Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9511) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok! Vegyestüzelésű öntvénykazánunk van. Német brikettel és fával fűtünk. Kb 4 óránként kell rárakni szenet, mert leég. Mivel a huzatszabályzó lezár, ha eléri a beállított hőfokot. Ilyenkor nagyon kátrányosodik a kazán belseje és a kémény is. Mivel lehet a kátrányt letakarítani? Vannak kaparóim, de jó lenne valami vegyszer vagy adalék, ami leoldja. Koksztalanítóval próbáltam, de azzal nem működik. Olvastam egy írás arról, hogy a kazántisztítók klórral csinálják, de én hiába kentem be a kazán oldalát klórral, nem hozta le. Ha nem a huzatszabályzóval használom, csak annyit rakok rá, hogy ne menjen a víz kb 50-60 C* fölé akkor nem kátrányosodik viszont akkor állandóan rohangálni kell a kazánt pakolni, de így is baj van, hogy lehűl a lakás éjszaka, vagy ha melózunk, és nem vagyunk otthon. A begyújtásról nem is beszélve, de az a kisebbik rossz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.