez a 3. része ami tönkre mehet így valószínű ez lesz rossz

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#1188) shouryuken válasza lappy (#1187) üzenetére


shouryuken
senior tag

Az volt, köszi! :C

(#1189) SzLacik


SzLacik
csendes tag

Sziasztok!
Paradox kültéri szirénában az akku csere házilag megoldható?
Vagy mindenképp szervízt kell hívni?
Ha megoldható, mire kell figyelni, akksit milyet érdemes beszerezni?

Előre is köszönöm.
Laci

[ Szerkesztve ]

(#1190) lappy válasza SzLacik (#1189) üzenetére


lappy
őstag

Megoldható ha tudod a lépéseket es mondjuk be van kötve a szerviz vezeték
Akkunak pedig a 12V 7Ah elég szokott lenni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#1191) T95Z


T95Z
csendes tag

DSC riasztó kürtje nem szólal meg,de nem is jelez hibát.Attól még lehet a külső aksi ?Még soha nem volt cserélve,a 16 év alatt a kürt akkumulátora.Csak a beltéri aksit cseréltem,de azt jelezte is hogy hibás.Lehet hogy nincs is benne?köszönöm :R

(#1192) lappy válasza T95Z (#1191) üzenetére


lappy
őstag

16 év hosszú egy akksinak azt cserélni kellene mindenképpen

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#1193) T95Z válasza lappy (#1192) üzenetére


T95Z
csendes tag

Köszönöm.Akkor ha jól értem,mindenképp az az első lépés.Hogy nem jelzi a hibát a beltéri tasztatúrán,az normális?

(#1194) lappy válasza T95Z (#1193) üzenetére


lappy
őstag

nem normális, meg kellene vizsgálni mi okozza

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#1195) kisninja válasza T95Z (#1193) üzenetére


kisninja
őstag

De normális csak egy irányú infóáramlás van a központ és a sziréna közt. Kap tápot és indító jelet meg szabotázst ennyi.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1196) GZoli7


GZoli7
senior tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy egyszerű riasztó rendszerre, öt mozgásérzékelő, egy-két nyitásérzékelő, egyelőre semmi komolyabb.
Nem nagyon van termékismeretem. A Satel-t és a Paradoxot ismerem. Mi az a minimum, amit meg szabad venni?
Köszönöm.

(#1197) lappy válasza GZoli7 (#1196) üzenetére


lappy
őstag

Satel Versa 10 ez 10 zónát tud, de ha esetleg több kell akkor érdemes a Versa 15 venni, íyg később nem kell zónabővítő

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#1198) GZoli7 válasza lappy (#1197) üzenetére


GZoli7
senior tag

Köszönöm. :R

(#1199) amitechxx


amitechxx
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Most kábelezem a riasztónkat és az egyik érzékelő elhelyezésénél elakadtam. Pironyx KX10DTP dual radaros kisállatvédett érzékelő lesz felszerelve a nappaliban. A nappali 10x4m alapterületű, az egyik 4m-es oldal teljesen üvegfelület, függönnyel. A kérdésem, hogy felszerelhetem az ablakkal szemben is (direkt napfény nem tudja érni), vagy mindenképp az ablak fölé kellene szerelnem, hogy ne az ablakra nézen? Előre is köszi a segítséget :R

(#1200) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

Secolink riasztókkal kapcsolatban van tapasztalatotok? Megbízható márka? Ilyenre kaptam árajánlatot újépítésű lakáshoz, de sosem hallottam még róluk.

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Riasztó topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.