Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Riasztó topik

Hozzászólások

(#101) Portász válasza Portász (#100) üzenetére


Portász
tag

Még annyit tennék hozzá ,hogy mielőtt megrendelné valaki telefonon érdeklődjön hogy minden érzékelő és kültéri egység is van e .Amikor én vettem akkor nem volt kültéri egység ,drágábban kellet rendelnem külföldről .Ami nem is volt annyira könnyű.
Kültéri egységet [inem] rendeltem.
Sirena da Esterno Matigard Air2 néven fut ,de csak emailba tudjátok rendelni .

[ Szerkesztve ]

(#102) Portász válasza Portász (#101) üzenetére


Portász
tag

[itt is van még ] kültéri egység és kiegészítők is.

(#103) HaloMC


HaloMC
csendes tag

Sziasztok!
Műszaki, elektronikai ismeretekkel rendelkező személy segítségét szeretném igénybe venni
Riasztó rendszer tervezése és kivitelezése lenne a cél egy home-made pincerácson. Riasztósok - távfelügyeletesek nem, vagy csak horror áron vállalnák, ráadásul nincs szükségem a legkorszerűbb telefonos-GPS-es központi egységre sem. Egy egyszerű nyitásérzékelőt kéne egy szirénával összehozni, de a saját műszaki ismereteimben nem bízom annyira, hogy egy megbízható rendszert építsek. Nem a szomszédok nyugalmának árán szeretnék spórolni.
Budapest XV. kerület.
Köszönöm!

(#104) krx21 válasza HaloMC (#103) üzenetére


krx21
nagyúr

Van egy rácsos ajtó... Kell egy fém ajtóra szerelhető, lehetőleg szabotázs védett nyitás érzékelő.
Központ, sziréna, trafó, akkumulátor, kezelő. Mi a kérdés? Távolról senki nem tudja felszerelni neked...

[ Szerkesztve ]

(#105) HaloMC válasza krx21 (#104) üzenetére


HaloMC
csendes tag

"Riasztósok - távfelügyeletesek nem, vagy csak horror áron vállalnák, ráadásul nincs szükségem a legkorszerűbb telefonos-GPS-es központi egységre sem."
Csak egy központ kb. 40 000 Ft. Ha ennyi pénzt akarnék beletolni, fölbaxatnék még egy rácsot. A lomexből kb. 3000 Ft lenne egy ilyen rendszer, és egy elsőéves műszakis simán összedobja. Vagy tévedek?

(#106) krx21 válasza HaloMC (#105) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha 3000Ft-ot szánsz rá, akkor hagyjuk. Annyiért maximum egy beltéri szirénát kapsz, de azt is akkumulátor nélkül...
Fel kell tenni a kérdést, mennyire fontos ez neked? Játékok akkarsz, vagy biztonságtechnikai megoldást?
Ha van félteni valód és foglalkozol vele, akkor miért nem szánsz rá annyit, hogy jó is legyen?

[ Szerkesztve ]

(#107) HaloMC válasza krx21 (#106) üzenetére


HaloMC
csendes tag

Szerintem érthetően elmondtam mit szeretnék. Tudsz segíteni? Van jobb ajánlatod/ötleted? Ezek érdekelnek.
Nem a kioktatás olyan dolgokról, amikkel eleve tisztában voltam. :W

(#108) krx21 válasza HaloMC (#107) üzenetére


krx21
nagyúr

Én is érthetően írok. "Ha 3000Ft-ot szánsz rá, akkor hagyjuk."

(#109) Portász válasza HaloMC (#107) üzenetére


Portász
tag

Szia
Nagyon sok olcsó eszköz van a piacon ,csak azzal van a baj hogy vas az ajtó .
Meg kell oldanod ,hogy fa lécet kell rögzíteni az ajtóra és a tokra és arra kell felszerelni .
Kölnömben nem fog működni ,mivel mágneses az érzékelő .Ezeknél az olcsó egyszerű eszközöknél nem fog szerintem olyat találni ami fém ajtóra jó lenne ,tehát barkácsolni is kell .
Egy perc alatt találtam vagy százat .Például [itt] is van 3000 ezer alatt . Biztos tisztában vagy azzal hogy ezek az eszközök nem adnak akkora megbízhatóságot mint egy normális riasztó .De ha nem akarsz költeni talán a semminél jobb .Még egy táblát is tennék az ajtóra figyelmeztetés céljából.

(#110) Portász válasza Portász (#109) üzenetére


Portász
tag

HaloMC hozzászólássásban arra szeretett volna rávilágítani ,hogy ezek az eszközök vicc kategória annak aki bemegy azon az ajtón .Mielőtt megszólalna egy jól irányzott ütéssel darabokra fogja törni és nem fog riasztani.
Mivel úgy kell beállítanod hogy legyen időd a kódot beütni .
Fontos lenne a GSM értesítés ,akkor legalább tudnád hogy történt valami .Nem akarlak lebeszélni vagy hasonló ,de ez majdhogynem pénzkidobás ,és az értékeid sem lesznek biztonságba .

(#111) HaloMC válasza Portász (#110) üzenetére


HaloMC
csendes tag

Ez nem is hülyeség, egy zárható rácsos dobozzal kiegészítve.

(#112) krx21 válasza HaloMC (#111) üzenetére


krx21
nagyúr

Egy zárható tisztességes fém doboz, amit nem nyitnak ki 2 perc alatt, szintén nem fér bele 3000 Ft-ba.
A rácsos dobozon belül 10 másodperc alatt tönkre lehet tenni bármilyen műszaki eszközt...
Aztán el kell dönteni, hogy mit kezdjünk a riasztással, csak sziréna, vagy és gsm.
Nem tudom, miért gondolják sokkan azt, hogy olcsóbban ki lehet hozni, amire már egy komplett piac szakosodott már több évtizede, ráadásul igen szoros versenyben egymással? :F

[ Szerkesztve ]

(#113) adam900331


adam900331
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Crow riasztónk a házunkba 1db kültéri szirénával. Felújítási munkák miatt szeretném leszereleni ideiglenes a szirénával együtt. A gondom az, hogy ha a riasztóközpontot lecsatlakoztatom az akkuról és lekapcsolom alóla az áramot akkor ennek hatására megszólal a sziréna, ha visszakapcsolom az áramot akkor pedig kikapcsol a sziréna. Kérdésem, hogyan tudom a szirénát anélkül leszerelni, hogy megszólalna?

Ilyen kivitelű a sziréna: [link]

A riasztó központról pedig itt egy leírás: [link]

Attól tartok, ha megbontom a sziréna burkolatát akkor az arcomtól 10 centire fog visítani a sziréna, ezt szeretném elkerülni. :)

Köszönöm!

(#114) krx21 válasza adam900331 (#113) üzenetére


krx21
nagyúr

Előbb a sziréna szabotázst kell hatástalanítani, aztán a kültéri szirénából kiszeded az aksit. Következő, áramtalanítva a központ.

(#115) adam900331 válasza krx21 (#114) üzenetére


adam900331
csendes tag

És hogyan tudom hatástalanítani a sziréna szabotázst? Köszi!

(#116) krx21 válasza adam900331 (#115) üzenetére


krx21
nagyúr

Leírásban benne kell lennie. Tudni kell melyik zónára van rakva a sziréna.
De a legegyszerűbb, hogy az első megszolalás után beüti valaki a kódot.

(#117) krx21


krx21
nagyúr

Ki kell, hogy kapcsolva legyen a riasztó.
A kezelőn van egy baypass gomb, azt megnyomod, aztán a zóna számát, amelyiken a sziréna van.
Ha nem tudod melyik, kiiktathatod az összeset...

(#118) adam900331 válasza krx21 (#117) üzenetére


adam900331
csendes tag

Köszi, megpróbálom majd.

(#119) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Új építésű házikó bekábelezve, riasztó telepítésre előkészítve (központ, 8 mozgásérzékelő, kezelő kiállásai, sziréna).
Set-ben vásárolt riasztórendszer homemade is össze lehet szerelni? Esetleg tudtok tippet adni, hogy honnan lehetne jóárasan beszerezni? Netes elérés mindenképpen kell.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#120) csajkics


csajkics
csendes tag

Тисзтелетем а чоззэёртюкнек!

Егы олыан кёрдёсем ленне, чогы лётезик е олыан цсалэди чэзра тервезет

Üdv a hozzáértőknek!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy létezik olyan házi vezetékes riasztó rendszer, melynek érintőpaneles kezelőjéhez rá lehetne kötni egy külső videós kaputelefont?

Tehát itt 1 kezelő normál állapotban funkcionálna mint kapunyitó beléptető, de szükség szerint a szoftver riasztóra való átállással már értesít ha a mozgásérzékelők bajt érzékelnek, netán mobilra küldenek jelet.

Köszönöm: Viktor2

(#121) csajkics válasza csajkics (#120) üzenetére


csajkics
csendes tag

Bocs az üzenet első részéért, elfejtettem átállítani a billentyűzetet

(#122) krx21 válasza csajkics (#120) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezt nem kezelő tudja, hanem külön a riasztó és kaputelefonon mobil szoftvere...
Például DSC NEO riasztó és Dahua IP kaputelefonon...

[ Szerkesztve ]

(#123) csajkics válasza krx21 (#122) üzenetére


csajkics
csendes tag

Köszönöm a gyors és szakszerű választ!

Viszont az elképzelésem az lenne, hogy egy kezelő kezelné a videó kaputelefont és kábelen 8 db passzív infra mozgásérzékelő!!! + 2 NYITÁSÉRZÉKELŐ (lehetőleg szürke) + 1 garázsnyitásos érzékelő (fém)

Vagyis kamerákat nem terveznék, hanem helyette 2 szinten akár 2 kezelővel kezelném a kaputelefont és a riasztót mint olyasmit.

Erre van e megoldás?

(#124) krx21 válasza csajkics (#123) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát kell egy megfelelő riasztó és kaputelefonon... :DDD
Nem nagyon értem, kameráról eddig nem is volt szó...
Nyitásból én csak fehéret vagy barnát tudok. A legjobb ha keresel egy szakképzett riasztó szerelőt és elmondod az igényeidet. Vagy Te szeretnéd szerelni?

(#125) csajkics válasza krx21 (#124) üzenetére


csajkics
csendes tag

Köszönöm, lenne egy profi aki megcsinálja, én csak az elméleti lehetőséget vizsgálon, hogy lehet e megspórolni ezzel egy kezelőt.

[ Szerkesztve ]

(#126) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Újépítésű családi házhoz tudtok olyan riasztórendszer ajánlani, ami tud neten / gsm hálózaton üzenetet küldeni, van távoli elérésre és szakember nélkül is telepíthető?
A villamos része szerelve van, megvan a központnak és a szirénának is a helye...

(#127) krx21 válasza r6man123 (#126) üzenetére


krx21
nagyúr

Dsc Neo. Szakember azért ajánlott...

(#128) Petykó78 válasza r6man123 (#126) üzenetére


Petykó78
tag

Épp tegnap volt nálam DSC-s szaki felmérésen. Ilyen NEO rendszert épít ki, viszont a munkadíj része a csomaghoz képest jóval kedvezőbb, mint gondoltam. Egy ilyen értékű cuccnál szerintem nem érdemes spórolni szakképzett munkán amire gari is jár. Hiába a jó cucc ha nem úgy működik, ahogy kéne. De ha profi vagy és az más… :)

(#129) abacs1


abacs1
újonc

Üdv a Hozzáértőknek!

Tőlem távol lévő garázs értékeit szeretném megvédeni valahogy. Hangos riasztó kizárva. Tudom, a távfelügyelet lenne legcélszerűbb, de (egyelőre) drágállom. Tudnátok-e olyan megoldást ami legalább jelez a telefonomon és képet is rögzít? Szaki is kellene, aki felszereli.

(#130) Petykó78 válasza abacs1 (#129) üzenetére


Petykó78
tag

Ugyan nem értek hozzá, de szaki kontaktot tudok küldeni ha Budapest vagy környékén kellene.

(#131) #47205632 válasza Portász (#100) üzenetére


#47205632
törölt tag

Én is használtam régen ilyen rendszert aztán később költözésnél eladtuk mert nem kellett már. Kapható ez több néven is.

Bugok vannak bőven, interconnect lehallgatás/beszéd életképtelen, legkisebb hangerőn is begerjed és nem hallani semmit tőle. Áramkimaradás és visszajövetel után a kijelző nem kapcsol ki, világít amíg az ember meg nem koppintja. A központi egység mozgásszenzora elég hektikus, van mikor beriasztott rá hogy piszkálom, de van mikor nem, hiába rázogattam. Ez ciki, mert ilyenkor simán kikapcsolható a rabló által ha nem érzékel, bár épeszű ember a központi részt eleve olyan helyre rakja ahol védve van/mozgásérzékelő/nyitásérzékelő.
Az érzékelők riasztását csak 99%-ban érzékeli, már a párosításnál kiderült, hogy 15 eszközből egyet nem ismert fel elsőre csak másodikra. Ergo nem érzékelte, ilyenkor riasztani se riasztott volna. Ez szintén ciki.
Minden éjjel mikor az órát frissíti a mobilhálózatról, felvilágosodik a kijelző, csak nem tudom minek. Szerencsére ez legalább ki is kapcsol utána.

A PC program ami van hozzá elég gagyi, de azért használható. Minden fület külön Apply-ozni kell különben elfelejti. A Save funkció nem ment el minden beállítást. A riasztási beállításokban vannak olyan opciók amiről először azt se tudtuk micsoda és a gyártó oldalán is csak egy eldugott helyen írtak róla.
Nem lehet kikapcsolni az áramkimaradás riasztást (elég lenne csak a 25% akkuszintnél riasztani). Szóval mikor villámlás van, rendszeresen jönnek a 2 másodperces áramkimaradás miatti üzenetek.
A központin a beállítások lehetősége nulla, nem értem miért nem lehetett oda berakni azt amit a PC-s is tud. Ébresztőórán kívül kb. semmit nem tud, pedig arról is be lehetne állítani majdnem mindent az eszközpárosításon kívül.

45 ezres árért amennyibe az alapszett került, nem is várhatunk tökéletes működést. Viszont ehhez az árhoz képest megbízható és stabil. Egy évig használtam, de újraindítani nem kellett, meg lefagyni se fagyott le soha.
Egyedül ez volt a ciki, hogy a rázogatást nem mindig érzékelte, meg a szenzor jelet egyszer vagy kétszer figyelmen kívül hagyta. Mondjuk 100 másik esetben tökéletesen működött.
Ha valakinek olcsón kell könnyen és gyorsan felépíthető rendszer átlag embernek annak tökéletes és árához képest még megbízható is (99%-os).
Előtte Aliexpresszes kínai szarokkal szórakoztunk 10-20 ezer Ft-os kategóriában, hát azok vicc kategóriák ehhez képest.

(#132) #47205632 válasza #47205632 (#131) üzenetére


#47205632
törölt tag

Egészen pontosan a nyitásérzékelőkkel volt a 99%, mert azok rövid jelet küldtek. A rezgésérzékelő, a mozgásérzékelő, a füst/CO érzékelő az hosszú ideig küld jelet, azok mindig jók voltak. A nyitásérzékelő csak egy pillanatig küld jelet és azoknál fordult elő, hogy 1-2 alkalommal nem vette emiatt észre.
Ez a jelenség a távirányítónál is jelent volt egyébként, azt írja a használati, hogy a véletlen benyomás ellen kicsit tovább kell nyomva tartani. Volt mikor egy nyomásra érzékelt kettőt rögtön, volt mikor 3 másodpercig is nyomtam mire érzékelt. Annyira ez nem volt gond végül is, de ebből tudni, hogy a nyitásérzékelők amik csak kb. 2 másodpercig küldenek jelet, azokat emiatt ugyanúgy nem mindig érzékelte.

(#133) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Van DSC riasztókhoz értelmes áron, alternatív forrásból (ebay, aliexpress) GSM modul/átjelző, ami SMS-t küldene, ha riasztás van? Vagy hazai beszerzésből ésszerű áron?

Jelenleg vezetékes telefonon hív, ha baj van. Pontos típust holnap tudok mondani.

(#134) kisninja válasza csubuka (#133) üzenetére


kisninja
őstag

Jé van ilyen topic... :D
Én ezt telepítettem egy ügyfelemnek: SecureCom SC-GSM modul
olyan 98%-ban jó panasz nem nagyon volt rá. (1 vagy 2 szer küldött olyan sms-t ami összevisszaság volt.)
Vagy a tell eszközei amik jók de drágák. Mindenképp hazait javaslok.
A fentebbi gsm átjelző a beírt cid kódokat alakíthatja át sms re az az küldhet sms-t konkrét hibáról vagy konkrét zónáról.

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#135) csubuka válasza kisninja (#134) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a választ! :R

Ez egész jól hangzik, anno igen drága ára volt az ilyeneknek vagy le akartak húzni engem :-)

Mindegy is. Igazándiból ez egész jó lenne már. Mondjuk sokkal többet tud, mint amennyi nekem kell.

Ha szól a sziréna, akkor küldjön egy "gond van" SMS-t a megadott számra és annyi. Gyanítom, hogy ezek a gyári megoldások mind sokkal többe ttudnak és mind több, mint amit poénból rászánnék. Átgondolom ezt...

(#136) krx21 válasza csubuka (#135) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha GSM modult szeretnél, akkor már inkább TELL-t vegyél...

(#137) csubuka válasza krx21 (#136) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm ránézek arra is :-) :R

(#138) krx21 válasza csubuka (#137) üzenetére


krx21
nagyúr

Bár ha van állandó interneted, akkor én leginkább egy mobil applikációt használnék...
Nem sms-getnék már...

(#139) csubuka válasza krx21 (#138) üzenetére


csubuka
addikt

Ez is jó ötlet, köszönöm! Amúgy DSC PC1616H a központi vezérlő. Az kellően korrekt?

(#140) krx21 válasza csubuka (#139) üzenetére


krx21
nagyúr

A legnagyobb mennyiségben eladott központ. Az egyik legmegbízhatóbb központ. Ha internetes kezelést szeretnél ez kell neked: [link]

(#141) csubuka válasza krx21 (#140) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! Ez jó hír. Ilyen van ugyanis a házban csak ez a risztásról való tájékoztatás van terítéken most :)

(#142) Tyler Durden válasza krx21 (#127) üzenetére

Most költöznénk családi házba, körbejártam a témát, és én is ezt a fajta riasztót néztem ki. Esetleg tudsz ajánlani konkrét helyet, szakembert akit érdemes lenne felkeresni? /privátban is jöhet, ha úgy gondolod/

Köszi: Tyler

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#143) oke


oke
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok-e, de hátha van ötletetek, tutdok esetleg segíteni. Van egy riasztórendszerem és a hozzá tartozó konzol (kezelő) billentyűi nem mindig reagálnak,nem akarják érzékelni, hogy megnyomom, illetve vannak gombok, amik egyáltalán nem működnek (azok már kezdetek óta). Kb 4 éves, Paradox K32LCD+ a típusa. Orvosolható valahogy ez a jelenség?

(#144) kisninja válasza oke (#143) üzenetére


kisninja
őstag

Szia egy szétszedés és pucolás megpróbálhatsz hátha de vigyázz össze ne zárd az a 4 vezetéket.
Ha nem oldja meg akkor csere. Azért megkérdem... megnyomod és nem csippan/ ír rá semmit ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#145) oke válasza kisninja (#144) üzenetére


oke
senior tag

Nem csippan, nem érzékeli a megnyomást, aztán egyszercsak beveszi. Van amikor csak arra reagál, ha erősen benyomom a gombot. Ha olyanja van éppen, akkor simán be lehet ütni a kódot. A Clear és az Enter gombok, azaz az alsó sor egyáltalán nem működik, a felső rendszersor viszont megy rendesen.

(#146) RR-13


RR-13
őstag

Sziasztok.
Valaki tudja esetleg, hogy ESPRIT PARADOX riasztóhoz használt, 642 LCD v1.10 típusú kezelőjében, a kezelő zónára, hogyan lehet kötni mozgásérzékelőt, nyitásérzékelő helyett?
Van a ZONA1 és PGM bemenet, illetve a "+" és "-" (és a két kezelői csatlakozás).
A PGM ebben az esetben nem tudom mit takar, mert a leírása erre nem tért ki... :(
Remélem nem kérdeztem hülyeséget... fontosabb lenne egy mozgásérzékelő, mint egy nyitásérzékelő, nem szeretnék 12m újabb vezetéket húzni, ha nem muszáj, mivel a kezelőtől 2 méterre kellene csak rakni egy zónát..., ezért szeretném a mozgásérzékelőt inkább.
Köszönöm előre is a választ. :U

(#147) kisninja válasza RR-13 (#146) üzenetére


kisninja
őstag

Tök mindegy, hogy nyitást vagy pirt kötsz a kezelő bemenetére ugyan úgy csak egy kontaktot vár. Ha jól tudom itt nem működik a pgm amúgy az egy vezérelhető open kollektoros kimenet jelent.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#148) RR-13 válasza kisninja (#147) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi a választ. én is így gondoltam, de sajnos nem jött össze eddig... :F
Valóban lehet, hogy nem működik a PGM.
Tehát nem sikerül sehogyan sem bekötni a mozgásérzékelőt, mivel annak 6 db csatlakozója van, és nem tudom, hogy mit hova kössek belőle a kezelőre..., mivel ott erre a kezelői zónára csak az 1db ZÓNA1 bekötési lehetőség van, hiszen a másik vezetéket a negatívra kell kötni.. vagyis nem tudom, hogy hogyan érjem el, hogy a mozgásérzékelőből vegye a jelet a kezelő ZÓNA1 portja :(
Itt egy kép a kezelő bekötéséről.

(#149) RR-13 válasza RR-13 (#148) üzenetére


RR-13
őstag

Találtam egy ilyet, ez esetleg jó megoldás? A bal oldali rész vonatkozna rám... :U Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#150) kisninja válasza RR-13 (#149) üzenetére


kisninja
őstag

Igen ha EOL os, ha jól értem most is van rajta egy nyitás érzékelő ? Ha van akkor ugyan úgy kell.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Riasztó topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.