Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Riasztó topik

Hozzászólások

(#201) atos30 válasza fjudors (#200) üzenetére


atos30
aktív tag

És tényleg relét vezérel.
Van egy pár hasonló kinézetű riasztó, amiknek más a pinout-juk. Ennek viszont van plusz tápfeszkivezetés a vezetékes érzékelőknek és ez a relés kivezetés. Ahogy kiveséztem a müködését, akkor kapcsol a relé-amikor riasztás történik.
Jövőhéten várható, hogy megérkezik a cucc. Remélem ezt a pinout-os verziót fogják küldeni és nem keverik össze a másik kinézetre pont ugyanígy kinézővel. Global lyd-111-es lesz. A többi fantázia nevűeknél más a pinout.
Kínai oldalakon láttam, hogy csomagolnak hozzá ellenállást is. Azok 1 kohm-os végellenállások. A DSC riasztóknál meg ha jól láttam 5.6kohm-os végellenállást raknak az érzékelőköz. Ezt még mindig nem értem, mitől függ az ellenállás mértéke.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#202) fjudors válasza atos30 (#201) üzenetére


fjudors
aktív tag

a gyártótól
mit preferál.. jellemzően, minden gyártónak megvan a saját, megszokott értéke... mindig a telepítési leírás a mérvadó, a legtöbbnél a nem használt zónákat is le kell zárni, van ahol elég leprogramozni,

és van, amelyik szabadon programozható, pl mark, illetve van, amelyik (szinte) zónaként változtatható/ programozható értékű, pl technoalarm

(#203) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Lehetséges, felmerült már a kérdés ebben az esetben elnézéseteket szeretném kérni előre is.

Otthonra szeretnék riasztórendszert kiépíteni, a riasztó alapszereléshez szükséges vezetékek kiépítése megtörtént. Jó néhány éve üzemeltem be Satalarm típusú riasztó rendszert, ami még a mai napig rendesen, megbízhatóan teszi a dolgát.
Ugyanakkor nézegettem a kínai web áruházakban elérhető választékot, amelyek nem győztek meg, de van ami tetszik bennük, például az, hogy annyiba kerülnek mimnt itthon egy mobil adapter a riasztóközponthoz, meg a kijelzők is sokkal modernebbek.
Amilyet szeretnék:
- szép színes kijelző
- a központi rész külön helyiségben található és onnan kerül megtáplálásra a rendszer
- az sem lenne baj ha ismerné a wifit, így lehetőség lenne plusz eszközök beintegrálására a rendszerbe
- külső sziréna lett feltéve, nem lenne gond, ha kompatibilis lenne vele, de ez esélytelen..

Röviden érdeklődnék, hogy otthonra mit javasoltok, valószínűsítem nektek nagyobb a rálátásotok erre a témára, mint nekem.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#204) szegedilaci


szegedilaci
tag

Sziasztok, Portász kolléga segítségével, belevágtam én is egy M3 security riasztó szettbe, néztem sokféle vezeték nélküli modellt, végül erre esett a választás, előnye az elemekkel való gazdálkodás, akár 2 évig is bírja az elem az érzékelőkben.
Több mozgás érzékelő lett hozzátanítva, nagyobb távolságokba is működnek, egy komplett családi kétszintes házban.
Főbejáraton nyitásérzékelő. nem mindegy a mágnes iránya erre figyelni kell.
Ami miatt megéri választani, hosszú elem élettartam, nagy hatótávolságok.
Ajánlott ! Bármi kérdés van keressetek engem.

(#205) kozeposztaly


kozeposztaly
csendes tag

sziasztok,
vásárolt használt lakásunk PARADOX SPECTRA vezetékes rendszeréról kérdeznék:

1) a napokban bevillant s azóta ég a TBL > 2 > 1 kód (Táphiba > a központ akku gyenge/nincs)
Itt a vezérlődobozban lehet aksi, s az ment ki? vagy a pótaksi a doboz mellett? Ha cserés, akkor elég az egyiket, vagy - hallottam már olyanról is - ilyenkor ezeket párban szokták.
Ha a vezérlőben van már 1 aksi, akkor mi a szerepe a vezérlő melletti másik aksinak?

2) a kezelőegység helyiségében a mozgásérzékelő "áramtalanítva van". Nem világít mozgásra a kis piros érzékelője, s a hozzá tartozó kód a kezelőn folyamatosan világít.
BYP-et nyomva üres minden, tehát nem szándékos kiiktatásról van szó. Mi történhetett itt? Szándékosan kikötötték az áramkörből? (de akkor miért világít a hozzátartozó kód?)

3) Spectrához lehetséges távirányító beszerzése? Ez mire lenne képes? (pl ismerő ha nem vagyunk ott, s a sziréna szól a lakásba bejutás nélkül deaktíválni tudná a szirénát?)
Mire való a távirányító?

4) az első 3 master jelszót engedi átírni a rendszer? Mintha engedné, de miután leokézom, mintha nem látná az újat, csak a régit

köszönöm szaktársak!

(#206) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Hamarosan költözünk és tervben van a házba riasztó de van 2 macskánk, milyen megoldások létezhetnek, hogy még be lehessen risztani a házat elutazás esetén? A kisállít tűrő pir ha jól tudom macska esetén nem jó, mert ha felugrik a szekrényre bejelezhet.

(#207) fjudors válasza kozeposztaly (#205) üzenetére


fjudors
aktív tag

rendszer méret függő, ha sok eszközös , akkor valószínűleg a másik doboz segéd táp, vagy dobozos gsm, ha van távfelügyelet
az, hogy nem világit a pír, lehet attól is ha le van húzva a visszajelző led. -három oka lehet:
táphiba
lehúzott /kikapcsolt led
eszköz hiba, nem „lát"

a kezelő panelen ha folyamatosan világit, az nem jót jelent..

macskánál nincs jó megoldás mozgásérzékelő terén. marad az egyéb: nyitás, üvegtörés, stb . esetleg kamera

[ Szerkesztve ]

(#208) RazoR válasza fjudors (#207) üzenetére


RazoR
veterán

Akkor marad az üvegtörés és a nyitás, legalábbis a nappaliban, a szobákba meg marad a PIR. Csak az a baj, hogy nem gondoltam erre időben és nem lett bevésve a falba cső a nyitásérzékelőknek, marad a kábelcsatorna vagy a vezeték nélküli...

(#209) kozeposztaly válasza RazoR (#208) üzenetére


kozeposztaly
csendes tag

koszi!

"a kezelő panelen ha folyamatosan világit, az nem jót jelent.."
hogy érted? Mi történhetett? Kikötötték, s a rendszer "veszteségként" érzékeli?

Arra mit mondtok, hogy ha aksi csere kell, akkor ha nekem a vezérlődobozban is van ÉS van külön egy AC doboz, s a hibakód szerint a vezérdoboz merült le, akkor párban kell cserélni?

3) Spectrához lehetséges távirányító beszerzése? Ez mire lenne képes? (pl ismerő ha nem vagyunk ott, s a sziréna szól a lakásba bejutás nélkül deaktíválni tudná a szirénát?)
Mire való a távirányító?

4) az első 3 master jelszót engedi átírni a rendszer? Mintha engedné, de miután leokézom, mintha nem látná az újat, csak a régit

(#210) kisninja válasza kozeposztaly (#209) üzenetére


kisninja
őstag

A világít akkor nyitott az zóna az az nagy valószínűséggel tönkrement/hiba van az adott érzékelővel.
A mai csúcs aksikat illik már 3-4 évente cseréni mert olyan szarok terméseztessen a kezelőn megjelenő akkuhiba csak arra az akkura értetendő ami a központra van kötve. (Amúgy cseréld mindkettőt)
Ha jól van megcsinálva a rendszer akkor ha kinyitod a központ dobozt kéne a szabotázs zónának jeleznie de ha nem attól még nem rossz csak kevésbé védett, családi házban végül is mind1.
Ui: a szirénában is illik akkor már akkut cseréni ha csak nem passzív.
Most nézem a 2-->1 Hiba Spectránál (nem az SP) Rádiós Adó Alacsony Akku

Spectra eléggé régi de erre is lehet rádiós vevőt rakni amivel már menne a távirányító, is a közelben lehetne ki be kapcsolni a rendszert.

Materkóddal:
idézek: Rendszer Mester Kód élesíti vagy hatástalanítja a partíciókat bármely élesítési móddal és létrehozhat, módosíthat és törölhet Felhasználó Belépõkódokat. Csak a Rendszer Mester Kód módosíthat vagy törölhet mindkét partícióhoz
rendelt Felhasználó Belépõkódokat assigned to both partitions.
Mester Kód 1 véglegesen partíció 1-hez rendelt és létrehozhat, módosíthat vagy törölhet partíció 1-hez rendelt Felhasználó Belépõkódokat.
Mester Kód 2 véglegesen partíció.......
(Hogyan Programozhat Belépõkódokat?
1) Nyomjon [ENTER]-T
2) Gépelje be a [RENDSZER MESTER KÓD] -ot vagy [MESTER KÓD] -OT
3) Gépelje be a 3-jegyet [SZEKCIÓ] (Táblázat alul)
4) Gépelje be az új 4- vagy 6-jegyû [BELÉPÕKÓD]-OT
[ENTER] villog. 3 lépés újra
Hogyan törölhet Belépõkódokat?
1) Ismételje meg a lépéseket 1 - 3-ig (fennt)
2) Nyomja meg a [FORCE] gombot egyszer minden jegy után a belépõ kódban (4 vagy 6 -szor) amíg a kezelõ
Megerõsítõt csippan)
4 - 47 kód lehet 48 az alapban duress kód.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#211) RazoR


RazoR
veterán

Vezeték nélküli eszközökkel (nyitás, üvegtörés) kinek mi a tapasztalata?

Bentel rendszert ismeri valaki?

(#212) kozeposztaly válasza kisninja (#210) üzenetére


kozeposztaly
csendes tag

"Most nézem a 2-->1 Hiba Spectránál (nem az SP) Rádiós Adó Alacsony Akku"
PARADOX SPECTRA vezetékes rendszerről van szó, itt ahogy írtam:
TBL > 2 > 1 kód (Táphiba > a központ akku gyenge/nincs)

érdekesség: ma reggelre a TBL konstans világítása eltűnt....magyarul esetleg a régi aksim felszívta magát?
Volt 1-2 teszt riasztásom, esetleg lehervasztotta a régi öreg aksit? S most 4-5 ( ??) nap alatt eltűnt a TBL világítás, ennyi idő alatt volt képes letiltani?

Mit gondoltok? Volt hasonló tapasztalat már?

(#213) lcdtv válasza RazoR (#208) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Paradox DG75 jó lehet. Én tettem lépcső feljárő fölé ahol a macska jött-ment. Ennek már 2 éve..

(#214) RazoR válasza lcdtv (#213) üzenetére


RazoR
veterán

Ha jól tudom nem is a jövés-menés a baj, hanem ha felugrik pl a szekréyn tetejére, akkor beriaszthat simán. Vagy rosszul tudom?

(#215) lcdtv válasza RazoR (#214) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Ez egy dupla optikás 2x dual érzékelős eszköz. ( tehát 4db érzékelő van ami figyel ) . A macska nem tud úgy belemenni hogy mind a négy érzékelő észrevegye. Most jutott eszembe hogy Német juhászkutyát sem vette észre egy műhelyben. Itt már teljesen le lett butítva az érzékelő de az embert azért meglátta. Persze ne kússzál a földön mert akkor téged sem vesz észre. ;)

(#216) mrbarbrady


mrbarbrady
tag

Üdv!
Családi házba szeretnék riasztót. 1 szintes, 95 négyzetméter a ház, plusz 60 a garázs egybenyitva a házzal. A helyiségek: szélfogó, nappali, 3 szoba és a garázs. Ár-érték arányban mi a legjobb megoldás? Sajnos nincs többszázezer forintom a projektre. Köszönöm!

(#217) superTibcsi


superTibcsi
aktív tag

Sziasztok!

Hasonló kérdésem van. Adott egy ikerház fele. Érdemes minden ablakra nyitásérzékelő is, vagy elég csak az ajtókra? Ti hogy helyeznétek el ebben a házban a mozgásérzékelőket? A központot a kamrába tervezem.

[ Szerkesztve ]

Under construction!!!

(#218) mrbarbrady válasza mrbarbrady (#216) üzenetére


mrbarbrady
tag

E kettő között van különbség a márkanéven kívül?

https://m.flexiobt.hu/product.php?ref=4195

https://edigital.hu/komplett-rendszer/global-matigard-vezetek-nelkuli-gsm-sms-riaszto-szett-digitalis-oraval-homerovel-p486060

(#219) lcdtv válasza superTibcsi (#217) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Hát én tennék minden ablakra vagy ha van lehetőség akkor az ablakosok tesznek be gyárit és nem kell fúrni az ablakot. Így az ablakokat be tudod kapcsolni éjszakára pl STAY módszerrel.

(#220) krx21 válasza lcdtv (#219) üzenetére


krx21
nagyúr

A mozgás érzékelőket inkább nem szerencsésebb az ablakok felőli sarkokból befelé nézve elhelyezni?

(#221) superTibcsi válasza lcdtv (#219) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Köszi. Megkérdezem van e lehetőség az ablakba építettünk. Azért gondoltam minden ablakra, hogy éjjel is legyen valami vedelem.
A fürdőbe, wc-be felesleges mozgásérzékelő?

A kamrába sztem kéne, ott lesz a központ.

[ Szerkesztve ]

Under construction!!!

(#222) lcdtv válasza krx21 (#220) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Nagyon régen mikor még az érzékelők érzékenyek voltak a fehér fényre és meleg levegő okozta függöny mozgásra akkor talán. Mostanában szerintem teljesen mindegy illetve ha ablak mellé teszed akkor ott a karnis ami zavaró lehet ha meg beljebb hozod akkor meg lesz jó nagy holttér. Szerintem mehet szembe a mostani érzékelők ki tudják szűrni ezeket a külső hatásokat.De ha mindenképpen közvetlen ablakvédelmet akarsz akkor ablakhoz tehető függönyérzékelők teljesen jól működnek akár kint is.

(#223) lcdtv válasza superTibcsi (#221) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Ha nincs nyitásérzékelő akkor egyet tennék, nem a fürdőbe ha nem az előtérbe.Így ha valaki bejön akkor az előtérbe meg lesz fogva. Párás helyeken gyorsabban tönkremegy az érzékelő. (persze azért évekig elmegy az ).
Kamrába igen én is tennék mert ott lesz az agy.

(#224) lcdtv válasza mrbarbrady (#216) üzenetére


lcdtv
aktív tag

nem kell ahhoz több százezer de ezeket a kínai vackokat én mellőzném...persze ez az én véleményem

(#225) mrbarbrady válasza lcdtv (#224) üzenetére


mrbarbrady
tag

Mi az ajánlott kategória? Számításaim szerint kéne 7 mozgásérzékelő, 3 ajtónyitás, kültéri sziréna. Vezeték nélküli, jó lenne ha wifin, de legalább mobilkártyán keresztül kommunikálna.

(#226) lcdtv válasza mrbarbrady (#225) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Szerintem ha ilyen kompaktba gondolkozol ergo minden egy egységben van akkor Visonic, vagy DSC Alexor, lehet még Jablotron is mindegyik megbízható és viszonylag könnyen programozható.

(#227) Craig85


Craig85
csendes tag

Sziasztok,

Tervezünk riasztórendszert beszerelni egy családi házba. A kültéri szirénákat nézegetve merült fel bennem, hogy a Texecom milyen lehet? Mennyire nehézkes a szervízelése (pl egy izzócsere miatt is újat kell-e venni), mennyire megbízható? Nyilván nem lenne hátrány ha jól is nézne ki, de csak azért nem akarok áldozni a biztonság kárára.

Köszönet mindenért!

Craig85

(#228) lcdtv válasza Craig85 (#227) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Elvileg villanócső van benne az meg tartós. De szép ki sziréna:)

(#229) Craig85 válasza lcdtv (#228) üzenetére


Craig85
csendes tag

Az a rész akkor kipipálva. :) Viszont nem tudom, hogy hogy áll szabotázsvédelemmel, mennyire jó és megbízható a panel, esetleg tud-e önellenőrzést időnként.

Craig85

(#230) lcdtv válasza Craig85 (#229) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Természetesen mint minden kültéri szirénának ennek is van szabotázsvédelme. Megbízhatósága a Texecom márkának jó és van Hiba kimenete illetve van szerviz mód is.

(#231) Craig85 válasza lcdtv (#230) üzenetére


Craig85
csendes tag

Nagyon köszi! Akkor jónak tűnik :)

Craig85

(#232) atos30


atos30
aktív tag

Lyd-111-es GSM alarm tapasztalat:

Arra pont nem jó, amire kellene. Lehet, hogy kifogtam egy defektes darabot.
A használati útmutató borzalmas, kivannak hagyva dolgok. A felhasználónak kell rájönnie mi-mit jelent.
A vezetéknélküli érzékelőket hanyagoltam, helyettük vezetékes érzékelők lettek. Plusz aksi rálett kötve áramszünet esetére.

3 napig tesztelgettem mielött élesben is használtam volna. Minden jól működött, jött az sms, felhívott , stb...
Aztán azt vettem észre, hogy 5-8 óra működés után eldobja a gsm jelet és elérhetetlen az egység. Mindegy hogy be van riasztva vagy nincs.
Távvezérlőre vagy reagál rögtön vagy nem. Ha nem , akkor elkezdem nyomogatni és egyszer csak reagál. Ilyenkor az egység is be van lassulva. Nem reagál a gombnyomásokra, csak egy idő után. Áramtalanítás után megint jól működik 5-8 órát, aztán dobja a jelet és belassul.
Ha riasztás történik, akkor is belassul a rendszer és egyszercsak dobja a gsm jelet.
Eddig 2 fals riasztást küldött. Mindkét esetben felhívtam az egységet és belehalgatóztam, de szirénát nem halottam csak statikus zajt. A hívás után elérhetetlen lett az egység. A központ meg nem jelzett eseményt, üres volt a naplója.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#233) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Valamilyen riasztó készletet keresnék hétvégi házunkba, amit én magam is fel tudok rakni. 2 zóna van és 4 nyílászáró. Nem tudtam most utána olvasni, mert sos a dolog és rohanásban vagyok, de vezetéknélküli is jó lehet gondolom. Ami jó lenne az egy bazinagy sziréna, illetve talán a GSM riasztásnak is lenne értelme, mert távol vagyunk.

(#234) lcdtv válasza stickermajom (#233) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Ami ér is valamit szerintem 120-130eHUF, gsm vezérléssel kb. +40eHUF. természetesen ez vezeték nélküli

[ Szerkesztve ]

(#235) regenyid


regenyid
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy riasztó rendszert kiépíteni a egy 40nm-es lakásban. Nem kell igazából semmi extra, csak egy nyitás érzékelő az ajtóra, meg esetleg egy mozgás érzékelő ( de még ez sem feltétlen szükséges ).
Nézegettem mi lenne a legjobb a számomra, és úgy tűnt hogy a Paradox, Satel, DSC szettek a legjobbak.
Ti mit ajánlanátok? Vezetékes vagy vezeték nélküli riasztót használjak? Olvasgattam már sok cikket erről, és úgy tűnik a vezeték nélküli kezd betőrni a piacra, és elég megbízhatóan alkalmazható. Erről mi a véleményetek?
Ezt a szettet nézegettem Satel

[ Szerkesztve ]

www.rdelectronic.hu

(#236) stickermajom válasza lcdtv (#234) üzenetére


stickermajom
addikt

Amiket korábban írtál típusok jók lehetnek kiindulási alapnak?

(#237) lcdtv válasza regenyid (#235) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Teljesen jó rendszer. De kültéri hang fényjelzőt is vegyél.Vagy ha nem akarsz akkor legalább egy beltérit.

[ Szerkesztve ]

(#238) lcdtv válasza stickermajom (#236) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Konkrét típusukat nem írtam de keress meg privátban és mondok árakat. Csak fel kell szerelned és használni.

(#239) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Hasznal valaki Kerui riasztot?

W18-as kozpontom van, de nem akar mukodni az SMS ertesites... betettem a SIM-et, tudok "hivni" a kozpontal barmilyen szamot, de az SMS-t nem kuldi, ha riasztas van. (eloszor kuldott 2-3 szor, de azota semmi, pedig nem allitottam semmit...)

Gyanitom nem az adatkommunikacioval van gond, hanem inkabb valami zona beallitas lesz, vagy nem tudom... Mar atneztem mindent de nem jovok ra a nyitjara...

(#240) atos30


atos30
aktív tag

Lyd 111 ujjabb tapasztalatok: ki kellett cserélni a tápját egy nagyobbra, így már nem dobja el a gsm jelet. Plusz a tápcsatlakozóra a panelján közvetlen forrasztottam a bejövő 12V- ot, mert érintkezési problémája volt. Raktam rá egy led- et is, mert ha nincs sms beállítva, akkor nem lehet tudni, hogy most akkuról vagy tápról üzemel- e. A power led így is meg úgy is világít rajta. Pár nap múlva, kiakartam próbálni a késleltetett riasztást. Hiába állítottam be, akkor is azonnal riaszt. Később meg azt vettem észre, hogy egyáltalán nem riaszt. Nem vette az érzékelőktől a jelet. Újraindítva megint működik. Ez azért csudajó dolog, mert a user azt hiszi, hogy beriasztott, közben meg vígan ki lehet rámolni a lakást. A következő lépésem, hogy ki....om a kukába ezt a f.st.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#241) vampire17 válasza vampire17 (#239) üzenetére


vampire17
addikt

Kozben amugy meglett a problema, nem volt fedezet a SIM-en SMS-re csak hivasra :)) :C :W

(#242) viitya


viitya
csendes tag

Sziasztok!

Paradox VDMP3-at szeretnék frissíteni, de azt írja, hogy csak EVO központtal lehet.
Nekem SP5500 van :(
Tudna valaki segíteni VDMP3 nyelvi frissítésben?

Köszi!

(#243) fjudors válasza viitya (#242) üzenetére


fjudors
aktív tag

babyware szoftver és csatlakozó van?

(#244) viitya válasza fjudors (#243) üzenetére


viitya
csendes tag

Babyware van, IP150-el tudok csatlakozni. De a leírás alapján csak Evo panelle lehet a VDMP3at frissíteni.
Most Infieldbe nem mutat semmi elérhető nyelvet. Gondolom, mert SP5500al nem lehet frissíteni.

(#245) atos30


atos30
aktív tag

LYD-111 végső tapasztalat. Nagy ívben kerülni kell az ilyen és hasonló cuccokat. Tápcsere után is eldobja a GSM jelet és lefagy. Volt hogy elment hiba nélkül 4-5 napot, de volt hogy 4-5 óra elteltével behalt. Minden esetben újraindítás orvosolja a problémát. Kivettem belőle a Sim kártyát, mert úgyis használhatatlan az egész és így legalább nem idegesítem magamat azon, hogy most működik, vagy nem. A jó hír, hogy kilett építve vezetékes rendszer, szünetmentes áramforrással. DSC vagy Paradox panel lesz beszerelve.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#246) regenyid


regenyid
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a Satel riasztó szettről?

Egy 40m2-es kis lakát kellene riasztó rendszerrel ellátnom, illetve a későbbiekben egy garázst. Mindkét célnak megfelelne? Ez a rendszer alkalmas lenne rádiós kommunikációra?

www.rdelectronic.hu

(#247) krx21 válasza regenyid (#246) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha nincs hozzá rádió vevő egység akkor nem tudsz rádiós eszközöket hozzá illeszteni...

(#248) regenyid


regenyid
tag

Sziasztok!

A riasztódepo által forgalmazott termékekről mi a véleményetek? Egyszerű célokat kiszolgál? Kisebb lakások, garázsok védelmére jó választás lehet?
[link]

www.rdelectronic.hu

(#249) krx21 válasza regenyid (#248) üzenetére


krx21
nagyúr

A kezelő a központ is. Ez biztonságtechnikai szempontból nem kielégítő.
Nem feltétlenül a legolcsóbb riasztót kell megvenni, ha egy igazán megbízható rendszert szeretnél...

(#250) regenyid válasza krx21 (#249) üzenetére


regenyid
tag

Vásárolható hozzá külön kezelő is. Tudtok vezeték nélküli rendszerre egy másik alternatívát ajánlani? Satel, DSC Paradox stb? Konkrét szettet esetleg típus ajánlásokat?

www.rdelectronic.hu

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Riasztó topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.